horizon VERSION - en to ka_GE translation catalogue (1958 entries)

en: 
          %(used)s of %(quota)s GiB Used
ka_GE: 
          გამოყენებულია %(used)s გიბ %(quota)s-დან

en: 
          %(used)s of %(quota)s Used
ka_GE: 
          გამოყენებულია %(used)s %(quota)s-დან

en:  - End
ka_GE:  - დასასრ

en:  : Next hop
ka_GE:  : შემდეგი რაუტერი

en: %(field_name)s: Invalid IP address (value=%(ip)s)
ka_GE: %(field_name)s: არასწორი IP მისამართი (მნიშვნელობა=%(ip)s)

en: %(field_name)s: Invalid IP address (value=%(network)s)
ka_GE: %(field_name)s: არასწორი IP მისამართი (მნიშვნელობა=%(network)s)

en: %(type)s (%(backend)s backend)
ka_GE: %(type)s (%(backend)s ფონური სერვისი)

en: %(used)s %(key)s used
ka_GE: %(used)s %(key)s გამოყენებულია

en: %(used)s of %(quota)s MB Used
ka_GE: გამოყენებულია %(used)s მბ %(quota)s-დან

en: %(used)s of %(quota)s Used
ka_GE: %(used)s %(quota)s-დან გამოყენებულია

en: %s (Default)
ka_GE: %s (ნაგულისხმევი)

[ctx: External network not found]
note: Translators: The usage is "<UUID of ext_net> (Not Found)"
en: %s (Not Found)
ka_GE: %s (ვერ ვიპოვე)

en: %s (current)
ka_GE: %s (მიმდინარე)

en: %s GB
ka_GE: %s გბ

en: %sGB
ka_GE: %s გბ

en: %sGiB
ka_GE: %sგიბ

en: %sMB
ka_GE: %sმბ

en: (No IP address)
ka_GE: (IP მისამართის გარეშე)

en: (Quota exceeded)
ka_GE: (კვოტა გადაცილებულია)

en: , add project groups
ka_GE: , დაამატეთ პროექტის ჯგუფები

en: , update project groups
ka_GE: , პროქტის ჯგუფების განახლება

en: <a href="%(instance_url)s">%(instance_name)s</a> on %(device)s
ka_GE: <a href="%(instance_url)s">%(instance_name)s</a> %(device)s-ზე

en: <a href="%(volume_url)s">%(volume_label)s</a> on %(volume_device)s
ka_GE: <a href="%(volume_url)s">%(volume_label)s</a> %(volume_device)s-ზე

en: A brief description of the security group rule you are adding
ka_GE: მოკლე აღწერა უსაფრთხოების ჯგუფის წესისთვის, რომელსაც ამატებთ

en: A local image to upload.
ka_GE: ლოკალური ასლის ატვირთვა.

en: A local metadata definition file to upload.
ka_GE: ლოკალური მეტამონაცემების აღწერის ფაილი ასატვირთად.

en: A single IP Address or CIDR
ka_GE: ერთი IP მისამართი ან CIDR

en: A valid MAC Address
ka_GE: სწორი MAC მისამართი

en: AKI - Amazon Kernel Image
ka_GE: AKI - Amazon Kernel-ის გამოსახულება

en: ALLOW %(ethertype)s %(proto_port)s %(direction)s %(remote)s
ka_GE: %(ethertype)s %(proto_port)s %(direction)s %(remote)s ნების დართვა

en: AMI - Amazon Machine Image
ka_GE: AMI - Amazon Machine-ის გამოსახულება

en: API Access
ka_GE: API-სთან წვდომა

en: API Endpoints
ka_GE: API-ის ბოლოწერტილი

en: ARI - Amazon Ramdisk Image
ka_GE: ARI - Amazon Ramdisk-ის გამოსახულება

en: Accept Transfer
ka_GE: გადაცემის დასტური

en: Accept Volume Transfer
ka_GE: ტომის გადაცემის მიღება

en: Access Rules
ka_GE: წვდომის წესები

en: Action
ka_GE: ქმედება

en: Action Log
ka_GE: ქმედების ჟურნალი

en: Action and Object Type
ka_GE: ქმედება და ობიექტის ტიპი

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Active
ka_GE: აქტიური

[ctx: Current status of a Network]
en: Active
ka_GE: აქტიური

[ctx: Current status of an Image]
en: Active
ka_GE: აქტიური

[ctx: Current status of an Instance]
en: Active
ka_GE: აქტიური

[ctx: current status of port]
en: Active
ka_GE: აქტიური

[ctx: current status of router]
en: Active
ka_GE: აქტიური

[ctx: status of a network port]
en: Active
ka_GE: აქტიური

en: Active Instances:
ka_GE: აქტიური გაშვებული ასლები:

en: Add
ka_GE: დამატება

en: Add Allowed Address Pair
ka_GE: დაამატეთ დაშვებული მისამართების წყვილი

en: Add DHCP Agent
ka_GE: DHCP აგენტის დამატება

en: Add Group Assignment
ka_GE: ჯგუფის მინიჭების დამატება

en: Add Interface
ka_GE: ინტერფეისის დამატება

en: Add Protocol
ka_GE: პროტოკოლის დამატება

en: Add Router Route
ka_GE: რაუტერის რაუტის დამატება

en: Add Rule
ka_GE: წესის დამატება

en: Add Rule (Quota exceeded)
ka_GE: წესის დამატება (კვოტა გადაცილებულია)

en: Add Static Route
ka_GE: სტატიკური რაუტის დამატება

en: Add User | Add Users
ka_GE[0]: მომხმარებლის დამატება

en: Add User to Group
ka_GE: მომხმარებლის ჯგუფში ჩამატება

en: Add Users
ka_GE: მომხმარებლების დამატება

en: Add allowed address pair
ka_GE: დაამატეთ დაშვებული მისამართების წყვილი

en: Add floating IP port forwarding rule
ka_GE: მცურავი IP-ის პორტის გადამისამართების წესის დამატება

en: Add hosts to this aggregate or remove hosts from it. Hosts can be in multiple aggregates.
ka_GE: დაამატეთ ჰოსტები ან წაშალეთ ჰოსტები ამ აგრეგატში. ჰოსტები შეიძლება ერთზე მეტ აგრეგატში იმყოფებოდეს.

en: Add hosts to this aggregate. Hosts can be in multiple aggregates.
ka_GE: დაამატეთ ჰოსტები ამ აგრეგატში. ჰოსტები ბევრ აგრეგატს შეიძლება მიეკუთვნებოდნენ.

en: Add static route to the router.
ka_GE: სტატიკური რაუტის დამატება რაუტერზე.

en: Add/Remove Group Volumes
ka_GE: ჯგუფის ტომების დამატება/წაშლა

en: Add/Remove Hosts to Aggregate
ka_GE: აგრეგატებისთვის ჰოსტების დამატება/წაშლა

en: Added User | Added Users
ka_GE[0]: მომხმარებელი დამატებულია

en: Additional Routes
ka_GE: დამატებითი რაუტები

en: Address pool
ka_GE: მისამართების პული

en: Admin
ka_GE: ადმინი

en: Admin Password
ka_GE: ადმინისტრატორის პაროლი

en: Admin State
ka_GE: ადმინისტრატორის მდგომარეობა

en: Admin State =
ka_GE: ადმინისტრატორის მდგომარეობა =

en: Admin:
ka_GE: ადმინი:

en: Advanced Options
ka_GE: დამატებითი პარამეტრები

en: Age
ka_GE: ასაკი

en: Age (Seconds)
ka_GE: ასაკი (წმ)

en: Agent %s was successfully added.
ka_GE: აგენტი %s წარმატებით დაემატა.

en: All Available Hosts
ka_GE: ყველა ხელმისაწვდომი ჰოსტი

en: All Groups
ka_GE: ყველა ჯგუფი

en: All Hypervisors
ka_GE: ყველა ჰაიპერვაიზორი

en: All ICMP
ka_GE: ყველა ICMP

en: All Projects
ka_GE: ყველა პროექტები

en: All Security Groups
ka_GE: ყველა უსაფრთხოების ჯგუფი

en: All TCP
ka_GE: ყველა TCP

en: All UDP
ka_GE: ყველა UDP

en: All Users
ka_GE: ყველა მომხმარებელი

en: All available hosts
ka_GE: ყველა ხელმისაწვდომი ჰოსტი

en: All available volume types
ka_GE: ყველა ხელმისაწვდომი ტომის ტიპი

en: All available volumes
ka_GE: ყველა ხელმისაწვდომი ტომი

en: All ports
ka_GE: ყველა პორტი

en: Allocate Floating IP
ka_GE: მცურავი IP-ის გამოყოფა

en: Allocate IP
ka_GE: IP-ის გამოყოფა

en: Allocate IP To Project
ka_GE: IP-ის გამოყოფა პროექტისთვის

[ctx: Label in the limit summary]
en: Allocated
ka_GE: გამოყოფილი

en: Allocated floating IP %(ip)s.
ka_GE: გამოყოფილია მცურავი IP %(ip)s.

en: Allocation Pools
ka_GE: გამოყოფის პულები

en: Allowed Address Pairs
ka_GE: დაშვებული მისამართების წყვილები

en: Any
ka_GE: ნებისმიერი

en: Any Availability Zone
ka_GE: ნებისმიერი წვდომადობის ზონა

en: Application Credential Details
ka_GE: აპლიკაციის ავტორიზაციის დეტალები

en: Application Credential Name =
ka_GE: აპლიკაციის ავტორიზაციის დეტალების სახელი =

en: Application Credentials
ka_GE: აპლიკაციის ავტორიზაციის დეტალები

en: Application credential name "%s" is already used.
ka_GE: აპლიკაციის ავტორიზაციის დეტალების სახელი "%s" უკვე გამოიყენება.

en: Architecture
ka_GE: არქიტექტურა

en: Associate
ka_GE: ასოცირება

en: Associate Floating IP
ka_GE: მცურავი IP-ის ასოცირება

en: Associate QoS Spec
ka_GE: QoS სპეცის ასოცირება

en: Associated QoS Spec
ka_GE: ასოცირებული QoS-ის სპეცი

en: Associated Resource Types
ka_GE: ასოცირებული რესურსის ტიპები

en: At least one volume type must be assigned to a group.
ka_GE: ჯგუფზე, სულ ცოტა, ერთი ტომის ტიპი უნდა იყოს მითითებული.

en: Attach Interface
ka_GE: ინტერფეისის მიმაგრება

en: Attach To Instance
ka_GE: ეგზემპლარზე მიმაგრება

en: Attach Volume
ka_GE: მოცულობის მიბმა

en: Attach a Volume
ka_GE: ტომის მიმაგრება

en: Attach to Instance
ka_GE: ეგზემპლარზე მიბმა

en: Attached
ka_GE: მიმაგრებული

en: Attached Device
ka_GE: მიმაგრებული მოწყობილობა

en: Attached To
ka_GE: მიბმულია

[ctx: Current status of a Volume]
en: Attaching
ka_GE: მიმაგრება

en: Attachments
ka_GE: დანართი

en: Attribute Mappings
ka_GE: ატრიბუტის ასახვები

en: Authentication URL
ka_GE: ავთენტიკაციის URL

en: Authorization Key
ka_GE: ავტორიზაციის გასაღები

en: Automatic
ka_GE: ავტომატური

en: Automatically schedule new host.
ka_GE: ახალი ჰოსტის ავტომატური დაგეგმვა.

en: Availability Zone
ka_GE: ხელმისაწვდომობის ზონა

en: Availability Zone =
ka_GE: წვდომადობის ზონა =

en: Availability Zone Hints
ka_GE: წვდომადობის ზონის მინიშნებები

en: Availability Zone Name
ka_GE: ხელმისაწვდომობის ზონის სახელი

en: Availability Zones
ka_GE: ხელმისაწვდომობის ზონები

en: Availability zone
ka_GE: წვდომადობის ზონა

en: Available
ka_GE: ხელმისაწვდომი

[ctx: Current status of Volume Group]
en: Available
ka_GE: ხელმისაწვდომია

[ctx: Current status of Volume Group Snapshot]
en: Available
ka_GE: ხელმისაწვდომია

[ctx: Current status of a Volume]
en: Available
ka_GE: ხელმისაწვდომი

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Available
ka_GE: ხელმისაწვდომი

en: Available Types
ka_GE: ხელმისაწვდომი ტიპები

[ctx: Current status of a Volume]
en: Awaiting Transfer
ka_GE: გადაცემის მოლოდინი

en: Back-End Example:
ka_GE: უკანაბოლოს მაგალითი:

[ctx: Current status of a Volume]
en: Backing Up
ka_GE: მარქაფი

en: Backup Name
ka_GE: მარქაფი სახელი

en: Backup Name =
ka_GE: მარქაფი სახელი =

en: Backup Size (GiB)
ka_GE: მარქაფის ზომა (გიბ)

en: Backup Snapshot
ka_GE: მარქაფის სწრაფი ასლი

en: Backups
ka_GE: მარქაფები

en: Bare Metal
ka_GE: შიშველი მეტალი

en: Binding
ka_GE: აკინძვა

en: Binding: Host
ka_GE: მიბმა: ჰოსტი

en: Binding: VNIC Type
ka_GE: მიმაგრება: VNIC-ის ტიპი

[ctx: Task status of an Instance]
en: Block Device Mapping
ka_GE: ბლოკური მოწყობილობის ასახვა

en: Block Migration
ka_GE: მიგრაციის დაბლოკვა

en: Block Storage Services
ka_GE: ბლოკურ საცავის სერვისები

[ctx: Power state of an Instance]
en: Blocked
ka_GE: დაბლოკილია

en: Bootable
ka_GE: ჩატვირთვადი

en: Bootable =
ka_GE: ჩატვირთვადი =

en: Bootstrap Theme Preview
ka_GE: პირველადი ჩატვირთვის თემის გადახედვა

[ctx: Current status of a Network]
en: Build
ka_GE: აგება

[ctx: Current status of an Instance]
en: Build
ka_GE: აგება

[ctx: current status of port]
en: Build
ka_GE: აგება

[ctx: status of a network port]
en: Build
ka_GE: აგება

[ctx: Current status of an Instance]
en: Building
ka_GE: შენობა

[ctx: Power state of an Instance]
en: Building
ka_GE: შენობა

en: By default, group type is created as public. To create a private group type, uncheck this field.
ka_GE: ნაგულისხმევად, ჯგუფის ტიპი, შექმნისას, საჯაროა. პირადი ჯგუფის ტიპის შესაქმნელად, მოხსენით ეს თოლია.

en: CIDR must be specified.
ka_GE: CIDR აუცილებლად უნდა მიუთითოთ.

en: CPU architecture of the image.
ka_GE: ასლის CPU-ის არქიტექტურა.

en: Cancel
ka_GE: გაუქმება

en: Cancel Transfer
ka_GE: გადაცემის გაუქმება

en: Cannot find instance %s.
ka_GE: ვერ ვიპოვე გაშვებული ასლი %s.

en: Cannot get console for instance %s.
ka_GE: კონსოლის მიღება შეუძლებელია გაშვებული ასლისთვის %s.

en: Cannot specify both file and direct input.
ka_GE: ორივეს, ფაილს და პირდაპირ შეყვანას, ერთად ვერ მიუთითებთ.

en: Centralized
ka_GE: ცენტრალიზებული

en: Change
ka_GE: შეცვლა

en: Change Password
ka_GE: პაროლის შეცვლა

en: Change Volume Type
ka_GE: ტომის ტიპის შეცვლა

en: Change user's password. We highly recommend you create a strong one.
ka_GE: მომხმარებლის პაროლის შეცვლა. გირჩევთ, ძლიერი პაროლი დააყენოთ.

en: Changes Since
ka_GE: ცვლილებების დასაწყისი

en: Changing password is not supported.
ka_GE: პაროლის შეცვლა მხარდაჭერილი არაა.

en: Checksum
ka_GE: საკონტროლო რიცხვი

en: Chinese locale rename
ka_GE: ჩინური ლოკალის სახელი

en: Choose a Host to evacuate servers to. If not selected, the scheduler will auto select target host.
ka_GE: აირჩიეთ ჰოსტი, სადაც სერვერების ევაკუაცია მოხდება. თუ არ მონიშნავთ, დამგეგმავი ჰოსტს ავტომატურად აირჩევს.

en: Choose a Host to migrate to.
ka_GE: აირჩიეთ ჰოსტი, რომელზეც მიგრაცია მოხდება.

en: Choose a snapshot
ka_GE: აირჩიეთ სწრაფი ასლი

en: Choose a volume
ka_GE: აირჩიეთ ტომი

en: Choose an image
ka_GE: აირჩიეთ გამოსახულება

en: Choose associated QoS Spec.
ka_GE: აირჩიეთ ასოცირებული QoS-ის სპეცი.

en: Choose the flavor to launch.
ka_GE: აირჩიეთ გასაშვები ტიპი.

en: Cipher
ka_GE: შიფრი

en: Clear Domain Context
ka_GE: დომენის კონტექსტის გასუფთავება

en: Clear Gateway | Clear Gateways
ka_GE[0]: ნაგულისხმები რაუტერის გასუფთავება

en: Cleared Gateway | Cleared Gateways
ka_GE[0]: ნაგულისხმები რაუტერი გასუფთავდა

en: Click here to show only console
ka_GE: დააწკაპუნეთ აქ, მხოლოდ, კონსოლის საჩვენებლად

en: Clone Group
ka_GE: ჯგუფის დაკლონვა

en: Cloning volume group "%s".
ka_GE: მიმდინარეობს დაკლონვა ტომების ჯგუფისთვის "%s".

en: Close
ka_GE: დახურვა

en: Code
ka_GE: კოდი

en: Cold Migrate
ka_GE: ცივი მიგრაცია

en: Compute
ka_GE: გამოთვლა

en: Compute Host
ka_GE: გამომთვლელი ჰოსტი

en: Compute Quotas
ka_GE: გამოთვლითი კვოტები

en: Compute Services
ka_GE: გამოთვლით სერვისები

en: Configure floating IP port forwarding rules
ka_GE: ყველა მცურავი IP-ის პორტის გადამისამართების წესების მართვა

en: Confirm
ka_GE: დადასტურება

en: Confirm Password
ka_GE: პაროლის დამოწმება

en: Confirm Rebuild Password
ka_GE: პაროლის თავიდან აგების დადასტურება

[ctx: Action log of an instance]
en: Confirm Resize
ka_GE: ზომის შეცვლის დადასტურება

en: Confirm Resize/Migrate
ka_GE: ზომის შეცვლის/მიგრაციის დადასტურება

en: Confirm new password
ka_GE: მეორედ შეიყვანეთ ახალი პაროლი

[ctx: Current status of an Instance]
en: Confirm or Revert Resize/Migrate
ka_GE: ზომის შეცვლის/მიგრაციის დადასტურება ან გაუქმება

[ctx: Task status of an Instance]
en: Confirming Resize or Migrate
ka_GE: ზომის შეცვლის ან მიგრაციის დადასტურება

en: Console
ka_GE: კონსოლი

en: Console is currently unavailable.
ka_GE: კონსოლი ამჟამად ხელმისაწვდომი არაა.

en: Console type "%s" not supported.
ka_GE: კონსოლის ტიპი (%s) მხარდაუჭერელია.

en: Consumer
ka_GE: გამომყენებელი

en: Container Format
ka_GE: კონტეინერის ფორმატი

en: Container Name
ka_GE: კონტეინერის სახელი

en: Containers
ka_GE: კონტეინერები

en: Contents
ka_GE: შიგთავსი

en: Control Location
ka_GE: საკონტროლო წერტილი

en: Copy Data
ka_GE: მონაცემების კოპირება

[ctx: Power state of an Instance]
en: Crashed
ka_GE: ავარიულია

en: Create
ka_GE: შექმნა

[ctx: Action log of an instance]
en: Create
ka_GE: შექმნა

en: Create A RBAC Policy
ka_GE: RBAC პოლიტიკის შექმნა

en: Create An Image
ka_GE: ასლის შექმნა

en: Create Application Credential
ka_GE: აპლიკაციის ავტორიზაციის დეტალების შექმნა

en: Create Backup
ka_GE: მარქაფის შექმნა

en: Create Domain
ka_GE: დომენის შექმნა

en: Create Encrypted Volume Type
ka_GE: დაშიფრული ტომის ტიპის შექმნა

en: Create Encryption
ka_GE: დაშიფვრის შექმნა

en: Create Flavor
ka_GE: გაშვებული ასლის ტიპის შექმნა

en: Create Group
ka_GE: ჯგუფის შექმნა

en: Create Group Snapshot
ka_GE: ჯგუფის სწრაფი ასლის შექმნა

en: Create Group Type
ka_GE: ჯგუფის ტიპის შექმნა

en: Create Group Type Spec
ka_GE: ჯგუფის ტიპის სპეციფიციკაციის შექმნა

en: Create Host Aggregate
ka_GE: ჰოსტის აგრეგატის შექმნა

en: Create Image
ka_GE: ასლის შექმნა

[ctx: Action log of an instance]
en: Create Image
ka_GE: ასლის შექმნა

en: Create Key Pair
ka_GE: გასაღებების წყვილის შექმნა

en: Create Mapping
ka_GE: ასახვის შექმნა

en: Create Network
ka_GE: ქსელის შექმნა

en: Create Port
ka_GE: პორტის შექმნა

en: Create Port (Quota exceeded)
ka_GE: პორტის შექმნა (კვოტა გადაცილებულია)

en: Create Project
ka_GE: პროექტის შექნა

en: Create Protocol
ka_GE: პროტოკოლის შექმნა

en: Create QoS Spec
ka_GE: QoS სპეცის შექმნა

en: Create RBAC Policy
ka_GE: RBAC პოლიტიკის შექმნა

en: Create Role
ka_GE: როლის შექმნა

en: Create Router
ka_GE: რაუტერის შექმნა

en: Create Security Group
ka_GE: უსაფრთხოების ჯგუფის შექმნა

en: Create Security Group (Quota exceeded)
ka_GE: უსაფრთხოების ჯგუფის შექმნა (კვოტა გადაცილებულია)

en: Create Snapshot
ka_GE: სწრაფი ასლის შექმნა

en: Create Spec
ka_GE: სპეციფიკაციის შექმნა

en: Create Subnet
ka_GE: საბნეტის შექმნა

en: Create Subnet (Quota exceeded)
ka_GE: ქვექსელის შექმნა (კვოტა გადაცილებულია)

en: Create Transfer
ka_GE: გადაცემის შექმნა

en: Create User
ka_GE: მომხმარებლის შექმნა

en: Create Volume
ka_GE: მოცულობის შექმნა

en: Create Volume Backup
ka_GE: ტომის მარქაფის შექმნა შეუძლებელია

en: Create Volume Group
ka_GE: ტომების ჯგუფის შექმნა

en: Create Volume Snapshot
ka_GE: მოცულობის სნეპშოტის შექმნა

en: Create Volume Snapshot (Force)
ka_GE: ტომის სწრაფი ასლის შექმნა (ძალით)

en: Create Volume Transfer
ka_GE: ტომის გადაცემის შექმნა

en: Create Volume Type
ka_GE: მოცულობის ტიპის შექმნა

en: Create Volume Type Encryption
ka_GE: ტომის ტიპის დაშიფვრის შექმნა

en: Create a Group Type
ka_GE: ჯგუფის ტიპის შექმნა

en: Create a Metadata Namespace
ka_GE: მეტამონაცემების სახელების სივრცის შექმნა

en: Create a New Volume
ka_GE: ახალი ტომის შექმნა

en: Create a RBAC Policy
ka_GE: RBAC პოლიტიკის შექმნა

en: Create a Router
ka_GE: რაუტერის შექმნა

en: Create a identity provider protocol.
ka_GE: იდენტიფიკაციის მომწოდებლის პროტოკოლის შექმნა.

en: Create a mapping.
ka_GE: ასახვის შექმნა.

en: Create a new application credential.
ka_GE: აპლიკაციის ავტორიზაციის დეტალების შექმნა.

en: Create a new role.
ka_GE: ახალი როლის შექმნა.

en: Create a new user and set related properties including the Primary Project and Role.
ka_GE: შექმენით ახალი მომხმარებელი და დააყენეთ შესაბამისი თვისებები, ძირითადი პროექტისა და როლის ჩათვლით.

en: Create a project to organize users.
ka_GE: პროექტის შექმნა მომხმარებლების ორგანიზაციისთვის.

en: Create a snapshot for each volume contained in the Group.
ka_GE: სწრაფი ასლის შექმნა ჯგუფში არსებული თითოეული ტომისთვის.

en: Create an Encrypted Volume Type
ka_GE: დაშიფრული ტომის ტიპის შექმნა

en: Created
ka_GE: შეიქმნა

[ctx: Created time]
en: Created
ka_GE: შექმნილია

en: Created At
ka_GE: შექმნილია

en: Created group type spec "%s".
ka_GE: შეიქმნება ჯგუფის ტიპის სპეც. "%s".

en: Created network "%s".
ka_GE: შეიქმნა ქსელი "%s".

en: Created new domain "%s".
ka_GE: შეიქმნა ახალი დომენი "%s".

en: Created new flavor "%s".
ka_GE: შეიქმნა გაშვებული ასლის ტიპი "%s".

en: Created new host aggregate "%s".
ka_GE: ჰოსტების ახალი აგრეგატი შექმნილია: %s.

en: Created new project "%s".
ka_GE: შეიქმნა ახალი პროექტი "%s".

en: Created new volume group
ka_GE: შეიქმნა ახალი ტომების ჯგუფი

en: Created spec "%s".
ka_GE: შეიქმნა სპეცი "%s".

en: Created subnet "%s".
ka_GE: შეიქმნა ქვექსელი "%s".

en: Created volume transfer: "%s".
ka_GE: შეიქმნა ტომის გადატანა: "%s".

en: Creates a router with specified parameters.
ka_GE: შექმნის რაუტერს მითითებული პარამეტრებით.

[ctx: Current status of a Volume]
en: Creating
ka_GE: შექმნა

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Creating
ka_GE: შექმნა

en: Creating group "%s".
ka_GE: იქმნება ჯგუფი "%s".

en: Creating group snapshot "%s".
ka_GE: ვქმნი ჯგუფის სწრაფ ასლს "%s".

en: Creating volume "%s"
ka_GE: იქმნება ტომი "%s"

en: Creating volume backup "%s"
ka_GE: იქმნება ტომის მარქაფი "%s"

en: Creating volume snapshot "%s".
ka_GE: იქმნება ტომის სწრაფი ასლი "%s".

en: Current Host
ka_GE: მიმდინარე ჰოსტი

en: Current Size (GiB)
ka_GE: მიმდინარე ზომა (გიბ)

en: Current password
ka_GE: Მიმდინარე პაროლი

en: Custom ICMP Rule
ka_GE: მომხმარებლის ICMP წესი

en: Custom Properties
ka_GE: მორგებული თვისებები

en: Custom TCP Rule
ka_GE: მომხმარებლის TCP წესი

en: Custom UDP Rule
ka_GE: მომხმარებლის UDP წესი

en: DHCP Agents
ka_GE: DHCP აგენტები

en: DHCP Enabled
ka_GE: DHCP ჩართულია

en: DNS Assignment
ka_GE: DNS მინიჭება

en: DNS Domain
ka_GE: DNS დომენი

en: DNS Name
ka_GE: DNS სახელი

en: DNS Name Servers
ka_GE: DNS სერვერები

[ctx: Admin state of a Network]
en: DOWN
ka_GE: დაბლა

[ctx: Admin state of a Port]
en: DOWN
ka_GE: დაბლა

[ctx: Admin state of a Router]
en: DOWN
ka_GE: დაბლა

[ctx: Current status of an Image]
en: Deactivated
ka_GE: დეაქტივირებულია

en: Decrypt Password
ka_GE: პაროლის გაშიფვრა

[ctx: Default style theme]
en: Default
ka_GE: ნაგულისხმები

en: Default quotas updated.
ka_GE: ნაგულისხმევი კვოტები განახლდა.

en: Defaults
ka_GE: ნაგულისხმები მნიშვნელობები

en: Delete | Delete
ka_GE[0]: წაშლა

en: Delete Application Credential | Delete Application Credentials
ka_GE[0]: აპლიკაციის ავტორიზაციის დეტალების წაშლა

en: Delete DHCP Agent | Delete DHCP Agents
ka_GE[0]: DHCP აგენტის წაშლა

en: Delete Domain | Delete Domains
ka_GE[0]: დომენის წაშლა

en: Delete Encryption | Delete Encryptions
ka_GE[0]: დაშიფვრის წაშლა

en: Delete Extra Spec | Delete Extra Specs
ka_GE[0]: დამატებითი სპეცის წაშლა

en: Delete Flavor | Delete Flavors
ka_GE[0]: გაშვებული ასლის ტიპის წაშლა

en: Delete Group | Delete Groups
ka_GE[0]: ჯგუფის წაშლა

en: Delete Group Type | Delete Group Types
ka_GE[0]: ჯგუფის ტიპის წაშლა

en: Delete Host Aggregate | Delete Host Aggregates
ka_GE[0]: ჰოსტის აგრეგატების წაშლა

en: Delete Image | Delete Images
ka_GE[0]: გამოსახულების წაშლა

en: Delete Instance | Delete Instances
ka_GE[0]: გაშვებული ასლის წაშლა

en: Delete Interface | Delete Interfaces
ka_GE[0]: ინტერფეისის წაშლა

en: Delete Key Pair | Delete Key Pairs
ka_GE[0]: გასაღების წყვილის წაშლა

en: Delete Mapping | Delete Mappings
ka_GE[0]: ასახვის წაშლა

en: Delete Namespace | Delete Namespaces
ka_GE[0]: სახელების სივრცის წაშლა

en: Delete Network | Delete Networks
ka_GE[0]: ქსელის წაშლა

en: Delete Port | Delete Ports
ka_GE[0]: პორტის წაშლა

en: Delete Project | Delete Projects
ka_GE[0]: პროექტის წაშლა

en: Delete Protocol | Delete Protocols
ka_GE[0]: პროტოკოლის წაშლა

en: Delete QoS Spec | Delete QoS Specs
ka_GE[0]: QoS სპეცის წაშლა

en: Delete RBAC Policy | Delete RBAC Policies
ka_GE[0]: RBAC პოლიტიკის წაშლა

en: Delete Role | Delete Roles
ka_GE[0]: როლის წაშლა

en: Delete Router | Delete Routers
ka_GE[0]: რაუტერის წაშლა

en: Delete Rule | Delete Rules
ka_GE[0]: წესის წაშლა

en: Delete Security Group | Delete Security Groups
ka_GE[0]: უსაფრთხოების ჯგუფის წაშლა

en: Delete Snapshot | Delete Snapshots
ka_GE[0]: სწრაფი ასლის წაშლა

en: Delete Spec | Delete Specs
ka_GE[0]: სპეციფიკაციის წაშლა

en: Delete Static Route | Delete Static Routes
ka_GE[0]: სტატიკური რაუტის წაშლა

en: Delete Subnet | Delete Subnets
ka_GE[0]: ქვექსელის წაშლა

en: Delete User | Delete Users
ka_GE[0]: მომხმარებლის წაშლა

en: Delete Volume | Delete Volumes
ka_GE[0]: ტომის წაშლა

en: Delete Volume Backup | Delete Volume Backups
ka_GE[0]: ტომის მარქაფის წაშლა

en: Delete Volume Snapshot | Delete Volume Snapshots
ka_GE[0]: ტომის სწრაფი ასლის წაშლა

en: Delete Volume Type | Delete Volume Types
ka_GE[0]: ტომის ტიპის წაშლა

en: Delete Volumes
ka_GE: ტომების წაშლა

en: Deleted
ka_GE: წაშლილი

[ctx: Current status of an Image]
en: Deleted
ka_GE: წაშლილი

[ctx: Current status of an Instance]
en: Deleted
ka_GE: წაშლილი

en: Deleted Application Credential | Deleted Application Credentialss
ka_GE[0]: აპლიკაციის ავტორიზაციის დეტალი წაიშალა

en: Deleted DHCP Agent | Deleted DHCP Agents
ka_GE[0]: DHCP აგენტი წაიშალა

en: Deleted Domain | Deleted Domains
ka_GE[0]: დომენი წაიშალა

en: Deleted Encryption | Deleted Encryptions
ka_GE[0]: დაშიფვრა წაიშალა

en: Deleted Extra Spec | Deleted Extra Specs
ka_GE[0]: წაიშალა დამატებითი სპეცი

en: Deleted Flavor | Deleted Flavors
ka_GE[0]: გაშვებული ასლის ტიპი წაიშალა

en: Deleted Group | Deleted Groups
ka_GE[0]: წაშლილი ჯგუფი

en: Deleted Group Type | Deleted Group Types
ka_GE[0]: ჯგუფის ტიპი წაიშალა

en: Deleted Host Aggregate | Deleted Host Aggregates
ka_GE[0]: ჰოსტის აგრეგატი წაშლილია

en: Deleted Image | Deleted Images
ka_GE[0]: დისკის ასლის წაშლა

en: Deleted Interface | Deleted Interfaces
ka_GE[0]: ინტერფეისი წაიშალა

en: Deleted Key Pair | Deleted Key Pairs
ka_GE[0]: გასაღებების წყვილი წაიშალა

en: Deleted Mapping | Deleted Mappings
ka_GE[0]: ასახვა წაიშალა

en: Deleted Namespace | Deleted Namespaces
ka_GE[0]: სახელების სივრცე წაიშალა

en: Deleted Network | Deleted Networks
ka_GE[0]: ქსელი წაიშალა

en: Deleted Port | Deleted Ports
ka_GE[0]: პორტი წაიშალა

en: Deleted Project | Deleted Projects
ka_GE[0]: წაშლილი პროექტი

en: Deleted Protocol | Deleted Protocols
ka_GE[0]: პროტოკოლი წაიშალა

en: Deleted QoS Spec | Deleted QoS Specs
ka_GE[0]: წაიშალა QoS სპეცი

en: Deleted RBAC Policy | Deleted RBAC Policies
ka_GE[0]: RBAC პოლიტიკა წაიშალა

en: Deleted RBAC policy is not recoverable.
ka_GE: წაშლილი RBAC პოლიტიკა აღდგენადი არაა.

en: Deleted Role | Deleted Roles
ka_GE[0]: წაშლილი როლი

en: Deleted Router | Deleted Routers
ka_GE[0]: რაუტერი წაიშალა

en: Deleted Rule | Deleted Rules
ka_GE[0]: წაშლილი წესი

en: Deleted Security Group | Deleted Security Groups
ka_GE[0]: უსაფრთხოების ჯგუფი წაიშალა

en: Deleted Spec | Deleted Specs
ka_GE[0]: წაიშალა სპეცი

en: Deleted Static Route | Deleted Static Routes
ka_GE[0]: სტატიკური რაუტი წაიშალა

en: Deleted Subnet | Deleted Subnets
ka_GE[0]: ქვექსელი წაიშალა

en: Deleted User | Deleted Users
ka_GE[0]: წაშლილი მომხმარებელი

en: Deleted Volume Type | Deleted Volume Types
ka_GE[0]: ტომის ტიპი წაიშალა

en: Deleted address pair | Deleted address pairs
ka_GE[0]: მისამართების წყვილი წაიშალა

en: Deleted images are not recoverable.
ka_GE: წაშლილი დისკის ასლები აღდგენადი არაა.

en: Deleted instances are not recoverable.
ka_GE: წაშლილი გაშვებული ასლები აღდგენადი არაა.

en: Deleted volume backups are not recoverable.
ka_GE: წაშლი ტომის მარქაფები აღდგენადი არაა.

en: Deleted volume snapshots are not recoverable.
ka_GE: წაშლილი ტომის სწრაფი ასლები აღდგენადი არაა.

[ctx: Current status of Volume Group]
en: Deleting
ka_GE: წაშლა

[ctx: Current status of a Volume]
en: Deleting
ka_GE: წაშლა

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Deleting
ka_GE: წაშლა

[ctx: Task status of an Instance]
en: Deleting
ka_GE: წაშლა

en: Deleting volume group "%s"
ka_GE: ვშლის ტომების ჯგუფს "%s"

en: Deprecated Settings
ka_GE: მოძველებული პარამეტრები

en: Deprecated settings: {}.
ka_GE: მოძველებული პარამეტრები: {}.

en: Description
ka_GE: განმარტება

en: Description:
ka_GE: აღწერა:

en: Destination
ka_GE: დანიშნულება

en: Destination CIDR
ka_GE: დანიშნულების CIDR

en: Destination Host
ka_GE: სამიზნე ჰოსტი

en: Detach Interface
ka_GE: ინტერფეისის მოხსნა

en: Detach Volume
ka_GE: ტომის მოხსნა

[ctx: Action to perform (the volume is currently attached)]
en: Detach Volume | Detach Volumes
ka_GE[0]: ტომის მოხსნა

en: Detach Volume from Running Instance.
ka_GE: ტომის მოხსნა გაშვებული ასლიდან.

en: Detach a Volume
ka_GE: ტომის მოხსნა

en: Detached
ka_GE: მოხსნილია

[ctx: Current status of a Volume]
en: Detaching
ka_GE: მოხსნა

[ctx: Past action (the volume is currently being detached)]
en: Detaching Volume | Detaching Volumes
ka_GE[0]: მიმდინარეობს ტომის მოხსნა

en: Details
ka_GE: დეტალები

en: Developer
ka_GE: პროგრამისტი

en: Device
ka_GE: მოწყობილობა

en: Device ID
ka_GE: მოწყობილობის ID

en: Device ID attached to the port
ka_GE: პორტზე მიერთებული მოწყობილობის ID

en: Device ID attached to the port.
ka_GE: პორტზე მიერთებული მოწყობილობის.

en: Device Name
ka_GE: მოწყობილობის სახელი

en: Device Owner
ka_GE: მოწყობილობის მფლობელი

en: Device owner attached to the port.
ka_GE: პორტზე მიერთებული მოწყობილობის მფლობელი.

en: Direct
ka_GE: პირდაპირი

en: Direct Input
ka_GE: პირდაპირი შეყვანა

en: Direct Physical
ka_GE: პირდაპირი ფიზიკური

en: Direction
ka_GE: მიმართულება

en: Disable Domain | Disable Domains
ka_GE[0]: დომენის გამორთვა

en: Disable Domains
ka_GE: დომენების გათიშვა

en: Disable Gateway
ka_GE: ნაგულისხმები რაუტერის გათიშვა

en: Disable HA mode
ka_GE: მაღალი წვდომადობის რეჟიმის გათიშვა

en: Disable Service
ka_GE: სერვისის გათიშვა

en: Disable User | Disable Users
ka_GE[0]: მომხმარებლის გათიშვა

en: Disable the compute service.
ka_GE: გამომთვლელი სერვისის გათიშვა.

en: Disabled
ka_GE: გამორთული

[ctx: Current status of a Hypervisor]
en: Disabled
ka_GE: გამორთული

en: Disabled Domain | Disabled Domains
ka_GE[0]: დომენი გაითიშა

en: Disabled User | Disabled Users
ka_GE[0]: გათიშულ მომხმარებელი

en: Disabled compute service for host: %s.
ka_GE: გამოთვლის სერვისი გაითიშა ჰოსტისთვის: %s.

en: Disassociate
ka_GE: განცალკევება

en: Disassociate Floating IP
ka_GE: მცურავი IP-ის ასოცირების მოხსნა

en: Disk
ka_GE: დისკი

en: Disk (GB)
ka_GE: დისკი (გბ)

en: Disk Format
ka_GE: დიკის ფორმატი

en: Disk GB Hours
ka_GE: დისკი გბ საათი

en: Disk Over Commit
ka_GE: დისკის გადაჭარბება

en: Disk Partition
ka_GE: დისკის დანაყოფი

en: Display Name
ka_GE: საჩვენებელი სახელი

en: Distributed
ka_GE: განაწილებული

en: Domain
ka_GE: დომენი

en: Domain Context cleared.
ka_GE: დომენის კონტექსტის გასუფთავდა.

en: Domain Groups
ka_GE: დომენის ჯგუფები

en: Domain ID
ka_GE: დომენის ID

en: Domain Information
ka_GE: დომენის ინფორმაცია

en: Domain Members
ka_GE: დომენის წევრები

en: Domain Name
ka_GE: დომენის სახელი

en: Domains
ka_GE: დომენები

en: Domains provide separation between users and infrastructure used by different organizations.
ka_GE: დომენები უზრუნველყოფენ გაყოფას მოხმმარებლებსა და სხვადასხვა ორგანიზაციების მიერ გამოყენებულ ინფრასტრუქტურას შორს.

en: Domains:
ka_GE: დომენები:

en: Down
ka_GE: ქვევით

[ctx: Current state of a Hypervisor]
en: Down
ka_GE: ქვევით

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Down
ka_GE: ქვევით

[ctx: Current status of a Network]
en: Down
ka_GE: ქვევით

[ctx: current status of port]
en: Down
ka_GE: ქვევით

[ctx: status of a network port]
en: Down
ka_GE: ქვევით

en: Download CSV Summary
ka_GE: CSV-ის შეჯამების გადმოწერა

en: Download OpenStack RC File
ka_GE: OpenStack-ის RC ფაილის გადმოწერა

en: Download clouds.yaml
ka_GE: 'clouds.yaml' ფაილის გადმოწერა

en: Download kubeconfig file
ka_GE: 'kubeconfig' ფაილის გადმოწერა

en: Download openrc file
ka_GE: 'openrc' ფაილის გადმოწერა

en: Download transfer credentials
ka_GE: გადაცემის შესვლის დეტალების გადმოწერა

en: EC2 Access Key
ka_GE: EC2-ის წვდომის გასაღები

en: EC2 Credentials
ka_GE: EC2-ის ავტორიზაციის დეტალები

en: EC2 Secret Key
ka_GE: EC2-ის საიდუმლო გასაღები

en: Edit
ka_GE: რედაქტირება

en: Edit Access
ka_GE: წვდომის ჩასწორება

en: Edit Consumer
ka_GE: გამომყენებლის ჩასწორება

en: Edit Domain
ka_GE: დომენის ჩასწორება

en: Edit Flavor
ka_GE: გაშვებული ასლის ტიპის ჩასწორება

en: Edit Group
ka_GE: ჯგუფის ჩასწორება

en: Edit Group Type
ka_GE: ჯგუფის ტიპის ჩასწორება

en: Edit Group Type Spec
ka_GE: ჯგუფის ტიპის სპეც.-ის ჩასწორება

en: Edit Group Type Spec Value: %s
ka_GE: ჩაასწორეთ ჯგუფის ტიპის სპეც.-ის მნიშვნელობა: %s

en: Edit Host Aggregate
ka_GE: ჰოსტების აგრეგატის ჩასწორება

en: Edit Image
ka_GE: გამოსახულების რედაქტირება

en: Edit Instance
ka_GE: ეგზემპლარის რედაქტირება

en: Edit Metadata Namespace
ka_GE: მეტამონაცემების სახელების სივრცის ჩასწორება

en: Edit Namespace
ka_GE: სახელების სივრცის ჩასწორება

en: Edit Namespace Attributes
ka_GE: სახელების სივრცის ატრიბუტების ჩასწორება

en: Edit Network
ka_GE: ქსელის რედაქტირება

en: Edit Policy
ka_GE: პოლიტიკის ჩასწორება

en: Edit Port
ka_GE: პორტის ედიტირება

en: Edit Port Security Groups
ka_GE: პორტის უსაფრთხოების ჯგუფების ჩასწორება

en: Edit Project
ka_GE: პროექტის რედაქტირება

en: Edit Quotas
ka_GE: კვოტების ჩასწორება

en: Edit Router
ka_GE: რაუტერის ჩასწორება

en: Edit Security Group
ka_GE: უსაფრთხოების ჯგუფის ჩასწორება

en: Edit Security Groups
ka_GE: უსაფრთხოების ჯგუფების ჩასწორება

en: Edit Snapshot
ka_GE: სწრაფი ასლის ჩასწორება

en: Edit Spec
ka_GE: სპეციფიკაციის ჩასწორება

en: Edit Subnet
ka_GE: საბნეტის რედაქტირება

en: Edit Volume
ka_GE: ტომის ჩასწორება

en: Edit Volume Type
ka_GE: ტომის ტიპის ჩასწორება

en: Edit Volume Type Access
ka_GE: ტომის ტიპის წვდომის ჩასწორება

en: Edit Volume Type Extra Spec
ka_GE: ტომის ტიპის დამატებითი სპეცების ჩასწორება

en: Edit floating IP port forwarding rule
ka_GE: მცურავი IP-ის პორტის გადამისამართების წესის ჩასწორება

en: Edit the image details.
ka_GE: დისკის ასლის დეტალების ჩასწორება.

en: Edit the instance details.
ka_GE: გაშვებული ასლის დეტალების ჩასწორება.

en: Edit the mapping's details.
ka_GE: ასახვის დეტალების ჩასწორება.

en: Edit the project details.
ka_GE: პროექტის დეტალების ჩასწორება.

en: Edit the role's details.
ka_GE: როლის დეტალების ჩასწორება.

en: Edit the user's details, including the Primary Project.
ka_GE: ჩაასწორეთ მომხმარებლის დეტალები, ძირითადი პროექტის ჩათვლით.

en: Egress
ka_GE: გამოტანა

en: Email
ka_GE: ელფოსტა

en: Enable Admin State
ka_GE: ადმინისტრატორის მდგომარეობის ჩართვა

en: Enable DHCP
ka_GE: DHCP-ის ჩართვა

en: Enable Domain | Enable Domains
ka_GE[0]: დომენის ჩართვა

en: Enable Domains
ka_GE: დომენების ჩართვა

en: Enable HA mode
ka_GE: მაღალი წვდომადობის რეჟიმის ჩართვა

en: Enable SNAT
ka_GE: SNAT-ის ჩართვა

en: Enable Service | Enable Services
ka_GE[0]: სერვისის ჩართვა

en: Enable User | Enable Users
ka_GE[0]: მომხმარებლის ჩართვა

en: Enable anti-spoofing rules for the port
ka_GE: პორტისთვის სპუფინგის საწინააღმდეგო წესების ჩართვა

en: Enabled
ka_GE: ჩართული

[ctx: Current status of a Hypervisor]
en: Enabled
ka_GE: ჩართული

en: Enabled =
ka_GE: ჩართულია =

en: Enabled Domain | Enabled Domains
ka_GE[0]: ჩართული დომენი

en: Enabled Service | Enabled Services
ka_GE[0]: სერვისი ჩართულია

en: Enabled User | Enabled Users
ka_GE[0]: ჩართული მომხმარებელი

en: Encrypted
ka_GE: დაშიფრულია

en: Encrypted =
ka_GE: დაშიფრული =

en: Encrypted Password
ka_GE: დაშიფრული პაროლი

en: Encryption
ka_GE: დაშიფრვა

en: Endpoints
ka_GE: ბოლოწერტლები

en: Enter Network Address manually
ka_GE: შეიყვანეთ ხელით ქსელის მისამართები

en: Enter an integer value between 0 and 255.
ka_GE: შეიყვანეთ მთელი რიცხვი შუალედიდან 0-255.

en: Enter an integer value between 1 and 65535.
ka_GE: შეიყვანეთ მთელი რიცხვი შუალედიდან 0-65535.

en: Ephemeral Disk
ka_GE: ეფემერული დისკი

en: Ephemeral Disk (GB)
ka_GE: ეფემერული დისკი (გბ)

[ctx: Current status of Volume Group]
en: Error
ka_GE: შეცდომა

[ctx: Current status of Volume Group Snapshot]
en: Error
ka_GE: შეცდომა

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Error
ka_GE: შეცდომა

[ctx: Current status of a Network]
en: Error
ka_GE: შეცდომა

[ctx: Current status of a Volume]
en: Error
ka_GE: შეცდომა

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Error
ka_GE: შეცდომა

[ctx: Current status of an Instance]
en: Error
ka_GE: შეცდომა

[ctx: current status of port]
en: Error
ka_GE: შეცდომა

[ctx: current status of router]
en: Error
ka_GE: შეცდომა

[ctx: status of a network port]
en: Error
ka_GE: შეცდომა

en: Error Downloading RC File: %s
ka_GE: RC ფაილის გადმოწერის შეცდომა: %s

[ctx: Current status of a Volume]
en: Error Extending
ka_GE: გაფართოების შეცდომა

[ctx: Current status of a Volume]
en: Error Restoring
ka_GE: აღდგენის შეცდომა

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Error Restoring
ka_GE: აღდგენის შეცდომა

en: Error adding Hosts to the aggregate.
ka_GE: ჰოსტის აგრეგატების დამატების შეცდომა.

[ctx: Current status of a Volume]
en: Error deleting
ka_GE: წაშლის შეცდომა

en: Error getting metadata definitions.
ka_GE: მეტამონაცემის აღწერების მიღების შეცდომა.

en: Error getting resource type associations.
ka_GE: რესურსის ტიპების ასოცირებების მიღების შეცდომა.

en: Error updating QoS Spec association.
ka_GE: QoS-ის სპეცის ასოცირების განახლების შეცდომა.

en: Error updating attributes for namespace.
ka_GE: სახელების სივრცისთვის ატრიბუტების განახლების შეცდომა.

en: Error updating resource types for namespace %s.
ka_GE: შეცდომა რესურსის ტიპების განახლებისას სახელების სივრცისთვის %s.

en: Error when adding or removing hosts.
ka_GE: ჰოსტების დამატების ა წაშლის შეცდომა.

en: Error writing zipfile: %(exc)s
ka_GE: შეცდომა zip ფაილის ჩაწერისას: %(exc)s

en: Errors occurred in deleting group.
ka_GE: შეცდომა ჯგუფის წაშლისას.

en: Errors occurred in removing volumes from group.
ka_GE: შეცდომა ტომების ჯგუფიდან წაშლისას.

en: Ether Type
ka_GE: Ethernet-ის ტიპი

en: Euca2ools state
ka_GE: Euca2ools-ის მდგომარეობა

en: Evacuate Host
ka_GE: ჰოსტის ევაკუაცია

en: Event Id
ka_GE: მოვლენის ID

en: Expiration
ka_GE: ვადა ეწურება

en: Expiration Date
ka_GE: _ვადა

en: Expiration Time
ka_GE: ვადა

en: Expires
ka_GE: ვადა

en: Extend Volume
ka_GE: ტომის გაფართოება

en: Extend the size of a volume.
ka_GE: ტომის ზომის გაფართოება.

[ctx: Current status of a Volume]
en: Extending
ka_GE: გაფართოება

en: Extending volume: "%s"
ka_GE: ვაფართოვებ ტომს: "%s"

en: External
ka_GE: გარე

en: External =
ka_GE: გარე =

en: External Fixed IPs
ka_GE: გარე ფიქსირებული IP-ები

en: External Gateway
ka_GE: გარე ნაგულისხმები რაუტერი

en: External IP address
ka_GE: გარე IP მისამართი

en: External Network
ka_GE: გარე ქსელი

en: External port
ka_GE: გარე პორტი

en: Extra Specs
ka_GE: დამატებითი სპეცები

en: Fail reason
ka_GE: ჩავარდნის მიზეზი

[ctx: Power state of an Instance]
en: Failed
ka_GE: წარუმატებელია

en: Failed to add interface: %s
ka_GE: ჩავარდა დამატება ინტერფეისისთვის: %s

en: Failed to add route
ka_GE: რაუტის დამატების შეცდომა

en: Failed to check if neutron supports "auto_allocated_network".
ka_GE: შემოწმება, აქვს თუ არა neutron-ს "auto_allocated_network"-ის მხარდაჭერა, შეუძლებელია.

en: Failed to check if nova supports "auto_allocated_network".
ka_GE: შემოწმება, აქვს თუ არა nova-ს "auto_allocated_network"-ის მხარდაჭერა, შეუძლებელია.

en: Failed to check if shared field is supported.
ka_GE: ჩავარდა შემოწმება, მხარდაჭერილია თუ არა გაზიარებული ველი.

en: Failed to create a rbac policy.
ka_GE: RBAC პოლიტიკის შექმნა ჩავარდა.

en: Failed to create network "%s".
ka_GE: ჩავარდა შექმნა ქსელისთვის "%s".

en: Failed to create network %s
ka_GE: ქსელის %s შექმნა ჩავარდა

en: Failed to create port "%s".
ka_GE: ჩავარდა შექმნა პორტისთვის "%s".

en: Failed to create router "%s".
ka_GE: ჩავარდა შექმნა რაუტერისთვის "%s".

en: Failed to create router.
ka_GE: რაუტერის შექმნა ჩავარდა.

en: Failed to create subnet "%(sub)s".
ka_GE: ჩავარდა შექმნა ქვექსელისთვის "%(sub)s".

en: Failed to delete network "%s"
ka_GE: ჩავარდა წაშლა ქსელისთვის "%s"

en: Failed to delete port %s
ka_GE: ჩავარდა წაშლა პორტისთვის %s

en: Failed to disable compute service for host: %s.
ka_GE: გამოთვლის სერვისის გათიშვა ჩავარდა ჰოსტისთვის: %s.

en: Failed to evacuate host: %s.
ka_GE: ჩავარდა ევაკუაცია ჰოსტისთვის: %s.

en: Failed to evacuate instances: %s
ka_GE: გაშვებული ასლების ავარიული გადატანა შეუძლებელია: %s

en: Failed to get attached volume.
ka_GE: მიმაგრებული ტომის მიღება ჩავარდა.

en: Failed to get availability zone list.
ka_GE: წვდომადობის ზონების სიის მიღება ჩავარდა.

en: Failed to get instance interfaces.
ka_GE: გაშვებული ასლის ინტერფეისების მიღება ჩავარდა.

en: Failed to get mapping list %s
ka_GE: ასახვების სიის %s მიღება შეუძლებელია

en: Failed to get network list.
ka_GE: ქსელების სიის მიღება ჩავარდა.

en: Failed to live migrate instance to a new host.
ka_GE: ჩავარდა გაშვებული ასლის ცოცხალი მიგრაციაცია ახალ ჰოსტამდე.

en: Failed to live migrate instance to host "%s".
ka_GE: ჩავარდა ცოცხალი მიგრაცია გაშვებული ასლისთვის ჰოსტამდე "%s".

en: Failed to migrate host "%s".
ka_GE: ჩავარდა მიგრაცია ჰოსტისთვის '%s".

en: Failed to migrate instances: %s
ka_GE: გაშვებული ასლების მიგრაცია შეუძლებელია: %s

en: Failed to migrate volume.
ka_GE: ტომის მიგრაცია ჩავარდა.

en: Failed to modify %s domain groups.
ka_GE: %s დომენის ჯგუფების შეცვლა ჩავარდა.

en: Failed to set gateway.
ka_GE: ნაგულისხმევი რაუტერის დაყენება ჩავარდა.

en: Failed to update network %s
ka_GE: ჩავარდა განახლება ქსელისთვის %s

en: Failed to update port "%s".
ka_GE: ჩავარდა განახლება პორტისთვის "%s".

en: Failed to update rbac policy %s
ka_GE: RBAC პოლიტიკის %s განახლება ჩავარდა

en: Failed to update router %s
ka_GE: ჩავარდა განახლება რაუტერისთვის "%s"

en: Failed to update subnet "%s".
ka_GE: ჩავარდა განახლება ქვექსელისთვის "%s".

en: False
ka_GE: მცდარი

en: Fault
ka_GE: ჩავარდნა

en: Federation
ka_GE: ფედერაცია

en: Filter
ka_GE: ფილტრი

en: Fingerprint
ka_GE: ანაბეჭდი

[ctx: Task status of an Instance]
en: Finishing Resize or Migrate
ka_GE: ზომის შეცვლა ან მიგრაცია სრულდება

en: Fixed IP Address
ka_GE: ფიქსირებული IP მისამართი

en: Fixed IPs
ka_GE: ფიქსირებული IP-ბი

en: Flat
ka_GE: ბრტყელი

en: Flavor
ka_GE: ტიპი

en: Flavor Access
ka_GE: გაშვებული ასლის ტიპის წვდომა

en: Flavor Choice
ka_GE: ტიპის არჩევანი

en: Flavor Details
ka_GE: ტიპის დეტალები

en: Flavor ID
ka_GE: ტიპის ID

en: Flavor ID =
ka_GE: გაშვებული ასლის ტიპის ID =

en: Flavor Information
ka_GE: გაშვებული ასლის ტიპის ინფორმაცია

en: Flavor Name
ka_GE: გაშვებული ასლის ტიპის სახელი

en: Flavor Name =
ka_GE: გაშვებული ასლის ტიპის სახელი =

en: Flavor name cannot be empty.
ka_GE: გაშვებული ასლის ტიპის სახელი არ შეიძლება, ცარიელი იყოს.

en: Flavors
ka_GE: გაშვებული ასლის ტიპები

en: Flavors define the sizes for RAM, disk, number of cores, and other resources and can be selected when users deploy instances.
ka_GE: ტიპები აღწერს RAM-ის, დისკის, ბურთვების რაოდენობისა და სხვა რესურსების ზომებს და შეიძლება არჩეულ იქნეს, როცა მომხმარებელი გაშვებულ ასლებს გაშლის.

en: Floating IP
ka_GE: მცურავი IP

en: Floating IP Address (optional)
ka_GE: მცურავი IP მისამართი (არასავალდებულო)

en: Floating IP Address =
ka_GE: მცურავი IP მისამართი =

en: Floating IP Details
ka_GE: მცურავი IP-ის დეტალები

en: Floating IP address
ka_GE: მცურავი IP მისამართი

en: Floating IP port forwarding rules
ka_GE: მცურავი IP-ის პორტის გადამისამართების წესები

en: Floating IPs
ka_GE: მცურავ IP-ები

en: Forbidden
ka_GE: აკრძალულია

[ctx: Force upload volume in in-use status to image]
en: Force
ka_GE: ძალა

en: Force Delete Volume Backup | Force Delete Volume Backups
ka_GE[0]: ტომის მარქაფის ნაძალადევი წაშლა

en: Force Host Copy
ka_GE: ჰოსტის ნაძალადევი კოპირება

en: Forcing to create snapshot "%s" from attached volume.
ka_GE: სწრაფი ასლის "%s" ნაძალადევი შექმნა მიმაგრებული ტომიდან.

en: Form Builder
ka_GE: ფორმის ამგები

en: Format
ka_GE: ფორმატი

en: Format =
ka_GE: ფორმატი =

en: Free IPs
ka_GE: თავისუფალი IP-ები

en: From Port
ka_GE: პორტიდან

en: From here you can allocate a floating IP to a specific project.
ka_GE: აქედან შეგიძლიათ მითითებული პროექტისთვის მცურავი IP გამოჰყოთ.

en: From here you can create a rbac policy.
ka_GE: აქედან RBAC პოლიტიკის შექმნა შეგიძლიათ.

en: From here you can create a snapshot of a volume.
ka_GE: აქედან ტომის სწრაფი ასლის შექმნა შეგიძლიათ.

en: From here you can update the default compute quotas (max limits).
ka_GE: აქედან შეგიძლიათ ნაგულისხმევი გამოთვლის კვოტა განაახლოთ (მაქს. ლიმიტები).

en: From here you can update the default volume quotas (max limits).
ka_GE: აქედან შეგიძლიათ ნაგულისხმევი ტომის კვოტები განაახლოთ (მაქს. ლიმიტები).

en: Front-End Example:
ka_GE: წინაბოლოს მაგალითი:

en: GB
ka_GE: გბ

en: Gateway IP
ka_GE: ნაგულისხმევი რაუტერის IP

en: GiB
ka_GE: გიბ

en: Go
ka_GE: წინ

en: Graph
ka_GE: გრაფიკი

en: Group
ka_GE: ჯგუფი

en: Group "%s" already exists.
ka_GE: ჯგუფი '%s' უკვე არსებობს.

en: Group "%s" was successfully created.
ka_GE: ჯგუფი "%s" წარმატებით შეიქმნა.

en: Group ID
ka_GE: ჯგუფის ID

en: Group ID =
ka_GE: ჯგუფის ID =

en: Group Information
ka_GE: ჯგუფის ინფორმაცია

en: Group Management
ka_GE: ჯგუფის მართვა

en: Group Management: {{ group.name }}
ka_GE: ჯგუფის მართვა: {{ group.name }}

en: Group Members
ka_GE: ჯგუფის წევრები

en: Group Name
ka_GE: ჯგუფის სახელი

en: Group Name =
ka_GE: ჯგუფის სახელი =

en: Group Snapshot
ka_GE: ჯგუფური სრაფი ასლი

en: Group Snapshots
ka_GE: ჯგუფის სწრაფი ასლები

en: Group Type
ka_GE: ჯგუფის ტიპი

en: Group Type Specs
ka_GE: ჯგუფის ტიპის სპეციფიკაციები

en: Group Type: %(group_type_name)s
ka_GE: ჯგუფის ტიპი: %(group_type_name)s

en: Group Type: %(group_type_name)s
ka_GE: ჯგუფის ტიპი: %(group_type_name)s

en: Group Types
ka_GE: ჯგუფის ტიპები

en: Group has been updated successfully.
ka_GE: ჯგუფი წარმატებით განახლდა.

en: Group type name "%s" already exists.
ka_GE: ჯგუფის ტიპი "%s" უკვე არსებობს.

en: Group type name can not be empty.
ka_GE: ჯგუფის ტიპის სახელი არ შეიძლება, ცარიელი იყოს.

en: Groups
ka_GE: ჯგუფები

en: Guaranteed Until
ka_GE: გარანტიის დრო

note: Translators: High Availability mode of Neutron router
en: HA mode
ka_GE: მაღალი წვდომადობის რეჟიმი

[ctx: Current status of an Instance]
en: Hard Reboot
ka_GE: მაგარი გადატვირთვა

en: Hard Reboot Instance | Hard Reboot Instances
ka_GE[0]: გაშვებული ასლის მაგარი გადატვირთვა

[ctx: Task status of an Instance]
en: Hard Reboot Pending
ka_GE: დარჩენილი მაგრად გადასატვირთი

[ctx: Task status of an Instance]
en: Hard Reboot Started
ka_GE: მაგრად გადატვირთვა დაიწყო

en: Hard Rebooted Instance | Hard Rebooted Instances
ka_GE[0]: მაგრად გადატვირთული გაშვებული ასლი

[ctx: Task status of an Instance]
en: Hard Rebooting
ka_GE: მაგრად გადატვირთვა

en: Has Snapshots
ka_GE: აქვს სწრაფი ასლები

en: Help
ka_GE: დახმარება

en: High Availability Mode
ka_GE: მაღალი წვდომადობის რეჟიმი

en: High Availability Status
ka_GE: მაღალი წვდომადობის სტატუსი

en: Home
ka_GE: მთავარი

en: Host
ka_GE: ჰოსტი

en: Host =
ka_GE: ჰოსტი =

en: Host Aggregate Information
ka_GE: ინფორმაცია ჰოსტის აგრეგატის შესახებ

en: Host Aggregates
ka_GE: ჰოსტის აგრეგატები

en: Host Name =
ka_GE: ჰოსტის სახელი =

en: Host Routes
ka_GE: ჰოსტის რაუტები

en: Host aggregates divide an availability zone into logical units by grouping together hosts. Create a host aggregate then select the hosts contained in it.
ka_GE: ჰოსტის აგრეგატები ხელმისაწვდომობის ზონებს ლოგიკურ ერთეულებად ყოფენ მათი ცალცალკე დაჯგუფების  საშუალებით. შექმენით ჰოსტის აგრეგატი და აირჩიეთ მასში შეცული ჰოსტები.

en: Host aggregates divide an availability zone into logical units by grouping together hosts. Edit the aggregate host to select hosts contained in it.
ka_GE: ჰოსტის აგრეგატები ხელმისაწვდომობის ზონებს ლოგიკურ ერთეულებად ყოფენ მათი ცალცალკე დაჯგუფების საშუალებით. ჩაასწორეთ აგრეგატი ჰოსტი, რათა მასში შეცული ჰოსტები მონიშნოთ.

en: Hostname
ka_GE: ჰოსტის სახელი

en: Hosts
ka_GE: ჰოსტები

en: Hypervisor
ka_GE: ჰაიპერვაიზორი

en: Hypervisor Instances
ka_GE: ჰაიპერვაიზორის გაშვებული ასლები

en: Hypervisor Servers
ka_GE: ჰაიპერვაიზორის სერვერები

en: Hypervisor Summary
ka_GE: ჰაიპერვაიზორის შეჯამება

en: Hypervisors
ka_GE: ჰაიპერვაიზორები

en: IP Address
ka_GE: IP მისამართი

en: IP Address (optional)
ka_GE: IP მისამართი (არასავალდებულო)

en: IP Address or CIDR
ka_GE: IP მისამართი ან CIDR

en: IP Addresses
ka_GE: IP მისამართები

en: IP Allocation Pools
ka_GE: IP ის გამოყოფის პულები

en: IP Protocol
ka_GE: IP პროტოკოლი

en: IP Version
ka_GE: IP ვერსია

en: IP address %s associated.
ka_GE: IP მისამართი %s ასოცირებულია.

en: IP address for the new port
ka_GE: IP მისამართი ახალი პორტისთვის

en: IPv4 Address =
ka_GE: IPv4 მისამართი =

en: IPv6 Address =
ka_GE: IPv6 მისამართი =

en: IPv6 Address Configuration Mode
ka_GE: IPv6 მისამართის მორგების რეჟიმი

en: ISO - Optical Disk Image
ka_GE: ISO - ოპტიკური დიკის გამოსახულება

en: Identifier
ka_GE: იდენტიფიკატორი

en: Identifier Type
ka_GE: იდენტიფიკატორის ტიპი

en: Identity
ka_GE: იდენტიფიკაცია

en: Identity Provider ID
ka_GE: იდენტიფიკატორის მომწოდებლის ID

en: Identity Providers
ka_GE: იდენტიფიკაციის მომწოდებლები

en: Identity provider protocol created successfully.
ka_GE: იდენტიფიკაციის მომწოდებლის პროტოკოლი წარმატებით შეიქმნა.

en: Identity provider registered successfully.
ka_GE: იდენტიფიკაციის მომწოდებლის რეგისტრაცია წარმატებულია.

en: Identity provider updated successfully.
ka_GE: იდენტიფიკაციის მომწოდებელი წარმატებით განახლდა.

en: Identity service does not allow editing user data.
ka_GE: პირადობის დადასტურების სერვისს მომხმარებლის მონაცემების ჩასწორებს საშუალება არ გააჩნია.

en: Identity service does not allow editing user password.
ka_GE: პირადობის დადასტურების სერვისს მომხმარებლის პაროლის ჩასწორების საშუალება არ გააჩნია.

en: If checked, the network will be enabled.
ka_GE: თუ ჩართულია, ქსელი ჩაირთვება.

en: If checked, the port will be enabled.
ka_GE: თუ ჩართულია, პორტი ჩაირთვება.

en: If checked, the router will be enabled.
ka_GE: თუ ჩართულია, რაუტერი ჩაირთვება.

en: Image
ka_GE: გამოსახულება

[ctx: Type of an image]
en: Image
ka_GE: გამოსახულება

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Backup
ka_GE: ასლის მარქაფი

en: Image File
ka_GE: ასლის ფაილი

en: Image ID
ka_GE: ასლის ID

en: Image ID =
ka_GE: ასლის ID =

en: Image Location
ka_GE: ასლის მდებარეობა

en: Image Name
ka_GE: გამოსახულების სახელი

en: Image Name =
ka_GE: ასლის სახელი =

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Pending Upload
ka_GE: ასატვრთად დარჩენილი ასლები

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Snapshot Pending
ka_GE: დარჩენილი ასლის სწრაფი ასლი

en: Image Source
ka_GE: ასლის წყარო

en: Image Type
ka_GE: გამოსახულების ტიპი

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Uploading
ka_GE: მიმდინარეობის ასლის ატვირთვა

en: Image source must be specified
ka_GE: დისკის ასლის წყაროს მითითება აუცილებელია

en: Image was successfully updated.
ka_GE: დისკის ასლი წარმატებით განახლდა.

en: Images
ka_GE: იმიჯები

en: Import Key Pair
ka_GE: გასაღებების წყვილის შემოტანა

en: Import Namespace
ka_GE: სახელების სივრცის შემოტანა

en: Import Public Key
ka_GE: საჯარო გასაღების შემოტანა

[ctx: Current status of Volume Group]
en: In-use
ka_GE: უკვე-გამოიყენება

[ctx: Current status of Volume Group Snapshot]
en: In-use
ka_GE: უკვე-გამოიყენება

[ctx: Current status of a Volume]
en: In-use
ka_GE: უკვე-გამოიყენება

en: Incremental
ka_GE: ზრდადი

en: Info
ka_GE: ინფო

en: Information
ka_GE: ინფორმაცია

en: Ingress
ka_GE: შეტანა

en: Injected File Content (B)
ka_GE: შეყვანილი ფაილის შემცველობა (ბ)

en: Injected Files
ka_GE: შეყვანილი ფაილები

en: Instance
ka_GE: ეგზემპლარი

en: Instance Action List
ka_GE: გაშვებული ასლის ქმედებების სია

en: Instance Admin Password
ka_GE: გაშვებული ასლის ადმინის პაროლი

en: Instance Console
ka_GE: ეგზემპლარის კონსოლი

en: Instance Console Log
ka_GE: ეგზემპლარის კონსოლის ლოგი

en: Instance ID
ka_GE: ეგზემპლარის ID

en: Instance ID =
ka_GE: გაშვებული ასლის ID =

en: Instance Name
ka_GE: ეგზემპლარის სახელი

en: Instance Name =
ka_GE: გაშვებული ასლის სახელი =

en: Instance Overview
ka_GE: ეგზემპლარის მიმოხილვა

en: Instance Password is not set or is not yet available
ka_GE: გაშვებული ასლის პაროლი დაყენებული არაა ან ჯერ ხელმიუწვდომელია

en: Instance Security Groups
ka_GE: ეგზემპლარის უსაფრთხოების ჯგუფები

en: Instances
ka_GE: ინსტანციები

en: Insufficient privilege level to retrieve image list.
ka_GE: წვდომის დონე დისკის ასლების სიის მისაღებად საკმარისი არაა.

en: Insufficient privilege level to view group information.
ka_GE: ჯგუფის ინფორმაციის სანახავად თქვენი წვდომის დონე საკმარისი არაა.

en: Interface added
ka_GE: ინტერფეისი დაემატა

en: Interfaces
ka_GE: ინტერფეისები

en: Internal IP address
ka_GE: შიდა IP მისამართი

en: Internal Interface
ka_GE: შიდა ინტერფეისი

en: Internal port
ka_GE: შიდა პორტი

en: Internal:
ka_GE: შიდა:

en: Invalid date format: Using today as default.
ka_GE: არასწორი თარიღის ფორმატი: ნაგულისხმევად დღევანდელს ვიყენებ.

en: Invalid format for routes: %s
ka_GE: არასწორი ფორმატი რაუტებისთვის: %s

en: Items Per Page
ka_GE: ელემენტი თითო გვერდზე

en: Kernel
ka_GE: ბირთვი

en: Kernel ID
ka_GE: ბირთვის ID

en: Key
ka_GE: გასაღები

en: Key Name
ka_GE: გასარების სახელი

en: Key Pair
ka_GE: გასაღების წყვილი

en: Key Pair Details
ka_GE: გასაღების წყვილის დეტალები

en: Key Pair Name
ka_GE: გასაღების წყვილის სახელი

en: Key Pair Name =
ka_GE: გასაღების წყვილის სახელი =

en: Key Pair Type
ka_GE: გასაღებების წყვილის ტიპი

en: Key Pairs
ka_GE: გასაღების წყვილები

en: Key Size (bits)
ka_GE: გასაღების ზომა (ბიტებში)

en: Key Type
ka_GE: გასაღების ტიპი

en: Key names can only contain alphanumeric characters, underscores, periods, colons and hyphens
ka_GE: გასაღების სახელი შეიძლება, მხოლოდ, შეიცავდეს ალფარიცხვით სიმბოლოებს, ქვედა ტირეებს, გამოტოვებებს, ორწერტილებს და ტირეებს

en: Key-Value Pairs
ka_GE: პარამეტრი-მნიშვნელობის წყვილები

en: Key: size_iops_sec and Value: 16
ka_GE: პარამეტრი: size_iops_sec და მნიშვნელობა: 16

en: Key: total_bytes_sec_max and Value: 512000
ka_GE: პარამეტრი: total_bytes_sec_max და მნიშვნელობა: 512000

en: Key: total_iops_sec and Value: 5000
ka_GE: პარამეტრი: total_iops_sec და მნიშვნელობა: 5000

[ctx: Current status of an Image]
en: Killed
ka_GE: მოკვტა

en: Kubernetes Namespace
ka_GE: Kubernetes-ის სახელების სივრცე

en: L3 Agent
ka_GE: L3 აგენტი

en: Language
ka_GE: ენა

[ctx: Time since the last update]
en: Last Updated
ka_GE: ბოლო განახლება

en: Launch
ka_GE: გაშვება

en: Launch Index
ka_GE: გაშვების ინდექსი

en: Launch Instance
ka_GE: ეგზემპლარის გაშვება

en: Launch as Instance
ka_GE: ახალი გაშვებული ასლის გახსნა

en: Length of Injected File Path
ka_GE: შეყვანილი ფაილის ბილიკის სიგრძე

en: Limit
ka_GE: ლიმიტი

en: List all floating IP port forwarding rules
ka_GE: ყველა მცურავი IP-ის პორტის გადამისამართების წესის სია

en: Live Migrate
ka_GE: ცოცხალი მიგრაცია

en: Live Migrate Instance
ka_GE: გაშვებული ასლის ცოცხალი მიგრაცია

en: Live migrate an instance to a specific host.
ka_GE: გაშვებული ასლის ცოცხალი მიგრაცია მითითებულ ჰოსტზე.

en: Load Balancer VIP %s
ka_GE: დატვირთვის მათანაბრებლის VIP %s

en: Local
ka_GE: ლოკალური

en: Local Disk Usage
ka_GE: ლოკალური დისკის გამოყენება

en: Local Storage (total)
ka_GE: ლოკალური საცავი (სულ)

en: Local Storage (used)
ka_GE: ლოკალური საცავი (გამოყენებული_

[ctx: Action log of an instance]
en: Lock
ka_GE: დაბლოკვა

en: Lock Instance | Lock Instances
ka_GE[0]: გაშვებული ასლის დაბლოკვა

en: Lock password
ka_GE: პაროლის ჩაკეტვა

[ctx: Locked status of an instance]
en: Locked
ka_GE: ჩაკეტილი

en: Locked Instance | Locked Instances
ka_GE[0]: დაბლოკილი გაშვებული ასლი

en: Log
ka_GE: ლოგი

en: Log Length
ka_GE: ჟურნალის სიგრძე

en: MAC Address
ka_GE: MAC მისამართი

en: MAC Learning State
ka_GE: MAC-ის სწავლის მდგომარეობა

en: MAC address for the port.
ka_GE: პორტის MAC მისამართი.

en: MB
ka_GE: მბ

[ctx: Current status of a Volume]
en: Maintenance
ka_GE: შეკეთება

en: Manage
ka_GE: მართვა

en: Manage Attachments
ka_GE: მიმაგრებული ფაილების მართვა

en: Manage Floating IP Associations
ka_GE: მცურავი IP-ის ასოციაციების მართვა

en: Manage Hosts
ka_GE: ჰოსტების მართვა

en: Manage Hosts Aggregate
ka_GE: ჰოსტის აგრეგატების მართვა

en: Manage Hosts within Aggregate
ka_GE: ჰოსტების მართვა აგრეგატში

en: Manage Members
ka_GE: წევრების მართვა

en: Manage Protocols
ka_GE: პროტოკოლების მართვა

en: Manage Rules
ka_GE: წესების მართვა

en: Manage Specs
ka_GE: სპეცების მართვა

en: Manage Volume
ka_GE: ტომის მართვა

en: Manage Volume Attachments
ka_GE: ტომების მიბმის მართვა

en: Manage Volume Types
ka_GE: ტომის ტიპების მართვა

en: Manage Volumes
ka_GE: ტომების მართვა

en: Manage floating IP port forwarding rules
ka_GE: მცურავი IP-ის პორტის გადამისამართების წესების მართვა

en: Manage floating IP port forwarding rules :
ka_GE: მცურავი IP-ის პორტის გადამისამართების წესების მართვა :

en: Manual
ka_GE: ხელით მითითება

en: Mapped IP Address
ka_GE: ასახული IP მისამართი

en: Mapping ID
ka_GE: ასახვის ID

en: Mapping ID "%s" is already used.
ka_GE: ასახვის ID "%s" უკვე გამოიყენება.

en: Mapping created successfully.
ka_GE: ასახვა წარმატებით შეიქმნა.

en: Mapping updated successfully.
ka_GE: ასახვა წარმატებით განახლდა.

en: Mappings
ka_GE: მიბმები

[ctx: Google's Material Design style theme]
en: Material
ka_GE: მასალა

en: Max. Size (MB) =
ka_GE: მაქს. ზომა (მბ) =

en: Memory MB Hours
ka_GE: მეხსიერება მბ საათი

en: Memory Usage
ka_GE: მეხსიერების გამოყენება

en: Message
ka_GE: შეტყობინება

en: Message Level
ka_GE: შეტყობინების დონე

en: Messages
ka_GE: შეტყობინებები

en: Metadata
ka_GE: მეტამონაცემები

en: Metadata Definition File
ka_GE: მეტამონაცემების აღწერის ფაილი

en: Metadata Definitions
ka_GE: მეტამონაცემის აღწერები

en: Metadata Items
ka_GE: მეტამონაცემის ელემენტები

en: Method
ka_GE: მეთოდი

en: MidoNet Uplink
ka_GE: MidoNet-ის აღმავალი

en: Migrate
ka_GE: მიგრაცია

[ctx: Action log of an instance]
en: Migrate
ka_GE: მიგრაცია

en: Migrate Host
ka_GE: ჰოსტის მიგრაცია

en: Migrate Instance | Migrate Instances
ka_GE[0]: გაშვებული ასლის მიგრაცია

en: Migrate Volume
ka_GE: ტომის მიგრაცია

[ctx: Current status of an Instance]
en: Migrating
ka_GE: მიგრირება

[ctx: Task status of an Instance]
en: Migrating
ka_GE: მიგრირება

en: Migrating instances may cause some unrecoverable results.
ka_GE: გაშვებული ასლების მიგრაციამ, შეიძლება, აღუდგენელი შედეგები მოიტანოს.

en: Migration Policy
ka_GE: მიგრაციის პოლიტიკა

en: Min Disk
ka_GE: მინ. დისკი

en: Min RAM
ka_GE: მინ. RAM

en: Min. Size (MB) =
ka_GE: მინ. ზომა (მბ) =

en: Minimum Disk (GB)
ka_GE: დიკსი მინიმუმ (გბ)

en: Minimum RAM (MB)
ka_GE: მინიმალური RAM (მბ)

en: Missing required settings: {}.
ka_GE: აკლია აუცილებელი პარამეტრები: {}.

en: Modified domain "%s".
ka_GE: დომენი "%s" შეიცვალა.

en: Modified flavor access of "%s".
ka_GE: "%s"-ის გაშვებული ასლის ტიპის წვდომა შეიცვალა.

en: Modified instance "%s".
ka_GE: შეიცვალა გაშვებული ასლი "%s".

en: Modified project "%s".
ka_GE: პროექტი "%s" შეიცვალა.

en: Modified quotas of project
ka_GE: პროექტის კვოტები შეცვალა

en: Modified volume type access: %s
ka_GE: შეიცვალა ტომის ტიპის წვდომა: %s

en: Modify Access
ka_GE: წვდომის შეცვლა

en: Modify Groups
ka_GE: ჯგუფების შეცვლა

en: Modify Quotas
ka_GE: კვოტების ჩასწორება

en: Modify group type name, description, and public status.
ka_GE: შეცვალეტ ჯგუფის ტიპის სახელი, აღწერა და საჯაროობის სტატუსი.

en: Modify the name and description of a snapshot.
ka_GE: სწრაფი ასლის სახელისა და აღწერის ჩასწორება.

en: Modify the name and description of a volume group.
ka_GE: ტომების ჯგუფის სახელის და აღწერის ჩასწორება.

en: Monitoring:
ka_GE: მონიტორინგი:

en: More
ka_GE: მეტი

en: Multiattach volumes are not yet supported.
ka_GE: მრავალბმული ტომები ჯერ მხარდაუჭერელია.

en: N/A
ka_GE: შეუსაბამო

[ctx: current status of port]
en: N/A
ka_GE: შეუსაბამო

en: Name
ka_GE: სახელი

en: Name =
ka_GE: სახელი =

en: Name or other identifier for existing volume
ka_GE: სახელი ან სხვა იდენტიფიკატორი არსებული ტომისთვის

en: Name: %(name)s ID: %(uuid)s
ka_GE: სახელი: %(name)s ID: %(uuid)s

en: Namespace
ka_GE: სახელების სივრცე

en: Namespace %s has been created.
ka_GE: სახელების სივრცე %s შეიქმნა.

en: Namespace Definition Source
ka_GE: სახელების სივრცის აღწერის წყარო

en: Namespace JSON
ka_GE: სახელების სივრცის JSON

en: Namespace Overview
ka_GE: სახელების სივრცის მიმოხილვა

en: Namespace Resource Type Associations
ka_GE: სახელების სივრცის რესურსის ტიპის ასოცირებები

en: Namespace successfully updated.
ka_GE: სახელების სივრცე წარმატებით განახლდა.

en: Namespaces
ka_GE: სახელების სივრცეები

en: Network
ka_GE: ქსელი

en: Network %s was successfully updated.
ka_GE: ქსელი %s წარმატებით განახლდა.

en: Network Address
ka_GE: ქსელის მისამართი

en: Network Address Source
ka_GE: ქსელის მისამართის წყარო

en: Network Agents
ka_GE: ქსელის აგენტები

en: Network Details
ka_GE: ქსელის დეტალები

en: Network ID
ka_GE: ქსელის ID

en: Network ID =
ka_GE: ქსელის ID =

en: Network Mask
ka_GE: ქსელის ნიღაბი

en: Network Name
ka_GE: ქსელის სახელი

en: Network QoS
ka_GE: ქსელის QoS

en: Network QoS Policies
ka_GE: ქსელის QoS-ის პოლიტიკები

en: Network Quotas
ka_GE: ქსელის კვოტები

en: Network Topology
ka_GE: ქსელის ტოპოლოგია

en: Network Type:
ka_GE: ქსელის ტიპი:

en: Network list can not be retrieved.
ka_GE: ქსელების სიის მიღება შეუძლებელია.

[ctx: Task status of an Instance]
en: Networking
ka_GE: ქსელი

en: Networks
ka_GE: ქსელები

en: Never
ka_GE: არასდროს

en: Never updated
ka_GE: არასდროს განახლებულა

en: New DHCP Agent
ka_GE: ახალი DHCP აგენტი

en: New Flavor
ka_GE: ახალი ტიპი

en: New Host
ka_GE: ახალი ჰოსტი

en: New Size (GiB)
ka_GE: ახალი ზომა (გიბ)

en: New name cannot be empty.
ka_GE: ახალი სახელი არ შეიძლება, ცარიელი იყოს.

en: New name conflicts with another group type.
ka_GE: ახალი სახელი წინააღმდეგობაშია სხვა ჯგუფის ტიპთან.

en: New password
ka_GE: ახალი პაროლი

en: New size must be greater than current size.
ka_GE: ახალი ზომა მიმდინარეზე დიდი უნდა იყოს.

en: Next Hop
ka_GE: შემდეგი რაუტერი

en: No
ka_GE: არა

en: No Host selected.
ka_GE: ჰოსტები არჩეული არაა.

en: No Hosts found.
ka_GE: ჰოსტები ნაპოვნი არაა.

en: No Ports available
ka_GE: პორტები ხელმისაწვდომი არაა

[ctx: Power state of an Instance]
en: No State
ka_GE: მდგომარეობის გარეშე

en: No assigned volumes
ka_GE: მინიჭებული ტომის გრეშე

en: No associated fixed IP
ka_GE: ასოცირებული ფიქსირებული IP-ის გარეშე

en: No associations defined.
ka_GE: ასოცირებები აღწერილი არაა.

en: No attached device
ka_GE: მიმაგრებული მოწყობილობის გარეშე

en: No availability zones found
ka_GE: წვდომადობის ზონები ვერ ვიპოვე

en: No available console found.
ka_GE: ხელმისაწვდომი კონსოლის გარეშე.

en: No available projects
ka_GE: ხელმისაწვდომი პროექტების გარეშე

en: No flavors available
ka_GE: ტიპები ხელმისაწვდომი არაა

en: No floating IP addresses allocated
ka_GE: მცურავი IP-ები გამოყოფილი არაა

en: No floating IP pools available
ka_GE: მცურავი IP-ის პულების მიღება ხელმისაწვდომი არაა

en: No floating IP pools with IPv4 subnet available
ka_GE: IPv4 ქვექსელის მქონე მცურავი IP პულები ხელმისაწვდომი არაა

en: No group
ka_GE: ჯგუფის გარეშე

en: No groups found.
ka_GE: ჯგუფები ვერ მოიძებნა.

en: No groups.
ka_GE: ჯგუფების გარეშე.

en: No host selected.
ka_GE: ჰოსტები მონიშნული არაა.

en: No hosts found.
ka_GE: ჰოსტების გარეშე.

en: No images available
ka_GE: ასლები ხელმისაწვდომი არაა

en: No input was provided for the namespace content.
ka_GE: სახელების სივრცის შემცველობისთვის ინფორმაცია არ შეტანილა.

en: No instances available
ka_GE: ეგზემპლარები არ არის ხელმისაწვდომი

en: No key pairs available
ka_GE: გასაღების წყვილები ხელმისაწვდომი არაა

en: No mappings available
ka_GE: ასახვების გარეშე

en: No networks available
ka_GE: ქსელები მიუწვდომელია

en: No new QoS spec available
ka_GE: ახალი QoS-ის სპეცი ხელმისაწვდომი არაა

en: No options specified
ka_GE: პარამეტრები მითითებული არაა

en: No other agents available.
ka_GE: სხვა აგენტები ხელმისაწვდომი არაა.

en: No other hosts available
ka_GE: სხვა ჰოსტები ხელმიუწვდომელია

en: No other hosts available.
ka_GE: სხვა ჰოსტები ხელმიუწვდომელია.

en: No other volume types available
ka_GE: სხვა ტომის ტიპები ხელმისაწვდომი არაა

en: No ports available
ka_GE: პორტები ხელმისაწვდომი არაა

en: No project available
ka_GE: პროექტების გარეშე

en: No projects found.
ka_GE: პროექტები არ მოიძებნა.

en: No projects selected. All projects can use the flavor.
ka_GE: პროექტები მონიშნული არაა. გაშვებული ასლის ტიპის გამოყენება ყველა პროექტს შეუძლია.

en: No router
ka_GE: რაუტერის გარეშე

en: No rules defined.
ka_GE: წესები აღწერილი არაა.

en: No security group is associated
ka_GE: ასოცირებული უსაფრთხოების ჯგუფის გარეშე

en: No security groups available
ka_GE: უსაფრთხოების ჯგუფები ხელმისაწვდომი არაა

en: No security groups enabled.
ka_GE: უსაფრთხოების ჯგუფები ჩართული არაა.

en: No security groups found.
ka_GE: უსაფრთხოების ჯგუფები ვერ ვიპოვე.

en: No server groups available
ka_GE: სერვერების ჯგუფის გარეშე

en: No snapshot for this volume
ka_GE: ამ ტომისთვის სწრაფი ასლი არ არსებობს

en: No source, empty volume
ka_GE: წყაროს გარეშე, ცარიელი ტომი

en: No subnets available
ka_GE: ქვექსელები ხელმისაწვდომი არაა

en: No users found.
ka_GE: მომხმარებლები ვერ მოიძებნა.

en: No users.
ka_GE: მომხმარებლების გარეშე.

en: No valid group type
ka_GE: სწორი ჯგუფის ტიპის გარეშე

en: No volume type
ka_GE: ტომის ტიპის გარეშე

en: No volume types found.
ka_GE: ტომის ტიპები ვერ ვიპოვე.

en: No volume types selected.
ka_GE: ტომის ტიპები არჩეული არაა.

en: No volumes attached
ka_GE: ტომი მიმაგრებული არაა

en: No volumes attached.
ka_GE: მოცულობები არ არის მიბმული.

en: No volumes available
ka_GE: ტომები ხელმისაწვდომი არაა

en: No volumes found.
ka_GE: ტომების გარეშე.

en: No volumes selected.
ka_GE: ტომები არჩეული არაა.

en: Non-Members
ka_GE: არა-წევრი

en: Non-Public from Other Projects
ka_GE: არასაჯარო სხვა პროექტებიდან

en: None
ka_GE: არცერთი

[ctx: Task status of an Instance]
en: None
ka_GE: არცერთი

en: None (removes spec)
ka_GE: არაფერი (წაშლის სპეცს)

en: Normal
ka_GE: ნორმალური

en: Not attached
ka_GE: მიმაგრებული არაა

en: Not available
ka_GE: არ არის ხელმისაწვდომი

en: Note:
ka_GE: შენიშვნა:

en: Number of Instances
ka_GE: ეგზემპლარების რაოდენობა

en: Number of Snapshots
ka_GE: სწრაფი ასლების რაოდენობა

en: Number of VCPUs
ka_GE: VCPU-ების რაოდენობა

en: Number of Volumes
ka_GE: მოცულობების რეოდენობა

en: OVA - Open Virtual Appliance
ka_GE: OVA - ღია ვირტუალური არქივი

en: Object
ka_GE: ობიექტი

en: Object ID
ka_GE: ობიექტის ID

en: Object Store
ka_GE: ობიექტების საცავი

en: Object Type
ka_GE: ობიექტის ტიპი

en: Old Flavor
ka_GE: ძველი ტიპი

en: Old password and new password must be different
ka_GE: საჭიროა, რომ პაროლი განსხვავდებოდეს იმისგან, რაც ეყენა

en: On Demand
ka_GE: საჭიროებისამებრ

en: Only definitions in raw JSON format are supported.
ka_GE: აღწერები, მხოლოდ, დაუმუშავებელ JSON ფორმატშია მხარდაჭერილი.

en: Open Port
ka_GE: პორტის გახსნა

en: Open Port/Port Range:
ka_GE: პორტი / პორტების დიაპაზონის გახსნა:

en: OpenStack Profiler
ka_GE: OpenStack-ის პროფაილერი

en: OpenStack RC File
ka_GE: OpenStack-ის RC ფაილი

en: OpenStack clouds.yaml File
ka_GE: OpenStack-ის clouds.yaml ფაილი

en: Optionally, you may choose to create a new volume.
ka_GE: ან, შეგიძლიათ, ახალი ტომის შექმნა აირჩიოთ.

en: Other Protocol
ka_GE: სხვა პროტოკოლი

en: Out of range float values are not JSON compliant: %r
ka_GE: დიაპაზონს გარე წილადი მნიშვნელობები JSON-თან თავსებადი არაა: %r

en: Overview
ka_GE: მიმოხილვა

en: Owner
ka_GE: მეპატრონე

en: Owner of the device attached to the port
ka_GE: პორტზე მიერთებული მოწყობილობის მფლობელი

en: PCPU Usage
ka_GE: PCPU გამოყენება

en: PCPUs allocation ratio
ka_GE: PCPU-ების გამოყოფის ფარდობა

en: PCPUs reserved
ka_GE: დაცული PCPU

en: PCPUs total
ka_GE: სულ PCPU

en: PCPUs used
ka_GE: გამოყენებული PCPU

en: PLOOP - Virtuozzo/Parallels Loopback Disk
ka_GE: PLOOP - Virtuozzo/Parallels-ის მარყუჟის დისკი

en: Page Not Found
ka_GE: გვერდი ვერ მოიძებნა

en: Password
ka_GE: პაროლი

[ctx: Current status of an Instance]
en: Password
ka_GE: პაროლი

en: Password Expires At
ka_GE: პაროლის ვადაა

en: Password changed. Please log in again to continue.
ka_GE: პაროლი შეიცვალა. გასაგრძელებლად, საჭიროა, თავიდან შეხვიდეთ.

en: Password changed. Please log in to continue.
ka_GE: პაროლი შეიცვალა. გასაგრძელებლად, საჭიროა, შეხვიდეთ.

en: Password is locked.
ka_GE: პაროლი დაბლოკილია.

en: Passwords do not match.
ka_GE: პაროლები არ ემთხვევა.

en: Path
ka_GE: მისამართი

[ctx: Action log of an instance]
en: Pause
ka_GE: დაპაუზება

en: Pause Instance | Pause Instances
ka_GE[0]: გაშვებული ასლის შეჩერება

[ctx: Current status of an Instance]
en: Paused
ka_GE: შეჩერება

[ctx: Power state of an Instance]
en: Paused
ka_GE: შეჩერება

en: Paused Instance | Paused Instances
ka_GE[0]: შეჩერებული გაშვებული ასლი

[ctx: Task status of an Instance]
en: Pausing
ka_GE: დაპაუზება

[ctx: Current status of an Image]
en: Pending Delete
ka_GE: რიგშია წასაშლელად

en: Per Volume Size (GiB)
ka_GE: საცავის ზომა სათითაოდ (გიბ)

en: Physical Network
ka_GE: ფიზიკური ქსელი

en: Physical Network:
ka_GE: ფიზიკური ქსელი:

en: Please note:
ka_GE: გაითვალისწინეთ:

en: Please try again later [Error: %s].
ka_GE: მოგვიანებით სცადეთ, გეთაყვა [შეცდომა: %s].

en: Pool
ka_GE: პული

en: Port
ka_GE: პორტი

en: Port %s was successfully created.
ka_GE: პორტი %s  შეიქმნა წარმატებით.

en: Port %s was successfully updated.
ka_GE: პორტი %s წარმატებით განახლდა.

en: Port ID =
ka_GE: პორტის ID =

en: Port Range
ka_GE: პორტების დიაპაზონი

en: Port Security
ka_GE: პორტის უსაფრთხოება

en: Port Security Enabled
ka_GE: პორტების უსაფრთხოება ჩართულია

en: Port Security Groups
ka_GE: პორტის უსაფრთხოების ჯგუფები

en: Port list can not be retrieved.
ka_GE: პორტების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Port to be associated
ka_GE: პორტი, რომელიც ასოცირებული იქნება

en: Ports
ka_GE: პორტები

en: Power State
ka_GE: კვების მდგომარეობა

[ctx: Task status of an Instance]
en: Powering Off
ka_GE: მიმდინარეობს გამორთვა

[ctx: Task status of an Instance]
en: Powering On
ka_GE: მიმდინარეობს ჩართვა

en: Prefix:
ka_GE: პრეფიქსი:

[ctx: Task status of an Instance]
en: Preparing Resize or Migrate
ka_GE: ზომის შეცვლის/მიგრაციის მომზადება

en: Prevent the deletion of the image.
ka_GE: დისკის ასლის წაშლის თავიდან აცილება.

en: Primary Project
ka_GE: ძირითადი პროექტი

en: Private Key File
ka_GE: პირადი გასაღების ფაილი

en: Profile
ka_GE: პროფილი

en: Project
ka_GE: პროექტი

en: Project =
ka_GE: პროექტი =

en: Project Details
ka_GE: პროექტის დეტალები

en: Project Groups
ka_GE: პროექტის ჯგუფები

en: Project ID
ka_GE: პროექტის ID

en: Project ID =
ka_GE: პროექტის ID =

en: Project ID:
ka_GE: პროექტის ID:

en: Project Information
ka_GE: პროექტის ინფორმაცია

en: Project Limits
ka_GE: პროექტის საზღვრები

en: Project Members
ka_GE: პროექტის წევრები

en: Project Name
ka_GE: პროექტის სახელი

en: Project Name =
ka_GE: პროექტის სახელი =

en: Project Quotas
ka_GE: პროექტის კვოტები

en: Project Usage
ka_GE: პროექტის მოხმარება

en: Project Usage Overview
ka_GE: პროექტის მოხმარების მიმოხილვა

en: Project name "%s" is already used.
ka_GE: პროექტის სახელი "%s" უკვე გამოიყენება.

en: Projects
ka_GE: პროექტები

en: Projects:
ka_GE: პროექტები:

en: Properties Target:
ka_GE: თვისებების სამიზნე:

en: Protected
ka_GE: დაცული

en: Protocol
ka_GE: პროტოკოლი

en: Protocol ID
ka_GE: პროტოკოლის ID

en: Protocol ID "%s" is already used.
ka_GE: პროტოკოლის ID "%s" უკვე გამოიყენება.

en: Protocols
ka_GE: პროტოკოლები

en: Provider
ka_GE: პროვაიდერი

en: Provider Network
ka_GE: მომწოდებლის ქსელი

en: Provider Network Type
ka_GE: მომწოდებლის ქსელის ტიპი

en: Public
ka_GE: საჯარო

en: Public Key
ka_GE: საჯარო გასაღები

en: Public:
ka_GE: საჯარო:

en: QCOW2 - QEMU Emulator
ka_GE: QCOW2 - ემულატორი QEMU

en: QOS Policy ID
ka_GE: QOS პოლიტიკის ID

en: QoS Policy
ka_GE: QoS პოლიტიკა

en: QoS Spec name "%s" already exists.
ka_GE: QoS სპეცის სახელი "%s" უკვე არსებობს.

en: QoS Spec to be associated
ka_GE: აირჩიეთ QoS სპეცი, რომლის ასოცირებაც მოხდება

en: QoS Spec:
ka_GE: QoS სპეცი:

en: QoS Spec: {{ qos_spec_name }}
ka_GE: QoS სპეცი: {{ qos_spec_name }}

en: QoS Specs
ka_GE: QoS სპეცები

[ctx: Current status of an Image]
en: Queued
ka_GE: რიგშია

en: Quota Name
ka_GE: კვოტის სახელი

en: Quota exceeded for resource router.
ka_GE: კვოტა გადაცილებულია რესურსისთვის რაუტერი.

en: RAM (MB)
ka_GE: RAM (მბ)

en: RAM (total)
ka_GE: RAM (სულ)

en: RAM (used)
ka_GE: RAM (გამოყენებული)

en: RAM allocation ratio
ka_GE: RAM-ის გამოყოფის ფარდობა

en: RAM reserved
ka_GE: დაცული RAM

en: RAM total
ka_GE: სულ RAM

en: RAM used
ka_GE: გამოყენებული RAM

en: RBAC Policies
ka_GE: RBAC პოლიტიკები

en: RBAC Policy %s was successfully updated.
ka_GE: RBAC პოლიტიკა %s წარმატებით განახლდა.

en: RBAC Policy Details
ka_GE: RBAC პოლიტიკის დეტალები

en: RBAC Policy was successfully created.
ka_GE: RBAC პოლიტიკა წარმატებით შეიქმნა.

en: RX/TX Factor
ka_GE: RX/TX ფაქტორი

en: RX/TX factor
ka_GE: RX/TX ფაქტორი

en: Ramdisk ID
ka_GE: Ramdisk-ის ID

[ctx: Image format for display in table]
en: Raw
ka_GE: დაუმუშავებელი

en: Reason
ka_GE: მიზეზი

en: Reason: %(disabled_reason)s
ka_GE: მიზეზი: %(disabled_reason)s

[ctx: Action log of an instance]
en: Reboot
ka_GE: გადატვირთვა

[ctx: Current status of an Instance]
en: Reboot
ka_GE: გადატვირთვა

[ctx: Task status of an Instance]
en: Reboot Pending
ka_GE: დარჩენილია გადატვირთვა

[ctx: Task status of an Instance]
en: Reboot Started
ka_GE: გადატვირთვა დაიწყო

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebooting
ka_GE: გადატვირთვა

[ctx: Action log of an instance]
en: Rebuild
ka_GE: თავიდან აგება

[ctx: Current status of an Instance]
en: Rebuild
ka_GE: თავიდან აგება

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebuild Block Device Mapping
ka_GE: ბლოკური მოწყობილობის ასახვის თავიდან აგება

en: Rebuild Instance
ka_GE: გაშვებული ასლის თავიდან აგება

en: Rebuild Password
ka_GE: პაროლის თავიდან აგება

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebuild Spawning
ka_GE: გაჩენის თავიდან აგება

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebuilding
ka_GE: მიმდინარეობს თავიდან აგება

en: Recreate EC2 Credentials
ka_GE: EC2-ის ავტორიზაციის დეტალების თავიდან შექმნა

en: Region
ka_GE: რაიონი

en: Regions:
ka_GE: რეგიონები:

en: Register Identity Provider
ka_GE: იდენტიფიკაციის მომწოდებლის რეგისტრაცია

en: Release Floating IP | Release Floating IPs
ka_GE[0]: მცურავი IP-ის გათავისუფლება

en: Remote
ka_GE: დაშორებული

en: Remote IDs
ka_GE: დაშორებული ID-ები

en: Remote IP Prefix
ka_GE: დაშორებული IP პრეფიქსი

en: Remote Security Group
ka_GE: დაშორებული უსაფრთხოების ჯგუფი

en: Remote:
ka_GE: დაშორებული:

en: Remove User | Remove Users
ka_GE[0]: მომხმარებლის წაშლა

en: Remove Volumes from Group
ka_GE: ჯგუფიდან ტომების წაშლა

en: Removed User | Removed Users
ka_GE[0]: წაშლილი მომხმარებელი

en: Removing volumes from volume group "%s"
ka_GE: ვშლი ტომებს ტომების ჯგუფიდან "%s"

en: Replication Status
ka_GE: რეპლიკაციის სტატუსი

en: Report Bug
ka_GE: შეცდომის ანგარიში

en: Request ID
ka_GE: მოთხოვნის ID

en: Requested snapshot would exceed the allowed quota.
ka_GE: მოთხოვნილი სწრაფი ასლი დაშვებულ კვოტას გადააჭარბებდა.

en: Required Settings
ka_GE: აუცილებელი პარამეტრები

[ctx: Action log of an instance]
en: Rescue
ka_GE: შველა

[ctx: Current status of an Instance]
en: Rescue
ka_GE: შველა

en: Rescue Instance
ka_GE: გაშვებული ასლის გადარჩენა

[ctx: Current status of an Instance]
en: Rescued
ka_GE: გადარჩენილი

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rescuing
ka_GE: მიმდინარეობს გადარჩენა

en: Reservation ID
ka_GE: რეზერვაციის ID

[ctx: Current status of a Volume]
en: Reserved
ka_GE: რეზერვირებული

en: Resize
ka_GE: ზომის შეცვლა

[ctx: Action log of an instance]
en: Resize
ka_GE: ზომის შეცვლა

en: Resize Instance
ka_GE: გაშვებული ასლის ზომის შეცვლა

[ctx: Current status of an Instance]
en: Resize/Migrate
ka_GE: ზომის შეცვლის/მიგრაცია

[ctx: Current status of an Instance]
en: Resized
ka_GE: ზომაშეცვლილი

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resized or Migrated
ka_GE: ზომის შეცვლა ან მიგრაცია დასრულდა

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resizing or Migrating
ka_GE: მიმდინარეობს ზომის შეცვლა ან მიგრაცია

en: Resource Provider
ka_GE: რესურსის მომწოდებელი

en: Resource Provider Name
ka_GE: რესურსის მომწოდებლის სახელი

en: Resource Providers
ka_GE: რესურსის მომწოდებლები

en: Resource Providers Summary
ka_GE: რესუსის მომწოდებლის შეჯამება

en: Resource Types
ka_GE: რესურსის ტიპები

en: Resource Types =
ka_GE: რესურსის ტიპები =

en: Resource types updated for namespace %s.
ka_GE: რესურსის ტიპი განახლდა სახელების სივრცისთვის %s.

en: Resources
ka_GE: რესურსები

en: Restore Backup
ka_GE: მარქაფის აღდგენა

en: Restore Backup to Volume
ka_GE: მარქაფის აღდგენა ტომზე

en: Restore Backup:
ka_GE: მარქაფის აღდგენა:

en: Restore Volume Backup
ka_GE: ტომის მარქაფის აღდგენა

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Restoring
ka_GE: აღდგენა

[ctx: Task status of an Instance]
en: Restoring
ka_GE: აღდგენა

[ctx: Current status of a Volume]
en: Restoring Backup
ka_GE: მარქაფის აღდგენა

[ctx: Action log of an instance]
en: Resume
ka_GE: გაგრძელება

en: Resume Instance | Resume Instances
ka_GE[0]: გაშვებული ასლის გაგრძელება

en: Resumed Instance | Resumed Instances
ka_GE[0]: გაგრძელებული გაშვებული ასლი

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resuming
ka_GE: გაგრძელება

en: Retrieve Instance Password
ka_GE: გაშვებული ასლის პაროლის მიღება

en: Retrieve Password
ka_GE: პაროლის მიღება

en: Revert Resize/Migrate
ka_GE: ზომის შეცვლის/მიგრაციის გაუქმება

[ctx: Current status of an Instance]
en: Revert Resize/Migrate
ka_GE: ზომის შეცვლის/მიგრაციის გაუქმება

[ctx: Task status of an Instance]
en: Reverting Resize or Migrate
ka_GE: ზომის შეცვლის ან მიგრაციის დაბრუნება

en: Role
ka_GE: როლი

en: Role ID
ka_GE: როლის ID

en: Role ID =
ka_GE: როლის ID =

en: Role Name
ka_GE: როლის სახელი

en: Role Name =
ka_GE: როლის სახელი =

en: Role assignments
ka_GE: როლის მინიჭებები

en: Role created successfully.
ka_GE: როლი წარმატებით შეიქმნა.

en: Role updated successfully.
ka_GE: როლი წარმატებით განახლდა.

en: Roles
ka_GE: როლები

en: Roles from Groups
ka_GE: როლები ჯგუფებიდან

en: Root Disk
ka_GE: Root დისკი

en: Root Disk (GB)
ka_GE: Root დისკი (გბ)

en: Router
ka_GE: როუტერი

en: Router %s was successfully created.
ka_GE: რაუტერი %s წარმატებით შეიქმნა.

en: Router %s was successfully updated.
ka_GE: რაუტერი %s წარმატებით განახლდა.

en: Router ID =
ka_GE: რაუტერის ID =

en: Router Name
ka_GE: როუტერის სახელი

en: Router Name =
ka_GE: რაუტერის სახელი =

en: Router Type
ka_GE: რაუტერის ტიპი

en: Routers
ka_GE: როუტერები

en: Routers on %(host)s
ka_GE: რაუტერები %(host)s-ზე

en: Rule
ka_GE: წესი

en: Rule:
ka_GE: წესი:

en: Rules
ka_GE: წესები

[ctx: Power state of an Instance]
en: Running
ka_GE: მიმდინარეობს შესრულება

en: Running Instance Migration Type
ka_GE: გაშვებული გაშვებული ასლის მიგრაციის ტიპი

en: SLAAC: Address discovered from OpenStack Router
ka_GE: SLAAC: OpenStack-ის რაუტერიდან აღმოჩენილი მისამართები

en: SLAAC: Address discovered from an external router
ka_GE: SLAAC: გარე რაუტერიდან აღმოჩენილი მისამართები

en: SSH Key
ka_GE: SSH გასაღები

en: Save
ka_GE: შენახვა

en: Save Changes
ka_GE: ცვლილებების შენახვა

en: Saved group type spec "%s".
ka_GE: ჯგუფის ტიპის სპეც. "%s" შენახულია.

en: Saved spec "%s".
ka_GE: შენახულია სპეცი "%s".

[ctx: Current status of an Image]
en: Saving
ka_GE: Შენახვა

en: Scheduled deletion of Instance | Scheduled deletion of Instances
ka_GE[0]: გაშვებული ასლის დაგეგმილი წაშლა

en: Scheduled deletion of Snapshot | Scheduled deletion of Snapshots
ka_GE[0]: სწრაფი ასლის დაგეგმილი წაშლა

en: Scheduled deletion of Volume | Scheduled deletion of Volumes
ka_GE[0]: ტომის დაგეგმილი წაშლა

en: Scheduled deletion of Volume Backup | Scheduled deletion of Volume Backups
ka_GE[0]: ტომის მარქაფის დაგეგმილი წაშლა

en: Scheduled deletion of Volume Snapshot | Scheduled deletion of Volume Snapshots
ka_GE[0]: ტომის სწრაფი ასლის დაგეგმილი წაშლა

en: Scheduled forced deletion of Volume Backup | Scheduled forced deletion of Volume Backups
ka_GE[0]: ტომის მარქაფის დაგეგმილი ნაძალადევი წაშლა

en: Scheduled migration (pending confirmation) of Instance | Scheduled migration (pending confirmation) of Instances
ka_GE[0]: გაშვებული ასლის დაგეგმილი მიგრაცია (დადასტურება რიგშია)

[ctx: Task status of an Instance]
en: Scheduling
ka_GE: დაგეგმილი

en: Secret
ka_GE: სამხედრო საიდუმლო

en: Security Group
ka_GE: უსაფრთხოების ჯგუფი

en: Security Group ID
ka_GE: უსაფრთხოების ჯგუფის ID

en: Security Group Rules
ka_GE: უსაფრთხოების ჯგუფს წესები

en: Security Groups
ka_GE: უსაფრთხოების ჯგუფები

en: Security group rule already exists.
ka_GE: უსაფრთხოების ჯგუფის წესი უკვე არსებობს.

en: Security group rule quota exceeded.
ka_GE: უსაფრთხოების ჯგუფის წესის კვოტა გადაჭარბებულია.

en: Segmentation ID
ka_GE: სეგმენტაციის ID

en: Segmentation ID:
ka_GE: სეგმენტაციის ID:

en: Select Flavor
ka_GE: აირჩიეთ ტიპი

en: Select Image
ka_GE: სურათის ამორჩევა

en: Select Mapping
ka_GE: აირჩიეთ ასახვა

en: Select Network
ka_GE: აირჩიეთ ქსელი

en: Select Port
ka_GE: აირჩიეთ პორტი

en: Select Server Group
ka_GE: აირჩიეთ სერვერების ჯგუფი

en: Select Subnet
ka_GE: აირჩეთ ქვექსელი

en: Select Volume
ka_GE: აირჩიე მოცულობა

en: Select a New Flavor
ka_GE: აირჩიეთ ახალი ტიპი

en: Select a QoS policy
ka_GE: აირჩიეთ QoS პოლიტიკა

en: Select a key pair
ka_GE: აირჩიეთ გასაღებების წყვილი

en: Select a network
ka_GE: აირჩიეთ ქსელი

en: Select a new QoS spec
ka_GE: აირჩიეთ ახალი QoS-ის სპეცი

en: Select a new agent
ka_GE: აირჩიეთ ახალი აგენტი

en: Select a new host
ka_GE: აირჩიეთ ახალი ჰოსტი

en: Select a new status
ka_GE: აირჩიეთ ახალი სტატუსი

en: Select a pool
ka_GE: აირჩიეთ პული

en: Select a port
ka_GE: აირჩიეთ პორტი

en: Select a project
ka_GE: აირჩიეთ პროექტი

en: Select a subnet
ka_GE: აირჩეთ ქვექსელი

en: Select a target host
ka_GE: აირჩიეთ სამიზნე ჰოსტი

en: Select a volume
ka_GE: აირჩიეთ ტომი

en: Select a volume to restore to.
ka_GE: აირჩიეთ ტომი, რომელზეც აღდგენა მოხდება.

en: Select action and object type
ka_GE: აირჩიეთ ქმედება და ობიექტის ტიპი

en: Select an IP address
ka_GE: აირჩიეთ IP მისამართი

en: Select an IP-Address
ka_GE: აირჩიეთ IP მისამართი

en: Select an instance
ka_GE: აირჩიეთ ეგზემპლარი

en: Select an instance to attach to.
ka_GE: აირჩიე ეგზემპლარი მისაბმელად.

en: Select format
ka_GE: აირჩიეთ ფორმატი

en: Select group type
ka_GE: აირჩიეთ ჯგუფის ტიპი

en: Select network
ka_GE: აირჩიეთ ქსელი

en: Select the network for interface attaching.
ka_GE: აირჩიეთ ქსელი ინტერფეისის მისამაგრებლად.

en: Select the port to detach.
ka_GE: აირჩიეთ მოსახსნელი პორტი.

en: Select the projects where the flavors will be used. If no projects are selected, then the flavor will be available in all projects.
ka_GE: აირჩიეთ პროექტები, სადაც ეს ტიპები იქნება გამოყენებული. თუ პროექტები არჩეული არაა, ტიპი ყველა პროექტისთვის იქნება ხელმისაწვდომი.

en: Selected Hosts
ka_GE: მონიშნული ჰოსტები

en: Selected Projects
ka_GE: მონიშნული პროექტები

en: Selected hosts
ka_GE: მონიშნული ჰოსტები

en: Selected volume types
ka_GE: არჩეული ტომის ტიპები

en: Selected volumes
ka_GE: არჩეული ტომები

en: Server Group Members
ka_GE: სერვერის ჯგუფის წევრები

en: Server Groups
ka_GE: სერვერის ჯგუფები

en: Server error
ka_GE: სერვერის შეცდომა

en: Servers
ka_GE: სერვერები

en: Service
ka_GE: სერვისი

en: Service Cinder is disabled.
ka_GE: სერვისი Cinder-ი გამორთულია.

en: Service Endpoint
ka_GE: სერვისის ბოლოწერტილი

en: Service Neutron is disabled or quotas extension not available.
ka_GE: სერვისი Neutron-ი გამორთულია, ან კვოტების დამატება ხელმიუწვდომელია.

en: Service Neutron is disabled.
ka_GE: სერვისი Neutron-ი გამორთულია.

en: Service Nova is disabled.
ka_GE: სერვისი Nova გამორთულია.

en: Services
ka_GE: სერვისები

en: Services Down
ka_GE: გამორთული სერვისები

en: Services Up
ka_GE: გაშვებული სერვისები

en: Set Domain Context
ka_GE: დომენის კონტექსტის დაყენება

en: Set Gateway
ka_GE: ნაგულისხმევი რაუტერის დაყენება

en: Set as Active Project
ka_GE: აქტიურ პროექტად დაყენება

en: Set maximum quotas for the project.
ka_GE: პროექტისთვის მაქსიმალური კვოტების დაყენება.

en: Settings
ka_GE: პარამეტრები

en: Settings saved.
ka_GE: პარამეტრები შენახულია.

en: Shared
ka_GE: გაზიარებული

en: Shared =
ka_GE: გაზიარებული =

en: Shared Network
ka_GE: გაზიარებული ქსელი

en: Shared QoS Policy
ka_GE: გაზიარებული QoS პოლიტიკა

en: Shared Storage
ka_GE: გაზიარებული საცავი

en: Shared with Project
ka_GE: გაზიარებულია პროექტთან

[ctx: Action log of an instance]
en: Shelve
ka_GE: თაროზე შემოდება

en: Shelve Instance | Shelve Instances
ka_GE[0]: გაშვებული ასლის თაროზე შემოდება

[ctx: Current status of an Instance]
en: Shelved
ka_GE: თაროზე შემოდებული

en: Shelved Instance | Shelved Instances
ka_GE[0]: თაროზე შემოდებული გაშვებული ასლი

[ctx: Current status of an Instance]
en: Shelved Offloaded
ka_GE: თაროდან ჩამოღებული

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving
ka_GE: თაროზე შემოდება

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving Image Pending Upload
ka_GE: თაროზე შემოსადები ასლი ასატვირთთა რიგშია

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving Image Uploading
ka_GE: მიმდინარეობის თაროზე შემოსადები ასლის ატვირთვა

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving Offloading
ka_GE: თაროზე შემოდების დატვირთვის გადაცემა

[ctx: Power state of an Instance]
en: Shut Down
ka_GE: გამორთვა

[ctx: Power state of an Instance]
en: Shut Off
ka_GE: გათიშვა

[ctx: Action to perform (the instance is currently running)]
en: Shut Off Instance | Shut Off Instances
ka_GE[0]: გაშვებული ასლის გამორთვა

[ctx: Past action (the instance is currently already Shut Off)]
en: Shut Off Instance | Shut Off Instances
ka_GE[0]: გაშვებული ასლის გამორთვა

[ctx: Current status of an Instance]
en: Shutoff
ka_GE: გამორთულია

en: Sign Out
ka_GE: გამოსვლა

en: Size
ka_GE: ზომა

en: Size (GiB)
ka_GE: ზომა (გიბ)

en: Size(GiB) =
ka_GE: ზომა(გიბ) =

en: Slash is not an allowed character.
ka_GE: / დაშვებული სიმბოლო არაა.

en: Small
ka_GE: პატარა

en: Snapshot
ka_GE: სწრაფი ასლი

[ctx: Type of an image]
en: Snapshot
ka_GE: სნეპშოტი

en: Snapshot Limits
ka_GE: სწრაფი ასლის შეზღუდვები

en: Snapshot Name
ka_GE: სწრაფი ასლის სახელი

en: Snapshot Volume Types
ka_GE: სწრაფი ასლის ტომის ტიპები

en: Snapshot Volumes
ka_GE: სწრაფი ასლის ტომები

en: Snapshot source must be specified
ka_GE: სწრაფი ასლის წყაროს მითითება აუცილებელია

en: Snapshots
ka_GE: სწრაფი ასლები

en: Snapshots can only be created for Groups that contain volumes.
ka_GE: სწრაფი ასლების შექმნა, მხოლოდ, ჯგუფებისთვის შეიძლება, რომლებიც ტომებს შეიცავენ.

[ctx: Task status of an Instance]
en: Snapshotting
ka_GE: სწრაფი ასლის აღება

[ctx: Current status of an Instance]
en: Soft Deleted
ka_GE: რბილი გადატვირთვა

[ctx: Task status of an Instance]
en: Soft Deleting
ka_GE: რბილად წაშლა

en: Soft Reboot Instance | Soft Reboot Instances
ka_GE[0]: გაშვებული ასლის რბილი გადატვირთვა

en: Soft Rebooted Instance | Soft Rebooted Instances
ka_GE[0]: რბილად გადატვირთული გაშვებული ასლი

en: Something went wrong!
ka_GE: რაღაც მოხდა!

en: Sorry, the page you were looking for does not exist
ka_GE: გვერდი, რომელსაც ეძებთ, არ არსებობს

[ctx: Task status of an Instance]
en: Spawning
ka_GE: გაჩენა

en: Specify IP address or subnet
ka_GE: მიუთითეთ IP მისამართი ან ქვექსელი

en: Specify a metadata definition namespace to import.
ka_GE: მიუთითეთ შემოსატანი მეტამონაცემების აღწერის სახელების სივრცე.

en: Specify an image to upload to the Image Service.
ka_GE: მიუთითეთ დისკის ასლი დისკის ასლის სერვისზე ასატვირთად.

en: Specify network address
ka_GE: მიუთითეთ ქსელის მისამართი

en: Specify the MAC address for the new port
ka_GE: მიუთითეთ MAC მისამართი ახალი პორტისთვის

en: Specify the subnet IP address for the new port
ka_GE: მიუთითეთ ქვექსელის IP მისამართი ახალი პორტისთვის

en: Specs
ka_GE: სპეციფიკაციები

en: Start
ka_GE: დაწყება

[ctx: Action log of an instance]
en: Start
ka_GE: დაწყება

en: Start Instance | Start Instances
ka_GE[0]: გაშვებული ასლის გაშვება

en: Start Time
ka_GE: საწყისი დრო

en: Start address is larger than end address (value=%s)
ka_GE: საწყისი მისამართი საბოლოო მისამართზე დიდია (მნიშვნელობ=%s)

en: Start and end addresses must be specified (value=%s)
ka_GE: საწყისი და დასასრულის მისამართების მითითება აუცილებელია (მნიშვნელობა=%s)

en: Started Instance | Started Instances
ka_GE[0]: გაშვებული გაშვებული ასლი

en: Starting to evacuate host: %s.
ka_GE: იწყება ევაკუაცია ჰოსტისთვის: %s.

en: Starting to migrate host: %(current)s
ka_GE: იწყება მიგრაცია ჰოსტზე: %(current)s

en: State
ka_GE: მდგომარეობა

en: Static Routes
ka_GE: სტატიკური რაუტები

en: Static route added
ka_GE: სტატიკური რაუტი დაემატა

en: Status
ka_GE: სტატუსი

en: Status =
ka_GE: სტატუსი =

[ctx: Action log of an instance]
en: Stop
ka_GE: შეჩერება

[ctx: Current status of an Instance]
en: Stopped
ka_GE: გაჩერებული

en: Storage allocation ratio
ka_GE: საცავის გამოყოფის ფარდობა

en: Storage reserved
ka_GE: დაცული საცავი

en: Storage total
ka_GE: საცავი სულ

en: Storage used
ka_GE: გამოყენებული საცავი

en: Submit
ka_GE: გაგზავნა

en: Subnet
ka_GE: საბნეტი

en: Subnet Details
ka_GE: ქვექსელის დეტალები

en: Subnet ID
ka_GE: ქვექსელის ID

en: Subnet Name
ka_GE: ქვექსელის სახელი

en: Subnet Pool
ka_GE: ქვექსელის პული

en: Subnet list can not be retrieved.
ka_GE: ქვექსელების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Subnets
ka_GE: საბნეტები

en: Subnets Associated
ka_GE: ქვექსელები ასოცირებულია

en: Successfully accepted volume transfer: "%s"
ka_GE: წარმატებით მივიღე ტომის გადაცემა: "%s"

en: Successfully added rule: %s
ka_GE: წარმატებით დაემატა წესი: %s

en: Successfully created QoS Spec: %s
ka_GE: წარმატებით შეიქმნა QoS სპეცი: %s

en: Successfully created encryption for volume type: %s
ka_GE: წარმატებით შეიქმნა დაშიფვრა ტომის ტიპისთვის: %s

en: Successfully created group type: %s
ka_GE: წარმატებით შეიქმნა ჯგუფის ტიპი: %s

en: Successfully created security group: %s
ka_GE: წარმატებით შეიქმნა უსაფრთხოების ჯგუფი: %s

en: Successfully created volume type: %s
ka_GE: წარმატებით შეიქმნა მოცულობის ტიპი: %s

en: Successfully deleted volume transfer
ka_GE: ტომის გადატანა წარმატებით წაიშალა

en: Successfully deleted volume transfer "%s"
ka_GE: წარმატებით წაიშალა ტომის გადატანა "%s"

en: Successfully disassociated Floating IP: %s
ka_GE: მცურავი IP-ის ასოცირების მოხსნა წარმატებულია: %s

en: Successfully imported public key: %s
ka_GE: წარმატებით შემოვიტანე საჯარო გასაღები: %s

en: Successfully redirected | Successfully redirected
ka_GE[0]: წარმატებით გადამისამართდა

en: Successfully rescued instance
ka_GE: გაშვებული ასლის გადარჩენა წარმატებულია

en: Successfully updated QoS Spec association.
ka_GE: QoS-ის სპეცის ასოცირება წარმატებით განახლდა.

en: Successfully updated aggregate: "%s."
ka_GE: აგრეგატი წარმატებით განახლდა: "%s."

en: Successfully updated group type.
ka_GE: ჯგუფის ტიპი წარმატებით განახლდა.

en: Successfully updated security group: %s
ka_GE: წარმატებით განახლდა უსაფრთხოების ჯგუფი: %s

en: Successfully updated volume backup status to "%s".
ka_GE: ტომის მარქაფის სტატუსი წარმატებით შეიცვალა "%s"-ზე.

en: Successfully updated volume type.
ka_GE: ტომის ტიპი წარმატებით განახლდა.

[ctx: Action log of an instance]
en: Suspend
ka_GE: ძილი

en: Suspend Instance | Suspend Instances
ka_GE[0]: გაშვებული ასლის დაძინება

[ctx: Current status of an Instance]
en: Suspended
ka_GE: გაჩერებულია

[ctx: Power state of an Instance]
en: Suspended
ka_GE: გაჩერებულია

en: Suspended Instance | Suspended Instances
ka_GE[0]: დაძინებული გაშვებული ასლი

[ctx: Task status of an Instance]
en: Suspending
ka_GE: პროგრამული ძილი

en: Swap Disk
ka_GE: სვაპ დისკი

en: Swap Disk (MB)
ka_GE: სვოპის დისკი (მბ)

en: System
ka_GE: სისტემური

en: System Information
ka_GE: ინფორმაცის სისტემის შესახებ

en: System Scope
ka_GE: სისტემის დიაპაზონი

en: Systems:
ka_GE: სისტემები:

en: Target Host
ka_GE: სამიზნე ჰოსტი

en: Target Project
ka_GE: სამიზნე პროექტი

en: Task
ka_GE: დავალება

en: The "from" port number is invalid.
ka_GE: პორტის ნომერი "საიდან" არასწორია.

en: The "to" port number is invalid.
ka_GE: პორტის ნომერი "სადამდე" არასწორია.

en: The Aggregate was updated.
ka_GE: აგრეგატი განახლდა.

en: The ID "%s" is already used by another flavor.
ka_GE: ID "%s" უკვე გამოიყენება გაშვებული ასლის ტიპის მიერ.

en: The IP address of the new floating IP (e.g. 202.2.3.4). You need to specify an explicit address which is under the public network CIDR (e.g. 202.2.3.0/24).
ka_GE: ახალი მცურავი IP მისამართი (მაგ: 202.2.3.4). გჭირდებათ მიუთითოთ აშკარა მისამართი, რომელიც საჯარო ქსელის CIDR-ის ქვეშაა (მაგ: 202.2.3.0/24).

en: The JSON formatted contents of a namespace.
ka_GE: სახელების სივრცის შემცველობა JSON ფორმატში.

en: The Key Pair name that was associated with the instance
ka_GE: გაშვებულ ასლთან ასოცირებული გასაღებების წყვილის სახელი

en: The VNIC type that is bound to the network port
ka_GE: ქსელის პორტზე მიბმული VNIC-ის ტიპი

en: The admin password is incorrect.
ka_GE: ადმინისტრატორის პაროლი არასწორია.

en: The container cannot be deleted since it is not empty.
ka_GE: კონტეინერის წაშლის შეცდომა. ის ცარიელი არაა.

en: The instance is preparing the live migration to a new host.
ka_GE: გაშვებული ასლი ემზადება ახალ ჰოსტზე ცოცხალი მიგრაციისთვის.

en: The instance password encrypted with your public key.
ka_GE: გაშვებული ასლის პაროლი დაშიფრულია თქვენი საჯარო გასაღებით.

en: The minimum disk size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
ka_GE: დისკის ასლის ჩასატვირთად აუცილებელი დისკის მინიმალური ზომა. თუ მითითებული არაა, ნაგულისხმევი მნიშვნელობაა 0 (მინიმუმის გარეშე).

en: The minimum memory size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
ka_GE: დისკის ასლის ჩასატვირთად აუცილებელი ოპერატიული მეხსიერების მინიმალური ზომა. თუ მითითებული არაა, ნაგულისხმევი მნიშვნელობაა 0 (მინიმუმის გარეშე).

en: The name "%s" is already used by another flavor.
ka_GE: სახელი "%s" უკვე გამოიყენება გაშვებული ასლის ტიპის მიერ.

en: The name "%s" is already used by another host aggregate.
ka_GE: სახელი "%s" უკვე გამოიყენება ჰოსტის სხვა აგრეგატის მიერ.

en: The new availability zone can't be empty
ka_GE: ხელმისაწვდომობის ახალი ზონა ცარიელი ვერ იქნება

en: The output format
ka_GE: გამოტანის ფორმატი

en: The password does not match the requirements: %s
ka_GE: პაროლი მოთხოვნებს არ ემთხვევა: %s

en: The pseudo folder cannot be deleted since it is not empty.
ka_GE: ფსევდოსაქაღალდის წაშლის შეცდომა. ის ცარიელი არაა.

en: The specified port is invalid.
ka_GE: მითითებული პორტი არასწორია.

en: The status of a volume backup is normally managed automatically. In some circumstances an administrator may need to explicitly update the status value. This is equivalent to the <tt>cinder backup-reset-state</tt> command.
ka_GE: ტომის მარქაფს სტატუსი, ჩვეულებრივ, ავტომატურად იმართება. ზოგიერთ შემთხვევაში ადმინს შეიძლება სტატუსის მნიშვნელობის პირდაპირ შეცვლა დასჭირდეს. ეს იგივეა, რაც ბრძანება <tt>cinder backup-reset-state</tt>.

en: The way to specify an interface
ka_GE: ინტერფეისის მითითების გზა

en: Theme Preview
ka_GE: თემის გადახედვა

en: Themes:
ka_GE: თემები:

en: There was a problem loading the namespace: %s.
ka_GE: პრობლემა სახელების სივრცის ჩატვირთვისას: %s.

en: This action cannot be undone.
ka_GE: ქმედების დაბრუნება შეუძლებელია.

en: This field is required.
ka_GE: ეს ველი სავალდებულოა.

en: This instance is unlocked.
ka_GE: ეს გაშვებული ასლი განბლოკილია,.

en: This is a test:
ka_GE: ეს ტესტია:

en: This volume type is used by one or more volumes.
ka_GE: საცავის ეს ტიპი გამოიყენება ერთი ან მეტი საცავის მიერ.

en: Time since update
ka_GE: დრო განახლების შემდეგ

en: Timezone
ka_GE: დროის ზონა

en: To Port
ka_GE: პორტისკენ

en: To exit the fullscreen mode, click the browser's back button.
ka_GE: სრულეკრანიანი რეჟიმიდან გასასვლელად დააწექით ბრაუზერის უკან გადასვლის ღილაკს.

en: To make group type private, uncheck this field.
ka_GE: ჯგუფის ტიპის პირადად მოსანიშნად ამ ველზე მონიშვნა მოხსენით.

en: To specify a subnet or a fixed IP, select any options.
ka_GE: რომ მიუთითოთ ქვექსელი ან სტატიკური IP, აირჩიეთ ნებისმიერი პარამეტრი.

en: Toggle Labels
ka_GE: ჭდეების გადართვა

en: Toggle Network Collapse
ka_GE: ქსელის ჩაკეცვის გადართვა

en: Toggle navigation
ka_GE: ნავიგაციის გადართვა

en: Topology
ka_GE: ტოპოლოგია

en: Total Active RAM (MB):
ka_GE: სულ აქტიური RAM (მბ):

en: Total Disk
ka_GE: დისკის ჯამი

en: Total Disk Size (GB):
ka_GE: ჯამური დისკის ზომა (გბ):

en: Total Disk Usage (Hours):
ka_GE: ჯამური დისკის გამოყენება (საათები):

en: Total Gibibytes
ka_GE: სულ გიბიბაიტი

en: Total Memory Usage (Hours):
ka_GE: ჯამური გამოყენებული მეხსიერება (საათები):

en: Total RAM
ka_GE: RAM ჯამი

en: Total Size of Volumes and Snapshots (GiB)
ka_GE: ტომებისა და სწრაფი ასლების ჯამური ზომა (გიბ)

en: Total Size of Volumes and Snapshots (GiB) of Type %(type)s
ka_GE: %(type)s ტიპის მქონე ტომებისა და სწრაფი ასლების ჯამური ზომა (გიბ)

en: Total VCPU Usage (Hours):
ka_GE: სულ VPU-ის გამოყენება (საათები):

en: Total Volume Storage
ka_GE: ტომის საცავი სულ

en: Traced with id %(id)s. Go to <a href="%(url)s">page</a>
ka_GE: ტრეის id-ით %(id)s. გადადით <a href="%(url)s">გვერდზე</a>

en: Transfer ID
ka_GE: გადაცემის ID

en: Transfer Name
ka_GE: გადაცემის სახელი

en: Trunks
ka_GE: ტრანკები

en: Type
ka_GE: ტიპი

[ctx: Admin state of a Network]
en: UP
ka_GE: მაღლა

[ctx: Admin state of a Port]
en: UP
ka_GE: მაღლა

[ctx: Admin state of a Router]
en: UP
ka_GE: მაღლა

en: Unable to accept volume transfer.
ka_GE: ტომის გადაცემის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to add rule to security group.
ka_GE: უსაფრთხოების ჯგუფისთვის წესის დამატება შეუძლებელია.

en: Unable to add user to primary project.
ka_GE: მომხმარებლის ძირითად პროექტში ჩამატება შეუძლებელია.

en: Unable to allocate Floating IP.
ka_GE: მცურავი IP-ის გამოყოფა შეუძლებელია.

en: Unable to allocate floating IP.
ka_GE: მცურავი IP-ის გამოყოფა შეუძლებელია.

en: Unable to attach interface.
ka_GE: ინტერფეისის მიმაგრება შეუძლებელია.

en: Unable to attach volume.
ka_GE: შეუძლებელია მოცულობის მიბმა.

en: Unable to change password.
ka_GE: პაროლის შეცვლა შეუძლებელია.

en: Unable to clone empty group.
ka_GE: ცარიელი ჯგუფის დაკლონვა შეუძლებელია.

en: Unable to clone group.
ka_GE: ჯგუფის დაკლონვა შეუძლებელია.

en: Unable to connect to Neutron.
ka_GE: Neutron-თან დაკავშირება შეუძლებელია.

en: Unable to create QoS Spec.
ka_GE: QoS-ის სპეციფიკაციის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create application credential.
ka_GE: აპლიკაციის ავტორიზაციის დეტალების შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create domain "%s".
ka_GE: დომენის ("%s") შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create encrypted volume type.
ka_GE: დაშიფრული ტომის ტიპის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create flavor "%s".
ka_GE: გაშვებული ასლის ტიპის "%s" შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create flavor.
ka_GE: გაშვებული ასლის ტიპის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create group "%s" from snapshot.
ka_GE: სწრაფი ასლიდან ჯგუფი "%s" ვერ შევქმენი.

en: Unable to create group due to exceeding volume quota limit.
ka_GE: ჯგუფის შექმნა შეუძლებელია გადაცილებული ტომის კვოტის შეზღუდვის გამო.

en: Unable to create group snapshot.
ka_GE: ჯგუფის სწრაფი ასლის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create group type spec.
ka_GE: ჯგუფის ტიპის სპეციფიციკაციის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create group type.
ka_GE: ჯგუფის ტიპის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create group.
ka_GE: ჯგუფის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create host aggregate "%s".
ka_GE: ჰოსტების ახალი აგრეგატის შექმნა შეუძლებელია: %s.

en: Unable to create host aggregate.
ka_GE: ჰოსტის აგრეგატების შექმნის შეცდომა.

en: Unable to create identity provider protocol.
ka_GE: იდენტიფიკაციის მომწოდებლის პროტოკოლის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create mapping.
ka_GE: ასახვის შექმნის შეცდომა.

en: Unable to create mapping. Rules has malformed JSON data.
ka_GE: ასახვის შექმნა შეუძლებელია. წესების JSON-ის მონაცემები არასწორია.

en: Unable to create network "%s".
ka_GE: ვერ შევქმენი ქსელი "%s".

en: Unable to create new image
ka_GE: ახალი დისკის ასლის შექმნა შეუძლებელია

en: Unable to create new namespace. %s
ka_GE: შეუძლებელია ახალი სახელები სივრცის შექმნა. %s

en: Unable to create project "%s".
ka_GE: პროექტის ("%s") შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create role.
ka_GE: როლის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create security group: %s
ka_GE: ვერ შევქმენი უსაფრთოების ჯგუფი: %s

en: Unable to create snapshot.
ka_GE: სწრაფი ასლის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create snapshot. group must contain volumes.
ka_GE: სწრაფი ასლის შექმნა შეუძლებელია. ჯგუფი ტომებს უნდა შეიცავდეს.

en: Unable to create snapshots due to exceeding snapshot quota limit.
ka_GE: სწრაფი ასლების შექმნა შეუძლებელია გადაცილებული სწრაფი ასლების კვოტის შეზღუდვის გამო.

en: Unable to create spec.
ka_GE: სპეცის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create subnet "%s".
ka_GE: ვერ შევქმენი ქვექსელი "%s".

en: Unable to create user.
ka_GE: მომხარებლის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create volume backup.
ka_GE: ტომის ასლის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create volume snapshot.
ka_GE: ტომის სწრაფი ასლის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create volume transfer.
ka_GE: ტომის გადატანის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create volume type.
ka_GE: ტომის ტიპის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create volume.
ka_GE: შეუძლებელია მოცულობის შექმნა.

en: Unable to delete router %(name)s: %(exc)s
ka_GE: ვერ წავშალე რაუტერი %(name)s: %(exc)s

en: Unable to delete volume transfer.
ka_GE: ტომის გადატანის წაშლა შეუძლებელია.

en: Unable to detach interface.
ka_GE: ინტერფეისის მოხსნა შეუძლებელია.

en: Unable to detach volume.
ka_GE: ტომის მოხსნა შეუძლებელია.

en: Unable to determine if availability zones extension is supported.
ka_GE: შეუძლებელია დადგენა, მხარდაჭერილია თუ არა წვდომადობის ზონის გაფართოება.

en: Unable to disassociate floating IP.
ka_GE: მცურავი IP-ის ასოცირების მოხსნა შეუძლებელია.

en: Unable to display role assignment through groups.
ka_GE: ჯგუფებზე მინიჭებული როლების გამოტანა შეუძლებელია.

en: Unable to display the groups of this user.
ka_GE: ამ მომხმარებლის ჯგუფების გამოტანა შეუძლებელია.

en: Unable to display the role assignments of this user.
ka_GE: ამ მომხმარებელზე მინიჭებული როლების გამოტანა შეუძლებელია.

en: Unable to edit group type spec.
ka_GE: ჯგუფის ტიპის სპეციფიციკაცის ჩასწორება შეუძლებელია.

en: Unable to edit spec.
ka_GE: სპეცის ჩასწორება შეუძლებელია.

en: Unable to extend volume.
ka_GE: ტომის გაფართოება შეუძლებელია.

en: Unable to fetch EC2 credentials.
ka_GE: EC2-ის ავტორიზაციის დეტალების გამოთხოვა შეუძლებელია.

en: Unable to fetch snapshot
ka_GE: სწრაფი ასლის გამოთხოვა შეუძლებელია

en: Unable to fetch snapshots
ka_GE: სწრაფი ასლების გამოთხოვა შეუძლებელია

en: Unable to find default role.
ka_GE: ნაგულისხმები როლის პოვნა შეუძლებელია.

en: Unable to get VNC console for instance "%s".
ka_GE: შეუძლებელია VNC კონსოლის ჩვენება ეგზემპლარისთვის "%s".

en: Unable to get cinder quota info.
ka_GE: Cinder-ის კვოტის ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to get cinder services list.
ka_GE: Cinder-ის სერვისების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to get flavor list
ka_GE: გაშვებული ასლის ტიპის სის მიღება შეუძლებელია

en: Unable to get host aggregate list
ka_GE: ჰოსტის აგრეგატის სიის მიღება შეუძლებელია

en: Unable to get log for instance "%s".
ka_GE: შეუძლებელიია ლოგ ფაილის ჩვენება ეგზემპლარისთვის  "%s".

en: Unable to get network agents info.
ka_GE: ქსელის აგენტების ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to get network agents list.
ka_GE: ქსელის აგენტების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to get neutron quota info.
ka_GE: Neutron-ის კვოტის ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to get nova quota info.
ka_GE: Nova-ის კვოტის ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to get nova services list.
ka_GE: Nova-ის სერვისების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to get subnet "%s"
ka_GE: ვერ მივიღე ქვექსელი "%s"

en: Unable to get the available hosts
ka_GE: ხელმისაწვდომი ჰოსტების მიღება შეუძლებელია

en: Unable to get the available volume types
ka_GE: ხელმისაწვდომი ტომის ტიპების მიღება შეუძლებელია

en: Unable to get the available volumes
ka_GE: ხელმისაწვდომი ტომების მიღება შეუძლებელია

en: Unable to import key pair.
ka_GE: გასაღებების წყვილის შემოტანა შეუძლებელია.

en: Unable to load console. Please reload page to try again.
ka_GE: კონსოლის ჩატვირთვა შეუძლებელია. თავიდან საცდელად გვერდი თავიდან ჩატვირთეთ.

en: Unable to load the specified group.
ka_GE: მითითებულ ჯგუფის ჩატვირთვა შეუძლებელია.

en: Unable to load the specified image. %s
ka_GE: მითითებული დისკის ასლის ჩატვირთვა შეუძლებელია. %s

en: Unable to load the specified snapshot.
ka_GE: მითითებული სწრაფი ასლის ჩატვირთვა შეუძლებელია.

en: Unable to load the specified volume. %s
ka_GE: მითითებული ტომის ჩატვირთვა შეუძლებელია. %s

en: Unable to lookup volume or backup information.
ka_GE: ტომის ან მარქაფის ინფორმაციის მოძებნა შეუძლებელია.

en: Unable to manage volume.
ka_GE: ტომის მართვა შეუძლებელია.

en: Unable to modify domain "%s".
ka_GE: დომენის "%s" შეცვლა შეუძლებელია.

en: Unable to modify flavor access of "%s".
ka_GE: "%s"-ის გაშვებული ასლის ტიპის წვდომის შცვლა შეუძლებელია.

en: Unable to modify instance "%s".
ka_GE: ვერ შევცვალე გაშვებული ასლი "%s".

en: Unable to modify project "%s".
ka_GE: პროექტის "%s" შეცვლა შეუძლებელია.

en: Unable to modify quotas of project
ka_GE: პროექტის კვოტების შეცვლა შეუძლებელია

en: Unable to parse IP address %s.
ka_GE: IP მისამართის (%s) დამუშავება შეუძლებელია.

en: Unable to rebuild instance.
ka_GE: გაშვებული ასლის თავიდან აგება შეუძლებელია.

en: Unable to register identity provider.
ka_GE: იდენტიფიკაციის მომწოდებლის რეგისტრაცია შეუძლებელია.

en: Unable to rescue instance
ka_GE: გაშვებული ასლის გადარჩენა შეუძლებელია

en: Unable to resize instance "%s".
ka_GE: გაშვებული ასლის "%s" ზომის შეცვლა შეუძლებელია.

en: Unable to restore backup.
ka_GE: მარქაფის აღდგენის შეცდომა.

en: Unable to retrieve IP availability.
ka_GE: IP წვდომადობის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve MAC learning state
ka_GE: MAC-ის სწავლის მდგომარეობის მიღება შეუძლებელია

en: Unable to retrieve Nova server groups.
ka_GE: Nova-ის სერვერის ჯგუფების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve QoS specs
ka_GE: QoS-ის სპეციფიკაციების მიღება შეუძლებელია

en: Unable to retrieve RBAC policies.
ka_GE: RBAC პოლიტიკების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve a list of external networks.
ka_GE: გარე ქსელების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve agent list.
ka_GE: აგენტების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve an external network "%s".
ka_GE: ვერ მივიღე გარე ქსელი "%s".

en: Unable to retrieve application credential details.
ka_GE: აპლიკაციის ავტორიზაციის დეტალების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve application credential list.
ka_GE: აპლიკაციის ავტორიზაციის დეტალების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve attachment information.
ka_GE: მიმაგრებული ფაილის ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve availability zone list.
ka_GE: ხელმისაწვდომობის ზონის სიის მიღების შეცდომა.

en: Unable to retrieve availability zones.
ka_GE: ხელმისაწვდომობის ზონების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve backup details.
ka_GE: მარქაფის დეტალების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve backup messages.
ka_GE: მარქაფის შეტყობინებების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve community images.
ka_GE: საზოგადო ასლების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve compute host information.
ka_GE: გამომთვლელი ჰოსტის ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve default compute quotas.
ka_GE: ნაგულისხმევი გამოთვლის კვოტების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve default volume quotas.
ka_GE: ნაგულისხმევი ტომის კვოტების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve details for %(resource)s "%(resource_id)s".
ka_GE: შეცდომა დეტალების მიღებისას რესურსისთვის %(resource)s "%(resource_id)s".

en: Unable to retrieve details for rbac_policy "%s".
ka_GE: შეცდომა დეტალების მიღებისას rbac_policy-სთვის "%s".

en: Unable to retrieve details for router "%s".
ka_GE: ვერ მივიღე დეტალები რაუტერისთვის "%s".

en: Unable to retrieve domain details.
ka_GE: დომენის დეტალების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve domain information.
ka_GE: დომენის ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve domain list.
ka_GE: დომენების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve flavor access list. Please try again later.
ka_GE: გაშვებული ასლის ტიპის წვდომების სიის მიღება შეუძლებელია. მოგვიანებით სცადეთ.

en: Unable to retrieve flavor details.
ka_GE: გაშვებული ასლის ტიპის დეტალების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve flavor list.
ka_GE: გაშვებული ასლის ტიპის სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve flavors.
ka_GE: ტიპების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve floating IP addresses.
ka_GE: მცურავი IP მისამართების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve floating IP list.
ka_GE: მცურავი IP-ების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve floating IP pools.
ka_GE: მცურავი IP-ის პულების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve floating IP port forwarding rules.
ka_GE: მცურავი IP-ის პორტის გადამისამართების წესების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve group
ka_GE: ჯგუფის მიღება შეუძლებელია

en: Unable to retrieve group details.
ka_GE: ჯგუფის დეტალების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve group information.
ka_GE: ჯგუფის ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve group list.
ka_GE: ჯგუფების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve group list. Please try again later.
ka_GE: ჯგუფების სიის მიღება შეუძლებელია. მოგვიანებით სცადეთ.

en: Unable to retrieve group snapshot details.
ka_GE: ჯგუფის სწრაფი ასლის დეტალების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve group snapshots.
ka_GE: ჯგუფის სწრაფი ასლების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve group type details.
ka_GE: ჯგუფის ტიპის დეტალების მიღების შეცდომა.

en: Unable to retrieve group type for: "%s"
ka_GE: ჯგუფის ტიპების მიღება შეუძლებელია ელემენტისთვის: "%s"

en: Unable to retrieve group type name.
ka_GE: ჯგუფის ტიპის სახელის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve group type spec details.
ka_GE: ჯგუფის ტიპის სპეციფიკაციის დეტალების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve group type spec list.
ka_GE: ჯგუფის ტიპის სპეციფიკაციების სიის მიღების შეცდომა.

en: Unable to retrieve group type.
ka_GE: ჯგუფის ტიპის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve group types.
ka_GE: ჯგუფის ტიპების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve group users.
ka_GE: ჯგუფის მომხმარებლების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve group.
ka_GE: ჯგუფის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve host aggregates list.
ka_GE: ჰოსტის აგრეგატების სიის მიღების შეცდომა.

en: Unable to retrieve host information.
ka_GE: ჰოსტის ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve hypervisor information.
ka_GE: ჰაიპერვაიზორის ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve hypervisor instances list.
ka_GE: ჰაიპერვაიზორის გაშვებული ასლების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve hypervisor statistics.
ka_GE: ჰაიპერვაიზორის სტატისტიკის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve identity provider information.
ka_GE: იდენტიფიკაციის მომწოდებლის ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve identity provider list.
ka_GE: იდენტიფიკაციის მომწოდებლების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve image details.
ka_GE: დისკის ასლის დეტალების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve image format list.
ka_GE: გამოსახულების ფორმატების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve image list.
ka_GE: გამოსახულების ასლების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve image.
ka_GE: ასლის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve images for the current project.
ka_GE: მიმდინარე პროექტისთვის ასლების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve images.
ka_GE: ასლების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve instance action list.
ka_GE: გაშვებული ასლის ქმედებების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve instance details.
ka_GE: შეუძლებელია ეგზემპლარის დეტალების ჩვენება.

en: Unable to retrieve instance flavors.
ka_GE: გაშვებული ასლის ტიპების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve instance list.
ka_GE: შეუძლებელია ეგზემპლარების სიის პოვნა.

en: Unable to retrieve instance password.
ka_GE: გაშვებული ასლის პაროლის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve instance project information.
ka_GE: გაშვებული ასლის პროექტის ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve instance size information.
ka_GE: შეუძლებელია ეგზემპლარის ზომის მოძიება.

en: Unable to retrieve instances.
ka_GE: შეუძლებელია ეგზემპლარების ჩვენება.

en: Unable to retrieve key pair list.
ka_GE: გასაღებების წყვილების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve key pairs.
ka_GE: გასაღების წყვილების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve list of volumes.
ka_GE: ტომების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve mapping list.
ka_GE: ასახვების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve namespace contents.
ka_GE: სახელების სივრცის შემცველობის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve namespace details.
ka_GE: სახელების სივრცის დეტალების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve network details.
ka_GE: ქსელის დეტალების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve network.
ka_GE: ქსელის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve pools information.
ka_GE: პულების ინფორმაცის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve port details
ka_GE: პორტის დეტალების მიღება შეუძლებელია

en: Unable to retrieve port details.
ka_GE: პორტის დეტალების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve port security state
ka_GE: პორტის უსაფრთხოების მდგომარეობის მიღება შეუძლებელია

en: Unable to retrieve project details.
ka_GE: პროექტის დეტალების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve project domain.
ka_GE: პროექტის დომენის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve project information of volume snapshots.
ka_GE: ტომის სწრაფი ასლების პროექტის ინფორმაციის მიღება შეუძ₾ებელია.

en: Unable to retrieve project information.
ka_GE: პროექტის ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve project list.
ka_GE: პროექტების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve project quotas.
ka_GE: პროექტის კვოტების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve protocol list.
ka_GE: პროტოკოლების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve providers information.
ka_GE: მომწოდებლების ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve providers statistics.
ka_GE: მომწოდებლების სტატისტიკის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve public images.
ka_GE: საჯარო ასლების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve quota information.
ka_GE: კვოტის ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve rbac policy details.
ka_GE: RBAC პოლიტიკის დეტალების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve role list.
ka_GE: როლების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve roles list.
ka_GE: როლების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve router details.
ka_GE: რაუტერის დეტალების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve router list.
ka_GE: რაუტერების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve router.
ka_GE: რაუტერის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve security group.
ka_GE: უსაფრთხოების ჯგუფის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve security groups.
ka_GE: უსაფრთხოების ჯგუფების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve shared images.
ka_GE: გაზიარებული ასლების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve snapshot data.
ka_GE: სწრაფი ასლის მონაცემების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve snapshot details.
ka_GE: სწრაფი ასლის დეტალების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve snapshot list.
ka_GE: სწრაფი ასლების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve snapshot messages.
ka_GE: სწრაფი ასლის შეტყობინებების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve subnet details
ka_GE: ქვექსელს დეტალების მიღება შეუძლებელია

en: Unable to retrieve subnet details.
ka_GE: ქვექსელს დეტალების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the aggregate to be updated
ka_GE: აგრეგატის განახლების მიღების შეცდომა

en: Unable to retrieve the instance.
ka_GE: გაშვებული ასლის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the project information of the image.
ka_GE: დისკის ასლის პროექტის ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the volume group list.
ka_GE: ტომის ჯგუფების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the volume type list.
ka_GE: ტომის ტიპების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve usage information.
ka_GE: გამოყენების ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve user details.
ka_GE: მომხმარებლის დეტალების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve user domain role assignments.
ka_GE: მომხმარებლებზე მინიჭებული დომენის როლების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve user domain.
ka_GE: მომხმარებლის დომენის მღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve user information.
ka_GE: მომხმარებლის ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve user list.
ka_GE: მომხარებლის სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve user list. Please try again later.
ka_GE: მომხმარებლების სიის მიღება შეუძლებელია. მოგვიანებით სცადეთ.

en: Unable to retrieve user roles.
ka_GE: მომხმარებლის როლების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve users.
ka_GE: მომხმარებლების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve version information.
ka_GE: ვერსიის ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve volume backup details.
ka_GE: ტომის მარქაფის დეტალების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve volume backup project information.
ka_GE: ტომის მარქაფის პროექტის ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve volume backups.
ka_GE: ტომის მარქაფების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve volume details.
ka_GE: ტომის დეტალების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve volume encryption details.
ka_GE: ტომის დაშიფვრის დეტალების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve volume group project information.
ka_GE: ტომების ჯგუფის პროექტის ინფორმაციის მღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve volume group snapshots.
ka_GE: ტომების ჯგუფის სწრაფი ასლების მღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve volume groups
ka_GE: ტომის ჯგუფების სიის მიღება შეუძლებელია

en: Unable to retrieve volume groups.
ka_GE: ტომის ჯგუფების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve volume information.
ka_GE: ტომის ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve volume list.
ka_GE: ტომების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve volume messages.
ka_GE: ტომის შეტყობინებების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve volume project information.
ka_GE: ტომის პროექტის ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve volume snapshot project information.
ka_GE: ტომის სწრაფი ასლის პროექტის ინფორმაციის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve volume snapshot.
ka_GE: ტომის სწრაფ ასლის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve volume snapshots.
ka_GE: ტომის სწრაფი ასლების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve volume transfer.
ka_GE: ტომის გადაცემის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve volume type access list.
ka_GE: ტომის ტიპის წვდომების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve volume type encryption information.
ka_GE: ტომის ტიპის დაშიფვრის ინფორმაციის მიღება შეუძ₾ებელია.

en: Unable to retrieve volume type list.
ka_GE: ტომის ტიპების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve volume types
ka_GE: ტომის ტიპების მიღება შეუძლებელია

en: Unable to retrieve volume.
ka_GE: ტომის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve volumes.
ka_GE: ტომების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to set Domain Context.
ka_GE: დომენის კონტექსტის დაყენების შეცდომა.

en: Unable to set bootable flag on volume.
ka_GE: ტომზე ჩატვირთვადობის ალმის დაყენება შეუძლებელია.

en: Unable to set flavor access for project %s.
ka_GE: გაშვებული ასლის ტიპის წვდომის დაყენება პროექტისთვის %s შეუძლებელია.

en: Unable to set gateway.
ka_GE: ნაგულისხმევი რაუტერის დაყენება შეუძლებელია.

en: Unable to sort instance flavors.
ka_GE: გაშვებული ასლის ტიპების დალაგება შეუძლებელია.

en: Unable to unmanage volume.
ka_GE: ტომის მართვის მოხსნა შეუძლებელია.

en: Unable to update default compute quotas.
ka_GE: ნაგულისხმევი გამოთვლის კვოტების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to update default quotas.
ka_GE: ნაგულსხმევი კვოტების განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to update default volume quotas.
ka_GE: ნაგულისხმევი ტომის კვოტების განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to update encrypted volume type.
ka_GE: დაშიფრული ტომის ტიპის განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to update group type.
ka_GE: ჯგუფის ტიპის განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to update group.
ka_GE: ჯგუფის განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to update identity provider.
ka_GE: იდენტიფიკაციის მომწოდებლის განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to update image "%s".
ka_GE: ვერ განვაახლე დისკის ასლი "%s".

en: Unable to update instance security group.
ka_GE: გაშვებული ასლის უსაფრთხოების ჯგუფის შეცვლა შეუძლებელია.

en: Unable to update mapping.
ka_GE: ასახვის განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to update mapping. Rules has malformed JSON data.
ka_GE: ასახვის განახლების შეცდომა. წესების JSON-ის მონაცემები არასწორია.

en: Unable to update role.
ka_GE: როლის განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to update security group: %s
ka_GE: ჩავარდა განახლება უსაფრთხოების ჯგუფისთვის: %s

en: Unable to update subnet "%s".
ka_GE: ვერ განვაახლე ქვექსელი "%s".

en: Unable to update subnets with availability.
ka_GE: ქვექსელების განახლება წვდომადობით შეუძლებელია.

en: Unable to update the aggregate.
ka_GE: აგრეგატის განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to update the group.
ka_GE: ჯგუფის განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to update the user password.
ka_GE: მომხმარებლის პაროლის განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to update the user.
ka_GE: მომხმარებლის განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to update volume backup status to "%s".
ka_GE: ტომის მარქაფის სტატუსის "%s"-ზე განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to update volume group.
ka_GE: ტომების ჯგუფის განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to update volume snapshot status.
ka_GE: ტომის სწრაფი ასლის სტატუსის განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to update volume snapshot.
ka_GE: ტომის სწრაფი ასლის განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to update volume status to "%s".
ka_GE: ტომის სტატუსის "%s"-ზე განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to update volume type.
ka_GE: ტომის ტიპის განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to update volume.
ka_GE: ტომის განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to update volumes for group
ka_GE: ჯგუფისთვის ტომების განახლება შეუძლებელია

en: Unable to verify Neutron service providers
ka_GE: Neutron-ის სერვისის მომწოდებლების გადამოწმება შეუძლებელია

en: Unable to verify the VNIC types extension in Neutron
ka_GE: Neutron-ში VNIC-ის ტიპების გაფართოების გადამოწმება შეუძლებელია

en: Unknown
ka_GE: უცნობი

en: Unknown Settings
ka_GE: უცნობი პარამეტრები

en: Unknown instance
ka_GE: უცნობი გაშვებული ეგზემპლარი

en: Unknown instance (None)
ka_GE: უცნობი ეგზემპლარი (ცარიელი)

en: Unknown resource type for detail API.
ka_GE: უცნობი რესურსის ტიპი დეტალის API-სთვის.

en: Unknown settings: {}.
ka_GE: უცნობი პარამეტრები: {}.

en: Unknown volume (None)
ka_GE: უცნობი ტომი (არც ერთი)

[ctx: Action log of an instance]
en: Unlock
ka_GE: გახსნა

en: Unlock Instance | Unlock Instances
ka_GE[0]: გაშვებული ასლის განბლოკვა

en: Unlocked Instance | Unlocked Instances
ka_GE[0]: განბლოკილი გაშვებული ასლი

en: Unmanage
ka_GE: მართვის მოხსნა

en: Unmanage Volume
ka_GE: ტომის მართვის მოხსნა

[ctx: Action log of an instance]
en: Unpause
ka_GE: შეჩერების გაუქმება

en: Unregister Identity Provider | Unregister Identity Providers
ka_GE[0]: იდენტიფიკაციის მომწოდებლის რეგისტრაციის მოხსნა

en: Unregistered Identity Provider | Unregistered Identity Providers
ka_GE[0]: იდენტიფიკაციის მომწოდებლის რეგისტრაცია მოხსნილია

[ctx: Action log of an instance]
en: Unrescue
ka_GE: გადარჩენის გაუქმება

en: Unrescue Instance | Unrescue Instances
ka_GE[0]: გაშვებული ასლის გადარჩენის გაუქმება

en: Unrescued Instance | Unrescued Instances
ka_GE[0]: გადარჩენა-გაუქმებული გაშვებული ასლი

[ctx: Task status of an Instance]
en: Unrescuing
ka_GE: მიმდინარეობს გადარჩენის გაუქმება

en: Unrestricted
ka_GE: შეუზღუდავი

en: Unrestricted (dangerous)
ka_GE: შეუზღუდავი (საშიშია)

[ctx: Action log of an instance]
en: Unshelve
ka_GE: თაროდან ჩამოღება

en: Unshelve Instance | Unshelve Instances
ka_GE[0]: გაშვებული ასლის თაროდან ჩამოღება

en: Unshelved Instance | Unshelved Instances
ka_GE[0]: თაროდან ჩამოღებული გაშვებული ასლი

[ctx: Task status of an Instance]
en: Unshelving
ka_GE: მიმდინარეობს თაროდან ჩამოღება

en: Unspecified
ka_GE: მიუთითებელი

en: Up
ka_GE: ზევით

[ctx: Current state of a Hypervisor]
en: Up
ka_GE: ზევით

en: Update
ka_GE: განახლება

en: Update Associations
ka_GE: ასოცირებების განახლება

en: Update Default Quotas
ka_GE: ნაგულისხმევი კვოტების განახლება

en: Update Defaults
ka_GE: ნაგულისხმები მნიშვნელობების განახლება

en: Update Encrypted Volume Type
ka_GE: დაშიფრული ტომის ტიპის განახლება

en: Update Encryption
ka_GE: დაშიფვრის განახლება

en: Update Group
ka_GE: ჯგუფის განახლება

en: Update Identity Provider
ka_GE: იდენტიფიკაციის მომწოდებლის განახლება

en: Update Mapping
ka_GE: ასახვის განახლება

en: Update Metadata
ka_GE: მეტამონაცემების განახლება

en: Update Network
ka_GE: ქსელის განახლება

en: Update RBAC Policy
ka_GE: RBAC პოლიტიკის განახლება

en: Update Role
ka_GE: როლის განახლება

en: Update Router
ka_GE: რაუტერის განახლება

en: Update Status
ka_GE: განახლების სტატუსი

en: Update User
ka_GE: მომხმარებლსი განახლება

en: Update Volume Snapshot Status
ka_GE: ტომის სწრაფი ასლის სტატუსის განახლება

en: Update Volume Status
ka_GE: ტომის სტატუსის განახლება

en: Update Volume backup Status
ka_GE: ტომის მარქაფის სტატუსის განახლება

en: Update a Metadata Namespace
ka_GE: მეტამონაცემების სახელების სივრცის განახლება

en: Updated
ka_GE: განახლდა

en: Updated At
ka_GE: განახლების დრო

en: Updated subnet "%s".
ka_GE: განახლდა ქვექსელი "%s".

en: Updated volumes for group.
ka_GE: ჯგუფის ტომები განახლდა.

[ctx: Current status of Volume Group]
en: Updating
ka_GE: მიმდინარეობს განახლება

[ctx: Task status of an Instance]
en: Updating Password
ka_GE: პაროლის განახლება

en: Updating volume "%s"
ka_GE: განახლება ტომისთვის "%s"

en: Updating volume group "%s"
ka_GE: განახლება ტომების ჯგუფისთვის "%s"

en: Updating volume snapshot "%s"
ka_GE: განახლება ტომის სწრაფი ასლისთვის "%s".

en: Upload
ka_GE: ატვირთვა

en: Upload Volume to Image
ka_GE: ტომის ატვირთვა ასლზე

en: Upload to Image
ka_GE: ასლზე ატვირთვა

en: Usage
ka_GE: გამოყენება

en: Usage (Hours)
ka_GE: გამოყენება (საათებში)

en: Usage Overview
ka_GE: მოხმარების მიმოხილვა

en: Usage Report For Period:
ka_GE: გამოყენების ანგარიში პერიოდისთვის:

en: Use Server Default
ka_GE: სერვერის ნაგულისხმევის გამოყენება

en: Use a group as source
ka_GE: ჯგუფის წყაროდ გამოყენება

en: Use a volume as source
ka_GE: ტომის წყაროდ გამოყენება

en: Use image as a source
ka_GE: ასლის წყაროდ გამოყენება

en: Use snapshot as a source
ka_GE: სწრაფი ასლის წყაროდ გამოყენება

[ctx: Label in the limit summary]
en: Used
ka_GE: Გამოყენებული

en: Used <span> %(used)s </span> of <span> %(available)s </span>
ka_GE: გამოიყენება <span> %(used)s </span> / <span> %(available)s </span>

en: Used IPs
ka_GE: გამოყენებული IP-ები

en: User "%s" has been updated successfully.
ka_GE: მომხმარებელი "%s" წარმატებით განახლდა.

en: User "%s" was successfully created.
ka_GE: მომხმარებელი "%s" წარმატებით შეიქმნა.

en: User Credentials Details
ka_GE: მომხმარებლის ავტორიზაციის დეტალები

en: User Data
ka_GE: მომხმარებლის მონაცემები

en: User Details
ka_GE: მომხმარებლის დეტალები

en: User ID
ka_GE: მომხმარებლის ID

en: User ID =
ka_GE: მომხმარებლის ID =

en: User Message
ka_GE: მომხმარებლის შეტყობინება

en: User Name
ka_GE: მომხმარებლის სახელი

en: User Name =
ka_GE: მომხმარებლის სახელი =

en: User Settings
ka_GE: მომხმარებლის პარამეტრები

en: User name "%s" is already used.
ka_GE: მომხმარებლის სახელი "%s" უკვე გამოიყენება.

en: User password has been updated successfully.
ka_GE: მომხმარებლის პაროლი წარმატებით განხლდა.

en: Users
ka_GE: მომხმარებლები

en: VCPU Hours
ka_GE: VCPU საათი

en: VCPU Usage
ka_GE: VCPU-ის გამოყენება

en: VCPUs
ka_GE: VCPU-ები

en: VCPUs allocation ratio
ka_GE: VCPU-ების გამოყოფის ფარდობა

en: VCPUs reserved
ka_GE: დაცული VCPU

en: VCPUs total
ka_GE: სულ VCPU

en: VCPUs used
ka_GE: გამოყენებული VCPU

en: VDI - Virtual Disk Image
ka_GE: VDI - დისკის ვირტუალური გამოსახულება

en: VHD - Virtual Hard Disk
ka_GE: VHD - ვირტუალური მყარი დისკი

en: VHDX - Large Virtual Hard Disk
ka_GE: VHDX - დიდი ვირტუალური მყარი დისკი

en: VIF Details
ka_GE: VIF დეტალები

en: VIF Type
ka_GE: VIF ტიპი

en: VMDK - Virtual Machine Disk
ka_GE: VMDK ვირტუალური მანქანის დისკი

en: VNIC Type
ka_GE: VNIC-ის ტიპი

en: Value
ka_GE: მნიშვნელობა

en: Version: %(version_info)s
ka_GE: ვერსია: %(version_info)s

en: View Credentials
ka_GE: ავტორიზაციის დეტალების ნახვა

en: View Extra Specs
ka_GE: დამატებითი სპეციფიკაციების ნახვა

en: View Full Log
ka_GE: მთლიანი ლოგის ნახვა

en: View Log
ka_GE: ლოგის ნახვა

en: View Routers
ka_GE: რაუტერების ნახვა

en: View Specs
ka_GE: სპეციფიკაციების ნახვა

en: View Usage
ka_GE: მოხმარების ნახვა

en: Virtio Forwarder
ka_GE: Virtio გადამგზავნი

en: Virtual Size
ka_GE: ვირტუალური ზომა

en: Volume
ka_GE: საცავი

en: Volume Backup:
ka_GE: ტომის მარქაფი:

en: Volume Backups
ka_GE: საცავის მარქაფები

en: Volume Encryption Details
ka_GE: ტომის დაშიფვრის დეტალები

en: Volume Encryption Details: %(volume_name)s
ka_GE: ტომის დაშიფვრის დეტალები: %(volume_name)s

en: Volume Encryption Details: {{ volume.name }}
ka_GE: ტომის დაშიფვრის დეტალები: {{ volume.name }}

en: Volume Encryption Overview
ka_GE: ტომის დაშიფვრის მიმოხილვა

en: Volume Groups
ka_GE: საცავის ჯგუფები

en: Volume ID
ka_GE: ტომის ID

en: Volume ID =
ka_GE: ტომს ID =

en: Volume Limits
ka_GE: ტომის საზღვრები

en: Volume Name
ka_GE: მოცულობის სახელი

en: Volume Name =
ka_GE: ტომის სახელი =

en: Volume Quotas
ka_GE: საცავის კვოტები

en: Volume Snapshots
ka_GE: მოცულობის სნეპშოტები

en: Volume Snapshots of Type %(type)s
ka_GE: საცავის სწრაფი ასლის ტიპი %(type)s

en: Volume Source
ka_GE: ტომების წყარო

en: Volume Storage
ka_GE: ტომის საცავი

en: Volume Transfer
ka_GE: ტომის გადატანა

en: Volume Transfer Details
ka_GE: ტომის გადაცემის დეტალები

en: Volume Type
ka_GE: მოცულობის ტიპი

en: Volume Type Description:
ka_GE: ტომის ტიპის აღწერა:

en: Volume Type Encryption Details
ka_GE: ტომის ტიპის დაშიფვრის დეტალები

en: Volume Type Encryption Overview
ka_GE: ტომის ტიპის დაშიფვრის მიმოხილვა

en: Volume Type Extra Specs
ka_GE: ტომის ტიპის დამატებითი სპეცები

en: Volume Type Name
ka_GE: ტომის ტიპის სახელი

en: Volume Type is Unencrypted.
ka_GE: ტომი დაუშიფრავია.

en: Volume Type(s)
ka_GE: ტომის ტიპი

en: Volume Type: %(volume_type_name)s
ka_GE: ტომის ტიპი: %(volume_type_name)s

en: Volume Types
ka_GE: მოცულობის ტიპები

en: Volume is Unencrypted
ka_GE: ტომი დაუშიფრავია

en: Volume name to be assigned
ka_GE: ტომის სახელი მისათითებელია

en: Volume source must be specified
ka_GE: ტომის წყაროს მითითება აუცილებელია

en: Volume transfer name cannot be empty.
ka_GE: ტომის გადატანის სახელი არ შეიძლება, ცარიელი იყოს.

en: Volume type name "%s" already exists.
ka_GE: ტომის ტიპი "%s" უკვე არსებობს.

en: Volume type name can not be empty.
ka_GE: ტომის ტიპის სახელი არ შეიძლება, ცარიელი იყოს.

en: Volumes
ka_GE: ტომები

en: Volumes Attached
ka_GE: მიბმული მოცულობები

en: Volumes are block devices that can be attached to instances.
ka_GE: ტომები ბლოკური მოწყობილობებია, რომლებიც გაშვებულ ასლებს შეგიძლიათ, მიაბათ.

en: Volumes of Type %(type)s
ka_GE: საცავის ტიპი %(type)s

en: Warning:
ka_GE: გაფრთხილება:

en: X509 Certificate
ka_GE: X509 სერტიფიკატი

en: Yes
ka_GE: დიახ

en: You can edit the properties of your port here.
ka_GE: თქვენი პორტის თვისებების ჩასწორება აქ შეგიძლიათ.

en: You cannot disable your current project
ka_GE: მიმდინარე პროექტის გათიშვა შეუძლებელია

en: You have selected:
ka_GE: თქვენ აირჩიეთ:

en: Your Application Credential
ka_GE: თქვენი აპლიკაციის ავტორიზაციის დეტალები

en: Your application credential
ka_GE: თქვენი აპლიკაციის ავტორიზაციის დეტალები

en: Zone
ka_GE: ზონა

en: back-end
ka_GE: ფონური-სერვისი

[ctx: Both of front-end and back-end]
en: both
ka_GE: ორივე

en: by Port
ka_GE: პორტის მიხედვით

en: down
ka_GE: დაბლა

en: e.g. UP / DOWN
ka_GE: მაგ: მაღლა / დაბლა

en: e.g. Yes / No
ka_GE: მაგ: Yes(დიახ)/No(არა)

en: e.g. Yes/No
ka_GE: მაგ: Yes(დიახ)/No(არა)

en: flavor id can only contain alphanumeric characters, underscores, periods, hyphens, spaces. Use 'auto' to automatically generate id
ka_GE: ტიპის ID შეიძლება, მხოლოდ, შეიცავდეს ალფარიცხვით სიმბოლოებს, ქვედა ტირეებს, გამოტოვებებს, ტირეებს. მისი ავტომატური შექმნისთვის გამოიყენეთ 'auto'

en: front-end
ka_GE: წინა-პლანის-სერვისი

en: key with name "%s" already exists.Use Edit to update the value, else create key with different name.
ka_GE: გასაღების სახელით "%s" უკვე არსებობს. ჩაასწორეთ ის მისი მნიშვნელობის განახლებისთვის, ან გასაღები სხვა სახელით შექმენით.

en: no
ka_GE: არა

en: rbac policy quota exceeded.
ka_GE: გადაცილებულია RBAC პოლიტიკის კვოტა.

en: system scope
ka_GE: სისტემის დიაპაზონი

en: undefined
ka_GE: გაურკვეველი

en: unknown IP address
ka_GE: უცნობი IP მისამართი

en: up
ka_GE: მაღლა
