horizon VERSION - en to eo translation catalogue (1031 entries)

en: <b>Image (with Create New Volume checked)</b>: This options uses an image to boot the instance, and creates a new volume to persist instance data. You can specify volume size and whether to delete the volume on deletion of the instance.
eo: <b>Bildo (kun Kreu novan Volumon markita)</b>: Tiu opcio uzas bildon por praŝargi la aperon, kaj kreas novan volumon por persisti apero datumon. Vi povas difini volumo grando kaj se forigi la volumon dum forigon de la apero.

en: <b>Image</b>: This option uses an image to boot the instance.
eo: <b>Bildo</b>: Tiu opcio uzas bildon por praŝargi la aperon.

en: <b>Instance Snapshot</b>: This option uses an instance snapshot to boot the instance.
eo: <b>Apero Savkopio</b>: Tiu opcio uzas apero savkopion por praŝargi la aperon.

en: <b>Volume Snapshot</b>: This option uses a volume snapshot to boot the instance, and creates a new volume to persist instance data. You can choose to delete the volume on deletion of the instance.
eo: <b>Volumo Savkopio</b>: tiu opcio uzas volumo savkopion por praŝargi la aperon, kaj kreas novan volumon
     por persisti apero datumon. Vi povas elekti forigi la volumon dum forigo de la apero.

en: <b>Volume</b>: This option uses a volume that already exists. It does not create a new volume. You can choose to delete the volume on deletion of the instance. <em>Note: when selecting Volume, you can only launch one instance.</em>
eo: <b>Volumo</b>: Tiu opcio uzas volumkiu jm ekzistas. Ĝi  ne kreas novan volumon. Vi povas elekti forigi la volumon dum forigo de la apero.<em>Notu: kiam selekti Volumon, vi nur povas lanĉi unu aperon.</em>

en: <small>This line of text is meant to be treated as fine print.</small>
eo: <small> Tiu linio de teksto devus esti pritraktita kiel fajna printaĵo.</small>

en: <strong>Heads up!</strong>
               This
              <a href="#" class="alert-link">alert needs your attention</a>,
               but it's not super important.
eo: <strong>Atentu!</strong>
               Tiu
              <a href="#" class="alert-link">averto bezonas vian atenton</a>,
               sed ne estas super grava.

en: <strong>Oh snap!</strong>
              <a href="#" class="alert-link">Change a few things up</a>
              and try submitting again.
eo: <strong>Ho fek!</strong>
              <a href="#" class="alert-link">Ŝanĝu kelkajn aĵojn</a>
              kaj provu sendi denove.

en: <strong>Well done!</strong>
              You successfully read
              <a href="#" class="alert-link">this important alert message</a>.
eo: <strong>Bone farita!</strong>
              Vi sukcese legis
              <a href="#" class="alert-link">tiun gravan averto mesaĝon</a>.

en: A Confirmation Dialog
eo: Konfirma Dialogo

en: A Public Container will allow anyone with the Public URL to gain access to your objects in the container.
eo: Publika Entenilo permesas iu ajn kun Publika URL ricevi aliron al al objektoj en la entenilo.

en: A container is a storage compartment for your data and provides a way for
      you to organize your data. You can think of a container as a folder in
      Windows® or a directory in UNIX®. The primary difference between a
      container and these other file system concepts is that containers cannot be
      nested. You can, however, create an unlimited number of containers within
      your account. Data must be stored in a container so you must have at least
      one container defined in your account prior to uploading data.
eo: Entenilo estas stokado por viaj datumoj kaj provizas manieron por vi organizi viajn datumojn. Vi povas pensi pri entenilo kiel dosierujo Windows® aŭ dosierujo en UNIX®. La primara diferenco inter a entenilo kaj ĉi tiuj aliaj dosieraj konceptoj estas ke enteniloj ne povas esti ingita. Vi povas krei senliman nombron da enteniloj ene via konto. Datumoj devas esti stokita en entenilo do vi devas havi almenaŭ unu entenilo difinita en via konto antaŭ alŝuti datumojn.

en: A container with that name exists.
eo: Entenilo kun tiu nomo ne ekzistas.

en: A description list is perfect for defining terms.
eo: Priskribo listo estas perfekta por difini terminojn.

en: A description of the Volume.
eo: Priskribon de la Volumon

en: A description of the image.
eo: Priskribon de la bildo.

en: A floating IP allows instances to be addressable from an external network.
        Floating IPs are not allocated to instances at creation time and may be assigned
        after the instance is created. To attach a floating IP, go to the <b>Instances</b>
        view and click the <b>Actions</b> menu to the right of an instance.
        Then, select the <b>Associate Floating IP</b> option and enter the necessary details.
eo: Glidanta IP permesas aperojn esti adresebla de ekstera reto.
     Glidantaj IPs ne estas asignita al aperoj je kreado tempo kaj povus esti asignita
     post la apero estas kreita. Por alligi glidanta IP, iru al al <b>Aperoj</b> vido
     kaj kliku la <b>Agoj</b> menuo dekstren de la apero.
     Tiam, elektu la <b>Asociigu Glidanta IP</b> opcion kaj entajpu la bezonitajn detajlojn.

en: A key pair allows you to SSH into your newly created instance.
        You may select an existing key pair, import a key pair, or generate a new key pair.
eo: Ŝlosilparo permesas al vi uzi SSH por eniri en via freŝkreita apero.
     Vi povus elekti ekzistantan ŝlosilparon, importi ŝlosilparon, aŭ generi novan ŝlosilparon.

en: A local file should be selected.
eo: Lokalan dosieron devus esti selektita.

en: A longer block of help text that breaks onto a new line and may extend beyond one line.
eo: Pli longa bloko da helpo teksto kiu linisaltas al nova linio kaj povus etendi super unu linio.

en: A name is required for your instance.
eo: Nomo estas postulita por via apero.

en: A port represents a virtual switch port on a logical network switch.
eo: Pordo reprezentas virtualan ŝaltilo pordon je logika reta  ŝaltilo.

en: A volume description less than {$createVolumeCtrl.validationRules.fieldMaxLength + 1$} characters is required.
eo: Volumo priskribon malpli granda ol {$createVolumeCtrl.validationRules.fieldMaxLength + 1$} signoj estas bezonata.

en: A volume name less than {$createVolumeCtrl.validationRules.fieldMaxLength + 1$} characters is required.
eo: Volumo nomo malpli granda ol {$createVolumeCtrl.validationRules.fieldMaxLength + 1$} signoj estas bezonata.

en: AKI - Amazon Kernel Image
eo: AKI - Amazon Kerna Imago

en: AMI - Amazon Machine Image
eo: AMI - Amazon Maŝina Imago

en: ARI - Amazon Ramdisk Image
eo: ARI - Amazon Ramdiska Imago

en: Action
eo: Ago

en: Actions
eo: Agoj

en: Active
eo: Aktiva

en: Add Interface
eo: Aldonu Interfacon

en: Add Ons, Required and Feedback
eo: Aldonoj, Postulataj kaj Prisondo

en: Add Rule
eo: Aldoni Regulon

en: Admin Password
eo: Admin Pasvorto

en: Admin State
eo: Admin Stato

en: Administrators are responsible for creating and managing flavors. A custom flavor can be created for you or for a specific project where it is shared with the users assigned to that project. If you need a custom flavor, contact your administrator.
eo: Administrumantoj estas responsa por krei kaj mastrumi variaĵojn. Propra variaĵo povas esti kreita por vi aŭ por difina projekto kie ĝi estas opuzita kun uzantoj asignita al tiu projekto. Se vi bezonas propran variaĵon, kontaktigi vian administrumanton.

en: Administrators set up the pool of floating IPs that are available to attach to instances.
eo: Administrantoj agordas komunaĵon de glidantaj IPs kiuj estas disponebla por alligi al aperojn.

en: Affinity
eo: Afineco

en: Alerts
eo: Alarmoj

en: Also note that segmentation details may be mandatory
      or optional depending on the backend. Notably Ironic may provide
      segmentation details instead of the user.
eo: Ankaŭ notu ke la segmento detajlojn povus esti deviga aŭ nedeviga 
     depende de la internaĵejo. Emfaze Ironic povus provizi segmento detajlojn
     anstataŭ de la uzanto.

en: Amount of RAM in MB that is required to boot the image.
eo: Kvanto da RAM en MB kiu estas bezonta por praŝargi la bildon.

en: Amount of disk space in GB that is required to boot the image.
eo: Kvanto da disko spaco en GB kiu estas bezonta por praŝargi la bildon.

en: An <b>External</b> network is set up by an administrator.
        If you want an instance to communicate outside of the data center,
        then attach a router between your <b>Project</b> network and the <b>External</b> network.
        You can use the <b>Network Topology</b> view to connect the router to the two networks.
eo: <b>Ekstera</b> reto estas kreata pere de administranto.
     Se vi volas ke apero komunikas eksteren de la datumejo,
     tiam alligu enkursigilo inter la <b>Projekto</b> reto kaj la <b>Ekstera</b> reto.
     Vi povas uzi la <b>Reto Topologio</b> vidon por konekti la enkursigilon al la du retoj.

en: An abbreviation of the word attribute is <abbr title="attribute">attr</abbr>.
eo: Mallongigo de la vorto atributo estas <abbr title="attribute">attr</abbr>.

en: An advanced option available when launching an instance is disk partitioning. There are two disk partition options. Selecting <b>Automatic</b> resizes the disk and sets it to a single partition. Selecting <b>Manual</b> allows you to create multiple partitions on the disk.
eo: Speciala opcio disponita kiam lanĉi aperon estas fari subdiskojn. Ekzistas du opcioj fari subdiskojn. Elekti <b>Automatic</b> regrandiĝas la disko kaj agordas ĝin al unuopa subdisko. Elekti <b>Manual</b> permesas al vi krei multajn subdiskojn sur la disko.

en: An arbitrary amount (0, 1, 2, ...) of regular Neutron
      ports with segmentation details (ie. type and ID). May be provided
      when the trunk is created. Also may be attached or detached later
      during the trunk's (and the instance's) life.
eo: Abritra kvanto (0,1,2, ...) da regulaj Neutron
     pordoj kun segmento detajlojn (i.a tipon kaj ID). Povus esti provizata
     kiam la trunko estas kreata. Ankaŭ povus esti kunligata aŭ malligata poste
     dum la vivo de la trunko (kaj de la apero).

en: An arbitrary description for the trunk.
eo: Arbitra priskribon por la trunko.

en: An arbitrary name for the trunk. May not be unique.
eo: Abritra nomo por la trunko. Povus esti ne unuopa.

en: An external (HTTP) URL is required
eo: Ekstera (HTTP) URL estas bezonita.

en: An external (HTTP) URL to load the image from
eo: Ekstera (HTTP) URL de kie elŝuti la bildon.

en: An image description less than 256 characters is required.
eo: Bildo priskribon malpli granda ol 256 signoj estas postulata.

en: An image description less than {$ctrl.validationRules.fieldMaxLength + 1$} characters is required.
eo: Bildo priskribon malpli granda ol {$ctrl.validationRules.fieldMaxLength + 1$} karakteroj estas postulata.

en: An image name less than 256 characters is required.
eo: Bildo nomo malpli granda ol signoj estas postulata.

en: An image name less than {$ctrl.validationRules.fieldMaxLength + 1$} characters is required.
eo: Bildo nomo malpli granda ol  {$ctrl.validationRules.fieldMaxLength + 1$} karakteroj estas postulata.

en: An instance name is required and used to help you uniquely identify your instance in the dashboard.
eo: Apero nomo estas postulita kaj uzita helpi vin unuope identfi vian aperon en la stirpanelo.

en: Animated
eo: Movbildigita

en: Another action
eo: Alia ago

en: Anti Affinity
eo: Anti Afineco

en: Any Availability Zone
eo: Iu Disponebla  Zono

en: Architecture
eo: Arkitekturo

en: Are you sure you want to delete container %(name)s?
eo: Se vi ne estas certa forigi entenilo %(name)s?

en: Array
eo: Tabelo

en: Automatic
eo: Automate

en: Availability Zone
eo: Disponebla  Zono

en: Available
eo: Disponebla

en: Available Scheduler Hints
eo: Disponeblaj Vicigilo Aludoj

en: Badges
eo: Insignoj

en: Bandwidth Limit
eo: Kapacito Limito

en: Bandwidth Rules
eo: Kapacito_Reguloj

en: Bare Metal
eo: Fizika Komputilo

en: Basic
eo: Baza

en: Basic panel
eo: Baza panelo

en: Batch Actions:
eo: Staplaj Agoj:

en: Block level button
eo: Bloknivela butono

en: Blockquotes
eo: Blokkvotoj

en: Bordered Table
eo: Borderita Tabelo

en: Bottom
eo: Malsupro

en: Brand
eo: Marko

en: Breadcrumbs
eo: Paneroj

en: Build
eo: Konstruita

en: Button
eo: Butono

en: Buttons
eo: Butonoj

en: Cancel
eo: Malfari

en: Cannot get service catalog from keystone.
eo: Neeblas ricevi servo katalogo de Keystone.

en: Cannot get the extension list.
eo: Malsukcesis ricevi etendo listo.

en: Change Password
eo: Ŝanĝu Pasvorton

en: Change user's password. We highly recommend you create a strong one.
eo: Ŝanĝu uzanto pasvorto. Ni ege rekomendas al vi kreu fortan.

en: Charts
eo: Diagramoj

en: Check the <b>Configuration Drive</b> box if you want to write metadata to a special configuration drive. When the instance boots, it attaches to the <b>Configuration Drive</b> and accesses the metadata.
eo: Marku la <b>Configuration Drive</b> markobutonon se vi volas skribi metadumon al speciala tajlorada diskilo. Kiam la apero praŝargas, ĝi alligas al <b>Configuration Drive</b>  kaj aliras la metadatumon.

en: Checkbox
eo: Markobutono

en: Checking if this name is used...
eo: Kontrolu se la nomo estas uzita...

en: Checksum
eo: Kontrolsumo

en: Choose an image
eo: Elektu bildon

en: Click to see more details
eo: Kliku por vidi pli da detajloj

en: Close
eo: Fermo

en: Closed
eo: Fermita

en: Closing
eo: Fermi

en: Collecting information for deletion:
eo: Kolekti informon por forigo:

en: Color
eo: Koloro

en: Column content
eo: Kolumno enhavo

en: Column heading
eo: Kolumno titolo

en: Community
eo: Komunumo

en: Configuration
eo: Konfiguron

en: Configuration Drive
eo: Konfigura Diskilo

en: Confirm Delete
eo: Konfirmu Forigon

en: Confirm Delete Domain | Confirm Delete Domains
eo[0]: Konfirmu Malfaru Domajnon
eo[1]: Konfirmu Malfaru Domajnojn

en: Confirm Delete Flavor | Confirm Delete Flavors
eo[0]: Konfirmu Forigu Variaĵo
eo[1]: Konfirmu Forigu Variaĵojn

en: Confirm Delete Group | Confirm Delete Groups
eo[0]: Konfirmu Forigi Grupon
eo[1]: Konfirmu Forigi Grupojn

en: Confirm Delete Image | Confirm Delete Images
eo[0]: Konfirmu Forigu Bildon
eo[1]: Konfirmu Forigu Bildojn

en: Confirm Delete Key Pair | Confirm Delete Key Pairs
eo[0]: Konfirmu Forigu Ŝlosilparon
eo[1]: Konfirmu Forigu Ŝlosilparojn

en: Confirm Delete Policy | Confirm Delete Policies
eo[0]: Konfirmu Forigu  Regularon
eo[1]: Konfirmu Forigu  Regularojn

en: Confirm Delete Role | Confirm Delete Roles
eo[0]: Konfirmu Forigu Rolon
eo[1]: Konfirmu Forigu Rolojn

en: Confirm Delete Server Group | Confirm Delete Server Groups
eo[0]: Konfirmu Forigi Servilo Grupon
eo[1]: Konfirmu Forigi Servilo Grupojn

en: Confirm Delete Trunk | Confirm Delete Trunks
eo[0]: Konfirmu Forigu Trunkon
eo[1]: Konfirmu Forigu Trunkojn

en: Confirm Delete User | Confirm Delete Users
eo[0]: Konfirmu Forigu Uzanton
eo[1]: Konfirmu Forigu Uzantojn

en: Confirm Password
eo: Konfirmu Pasvorton

en: Confirm password
eo: Konfirmu pasvorton

en: Connecting
eo: Konekti

en: Container
eo: Entenilo

en: Container %(name)s created.
eo: Entenilo %(name)s kreita.

en: Container %(name)s deleted.
eo: Entenilo %(name)s forigita.

en: Container %(name)s is now %(access)s.
eo: Entenilo %(name)s estas nun %(access)s.

en: Container Access
eo: Entenilo Aliro

en: Container Format
eo: Entenilo Formato

en: Container Name
eo: Entenilo Nomo

en: Container name must not contain "/".
eo: Entenilo Nomo ne devas enhavi "/".

en: Containers
eo: Enteniloj

en: Content Type
eo: Enhavo Tipo

en: Contextual alternatives
eo: Kuntekstaj alternatovoj

en: Copy
eo: Kopii

en: Copy Data
eo: Kopii Datumon

en: Copy Object
eo: Kopii Objekton

en: Copy Object: {$ ctrl.model.container $}/{$ ctrl.model.path $}
eo: Kopii Objekton: {$ ctrl.model.container $}/{$ ctrl.model.path $}

en: Copy Private Key to Clipboard
eo: Kopiu Privata Ŝlosilo al Tondujo

en: Copying
eo: Kopiante

en: Could not decrypt the password
eo: Neeblas malĉifri la pasvorton

en: Could not read the file
eo: Neeblas legi dosieron

en: Count
eo: Nombro

en: Create Container
eo: Kreu Entenilon

en: Create Domain
eo: Kreu Domajnon

en: Create Folder
eo: Kreu Dosiero

en: Create Folder In: {$ ctrl.model.container.name $}
eo: Kreu Dosiero En: {$ ctrl.model.container.name $}

en: Create Group
eo: Kreu Grupon

en: Create Image
eo: Kreu Bildon

en: Create Key Pair
eo: Kreu Ŝlosilparon

en: Create Keypair
eo: Kreu Ŝlosilparo

en: Create New Volume
eo: Kreu novan Volumon.

en: Create Policy
eo: Kreu Regularo

en: Create QoS Policy
eo: Krei QoS Regularo

en: Create Role
eo: Kreu Rolon

en: Create Server Group
eo: Krei Servilo Grupo

en: Create Subnet
eo: Kreu Subreton

en: Create Trunk
eo: Kreu Trunkon

en: Create User
eo: Kreu Uzanton

en: Create Volume
eo: Kreu Volumon

en: Create a new user and set related properties including the Primary Project and Role.
eo: Kreu novan uzanton kaj agordi rilatajn ecojn inkludante la  Ĉefa Projekto kaj Rolo.

en: Created
eo: Kreita

en: Created At
eo: Kreita Je

en: Created at
eo: Kreita je

en: Created keypair: %s
eo: Kreita ŝlosilparo: %s

en: Creating
eo: Krei

en: Creating volume %s
eo: Krei volumo "%s"

en: Custom Properties
eo: Propraj Ecoj

en: Custom scripts are attached to instances to perform specific actions when the instance is launched. For example, if you are unable to install <samp>cloud-init</samp> inside a guest operating system, you can use a custom script to get a public key and add it to the user account.
eo: Proprajn skriptojn estas alligita al aperoj por efektivigi difinajn agojn kiam la apero estas lanĉita. Ekzemple,
    se neeblas instali <samp>cloud-init</samp>  en la gasta operaciuma sistemo, vi povas uzi proprajn skripton
    por ricevi publikan ŝlosilon kaj aldoni ĝin al la uzanto konto.

en: Customization Script
eo: Tajlorado Skripto

en: DNS Domain | DNS Domains
eo[0]: DNS Domajno
eo[1]: DNS Domajnoj

en: DNS Record | DNS Records
eo[0]: DNS Datumo
eo[1]: DNS Datumoj

en: DSCP Mark
eo: DSCP Marko

en: DSCP Marking
eo: DSCP Marko

en: DSCP Rules
eo: DSCP Reguloj

en: DSCP mark
eo: DSCP Marko

en: Danger
eo: Danĝero

en: Danger Anchor
eo: Danĝera Ankro

en: Danger Button
eo: Danĝera Butono

en: Data
eo: Datumo

en: Date
eo: Dato

en: Date Created
eo: Dato Kreita

en: Datepicker
eo: Dato selekto

en: Datetime
eo: Datotempo

en: Deactivated
eo: Malaktivigita

en: Default
eo: Defaŭlta

en: Default Anchor
eo: Defaŭlta Ankro

en: Default Button
eo: Defaŭlta Butono

en: Default button
eo: Defaŭlta butono

en: Default input
eo: Defaŭlta enigo

en: Default: Empty string
eo: Defaŭlto: Malplena tekstoĉeno

en: Default: Enabled
eo: Defaŭlt: Ebligita

en: Definition list
eo: Difino listo

en: Degraded
eo: Degradita

en: Delete
eo: Forigu

en: Delete Container
eo: Forigu Entenilon

en: Delete Domain | Delete Domains
eo[0]: Forigu Domajno
eo[1]: Forigu Domajnojn

en: Delete Domains
eo: Forigu Domajnojn

en: Delete Files in {$ ctrl.model.container.name $}
eo: Forigu Dosieroj en {$ ctrl.model.container.name $}

en: Delete Flavor | Delete Flavors
eo[0]: Forigu Variaĵo
eo[1]: Forigu Variaĵojn

en: Delete Flavors
eo: Forigu Variaĵojn

en: Delete Group | Delete Groups
eo[0]: Forigu Grupon
eo[1]: Forigu Grupojn

en: Delete Groups
eo: Forigu Grupojn

en: Delete Image | Delete Images
eo[0]: Forigu Bildon
eo[1]: Forigu Bildojn

en: Delete Images
eo: Forigu Bildojn

en: Delete Instance
eo: Forigu Aperon

en: Delete Interface
eo: Forigu Interfacon

en: Delete Key Pair | Delete Key Pairs
eo[0]: Forigu Ŝlosilparon
eo[1]: Forigu Ŝlosilparojn

en: Delete Key Pairs
eo: Forigu Ŝlosilo Paroj

en: Delete Network
eo: Forigu reton

en: Delete Policies
eo: Forigu Regularojn

en: Delete Policy | Delete Policies
eo[0]: Forigu Regularon
eo[1]: Forigu Regularojn

en: Delete Role | Delete Roles
eo[0]: Forigu Rolon
eo[1]: Forigu Rolojn

en: Delete Roles
eo: Forigu Rolon

en: Delete Router
eo: Forigu Enkursigilon

en: Delete Rule
eo: Forigi Regulon

en: Delete Server Group | Delete Server Groups
eo[0]: Forigi Servilo Grupon
eo[1]: Forigi Servilo Grupojn

en: Delete Server Groups
eo: Forigi Servilo Grupojn

en: Delete Subnet
eo: Forigu Subreton

en: Delete Trunk | Delete Trunks
eo[0]: Forigu Trunko
eo[1]: Forigu Trunkojn

en: Delete Trunks
eo: Forigu Trunkojn

en: Delete User | Delete Users
eo[0]: Forigu Uzanton
eo[1]: Forigu Uzantojn

en: Delete Users
eo: Forigu Uzantojn

en: Delete Volume on Instance Delete
eo: Forigu volumon kiam Apero estas forigita

en: Deleted
eo: Forigita

en: Deleted Flavor: %s. | Deleted Flavors: %s.
eo[0]: Forigita Variaĵo: %s.
eo[1]: Forigitaj Variaĵoj: %s.

en: Deleted Group: %s. | Deleted Groups: %s.
eo[0]: Forigita Grupo: %s.
eo[1]: Forigita Grupoj: %s.

en: Deleted Image: %s. | Deleted Images: %s.
eo[0]: Forigita Bildo: %s.
eo[1]: Forigitaj Bildoj: %s.

en: Deleted Key Pair: %s. | Deleted Key Pairs: %s.
eo[0]: Forigita Ŝlosilparo: %s.
eo[1]: Forigitaj Ŝlosilparoj: %s.

en: Deleted Role: %s. | Deleted Roles: %s.
eo[0]: Forigita Rolo: %s.
eo[1]: Forigitaj Roloj: %s.

en: Deleted Server Group: %s. | Deleted Server Groups: %s.
eo[0]: Forigita Servilo Grupo: %s.
eo[1]: Forigitaj Servilo Grupoj: %s.

en: Deleted Trunk: %s. | Deleted Trunks: %s.
eo[0]: Forigita Trunko: %s.
eo[1]: Forigitaj Trunkoj: %s.

en: Deleted User: %s. | Deleted Users: %s.
eo[0]: Forigita Uzanto: %s.
eo[1]: Forigitaj Uzantoj: %s.

en: Deleted domain: %s. | Deleted domains: %s.
eo[0]: Forigita domajno: %s.
eo[1]: Forigitaj domajnoj: %s.

en: Deleted policy: %s. | Deleted policies: %s.
eo[0]: Forigita regularo: %s.
eo[1]: Forigitaj regularoj: %s.

en: Deleting
eo: Forigi

en: Deleting:
eo: Forigi:

en: Description
eo: Priskribo

en: Description lists
eo: Priskribo listo

en: Destination Container
eo: Destino Entenilo

en: Destination Object
eo: Destino Objekto

en: Details
eo: Detajloj

en: Details Views:
eo: Detajlo Vidoj:

en: Device ID
eo: Funkciilo ID

en: Device Name
eo: Funkciilo Nomo

en: Device Owner
eo: Funkciilo Posedanto

en: Dialogs
eo: Dialogoj

en: Direct
eo: Direkta

en: Direct Physical
eo: Direkte Fisika

en: Direction
eo: Direkto

en: Disable User
eo: Malebligu Uzanton

en: Disabled
eo: Malebligita

en: Disabled input
eo: Maebligita enigo

en: Disabled input here...
eo: Malebligita enigo ĉi tie ...

en: Disk Format
eo: Disko Formato

en: Disk Partition
eo: Subdisko

en: Distribution Charts
eo: Distribuo Diagramoj

en: Domain | Domains
eo[0]: Domajno
eo[1]: Domajnoj

en: Domain %s was successfully created.
eo: Domajno %s estis sukcese kreita.

en: Domain ID
eo: Domajno ID

en: Domain Id
eo: Domajno ID

en: Domain Name
eo: Domajno Nomo

en: Domains provide separation between users and infrastructure used by different organizations.
eo: Domajnoj provizas apartigon inter uzantoj kaj infrastrukturo uzita de aliaj organisacioj.

en: Done
eo: Finita

en: Down
eo: Malsupren

en: Download
eo: Elŝuto

en: Dropdown
eo: Kurtena

en: Dropdown header
eo: Kurtena kapo

en: Dropdown link
eo: Kurteno ligo

en: Dropup
eo: Degreso (Dropup)

en: Edit
eo: Redakti

en: Edit File
eo: Redaktu Dosieron

en: Edit File: {$ ctrl.model.container $} : {$ ctrl.model.path $}
eo: Reduktu Dosieron : {$ ctrl.model.container $} : {$ ctrl.model.path $}

en: Edit Group
eo: Agordu Grupon

en: Edit Image
eo: Redaktu Bildon

en: Edit Role
eo: Redaktu Rolon

en: Edit Rule
eo: Agordi Regulo

en: Edit Trunk
eo: Redaktu Trunkon

en: Edit User
eo: Redaktu Uzanton

en: Edit the user's details, including the Primary Project.
eo: Redaktu la uzanto detajlojn, inkludante la Ĉefan Projekton.

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Emphasis classes
eo: Emfazo klasoj

en: Enable User
eo: Ebligu Uzanto

en: Enable/Disable subport addition, removal and trunk delete.
eo: Ebligu/Malebligu subpordo aldono, forigon kaj trunko forigon.

en: Enabled
eo: Ebligita

en: Encountered {$ ctrl.model.deleted.failures $} failures.
eo: Kaptis {$ ctrl.model.deleted.failures $} failures.

en: Encrypted
eo: Ĉifrita

en: Enter an Image Description
eo: Entajpu Bildo Priskribon

en: Enter an Image name
eo: Entajpu Bildo Nomo

en: Ephemeral Disk
eo: Provizora Disko

en: Error
eo: Eraro

en: Error Deleting
eo: Eraro forigi

en: Ether Type
eo: Ether Tipo

en: Exactly one regular Neutron port. Has to be provided when
      the trunk is created. Cannot be changed during the trunk's life.
eo: Precise unu regula Neutron pordo. Devas esti provizita kiam
     la trunko estas kreata. Ne eblas ŝanĝi ĝin dum la trunko estas viva.

en: Example body text
eo: Ekzemplo teksta korpo

en: Existing Scheduler Hints
eo: Ekzistantaj Vicigilo Aludoj

en: Extension is not enabled: %(extension)s.
eo: Etendo ne estas ebligita %(extension)s.

en: External Network
eo: Ekstera reto

en: File
eo: Dosiero

en: File %(name)s uploaded.
eo: Dosiero %(name)s alŝutita.

en: File %(path)s uploaded.
eo: Dosiero %(path)s alŝutita.

en: File Name
eo: Dosiero Nomo

en: Filename
eo: Dosiernomo

en: Fingerprint
eo: Fingrospuro

en: Flavor | Flavors
eo[0]: Variaĵo
eo[1]: Variaĵoj

en: Flavor Name
eo: Variaĵo Nomo

en: Flavors manage the sizing for the compute, memory and storage capacity of the instance.
eo: Variaĵoj mastrumas la amplekson por la komputa, memora kaj memorila kapacito de la apero.

en: Floating IP | Floating IPs
eo[0]: Glita IP
eo[1]: Glitaj IP-oj

en: Focused input
eo: Fokusita Enigo

en: Folder
eo: Dosierujo

en: Folder %(name)s created.
eo: Dosierujo %(name)s kreita.

en: Folder Name
eo: Dosiero Nomo

en: For ports on provider networks you may choose the special
      segmentation type <em>inherit</em>. Then the subport's segmentation
      type and ID will be automagically inherited from the provider network's
      segmentation type and ID. This is useful when the switch is incapable of
      remapping (tag pop-push) for example as usual for Ironic instances.
eo: Por pordoj je la provizanto retoj vi povus selekti la specialan
     segmento tipon <em>heredi </em>. Tiam la subpordo segmento
     tipo kaj ID estos automate heredita de la provizanto reto segmento 
     tipo kaj ID. Tiu estas oportuna kiam la ŝaltilo malkapablas
     remapigi (marko pop-push) ekzemple kiel kutime por Ironic aperojn.

en: Form
eo: Formo

en: Form Output
eo: Formo Eligo

en: Format
eo: Formato

en: Forms
eo: Formoj

en: From a Windows system, you can use PuTTYGen to create private/public keys.
      Use the PuTTY Key Generator to create and save the keys, then copy
      the public key in the red highlighted box to your <samp>.ssh/authorized_keys</samp>
      file.
eo: De Vindozo sistemo, vi povas uzi PUTTGen por krei privataj/publikaj ŝlosiloj.
     Uzu la PuTTY Ŝlosilo Generilo por krei kaj savi la ŝlosiloj,  tiam kopiu
     la publika ŝlosilo en la ruĝa emfazita fenestro al via <samp>.ssh/authorized_keys</samp>
     dosiero.

en: Generic Table View:
eo: Genera Tabelo Vido:

en: Global Actions:
eo: Ĝeneralaj Agoj:

en: Group | Groups
eo[0]: Grupo
eo[1]: Grupoj

en: Group %s was successfully created.
eo: Grupo %s estis sukcese kreita.

en: Group updated successfully.
eo: Grupo ĝisdatigita sukcese.

en: Hash
eo: Haketaĵo

en: Heading 1
eo: Titolo 1

en: Heading 2
eo: Titolo 2

en: Heading 3
eo: Titolo 3

en: Heading 4
eo: Titolo 4

en: Heading 5
eo: Titolo 5

en: Heading 6
eo: Titolo 6

en: Home
eo: Hejmo

en: Horizontal Definition List
eo: Horizontala Difino Listo

en: Host ID
eo: Gastiganto ID

en: Hypervisor | Hypervisors
eo[0]: Virtuala-maŝinmonitoro
eo[1]: Virtualaj-maŝinmonitoroj

en: IP Addresses
eo: IP Adresoj

en: ISO - Optical Disk Image
eo: ISO - Lumdisko Imago

en: If a network is shared, then all users in the project can access the network.
eo: Se la subreto estas opuzita, tiam ĉiuj uzantoj en la projekto povas aliri la reton.

en: If a security group is not associated with an instance before it is launched, then you will have very limited access to the instance after it is deployed. You will only be able to access the instance from a VNC console.
eo: Se sekureco grupo ne estas asociita kun aperon antaŭ ĝi estas lanĉita, tiam via havas ege limitan aliron al la apero post ĝi estas disponigita. Vi tiam nur povos aliri la aperon de VNC konzolo.

en: If set to 'Yes' then the image cannot be deleted.
eo: Se agordtita al 'Jes' tiam la bildo ne povas esti forigita.

en: If uploading the image via a HTTP URL the image location must be accessible to the Image Service and be a URL direct to the image binary.
eo: Se alŝuti la bildon via HTTP URL la bildo loko devas esti alirebla al la Bildo Servo kaj esti URL direkte al la bilda dosiero.

en: If you select an availability zone and plan to use the 'boot from volume' option in the Source step, make sure that the availability zone you select for the instance is the same availability zone where your bootable volume resides.
eo: Se via elektas disponebla zonon kaj planas uzi la 'praŝargu de volumo' opcion en a Fonto paŝo, ebligu ke la disponebla zono vi selektis por la aperon estas la sama disponebla zono kie viaj praŝargebla volumoj lokiĝas.

en: If you want to create an instance that uses ephemeral storage, meaning the instance data is lost when the instance is deleted, then choose one of the following boot sources:
eo: Se vi volas krei aperon kie uzas sindetrua memorilon, supozi ke la apero datumo estas nuligita kiam la apero estas forigita, tiam elekti unu el la sekvantaj praŝargo fontojn:

en: If you want to create an instance that uses persistent storage, meaning the instance data is saved when the instance is deleted, then select one of the following boot options:
eo: Se vi volas krei aperon kie uzas persistan memorilon, supozi ke la apero datumo estas savita kiam la apero estas forigita, tiam elektu unu el la sekvantaj praŝargo fontojn:

en: Image | Images
eo[0]: Bildo
eo[1]: Bildoj

en: Image %s was successfully created.
eo: Bildo %s estis sukcese kreita.

en: Image %s was successfully updated.
eo: Bildo %s sukcese ĝisdatigita.

en: Image Description
eo: Bildo Priskribon

en: Image Detail
eo: Bildo Detajlo

en: Image Details
eo: Bildo Detajlojn

en: Image Name
eo: Bildo Nomo

en: Image Requirements
eo: Bildo Postuloj

en: Image Sharing
eo: Bildo Opuzi

en: Image Source
eo: Bildo Fonto

en: Image from Other Project - Non-Public
eo: Bildo de alia Projekto - Ne-Publika

en: Impact on your quota
eo: Efekto je via kvoto.

en: Import Key Pair
eo: Importu Ŝlosilparon

en: Import Public Key
eo: Importu Publikan Ŝlosilon

en: Indicators
eo: Indikatoroj

en: Info
eo: Informo

en: Info Anchor
eo: Informa Ankro

en: Info Button
eo: Informa Butono

en: Inline
eo: Enteksto

en: Inline Form
eo: Enteksta Formo

en: Input Sizes
eo: Enigo Grandoj

en: Input States
eo: Enigo Statoj

en: Input addons
eo: Enigo Aldonoj

en: Input error
eo: Enigo eraro

en: Input success
eo: Enigo sukceso

en: Input warning
eo: Enigo Avero

en: Inside the instance a particular subport's network will
      be presented as tagged frames transmitted and received on the vNIC
      belonging to the parent port. The cloud user may control the tagging
      by setting the <em>segmentation type</em> and <em>segmentation ID</em>
      of the subport.
eo:  Ene de la apero speciala subporda reto estos prezentita
     kiel markitaj kadroj transmetita kaj ricevita je la vNIC
     apartenante al la patra pordo. La nubo uzanto povus kontroli la markadon
     pere agordo de la <em>segmento tipo</em> kaj <em>segmento ID</em>
     de la subpordo.

en: Inside the instance the parent port's network will always
      be presented as the untagged network. It will be available early from
      the moment of bootup.
eo: Ene la aperon la reto de la patra pordo ĉiam
     estas prezentita kiel la nemarkita reto. Ĝi estos disponebla frue de la
     momento de praŝargo.

en: Instance | Instances
eo[0]: Apero
eo[1]: Aperoj

en: Instance ID
eo: Apero ID

en: Instance Name
eo: Apero Nomo

en: Instance Snapshot
eo: Apero Savkopio

en: Instance count is required and must be an integer of at least 1
eo: Apero nombrado estas postulita kaj devas esti entjero de minimume 1

en: Instance source is the template used to create an instance.
        You can use an image, a snapshot of an instance (image snapshot),
        a volume or a volume snapshot (if enabled).
        You can also choose to use persistent storage by creating a new volume.
eo: Apero fonto estas ŝablono uzita por krei aperon.
     Vi povas uzi bildon, savkopion de apero (bildo savkopio),
     volumo aŭ volumo savkopio (se ebligita).
     Vi ankaŭ povas elekti uzi persistan memorilon per krei novan volumon.

en: Interfaces
eo: Interfacoj

en: Is Public
eo: Estas Publika

en: Item Actions:
eo: Eraj Agoj:

en: Jumbotron
eo: Ekranego

en: Kernel
eo: Kerno

en: Kernel ID
eo: Kerno ID

en: Key Pair | Key Pairs
eo[0]: Ŝlosilo Paro
eo[1]: Ŝlosilo Paroj

en: Key Pair Name
eo: Ŝlosilparo Nomo

en: Key Pairs are how you login to your instance after it is launched.
          Choose a key pair name you will recognize and paste your SSH public key into the
          space provided.
eo: Ŝlosilparoj estas kiel vi ensalutas al vian aperon post kiam ĝi estas lanĉita.
          Elektu ŝlosilparo nomon kiun vi rekonos kaj alglui vian SSH publika ŝlosilo en la 
          spaco provizita.

en: Key Pairs are how you login to your instance after it is launched.
          Choose a key pair name you will recognize.
          Names may only include alphanumeric characters, spaces, or dashes.
eo: Ŝlosilparoj estas kiel vi ensalutas al vian aperon post kiam ĝi estas lanĉita.
          Elektu ŝlosilparo nomon kiun vi rekonos.
          Nomoj inkludus nur alfanumera literoj, spacetoj, aŭ streketoj.

en: Key Pairs are how you login to your instance after it is launched.
      Choose a key pair name you will recognize and paste your SSH public key into the
      space provided.
eo: Ŝlosilparoj estas kiel vi ensalutas al vian aperon post kiam ĝi estas lanĉita.
     Elektu ŝlosilparo nomon kiun vi rekonos kaj alglui vian SSH publikan ŝlosilon en la 
          spaco provizita.

en: Key Pairs are how you login to your instance after it is launched.
      Choose a key pair name you will recognize.
      Names may only include alphanumeric characters, spaces, dashes and
      underscores.
eo: Ŝlosilaj Paroj estas kiel vi ensalutas al via apero post kiam ĝi estas lanĉita. Elektu ŝlosilpara nomon, kiun vi rekonos. Nomoj nur povas inkludi karakterojn litercifera, spacoj, streketoj kaj substrekoj.

en: Key Type
eo: Ŝlosilo Tipo

en: Key pair %(name)s was successfully created.
eo: Ŝlosilparo %(name)s estis sukcese kreita.

en: Key pair already exists.
eo: Ŝlosilparo jam ekzistas.

en: Keypair already exists or name contains bad characters.
eo: Ŝlosilparo jam ekzistas aŭ nomo enhavas mulĝustajn literojn

en: Killed
eo: Ĉesigita

en: Large Modal
eo: Granda Modal

en: Large button
eo: Granda butono

en: Large input
eo: Granda enigo

en: Launch
eo: Startu

en: Launch Instance
eo: Startu Aperon

en: Learn more
eo: Lernu pli

en: Left
eo: Maldekstra

en: Legend
eo: Klarigeto

en: Library
eo: Biblioteko

en: Line Charts
eo: Linio Diagramoj

en: Link
eo: Ligo

en: List Function:
eo: Listo Funkcio:

en: List group item heading
eo: Listigu grupoero titolo

en: List groups
eo: Listigu grupojn

en: Live Edit Schema Form Examples
eo: Tuja RedaktSkemo FormularEkzemploj

en: Load Balancer Pool | Load Balancer Pools
eo[0]: Ŝarĝodistribuila Komunaĵo
eo[1]: Ŝarĝodistribuilaj Komunaĵoj

en: Load Balancer Pool Member | Load Balancer Pool Members
eo[0]: Ŝarĝodistribuila Komunaĵmembro
eo[1]: Ŝarĝodistribuila Komunaĵmembroj

en: Load Function:
eo: Ŝarĝu Funkcion:

en: Loading
eo: Ŝargi

en: Loading ports... Please Wait
eo: Ŝargi pordojn... Bonvolu Atendu

en: Loading trunk... Please Wait
eo: Ŝargi trunkon... Bonvolu Atendu

en: Location
eo: Loko

en: Look, I'm in a large well!
eo: Vidu, mi estas en granda puto!

en: Look, I'm in a small well!
eo: Vidu, mi estas en eta puto!

en: Look, I'm in a well!
eo: Vidu, mi estas en puto!

en: MAC Address
eo: MAC Adreso

en: Manual
eo: Permane

en: Max Burst Size (in kbps)
eo: Max ŝpruca grando (in kbps)

en: Max Port
eo: Max Pordo

en: Max bandwidth (in kbps)
eo: Max rapideco  (en kbps)

en: Max. Size (bytes)
eo: Max. Grando (bajtoj)

en: Members
eo: Membroj

en: Messages
eo: Mesaĝoj

en: Metadata
eo: Metadatumo

en: Metadata Definition | Metadata Definitions
eo[0]: Metadatumo Difino
eo[1]: Metadatumo Difinoj

en: Metadata is a collection of key-value pairs associated with an instance.
        The maximum length for each metadata key and value is 255 characters.
eo: Metadaumo estas aro da ŝlosilo-valoro paroj asociita kun apero.
     La maksimuma longo por ĉiuj metadatuma ŝlosilo kaj valoro estas 255 signoj.

en: Metadata is used to provide additional information about the
        image. Sometimes this information is only used for sorting and viewing.
        In some installations this information may affect how the instance is
        deployed or behaves.
eo: Metadaumo estas uzita por provizi adonan informon pri la
     bildo. Kelkfoje tiu informo estas nur uzota por ordigi kaj vidi.
     En kelkaj instalojn tiu informo eble efektus kiel la apero estas
     disponigita aŭ kondutas.

en: Metadata was successfully updated.
eo: Metadatumo estis sukcese ĝisdatigita.

en: Middle
eo: Meza

en: Min Disk (GB)
eo: Min Disko (GB)

en: Min Port
eo: Min Pordo

en: Min. Disk
eo: Min. Disko

en: Min. Size (bytes)
eo: Min. Grando (bajtoj)

en: Mini button
eo: Minimuma butono

en: Minimum Bandwidth
eo: Minimuma Kapacito

en: Minimum Bandwidth Rules
eo: Minimumaj_Kapacito_Reguloj

en: Minimum Disk
eo: Minimuma Disko

en: Minimum Disk (GB)
eo: Minimuma Disko (GB)

en: Minimum Packet Rate
eo: Minimuma Pakaja rapido (MB)

en: Minimum Packet Rules
eo: Minimumaj_Pakaĵo_Reguloj

en: Minimum RAM
eo: Minimuma RAM

en: Minimum RAM (MB)
eo: Minimuma RAM (MB)

en: Minimum bandwidth (in kbps)
eo: Minimuma  kapacito (in kbps)

en: Minimum packet rate (in kpps)
eo: Minimuma pakaĵo rapido (in kpps)

en: Model
eo: Modelo

en: Month
eo: Monato

en: Must not be the parent or a subport of any other
      trunks.
eo: Ne devas esti la patro aŭ subpordo de iu ajn aliaj
     trunkoj.

en: Name
eo: Nomo

en: Name/ID
eo: Nomo/ID

en: Names:
eo: Nomoj:

en: Navbar
eo: NavTabo

en: Navs
eo: Nav-oj

en: Network | Networks
eo[0]: Reto
eo[1]: Retoj

en: Network Health Monitor | Network Health Monitors
eo[0]: Reta Sanmonitoro
eo[1]: Retaj Sanmonitoroj

en: Network ID
eo: Reto ID

en: Network Port | Network Ports
eo[0]: Retpordo
eo[1]: Retpordoj

en: Network Ports
eo: Retaj Pordoj

en: Network Router | Network Routers
eo[0]: Reta Enkursigilo
eo[1]: Retaj Enkursigiloj

en: Network Subnet | Network Subnets
eo[0]: Reta Subreto
eo[1]: Retaj Subretoj

en: Network characteristics
eo: Reto karaktero:

en: Networks
eo: Retoj

en: Networks of subports may become available later than the
      moment of bootup. But they will be available after the trunk reached
      the <em>ACTIVE</em> status.
eo: Retoj de subpordoj povus iĝi disponebla post la 
     momento de praŝargo. Sed ili estos disponebla post la trunko atingis
     la <em>AKTIVA</em> statuson.

en: Networks provide the communication channels for instances in the cloud. You can select ports instead of networks or a mix of both.
eo: Retoj disponigas la komunikajn kanalojn por instancoj en la nubo. Vi povas elekti pordojn anstataŭ retojn aŭ miksaĵon de ambaŭ.

en: New File Contents
eo: Nova Dosiero Enhavo

en: Newer
eo: Plinova

en: Next
eo: Sekva

en: No
eo: Ne

en: No available items
eo: Nenioj disponeblaj elementoj

en: No available scheduler hints
eo: Neniuj disponeblaj vicigilo aludoj

en: No description available.
eo: Neniu priskribon havebla.

en: No existing scheduler hints
eo: Neniuj ekzistantaj vicigilo aludoj

en: No items to display.
eo: Neniuj elementoj por vidigi.

en: No subport can be the parent or a subport of any other
      trunks.
eo: Neniu subpordo povas esti la patro aŭ subpordo de iu ajn aliaj
     trunkoj.

en: None
eo: Nenion

en: Normal
eo: Normala

en: Not Set
eo: Ne Agordita

en: Not public
eo: Ne Publika

en: Note that most guest operating systems will not
      automatically configure and bring up the VLAN subinterfaces belonging
      to subports. You may have to do that yourself. For example:
eo: Notu ke plej da gastiganto operaciumaj sistemoj ne automate
     konfiguras kaj funkciigas la VLAN subinterfacojn apartenante al
     la subpordoj. Vi devus fari tiun memstare. Ekzemple:

en: Note that some Neutron backends (notably the Open vSwitch
      based backend) only allow trunk creation before an instance is launched
      on the parent port.  Other backends may allow trunk creation at any
      time during the life of a port.
eo: Notu ke kelkaj Neutron internaĵejoj (emfaze la Open vSwitch
     bazita internaĵejoj) nur permesas trunko kreadon antaŭ apero estas lanĉita
     je la patra pordo. Aliaj internaĵejoj permesus trunko kreadon iam ajn
     dum la vivo de la pordo.

en: Note: Delimiters ('{$ ctrl.model.DELIMETER $}') are allowed in the
              file name to place the new file into a folder that will be created
              when the file is uploaded (to any depth of folders).
eo: Notu: Disigiloj ('{$ ctrl.model.DELIMETER $}') estas permesita en la
              dosiero nomo por meti la novan dosieron en la dosierujo kiu estis kreita
              kiam la dosiero estas alŝutata (al iu ajn profundo de dosierujoj).

en: Note: Delimiters ('{$ ctrl.model.DELIMETER $}') are allowed in the
              folder name to create deep folders.
eo: Notu: Disigilo ('{$ ctrl.model.DELIMETER $}') ne estas permesita en la
              dosiero nomo por krei profundajn dosierojn.

en: Number
eo: Numero

en: OVA - Open Virtual Appliance
eo: OVA - Nefermita Virtuala Aplikaĵo

en: Object | Objects
eo[0]: Objekto
eo[1]: Objektoj

en: Object %(path)s has copied.
eo: Objekto %(path)s estas kopiita.

en: Object Count
eo: Objekto Nombro

en: Object Details
eo: Objekto Detajloj

en: Older
eo: Pliaĝa

en: One fine body…
eo: Unu fajna korpo ...

en: One large body…
eo: Unu granda korpo ...

en: One more separated link
eo: Unu pli apartita ligo

en: One small body…
eo: Unu malgranda korpo ...

en: One super large body…
eo: Unu supergranda korpo ...

en: One tiny body…
eo: Unu eta korpo...

en: Open
eo: Malferma

en: Open Console
eo: Malferma Konzolo

en: Option one is this
eo: Opcio unu estas tiu

en: Option two can be something else
eo: Opcio du povas esti iu alia

en: Ordered
eo: Numerita

en: Other Input Types
eo: Aliaj Enigo Tipoj

en: Other lists
eo: Aliaj listoj

en: Overview
eo: Superrigardo

en: Owner
eo: Posedanto

en: Ownership
eo: Propraĵo

en: PLOOP - Virtuozzo/Parallels Loopback Disk
eo: PLOOP - Virtuozzo/Parallels Inverscicla Disko

en: Pager
eo: Tabulpaĝilo

en: Pagination
eo: Paĝonumerado

en: Panel content
eo: Panelo enhavo

en: Panel danger
eo: Panelo danĝero

en: Panel footer
eo: Panelo paĝopiedo

en: Panel heading
eo: Panelo titolo

en: Panel info
eo: Panelo info

en: Panel primary
eo: Panelo unuaranga

en: Panel success
eo: Panelo sukeso

en: Panel warning
eo: Panelo averto

en: Panels
eo: Paneloj

en: Parent Port
eo: Patra Pordo

en: Parent port
eo: Patra Pordo

en: Password
eo: Pasvorto

en: Passwords do not match.
eo: Pasvortoj ne kongruas.

en: Pending Delete
eo: Pritraktota Forigo

en: Physical Network
eo: Fisika Reto

en: Pills
eo: Piloloj

en: Please Wait
eo: Bonvolu Atendu

en: Please provide the initial hostname for the instance, the availability zone where it will be deployed, and the instance count.
        Increase the Count to create multiple instances with the same settings.
eo: Bonvolu provizu la komencan servilonomon por la apero, la disponeblo zono kie ĝi estos disponigita, kaj la apero nombro.
     Pligrandigu la Nombron por krei mulajn aperojn kun la samaj agordoj.

en: Policy
eo: Regularo

en: Policy Details
eo: Regularo Detajloj

en: Policy ID
eo: Regularo ID

en: Policy Name
eo: Regularo Nomo

en: Policy check failed.
eo: Regularo kontrolo malsukcesis.

en: Port ID
eo: Pordo ID

en: Ports can be created under a network by administrators.
eo: Pordoj povas esti kreita sub reto pere de administrantoj.

en: Ports provide extra communication channels to your instances. You can select ports instead of networks or a mix of both.
eo: Pordoj provizas ekstrajn komunikado kanalojn al viaj aperoj. Vi povas elekti pordojn anstataŭ de retoj aŭ miksaĵo de ambaŭ.

en: Prefix
eo: Prefikso

en: Previous
eo: Antaŭa

en: Primary
eo: Unua

en: Primary Anchor
eo: Unuaranga Ankro

en: Primary Button
eo: Unuaranga Butono

en: Primary Project
eo: Ĉefa Projekto

en: Primary Project ID
eo: Ĉefa Projekto ID

en: Primary Project Name
eo: Ĉefa Projekto Nomo

en: Private
eo: Privata

en: Private Key
eo: Privata Ŝlosilo

en: Profile
eo: Profilo

en: Progress bars
eo: Plenumskaloj

en: Project | Projects
eo[0]: Projekto
eo[1]: Projektoj

en: Project ID
eo: Projekto ID

en: Project Name
eo: Projekto Nomo

en: Project networks are created by users.
        These networks are fully isolated and are project-specific.
eo: Projekto retoj estas kreita pere de uzantoj.
     Tiuj retoj estas tute izolita kaj estas projekto-specifa.

en: Properties:
eo: Ecoj:

en: Protected
eo: Protektita

en: Protocol
eo: Protokolo

en: Provide basic properties of the trunk to be created. All optional.
eo: Provizu bazajn ecojn el la trunko kreonta. Ĉiuj nedeviga.

en: Provider Network
eo: Provizanto Reto

en: Provider networks are created by administrators.
        These networks map to an existing physical network in the data center.
eo: Provizanto retoj estas kreita pere de administrantoj.
     Tiuj retoj mapigas al ekzista fisika reto en la datumejo.

en: Public
eo: Publika

en: Public Access
eo: Publika Aliro

en: Public Key
eo: Publika Ŝlosilo

en: QCOW2 - QEMU Emulator
eo: QCOW2 - QEMU Imitilo

en: QoS Policy | QoS Policies
eo[0]: QOS Regularo
eo[1]: QOS Regularoj

en: QoS Policy %s was successfully created.
eo: QoS Regularo %s estis sukcese kreita.

en: QoS Policy ID
eo: QOS Regularo ID

en: QoS Policy Id
eo: QoS Regularo Id

en: QoS Policy Name
eo: QOS Regularo Namo

en: Qos Policy  Rule  was successfully deleted.
eo: Qos Regularo rolo estis sukcese forigita.

en: Qos Policy Rule %s was successfully updated.
eo: QoS Regularo regulo  %s sukcese ĝisdatigita.

en: Queued
eo: Envicigita

en: RX/TX Factor
eo: RX/TX Faktoro

en: Radios
eo: Radioj

en: Radios, Checkboxes and Select
eo: Radiobutonoj, Markobutonoj kaj Elekto

en: Ramdisk
eo: RAM-disko

en: Ramdisk ID
eo: Ram-disko ID

en: Raw
eo: Kruda

en: Registered Resource Types
eo: Registritaj Risurco Tipoj

en: Remote
eo: Defora

en: Resource ID(s)
eo: Risurco ID(j)

en: Revision Number
eo: Revizio Numero

en: Right
eo: Dekstra

en: Role | Roles
eo[0]: Rolo
eo[1]: Roloj

en: Role %s was successfully created.
eo: Rolo %s estis sukcese kreita.

en: Role already exists.
eo: Rolo jam ekzistas.

en: Role updated successfully.
eo: Rolon sukcese ĝisdatigita.

en: Root Disk
eo: Radika Disko

en: Rule
eo: Regulo

en: Rule ID
eo: Regulo ID

en: Rule Type
eo: Regul-Tipo

en: Rule to edit
eo: Regulo por modifi

en: Rules
eo: Reguloj

en: SSH Key
eo: SSH Ŝlosilo

en: STATUS
eo: STATUSO

en: Save
eo: Savu

en: Save changes
eo: Savu ŝanĝojn

en: Saving
eo: Konservi

en: Scheduled creation of %s instance. | Scheduled creation of %s instances.
eo[0]: Vicigilita kreado de%s apero.
eo[1]: Vicigilita kreado de %s aperoj.

en: Scheduler Hints
eo: Planilo  Aludoj

en: Scheduler hints allow you to pass additional placement related information to the compute scheduler.
eo: Vicigilo aludoj permesas al vi pasu aldonajn lokadorilatan informon al la komputa vicigilo.

en: Schema
eo: Skemo

en: Search
eo: Serĉu

en: Sections and Fieldsets
eo: Sekcioj kaj kampoaroj

en: Security
eo: Secureco

en: Security Group | Security Groups
eo[0]: Secureco Grupo
eo[1]: Secureco Grupoj

en: Security Groups
eo: Secureco Grupoj

en: Security groups are project-specific and cannot be shared across projects.
eo: Secureco Grupoj estas projekt-specifa kaj ne povas esti opuzita super projektoj.

en: Security groups define a set of IP filter rules that determine how network traffic flows to and from an instance. Users can add additional rules to an existing security group to further define the access options for an instance. To create additional rules, go to the <b>Network | Security Groups</b> view, then find the security group and click <b>Manage Rules</b>.
eo: Sekureco grupoj difinas aroj de IP filtrilo reguloj kiuj difinas kiel reto traiko fluas al kaj de la apero. Uzantoj povas aldoni kromajn regulojn al ekzistanta secureco grupo por pli precise difini la aliro opciojn por aperon. Por krei aldonajn regulojn, iru al la <b>Reto | Secureco Grupoj</b> vido, tiam trovu la sekureco grupo kaj kliku <b>Mastrumi Regulojn</b>.

en: Segmentation ID
eo: Segmento ID

en: Segmentation Id
eo: Segmento ID

en: Segmentation Type
eo: Segmento Tipo:

en: Select <em>exactly one port</em> as the parent port of the trunk to
        be created. Mandatory.
eo: Elektu <em> ekzakte unu pordo</em> kiel la patra pordo de la trunko
     kreonta. Deviga.

en: Select Boot Source
eo: Elektu Praŝargfonton.

en: Select Example
eo: Elektu Ekzemplon

en: Select Title
eo: Elektu Titolo

en: Select a container to browse.
eo: Elektuentenilo por foliumi.

en: Select a flavor from the available flavors below.
eo: Elektu varianto el al listo de haveblaj variantoj suben.

en: Select a key pair from the available key pairs below.
eo: Elektu ŝlosilparon de la disponeblaj ŝlosilparoj suben.

en: Select a server group from the available groups below.
eo: Elektu servilo grupon de la haveblaj grupojn suben.

en: Select a source from those listed below.
eo: Elektu fonton de tiuj listigita suben.

en: Select an <em>arbitrary amount of ports (0, 1, 2, ...)</em> and their
        segmentation details as the subports of the trunk to be created.
        Optional.
eo:  Elektu <em>arbitra kvanto da pordoj (0,1,2, ...)</em> kaj ilian
     segmento detajlojn kiel subpordoj de la trunko kreonta.
     Nedeviga.

en: Select an item from Available items below
eo: Elektu unu elemento de la haveblaj elementoj malsupren

en: Select from the list of available ports below.
eo: Elektu el al listo de haveblaj pordoj suben.

en: Select items from Available items below
eo: Elektu elementojn de Haveblaj elementoj suben

en: Select many
eo: Elektu multajn

en: Select one
eo: Elektu unu

en: Select one or more
eo: Elektu unu aŭ pli

en: Select one or more networks from the available networks below.
eo: Elektu unu aŭ pli da retoj de la haveblaj retoj suben.

en: Select one or more ports from the available ports below.
eo: Elektu unu aŭ pli da pordoj de la haveblaj pordoj suben.

en: Select one or more security groups from the available groups below.
eo: Elektu unu aŭ pli da secureco grupojn de la haveblaj grupojn suben.

en: Select the Ramdisk from the drop down menu.
eo: Elektu la Ram-disko el la kurtena menuo.

en: Select the availability zone from the drop down menu.
eo: Elektu la disponeblo zono el la kurtena menuo.

en: Select the format of the disk from the drop down menu.
eo: Elektu la formaton de la disko el la kurtena menuo.

en: Select the kernel to run from the drop down menu.
eo: Elektu la kernon por lanĉi el la kurtena menuo.

en: Select the security groups to launch the instance in.
eo: Elektu la secureco grupojn en kiu vi volas lanĉi la aperon.

en: Select the server group to launch the instance in.
eo: Elektu la servilo grupo en kiu vi volas lanĉi la aperon.

en: Select the volume type from the drop down menu. In an environment with multiple-storage back ends, the scheduler determines where to send the volume based on the volume type.
eo: Elektu la volumon tipon el  la kurtena menuo. En metio kun multaj-memorilo internaĵejoj, la vicigilo decidas kie sendi la volumon depende de la volumo tipo.

en: Selects
eo: Selektoj

en: Send invitation
eo: Sendu inviton

en: Separated link
eo: Apartita Ligo

en: Server Group | Server Groups
eo[0]: Servilo Grupo
eo[1]: Servilo Grupoj

en: Server Group %s was successfully created.
eo: Servilo Grupo %s estis sukcese kreita.

en: Server Group Members
eo: Servilogrupo Membroj

en: Server Groups
eo: Servilo Grupoj

en: Server groups are project-specific and cannot be shared across projects.
eo: Servilo grupoj estas projekto-specifa kaj ne povas esti opuzita inter projektoj.

en: Server groups define collections of VM's so that the entire
        collection can be given specific properties. For example, the policy of a
        server group may specify that VM's in this group should not be placed on
        the same physical hardware due to availability requirements.
eo: Servilo grupoj difinas aro da VM's tiel ke oni povas doni 
     la tutan aron specifajn ecojn. Ekzemple, la regularo de
     serviloo grupo povus defini ke VM's en la grupo ne devus esti
     lokitaj je la sama fisika hardvaro pro disponeblaj necesoj.

en: Service type is not enabled: %(desiredType)s
eo: Servo Tipo ne estas ebligita %(desiredType)s.

en: Set admin password
eo: Agordu admin pasvorton

en: Setting is not enabled: %(setting)s
eo: Agordo ne estas ebligita %(setting)s.

en: Shared
eo: Opuzata

en: Shared With Project
eo: Opuzita kun Projekto

en: Shared with Project
eo: Opuza kun Projekto

en: Size
eo: Grando

en: Size (GiB)
eo: Grando (GiB)

en: Small Modal
eo: Malgranda Modal

en: Small button
eo: Malgranda butono

en: Small input
eo: Malgranda enigo

en: Snapshot
eo: Savkopio

en: Soft Affinity
eo: Mola Afineco

en: Soft Anti Affinity
eo: Mola Anti Afineco

en: Someone famous in
eo: Iu konata en

en: Something else here
eo: Io alia ĉi tie

en: Something wrong to change password.
eo: Io misfunkciis kiam ŝanĝi pasvorton!

en: Source
eo: Fonto

en: Source Code
eo: Fonto Kodo

en: Source Title
eo: Fonto Titolo

en: Source Type
eo: Fonto Tipo

en: Specify an image to upload to the Image Service.
eo: Specifu bildon por alŝargi al la Bildo Servo.

en: Stacked
eo: Stakita

en: Standard Modal
eo: Defaŭlta Modal

en: Standard Table
eo: Laŭnorma Tabelo

en: Status
eo: Statuso

en: Status: %s
eo: Statuso: %s

en: Storage Policy
eo: Konservada Regularo

en: Striped
eo: Striita

en: Submit
eo: Sendu

en: Subnets
eo: Subretoj

en: Subnets Associated
eo: Subretoj Asociigitaj

en: Subport Count
eo: Subpordo Nombro

en: Subports
eo: Subpordoj

en: Success
eo: Sukceso

en: Successfully imported key pair %(name)s.
eo: Sukcese importita ŝlosilparo %(name)s.

en: Summary Template URL:
eo: Resumo Ŝablono URL:

en: Supports Details View:
eo: Subteno Detajlo Vido:

en: Swap Disk
eo: Permuto Disko

en: Swift Account | Swift Accounts
eo[0]: Swift Konto
eo[1]: Swift Kontoj

en: Swift Container | Swift Containers
eo[0]: Swift Entenilo
eo[1]: Swift Enteniloj

en: Tab Array
eo: Tabo Tabelo

en: Table Columns:
eo: Tabelo Kolumnoj:

en: Tables
eo: Tabeloj

en: Tabs
eo: Taboj

en: Tags
eo: Markoj

en: Tenant ID
eo: Tenanto ID

en: Text
eo: Teksto

en: Text Inputs
eo: Teksto Enigoj

en: Textarea
eo: Tekstoareo

en: The access permission for the image.
eo: La aliro permeson por la bildo

en: The admin password is incorrect.
eo: La admin pasvorto estas malĝusta.

en: The architecture of the image.
eo: La arkitekturo de la bildo.

en: The current Horizon settings indicate no valid
                           image creation methods are available. Providing
                           an image location and/or uploading from the
                           local file system must be allowed to support
                           image creation.
eo: La nuntempaj Horizon agordoj indikas ne validaj
                           bildp lreado metodoj estas havebla. Provizante
                           bildo loko kaj/aŭ alŝuti de la
                           lokala dosier sistemo devas estas permesita
                           por subteni bildo kreadon.

en: The flavor you select for an instance determines the amount of compute, storage and memory resources that will be carved out for the instance.
eo: La variaĵo vi elektis por la apero difinas la aro da komputaj, memorilaj kaj memoraj risurcoj kie estos rezervita por la apero.

en: The flavor you select must have enough resources allocated to support the type of instance you are trying to create. Flavors that do not provide enough resources for your instance are identified on the <b>Available</b> table with a yellow warning icon.
eo: La variaĵon vi elektas devas havi sufice da risurcojn asignitajn por subteni la apero tipon vi klopodas krei. Variaĵoj kiu ne provizas sufice da risurcojn por via apero estas identigita sur la <b>Available</b>  tabulo kun flava averto piktogramo.

en: The following snippet of text is <em>rendered as italicized text</em>.
eo: La sekvanta kodaĵo de teksto estas <em>bildigita kiel kursiva teksto</em>.

en: The following snippet of text is <strong>rendered as bold text</strong>.
eo: La sekvanta kodaĵo de teksto estas <strong>bildigita kiel grasa teksto</strong>.

en: The instance count must not exceed your quota available of %(maxInstanceCount)s instances
eo: La apero nombro ne devas transpasi vian kvoton havebla de %(maxInstanceCount)s aperoj

en: The logical port also defines the MAC address and the IP address(es) to be assigned to the interfaces plugged into them.
eo: La logika pordo ankaŭ difinas la MAC adreson kaj la IP adreso(j)n asignota al la interfacoj ŝtopita en ilin.

en: The maximum number of key-value pairs that can be supplied per instance is determined by the compute provider.
eo: La maksimuma nombro de ŝlosilparoj kiu povas esti liverita per apero estas difinita de la komputa provizanto.

en: The minimum KBPS (kilobits per second) value which should be available for port.
eo: La minimuma KBPS (kilobitoj por sekundo) valoro kiu devus esti disponebla por pordo.

en: The minimum disk size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
eo: La minimuma disko grando necesa por praŝargi la bildon. Se nespecifita, tiu valoro defaŭltas al 0 (neniu minimumo).

en: The minimum kpps (kilo(1000) packets per second) value which should be available for port.
eo: La minimuma kpps (kilo(1000) pakoj je sekundo) valoro kiu devus esti havebla por pordo.

en: The minimum memory size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
eo: La minimuma memoro grando necesa por praŝargi la bildon. Se nedifinita, tiu valoro defaŭltas al 0 (neniu minimumo)

en: The name of the Volume.
eo: La nomo de la Volumo.

en: The name of the image.
eo: La nomo de la bildo.

en: The parent port is the port you have to add to the instance
      at launch. Do not try to add the trunk or any of the subports to the
      instance directly.
eo: La patra pordo estas la pordo vi devas aldoni al la apero
     dum lanĉo. Ne provu aldoni la trunkon aŭ iuj ajn el la subpordoj
     al la apero direkte.

en: The segmentation type and ID are decoupled (and
      therefore independent) from Neutron's network virtualization
      implementation. Different segmentation types will be remapped as frames
      leave/enter the instance.
eo: La segmento tipo ka ID estas malkuplita (kaj 
     por tio independa) de la Neutron retvirtualiga realigo.
     Diversaj segmento tipoj estos remapigita kiel kadroj
     forlasi/eniri la aperon.

en: The segmentation type, ID tuples of subports must be unique
      (in the scope of a trunk), otherwise networks of subports could not
      be distinguished inside the instance.
eo: La segmento tipo, ID opoj de subpordoj devas esti unuopa
     (en la amplekso de trunko), alikaze retoj de subpordoj ne povas esti
     distingita ene la apero.

en: The selected %(sourceType)s source requires a flavor with at least %(minDisk)s GB of root disk. Select a flavor with a larger root disk or use a different %(sourceType)s source.
eo: Tiu selektita  %(sourceType)s fonto bezonas variaĵon kun minimume %(minDisk)s GB de radika disko. Elektu variaĵon  kun pli granda radika disko aŭ  uzu alian  %(sourceType)s fonto.

en: The selected %(sourceType)s source requires a flavor with at least %(minRam)s MB of RAM. Select a flavor with more RAM or use a different %(sourceType)s source.
eo: Tiu selektita  %(sourceType)s fonto bezonas variaĵon kun minimume %(minRam)s MB de RAM. Elektu variaĵon kun pli granda RAM aŭ  uzu alian  %(sourceType)s fonton.

en: The size of the volume, in gibibytes (GiB).
eo: La grando de la volumo, en gigibajtoj (GiB)

en: The status indicates whether the network has an active connection.
eo: La stauso indikas se la reto havas aktivan konekton.

en: The status indicates whether the port has an active connection.
eo: La statuso indikas se la pordo havas aktivan konekton.

en: The subnet identifies a sub-section of a network. A subnet is specified in CIDR format.
        A typical CIDR format looks like <samp>192.xxx.x.x/24</samp>.
eo: La subreto identigas sub-sekcion de reto. Subreto estas difinita en CIDR formato.
     Tipika CIDR formato aperas kiel <samp>192.xxx.x.x/24</samp>.

en: The volume size must be at least %(minVolumeSize)s GB
eo: Volumo grando devas esti mimimune %(minVolumeSize)s GB

en: Themable Checkbox
eo: Temara Markobutono

en: Themable Option 1
eo: Temebla Opcio 1

en: Themable Option 2
eo: Temebla Opcio 2

en: Themable Radios
eo: Temeblaj Radioj

en: Themable Selects
eo: Temeblaj Selektoj

en: There are no Availability Zones.
eo: Ne ekzistas disponeblaj zonoj.

en: There are no allowed boot
          sources. If you think this is wrong please contact your administrator.
eo: Ne ekzistas permesitaj praŝargo fontojn.
     Se vi pensas tiu estas eraro bonvolu kontaktu vian administratoron.

en: There are no rules to delete.
eo: Ne estas regulaoj por forigi

en: There are no rules to modify.
eo: Ne estas reguloj por modifi.

en: There are two ways to generate a key pair. From a Linux system,
      generate the key pair with the <samp>ssh-keygen</samp> command:
eo: Ekzistas du vojoj por generi ŝlosilparon. De Linukso sistemo, 
     konstruu la ŝlosilparon kun la <samp>ssh-keygen</samp> koomando:

en: This JavaScript object contains your new form and can be used with <code>horizon.framework.widgets.form.ModalFormService</code>
eo: La JavaScript objekto enhavas vian novan formularon kaj povas esti uzita kun <code>horizon.framework.widgets.form.ModalFormService</code>

en: This can be simplified by reusing the parent's MAC address
      for all subports of the trunk earlier at port creation. Eg.:
eo: Tiu povas esti faciligita reuzante la patra MAC adreso
     por  ĉiuj subpordoj de la trunko pli frue je pordo kreadon. Ekz.:

en: This command generates a pair of keys: a private key (cloud.key)
      and a public key (cloud.key.pub).
eo: Tiu komando generas ŝlosilparon: privata ŝlosilo  (cloud.key)
     kaj publika ŝlosilo (cloud.key.pub).

en: This container does not exist.
eo: Tiu Entenilo ne ekzistas.

en: This field is required.
eo: Tiu kampo nepras.

en: This flavor requires more RAM than your quota allows. Please select a smaller flavor or decrease the instance count.
eo: Tiu variaĵo bezonas pli RAM ol via kvoto permeszas. Bonvolu selektu pli malgrandan variaĵon aŭ malkresku la apero nombro.

en: This flavor requires more VCPUs than your quota allows. Please select a smaller flavor or decrease the instance count.
eo: Tiu variaĵo bezonas pli VCPUs ol via kvoto permeszas. Bonvolu selektu pli malgrandan variaĵon aŭ malkresku la apero nombro.

en: This is a simple hero unit, a simple jumbotron-style component for calling extra attention to featured content or information.
eo: Tiu estas simpla heroo unuo, simpla ekraneego-tipo komponento por voki ekstran atenton al trajta enhavo aŭ informo.

en: This is focused...
eo: Tiu estas fokusita ...

en: This limit is currently not set.
eo: Tiu limo nuntempe ne estas agordita.

en: This limit is currently set to {$ model.novaLimits.maxServerMeta $}.
eo: Tiu limo nuntempe estas agordita al  {$ model.novaLimits.maxServerMeta $}.

en: This name already exists.
eo: Tiu nomo jam ekzistas.

en: This page contains examples of the different fields provided by Schema Form in Horizon. The <code>Schema</code> and <code>Form</code> sections below can be edited inline to customise the form output. For further documentation on Schema Form, see <a href="http://schemaform.io/">http://schemaform.io/</a>.
eo: Tiu paĝo enhavas ekzemplojn el la diversaj kampoj provizantaj de SkemoFormo en Horizon.  La <code>Skemo</code> kaj <code>Formo</code> sekcioj suben povas esti redaktita entekste por adaptigi la formo eligon. Por pliaj informoj pri SkemoFormo, vidu  <a href="http://schemaform.io/">http://schemaform.io/</a>.

en: This step allows you to add Metadata items to your instance.
eo: Tiu paŝo permesas al vi aldoni Metadatumaj elementoj al via apero.

en: This step allows you to add scheduler hints to your instance.
eo: Tiu paŝo permesas al vi aldoni vicigilo aludojn al via apero.

en: Time
eo: Tempo

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: To view source code, hover over a section, then click the <a class="btn btn-primary btn-xs"><span class="fa fa-code"></span></a> button in the top right of that section.
eo: Por vidi fonto kodon, musumi super sektiono, tiam kliku la <a class="btn btn-primary btn-xs"><span class="fa fa-code"></span></a> butonon en la supra dekstra parto de la sekciono.

en: Tooltips
eo: Konsiloj por iloj

en: Top
eo: Supro

en: Total Disk
eo: Totala Disko

en: Total Instances
eo: Tutaj Aperoj

en: Total RAM
eo: Totala RAM

en: Total VCPUs
eo: Totala VCPUs

en: Total Volume Storage
eo: Totala Volumo Memorilo

en: Total Volumes
eo: Totalaj Volumoj

en: Trunk | Trunks
eo[0]: Trunko
eo[1]: Trunkoj

en: Trunk %s was successfully created.
eo: Trunko %s estis sukcese kreita.

en: Trunk %s was successfully edited.
eo: Trunko %s estis sukcese redaktita.

en: Type
eo: Tipo

en: Type your script directly into the Customization Script field. If your browser supports the HTML5 File API, you may choose to load your script from a file. The size of your script should not exceed 16 Kb.
eo: Tajpu vian skripton rekte en la Tajlorado Skriptkampo. Se via retumilo subtenas la HTML5 Dosiero API, vi povus selekti ŝargi vian skripton de dosiero. La grando de via skripto ne devus transpasi 16 Kb.

en: Typography
eo: Tipografio

en: Unable to add the bandwidthrule .
eo: Neeblas aldoni la kapacitan regulon .

en: Unable to add the dscp_marking_rule .
eo: Neeblas aldoni dscp_markadan_regulon.

en: Unable to add the minimum_bandwidth_rule .
eo: Neeblas aldoni la minimuman_kapacitan_regulon.

en: Unable to add the minimum_packet_rate_rule.
eo: Neeblas aldoni la minimuman_pakaĵ_rapidecan_regulon.

en: Unable to allocate new floating IP address.
eo: Neeblas asigni novan glitan IP adreson.

en: Unable to associate floating IP address.
eo: Neeblas asocii glitan IP adreson.

en: Unable to change the container access.
eo: Neeblas modifi la entenilo aliron.

en: Unable to check the Nova service feature.
eo: Neeblas kontroli la Nova servo ebleco.

en: Unable to copy the object.
eo: Neeables kopii la objekton.

en: Unable to create the QoS Policy.
eo: Neeblas krei la_QoS_Specifon.

en: Unable to create the container.
eo: Neeblas krei entenilon.

en: Unable to create the domain.
eo: Neeblas krei la domajnon.

en: Unable to create the flavor.
eo: Neeblas krei la variaĵon.

en: Unable to create the folder.
eo: Neeblas krei la dosierujon.

en: Unable to create the group.
eo: Neeblas krei la grupon.

en: Unable to create the image.
eo: Neeblas krei la bildon.

en: Unable to create the keypair.
eo: Neeblas krei la ŝlosilparon.

en: Unable to create the network.
eo: Neeblas krei reton.

en: Unable to create the project.
eo: Neeblas krei la projekton.

en: Unable to create the role.
eo: Neeblas krei la rolon.

en: Unable to create the server group.
eo: Neeblas krei la servilo grupon.

en: Unable to create the server snapshot.
eo: Neeblas krei la servilo savkopion.

en: Unable to create the server.
eo: Neeblas krei la servilon.

en: Unable to create the subnet.
eo: Neeblas krei la subreton.

en: Unable to create the trunk.
eo: Neeblas krei la trankon.

en: Unable to create the user.
eo: Neeblas krei la uzanton.

en: Unable to create the volume.
eo: Neeblas krei la volumon.

en: Unable to delete Flavor: %s. | Unable to delete Flavors: %s.
eo[0]: Neeblas forigi Variaĵon: %s.
eo[1]: Neeblas forigi Variaĵojn: %s.

en: Unable to delete Group: %s. | Unable to delete Groups: %s.
eo[0]: Neeblas forigi Grupon: %s.
eo[1]: Neeblas forigi Grupojn: %s.

en: Unable to delete Image: %s. | Unable to delete Images: %s.
eo[0]: Neeblas forigi Bildon: %s.
eo[1]: Neeblas forigi Bildojn: %s.

en: Unable to delete Key Pair: %s. | Unable to delete Key Pairs: %s.
eo[0]: Neeblas forigi Ŝlosilparon: %s.
eo[1]: Neeblas forigi Ŝlosilparojn: %s.

en: Unable to delete Role: %s. | Unable to delete Roles: %s.
eo[0]: Neeblas nuligi Rolon: %s.
eo[1]: Neeblas nuligi Rolojn: %s.

en: Unable to delete Server Group: %s. | Unable to delete Server Groups: %s.
eo[0]: Neeblas forigi Servilo Grupon: %s.
eo[1]: Neeblas forigi Servilo Grupon: %s.

en: Unable to delete Trunk: %s. | Unable to delete Trunks: %s.
eo[0]: Neeblas forigi Trunkon: %s.
eo[1]: Neeblas forigi Trunkojn: %s.

en: Unable to delete User: %s. | Unable to delete Users: %s.
eo[0]: Neeblas forigi Uzanton: %s.
eo[1]: Neeblas forigi Uzantojn: %s.

en: Unable to delete domain: %s. | Unable to delete domains: %s.
eo[0]: Neeblas forigi domajnon: %s.
eo[1]: Neeblas forigi domajnojn: %s.

en: Unable to delete policy: %s. | Unable to delete policies: %s.
eo[0]: Neeblas forigi regularon: %s.
eo[1]: Neeblas forigi regularojn: %s.

en: Unable to delete qos policy %(id)s
eo: Neeblas forigi qos-regularon %(id)s

en: Unable to delete the bandwidth_limit_rule.
eo: Neeblas forigi la kapacitan_limigan_regulon.

en: Unable to delete the container.
eo: Neeblas forigi la entenilon.

en: Unable to delete the domain.
eo: Neeblas forigi la domajnon.

en: Unable to delete the domains.
eo: Neeblas forigi la domajnojn.

en: Unable to delete the dscp_marking_rule.
eo: Neeblas forigi la dscp_markigan_regulon.

en: Unable to delete the flavor with id: %(id)s
eo: Neeblas forigi la variaĵon kun id: %(id)s

en: Unable to delete the folder because it is not empty.
eo: Neeblas forigi la dosierujon ĉar ĝi estas ne malplena.

en: Unable to delete the group.
eo: Neeblas forigi la grupon.

en: Unable to delete the groups.
eo: Neeblas forigi la grupojn.

en: Unable to delete the image with id: %(id)s
eo: Neeblas forigi la bildon kun id: %(id)s

en: Unable to delete the keypair with name: %(name)s
eo: Neeblas forigi la ŝlosilparon la  kun id: %(name)s

en: Unable to delete the minimum_bandwidth_rule .
eo: Neeblas forigi la minimuman_kapacitan_regulon.

en: Unable to delete the minimum_packet_rate_rule .
eo: Neeblas forigi la minimuman_pakaĵ_rapido_regulon.

en: Unable to delete the object.
eo: Neeblas forigi la objekton.

en: Unable to delete the project.
eo: Neeblas forigi la projekton.

en: Unable to delete the projects.
eo: Neeblas forigi la projektojn.

en: Unable to delete the role.
eo: Neeblas forigi la rolon.

en: Unable to delete the roles.
eo: Neeblas forigi la rolojn.

en: Unable to delete the server group with id %(id)s
eo: Neeblas forigi la servilo grupon kun id %(id)s

en: Unable to delete the server with id: %(id)s
eo: Neeblas forigi la servilo kun id: %(id)s

en: Unable to delete the user.
eo: Neeblas forigi la uzanton.

en: Unable to delete the users.
eo: Neeblas forigi la uzantojn.

en: Unable to delete trunk: %(id)s
eo: Neeblas forigi la trunko kun id: %(id)s

en: Unable to disassociate floating IP address.
eo: Neeblas malasocii glitan IP adreson.

en: Unable to edit instance metadata.
eo: Neeblas redakti la apero metadatumon.

en: Unable to edit snapshot metadata.
eo: Neeblas redakti savkopio metadatumon.

en: Unable to edit the aggregate extra specs.
eo: Neeblas redkati la agregato ekstra specifojn.

en: Unable to edit the domain.
eo: Neeblas redakti la domajnon.

en: Unable to edit the flavor extra specs.
eo: Neeblas redakti la variaĵo ekstra specifojn.

en: Unable to edit the group.
eo: Neeblas redakti la grupon.

en: Unable to edit the image custom properties.
eo: Neeblas redakti la bildo proprajn ecojn.

en: Unable to edit the project.
eo: Neeblas redakti la projekton.

en: Unable to edit the role.
eo: Neeblas redakti la rolojn.

en: Unable to edit the user.
eo: Neeblas redakti la uzanton.

en: Unable to edit volume metadata.
eo: Neeblas redakti volumo metadatumon.

en: Unable to edit volume type metadata.
eo: Neeblas redakti volumo tipo metadatumon.

en: Unable to fetch the groups.
eo: Neeblas venigi la grupojn.

en: Unable to fetch the policy details.
eo: Neeblas ricevi regularajn detajlojn.

en: Unable to fetch the service catalog.
eo: Neeblas venigi la servo katalogon.

en: Unable to fetch the services.
eo: Neeblas venigi la servojn.

en: Unable to get details of the object.
eo: Neeblas ricevi la detajlojn de la objekto.

en: Unable to get the Glance service version.
eo: Neeblas ricevi la Glance servo version.

en: Unable to get the Keystone service version.
eo: Neeblas ricevi la Keystone servo version.

en: Unable to get the Swift container listing.
eo: Neeblas ricevi la Swift entenilo liston.

en: Unable to get the Swift service info.
eo: Neeblas ricevi la Swift servo informon.

en: Unable to get the container details.
eo: Neeblas ricevi la entenilo detajlojn.

en: Unable to get the objects in container.
eo: Neeblas ricevi la objektojn en entenilo.

en: Unable to grant the role.
eo: Neeblas koncedi la rolon.

en: Unable to hard-reboot the server with id: %(id)s
eo: Neeblas malvarm-restartigi la servilo kun id: %(id)s

en: Unable to import the keypair.
eo: Neeblas importi la ŝlosilparon.

en: Unable to load the server actions.
eo: Neeblas ŝargi la servilo agojn.

en: Unable to load the server console info.
eo: Neeblas ŝargi la servilo konzolo informon.

en: Unable to load the server console log.
eo: Neeblas ŝargi la servilo konzolo protokolon.

en: Unable to load the server security groups.
eo: Neeblas ŝargila  servilo secureco grupojn.

en: Unable to load the server volumes.
eo: Neeblas ŝargi la servilo volumojn.

en: Unable to pause the server with id: %(id)s
eo: Neeblas paŭzigi la servilo kun id: %(id)s

en: Unable to resume the server with id: %(id)s
eo: Neeblas daŭrigi la servilo kun id: %(id)s

en: Unable to retrieve floating IP pools.
eo: Neeblas ricevi glitajn IP komunaĵojn.

en: Unable to retrieve floating IPs.
eo: Neeblas ricevi glitajn IPs.

en: Unable to retrieve instance metadata.
eo: Neeblas ricevi la apero metadatumon.

en: Unable to retrieve instances.
eo: Neeblas ricevi la aperojn.

en: Unable to retrieve server groups.
eo: Neeblas ricevi servilo grupojn.

en: Unable to retrieve settings.
eo: Neeblas ricevi agordojn.

en: Unable to retrieve the Absolute Limits.
eo: Neeblas ricevi la Absolutajn Limojn.

en: Unable to retrieve the QoS Specs.
eo: Neeblas ricevi la QoS Specifojn.

en: Unable to retrieve the agents.
eo: Neeblas ricevi la agentojn.

en: Unable to retrieve the aggregate extra specs.
eo: Neeblas ricevi la agregato ekstra specifojn.

en: Unable to retrieve the availability zones.
eo: Neebla ricevi la disponeblo zonojn.

en: Unable to retrieve the cinder services.
eo: Neeblas ricevi la cinder servojn.

en: Unable to retrieve the current user session.
eo: Neeblas ricevi la nuntempa uzanta seancon.

en: Unable to retrieve the default domain.
eo: Neeblas ricevi la defaŭltan domajnon.

en: Unable to retrieve the default quotas.
eo: Neeblas ricevi la defaŭltajn kvotojn.

en: Unable to retrieve the default volume type.
eo: Neeblas ricevi defaŭltan volumo tipon.

en: Unable to retrieve the domain.
eo: Neeblas ricevi la domajnon.

en: Unable to retrieve the domains.
eo: Neeblas ricevi la domajnojn.

en: Unable to retrieve the editable quotas.
eo: Neeblas ricevi la redakteblajn kvotojn.

en: Unable to retrieve the extensions.
eo: Neeblas ricevi la etendojn.

en: Unable to retrieve the flavor extra specs.
eo: Neeblas ricevi la variaĵo ekstra specifojn.

en: Unable to retrieve the flavor.
eo: Neeblas ricevi la variaĵon.

en: Unable to retrieve the flavors.
eo: Neeblas ricevi la variaĵojn.

en: Unable to retrieve the group.
eo: Neeblas ricevi la grupon.

en: Unable to retrieve the image custom properties.
eo: Neeblas ricevi la bildo proprajn ecojn.

en: Unable to retrieve the image.
eo: Neeblas ricevi la bildon.

en: Unable to retrieve the images.
eo: Neeblas ricevi la bildojn.

en: Unable to retrieve the keypair.
eo: Neeblas ricevi la ŝlosilparon.

en: Unable to retrieve the keypairs.
eo: Neeblas ricevi la ŝlosilparojn .

en: Unable to retrieve the limits.
eo: Neeblas ricevi la limojn.

en: Unable to retrieve the namespaces.
eo: Neeblas ricevi la nomspacojn.

en: Unable to retrieve the networks.
eo: Neeblas ricevi la retojn.

en: Unable to retrieve the nova services.
eo: Neeblas ricevi la nova servojn.

en: Unable to retrieve the policy with ID %(id)s
eo: Ne eblas recevi la regularo per ID %(id)s

en: Unable to retrieve the ports.
eo: Neeblas ricevi la pordojn.

en: Unable to retrieve the project.
eo: Neeblas ricevi la projekton.

en: Unable to retrieve the projects.
eo: Neeblas ricevi la projektojn.

en: Unable to retrieve the qos policies.
eo: Neeblas ricevi la qos regularojn.

en: Unable to retrieve the resource types.
eo: Neeblas ricevi la risurco tipojn.

en: Unable to retrieve the role.
eo: Neeblas ricevi la rolojn.

en: Unable to retrieve the roles.
eo: Neeblas ricevi la rolojn.

en: Unable to retrieve the security groups.
eo: Neeblas ricevi la secureco grupojn.

en: Unable to retrieve the server group.
eo: Neeblas ricevi servilo grupon.

en: Unable to retrieve the server.
eo: Neeblas ricevi la servilon.

en: Unable to retrieve the snapshot metadata.
eo: Neeblas ricevi savkopio metadatumon.

en: Unable to retrieve the subnets.
eo: Neeblas ricevi la subretojn.

en: Unable to retrieve the trunk with id: %(id)s
eo: Neeblas ricevi la trunko kun id: %(id)s

en: Unable to retrieve the trunks.
eo: Neeblas ricevi la trunkojn.

en: Unable to retrieve the user.
eo: Neeblas ricevi la uzanton.

en: Unable to retrieve the users.
eo: Neeblas ricevi la uzantojn.

en: Unable to retrieve the volume availability zones.
eo: Neebla ricevi la volumo disponeblaj zonojn.

en: Unable to retrieve the volume metadata.
eo: Neeblas ricevi la volumo metadatumon.

en: Unable to retrieve the volume snapshots.
eo: Neeblas ricevi la volumo savkopiojn.

en: Unable to retrieve the volume type metadata.
eo: Neeblas ricevi volumo tipo metadatumon.

en: Unable to retrieve the volume type.
eo: Neeblas ricevi volumo tipon.

en: Unable to retrieve the volume types.
eo: Neeblas ricevi la volumo tipojn.

en: Unable to retrieve the volume.
eo: Neeblas ricevi la volumon.

en: Unable to retrieve the volumes.
eo: Neeblas ricevi la volumojn.

en: Unable to set the default quotas.
eo: Neeblas agordi la defaŭltajn kvotojn.

en: Unable to soft-reboot the server with id: %(id)s
eo: Neeblas varm-restartigi la servilo kun id: %(id)s

en: Unable to start the server with id: %(id)s
eo: Neeblas lanĉi  la servilo kun id: %(id)s

en: Unable to stop the server with id: %(id)s
eo: Neeblas haltigi la servilo kun id: %(id)s

en: Unable to suspend the server with id: %(id)s
eo: Neeblas halteti la servilo kun id: %(id)s

en: Unable to unpause the server with id: %(id)s
eo: Neeblas malpaŭzigi la servilo kun id: %(id)s

en: Unable to update metadata.
eo: Neeblas ĝisdatigi metadatumon.

en: Unable to update project quota data.
eo: Neeblas ĝisdatigi  projekto kvota datumon.

en: Unable to update the bandwidthrule.
eo: Neeblas ĝisdatigi la kapacitan regulon.

en: Unable to update the dscp marking rule.
eo: Neeblas ĝisdatigi la dscp markan regulon.

en: Unable to update the flavor.
eo: Neeblas ĝisdatigi la variaĵon.

en: Unable to update the image.
eo: Neeblas ĝisdatigi la bildon.

en: Unable to update the minimum bandwidth rule.
eo: Neeblas ĝisdatigi la minimuman kapacitan regulon.

en: Unable to update the minimum packet rate rule.
eo: Neeblas ĝisdatigi la minimuman pakaĵ' rapidecan regulon.

en: Unable to update the trunk.
eo: Neeblas ĝisdatigi la trunkon.

en: Unable to upload the object.
eo: Neeables alŝuti la objekton.

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Unordered
eo: Nenumerita

en: Unstyled
eo: Nestilita

en: Up
eo: Supren

en: Update Aggregate Metadata
eo: Ĝisdatigu Agregato Metadatumon

en: Update Flavor Metadata
eo: Ĝisdatigu Variaĵo Metadatumo

en: Update Image
eo: Ĝisdatigu Bildon

en: Update Image Metadata
eo: Ĝisdatigu Bildo Metadatumon

en: Update Instance Metadata
eo: Ĝisdatigu Apero Metadatumon

en: Update Metadata
eo: Ĝisdatigu Metadatumo

en: Update Volume Metadata
eo: Ĝisdatigu Volumo Metadatumon

en: Update Volume Snapshot Metadata
eo: Ĝisdatigu Volumo Savkopio Metadatumon

en: Update Volume Type Metadata
eo: Ĝisdatigu Volumo Tipo  Metadatumon

en: Updated
eo: Ĝisdatigita

en: Updated At
eo: Ĝisdatigita  Je

en: Updated at
eo: Ĝisdatigita  je

en: Upload File
eo: Alŝuti Dosieron

en: Upload File To: {$ ctrl.model.container.name $}
eo: Alŝutu Dosieron Al: {$ ctrl.model.container.name $}

en: Uploading
eo: Alŝuti

en: Uploading the image from a local file or from a specified URL.
eo: Alŝuti la bildon de lokala dosiero aŭ de specifita URL.

en: Usage Charts
eo: Uzo Diagramoj

en: Use image as a source
eo: Uzu bildon kiel fonto

en: Use the form to set titles, descriptions and choose specific UI element types for each schema item. In the form builder, the form must be JSON, but you can use JavaScript in production code, such as <code>gettext</code> for translation.
eo: Uzu la formon por agordi titolojn, priskribojn kaj elektu difinitaj UI elemento tipoj por ĉiu skemo ero. En la formkonstruilo, la formtipo devas esti JSON, sed vi povas uzi JavaScript en produkto kodo, kiel <code>gettext</code> por traduko.

en: Use the schema to describe the data model and valid input patterns. A schema is always JSON. NOTE: A schema element is not needed for items that have no data model, like sections and fieldsets.
eo: Uzu la skemo por priskribi la datuma modelo kaj enigo ŝablonoj. Skemo ĉiam estas JSON. KOMENTO: Skemo elemento ne estas bezonita por eroj kiu ne havas datuma modelo, kiel sekcioj kaj kampoaroj.

en: User | Users
eo[0]: Uzanto
eo[1]: Uzantoj

en: User %s was successfully created.
eo: Uzanto %s estis sukcese kreita.

en: User %s was successfully disabled.
eo: Uzanto %s sukcese malebligita.

en: User %s was successfully enabled.
eo: Uzanto %s sukcese ebligita.

en: User %s was successfully updated.
eo: Uzanto %s sukcese ĝisdatigita.

en: User ID
eo: Uzanto ID

en: User Name
eo: Uzanto Nomo

en: User password has been updated successfully.
eo: Uzanto pasvorto sukcese ĝisdatigita.

en: VCPUS
eo: VCPUs

en: VDI - Virtual Disk Image
eo: VDI - Virtuala Disko imago

en: VHD - Virtual Hard Disk
eo: VHD - Virtuala Dura Disko

en: VMDK - Virtual Machine Disk
eo: VMDK - Virtuala Maŝina Disko

en: VNIC type
eo: VNIC Tipo

en: Valid DSCP mark values are even numbers between 0 and 56,
        except 2-6, 42, 44, and 50-54. The full list of valid DSCP marks is:
        0, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40, 46, 48, 56.
eo: Validaj DSCP marko valoroj estas paraj nombroj inter 0 and 56,
        krome 2-6, 42, 44, kaj 50-54. La plena listo de validaj DSCP-markoj estas:
        0, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40, 46, 48, 56.

en: View As Modal
eo: Vidu kiel Modala

en: View Details
eo: Vidu Detajlojn

en: View Form JSON
eo: Vido Formo JSON

en: View Instance Details
eo: Vidu Apero Detajlojn

en: View Router Details
eo: Vidu Enkursigilo Detajlojn

en: Virtio Forwarder
eo: Virtio plusenda servilo

en: Virtual Size
eo: Virtuala Grando

en: Virtual instances attach their interfaces to ports.
eo: Virtualaj aperoj kunligas iliajn interfacojn al pordoj.

en: Visibility
eo: Videbleco

en: Volume | Volumes
eo[0]: Volumo
eo[1]: Volumoj

en: Volume Backup | Volume Backups
eo[0]: Volumo Sekurkopio
eo[1]: Volumo Sekurkopioj

en: Volume Details
eo: Volumo Detajlojn

en: Volume Quota
eo: Volumo Kvoto

en: Volume Size (GB)
eo: Volumo Grando (GB)

en: Volume Snapshot | Volume Snapshots
eo[0]: Volumo Savkopio
eo[1]: Volumo Savkopioj

en: Volume Type Description:
eo: Volumo Tipo Priskribon:

en: Volume and Snapshot Quota (GiB)
eo: Volumo kaj Savkopia Kvoto (GiB)

en: Volume size is required and must be an integer
eo: Volumo grando estas bezonata kaj devas esti entjero

en: Volume size is required and must be positive integer
eo: Volumo grando estas bezonata kaj devas esti entjero

en: Volumes are block devices that can be attached to instances.
eo: Volumoj estas blokaj funkciiloj kiuj povas esti alligita al aperoj.

en: Volumes can only be attached to 1 active instance at a time. Please either set your instance count to 1 or select a different source type.
eo: Volumoj nur povas esti kunligita al 1 aktiva apero samtempe. Bonvolu aŭ agordi vian apero nombro al 1 aŭ elektu alian fonto tipon.

en: Warning
eo: Averto

en: Warning Anchor
eo: Averta Ankro

en: Warning Button
eo: Averta Butono

en: Warning!
eo: Averto!

en: Week
eo: Semajno

en: Wells
eo: Putoj

en: When IP addresses are associated to a port, this also implies the port is associated with a subnet, as the IP address was taken from the allocation pool for a specific subnet.
eo: Kiam IP adresoj estas asociitaj al pordo, tiu ankaŭ signifas ke la pordo estas asociita kun subreto, ĉar la IP adreso estis prenita de la asigno komunaĵo por difina subreto.

en: When selecting volume as boot source, please ensure the instance's availability zone is compatible with your volume's availability zone.
eo: Kiam elekti volumon kiel praŝargo fonto, bonvolu certigi ke la apero disponbeblo zono estas kongrua kun via volumo disponeblo zono.

en: When the <b>Admin State</b> for a network is set to <b>Up</b>,
        then the network is available for use. You can set the <b>Admin State</b> to <b>Down</b>
        if you are not ready for other users to access the network.
eo: Kiam la <b> Admin Stato</b> por reto estas agordita al <b>Supren</b>,
     tiam la reto estas disponebla por uzo. Vi povas agordi la <b> Admin Stato</b> al <b>Suben</b>
     se vi ne estas preparita por lasi aliajn uzantoj aliri la reton.

en: When the <b>Admin State</b> for a port is set to <b>Up</b> and it has no <b>Device Owner</b>,
        then the port is available for use. You can set the <b>Admin State</b> to <b>Down</b>
        if you are not ready for other users to use the port.
eo: Kiam la <b> Admin Stato</b> por pordo estas agordita al <b>Supren</b> kaj ĝi havas neniun 
     <b>Funkciilo Propriulo</b>, tiam la pordo estas disponebla por uzo. Vi povas agordi la <b> Admin Stato</b> al 
     <b>Suben</b>  se vi ne estas preta por lasi aliajn uzantoj aliri la reton.

en: X509 Certificate
eo: X509 Ateston

en: Yes
eo: Jes

en: You are not allowed to delete domains: %s
eo: Vi ne rajtas forigi domajnojn: %s

en: You are not allowed to delete images: %s
eo: Vi ne estas rajtigita forigi bildojn: %s

en: You can add arbitrary metadata to your image.
eo: Vi povas aldoni arbitran metadatumon al via bildo.

en: You can add arbitrary metadata to your instance so that you can more easily identify it among other running instances. Metadata is a collection of key-value pairs associated with an instance. The maximum length for each metadata key and value is 255 characters.
eo: Vi povas aldoni arbitran metadatumon en via apero por ke vi povas pli facile identifi ĝin inter aliaj funkciantaj aperojn. Metadatumo estas aro da ŝlosilparoj asociitaj kun apero. La maksimuma longo por ĉiu metadatuma ŝlosilo kaj valoro estas 255 litoroj.

en: You can copy objects. You have to create destination container prior to copy.
eo: Vi povas kopii objektojn. Vi devas krei destinan entenilon antaŭ kopii.

en: You can customize your instance after it has launched using the options available here.
        "Customization Script" is analogous to "User Data" in other systems.
eo: Vi povas tajlori vian aperon post ĝi estas lanĉita uzante la opciojn disponebla ĉi tie.
     "Customization Script" estas analoga al "User Data" en aliaj sistemoj.

en: You can specify folder by using '/' at destination object field.
              For example, if you want to copy object under the folder named 'folder1', you need to specify destination object like 'folder1/[your object name]'.
eo: Vi povas difini dosieron uzante  '/' je la destina objekto kampo.
              Ekzemple, se vi volas kopii objekton en la dosieron nomata 'folder1', vi devas difini  destinan objekton kiel 'folder1/[via  objekto nomo]'.

en: You can specify scheduler hints by moving items from the left column to the right column. In the left column there are scheduler hint definitions from the Glance Metadata Catalog. Use the "Custom" option to add scheduler hints with the key of your choice.
eo: Vi povas difini vicigilo aludoj moviganta elementoj de la maldekstra al la dekstra kolumno. En la maldekstra kolumno estas vicigilo aludo difinoj de la Glance Metadatuma katalogo. Uzu la "Tajloru" opcion por aldoni vicigilo aludoj kun la klavo de via elekto.

en: You have selected "%s". Deleted Server Group is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted Server Groups are not recoverable.
eo[0]: Vi selektis "%s". Forigita servilo grupo ne estas restaŭrebla.
eo[1]: Vi selektis "%s". Forigitaj servilo grupoj ne estas restaŭreblaj.

en: You have selected "%s". Deleted Trunk is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted Trunks are not recoverable.
eo[0]: Vi selektis "%s". Forigita Trunko ne estas restaŭrebla.
eo[1]: Vi selektis "%s". Forigitaj Trunkoj ne estas restaŭreblaj.

en: You have selected "%s". Deleted domain is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted domains are not recoverable.
eo[0]: Vi selektis "%s". Forigita domajno ne estas restaŭrebla.
eo[1]: Vi selektis "%s". Forigitaj domajnoj ne estas restaŭreblaj.

en: You have selected "%s". Deleted flavor is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted flavors are not recoverable.
eo[0]: Vi selektis "%s". Forigita variaĵo ne estas restaŭrebla.
eo[1]: Vi selektis "%s". Forigitaj variaĵoj ne estas restaŭreblaj.

en: You have selected "%s". Deleted group is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted groups are not recoverable.
eo[0]: Vi elektis "%s". Forigita grupo ne estas reakirebla.
eo[1]: Vi elektis "%s". Forigita grupojn ne estas reakirebla.

en: You have selected "%s". Deleted image is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted images are not recoverable.
eo[0]: Vi selektis "%s". Forigita bildo ne estas restaŭrebla.
eo[1]: Vi selektis "%s". Forigitaj bildoj ne estas restaŭreblaj.

en: You have selected "%s". Deleted key pair is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted key pairs are not recoverable.
eo[0]: Vi selektis "%s". Forigita Ŝlosilparo ne estas restaŭrebla.
eo[1]: Vi selektis "%s". Forigitaj Ŝlosilparoj ne estas restaŭreblaj.

en: You have selected "%s". Deleted policy is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted policies are not recoverable.
eo[0]: Vi selektis "%s". Forigita regularo ne estas restaŭrebla.
eo[1]: Vi selektis "%s". Forigitaj regularoj ne estas restaŭreblaj.

en: You have selected "%s". Deleted role is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted roles are not recoverable.
eo[0]: Vi selektis "%s". Forigita rolo ne estas restaŭrebla.
eo[1]: Vi selektis "%s". Forigitaj roloj ne estas restaŭrebla.

en: You have selected "%s". Deleted user is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted users are not recoverable.
eo[0]: Vi selektis "%s". Forigita uzanto ne estas restaŭrebla.
eo[1]: Vi selektis "%s". Forigitaj uzantoj ne estas restaŭreblaj.

en: Your Form as JavaScript
eo: Vian datumformularon kiel JavaScript

en: any
eo: io ajn

en: egress
eo: eliro

en: image
eo: bildo

en: ingress
eo: eniro

en: inherit
eo: heredi

en: min disk is required and must be an integer not less than 0
eo: min disko estas bezonata kaj devas esti entjero ne pli malgranda ol 0

en: min ram is required and must be an integer not less than 0
eo: min ram estas bezonata kaj devas esti entjero ne pli malgranda ol 0

en: resource load failed: %s
eo: risurco ŝarĝo  malsukcesis: %s

en: snapshot
eo: savkopio

en: volume
eo: volumo

en: {$ address $} on subnet {$ subnet $}
eo: {$ address $} je subnet {$ subnet $}

en: {$ ctrl.model.counted.files $} files in
          {$ ctrl.model.counted.folders $} folders.
eo: {$ ctrl.model.counted.files $} dosieroj en
          {$ ctrl.model.counted.folders $} dosierujoj.
