horizon VERSION - en to ka_GE translation catalogue (985 entries)

en: %(id)s - Bandwidth Limit - maxkbps: %(max_kbps)s, maxburstkbps: %(max_burst_kb)s, %(direction)s
ka_GE: %(id)s - გამტარობის ლიმიტი - maxkbps: %(max_kbps)s, maxburstkbps: %(max_burst_kb)s, %(direction)s

en: %(id)s - DSCP Marking - dscpmark: %(dscp_mark)s
ka_GE: %(id)s - DSCP დანიშვნა - dscpmark: %(dscp_mark)s

en: %(id)s - Minimum Bandwidth - minkbps: %(min_kbps)s, %(direction)s
ka_GE: %(id)s - მინიმალური გამტარობა - minkbps: %(min_kbps)s, %(direction)s

en: %(id)s - Minimum Packet Rate - minkpps: %(min_kpps)s, %(direction)s
ka_GE: %(id)s - მინიმალური პაკეტებს სიჩქარე - minkpps: %(min_kpps)s, %(direction)s

en: %s (default)
ka_GE: %s (ნაგულისხმები)

en: <b>Image</b>: This option uses an image to boot the instance.
ka_GE: <b>დისკის ასლი</b>: ეს ვარიანტი გაშვებული ასლის ჩასატვირთად დისკის ასლს იყენებს.

en: <b>Instance Snapshot</b>: This option uses an instance snapshot to boot the instance.
ka_GE: <b>გაშვებული ასლის სწრაფი ასლი</b>: ეს ვარიანტი გაშვებული ასლის ჩასატვირთად მის სწრაფ ასლს იყენებს.

en: <strong>Heads up!</strong>
               This
              <a href="#" class="alert-link">alert needs your attention</a>,
               but it's not super important.
ka_GE: <strong>თავი ასწიე!</strong>
               ამ
              <a href="#" class="alert-link">გაფრთხილებას თქვენი ყურადღება სჭირდება</a>,
               მაგრამ მთლად მნიშვნელოვანიც არაა.

en: <strong>Oh snap!</strong>
              <a href="#" class="alert-link">Change a few things up</a>
              and try submitting again.
ka_GE: <strong>ვაი!</strong>
              <a href="#" class="alert-link">შეცვალეთ რამდენიმე რამ</a>
              და თავიდან სცადეთ.

en: <strong>Well done!</strong>
              You successfully read
              <a href="#" class="alert-link">this important alert message</a>.
ka_GE: <strong>კარგია!</strong>
              თქვენ წარმატებით წაიკითხეთ
              <a href="#" class="alert-link">ეს მნიშვნელოვანი გაფრთხილება</a>.

en: A Confirmation Dialog
ka_GE: დადასტურების დიალოგი

en: A Public Container will allow anyone with the Public URL to gain access to your objects in the container.
ka_GE: საჯარო კონტეინერი ყველას, ვისაც საჯარო ბმული აქვს, კონტეინერში მყოფ თქვენს ობიექტებთან წვდომას მისცემს.

en: A container with that name exists.
ka_GE: კონტეინერი ასეთი სახელით უკვე არსებობს.

en: A description list is perfect for defining terms.
ka_GE: აღწერების სია შესანიშნავი ადგილია წესების აღწერისთვის.

en: A description of the Volume.
ka_GE: ტომის აღწერა.

en: A description of the image.
ka_GE: გამოსახულების აღწერა.

en: A local file should be selected.
ka_GE: აირჩიეთ ლოკალური ფაილი.

en: A longer block of help text that breaks onto a new line and may extend beyond one line.
ka_GE: დახმარების ტექსტის უფრო დიდი ბლოკი, რომელიც ახალ ხაზად იყოფა და შეიძლება ერთ ხაზზე გრძელი იყოს.

en: A name is required for your instance.
ka_GE: თქვენი გაშვებული ასლისთვის სახელი აუცილებელია.

en: A port represents a virtual switch port on a logical network switch.
ka_GE: პორტი ვირტუალური კომუტატორის პორტია ლოგიკური ქსელის კომუტატორზე.

en: A volume description less than {$createVolumeCtrl.validationRules.fieldMaxLength + 1$} characters is required.
ka_GE: ტომის აღწერა {$ctrl.validationRules.fieldMaxLength + 1$} სიმბოლოზე მოკლე უნდა იყოს.

en: A volume name less than {$createVolumeCtrl.validationRules.fieldMaxLength + 1$} characters is required.
ka_GE: ტომის სახელი {$ctrl.validationRules.fieldMaxLength + 1$} სიმბოლოზე მოკლე უნდა იყოს.

en: AKI - Amazon Kernel Image
ka_GE: AKI - Amazon Kernel-ის გამოსახულება

en: AMI - Amazon Machine Image
ka_GE: AMI - Amazon Machine-ის გამოსახულება

en: ARI - Amazon Ramdisk Image
ka_GE: ARI - Amazon Ramdisk-ის გამოსახულება

en: Action
ka_GE: ქმედება

en: Actions
ka_GE: ქმედებები

en: Active
ka_GE: აქტიური

en: Add Interface
ka_GE: ინტერფეისის დამატება

en: Add Ons, Required and Feedback
ka_GE: დამატებები, აუცილებელი და უკუკავშირი

en: Add Rule
ka_GE: წესის დამატება

en: Admin Password
ka_GE: ადმინისტრატორის პაროლი

en: Admin State
ka_GE: ადმინისტრატორის მდგომარეობა

en: Administrators set up the pool of floating IPs that are available to attach to instances.
ka_GE: ადმინისტრატორები მოირგებენ მცურავი IP-ების შუალედს, რომლებიც ხელმისაწვდომია გაშვებულ ასლებზე მისანიჭებლად.

en: Affinity
ka_GE: შესაბამისობა

en: Alerts
ka_GE: შეტყობინებები

en: Amount of RAM in MB that is required to boot the image.
ka_GE: RAM-ის რაოდენობა მბ-ში, რომელიც დისკის ასლის ჩასატვირთადაა საჭირო.

en: Amount of disk space in GB that is required to boot the image.
ka_GE: დისკის ადგილი გბ-ში, რომელიც დისკის ასლის ჩასატვირთადაა საჭირო.

en: An abbreviation of the word attribute is <abbr title="attribute">attr</abbr>.
ka_GE: სიტყვა ატრიბუტის შემოკლებაა <abbr title="attribute">attr</abbr>.

en: An arbitrary description for the trunk.
ka_GE: ტრანკის მისაღები აღწერა.

en: An arbitrary name for the trunk. May not be unique.
ka_GE: ტრანკის მისაღები სახელები. შეიძლება უნიკალური არ იყოს.

en: An external (HTTP) URL is required
ka_GE: აუცილებელია გარე (HTTP) ბმული

en: An external (HTTP) URL to load the image from
ka_GE: გარე (HTTP) ბმული დისკის ასლის ჩასატვირთად

en: An image description less than 256 characters is required.
ka_GE: დისკის ასლის აღწერა 256 სიმბოლოზე მოკლე უნდა იყოს.

en: An image description less than {$ctrl.validationRules.fieldMaxLength + 1$} characters is required.
ka_GE: დისკის ასლის აღწერა {$ctrl.validationRules.fieldMaxLength + 1$} სიმბოლოზე მოკლე უნდა იყოს.

en: An image name less than 256 characters is required.
ka_GE: დისკის ასლის სახელი 256 სიმბოლოზე მოკლე უნდა იყოს.

en: An image name less than {$ctrl.validationRules.fieldMaxLength + 1$} characters is required.
ka_GE: დისკის ასლის სახელი {$ctrl.validationRules.fieldMaxLength + 1$} სიმბოლოზე მოკლე უნდა იყოს.

en: An instance name is required and used to help you uniquely identify your instance in the dashboard.
ka_GE: გაშვებული ასლის სახელი აუცილებელია და გამოიყენება სამუშაო მაგიდაზე თქვენი სამუშაო ასლის უნიკალურად იდენტიფიკაციისთვის.

en: Animated
ka_GE: ანიმირებული

en: Another action
ka_GE: სხვა ქმედება

en: Anti Affinity
ka_GE: ანტი შესაბამისობა

en: Any Availability Zone
ka_GE: ნებისმიერი წვდომადობის ზონა

en: Architecture
ka_GE: არქიტექტურა

en: Are you sure you want to delete container %(name)s?
ka_GE: დარწმუნებული ბრძანდებით, რომ გნებავთ, წაშალოთ კონტეინერი %(name)s?

en: Array
ka_GE: მასივი

en: Automatic
ka_GE: ავტომატური

en: Availability Zone
ka_GE: ხელმისაწვდომობის ზონა

en: Available
ka_GE: ხელმისაწვდომი

en: Available Scheduler Hints
ka_GE: ხელმისაწვდომი დამგეგმავის მინიშნებები

en: Badges
ka_GE: სამკერდე ნიშნები

en: Bandwidth Limit
ka_GE: გამტარობის ლიმიტი

en: Bandwidth Rules
ka_GE: გამტარობის წესები

en: Bare Metal
ka_GE: შიშველი მეტალი

en: Basic
ka_GE: საწყისი

en: Basic panel
ka_GE: მარტივი პანელი

en: Batch Actions:
ka_GE: ჯგუფური ქმედებები:

en: Block level button
ka_GE: ბლოკის დონის ღილაკი

en: Blockquotes
ka_GE: ბლოკბრჭყალები

en: Bordered Table
ka_GE: შემოსაზღვრული ცხრილი

en: Bottom
ka_GE: ქვემოთ

en: Brand
ka_GE: სავაჭრო მარკა

en: Breadcrumbs
ka_GE: ნამცეცები

en: Build
ka_GE: აგება

en: Button
ka_GE: ღილაკს

en: Buttons
ka_GE: ღილაკები

en: Cancel
ka_GE: გაუქმება

en: Cannot get service catalog from keystone.
ka_GE: Keystone-დან სერვისების კატალოგის მიღება შეუძლებელია.

en: Cannot get the extension list.
ka_GE: გაფართოებების სიის მიღება შეუძლებელია.

en: Change Password
ka_GE: პაროლის შეცვლა

en: Change user's password. We highly recommend you create a strong one.
ka_GE: მომხმარებლის პაროლის შეცვლა. გირჩევთ, ძლიერი პაროლი დააყენოთ.

en: Charts
ka_GE: გრაფიკები

en: Checkbox
ka_GE: ჩასართავი

en: Checking if this name is used...
ka_GE: შემოწმება, გამოიყენება სახელი, თუ არა...

en: Checksum
ka_GE: საკონტროლო რიცხვი

en: Choose an image
ka_GE: აირჩიეთ გამოსახულება

en: Click to see more details
ka_GE: მეტი დეტალების სანახავად დააწკაპუნეთ

en: Close
ka_GE: დახურვა

en: Closed
ka_GE: დახურული

en: Closing
ka_GE: დახურვა

en: Collecting information for deletion:
ka_GE: წაშლის ინფორმაციის შეგროვება:

en: Color
ka_GE: ფერი

en: Column content
ka_GE: სვეტის შემცველობა

en: Column heading
ka_GE: სვეტის სათაური

en: Community
ka_GE: საზგადოება

en: Configuration
ka_GE: მორგება

en: Configuration Drive
ka_GE: კონფიგურაციის დისკი

en: Confirm Delete
ka_GE: დაადასტურეთ წაშლა

en: Confirm Delete Domain | Confirm Delete Domains
ka_GE[0]: დომენის წაშლის დადასტურება

en: Confirm Delete Flavor | Confirm Delete Flavors
ka_GE[0]: დაადასტურეთ ტიპის წაშლა

en: Confirm Delete Group | Confirm Delete Groups
ka_GE[0]: დაადასტურეთ ჯგუფის წაშლა

en: Confirm Delete Image | Confirm Delete Images
ka_GE[0]: დისკის ასლის წაშლის დადასტურება

en: Confirm Delete Key Pair | Confirm Delete Key Pairs
ka_GE[0]: გასაღების წყვილის წაშლის დადასტურება

en: Confirm Delete Policy | Confirm Delete Policies
ka_GE[0]: პოლიტიკის წაშლის დადასტურება

en: Confirm Delete Role | Confirm Delete Roles
ka_GE[0]: დაადასტურეთ როლის წაშლა

en: Confirm Delete Server Group | Confirm Delete Server Groups
ka_GE[0]: დაადასტურეთ სერვერის ჯგუფის წაშლა

en: Confirm Delete Trunk | Confirm Delete Trunks
ka_GE[0]: დაადასტურეთ ტრანკის წაშლა

en: Confirm Delete User | Confirm Delete Users
ka_GE[0]: დაადასტურეთ მომხმარებლის წაშლა

en: Confirm Password
ka_GE: პაროლის დამოწმება

en: Confirm password
ka_GE: პაროლის დადასტურება

en: Connecting
ka_GE: დაკავშირება

en: Container
ka_GE: კონტეინერი

en: Container %(name)s created.
ka_GE: კონტეინერი %(name)s შეიქმნა.

en: Container %(name)s deleted.
ka_GE: კონტეინერი %(name)s წაიშალა.

en: Container %(name)s is now %(access)s.
ka_GE: კონტეინერი %(name)s ახლა %(access)s.

en: Container Access
ka_GE: კონტეინერის წვდომა

en: Container Format
ka_GE: კონტეინერის ფორმატი

en: Container Name
ka_GE: კონტეინერის სახელი

en: Container name must not contain "/".
ka_GE: კონტეინერის სახელი არ შეიძლება, "/"-ს შეიცავდეს.

en: Containers
ka_GE: კონტეინერები

en: Content Type
ka_GE: შემცველობის ტიპი

en: Contextual alternatives
ka_GE: კონტექსტური ალტერნატივები

en: Copy
ka_GE: კოპირება

en: Copy Data
ka_GE: მონაცემების კოპირება

en: Copy Object
ka_GE: ობიექტის კოპირება

en: Copy Object: {$ ctrl.model.container $}/{$ ctrl.model.path $}
ka_GE: ობიექტის კოპირება: {$ ctrl.model.container $}/{$ ctrl.model.path $}

en: Copy Private Key to Clipboard
ka_GE: პირადი გასაღების კოპირება ბუფერში

en: Copying
ka_GE: კოპირება

en: Could not decrypt the password
ka_GE: პაროლის გაშიფვრის შეცდომა

en: Could not read the file
ka_GE: ფაილიდან წაკითხვს შეცდომა

en: Count
ka_GE: რაოდენობა

en: Create Container
ka_GE: კონტეინერის შექმნა

en: Create Domain
ka_GE: დომენის შექმნა

en: Create Folder
ka_GE: საქაღალდის შექმნა

en: Create Folder In: {$ ctrl.model.container.name $}
ka_GE: საქაღალდის შექმნა კონტეინერში: {$ ctrl.model.container.name $}

en: Create Group
ka_GE: ჯგუფის შექმნა

en: Create Image
ka_GE: ასლის შექმნა

en: Create Key Pair
ka_GE: გასაღებების წყვილის შექმნა

en: Create Keypair
ka_GE: გასაღებების წყვილის შექმნა

en: Create New Volume
ka_GE: ახალი ტომის შექმნა

en: Create Policy
ka_GE: პოლიტიკის შექმნა

en: Create QoS Policy
ka_GE: QoS-ის პოლიტიკის შექმნა

en: Create Role
ka_GE: როლის შექმნა

en: Create Server Group
ka_GE: სერვერის ჯგუფის შექმნა

en: Create Subnet
ka_GE: საბნეტის შექმნა

en: Create Trunk
ka_GE: ტრანკის შექმნა

en: Create User
ka_GE: მომხმარებლის შექმნა

en: Create Volume
ka_GE: მოცულობის შექმნა

en: Create a new user and set related properties including the Primary Project and Role.
ka_GE: შექმენით ახალი მომხმარებელი და დააყენეთ შესაბამისი თვისებები, ძირითადი პროექტისა და როლის ჩათვლით.

en: Created
ka_GE: შექმნილია

en: Created At
ka_GE: შექმნილია

en: Created at
ka_GE: შექმნის დრო

en: Created keypair: %s
ka_GE: შეიქმნა გასაღებების წყვილი: %s

en: Creating
ka_GE: შექმნა

en: Creating volume %s
ka_GE: იქმნება ტომი %s

en: Custom Properties
ka_GE: მორგებული თვისებები

en: Customization Script
ka_GE: მორგების სკრიპტი

en: DNS Domain | DNS Domains
ka_GE[0]: DNS დომენი

en: DNS Record | DNS Records
ka_GE[0]: DNS ჩანაწერი

en: DSCP Mark
ka_GE: DSCP ნიშანი

en: DSCP Marking
ka_GE: DSCP დანიშვნა

en: DSCP Rules
ka_GE: DSCP წესები

en: DSCP mark
ka_GE: DSCP ნიშანი

en: Danger
ka_GE: საფრთხე

en: Danger Anchor
ka_GE: საშიშროების Anchor

en: Danger Button
ka_GE: საფრთხის ღილაკი

en: Data
ka_GE: მონაცემები

en: Date
ka_GE: თარიღი

en: Date Created
ka_GE: შექმნის თარიღი

en: Datepicker
ka_GE: თარიღისამრჩევი

en: Datetime
ka_GE: თარიღი და დრო

en: Deactivated
ka_GE: დეაქტივირებულია

en: Default
ka_GE: ნაგულისხმები

en: Default Anchor
ka_GE: ნაგულისხმევი Anchor

en: Default Button
ka_GE: ნაგულისხმები ღილაკი

en: Default button
ka_GE: ნაგულისხმევი ღილაკი

en: Default input
ka_GE: ნაგულისხმევი შეყვანა

en: Default: Empty string
ka_GE: ნაგულისხმევი: ცარიელი სტრიქონი

en: Default: Enabled
ka_GE: ნაგულისხმევი: ჩართულია

en: Definition list
ka_GE: აღწერის სიები

en: Degraded
ka_GE: დეგრადირებული

en: Delete
ka_GE: წაშლა

en: Delete Container
ka_GE: კონტეინერის წაშლა

en: Delete Domain | Delete Domains
ka_GE[0]: დომენის წაშლა

en: Delete Domains
ka_GE: დომენების წაშლა

en: Delete Files in {$ ctrl.model.container.name $}
ka_GE: ფაილების წაშლა კონტეინერში {$ ctrl.model.container.name $}

en: Delete Flavor | Delete Flavors
ka_GE[0]: გაშვებული ასლის ტიპის წაშლა

en: Delete Flavors
ka_GE: ტიპების წაშლა

en: Delete Group | Delete Groups
ka_GE[0]: ჯგუფის წაშლა

en: Delete Groups
ka_GE: ჯგუფების წაშლა

en: Delete Image | Delete Images
ka_GE[0]: გამოსახულების წაშლა

en: Delete Images
ka_GE: სურათების წაშლა

en: Delete Instance
ka_GE: გაშვებული ასლის წაშლა

en: Delete Interface
ka_GE: ინტერფეისის წაშლა

en: Delete Key Pair | Delete Key Pairs
ka_GE[0]: გასაღების წყვილის წაშლა

en: Delete Key Pairs
ka_GE: გასაღების წყვილების გახსნა

en: Delete Network
ka_GE: ქსელის წაშლა

en: Delete Policies
ka_GE: პოლიტიკების წაშლა

en: Delete Policy | Delete Policies
ka_GE[0]: პოლიტიკის წაშლა

en: Delete Role | Delete Roles
ka_GE[0]: როლის წაშლა

en: Delete Roles
ka_GE: როლების წაშლა

en: Delete Router
ka_GE: რაუტერის წაშლა

en: Delete Rule
ka_GE: წესის წაშლა

en: Delete Server Group | Delete Server Groups
ka_GE[0]: სერვერის ჯგუფის წაშლა

en: Delete Server Groups
ka_GE: სერვერის ჯგუფების წაშლა

en: Delete Subnet
ka_GE: ქვექსელის წაშლა

en: Delete Trunk | Delete Trunks
ka_GE[0]: ტრანკის წაშლა

en: Delete Trunks
ka_GE: ტრანკების წაშლა

en: Delete User | Delete Users
ka_GE[0]: მომხმარებლის წაშლა

en: Delete Users
ka_GE: მომხმარებლების წაშლა

en: Delete Volume on Instance Delete
ka_GE: ტომის წაშლა გაშვებული ასლის წაშლისას

en: Deleted
ka_GE: წაშლილი

en: Deleted Flavor: %s. | Deleted Flavors: %s.
ka_GE[0]: წაიშალა ტიპი: %s.

en: Deleted Group: %s. | Deleted Groups: %s.
ka_GE[0]: წაიშალა ჯგუფი: %s.

en: Deleted Image: %s. | Deleted Images: %s.
ka_GE[0]: წაიშალა დისკის ასლი: %s.

en: Deleted Key Pair: %s. | Deleted Key Pairs: %s.
ka_GE[0]: წაიშალა გასაღებების წყვილი: %s.

en: Deleted Role: %s. | Deleted Roles: %s.
ka_GE[0]: წაიშალა როლი: %s.

en: Deleted Server Group: %s. | Deleted Server Groups: %s.
ka_GE[0]: წაიშალა სერვერის ჯგუფი: %s.

en: Deleted Trunk: %s. | Deleted Trunks: %s.
ka_GE[0]: წაიშალა ტრანკი: %s.

en: Deleted User: %s. | Deleted Users: %s.
ka_GE[0]: წაიშალა მომხმარებელი: %s.

en: Deleted domain: %s. | Deleted domains: %s.
ka_GE[0]: წაიშალა დომენი: %s.

en: Deleted policy: %s. | Deleted policies: %s.
ka_GE[0]: წაიშალა პოლიტიკა: %s.

en: Deleting
ka_GE: წაშლა

en: Deleting:
ka_GE: წაშლა:

en: Description
ka_GE: განმარტება

en: Description lists
ka_GE: აღწერის სიები

en: Destination Container
ka_GE: სამიზნე კონტეინერი

en: Destination Object
ka_GE: სამიზნე ობიექტი

en: Details
ka_GE: დეტალები

en: Details Views:
ka_GE: დეტალის ხედები:

en: Device ID
ka_GE: მოწყობილობის ID

en: Device Name
ka_GE: მოწყობილობის სახელი

en: Device Owner
ka_GE: მოწყობილობის მფლობელი

en: Dialogs
ka_GE: დიალოგები

en: Direct
ka_GE: პირდაპირი

en: Direct Physical
ka_GE: პირდაპირი ფიზიკური

en: Direction
ka_GE: მიმართულება

en: Disable User
ka_GE: მომხმარებლის გათიშვა

en: Disabled
ka_GE: გამორთული

en: Disabled input
ka_GE: გათიშული შეყვანა

en: Disabled input here...
ka_GE: გათიშული შეყვანა აქ...

en: Disk Format
ka_GE: დიკის ფორმატი

en: Disk Partition
ka_GE: დისკის დანაყოფი

en: Distribution Charts
ka_GE: განაწილების გრაფიკები

en: Domain | Domains
ka_GE[0]: დომენი

en: Domain %s was successfully created.
ka_GE: დომენი %s წარმატებით შეიქმნა.

en: Domain ID
ka_GE: დომენის ID

en: Domain Id
ka_GE: დომენის ID

en: Domain Name
ka_GE: დომენის სახელი

en: Domains provide separation between users and infrastructure used by different organizations.
ka_GE: დომენები უზრუნველყოფენ გაყოფას მოხმმარებლებსა და სხვადასხვა ორგანიზაციების მიერ გამოყენებულ ინფრასტრუქტურას შორს.

en: Done
ka_GE: მზადაა

en: Down
ka_GE: ქვევით

en: Download
ka_GE: გადმოწერა

en: Dropdown
ka_GE: ჩამოსაშლელი მენიუ

en: Dropdown header
ka_GE: ჩამოსაშლელი თავსართი

en: Dropdown link
ka_GE: ჩამოსაშლელი ბმული

en: Edit
ka_GE: რედაქტირება

en: Edit File
ka_GE: ფაილის ჩასწორება

en: Edit File: {$ ctrl.model.container $} : {$ ctrl.model.path $}
ka_GE: ფაილის ჩასწორება {$ ctrl.model.container $} : {$ ctrl.model.path $}

en: Edit Group
ka_GE: ჯგუფის ჩასწორება

en: Edit Image
ka_GE: გამოსახულების რედაქტირება

en: Edit Role
ka_GE: როლის აღდგენა

en: Edit Rule
ka_GE: წესის ჩასწორება

en: Edit Trunk
ka_GE: ტრანკის ჩასწორება

en: Edit User
ka_GE: მომხმარებლის ჩასწორება

en: Edit the user's details, including the Primary Project.
ka_GE: ჩაასწორეთ მომხმარებლის დეტალები, ძირითადი პროექტის ჩათვლით.

en: Email
ka_GE: ელფოსტა

en: Emphasis classes
ka_GE: გამოყოფის კლასები

en: Enable User
ka_GE: მომხმარებლის ჩართვა

en: Enable/Disable subport addition, removal and trunk delete.
ka_GE: ქვეპორტის დამატების, წაშლის და ტრანკის წაშლის ჩართვა/გამორთვა.

en: Enabled
ka_GE: ჩართული

en: Encountered {$ ctrl.model.deleted.failures $} failures.
ka_GE: აღმოჩენილია {$ ctrl.model.deleted.failures $} ჩავარდნა.

en: Encrypted
ka_GE: დაშიფრულია

en: Enter an Image Description
ka_GE: შეიყვანეთ დისკის ასლის აღწერა

en: Enter an Image name
ka_GE: შეიყვანეთ დისკის ასლის სახელი

en: Ephemeral Disk
ka_GE: ეფემერული დისკი

en: Error
ka_GE: შეცდომა

en: Error Deleting
ka_GE: წაშლის შეცდომა

en: Ether Type
ka_GE: Ethernet-ის ტიპი

en: Example body text
ka_GE: მაგალითი სხეულის ტექსტი

en: Existing Scheduler Hints
ka_GE: არსებული დამგეგმავის მინიშნებები

en: Extension is not enabled: %(extension)s.
ka_GE: გაფართოება ჩართული არაა: %(extension)s.

en: External Network
ka_GE: გარე ქსელი

en: File
ka_GE: ფაილი

en: File %(name)s uploaded.
ka_GE: ფაილი %(name)s აიტვირთა.

en: File %(path)s uploaded.
ka_GE: ფაილი %(path)s აიტვირთა.

en: File Name
ka_GE: ფაილის სახელი

en: Filename
ka_GE: ფაილის სახელი

en: Fingerprint
ka_GE: ანაბეჭდი

en: Flavor | Flavors
ka_GE[0]: ტიპი

en: Flavor Name
ka_GE: გაშვებული ასლის ტიპის სახელი

en: Flavors manage the sizing for the compute, memory and storage capacity of the instance.
ka_GE: ტიპები გაშვებული ასლის გამოთვლითი რესურსის, მეხსიერებისა და საცავის მოცულობას მართავენ.

en: Floating IP | Floating IPs
ka_GE[0]: მცურავი IP

en: Focused input
ka_GE: ფოკუსის მქონე შეყვანა

en: Folder
ka_GE: საქაღალდე

en: Folder %(name)s created.
ka_GE: საქაღალდე %(name)s შეიქმნა.

en: Folder Name
ka_GE: საქაღალდის სახელი

en: Form
ka_GE: ფორმა

en: Form Output
ka_GE: გამოტანის ფორმირება

en: Format
ka_GE: ფორმატი

en: Forms
ka_GE: ფორმები

en: Generic Table View:
ka_GE: ზოგადი ცხრილის ხედი:

en: Global Actions:
ka_GE: გლობალური ქმედებები:

en: Group | Groups
ka_GE[0]: ჯგუფი

en: Group %s was successfully created.
ka_GE: ჯგუფი "%s" წარმატებით შეიქმნა.

en: Group updated successfully.
ka_GE: ჯგუფის წარმატებით განახლდა.

en: Hash
ka_GE: ჰეში

en: Heading 1
ka_GE: სათაური 1

en: Heading 2
ka_GE: სათაური 2

en: Heading 3
ka_GE: სათაური 3

en: Heading 4
ka_GE: სათაური 4

en: Heading 5
ka_GE: სათაური 5

en: Heading 6
ka_GE: სათაური 6

en: Home
ka_GE: მთავარი

en: Horizontal Definition List
ka_GE: ჰორიზონტალური აღწერის სიები

en: Host ID
ka_GE: ჰოსტის ID

en: Hypervisor | Hypervisors
ka_GE[0]: ჰაიპერვაიზორი

en: IP Addresses
ka_GE: IP მისამართები

en: ISO - Optical Disk Image
ka_GE: ISO - ოპტიკური დიკის გამოსახულება

en: If a network is shared, then all users in the project can access the network.
ka_GE: თუ ქსელი გაზიარებულია, მასთან წვდომა ამ პროექტის ყველა მომხმარებელს ექნება.

en: If set to 'Yes' then the image cannot be deleted.
ka_GE: თუ დაყენებულია 'დიახზე', დისკის ასლს ვერ წაშლით.

en: If uploading the image via a HTTP URL the image location must be accessible to the Image Service and be a URL direct to the image binary.
ka_GE: თუ დისკის ასლს HTTP URL-ით ტვირთავთ, მისი მდებარეობა ხელმისაწვდომი უნდა იყოს გამოსახულებების სერვისისთვის და იყოს პირდაპირი URL დისკის ასლის ფაილამდე.

en: If you want to create an instance that uses ephemeral storage, meaning the instance data is lost when the instance is deleted, then choose one of the following boot sources:
ka_GE: თუ გნებავთ შექმნათ გაშვებული ასლი, რომელიც ეფემერულ საცავს იყენებს, რაც ნიშნავს, რომ გაშვებული ასლის წაშლისას მისი მონაცემების იშლება, აირჩიეთ ერთ-ერთი შემდეგი ჩატვირთვის წყაროებიდან:

en: If you want to create an instance that uses persistent storage, meaning the instance data is saved when the instance is deleted, then select one of the following boot options:
ka_GE: თუ გნებავთ შექმნათ გაშვებული ასლი, რომელიც არააქროლად საცავს იყენებს, რაც ნიშნავს, რომ გაშვებული ასლის წაშლისას მისი მონაცემები შეინახება, აირჩიეთ ერთ-ერთი ჩატვირთვის ვარიანტებიდან:

en: Image | Images
ka_GE[0]: გამოსახულება

en: Image %s was successfully created.
ka_GE: დისკი ასლი %s წარმატებით შეიქმნა.

en: Image %s was successfully updated.
ka_GE: ასლი %s წარმატებით განახლდა.

en: Image Description
ka_GE: გამოსახულების აღწერა

en: Image Detail
ka_GE: დისკის ასლის დეტალი

en: Image Details
ka_GE: დისკის ასლის დეტალები

en: Image Name
ka_GE: გამოსახულების სახელი

en: Image Requirements
ka_GE: დისკის ასლის მოთხოვნები

en: Image Sharing
ka_GE: სურათების გაზიარება

en: Image Source
ka_GE: ასლის წყარო

en: Image from Other Project - Non-Public
ka_GE: დისკის ასლი სხვა პროექტიდან - არასაჯარო

en: Impact on your quota
ka_GE: გავლენა თქვენს კვოტაზე

en: Import Key Pair
ka_GE: გასაღებების წყვილის შემოტანა

en: Import Public Key
ka_GE: საჯარო გასაღების შემოტანა

en: Indicators
ka_GE: მაჩვენებლები

en: Info
ka_GE: ინფო

en: Info Anchor
ka_GE: ინფორმაციის Anchor

en: Info Button
ka_GE: ინფორმაციის ღილაკი

en: Inline
ka_GE: ხაზში

en: Inline Form
ka_GE: ხაზშივე ფორმა

en: Input Sizes
ka_GE: შეყვანის ზომები

en: Input States
ka_GE: შეყვანის მდგომარეობები

en: Input addons
ka_GE: შეყვანის დამატებები

en: Input error
ka_GE: შეყვანის შეცდომა

en: Input success
ka_GE: შეყვანა წარმატებულია

en: Input warning
ka_GE: შეყვანის გაფრთხილება

en: Instance | Instances
ka_GE[0]: ეგზემპლარი

en: Instance ID
ka_GE: ეგზემპლარის ID

en: Instance Name
ka_GE: ეგზემპლარის სახელი

en: Instance Snapshot
ka_GE: გაშვებული ასლის სწრაფი ასლი

en: Instance count is required and must be an integer of at least 1
ka_GE: გაშვებული ასლების რაოდენობა აუცილებელია და მთელი რიცხვი უნდა იყოს, მინიმუმ 1

en: Interfaces
ka_GE: ინტერფეისები

en: Is Public
ka_GE: საჯაროა

en: Item Actions:
ka_GE: ელემენტის ქმედებები:

en: Kernel
ka_GE: ბირთვი

en: Kernel ID
ka_GE: ბირთვის ID

en: Key Pair | Key Pairs
ka_GE[0]: გასაღების წყვილი

en: Key Pair Name
ka_GE: გასაღების წყვილის სახელი

en: Key Type
ka_GE: გასაღების ტიპი

en: Key pair %(name)s was successfully created.
ka_GE: გასაღების წყვილი %(name)s წარმატებით შეიქმნა.

en: Key pair already exists.
ka_GE: გასაღებების წყვილი უკვე არსებობს.

en: Keypair already exists or name contains bad characters.
ka_GE: გასაღებების წყვილი უკვე არსებობს, ან სახელი არასწორ სიმბოლოებს შეიცავს.

en: Killed
ka_GE: მოკვტა

en: Large Modal
ka_GE: დიდი მოდალი

en: Large button
ka_GE: დიდი ღილაკი

en: Large input
ka_GE: დიდი შეყვანა

en: Launch
ka_GE: გაშვება

en: Launch Instance
ka_GE: ეგზემპლარის გაშვება

en: Learn more
ka_GE: გაიგეთ მეტი

en: Left
ka_GE: მარცხნივ

en: Legend
ka_GE: შინაარსი

en: Library
ka_GE: ბიბლიოთეკა

en: Line Charts
ka_GE: ხაზის გრაფიკები

en: Link
ka_GE: Ბმული

en: List Function:
ka_GE: ჩამოთვლის ფუნქციას:

en: List group item heading
ka_GE: სიების ჯგუფის სათაური

en: List groups
ka_GE: ჯგუფების სია

en: Live Edit Schema Form Examples
ka_GE: სქემის ფორმის მაგალითების ცოცხალი ჩასწორება

en: Load Balancer Pool | Load Balancer Pools
ka_GE[0]: დატვირთვის მათანაბრებლის პული

en: Load Balancer Pool Member | Load Balancer Pool Members
ka_GE[0]: დატვირთვის მათანაბრებლის პულის წევრი

en: Load Function:
ka_GE: ჩატვირთვის ფუნქცია:

en: Loading
ka_GE: იტვირთება

en: Loading ports... Please Wait
ka_GE: პორტების ჩატვირთვა... მოითმინეთ

en: Loading trunk... Please Wait
ka_GE: ტრანკის ჩატვირთვა... მოითმინეთ

en: Location
ka_GE: დებარეობა

en: Look, I'm in a large well!
ka_GE: ნახე, მე დიდ ჭაში ვარ!

en: Look, I'm in a small well!
ka_GE: უყურე, მე პატარა ჭაში ვარ!

en: Look, I'm in a well!
ka_GE: უყურე, მე ჭაში ვარ!

en: MAC Address
ka_GE: MAC მისამართი

en: Manual
ka_GE: ხელით მითითება

en: Max Burst Kbits
ka_GE: მაქს. იმპულსი კბ/წმ

en: Max Burst Size (in kbps)
ka_GE: მაქს. იმპულსის ზომა (კბ/წმ)

en: Max Kbps
ka_GE: მაქს. კბ/წმ

en: Max Port
ka_GE: მაქს. პორტი

en: Max bandwidth (in kbps)
ka_GE: მაქს. გამტარობა (კბ/წმ)

en: Max. Size (bytes)
ka_GE: მაქს. ზომა (ბაიტი)

en: Members
ka_GE: წევრები

en: Messages
ka_GE: შეტყობინებები

en: Metadata
ka_GE: მეტამონაცემები

en: Metadata Definition | Metadata Definitions
ka_GE[0]: მეტამონაცემების აღწერა

en: Metadata was successfully updated.
ka_GE: მეტამონაცემები წარმატებით განახლდა.

en: Middle
ka_GE: შუა

en: Min Disk (GB)
ka_GE: მინ. დისკი (გბ)

en: Min Kbps
ka_GE: მინ კბ/წმ

en: Min Kpps
ka_GE: მინ კპ/წმ

en: Min Port
ka_GE: მინ. პორტი

en: Min RAM (MB)
ka_GE: მინ. RAM (მბ)

en: Min. Disk
ka_GE: მინ. დისკი

en: Min. RAM
ka_GE: მინ. RAM

en: Min. Size (bytes)
ka_GE: მინ. ზომა (ბაიტი)

en: Mini button
ka_GE: მინი ღილაკი

en: Minimum Bandwidth
ka_GE: მინიმალური გამტარობა

en: Minimum Bandwidth Rules
ka_GE: მინიმალური გამტარობის წესები

en: Minimum Disk
ka_GE: დისკიი მინიმუმ

en: Minimum Disk (GB)
ka_GE: დიკსი მინიმუმ (გბ)

en: Minimum Packet Rate
ka_GE: მინიმალური პაკეტების სიჩქარე

en: Minimum Packet Rules
ka_GE: მინიმალური პაკეტის წესები

en: Minimum RAM
ka_GE: მინიმალური RAM

en: Minimum RAM (MB)
ka_GE: მინიმალური RAM (მბ)

en: Minimum bandwidth (in kbps)
ka_GE: მინიმალური გამტარობა (კბ/წმ)

en: Minimum packet rate (in kpps)
ka_GE: მინიმალური პაკეტების სიჩქარე (პკტ/წმ)

en: Modals
ka_GE: მოდალები

en: Model
ka_GE: მოდელი

en: Month
ka_GE: თვე

en: Must not be the parent or a subport of any other
      trunks.
ka_GE: არ უნდა იყოს მშობელი ან ნებისმიერი სხვა ტრანკის
       ქვეპორტი.

en: Name
ka_GE: სახელი

en: Name/ID
ka_GE: სახელი/ID

en: Names:
ka_GE: სახელები:

en: Navbar
ka_GE: ნავპანელი

en: Navs
ka_GE: ნავები

en: Network | Networks
ka_GE[0]: ქსელი

en: Network Health Monitor | Network Health Monitors
ka_GE[0]: ქსელის ჯანმრთელობის მონიტორი

en: Network ID
ka_GE: ქსელის ID

en: Network Port | Network Ports
ka_GE[0]: ქსელის პორტი

en: Network Ports
ka_GE: ქსელის პორტები

en: Network Router | Network Routers
ka_GE[0]: ქსელური რაუტერი

en: Network Subnet | Network Subnets
ka_GE[0]: ქსელის ქვექსელი

en: Network characteristics
ka_GE: ქსელის მახასიათებლები

en: Networks
ka_GE: ქსელები

en: New File Contents
ka_GE: ახალი ფაილის შემცველობა

en: Newer
ka_GE: უფრო ახალია

en: Next
ka_GE: შემდეგი

en: No
ka_GE: არა

en: No available items
ka_GE: ხელმისაწვდომი ჩანაწერების გარეშე

en: No available scheduler hints
ka_GE: ხელმისაწვდომი დამგეგმავის მინიშნებების გარეშე

en: No description available.
ka_GE: აღწერის გარეშე.

en: No existing scheduler hints
ka_GE: არსებული დამგეგმავის მინიშნებების გარეშე

en: No items to display.
ka_GE: საჩვენებელი ელემენტები არაა.

en: No subport can be the parent or a subport of any other
      trunks.
ka_GE: ქვეპორტი მშობელი ან სხვა ტრანკების
      ქვეპორტი ვერ იქნება.

en: None
ka_GE: არცერთი

en: Normal
ka_GE: ნორმალური

en: Not Set
ka_GE: დაყენებული არაა

en: Not public
ka_GE: არასაჯარო

en: Number
ka_GE: რიცხვი

en: OK
ka_GE: დიახ

en: OVA - Open Virtual Appliance
ka_GE: OVA - ღია ვირტუალური არქივი

en: Object | Objects
ka_GE[0]: ობიექტი

en: Object %(path)s has copied.
ka_GE: ობიექტი %(path)s დაკოპირდა.

en: Object Count
ka_GE: ობიექტის რაოდენობა

en: Object Details
ka_GE: ობიექტის დეტალები

en: Ok
ka_GE: დიახ

en: Older
ka_GE: უფრო ძველია

en: One fine body…
ka_GE: ერთი თხელი სხეული…

en: One large body…
ka_GE: ერთი დიდი სხეული…

en: One more separated link
ka_GE: ერთი ან მეტი გამოყოფილი ბმული

en: One small body…
ka_GE: ერთი პატარა სხეული…

en: One super large body…
ka_GE: ერთი უზარმაზარი სხეული…

en: One tiny body…
ka_GE: ერთი ციცქნა სხეული…

en: Open
ka_GE: გახსნა

en: Open Console
ka_GE: კონსოლის გახსნა

en: Option one is this
ka_GE: პირველი ვარიანტი

en: Option two can be something else
ka_GE: მეორე ვარიანტი რამე სხვა, შეიძლება, იყოს

en: Ordered
ka_GE: შეკვეთილია

en: Other Input Types
ka_GE: სხვა შეყვანის ტიპები

en: Other lists
ka_GE: სხვა სიები

en: Overview
ka_GE: მიმოხილვა

en: Owner
ka_GE: მეპატრონე

en: Ownership
ka_GE: მფლობელობა

en: PLOOP - Virtuozzo/Parallels Loopback Disk
ka_GE: PLOOP - Virtuozzo/Parallels-ის მარყუჟის დისკი

en: Pager
ka_GE: პეიჯერი

en: Pagination
ka_GE: გვერდებად დაყოფა

en: Panel content
ka_GE: პანელის შემცველობა

en: Panel danger
ka_GE: პანელის საფრთხე

en: Panel footer
ka_GE: პანელის ქვედა კოლონტიტული

en: Panel heading
ka_GE: პანელის სათაური

en: Panel info
ka_GE: პანელის ინფორმაცია

en: Panel primary
ka_GE: ძირითადი პანელი

en: Panel success
ka_GE: პანელი წარმატებულია

en: Panel warning
ka_GE: პანელის გაფრთხილება

en: Panels
ka_GE: პანელები

en: Parent Port
ka_GE: მშობელი პორტი

en: Parent port
ka_GE: მშობელი პორტი

en: Password
ka_GE: პაროლი

en: Passwords do not match.
ka_GE: პაროლები არ ემთხვევა.

en: Pending Delete
ka_GE: რიგშია წასაშლელად

en: Physical Network
ka_GE: ფიზიკური ქსელი

en: Pills
ka_GE: ტაბლეტები

en: Please Wait
ka_GE: გთხოვთ, მოითმინოთ

en: Policy
ka_GE: წესები

en: Policy Details
ka_GE: პოლიტიკის დეტალები

en: Policy ID
ka_GE: პოლიტიკის ID

en: Policy Name
ka_GE: პოლიტიკის სახელი

en: Policy check failed.
ka_GE: პოლიტიკის შემოწმება ჩავარდა.

en: Popovers
ka_GE: მხტუნარები

en: Port ID
ka_GE: პორტის ID

en: Ports can be created under a network by administrators.
ka_GE: პორტები ქსელის ჩანართში, ადმინისტრატორების მიერ იქმნება.

en: Prefix
ka_GE: პრეფიქსი

en: Previous
ka_GE: წინა

en: Primary
ka_GE: ძირითადი

en: Primary Anchor
ka_GE: ძირითადი Anchor

en: Primary Button
ka_GE: ძირითადი ღილაკი

en: Primary Project
ka_GE: ძირითადი პროექტი

en: Primary Project ID
ka_GE: ძირითადი პროექტის ID

en: Primary Project Name
ka_GE: ძირითადი პროექტის სახელი

en: Private
ka_GE: პირადი

en: Private Key
ka_GE: პირადი გასაღები

en: Profile
ka_GE: პროფილი

en: Progress bars
ka_GE: მიმდინარეობის ზოლები

en: Project | Projects
ka_GE[0]: პროექტი

en: Project ID
ka_GE: პროექტის ID

en: Project Name
ka_GE: პროექტის სახელი

en: Project networks are created by users.
        These networks are fully isolated and are project-specific.
ka_GE: პროექტის ქსელები მომხმარებლების მიერ იქმნება.
       ეს ქსელები სრულიად იზოლირებულია და თითოეულ პროექტს თავისი აქვს.

en: Properties:
ka_GE: თვისებები:

en: Protected
ka_GE: დაცული

en: Protocol
ka_GE: პროტოკოლი

en: Provide basic properties of the trunk to be created. All optional.
ka_GE: შეიყვანეთ შესაქმნელი ტრანკის პარამეტრები. სავალდებულო არცერთი არაა.

en: Provider Network
ka_GE: მომწოდებლის ქსელი

en: Provider networks are created by administrators.
        These networks map to an existing physical network in the data center.
ka_GE: მომწოდებლის ქსელები ადმინისტრატორის მიერ იქმნება.
         ეს ქსელები მდც-ში არსებულ ფიზიკურ ქსელს ასახავს.

en: Public
ka_GE: საჯარო

en: Public Access
ka_GE: საჯარო წვდომა

en: Public Key
ka_GE: საჯარო გასაღები

en: QCOW2 - QEMU Emulator
ka_GE: QCOW2 - ემულატორი QEMU

en: QoS Policy | QoS Policies
ka_GE[0]: QoS პოლიტიკა

en: QoS Policy %s was successfully created.
ka_GE: QoS პოლიტიკა %s წარმატებით შეიქმნა.

en: QoS Policy ID
ka_GE: QOS პოლიტიკის ID

en: QoS Policy Id
ka_GE: QOS პოლიტიკის ID

en: QoS Policy Name
ka_GE: QOS პოლიტიკის სახელი

en: Qos Policy  Rule  was successfully deleted.
ka_GE: QoS პოლიტიკის წესი  წარმატებით შეიქმნა.

en: Qos Policy Rule %s was successfully updated.
ka_GE: QoS პოლიტიკის წესი %s წარმატებით განახლდა.

en: Queued
ka_GE: რიგშია

en: RX/TX Factor
ka_GE: RX/TX ფაქტორი

en: Radios
ka_GE: რადიოები

en: Radios, Checkboxes and Select
ka_GE: ჩასართავები და ამრჩევები

en: Ramdisk ID
ka_GE: Ramdisk-ის ID

en: Registered Resource Types
ka_GE: რეგისტრირებული რესურსის ტიპები

en: Remote
ka_GE: დაშორებული

en: Resource ID(s)
ka_GE: რესურსის ID-ები

en: Revision Number
ka_GE: რევიზიის ნომერი

en: Right
ka_GE: მარჯვნივ

en: Role | Roles
ka_GE[0]: როლი

en: Role %s was successfully created.
ka_GE: როლი %s წარმატებით შეიქმნა.

en: Role already exists.
ka_GE: როლი უკვე არსებობს.

en: Role updated successfully.
ka_GE: როლი წარმატებით განახლდა.

en: Root Disk
ka_GE: Root დისკი

en: Rule
ka_GE: წესი

en: Rule ID
ka_GE: წესის ID

en: Rule Type
ka_GE: წესის ტიპი

en: Rule to edit
ka_GE: ჩასასწორებელი წესი

en: RuleId
ka_GE: წესისID

en: Rules
ka_GE: წესები

en: SSH Key
ka_GE: SSH გასაღები

en: STATUS
ka_GE: სტატუსი

en: Save
ka_GE: შენახვა

en: Save changes
ka_GE: ცვლილებების შენახვა

en: Saving
ka_GE: Შენახვა

en: Scheduled creation of %s instance. | Scheduled creation of %s instances.
ka_GE[0]: %s გაშვებული ასლის დაგეგმილი შექმნა.

en: Scheduler Hints
ka_GE: დამგეგმავის მინიშნებები

en: Schema
ka_GE: სქემა

en: Search
ka_GE: ძებნა

en: Sections and Fieldsets
ka_GE: სექციები და ველის ნაკრებები

en: Security
ka_GE: დაცვა

en: Security Group | Security Groups
ka_GE[0]: უსაფრთხოების ჯგუფი

en: Security Groups
ka_GE: უსაფრთხოების ჯგუფები

en: Security groups are project-specific and cannot be shared across projects.
ka_GE: უსაფრთხოების ჯგუფები პროექტზეა მიბმული და პროექტებს შორის ვერ გაზიარდება.

en: Segmentation ID
ka_GE: სეგმენტაციის ID

en: Segmentation Id
ka_GE: სეგმენტაციის ID

en: Segmentation Type
ka_GE: სეგმენტაციის ტიპი

en: Select <em>exactly one port</em> as the parent port of the trunk to
        be created. Mandatory.
ka_GE: აირჩიეთ <em>ზუსტად ერთი პორტი</em> მშობელ პორტად ტრანკისთვის,
       რომელიც შეიქმნება. აუცილებელია.

en: Select Boot Source
ka_GE: აირჩიეთ ჩატვირთვის წყარო

en: Select Example
ka_GE: მაგალითის ნახვა

en: Select Title
ka_GE: აირჩიეთ სათაური

en: Select a container to browse.
ka_GE: აირჩიეთ დასათვალიერებელი კონტეინერი.

en: Select a flavor from the available flavors below.
ka_GE: აირჩიეთ ტიპის ჯგუფი ქვემო სიიდან.

en: Select a key pair from the available key pairs below.
ka_GE: აირჩიეთ გასაღებების წყვილი ხელმისაწვდომების სიიდან.

en: Select a server group from the available groups below.
ka_GE: აირჩიეთ სერვერს ჯგუფი ქვემო სიიდან.

en: Select a source from those listed below.
ka_GE: აირჩიეთ წყარო ქვემო სიიდან.

en: Select an item from Available items below
ka_GE: არჩიეთ ელემენტი ქვემოთ ხელმისაწვდომი სიიდან

en: Select from the list of available ports below.
ka_GE: აირჩიეთ ერთი ან მეტი პორტი სიიდან.

en: Select items from Available items below
ka_GE: არჩიეთ ელემენტი ქვემოთ ხელმისაწვდომი სიიდან

en: Select many
ka_GE: აირჩიეთ ბევრი

en: Select one
ka_GE: მონიშნეთ ერთი

en: Select one or more
ka_GE: აირჩიეთ კიდევ ერთი

en: Select one or more networks from the available networks below.
ka_GE: აირჩიეთ ერთი ან მეტი ქსელი სიიდან.

en: Select one or more ports from the available ports below.
ka_GE: აირჩიეთ ერთი ან მეტი პორტი სიიდან.

en: Select one or more security groups from the available groups below.
ka_GE: აირჩიეთ ერთი ან მეტი უსაფრთხოების ჯგუფი ქვემო სიდან.

en: Select the Ramdisk from the drop down menu.
ka_GE: აირჩიეთ RAMdisk ჩამოსაშლელი ენიუდან.

en: Select the availability zone from the drop down menu.
ka_GE: აირჩიეთ წვდომადობის ზონა ჩამოსაშლელი მენიუდან.

en: Select the format of the disk from the drop down menu.
ka_GE: აირჩიეთ დისკის ფორმატი ჩამოსაშლელი მენიუდან.

en: Select the kernel to run from the drop down menu.
ka_GE: აირჩიეთ გასაშვები ბირთვი ჩამოსაშლელი მენიუდან.

en: Select the security groups to launch the instance in.
ka_GE: აირჩიეთ უსაფრთხოების ჯგუფები, რომელშიც გაშვებული ასლი შეიქმნება.

en: Select the server group to launch the instance in.
ka_GE: აირჩიეთ სერვერის ჯგუფი, რომელშიც გაშვებული ასლი შეიქმნება.

en: Selects
ka_GE: აირჩევს

en: Send invitation
ka_GE: მოსაწვევის გაგზავნა

en: Separated link
ka_GE: გამოყოფილი ბმული

en: Server Group | Server Groups
ka_GE[0]: სერვერის ჯგუფი

en: Server Group %s was successfully created.
ka_GE: სერვერის ჯგუფი %s წარმატებით შეიქმნა.

en: Server Group Members
ka_GE: სერვერის ჯგუფის წევრები

en: Server Groups
ka_GE: სერვერის ჯგუფები

en: Server groups are project-specific and cannot be shared across projects.
ka_GE: უსაფრთხოების ჯგუფები პროექტზეა მიბმული და პროექტებს შორის ვერ გაზიარდება.

en: Service type is not enabled: %(desiredType)s
ka_GE: სერვისის ტიპი ჩართული არაა: %(desiredType)s

en: Set admin password
ka_GE: ადმინისტრატორის პაროლის დაყენება

en: Setting is not enabled: %(setting)s
ka_GE: პარამეტრი ჩართული არაა: %(setting)s

en: Shared
ka_GE: გაზიარებული

en: Shared With Project
ka_GE: გაზიარებულია პროექტთან

en: Shared with Project
ka_GE: გაზიარებულია პროექტთან

en: Size
ka_GE: ზომა

en: Size (GiB)
ka_GE: ზომა (გიბ)

en: Small Modal
ka_GE: პატარა მოდალი

en: Small button
ka_GE: პატარა ღილაკი

en: Small input
ka_GE: ნაგულისხმევი შეყვანა

en: Snapshot
ka_GE: სწრაფი ასლი

en: Soft Affinity
ka_GE: რბილი შესაბამისობა

en: Soft Anti Affinity
ka_GE: რბილი ანტი შესაბამისობა

en: Someone famous in
ka_GE: ვინმე ცნობილი

en: Something else here
ka_GE: აქ რაღაც სხვაა

en: Something wrong to change password.
ka_GE: პაროლის შეცვლის შეცდომა.

en: Source
ka_GE: წყარო

en: Source Code
ka_GE: საწყისი კოდი

en: Source Title
ka_GE: წყაროს სათაური

en: Source Type
ka_GE: წყაროს ტიპი

en: Specify an image to upload to the Image Service.
ka_GE: მიუთითეთ დისკის ასლი დისკის ასლის სერვისზე ასატვირთად.

en: Stacked
ka_GE: ჩალაგებული

en: Standard Modal
ka_GE: სტანდარტული მოდალი

en: Standard Table
ka_GE: სტანდარტული ცხრილი

en: Status
ka_GE: სტატუსი

en: Status: %s
ka_GE: სტატუსი: %s

en: Storage Policy
ka_GE: საცავის პოლიტიკა

en: Striped
ka_GE: ზოლიანი

en: Submit
ka_GE: გადაცემა

en: Subnets
ka_GE: საბნეტები

en: Subnets Associated
ka_GE: ქვექსელები ასოცირებულია

en: Subport Count
ka_GE: ქვეპორტის რაოდენობა

en: Subports
ka_GE: ქვეპორტები

en: Success
ka_GE: წარმატება

en: Successfully imported key pair %(name)s.
ka_GE: წარმატებით შემოტანილია გასაღებების წყვილი %(name)s.

en: Summary Template URL:
ka_GE: შეჯამების ნიმუშის URL:

en: Supports Details View:
ka_GE: აქვს დეტალების ხედის მხარდაჭერა:

en: Swap Disk
ka_GE: სვაპ დისკი

en: Swift Account | Swift Accounts
ka_GE[0]: Swift ანგარიში

en: Swift Container | Swift Containers
ka_GE[0]: Swift კონტეინერი

en: Tab Array
ka_GE: ჩანართების მასივი

en: Table Columns:
ka_GE: ცხრილის სვეტები:

en: Tables
ka_GE: ცხრილებ

en: Tabs
ka_GE: დაფები

en: Tags
ka_GE: ჭდეები

en: Tel
ka_GE: ტელ

en: Tenant ID
ka_GE: პატრონის ID

en: Text
ka_GE: ტექსტი

en: Text Inputs
ka_GE: ტექსტის შეყვანები

en: Textarea
ka_GE: ტექსტის ადგილი

en: The access permission for the image.
ka_GE: ასლის წვდომის უფლებები.

en: The admin password is incorrect.
ka_GE: ადმინისტრატორის პაროლი არასწორია.

en: The architecture of the image.
ka_GE: ასლის CPU-ის არქიტექტურა.

en: The flavor you select for an instance determines the amount of compute, storage and memory resources that will be carved out for the instance.
ka_GE: ტიპი, რომელსაც გაშვებული ასლისთვის აირჩევთ, განსაზღვრავს გამოთვლითი რესურსის, საცავისა და მეხსიერების რესურსების, რომელიც გაშვებული ასლისთვის იქნება გამოყოფილი.

en: The following snippet of text is <em>rendered as italicized text</em>.
ka_GE: ტექსტის ეს ნაგლეჯი <em>კურსივით გამოჩნდება</em>.

en: The following snippet of text is <strong>rendered as bold text</strong>.
ka_GE: ტექსტის ეს ნაგლეჯი <strong>სქლად გამოჩნდება</strong>.

en: The instance count must not exceed your quota available of %(maxInstanceCount)s instances
ka_GE: გაშვებული ასლების რაოდენობა თქვენთვის გამოყოფილ კვოტას %(maxInstanceCount)s არ უნდა სცდებოდეს

en: The logical port also defines the MAC address and the IP address(es) to be assigned to the interfaces plugged into them.
ka_GE: ლოგიკური პორტი ასევე აღწერს MAC მისამართს და IP მისამართებს ინტერფეისებისთვის, რომლებსაც მათში აერთებთ.

en: The maximum burst size (in kilobits). Default is 0.
ka_GE: მაქსიმალური იმპულსის ზომა (კილობიტებში). ნაგულისხმევი მნიშვნელობაა 0.

en: The maximum number of key-value pairs that can be supplied per instance is determined by the compute provider.
ka_GE: გასაღები-მნიშვნელობის წყვილების მაქსიმალური რაოდენობა, რომელიც შეიძლება მიეწოდოს თითოეულ გაშვებულ ასლს, გამოთვლითი რესურსის მომწოდებლის მიერ განისაზღვრება.

en: The minimum KBPS (kilobits per second) value which should be available for port.
ka_GE: მინიმალური კბ/წმ (კილობიტი წამში) მნიშვნელობა, რომელიც პორტისთვის უნდა იყოს ხელმისაწვდომი.

en: The minimum disk size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
ka_GE: დისკის ასლის ჩასატვირთად აუცილებელი დისკის მინიმალური ზომა. თუ მითითებული არაა, ნაგულისხმევი მნიშვნელობაა 0 (მინიმუმის გარეშე).

en: The minimum kpps (kilo(1000) packets per second) value which should be available for port.
ka_GE: მინიმალური პკტ/წმ (კილო (1000) პაკეტი წამში) მნიშვნელობა, რომელიც პორტისთვის უნდა იყოს ხელმისაწვდომი.

en: The minimum memory size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
ka_GE: დისკის ასლის ჩასატვირთად აუცილებელი ოპერატიული მეხსიერების მინიმალური ზომა. თუ მითითებული არაა, ნაგულისხმევი მნიშვნელობაა 0 (მინიმუმის გარეშე).

en: The name of the Volume.
ka_GE: ტომის სახელი.

en: The name of the image.
ka_GE: გამოსახულების სახელი.

en: The selected %(sourceType)s source requires a flavor with at least %(minDisk)s GB of root disk. Select a flavor with a larger root disk or use a different %(sourceType)s source.
ka_GE: არჩეულ წყაროს %(sourceType)s სჭირდება ტიპი, რომელსაც სულ ცოტა %(minDisk)s გბ ძირითადი დისკი გააჩნია. აირჩიეთ უფრო დიდი ძირითადი დისკის მქონე ტიპი ან სხვა %(sourceType)s წყარო გამოიყენეთ.

en: The selected %(sourceType)s source requires a flavor with at least %(minRam)s MB of RAM. Select a flavor with more RAM or use a different %(sourceType)s source.
ka_GE: არჩეულ წყაროს %(sourceType)s სჭირდება ტიპი, რომელსაც სულ ცოტა %(minRam)s მბ RAM გააჩნია. აირჩიეთ უფრო დიდი RAM-ის მქონე ტიპი ან სხვა %(sourceType)s წყარო გამოიყენეთ.

en: The size of the volume, in gibibytes (GiB).
ka_GE: ტომის ზომა, გიგიბაიტებში (გიბ).

en: The status indicates whether the network has an active connection.
ka_GE: სტატუსი მიუთითებს, აქვს თუ არა ქსელს აქტიური მიერთება.

en: The status indicates whether the port has an active connection.
ka_GE: სტატუსი მიუთითებს, აქვს თუ არა პორტს აქტიური მიერთება.

en: The volume size must be at least %(minVolumeSize)s GB
ka_GE: ტომის ზომა სულ ცოტა %(minVolumeSize)s გბ უნდა იყოს

en: Themable Checkbox
ka_GE: თემატური თოლია

en: Themable Option 1
ka_GE: თემატური პარამეტრი 1

en: Themable Option 2
ka_GE: თემატური პარამეტრი 2

en: Themable Radios
ka_GE: თემატური გადამრთველები

en: Themable Selects
ka_GE: თემატური ამრჩევები

en: There are no Availability Zones.
ka_GE: ხელმისაწვდომობის ზონების გარეშე.

en: There are no allowed boot
          sources. If you think this is wrong please contact your administrator.
ka_GE: დაშვებული ჩატვირთვის წყაროები ხელმისაწვდომი არაა.
       თუ ფიქრობთ, რომ ეს შეცდომაა, დაუკავშირდით თქვენს ადმინისტრატორს.

en: There are no rules to delete.
ka_GE: წასაშლელი წესების გარეშე.

en: There are no rules to modify.
ka_GE: ჩასასწორებელი წესების გარეშე.

en: This container does not exist.
ka_GE: ეს კონტეინერი არ არსებობს.

en: This field is required.
ka_GE: ეს ველი სავალდებულოა.

en: This flavor requires more RAM than your quota allows. Please select a smaller flavor or decrease the instance count.
ka_GE: ეს ტიპი ითხოვს უფრო მეტ RAM-ს, ვიდრე ამას თქვენი კვოტა გაძლევთ. აირჩიეთ უფრო მცირე ტიპი ან შეამცირეთ გაშვებული ასლების რაოდენობა.

en: This flavor requires more VCPUs than your quota allows. Please select a smaller flavor or decrease the instance count.
ka_GE: ეს ტიპი ითხოვს უფრო მეტ VCPU-ებს, ვიდრე ამას თქვენი კვოტა გაძლევთ. აირჩიეთ უფრო მცირე ტიპი ან შეამცირეთ გაშვებული ასლების რაოდენობა.

en: This is a simple hero unit, a simple jumbotron-style component for calling extra attention to featured content or information.
ka_GE: ეს მარტივი hero ერთეულია, jumbotron-ისსტილის კომპონენტი, მოხსენიებული შემცველობის ან ინფორმაციისთვის დამატებითი ყურადღების მისაქცევად.

en: This is focused...
ka_GE: ამას ფოკუსი აქვს...

en: This limit is currently not set.
ka_GE: ამჟამად, ზღვარი, დაყენებული არაა.

en: This limit is currently set to {$ model.novaLimits.maxServerMeta $}.
ka_GE: ამ ზღვრის მიმდინარე მნიშვნელობაა {$ model.novaLimits.maxServerMeta $}.

en: This name already exists.
ka_GE: ეს სახელი უკვე არსებობს.

en: This step allows you to add Metadata items to your instance.
ka_GE: ეს ნაბიჯი საშუალებას გაძლევთ, თქვენს გაშვებულ ასლს მეტამონაცემის ელემენტები დაამატოთ.

en: This step allows you to add scheduler hints to your instance.
ka_GE: ეს ნაბიჯი საშუალებას გაძლევთ, თქვენს გაშვებულ ასლს დამგეგმავის მინიშნებები დაამატოთ.

en: Time
ka_GE: დრო

en: Timestamp
ka_GE: დროის შტამპი

en: To view source code, hover over a section, then click the <a class="btn btn-primary btn-xs"><span class="fa fa-code"></span></a> button in the top right of that section.
ka_GE: კოდის სანახავად გააჩერეთ თაგუნას კურსორი სექციის თავზე, შემდეგ კი დააწკაპუნეთ ღილაკზე <a class="btn btn-primary btn-xs"><span class="fa fa-code"></span></a> სექციის ზედა მარჯვენა კუთხეში.

en: Tooltips
ka_GE: მინიშნებები

en: Top
ka_GE: ზემოთ

en: Total Disk
ka_GE: დისკის ჯამი

en: Total Instances
ka_GE: გაშვებული ასლები სულ

en: Total RAM
ka_GE: RAM ჯამი

en: Total VCPUs
ka_GE: VCPU-ები სულ

en: Total Volume Storage
ka_GE: ტომის საცავი სულ

en: Total Volumes
ka_GE: ჯამში ტომები

en: Trunk | Trunks
ka_GE[0]: ტრანკი

en: Trunk %s was successfully created.
ka_GE: ტრანკი %s წარმატებით შეიქმნა.

en: Trunk %s was successfully edited.
ka_GE: ტრანკი %s წარმატებით ჩასწორდა.

en: Type
ka_GE: ტიპი

en: Type your script directly into the Customization Script field. If your browser supports the HTML5 File API, you may choose to load your script from a file. The size of your script should not exceed 16 Kb.
ka_GE: აკრიფეთ თქვენი სკრიპტი პირდაპირ მორგების სკრიპტის ველში. თუ თქვენს ბრაუზერს აქვს HTML5 File API-ის მხარდაჭერა, სკრიპტი შეგიძლიათ, ფაილიდანაც ჩატვირთოთ. სკრიპტის ფაილის ზომა 16 კბ-ს არ უნდა აჭარბებდეს.

en: Typography
ka_GE: ტიპოგრაფია

en: Unable to add the bandwidthrule .
ka_GE: გამტარობის წესის დამატება შეუძლებელია.

en: Unable to add the dscp_marking_rule .
ka_GE: ვერ დავამატე dscp_marking_rule .

en: Unable to add the minimum_bandwidth_rule .
ka_GE: ვერ დავამატე minimum_bandwidth_rule .

en: Unable to add the minimum_packet_rate_rule.
ka_GE: ვერ დავამატე minimum_packet_rate_rule.

en: Unable to allocate new floating IP address.
ka_GE: ახალი მცურავი IP მისამართის გამოყოფა შეუძლებელია.

en: Unable to associate floating IP address.
ka_GE: მცურავი IP მისამართის ასოცირება შეუძლებელია.

en: Unable to change the container access.
ka_GE: კონტეინერის წვდომის შეცვლა შეუძლებელია.

en: Unable to check the Nova service feature.
ka_GE: Nova-ის სერვისის თვისების შემოწმება შეუძლებელია.

en: Unable to copy the object.
ka_GE: ობიექტის დაკოპირება შეუძლებელია.

en: Unable to create the QoS Policy.
ka_GE: QoS-ის პოლიტიკების შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create the container.
ka_GE: კონტეინერის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create the domain.
ka_GE: დომენის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create the flavor.
ka_GE: ტიპის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create the folder.
ka_GE: საქაღალდის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create the group.
ka_GE: ჯგუფის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create the image.
ka_GE: დისკის ასლის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create the keypair.
ka_GE: გასაღების წყვილის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create the network.
ka_GE: ქსელის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create the project.
ka_GE: პროექტის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create the role.
ka_GE: როლის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create the server group.
ka_GE: სერვერის ჯგუფის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create the server snapshot.
ka_GE: სერვერის სწრაფი ასლის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create the server.
ka_GE: სერვერის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create the subnet.
ka_GE: ქვექსელის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create the trunk.
ka_GE: ტრანკის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create the user.
ka_GE: მომხარებლის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to create the volume.
ka_GE: ტომის შექმნა შეუძლებელია.

en: Unable to delete Flavor: %s. | Unable to delete Flavors: %s.
ka_GE[0]: ტიპის წაშლის შეცდომა: %s.

en: Unable to delete Group: %s. | Unable to delete Groups: %s.
ka_GE[0]: ჯგუფის წაშლის შეცდომა: %s.

en: Unable to delete Image: %s. | Unable to delete Images: %s.
ka_GE[0]: წაშლის შეცდომა დისკის ასლისთვის: %s.

en: Unable to delete Key Pair: %s. | Unable to delete Key Pairs: %s.
ka_GE[0]: ვერ წავშალე გასაღებების წყვილი: %s.

en: Unable to delete Role: %s. | Unable to delete Roles: %s.
ka_GE[0]: ვერ წავშალე როლი: %s.

en: Unable to delete Server Group: %s. | Unable to delete Server Groups: %s.
ka_GE[0]: სერვერის ჯგუფის წაშლის შეცდომა: %s.

en: Unable to delete Trunk: %s. | Unable to delete Trunks: %s.
ka_GE[0]: ვერ წავშალე ტრანკი: %s.

en: Unable to delete User: %s. | Unable to delete Users: %s.
ka_GE[0]: ვერ წავშალე მომხმარებლები: %s.

en: Unable to delete domain: %s. | Unable to delete domains: %s.
ka_GE[0]: ვერ წავშალე დომენი: %s.

en: Unable to delete policy: %s. | Unable to delete policies: %s.
ka_GE[0]: ვერ წავშალე პოლიტიკა: %s.

en: Unable to delete qos policy %(id)s
ka_GE: ვერ წავშალე QoS პოლიტიკა %(id)s

en: Unable to delete the bandwidth_limit_rule.
ka_GE: ვერ წავშალე minimum_bandwidth_rule .

en: Unable to delete the container.
ka_GE: კონტეინერის წაშლა შეუძლებელია.

en: Unable to delete the domain.
ka_GE: დომენის წაშლა შეუძლებელია.

en: Unable to delete the domains.
ka_GE: დომენების წაშლა შეუძლებელია.

en: Unable to delete the dscp_marking_rule.
ka_GE: ვერ წავშალე dscp_marking_rule .

en: Unable to delete the flavor with id: %(id)s
ka_GE: ვერ წავშალე ტიპი ID-ით %(id)s

en: Unable to delete the folder because it is not empty.
ka_GE: საქაღალდის წაშლა შეუძლებელია, რადგან ის ცარიელი არაა.

en: Unable to delete the group.
ka_GE: ჯგუფის წაშლა შეუძლებელია.

en: Unable to delete the groups.
ka_GE: ჯგუფების წაშლა შეუძლებელია.

en: Unable to delete the image with id: %(id)s
ka_GE: ვერ წავშალე დისკის ასლის ID-ით: %(id)s

en: Unable to delete the keypair with name: %(name)s
ka_GE: ვერ წავშალე გასაღების წყვილი სახელით: %(name)s

en: Unable to delete the minimum_bandwidth_rule .
ka_GE: ვერ წავშალე minimum_bandwidth_rule .

en: Unable to delete the minimum_packet_rate_rule .
ka_GE: ვერ წავშალე minimum_packet_rate_rule.

en: Unable to delete the object.
ka_GE: ობიექტის წაშლა შეუძლებელია.

en: Unable to delete the project.
ka_GE: პროექტის წაშლა შეუძლებელია.

en: Unable to delete the projects.
ka_GE: პროექტების წაშლა შეუძლებელია.

en: Unable to delete the role.
ka_GE: როლის წაშლა შეუძლებელია.

en: Unable to delete the roles.
ka_GE: როლების წაშლა შეუძლებელია.

en: Unable to delete the server group with id %(id)s
ka_GE: ვერ წავშალე სერვერის ჯგუფი ID-ით %(id)s

en: Unable to delete the server with id: %(id)s
ka_GE: ვერ წავშალე სერვერი ID-ით %(id)s

en: Unable to delete the user.
ka_GE: მომხმარებლის წაშლა შეუძლებელია.

en: Unable to delete the users.
ka_GE: მომხმარებლების წაშლა შეუძლებელია.

en: Unable to delete trunk: %(id)s
ka_GE: ვერ წავშალე ტრანკი: %(id)s

en: Unable to disassociate floating IP address.
ka_GE: მცურავი IP მისამართის ასოცირების მოხსნა შეუძლებელია.

en: Unable to edit instance metadata.
ka_GE: გაშვებული ასლის მეტამონაცემის ჩასწორება შეუძლებელია.

en: Unable to edit snapshot metadata.
ka_GE: სწრაფი ასლის მეტამონაცემების ჩასწორება შეუძლებელია.

en: Unable to edit the aggregate extra specs.
ka_GE: აგრეგატული დამატებითი სპეციფიკაციების ჩასწორება შეუძლებელია.

en: Unable to edit the domain.
ka_GE: დომენის ჩასწორება შეუძლებელია.

en: Unable to edit the flavor extra specs.
ka_GE: ტიპის დამატებითი სპეციფიკაციების ჩასწორება შეუძლებელია.

en: Unable to edit the group.
ka_GE: ჯგუფის ჩასწორება შეუძლებელია.

en: Unable to edit the image custom properties.
ka_GE: დისკის ასლის მომხმარებლის მიერ დაყენებული თვისებების ჩასწორება შეუძლებელია.

en: Unable to edit the project.
ka_GE: პროექტის ჩასწორება შეუძლებელია.

en: Unable to edit the role.
ka_GE: როლის ჩასწორება შეუძლებელია.

en: Unable to edit the user.
ka_GE: მომხმარებლის ჩასწორება შეუძლებელია.

en: Unable to edit volume metadata.
ka_GE: ტომის მეტამონაცემების ჩასწორება შეუძლებელია.

en: Unable to edit volume type metadata.
ka_GE: ტომის ტიპის მეტამონაცემების ჩასწორება შეუძლებელია.

en: Unable to fetch the groups.
ka_GE: ჯგუფების გამოთხოვა შეუძლებელია.

en: Unable to fetch the policy details.
ka_GE: პოლიტიკის დეტალების გამოთხოვა შეუძლებელია.

en: Unable to fetch the service catalog.
ka_GE: სერვისის კატალოგის გამოთხოვა შეუძლებელია.

en: Unable to fetch the services.
ka_GE: სერვისების გამოთხოვა შეუძლებელია.

en: Unable to get details of the object.
ka_GE: ობიექტის დეტალების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to get the Glance service version.
ka_GE: Glance-ის სერვისის ვერსიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to get the Keystone service version.
ka_GE: Keystone-ის სერვისის ვერსიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to get the Swift container listing.
ka_GE: Swift-ის კონტეინერის ჩამონათვლის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to get the Swift service info.
ka_GE: Swift-ის სერვისის ვერსიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to get the container details.
ka_GE: კონტეინერის დეტალების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to get the objects in container.
ka_GE: კონტეინერში არსებული ობიექტების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to grant the role.
ka_GE: როლის მინიჭება შეუძლებელია.

en: Unable to hard-reboot the server with id: %(id)s
ka_GE: ვერ გადავტვირთე აპარატურულად სერვერი ID-ით: %(id)s

en: Unable to import the keypair.
ka_GE: გასაღების წყვილის შემოტანა შეუძლებელია.

en: Unable to load the server actions.
ka_GE: სერვერის ქმედებების ჩატვირთვა შეუძლებელია.

en: Unable to load the server console info.
ka_GE: სერვერის კონსოლის ინფორმაციის ჩატვირთვა შეუძლებელია.

en: Unable to load the server console log.
ka_GE: სერვერის კონსოლის ჟურნალის ჩატვირთვა შეუძლებელია.

en: Unable to load the server security groups.
ka_GE: სერვერის უსაფრთხოების ჯგუფების ჩატვირთვა შეუძლებელია.

en: Unable to load the server volumes.
ka_GE: სერვერის ტომების ჩატვირთვა შეუძლებელია.

en: Unable to pause the server with id: %(id)s
ka_GE: ვერ შევაჩერე სერვერი ID-ით: %(id)s

en: Unable to resume the server with id: %(id)s
ka_GE: ვერ გავაღვიძე სერვერი ID-ით: %(id)s

en: Unable to retrieve floating IP pools.
ka_GE: მცურავი IP-ის პულების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve floating IPs.
ka_GE: მცურავი IP-ის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve instance metadata.
ka_GE: გაშვებული ასლის მეტამონაცემის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve instances.
ka_GE: შეუძლებელია ეგზემპლარების ჩვენება.

en: Unable to retrieve server groups.
ka_GE: სერვერის ჯგუფების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve settings.
ka_GE: პარამეტრების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the Absolute Limits.
ka_GE: აბსოლუტური საზღვრების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the QoS Specs.
ka_GE: QoS-ის სპეციფიკაციების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the agents.
ka_GE: აგენტების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the aggregate extra specs.
ka_GE: აგრეგატული დამატებითი სპეციფიკაციების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the availability zones.
ka_GE: ტომის ხელმისაწვდომობის ზონების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the cinder services.
ka_GE: Cinder-ის სერვისების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the current user session.
ka_GE: მიმდინარე მომხმარებლის სესიის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the default domain.
ka_GE: ნაგულისხმევი დომენის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the default quotas.
ka_GE: ნაგულისხმევი კვოტების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the default volume type.
ka_GE: ნაგულისხმევი ტომის ტიპი მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the domain.
ka_GE: დომენის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the domains.
ka_GE: დომენების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the editable quotas.
ka_GE: ჩასწორებადი კვოტების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the extensions.
ka_GE: გაფართოებების მღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the flavor extra specs.
ka_GE: ტიპის დამატებითი სპეციფიკაციების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the flavor.
ka_GE: ტიპის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the flavors.
ka_GE: ტიპების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the group.
ka_GE: ჯგუფის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the image custom properties.
ka_GE: დისკის ასლის მომხმარებლის მიერ დაყენებული თვისებების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the image.
ka_GE: დისკის ასლის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the images.
ka_GE: დისკის ასლბის მღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the keypair.
ka_GE: გასაღების წყვილის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the keypairs.
ka_GE: გასაღების წყვილების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the limits.
ka_GE: ზღვრების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the namespaces.
ka_GE: სახელის სივრცეების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the networks.
ka_GE: ქსელების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the nova services.
ka_GE: Nova-ის სერვისების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the policy with ID %(id)s
ka_GE: ვერ მივიღე პოლიტიკა ID-ით %(id)s

en: Unable to retrieve the ports.
ka_GE: პორტების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the project.
ka_GE: პროექტის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the projects.
ka_GE: პროექტების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the qos policies.
ka_GE: QoS-ის პოლიტიკების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the resource types.
ka_GE: რესურსის ტიპების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the role.
ka_GE: როლის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the roles.
ka_GE: როლების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the security groups.
ka_GE: უსაფრთხოების ჯგუფების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the server group.
ka_GE: სერვერის ჯგუფის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the server.
ka_GE: სერვერის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the snapshot metadata.
ka_GE: ტომის სწრაფი ასლის მეტამონაცემების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the subnets.
ka_GE: ქვექსელების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the trunk with id: %(id)s
ka_GE: ვერ მივიღე ტრანკი id-ით: %(id)s

en: Unable to retrieve the trunks.
ka_GE: ტრანკების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the user.
ka_GE: მომხარებლის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the users.
ka_GE: მომხმარებლების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the volume availability zones.
ka_GE: ტომის ხელმისაწვდომობის ზონების მიღების შეცდომა.

en: Unable to retrieve the volume metadata.
ka_GE: ტომის მეტამონაცემების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the volume snapshots.
ka_GE: ტომის სწრაფი ასლების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the volume type metadata.
ka_GE: ტომის ტიპის მეტამონაცემების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the volume type.
ka_GE: ტომის ტიპის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the volume types.
ka_GE: ტომის ტიპების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the volume.
ka_GE: ტომის მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to retrieve the volumes.
ka_GE: ტომების მიღება შეუძლებელია.

en: Unable to set the default quotas.
ka_GE: ნაგულსხმევი კვოტების დაყენება შეუძლებელია.

en: Unable to soft-reboot the server with id: %(id)s
ka_GE: ვერ გადავტვირთე პროგრამულად სერვერი ID-ით: %(id)s

en: Unable to start the server with id: %(id)s
ka_GE: ვერ გავუშვი სერვერი ID-ით: %(id)s

en: Unable to stop the server with id: %(id)s
ka_GE: ვერ გავაჩერე სერვერი ID-ით %(id)s

en: Unable to suspend the server with id: %(id)s
ka_GE: ვერ დავაძინე სერვერი ID-ით: %(id)s

en: Unable to unpause the server with id: %(id)s
ka_GE: ვერ გავაუქმე შეჩერება სერვერისთვის ID-ით: %(id)s

en: Unable to update metadata.
ka_GE: მეტამონაცემების განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to update project quota data.
ka_GE: პროექტის კვოტის მონაცემების განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to update the bandwidthrule.
ka_GE: გამტარობის წესის განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to update the dscp marking rule.
ka_GE: ვერ განვაახლე dscp_marking_rule .

en: Unable to update the flavor.
ka_GE: ტიპის განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to update the image.
ka_GE: დისკის ასლის განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to update the minimum bandwidth rule.
ka_GE: ვერ განვაახლე minimum_bandwidth_rule .

en: Unable to update the minimum packet rate rule.
ka_GE: ვერ განვაახლე minimum_packet_rate_rule.

en: Unable to update the trunk.
ka_GE: ტრანკის განახლება შეუძლებელია.

en: Unable to upload the object.
ka_GE: ობიექტის ატვირთვა შეუძლებელია.

en: Unknown
ka_GE: უცნობი

en: Unordered
ka_GE: მოუწესრიგებელი

en: Unstyled
ka_GE: სტილის გარეშე

en: Up
ka_GE: ზევით

en: Update Aggregate Metadata
ka_GE: მეტამონაცემების აგრეგაცია შეუძლებელია

en: Update Flavor Metadata
ka_GE: ტიპის მეტამონაცემების განახლება

en: Update Image
ka_GE: ასლის განახლება

en: Update Image Metadata
ka_GE: დისკის ასლის მეტამონაცემების განახლება

en: Update Instance Metadata
ka_GE: გაშვებული ასლის მეტამონაცემების განახლება

en: Update Metadata
ka_GE: მეტამონაცემების განახლება

en: Update Volume Metadata
ka_GE: ტომის მეტამონაცემების განახლება

en: Update Volume Snapshot Metadata
ka_GE: ტომის სწრაფი ასლის მეტამონაცემების განახლება

en: Update Volume Type Metadata
ka_GE: ტომის ტიპის მეტამონაცემების განახლება

en: Updated
ka_GE: განახლდა

en: Updated At
ka_GE: განახლების დრო

en: Updated at
ka_GE: განახლების დრო

en: Upload File
ka_GE: ფაილის ატვირთვა

en: Upload File To: {$ ctrl.model.container.name $}
ka_GE: ფაილის ატვირთვა კონტეინერში: {$ ctrl.model.container.name $}

en: Uploading
ka_GE: ატვირთვა

en: Uploading the image from a local file or from a specified URL.
ka_GE: იტვირთება დისკის ასლი ლოკალური ფაილიდან ან მითითებული ბმულიდან.

en: Usage Charts
ka_GE: გამოყენების გრაფიკები

en: Use image as a source
ka_GE: ასლის წყაროდ გამოყენება

en: User | Users
ka_GE[0]: მომხმარებელი

en: User %s was successfully created.
ka_GE: მომხმარებელი "%s" წარმატებით შეიქმნა.

en: User %s was successfully disabled.
ka_GE: მომხმარებელი %s წარმატებით გაითიშა.

en: User %s was successfully enabled.
ka_GE: მომხმარებელი %s წარმატებით ჩაირთო.

en: User %s was successfully updated.
ka_GE: მომხმარებელი %s წარმატებით განახლდა.

en: User ID
ka_GE: მომხმარებლის ID

en: User Name
ka_GE: მომხმარებლის სახელი

en: User password has been updated successfully.
ka_GE: მომხმარებლის პაროლი წარმატებით განხლდა.

en: VCPUS
ka_GE: VCPU-ები

en: VCPUs
ka_GE: VCPU-ები

en: VDI - Virtual Disk Image
ka_GE: VDI - დისკის ვირტუალური გამოსახულება

en: VHD - Virtual Hard Disk
ka_GE: VHD - ვირტუალური მყარი დისკი

en: VMDK - Virtual Machine Disk
ka_GE: VMDK ვირტუალური მანქანის დისკი

en: VNIC type
ka_GE: VNIC-ის ტიპი

en: View As Modal
ka_GE: მოდალად ნახვა

en: View Details
ka_GE: დეტალური ხედი

en: View Form JSON
ka_GE: ფორმის JSON-ის ნახვა

en: View Instance Details
ka_GE: გაშვებული ასლის დეტალების ნახვა

en: View Router Details
ka_GE: რაუტერის დეტალების ნახვა

en: Virtio Forwarder
ka_GE: Virtio გადამგზავნი

en: Virtual Size
ka_GE: ვირტუალური ზომა

en: Virtual instances attach their interfaces to ports.
ka_GE: ვირტუალური გაშვებული ასლები თავიანთ ინტერფეისებს პორტებზე აბამენ.

en: Visibility
ka_GE: ხილვადობა

en: Volume | Volumes
ka_GE[0]: საცავი

en: Volume Backup | Volume Backups
ka_GE[0]: ტომის მარქაფი

en: Volume Details
ka_GE: ტომის დეტალები

en: Volume Quota
ka_GE: ტომის კვოტა

en: Volume Size (GB)
ka_GE: ტომის ზომა (გბ)

en: Volume Snapshot | Volume Snapshots
ka_GE[0]: ტომის სწრაფი ასლი

en: Volume Type Description:
ka_GE: ტომის ტიპის აღწერა:

en: Volume and Snapshot Quota (GiB)
ka_GE: ტომის და სწრაფი ასლის კვოტა (გიბ)

en: Volume size is required and must be an integer
ka_GE: ტომის ზომა აუცილებელია და ის მთელი რიცხვი უნდა იყოს

en: Volume size is required and must be positive integer
ka_GE: ტომის ზომა აუცილებელია და ის დადებითი მთელი რიცხვი უნდა იყოს

en: Volumes are block devices that can be attached to instances.
ka_GE: ტომები ბლოკური მოწყობილობებია, რომლებიც გაშვებულ ასლებს შეგიძლიათ, მიაბათ.

en: Volumes can only be attached to 1 active instance at a time. Please either set your instance count to 1 or select a different source type.
ka_GE: ტომი დროის ერთ შუალედში, მხოლოდ, 1 აქტიურ გაშვებულ ასლს შეგიძლიათ, მიაბათ. ან დააყენეთ თქვენი გაშვებული ასლების რაოდენობა 1-ზე, ან აირჩიეთ სხვა წყაროს ტიპი.

en: Warning
ka_GE: გაფრთხილება

en: Warning Anchor
ka_GE: გაფრთხილების Anchor

en: Warning Button
ka_GE: გაფრთხილების ღილაკი

en: Warning!
ka_GE: გაფთხილება!

en: Week
ka_GE: კვირა

en: Wells
ka_GE: უელსი

en: When selecting volume as boot source, please ensure the instance's availability zone is compatible with your volume's availability zone.
ka_GE: როცა ჩატვირთვის წყაროდ ტომს იყენებთ, დარწმუნდით, რომ გაშებული ასლის წვდომადობის ზონა თავსებადია თქვენი ტომის წვდომადობის ზონასთან.

en: X509 Certificate
ka_GE: X509 სერტიფიკატი

en: XL Modal
ka_GE: XL მოდალი

en: Yes
ka_GE: დიახ

en: You are not allowed to delete domains: %s
ka_GE: არ გაქვთ უფლება, წაშალოთ დომენები: %s

en: You are not allowed to delete images: %s
ka_GE: არ გაქვთ უფლება, წაშალოთ დისკის ასლები: %s

en: You can add arbitrary metadata to your image.
ka_GE: თქვენს დისკის ასლს სასურველი მეტამონაცემები შეგიძლიათ დაამატოთ.

en: You can copy objects. You have to create destination container prior to copy.
ka_GE: შეგიძლიათ, დააკოპიროთ ობიექტები. კოპირებამდე კი სამიზნე კონტეინერი უნდა შექმნათ.

en: You have selected "%s". Deleted Server Group is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted Server Groups are not recoverable.
ka_GE[0]: აირჩიეთ "%s". წაშლილი სერვერის ჯგუფები აღდგენადი არაა.

en: You have selected "%s". Deleted Trunk is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted Trunks are not recoverable.
ka_GE[0]: აირჩიეთ "%s". წაშლილი ტრანკები აღდგენადი არაა.

en: You have selected "%s". Deleted domain is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted domains are not recoverable.
ka_GE[0]: აირჩიეთ "%s". წაშლილი დომენები აღდგენადი არაა.

en: You have selected "%s". Deleted flavor is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted flavors are not recoverable.
ka_GE[0]: აირჩიეთ "%s". წაშლილი ტიპები აღდგენადი არაა.

en: You have selected "%s". Deleted group is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted groups are not recoverable.
ka_GE[0]: აირჩიეთ "%s". წაშლილი ჯგუფები აღდგენადი არაა.

en: You have selected "%s". Deleted image is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted images are not recoverable.
ka_GE[0]: აირჩიეთ "%s". წაშლილი დისკის ასლები აღდგენადი არაა.

en: You have selected "%s". Deleted key pair is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted key pairs are not recoverable.
ka_GE[0]: აირჩიეთ "%s". წაშლილი გასაღების წყვილი აღდგენადი არაა.

en: You have selected "%s". Deleted policy is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted policies are not recoverable.
ka_GE[0]: აირჩიეთ "%s". წაშლილი პოლიტიკა აღდგენადი არაა.

en: You have selected "%s". Deleted role is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted roles are not recoverable.
ka_GE[0]: აირჩიეთ "%s". წაშლილი როლები აღდგენადი არაა.

en: You have selected "%s". Deleted user is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted users are not recoverable.
ka_GE[0]: აირჩიეთ "%s". წაშლილი მომხმარებლები აღდგენადი არაა.

en: Your Form as JavaScript
ka_GE: თქვენი ფორმა JavaScript-ის სახით

en: any
ka_GE: ნებისმიერი

en: egress
ka_GE: გამავალი

en: image
ka_GE: ასლი

en: ingress
ka_GE: შემომავალი

en: inherit
ka_GE: მემკვიდრეობით

en: min disk is required and must be an integer not less than 0
ka_GE: აუცილებელია მინ. დისკი და ის მთელი რიცხვი, 0-ზე მეტი უნდა იყოს

en: min ram is required and must be an integer not less than 0
ka_GE: მინ. მეხსიერება აუცილებელია და ის მთელი რიცხვი, 0-ზე მეტი უნდა იყოს

en: resource load failed: %s
ka_GE: რესურსის ჩატვირთვის შეცდომა: %s

en: snapshot
ka_GE: სწრაფი ასლი

en: volume
ka_GE: საცავი

en: {$ address $} on subnet {$ subnet $}
ka_GE: {$ address $} ქვექსელზე {$ subnet $}

en: {$ ctrl.model.counted.files $} files in
          {$ ctrl.model.counted.folders $} folders.
ka_GE: {$ ctrl.model.counted.files $} ფაილი
          {$ ctrl.model.counted.folders $} საქაღალდეში.
