horizon VERSION - en to kok translation catalogue (1149 entries)

en:  - End
kok:  - शेवट

en:  : Next hop
kok:  :  फुडलो थांबो

en: %(field_name)s: Invalid IP address (value=%(ip)s)
kok: %(field_name)s: अमान्य IP नामो (value=%(ip)s)

en: %(field_name)s: Invalid IP address (value=%(network)s)
kok: %(field_name)s: अमान्य IP नामो (value=%(network)s)

en: %(used)s %(key)s used
kok: %(used)s %(key)s वापरल्यो

en: %s (Default)
kok: %s (मुळावे)

[ctx: External network not found]
note: Translators: The usage is "<UUID of ext_net> (Not Found)"
en: %s (Not Found)
kok: %s (मेळू ना)

en: %s (current)
kok: %s (सद्याचो)

en: (Quota exceeded)
kok: (कोटा वाडला)

en: , add project groups
kok: , प्रकल्प गट जोडात

en: , update project groups
kok: , प्रकल्प गट सुदारात

en: A local image to upload.
kok: अपलोड करपाक थळावी प्रतिमा

en: AKI - Amazon Kernel Image
kok: AKI - एमेझॉन कर्नल प्रतिमा

en: AMI - Amazon Machine Image
kok: AMI - एमेझॉन मशिन प्रतिमा

en: API Access
kok: API प्रवेश

en: API Endpoints
kok: API एंडपॉयंट

en: ARI - Amazon Ramdisk Image
kok: ARI - एमेझॉन रॅमडिस्क प्रतिमा

en: Action
kok: कारवाय

en: Action Log
kok: कारवाय लॉग

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Active
kok: सक्रिय

[ctx: Current status of a Network]
en: Active
kok: सक्रिय

[ctx: Current status of an Image]
en: Active
kok: सक्रिय

[ctx: Current status of an Instance]
en: Active
kok: सक्रिय

[ctx: current status of port]
en: Active
kok: सक्रिय

[ctx: current status of router]
en: Active
kok: सक्रिय

[ctx: status of a network port]
en: Active
kok: सक्रिय

en: Actual device name may differ due to hypervisor settings. If not specified, then hypervisor will select a device name.
kok: हायपरव्हायझर स्थापितांक लागून प्रत्यक्ष उपकरण नाव वेगळे आसू येता. जर स्पश्ट करूना, जाल्यार हायपरव्हायसर उपकरण नाव निवडटले.

en: Add
kok: जोडात

en: Add DHCP Agent
kok: DHCP एजंट जोडात

en: Add Group Assignment
kok: गट स्वाध्याय जोडात

en: Add Interface
kok: इंटरफेस जोडात

en: Add Rule
kok: नियम जोडात

en: Add User to Group
kok: वापरपी गटान जोटात

en: Add Users
kok: वापरपी जोडात

en: Add hosts to this aggregate or remove hosts from it. Hosts can be in multiple aggregates.
kok: ह्या एग्रिगेटान येजमान जोडात वो तातल्यान येजमान काडात. येजमान भौएग्रिगेटान आसू येता.

en: Add hosts to this aggregate. Hosts can be in multiple aggregates.
kok: ह्या एग्रिगेटान येजमान जोडात. येजमान भौएग्रिगेटान आसू येता.

en: Add/Remove Hosts to Aggregate
kok: एग्रिगेटाक येजमान जोडात/काडात

en: Additional routes announced to the hosts. Each entry is: destination_cidr,nexthop (e.g., 192.168.200.0/24,10.56.1.254) and one entry per line.
kok: येजमानांक अतिरिक्त वाटो घोषित केल्या. प्रत्येक नोंद आसा : लक्ष्य_cidr,nexthop (देखीक, 192.168.200.0/24,10.56.1.254) आणि प्रत्येक ओळीर एक नोंद.

en: Admin
kok: एडमिन

en: Admin Password
kok: एडमिन पासवर्ड

en: Admin State
kok: एडमिन स्थिती

en: Advanced Options
kok: अद्ययावत विकल्प

en: After launching an instance, you login using the private key (the username might be different depending on the image you launched):
kok: इन्स्टन्स चालू केल्या उपरांत, तुमी खासगी की वापरून लॉगीन करात (वापरप्याले नाव तुमी चालू केल्ल्या प्रतिमेप्रमाण वेगळे आसू येता):

en: Agent %s was successfully added.
kok: %s एजंट यशस्विपणान जोडला.

en: All Available Hosts
kok: सगळे उपलब्ध येजमान

en: All Groups
kok: सगळे गट

en: All Hypervisors
kok: सगळे हायपरवायजर्स

en: All ICMP
kok: सगळे CMP

en: All Projects
kok: सगळे प्रकल्प

en: All Security Groups
kok: सगळे सुरक्षा गट

en: All TCP
kok: सगळे TCP

en: All UDP
kok: सगळे UDP

en: All Users
kok: सगळे वापरपी

en: All available hosts
kok: सगळे उपलब्ध येजमान

en: Allocate Floating IP
kok: फ्लोटिंग IP दियात

en: Allocate IP
kok: IP दियात

en: Allocate IP To Project
kok: प्रकल्पाक IP दियात

en: Allocate a floating IP from a given floating IP pool.
kok: दिल्ल्या फ्लोटिंग IP पूलातल्यान फ्लोटिंग IP वाटात.

en: Allocated Floating IP %(ip)s.
kok: वाटिल्ले फ्लोटिंग IP %(ip)s

en: Allocation Pools
kok: नेमणूक पूल्स

en: An unexpected error has occurred. Try refreshing the page. If that doesn't help, contact your local administrator.
kok: अनपेक्षित एरर आयलो. पान रिफ्रेश करून पळयात. नाजाल्यार, तुमच्या थळाव्या प्रशासकाक संपर्क करात.

en: Any
kok: खंयचेय

en: Any Availability Zone
kok: खंयचोय उपलब्धताय विभाग

en: Architecture
kok: स्थापत्यशास्त्र

en: Associate
kok: जोडात

en: Associate Floating IP
kok: सहयोगी फ्लोटिंग IP

en: Associate QoS Spec
kok:  QoS Spec जोडात

en: Associate QoS Spec with Volume Type
kok: QoS Spec  आकार प्रकारासंयत जोडात

en: Associated QoS Spec
kok: संबंधित QoS Spec

en: Attach To Instance
kok: इंस्टंसाक जोडात

en: Attach Volume
kok: आकार जोडात

en: Attach to Instance
kok: इंस्टंसाक जोडात

en: Attached
kok: जोडला

en: Attached Device
kok: जोडील्ले उपकरण

en: Attached To
kok: क जोडला

[ctx: Current status of a Volume]
en: Attaching
kok: जोडटा

en: Attaching volume %(vol)s to instance %(inst)s on %(dev)s.
kok: %(dev)s चेर आकारमान %(vol)s इंस्टंस %(inst)s क जोडटा.

en: Attachments
kok: जोडण्यो

en: Authentication URL
kok: अधिकृतीकरण URL

en: Automatic
kok: आपसूंक

en: Automatic: The entire disk is a single partition and automatically resizes. Manual: Results in faster build times but requires manual partitioning.
kok: आपशीच: पुराय डिस्क हे एकूच विभाजन आणि आपशीच नवो आकार घेता.मॅन्युअल: गतिमान निर्मणी वेळ पुण मॅन्युअल विभाजन करचे पडटा.

en: Availability Zone
kok: उपलब्धताय विभाग

en: Availability Zone Name
kok: उपलब्धताय विभागाचे नाव

en: Availability Zones
kok: उपलब्धताय विभाग

en: Available
kok: उपलब्ध

[ctx: Current status of a Volume]
en: Available
kok: उपलब्ध

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Available
kok: उपलब्ध

en: Backup Name
kok: बॅकएपाचे नाव

en: Backups
kok: बॅकअप्स

[ctx: Task status of an Instance]
en: Block Device Mapping
kok: उपकरण मॅपिंग आडयात

en: Block Migration
kok: स्थलांतर आडयात

en: Block Storage Services
kok: साठो सेवा आडयात

[ctx: Power state of an Instance]
en: Blocked
kok: आडयला

en: Bootable
kok: बूट जावपी

[ctx: Current status of a Network]
en: Build
kok: बांदात

[ctx: Current status of an Instance]
en: Build
kok: बांदात

[ctx: current status of port]
en: Build
kok: बांदात

[ctx: status of a network port]
en: Build
kok: बांदात

[ctx: Power state of an Instance]
en: Building
kok: बांदता

en: CIDR must be specified.
kok: CIDR स्पश्ट करपाक जाय.

en: Cancel
kok: रद्द

en: Centralized
kok: केंद्रीत

en: Change
kok: बदल

en: Change Password
kok: पासवर्ड बदल

en: Change Volume Type
kok: आकार प्रकार बदलात

en: Change your password. We highly recommend you create a strong one.
kok: तुमचो पासवर्ड बदलात. योग्य असो तयार करात.

en: Changing password is not supported.
kok: पासवर्ड बदलुपाक फाटबळ ना.

en: Checksum
kok: चेकसम

en: Choose a Host to migrate to.
kok: स्थलांतर करपाक येजमान निवडात.

en: Choose a key pair name you will recognise and paste your SSH public key into the space provided.
kok: तुमी वळखुपी की जोडी नाव निवडात आणि तुमची SSH भौशिक की दिल्ल्या जाग्यांत दसयात.

en: Choose a snapshot
kok: स्नॅपशॉट निवडात

en: Choose a volume
kok: आकार निवडात

en: Choose an DHCP Agent to attach to.
kok: क जोडपाक DHCP एजंट निवडात

en: Choose an image
kok: प्रतिमा निवडात

en: Choose associated QoS Spec.
kok: संबंधित QoS Spec निवडात

en: Choose consumer for this QoS Spec.
kok: ह्या QoS Spec खातीर गिरायक निवडात.

en: Choose the flavor to launch.
kok: चालू करपाक फ्लेवर निवडात.

en: Cipher
kok: सायफर

en: Clear Domain Context
kok: डोमेन संदर्भ साफ करात

en: Click here to show only console
kok: फकत कंसोल दाखोवपाक हांगा क्लिक करात

en: Close
kok: बंद

en: Code
kok: कोड

en: Compute
kok: मेजात

en: Compute Host
kok: येजमान मेजात

en: Compute Services
kok: सेवा मेजात

en: Confirm Password
kok: पासवर्डाची खात्री करात

en: Confirm Rebuild Password
kok: परत बांदिल्ल्या पासवर्डाची खात्री करात

en: Confirm Resize/Migrate
kok: परत आकार दिवप/स्थलांतरित करपाची खात्री करात

en: Confirm new password
kok: नव्या पासवर्डाची खात्री करात

[ctx: Current status of an Instance]
en: Confirm or Revert Resize/Migrate
kok: दुजोरो दियात वो परतून परत आकार दियात/स्थलांतर करात

[ctx: Task status of an Instance]
en: Confirming Resize or Migrate
kok: परत आकार दिवपाची वो स्थलांतरित करपाची खात्री करता

en: Console
kok: कंसोल

en: Console type "%s" not supported.
kok: कंसोल प्रकार "%s" क फाटबळ ना.

en: Consumer
kok: गिरायक

en: Container Format
kok: कंटेनराचे स्वरूप

en: Container Name
kok: कंटेनराचे नाव

en: Containers
kok: कंटेनर्स

en: Control Location
kok: थळ नियंत्रण

en: Could not find default role "%s" in Keystone
kok: कीस्टोनांत "%s" मुळावी भूमिका मेळना

[ctx: Power state of an Instance]
en: Crashed
kok: दुर्घटनाग्रस्त

en: Create
kok: तयार करात

[ctx: Action log of an instance]
en: Create
kok: तयार करात

en: Create An Image
kok: प्रतिमा तयार करात

en: Create Backup
kok: बॅकअप तयार करात

en: Create Domain
kok: डोमेन तयार करात

en: Create Encrypted Volume Type
kok: एनक्रिप्टेड आकार प्रकार तयार करात

en: Create Encryption
kok: एनक्रिप्शन तयार करात

en: Create Flavor
kok: फ्लेवर तयार करात

en: Create Group
kok: गट तयार करात

en: Create Host Aggregate
kok: येजमान एग्रिगेट तयार करात

en: Create Image
kok: प्रतिमा तयार करात

en: Create Key Pair
kok: की जोडी तयार करात

en: Create Network
kok: नेटवर्क तयार करात

en: Create Network (Quota exceeded)
kok: नेटवर्क तयार करात (कोटा वाडला)

en: Create Port
kok: पोर्ट तयार करात

en: Create Project
kok: प्रकल्प तयार करात

en: Create QoS Spec
kok:  QoS Spec तयार करात

en: Create Role
kok: भूमीका तयार करात

en: Create Router
kok: राऊटर तयार करात

en: Create Router (Quota exceeded)
kok: राऊटर तयार करात (कोटा वाडला)

en: Create Security Group
kok: सुरक्षा गट तयार करात

en: Create Security Group (Quota exceeded)
kok: सुरक्षा गट तयार करात (कोटा वाडला)

en: Create Snapshot
kok: स्नॅपशॉट तयार करात

en: Create Spec
kok: Spec तयार करात

en: Create Subnet
kok: उपनेट तयार करात

en: Create Subnet (Quota exceeded)
kok: उपनेट तयार करात (कोटा वाडला)

en: Create User
kok: वापरपी तयार करात

en: Create Volume
kok: आकार निर्माण करात

en: Create Volume Backup
kok: आकार बॅकअप तयार करात

en: Create Volume Snapshot
kok: आकार स्नॅपशॉट तयार करात

en: Create Volume Snapshot (Force)
kok: आकार स्नॅपशॉट तयार करात (फोर्स)

en: Create Volume Type
kok: आकाराचो प्रकार तयार करात

en: Create Volume Type Encryption
kok: आकाराच्या प्रकाराचे एनक्रिप्शन तयार करात

en: Create Volume Type Extra Spec
kok: आकार प्रकार अदिक Spec तयार करात

en: Create a New Volume
kok: नवो आकार तयार करात

en: Create a Router
kok: राऊटर तयार करात

en: Create a new "extra spec" key-value pair for a volume type.
kok: आकार प्रकाराखातीर नवी "अदिक spec" की-मोल जोडी तयार करात.

en: Create a new role.
kok: नवी भूमीका तयार करात.

en: Create a new user and set related properties including the Primary Project and Role.
kok: नवो वापरपी तयार करात आनी प्राथमिक प्रकल्प आनी भूमीके संयत संबंधित वैशिट्या थारायात.

en: Create a project to organize users.
kok: वापरप्यांची मांडावळ करपाक प्रकल्प निर्मणी करात.

en: Create a subnet associated with the network. Advanced configuration is available by clicking on the "Subnet Details" tab.
kok: नेटवर्काकडेन संबंदित उपनेट तयार करात. "उपनेट तपशील" टॅबार क्लिक केल्यार अद्ययावत संरचनाय मेळटा.

en: Create an Encrypted Volume Type
kok: एनक्रिप्टेड आकार प्रकार तयार करात

en: Created
kok: तयार केला

en: Created extra spec "%s".
kok: अदिक spec "%s" तयार केला.

en: Created network "%s".
kok: "%s" नेटवर्क तयार केला.

en: Created new domain "%s".
kok: नवी डोमेन "%s" तयार जाल्या.

en: Created new flavor "%s".
kok: नवो फ्लेवर  "%s" तयार केला.

en: Created new host aggregate "%s".
kok: नवो येजमान एग्रिगेट "%s" तयार केलो.

en: Created new project "%s".
kok: नवो प्रकल्प "%s" तयार करात.

en: Created spec "%s".
kok: spec "%s" तयार जाला

en: Created subnet "%s".
kok: उपनेट "%s" तयार जाला.

[ctx: Current status of a Volume]
en: Creating
kok: तयार करता

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Creating
kok: तयार करता

en: Creating encryption for a volume type causes all volumes with that volume type to be encrypted.  Encryption information cannot be added to a volume type if volumes are currently in use with that volume type.
kok: आकारमान प्रकाराखातीर एनक्रिप्शन निर्मणी केल्ल्यान त्या आकारमान प्रकारातले सगळे आकारमान एनक्रिप्टेड जातले. जर त्या आकारमान प्रकारासांगाताक आकारमान सध्या वापरांत आसात जाल्यार एनक्रिप्शन माहिती आकारमान प्रकाराक जोडपाक मेळना

en: Creating volume "%s"
kok: आकार "%s" तयार करता

en: Creating volume backup "%s"
kok: आकार बॅकअप "%s" तयार करता.

en: Creating volume snapshot "%s".
kok: आकार स्नॅपशॉट "%s" तयार करता.

en: Current Host
kok: सद्याचो येजमान

en: Current password
kok: सद्याचो पासवर्ड

en: Custom ICMP Rule
kok: कस्टम ICMP नेम

en: Custom Properties
kok: थारायल्ली वैशिट्या

en: Custom TCP Rule
kok: कस्टम TCP नेम

en: Custom UDP Rule
kok: कस्टम UDP नेम

en: DHCP Agents
kok: DHCP एजंट

en: DNS Name Servers
kok: DNS नाव सर्वर्स

en: Decrypt Password
kok: डिक्रिप्ट पासवर्ड

en: Default quotas updated.
kok: मुळावे कोटा सुदाल्ल्यात.

en: Defaults
kok: मुळावे

en: Delete the created network "%s" due to subnet creation failure.
kok: उपनेट निर्मणी अपेसाक लागून तयार केल्लो नेटवर्क  "%s" काडून उडयात.

en: Deleted
kok: काडून उडयला

[ctx: Current status of an Image]
en: Deleted
kok: काडून उडयला

[ctx: Current status of an Instance]
en: Deleted
kok: काडून उडयला

[ctx: Current status of a Volume]
en: Deleting
kok: काडून उडयता

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Deleting
kok: काडून उडयता

[ctx: Task status of an Instance]
en: Deleting
kok: काडून उडयता

en: Description
kok: विवरण

en: Description:
kok: विवरण:

en: Destination
kok: लक्ष्य

en: Destination CIDR
kok: लक्ष्य  CIDR

en: Detached
kok: तोडला

[ctx: Current status of a Volume]
en: Detaching
kok: तोडटा

en: Details
kok: तपशील

en: Device
kok: उपकरण

en: Device ID
kok: उपरकण ID

en: Device ID attached to the port
kok: उपकरण ID पोर्टाक जोडला

en: Device Name
kok: उपकरणाचे नाव

en: Device Owner
kok: उपकरण मालक

en: Direct Input
kok: थेट इनपूट

en: Direction
kok: दिका

en: Disable Gateway
kok: गेटवे निष्क्रिय करात

en: Disable HA mode
kok: HA स्थिती निष्क्रिय करात

en: Disable Service
kok: सेवा निष्क्रिय करात

en: Disable the compute service.
kok: गणन सेवा निष्क्रीय करात

en: Disabled
kok: निष्क्रिय केला

[ctx: Current status of a Hypervisor]
en: Disabled
kok: निष्क्रिय केला

en: Disabled compute service for host: %s.
kok: येजमानाखातीर अक्षम केल्ली गणन सेवा: %s.

en: Disassociate
kok: जोडणी काडात

en: Disassociate Floating IP
kok: फ्लोटिंग IP वेगळो करात

en: Disk
kok: डिस्क

en: Disk (GB)
kok: डिस्क (GB)

en: Disk Format
kok: डिस्क स्वरूप

en: Disk GB Hours
kok: डिस्क GB वरां

en: Disk Over Commit
kok: डिस्क ओव्हर कमीट

en: Disk Partition
kok: डिस्क वाटणी

en: Distributed
kok: वाटला

en: Domain "%s" must be disabled before it can be deleted.
kok: काडून उडोवच्यापयली "%s" डोमेन निष्क्रिय करपाक जाय.

en: Domain Context cleared.
kok: डोमेन संदर्भ साफ जाला.

en: Domain Context updated to Domain %s.
kok: डोमेन संदर्भ %s डोमेनान सुदारला.

en: Domain Groups
kok: डोमेन गट

en: Domain ID
kok: डोमेन ID

en: Domain Information
kok: डोमेन माहिती

en: Domain Members
kok: डोमेन सदस्य

en: Domain Name
kok: डोमेनाचे नाव

en: Domains
kok: डोमेन्स

en: Domains provide separation between users and infrastructure used by different organizations.
kok: डोमेन्स विंगडविंगड संघटना वापरतात ते वापरपी आणि संसाधना हांचेमजगती भेद करता.

en: Domains provide separation between users and infrastructure used by different organizations. Edit the domain details to add or remove groups in the domain.
kok: विंगडविंगड संघटनांनी वापरिल्ले वापरपी आणि संसाधनां हांचेमजगती डोमेन्स भेद करता. डोमेनांत गट जोडपाक वो काडपाक डोमेन तपशील संपादित करात.

en: Domains:
kok: डोमेन्स:

en: Down
kok: सकयल

[ctx: Current state of a Hypervisor]
en: Down
kok: सकयल

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Down
kok: सकयल

[ctx: Current status of a Network]
en: Down
kok: सकयल

[ctx: current status of port]
en: Down
kok: सकयल

[ctx: status of a network port]
en: Down
kok: सकयल

en: Download CSV Summary
kok: CSV सार डावनलोड करात

en: EC2 Access Key
kok: EC2 प्रवेश की

en: EC2 Secret Key
kok: EC2 गुप्त की

en: Edit
kok: संपादन

en: Edit Consumer
kok: गिरायक संपादित करात

en: Edit Domain
kok: डोमेनाचे संपादन करात

en: Edit Flavor
kok: फ्लेवराचे संपादन करात

en: Edit Group
kok: गटाचे संपादन करात

en: Edit Host Aggregate
kok: येजमान एग्रिगेट संपादन

en: Edit Instance
kok: इंस्टंस संपादित करात

en: Edit Network
kok: नेटवर्क संपादित करात

en: Edit Policy
kok: धोरण संपादित करात

en: Edit Port
kok: पोर्टाचे संपादन करात

en: Edit Project
kok: प्रकल्पाचे संपादन करात

en: Edit QoS Spec Consumer
kok: QoS Spec गिरायक संपादित करात

en: Edit Router
kok: राऊटराचे संपादन करात

en: Edit Security Group
kok: सुरक्षा गट संपादित करात

en: Edit Security Groups
kok: सुरक्षा गट संपादित करात

en: Edit Snapshot
kok: स्नॅपशॉट संपादित करात

en: Edit Spec
kok: Spec संपादित करात

en: Edit Subnet
kok: उपनेटाचे संपादन करात

en: Edit Volume
kok: आकार संपादित करात

en: Edit Volume Type Extra Spec
kok: आकार प्रकार अदिक Specs संपादित करात

en: Edit the image details.
kok: प्रतिमा तपशील संपादित करात

en: Edit the instance details.
kok: इंस्टंसाचो तपशील संपादित करात.

en: Edit the project details.
kok: प्रकल्प तपशील संपादित करात.

en: Edit the role's details.
kok: भूमीकेचो तपशील संपादित करात

en: Egress
kok: इग्रेस

en: Email
kok: ईमेल

en: Enable DHCP
kok:  DHCP सक्रिय करात

en: Enable HA mode
kok: HA स्थिती सक्रिय करात

en: Enabled
kok: सक्रिय केला

[ctx: Current status of a Hypervisor]
en: Enabled
kok: सक्रिय केला

en: Encrypted
kok: एनक्रिप्टेड

en: Encrypted Password
kok: एनक्रिप्टेड पासवर्ड

en: Encryption
kok: एनक्रिप्शन

en: Enter a value for ICMP code in the range (-1: 255)
kok:   ICMP कोडाखातीर (-1: 255) व्याप्तीन मोल दियात

en: Enter a value for ICMP type in the range (-1: 255)
kok:   ICMP प्रकाराखातीर (-1: 255) व्याप्तीन मोल दियात

en: Enter an integer value between 1 and 65535.
kok: 1 आनी 65535 मदीं पूर्णांक मोल दियात.

en: Ephemeral Disk
kok: एफमेरल डिस्क

en: Ephemeral Disk (GB)
kok: एफमेरल डिस्क (जीबी)

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Error
kok: एरर

[ctx: Current status of a Network]
en: Error
kok: एरर

[ctx: Current status of a Volume]
en: Error
kok: एरर

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Error
kok: एरर

[ctx: Current status of an Instance]
en: Error
kok: एरर

[ctx: current status of port]
en: Error
kok: एरर

[ctx: current status of router]
en: Error
kok: एरर

en: Error Downloading RC File: %s
kok: RC फायल डोवनलोड करतना एरर: %s

en: Error adding Hosts to the aggregate.
kok: एग्रिगेटाक येजमान जोडतना एरर.

en: Error editing QoS Spec consumer.
kok: QoS Spec गिरायक संपादित करतना एरर.

en: Error updating QoS Spec association.
kok: QoS Spec जोडणी सुदारतना एरर

en: Error when adding or removing hosts.
kok: येजमान जोडतना वो काडून उडयतना एरर.

en: Error writing zipfile: %(exc)s
kok:  झिपफायल बरयतना एरर: %(exc)s

en: Ether Type
kok: इथर प्रकार

en: Evacuate Host
kok: येजमान रिकामो करात

en: Evacuate the servers from the selected down host to an active target host.
kok: निवड केल्ल्या डाऊन येजमानातल्यान सक्रिय लक्ष्य येजमानांत सर्व्हर रिकामे करात.

en: Extend Volume
kok: आकार वाडयात

en: Extend the size of a volume.
kok: आकारमानाचो आकार वाडयात

en: Extending volume: "%s"
kok: वाडपी आकारमान: "%s"

en: External Gateway
kok: भायलो गेटवे

en: External Network
kok: भायलो नेटवर्क

en: External network "%(ext_net_id)s" expected but not found for router "%(router_id)s".
kok: भायलो नेटवर्क "%(ext_net_id)s" अपेक्षित पूण "%(router_id)s" राऊटराखातीर मेळू ना.

en: Extra Specs
kok: अदिक Specs

[ctx: Power state of an Instance]
en: Failed
kok: असफळ

en: Failed to add %(users_to_add)s project members%(group_msg)s and set project quotas.
kok: %(users_to_add)s प्रकल्प सदस्य%(group_msg)s जोडपाक आणि प्रकल्प कोटा थारावपाक जाले ना.

en: Failed to add %s project groups and update project quotas.
kok: %s प्रकल्प गट जोडपाक आनी प्रकल्प कोटा सुदारपाक असफळ.

en: Failed to add agent %(agent_name)s for network %(network)s.
kok:  %(network)s नेटवर्काखातीर %(agent_name)s एजंट जोडपाक असफळ.

en: Failed to create network %s
kok: %s नेटवर्क तयार करपाक असफळ

en: Failed to create router "%s".
kok: "%s" राऊटर तयार करपाक शकना.

en: Failed to delete network "%s"
kok: "%s" नेटवर्क काडून उडोवपाक अपेस.

en: Failed to delete port %s
kok: %s पोर्ट काडून उडोवपाक अपेस

en: Failed to disable compute service for host: %s.
kok: येजमानाखातीर गणन सेवा अक्षम करपाक जमले ना: %s.

en: Failed to evacuate host: %s.
kok: येजमान रिकामो करपाक जाले ना: %s.

en: Failed to evacuate instances: %s
kok: इन्स्टन्सेस काडून उडोवपाक अपेस : %s

en: Failed to live migrate instance to host "%s".
kok: "%s" येजमानांत इन्स्टन्स प्रत्यक्ष स्थलांतरित करपाक जाले ना.

en: Failed to modify %(users_to_modify)s project members%(group_msg)s and update project quotas.
kok: %(users_to_modify)s प्रकल्प सदस्य%(group_msg)s सुदारपाक आणि प्रकल्प कोटा सुदारपाक अपयश.

en: Failed to modify %s domain groups.
kok: %s डोमेन गट बदलुपाक असफळ

en: Failed to modify %s project members and update domain groups.
kok: %s प्रकल्प सदस्य बदलुपाक आनी डोमेन गट सुदारपाक असफळ.

en: Failed to modify %s project members, update project groups and update project quotas.
kok: %s प्रकल्प सदस्य सुदारपाक, प्रकल्प गट सुदारपाक आणि प्रकल्प कोटा सुदारपाक जाले ना.

en: Failed to update network %s
kok: %s नेटवर्क सुदारपाक असफळ.

en: Failed to update router %s
kok: %s राऊटर सुदारपाक शकना.

en: Fault
kok: चूक

en: Filter
kok: फिल्टर

en: Fingerprint
kok: बोटांचे ठसे

[ctx: Task status of an Instance]
en: Finishing Resize or Migrate
kok: परत आकार दिवप वो स्थलांतरित करप सोपता

en: Fixed IPs
kok: निश्चित IP

en: Flat
kok: सपाट

en: Flavor
kok: फ्लेवर

en: Flavor Access
kok: फ्लेवर प्रवेश

en: Flavor Choice
kok: फ्लेवराची निवड

en: Flavor Details
kok: फ्लेवर तपशील

en: Flavor ID =
kok: फ्लेवर ID =

en: Flavor Information
kok: फ्लेवराची माहिती

en: Flavor Name
kok: फ्लेवराचे नाव

en: Flavors
kok: फ्लेवर्स

en: Flavors define the sizes for RAM, disk, number of cores, and other resources and can be selected when users deploy instances.
kok: फ्लेवर्स RAM चो आकार, डिस्क, कोअरांची संख्या, आणि हेर संसाधनांची व्याख्या करता आणि वापरपी जेन्ना इन्स्टन्स नेमता तेन्ना निवड करू येता.

en: Floating IP
kok: फ्लोटिंग IP

en: Floating IPs
kok: फ्लोटिंग आयपी

en: For TCP and UDP rules you may choose to open either a single port or a range of ports. Selecting the "Port Range" option will provide you with space to provide both the starting and ending ports for the range. For ICMP rules you instead specify an ICMP type and code in the spaces provided.
kok: TCP आणि UDP नेमांखातीर तुमच्यान एक तर एकेरी पोर्ट वो जाय ते पोर्ट उक्ते करपाक निवडू येतात. "पोर्ट व्याप्ती" विकल्प निवडिल्ल्यान तुमका व्याप्तीचे सुरवेचे आणि निमणे पोर्ट दिवपाक जागो मेळटलो. ICMP नेमांखातीर, तुमी  ICMP प्रकार आणि संकेत दिल्ल्या जाग्यांत स्पश्ट करात.

en: Forbidden
kok: सोडून दिल्ले

[ctx: Force upload volume in in-use status to image]
en: Force
kok: शक्ती

en: Forcing to create snapshot "%s" from attached volume.
kok: जोडिल्ल्या आकारमानातल्यान स्नॅपशॉट "%s" तयार करपाची सक्ति करता.

en: Format
kok: स्वरूप

en: Format =
kok: स्वरूप =

en: From Port
kok: पोर्टाकडल्यान

en: From here you can add a DHCP agent for the network.
kok: हांगासांवन तुमी नेटवर्काखातीर DHCP एजंट जोडपाक शकतात.

en: From here you can create a snapshot of a volume.
kok: हांगासांवन तुमी आकारमानाचो स्नॅपशॉट तयार करपाक शकता.

en: Gateway IP
kok: गेटवे IP

en: Gateway IP and IP version are inconsistent.
kok: गेटवे IP आणि IP आवृत्तेन सातत्य ना

en: Gateway interface is added
kok: गेटवे इंटरफेस जोडला

en: Go
kok: वचात

en: Group "%s" was successfully created.
kok: "%s" गट यशस्विपणान तयार जाला.

en: Group ID
kok: गट ID

en: Group Management
kok: गट व्यवस्थापन

en: Group Members
kok: गट सदस्य

en: Group has been updated successfully.
kok: गट यशस्विपणान सुदारला.

en: Groups
kok: गट

en: Groups are used to manage access and assign roles to multiple users at once. After creating the group, edit the group to add users.
kok: प्रवेशाचे व्यवस्थापन करपाक आनी एकाच वेळार भौवापरप्यांक भूमीका दिंवपाक गटांचो वापर जाता. गट तयार करतकेर, वापरपी जोडपाक गट संपादित करात.

note: Translators: High Availability mode of Neutron router
en: HA mode
kok: HA स्थिती

[ctx: Current status of an Instance]
en: Hard Reboot
kok: हार्ड रिबूट

en: Help
kok: मदत

en: High Availability Mode
kok: उचेली उपलब्धताय स्थिती

en: Home
kok: होम

en: Host
kok: येजमान

en: Host =
kok: येजमान =

en: Host Aggregate Information
kok: येजमान एग्रिगेट माहिती

en: Host Aggregates
kok: येजमान एग्रिगेटस्

en: Host Routes
kok: येजमान वाटो

en: Host Routes format error: Destination CIDR and nexthop must be specified (value=%s)
kok: येजमान वाटो स्वरूपण एरर: लक्ष्य CIDR आणि नेक्स्टहॉप स्पश्ट करपाक जाय (मोल=%s)

en: Host aggregates divide an availability zone into logical units by grouping together hosts. Create a host aggregate then select the hosts contained in it.
kok: येजमान एग्रिगेट उपलब्धताय विभागाक येजमानांचे गट करून लॉजिकल युनिट्सांनी बदलता. येजमान एग्रिगेट तयार करात, उपरांत तातूतलो येजमान निवडात.

en: Host aggregates divide an availability zone into logical units by grouping together hosts. Edit the aggregate host to select hosts contained in it.
kok: येजमान एग्रिगेट उपलब्धताय विभाग येजमानांक गटांनी एकठांय करून लॉजिकल युनिट्सांनी बदलता. तातूंतले येजमान निवडुपाखातीर एग्रिगेट येजमान संपादित करात.

en: Hostname
kok: येजमानाचे नाव

en: Hosts
kok: येजमान

en: Hypervisor
kok: हायपरवायजर

en: Hypervisor Instances
kok: हायपरवायजर इंस्टसिस

en: Hypervisor Servers
kok: हायपरव्हायजर सर्व्हर

en: Hypervisor Summary
kok: हायपरवायजर सार

en: Hypervisors
kok: हायपरवायजर्स

en: IP Address
kok: IP नामो

en: IP Address (optional)
kok: IP नामो (वैकल्पिक)

en: IP Addresses
kok: IP नामे

en: IP Protocol
kok: IP शिष्टाचार

en: IP Version
kok: IP आवृत्ती

en: IP address %s associated.
kok: IPनामो %s जोडला.

en: IP address allocation pools. Each entry is: start_ip_address,end_ip_address (e.g., 192.168.1.100,192.168.1.120) and one entry per line.
kok: IP नामो वाटप पूल्स. प्रत्येक नोंद ही: सुरू_आयपी_नामो,निमणो_आयपी_नामो (देखीक., 192.168.1.100,192.168.1.120) आणि ओळीक एक नोंद.

en: IP address list of DNS name servers for this subnet. One entry per line.
kok: ह्या उपनेटखातीर  DNS नाव सर्व्हराची IP नामो वळेरी. प्रत्येक ओळींत एक नोंद.

en: IP address of Gateway (e.g. 192.168.0.254) The default value is the first IP of the network address (e.g. 192.168.0.1 for 192.168.0.0/24, 2001:DB8::1 for 2001:DB8::/48). If you use the default, leave blank. If you do not want to use a gateway, check 'Disable Gateway' below.
kok: (देख. 192.168.0.254) चो IP नामो. मुळावे मोल नेटवर्क नाम्याचो पयलो IP आसा (देख. 192.168.0.0/24 खातीर 192.168.0.1, 2001:DB8::/48 खातीर 2001:DB8::1). तुमी मुळावे वपारल्यार, रिकामे सोडात. तुमका गेटवे वापरपाचे नासल्यार, सकयल 'गेटवे निष्क्रिय करात' खूण करात.

en: IPv4 Address =
kok: IPv4 नामो =

en: IPv6 Address =
kok: IPv6 नामो =

en: IPv6 Address Configuration Mode
kok: IPv6 नामो संरचनाय स्थिती

en: ISO - Optical Disk Image
kok: ISO -  ऑप्टिकल डिस्क प्रतिमा

en: Identity
kok: ओळख

en: Identity service does not allow editing user data.
kok: ओळख सेवा वापरप्याचो डेटा संपादित करापाची परवानगी दिना.

en: If console is not responding to keyboard input: click the grey status bar below.
kok: कीबोर्ड इनपूटाक जर कंसोल प्रतिसाद दिना: सकयली ग्रे स्थिती पट्टी क्लीक करात.

en: Image
kok: प्रतिमा

[ctx: Type of an image]
en: Image
kok: प्रतिमा

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Backup
kok: प्रतिमा बॅकअप

en: Image File
kok: प्रतिमा फायल

en: Image ID =
kok: प्रतिमा ID =

en: Image Location
kok: प्रतिमेचे थळ

en: Image Name
kok: प्रतिमेचे नाव

en: Image Name =
kok: प्रतिमेचे नाव =

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Pending Upload
kok: अपलोड बाकी आशिल्ली प्रतिमा

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Snapshot Pending
kok: प्रतिमा स्नॅपशॉट उल्ला

en: Image Source
kok: प्रतिमेचो स्त्रोत

[ctx: Task status of an Instance]
en: Image Uploading
kok: प्रतिमा अपलोड जाता

en: Image source must be specified
kok: प्रतिमेचो स्त्रोत स्पश्ट करपाक जाय

en: Image was successfully updated.
kok: प्रतिमा यशस्विपणान सुदाल्ल्या.

en: Images
kok: प्रतिमा

en: Import Key Pair
kok: की जोडी आयात करात

en: Info
kok: इंन्फो

en: Information
kok: माहिती

en: Ingress
kok: इनग्रेस

en: Injected Files
kok: इंजेक्टेड फायली

en: Instance
kok: इंस्टंस

en: Instance Action List
kok: इन्स्टन्स कारवाय वळेरी

en: Instance Admin Password
kok: इंस्टंस एडमिन पासवर्ड

en: Instance Console
kok: इंस्टंस कंसोल

en: Instance Console Log
kok: इंस्टंस कंसोल लॉग

en: Instance ID
kok: इंस्टंस ID

en: Instance Name
kok: इंस्टंसाचे नाव

en: Instance Overview
kok: इंस्टंस अवलोकन

en: Instance Password is not set or is not yet available
kok: इंस्टंस पासवर्ड थारायल्लो ना वो तो आजून उपलब्ध ना.

en: Instance Security Groups
kok: इंस्टंस सुरक्षा गट

en: Instances
kok: इंस्टंसिस

en: Insufficient privilege level to view domain information.
kok: डोमेन माहिती पळोवपाक अपुरी प्राधान्य पातळी

en: Insufficient privilege level to view group information.
kok: गट माहिती पळोवपाक अपुरी प्राधान्य पातळी.

en: Insufficient privilege level to view project information.
kok: प्रकल्प माहिती पळोवपाक अपुरी प्राधान्य पातळी.

en: Insufficient privilege level to view role information.
kok: भूमिका माहिती पळोवपाक अपुरी प्राधान्य पातळी.

en: Insufficient privilege level to view user information.
kok: वापरप्याली माहिती पळोवपाक अपुरी प्राधान्य पातळी

en: Interface added
kok: इंटरफेस जोडलो

en: Interfaces
kok: इंटरफेस

en: Internal Interface
kok: अंतर्गत इंटरफेस

en: Invalid date format: Using today as default.
kok: अमान्य तारकेचे स्वरूप: मुळाव्यान आज वापरता.

en: Invalid time period. The end date should be more recent than the start date.
kok: अवैध काळ. निमणी तारीक सुरवेच्या तारकेच्या लागीची जाय.

en: Invalid time period. You are requesting data from the future which may not exist.
kok: अमान्य काळ. तुमी भविश्यातली माहिती मागतात जी अस्तित्वांत ना.

en: Items Per Page
kok: दरेक पानावयल्यो वस्तीं

en: Kernel ID
kok: कर्नल ID

en: Key
kok: की

en: Key Name
kok: की चे नाव

en: Key Pair
kok: की जोड

en: Key Pair Name
kok: की जोडीचे नाव

en: Key Pairs
kok: की जोडी

en: Key Pairs are how you login to your instance after it is launched.
kok: की जोडी म्हळ्यार तुमी कशे तुमचे इन्स्टन्स चालू करतकीर तातूंत लॉगिन करतात.

en: Key Size (bits)
kok: की आकार(बीट्स)

en: Key-Value Pairs
kok: की-मोल जोडीं

en: Language
kok: भास

[ctx: Time since the last update]
en: Last Updated
kok: निमणी सुदारिल्ले

en: Launch
kok: चालू करात

en: Launch Instance
kok: इंस्टंस चालू करात

en: Launch Instance (Quota exceeded)
kok: इंस्टंस चालू करात (कोटा वाडला)

en: Launch as Instance
kok: इंस्टंस म्हण चालू करात

en: Length of Injected File Path
kok: इंजेक्टेड फायल वाटेची लांबाय

en: Limit
kok: मर्यादा

en: Live Migrate
kok: प्रत्यक्ष स्थलांतर

en: Live Migrate Instance
kok: इन्स्टन्स प्रत्यक्ष स्थलांतरित करात

en: Live migrate an instance to a specific host.
kok: इन्स्टन्साक विशिश्ट येजमानांत प्रत्यक्ष स्थलांतरित करात.

en: Load Balancer VIP %s
kok: लोड बॅलन्सर VIP %s

en: Local
kok: थळावे

en: Local Disk Usage
kok: थळावी डिस्क वापर

en: Local Storage (total)
kok: थळावो साठो (एकूण)

en: Local Storage (used)
kok: थळावो साठो (वापरिल्ले)

en: Log
kok: लॉग

en: Log Length
kok: लॉगाची लांबाय

en: MAC Learning State
kok: MAC शिकपाची स्थिती

en: Manage Attachments
kok: जोडण्यांचे व्यवस्थापन करात

en: Manage Floating IP Associations
kok: फ्लोटिंग IP जोडण्यांचे व्यवस्थापन करात

en: Manage Hosts
kok: येजमानांचे व्यवस्थापन करात

en: Manage Hosts Aggregate
kok: येजमान एग्रिगेट व्यवस्थापन करात.

en: Manage Hosts within Aggregate
kok: एग्रिगेटामजगतीचे येजमानांचे व्यवस्थापन करात

en: Manage Members
kok: सदस्यांचे व्यवस्थापन करात

en: Manage QoS Spec Association
kok:  QoS Spec जोडणेचे व्यवस्थापन करात

en: Manage Rules
kok: नियमांचे व्यवस्थापन करात

en: Manage Specs
kok: Specs चे व्यवस्थापन करात

en: Manage Volume Attachments
kok: आकार जोडींचे व्यवस्थापन करात

en: Manual
kok: हस्तुकी

en: Mapped Fixed IP Address
kok: मॅप्ड निश्चित IP नामो

en: Memory Usage
kok: मेमरी वापर

en: Message
kok: संदेश

en: Metadata
kok: मेटाडेटा

en: Metadata Items
kok: मेटाडेटा वस्तीं

[ctx: Current status of an Instance]
en: Migrating
kok: विलीन जाता

[ctx: Task status of an Instance]
en: Migrating
kok: विलीन जाता

en: Migration Policy
kok: विलीनीकरण धोरण

en: Min Disk
kok: किमान डिस्क

en: Min RAM
kok: किमान RAM

en: Minimum Disk (GB)
kok: किमान डिस्क (GB)

en: Minimum RAM (MB)
kok: किमान  RAM (MB)

en: Modified domain "%s".
kok: डोमेन "%s" बदलात.

en: Modified instance "%s".
kok: "%s" इंस्टंस बदल्ला.

en: Modified project "%s".
kok: प्रकल्प "%s" बदल्ला.

en: Modify Access
kok: प्रवेश बदलात

en: Modify Consumer
kok: गिरायक बदलात

en: Modify Groups
kok: गट बदलात

en: Modify Quotas
kok: कोटा बदलात

en: Modify dashboard settings for your user.
kok: तुमच्या वापरप्याखातीर डॅशबोर्ड स्थापितां बदलात.

en: Modify name and description of a volume.
kok: आकाराचे नाव आनी विवरण बदलात.

en: Modify the name and description of a snapshot.
kok: स्नॅपशॉटचे नाव आणि विवरण बदलात

en: Monitoring:
kok: देखरेख करता:

en: Name
kok: नाव

en: Name: %(name)s ID: %(uuid)s
kok: नाव: %(name)s ID: %(uuid)s

en: Network
kok: नेटवर्क

en: Network %s was successfully updated.
kok: %s नेटवर्क यशस्विपणान सुदारला.

en: Network Address
kok: नेटवर्क नामो

en: Network Address and IP version are inconsistent.
kok: नेटवर्क नामो आणि IP आवृत्तेन सातत्य ना.

en: Network Agents
kok: नेटवर्क एजंटस्

en: Network Details
kok: नेटवर्क तपशील

en: Network ID
kok: नेटवर्क ID

en: Network Name
kok: नेटवर्काचे नाव

en: Network Topology
kok: नेटवर्क टोपोलॉजी

en: Network Type:
kok: नेटवर्क प्रकार:

en: Network address in CIDR format (e.g. 192.168.0.0/24)
kok: CIDR स्वरूपांत नेटवर्क नामो  (देखीक, 192.168.0.0/24)

en: Network address in CIDR format (e.g. 192.168.0.0/24, 2001:DB8::/48)
kok: CIDR स्वरूप (देख. 192.168.0.0/24, 2001:DB8::/48) न नेटवर्क नामो

en: Network list can not be retrieved.
kok: नेटवर्क वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

[ctx: Task status of an Instance]
en: Networking
kok: नेटवर्किंग

en: Networks
kok: नेटवर्क्स

en: Never
kok: केन्नाच ना

en: Never updated
kok: केन्नाच सुदारू ना

en: New DHCP Agent
kok: नवो DHCP एजंट

en: New Flavor
kok: नवो फ्लेवर

en: New Host
kok: नवो येजमान

en: New password
kok: नवो पासवर्ड

en: New size must be greater than current size.
kok: नवो आकार सद्याच्या आकारापरस व्हड आसपाक जाय.

en: No
kok: ना

en: No Host selected.
kok: येजमान निवडील्ले ना.

en: No Hosts found.
kok: येजमान मेळू ना.

[ctx: Power state of an Instance]
en: No State
kok: स्थिती ना

en: No attached device
kok: उपकरण जोडील्ले ना

en: No availability zones found
kok: उपलब्धताय विभाग मेळू ना

en: No available console found.
kok: उपलब्ध कंसोल मेळू.

en: No available projects
kok: प्रकल्प उपलब्ध ना

en: No flavors available
kok: फ्लेवर्स उपलब्ध ना

en: No floating IP addresses allocated
kok: फ्लोटिंग IP नामे दिल्ले ना

en: No floating IP pools available
kok: फ्लोटिंग IP पूल्स उपलब्ध ना

en: No groups found.
kok: गट मेळू ना.

en: No groups.
kok: गट ना.

en: No host selected.
kok: येजमान निवडील्ले ना.

en: No hosts found.
kok: येजमान मेळू ना.

en: No images available
kok: प्रतिमा उपलब्ध ना

en: No instances available
kok: इंस्टंसिस उपलब्ध ना

en: No key pairs available
kok: की जोडी उपलब्ध ना

en: No networks available
kok: नेटवर्क मेळना

en: No options specified
kok: विकल्प स्पश्ट केल्ले ना

en: No other agents available.
kok: हेर एजंट्स उपलब्ध ना.

en: No other hosts available.
kok: हेर येजमान उपलब्ध ना.

en: No ports available
kok: पोर्ट्स उपलब्ध ना

en: No projects found.
kok: प्रकल्प मेळू ना.

en: No projects selected. All projects can use the flavor.
kok: प्रकल्प निवडील्ले ना. सगळे प्रकल्प फ्लेवर्स वापरपाक शकता.

en: No rules defined.
kok: नियम स्पश्ट केल्ले ना.

en: No security groups available
kok: सुरक्षा गट उपलब्ध ना

en: No security groups enabled.
kok: सुरक्षा गट सक्रिय ना.

en: No security groups found.
kok: सुरक्षा गट मेळू ना.

en: No source, empty volume
kok: स्त्रोत ना, रिकामो आकार

en: No subnets available
kok: उपनेट्स उपलब्ध ना

en: No users found.
kok: वापरपी मेळू ना.

en: No users.
kok: वापरपी ना.

en: No volume type
kok: आकाराचो प्रकार

en: No volumes attached.
kok: आकार जोडल्ले ना.

en: No volumes available
kok: आकार उपलब्ध ना

en: Non-Members
kok: बिगर-सदस्य

en: None
kok: काय ना

[ctx: Task status of an Instance]
en: None
kok: काय ना

en: Normal
kok: सामान्य

en: Not attached
kok: जोडिल्ले ना

en: Not available
kok: उपलब्ध ना

en: Note:
kok: टिप:

en: Number of Instances
kok: इंस्टंसिसाची संख्या

en: Number of Snapshots
kok: स्नॅपशॉटांची संख्या

en: Number of VCPUs
kok: VCPU ची संख्या

en: Number of Volumes
kok: आकारांची संख्या

en: OR Copy/Paste your Private Key
kok: OR तुमची खाजगी की प्रत करात/दसयात

en: Object Store
kok: वस्त साठो

en: Old Flavor
kok: पोन्नो फ्लेवर

en: On Demand
kok: मागणी वेल्यान

en: Open Port
kok: ओपन पोर्ट

en: Open Port/Port Range:
kok: पोर्ट उगडात/पोर्ट व्याप्ती:

en: Optionally, you may choose to create a new volume.
kok: विकल्पान, तुमच्यान नवो आकार तयार करप निवडू येता

en: Other Protocol
kok: हेर शिष्टाचार

en: Overview
kok: अवलोकन

en: Owner
kok: मालक

en: Page Not Found
kok: पान मेळू ना

en: Password
kok: पासवर्ड

[ctx: Current status of an Instance]
en: Password
kok: पासवर्ड

en: Password changed. Please log in again to continue.
kok: पासवर्ड बदल्ला. फुडे वचपाक मात्शे परतून लॉग ईन.

en: Passwords do not match.
kok: पासवर्ड जुळना.

[ctx: Current status of an Instance]
en: Paused
kok: थारयला

[ctx: Power state of an Instance]
en: Paused
kok: थारयला

[ctx: Task status of an Instance]
en: Pausing
kok: थारयता

en: Physical Network
kok: प्रत्यक्ष नेटवर्क

en: Physical Network:
kok: प्रत्यक्ष नेटवर्क:

en: Please note:
kok: नोंद घेयात:

en: Please try again later [Error: %s].
kok: मात्शे मागीर यत्न करात [एरर: %s].

en: Pool
kok: पूल

en: Port
kok: पोर्ट

en: Port %s was successfully created.
kok: %s पोर्ट यशस्विपणान तयार जाला.

en: Port %s was successfully updated.
kok: %s पोर्ट यशस्विपणान सुदारला.

en: Port Range
kok: पोर्ट व्याप्ती

en: Port list can not be retrieved.
kok: पोर्ट वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Port to be associated
kok: जोडपाचो पोर्ट

en: Ports
kok: पोर्ट्स

en: Power State
kok: ऊर्जा स्थिती

[ctx: Task status of an Instance]
en: Powering Off
kok: बंद करता

[ctx: Task status of an Instance]
en: Powering On
kok: चालू करता

[ctx: Task status of an Instance]
en: Preparing Resize or Migrate
kok: नव्या आकाराची वो स्थलांतराची तयारी करता

en: Primary Project
kok: प्राथमिक प्रकल्प

en: Private Key File
kok: खासगी की फायल

en: Project
kok: प्रकल्प

en: Project Groups
kok: प्रकल्प गट

en: Project ID
kok: प्रकल्प ID

en: Project Information
kok: प्रकल्पाची माहिती

en: Project Limits
kok: प्रकल्प मर्यादा

en: Project Members
kok: प्रकल्प सदस्य

en: Project Name
kok: प्रकल्पाचे नाव

en: Project Quotas
kok: प्रकल्प कोटा

en: Project Usage
kok: प्रकल्प वापर

en: Project Usage Overview
kok: प्रकल्प वापर अवलोकन

en: Projects
kok: प्रकल्प

en: Projects:
kok: प्रकल्प:

en: Protected
kok: सुरक्षित

en: Protocol
kok: शिष्टाचार

en: Provider
kok: पुरोवपी

en: Provider Network
kok: दिवपी नेटवर्क

en: Provider Network Type
kok: दिवपी नेटवर्क प्रकार

en: Public
kok: भौशिक

en: Public Key
kok: भौशिक की

en: QCOW2 - QEMU Emulator
kok: QCOW2 - QEMU इम्यूलेटर

en: QoS Spec to be associated
kok: जोडपाचे QoS Spec

en: Quota Name
kok: कोटाचे नाव

en: Quota exceeded for resource router.
kok: संसाधन राऊटराखातीर कोटा वाडला.

en: Quota value(s) cannot be less than the current usage value(s): %s.
kok: कोटा मोल(लां) सद्याचे वापर मोल(लां) परस कमी आसपाक जाय ना: %s.

en: RAM (total)
kok: RAM (एकूण)

en: RAM (used)
kok: RAM (वापरिल्ले)

en: Ramdisk ID
kok: रॅमडिस्क ID

en: Raw
kok: कच्चे

[ctx: Image format for display in table]
en: Raw
kok: कच्चे

en: Reason
kok: कारण

en: Reason: %(disabled_reason)s
kok: कारण: %(disabled_reason)s

[ctx: Action log of an instance]
en: Reboot
kok: परत बूट करात

[ctx: Current status of an Instance]
en: Reboot
kok: परत बूट करात

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebooting
kok: परत बूट करता

[ctx: Action log of an instance]
en: Rebuild
kok: परतून बांदणी

[ctx: Current status of an Instance]
en: Rebuild
kok: परतून बांदणी

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebuild Block Device Mapping
kok: ब्लॉक उपकरण मॅपिंग रिबिल्ड

en: Rebuild Instance
kok: इन्स्टन्स परत बांदात

en: Rebuild Password
kok: पासवर्ड परतून बांधात

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebuild Spawning
kok: स्पॉनिंग रिबिल्ड

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rebuilding
kok: परतून बांदता

en: Rebuilding instance %s.
kok: %s इंस्टंस परत बांदता.

en: Regions:
kok: प्रदेश:

en: Remote
kok: रिमोट

en: Remote:
kok: रिमोट:

en: Request ID
kok: विनंती ID

[ctx: Current status of an Instance]
en: Rescue
kok: सोडयात

[ctx: Task status of an Instance]
en: Rescuing
kok: सोडयता

en: Resize
kok: परत आकार दियात

[ctx: Action log of an instance]
en: Resize
kok: परत आकार दियात

en: Resize Instance
kok: इंस्टंसाक परत आकार दियात

[ctx: Current status of an Instance]
en: Resize/Migrate
kok: परत आकार दियात/स्थलांतरित करात

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resized or Migrated
kok: परत आकार दिला वो स्थलांतरित केला

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resizing or Migrating
kok: परत आकार दिता वो विलीन करता

en: Resources
kok: संसाधनां

en: Restore Backup
kok: बॅकअप परत दवरात

en: Restore Backup to Volume
kok: आकाराक बॅकअप परत करात

en: Restore Backup:
kok: आकार बॅकअप:

en: Restore Volume Backup
kok: आकार बॅकअप परतून मेळयात

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Restoring
kok: परत सारके करता

[ctx: Task status of an Instance]
en: Restoring
kok: परत सारके करता

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resuming
kok: परत येता

en: Retrieve Instance Password
kok: इंस्टंस पासवर्ड  परत मेळयात.

en: Retrieve Password
kok: पासवर्ड परत मेळयात

en: Revert Resize/Migrate
kok: नवो आकार/स्थलांतर रद्द करात

[ctx: Current status of an Instance]
en: Revert Resize/Migrate
kok: नवो आकार/स्थलांतर रद्द करात

[ctx: Task status of an Instance]
en: Reverting Resize or Migrate
kok: परत आकार दिवपान वो स्थलांतरित करपान परत येता

en: Role
kok: भूमीका

en: Role ID
kok: भूमीका ID

en: Role Name
kok: भूमीकेचे नाव

en: Role created successfully.
kok: भूमीका यशस्विपणान तयार जाल्या.

en: Role updated successfully.
kok: भूमीका यशस्विपणान सुदाल्ल्या.

en: Roles
kok: भूमीका

en: Root Disk
kok: रूट डिस्क

en: Root Disk (GB)
kok: रूट डिस्क (GB)

en: Router
kok: राऊटर

en: Router %s was successfully created.
kok: %s राऊटर यशस्विपणान तयार जाला.

en: Router %s was successfully updated.
kok: %s राऊटर यशस्विपणान सुदारला.

en: Router Name
kok: राऊटराचे नाव

en: Router Type
kok: राऊटराचो प्रकार

en: Routers
kok: राऊटर्स

en: Rule
kok: नियम

en: Rule:
kok: नियम:

en: Rules
kok: नियम

en: Rules define which traffic is allowed to instances assigned to the security group. A security group rule consists of three main parts:
kok: सुरक्षा गटाक खंयचे इन्स्टन्सीस नेमकाल अनुमती आसा ते नेम थारायतात. सुरक्षा गट नेमाचे तीन मुखेल भाग आसू येतात:

[ctx: Power state of an Instance]
en: Running
kok: चलता

en: SSH key pairs can be generated with the ssh-keygen command:
kok: SSH की जोडी ssh-keygen कमांडान तयार करपाक मेळटा:

en: Save
kok: जतनाय करात

en: Save Changes
kok: बदलांची जतनाय करात

en: Saved extra spec "%s".
kok: अदिक spec "%s" ची जतनाय जाल्या.

en: Saved spec "%s".
kok: spec "%s" ची जतनाय जाल्या.

[ctx: Task status of an Instance]
en: Scheduling
kok: नेमून दिता

en: Security Group
kok: सुरक्षा गट

en: Security Group Rules
kok: सुरक्षा गट नियम

en: Security Groups
kok: सुरक्षा गट

en: Segmentation ID
kok: विभागीकरण ID

en: Segmentation ID:
kok: विभागीकरण ID:

en: Select Image
kok: प्रतिमा निवडात

en: Select Subnet
kok: उपनेट निवडात

en: Select Volume
kok: आकार निवडात

en: Select a New Flavor
kok: नवो फ्लेवर निवडात

en: Select a key pair
kok: की जोडी निवडात

en: Select a new agent
kok: नवो एजंट निवडात

en: Select a new host
kok: नवो येजमान निवडात

en: Select a port
kok: पोर्ट निवडात

en: Select a project
kok: प्रकल्प निवडात

en: Select a target host
kok: लक्ष्य येजमान निवडात

en: Select a volume to restore to.
kok: परत करपाक आकार निवडात

en: Select an IP address
kok:  IP नामो निवडात

en: Select an instance
kok: इंस्टंस निवडात

en: Select an instance to attach to.
kok: क जोडपाक इंस्टंस निवडात.

en: Select format
kok: स्वरूप निवडात

en: Select network
kok: नेटवर्क निवडात

en: Select the image to rebuild your instance.
kok: तुमचो इंस्टंस परत बांधपाक प्रतिमा निवडात.

en: Select the projects where the flavors will be used. If no projects are selected, then the flavor will be available in all projects.
kok: फ्लेवर्स वापरले वतले ते प्रकल्प निवडात. प्रकल्प निवडले ना जाल्यार, फ्लेवर सगळ्या प्रकल्पांनी उपलब्ध जातलो.

en: Selected Hosts
kok: निवडील्ले येजमान

en: Selected Projects
kok: निवडील्ले प्रकल्प

en: Selected hosts
kok: निवडील्ले येजमान

en: Server error
kok: सर्वर एरर

en: Service
kok: सेवा

en: Service Endpoint
kok: सेवा एंडपॉयंट

en: Services
kok: सेवा

en: Services Down
kok: सेवा सकयल

en: Services Up
kok: सेवा वयर

en: Set Domain Context
kok: डोमेन संदर्भ थारायात

en: Set Gateway
kok: गेटवे थारायात

en: Set as Active Project
kok: सक्रिय प्रकल्प म्हण थारायात

en: Set maximum quotas for the project.
kok: प्रकल्पाखातीर कमाल कमाल कोटा थारायात.

en: Settings
kok: स्थापितां

en: Settings saved.
kok: स्थापितांची जतनाय जाल्या.

en: Shared
kok: वाटिल्ली

en: Shared Storage
kok: वाटिल्लो साठो

[ctx: Current status of an Instance]
en: Shelved
kok: दाळिल्ले

[ctx: Current status of an Instance]
en: Shelved Offloaded
kok: दाळिल्ले ऑफलोडेड

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving
kok: दाळता

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving Image Pending Upload
kok: अपलोड न जाल्ली प्रतिमा दाळता

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving Image Uploading
kok: प्रतिमा अपलोडिंग दाळता

[ctx: Task status of an Instance]
en: Shelving Offloading
kok: दाळिल्ले ऑफलोडिंग करता

[ctx: Power state of an Instance]
en: Shut Down
kok: बंद करात

[ctx: Power state of an Instance]
en: Shut Off
kok: बंद कर

[ctx: Current status of an Instance]
en: Shutoff
kok: बंद करात

en: Sign Out
kok: सायन आवट

en: Size
kok: आकार

en: Slash is not an allowed character.
kok: स्लॅशाक परवानगी ना.

en: Snapshot
kok: स्नॅपशॉट

[ctx: Type of an image]
en: Snapshot
kok: स्नॅपशॉट

en: Snapshot "%(name)s" created for instance "%(inst)s"
kok: "%(inst)s"  इंस्टंसाखातीर "%(name)s" स्नॅपशॉट तयार केला

en: Snapshot Limits
kok: स्नॅपशॉट मर्यादा

en: Snapshot Name
kok: स्नॅपशॉटाचे नाव

en: Snapshot source must be specified
kok: स्नॅपशॉटाचो स्त्रोत स्पश्ट करपाक जाय

[ctx: Task status of an Instance]
en: Snapshotting
kok: स्नॅपशॉटिंग

[ctx: Current status of an Instance]
en: Soft Deleted
kok: सॉफ्ट काडून उडयल्ले

[ctx: Task status of an Instance]
en: Soft Deleting
kok: सॉफ्ट काडून उडयता

en: Something went wrong!
kok: किदे तरी चुकले

[ctx: Task status of an Instance]
en: Spawning
kok: स्पॉनिंग

en: Specifies how IPv6 addresses and additional information are configured. We can specify SLAAC/DHCPv6 stateful/DHCPv6 stateless provided by OpenStack, or specify no option. 'No options specified' means addresses are configured manually or configured by a non-OpenStack system.
kok: IPv6 नामो आणि अदिक माहिती कशी संरचनाय करता हे स्पश्ट करता. आमच्यान ओपनस्टॅकान दिल्ली SLAAC/DHCPv6 stateful/DHCPv6 स्टेटलेस स्पश्ट करू येता वो विकल्प ना स्पश्ट करात.  'विकल्प ना स्पश्ट केला' म्हळ्यार नामे मॅन्युअली संरचनाय जातले वो बिगर - ओपनस्टॅक व्यवस्थेवरवी संरचनाय जातले.

en: Specify additional attributes for the subnet.
kok: उपनेटाखातीर अदिक गुणधर्म स्पश्ट करात.

en: Specify an IP address for the interface created (e.g. 192.168.0.254).
kok: तयार केल्ल्या इंटरफेसाक IP नामो स्पश्ट करात (देखीक. 192.168.0.254).

en: Specify an image to upload to the Image Service.
kok: प्रतिमा सेवेन अपलोड करपाची प्रतिमा स्पश्ट करात.

en: Start
kok: सुरवात

[ctx: Action log of an instance]
en: Start
kok: सुरवात

en: Start Time
kok: सुरवातीचो वेळ

en: Start address is larger than end address (value=%s)
kok: सुरवेचो नामो निमण्या नाम्यापरस व्हड आसा (मोल=%s)

en: Start and end addresses must be specified (value=%s)
kok: सुरवेचो आनी निमणो नामो स्पश्ट करपाक जाय (मोल=%s)

en: State
kok: राज्य

en: Status
kok: स्थिती

en: Status =
kok: स्थिती =

en: Subnet
kok: उपनेट

en: Subnet Details
kok: उपनेट तपशील

en: Subnet ID
kok: उपनेट ID

en: Subnet Name
kok: उपनेटाचे नाव

en: Subnet list can not be retrieved.
kok: उपनेट वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Subnets
kok: उपनेट्स

en: Subnets Associated
kok: संबंधित उपनेट्स

en: Successfully added rule: %s
kok: यशस्विपणान नियम जोडला: %s

en: Successfully created QoS Spec: %s
kok: यशस्विपणान तयार जाला QoS Spec: %s

en: Successfully created encryption for volume type: %s
kok: यशस्विपणान आकार प्रकाराखातीर एनक्रिप्शन तयार केला: %s

en: Successfully created security group: %s
kok: यशस्विपणान सुरक्षा गट तयार केला: %s

en: Successfully created volume type: %s
kok: यशस्विपणान तयार जाला आकार प्रकार: %s

en: Successfully disassociated Floating IP: %s
kok: यशस्विपणान फ्लोटिंग IP ची जोडणी काडल्या : %s

en: Successfully imported public key: %s
kok: यशस्विपणान भौशिक की आयात केल्या: %s

en: Successfully modified QoS Spec consumer.
kok: QoS Spec गिरायक यशस्विपणान बदल्ला.

en: Successfully sent the request to change the volume type to "%(vtype)s" for volume: "%(name)s"
kok: "%(name)s" :प्रकाराखातीर  "%(vtype)s" आकारमान प्रकार बदलपाची विनंती सफळ रीतीन धाडली.

en: Successfully sent the request to upload volume to image for volume: "%s"
kok: आकारमानाखातीर प्रतिमेन आकारमान अपलोड करपाची विनंती यशस्विपणान धाडल्या: "%s"

en: Successfully updated QoS Spec association.
kok: QoS Spec जोडणी यशस्विपणान सुदाल्ल्या.

en: Successfully updated aggregate: "%s."
kok: एग्रिगेट : "%s." सफळ रीतीन सुदारलो

en: Successfully updated security group: %s
kok: यशस्विपणान सुरक्षा गट सुदारला: %s

en: Successfully updated volume snapshot status: "%s".
kok: आकार स्नॅपशॉट स्थिती: "%s" यशस्विपणान सुदारल्या.

en: Successfully updated volume status to "%s".
kok: आकार स्थिती यशस्विपणान "%s" न सुदाल्ल्या.

[ctx: Current status of an Instance]
en: Suspended
kok: रद्द केले

[ctx: Power state of an Instance]
en: Suspended
kok: रद्द केले

[ctx: Task status of an Instance]
en: Suspending
kok: रद्द करता

en: Swap Disk
kok: स्वॅप डिस्क

en: Swap Disk (MB)
kok: स्वॅप डिस्क (MB)

en: System
kok: व्यवस्था

en: System Information
kok: व्यवस्था माहिती

en: Target Host
kok: लक्ष येजमान

en: Task
kok: काम

en: The "from" port number is invalid.
kok: "कडल्यान" पोर्ट क्रमांक अमान्य.

en: The "to" port number is invalid.
kok: "क" पोर्ट क्रमांक अमान्य.

en: The "to" port number must be greater than or equal to the "from" port number.
kok: "कडे" पोर्ट क्रमांक "कडल्यान" पोर्ट क्रमांकापरस व्हडलो वो समान आसपाक जाय.

en: The <strong>Cipher</strong> is the encryption algorithm/mode to use (e.g., aes-xts-plain64). If the field is left empty, the provider default will be used.
kok: <strong>सायफर</strong> हे वापरपाचे एनक्रिप्शन अल्गोरिदम/स्थिती (देखीक, aes-xts-plain64). जर क्षेत्र रिकामे उरले, मुळावे दिवपी वापरले वतले.

en: The <strong>Control Location</strong> is the notional service where encryption is performed (e.g., front-end=Nova). The default value is 'front-end.'
kok: <strong>नियंत्रण थळ</strong> ही कल्पक सेवा जंय एनक्रिप्शन तयार जाता (देखीक, फ्रंड-एंड=नोव्हा). मुळावे मोल आसा 'फ्रंट-एंड.'

en: The Aggregate was updated.
kok: एग्रिगेट सुदारलो.

en: The ICMP code not in range (-1, 255)
kok:  ICMP कोड (-1, 255) व्याप्तीन ना

en: The ICMP type not in range (-1, 255)
kok:  ICMP प्रकार (-1, 255) व्याप्तीन ना

en: The ID "%s" is already used by another flavor.
kok: "%s" ID पयलीच हेर फ्लेवरान वापल्ला.

en: The Image Location field MUST be a valid and direct URL to the image binary. URLs that redirect or serve error pages will result in unusable images.
kok: प्रतिमा थळ क्षेत्र MUST वैध आसपाक जाय आणि URL  क प्रतिमा बायनरींत निर्देश दिवपाक जाय. URLs जे एरर पानांक नवी दिशा दितात वो सेवा करतात त्यो वापर करपाक न येवपी प्रतिमा जातल्यो.

en: The Key Pair name that was associated with the instance
kok: इंस्टंसाकडे संबंधित की जोडीचे नाव

en: The container cannot be deleted since it is not empty.
kok: कंटेनर काडून उडोवपाक शकना कारण तो रिकमी ना.

en: The instance password encrypted with your public key.
kok: तुमच्या भौशिक की संयत एनक्रिप्ट केल्लो इंस्टंस पासवर्ड.

en: The minimum disk size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
kok: प्रतिमा बूट करपाक गरजेचो डिस्काचो किमान आकार. स्पश्ट करू ना जाल्यार, हे मोल मुळाव्यान 0 (किमान ना).

en: The minimum memory size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
kok: प्रतिमा बूट करपाक गरजेची किमान मेमरी. स्पश्ट करू ना जाल्यार, हे मोल मुळाव्यान 0 (किमान ना).

en: The name "%s" is already used by another flavor.
kok: "%s" नाव पयलीच हेर फ्लेवरान वापल्ला.

en: The name "%s" is already used by another host aggregate.
kok:  "%s" नावहेर येजमान एग्रिगेटान पयलीच वापरला.

en: The name of the physical network over which the virtual network is implemented.
kok: जाचेर व्हर्च्युअल नेटवर्काची अंमलबजावणी केल्या त्या प्रत्यक्ष नेटवर्काचे नाव.

en: The physical mechanism by which the virtual network is implemented.
kok: व्हर्च्युअल नेटवर्काची अंमलबजावणी करपी प्रत्यक्ष यंत्रणा.

en: The private key will be only used in your browser and will not be sent to the server
kok: फकत तुमच्या ब्रावजरान खाजगी की वापरली वतली आनी ती सर्वराक धाडली वचची ना.

en: The pseudo folder cannot be deleted since it is not empty.
kok: सूडो फोल्डर काडून उडोवपाक शकना कारण तो रिकमी ना.

en: The requested instance port is already associated with another floating IP.
kok: विनंती केल्लो इंस्टंस पोर्ट पयलीच हेर फ्लोटिंग IP संयत जोडला.

en: The specified port is invalid.
kok: स्पश्ट केल्लो पोर्ट अमान्य.

en: The subnet in the Network Address is too small (/%s).
kok: नेटवर्क नाम्यातले उपनेट खूप ल्हान (/%s) आसा

en: The volume size cannot be less than the image size (%s)
kok: हो आकारमान आकार प्रतिमा आकारापरस कमी आसपाक शकना  (%s)

en: There are no networks, routers, or connected instances to display.
kok: दाखोवपाक नेटवर्सक्स, राऊटर्स, वो जोडिल्ले इंस्टंसिस ना.

en: There is not enough capacity for this flavor in the selected availability zone. Try again later or select a different availability zone.
kok: निवडील्ल्या उपलब्धताय विभागान ह्या फ्लेवराक जायती क्षमता ना. मागीर यत्न करात वो दुसरो उपलब्धताय विभागा निवडात.

en: This generates a pair of keys: a key you keep private (cloud.key) and a public key (cloud.key.pub). Paste the contents of the public key file here.
kok: हे कीची जोडी तयार करता: तुमी खासगी दवरतात ती की (cloud.key) आणि भौशिक की (cloud.key.pub). भौशिक की फायलीचो आशय हांगा दसयात.

en: This volume is currently attached to an instance. In some cases, creating a snapshot from an attached volume can result in a corrupted snapshot.
kok: हो आकारमान सद्या इंस्टंसाक जोडला. काय केसीनी, जोडिल्ल्या आकारमानातल्यान स्नॅपशॉट तयार केल्यार इबाडिल्लो स्नॅपशॉट तयार जाव येता.

en: Timezone
kok: टायमझोन

en: To Port
kok: पोर्टाकडे

en: To decrypt your password you will need the private key of your key pair for this instance. Select the private key file, or copy and paste the content of your private key file into the text area below, then click Decrypt Password.
kok: तुमचो पासवर्ड डिक्रिप्ट करपाक तुमका तुमच्या ह्या इंस्टंसाखातीर की जोडीची खाजगी की जाय पडटली. खाजगी की फायल निवडात, वो तुमच्या खाजगी की फायलीचो आशय सकयल्या मजकूर थळान प्रत करात आनी दसयात, मागीर डिक्रिप्ट पासवर्ड चेर क्लीक करात.

en: To exit the fullscreen mode, click the browser's back button.
kok: पुरायपड्डो स्थिीतल्यान भायर सरपाक, ब्रावजराचो फाटी बटण क्लीक करात.

en: To specify an allowed IP range, select &quot;CIDR&quot;. To allow access from all members of another security group select &quot;Security Group&quot;.
kok: दिल्ली IP व्याप्ती स्पश्ट करपाक,  &quot;CIDR&quot;निवडात. हेर सुरक्षा गटातल्या सगळ्या सदस्यांकडल्यान प्रवेशाक अनुमती दिवपाखातीर निवडात &quot;सुरक्षा गट &quot;.

en: Topology
kok: टोपोलॉजी

en: Total Disk
kok: एकूण डिस्क

en: Total RAM
kok: एकूण RAM

en: Total Size of Volumes and Snapshots (GB)
kok: आकार आणि स्नॅपशॉटस्चो एकूण आकार (GB)

en: Total disk usage (GB * Hours Used) for the project
kok: प्रकल्पाखातीर एकूण डिस्क वापर (GB * वरां वापल्ला)

en: Type
kok: प्रकार

en: Unable to add rule to security group.
kok: सुरक्षा गटाक नियम जोडपाक शकना.

en: Unable to add user to primary project.
kok: वापरपी प्राथमिक प्रकल्पान जोडपाक शकना.

en: Unable to allocate Floating IP.
kok: फ्लोटिंग IP दिवपाक शकना.

en: Unable to associate IP address %s.
kok: IPनामो %s जोडपाक अपेस.

en: Unable to attach volume.
kok: आकार जोडपाक शकना.

en: Unable to change password.
kok: पासवर्ड बदलुपाक शकना.

en: Unable to change the volume type for volume: "%s"
kok: आकारमानाखातीर आकारमान प्रकार बदलुपाक शकना: "%s"

en: Unable to connect to Neutron.
kok: न्युट्रॉनाक जोडपाक शकलो ना

en: Unable to create QoS Spec.
kok: QoS spec तयार करपाक शकना

en: Unable to create domain "%s".
kok: डोमेन "%s" तयार करपाक शकना.

en: Unable to create encrypted volume type.
kok: एनक्रिप्टेड आकाराचो प्रकार तयार करपाक शकना.

en: Unable to create flavor "%s".
kok: फ्लेवर  "%s" तयार करपाक शकना.

en: Unable to create flavor.
kok: फ्लेवर तयार करपाक शकना.

en: Unable to create group.
kok: गट तयार करपाक शकना.

en: Unable to create host aggregate "%s".
kok: येजमान एग्रिगेट "%s" तयार करपाक शकना.

en: Unable to create host aggregate.
kok: येजमान एग्रिगेट तयार करपाक शकना.

en: Unable to create network "%s".
kok: "%s" नेटवर्क तयार करपाक शकना.

en: Unable to create project "%s".
kok: प्रकल्प "%s" तयार करपाक शकना.

en: Unable to create role.
kok: भूमीका तयार करपाक शकना.

en: Unable to create snapshot.
kok: स्नॅपशॉट तयार करपाक शकना.

en: Unable to create spec.
kok: Spec तयार करपाक शकना.

en: Unable to create subnet "%s".
kok: उपनेट "%s" तयार करपाक शकना.

en: Unable to create user.
kok: वापरपी तयार करपाक शकना.

en: Unable to create volume backup.
kok: आकार बॅकअप तयार करपाक असफळ.

en: Unable to create volume snapshot.
kok: आकार स्नॅपशॉट तयार करपाक शकना.

en: Unable to create volume type extra spec.
kok: आकार प्रकार अदिक Spec तयार करपाक शकना

en: Unable to create volume type.
kok: आकाराचो प्रकार तयार करपाक शकना.

en: Unable to create volume.
kok: आकार तयार करपाक शकना.

en: Unable to determine if availability zones extension is supported.
kok: उपलब्धताय विभाग विस्तारांक फाटबळ आसा काय ना ते थारावपाक शकना.

en: Unable to determine if volume type encryption is supported.
kok: आकार प्रकार एनक्रिप्शनाक फाटबळ आसा काय ना ते थारावपाक शकना.

en: Unable to disassociate floating IP.
kok: फ्लोटिंग IP ची जोडणी काडपाक शकना.

en: Unable to edit spec.
kok: Spec संपादित करपाक शकना

en: Unable to edit volume type extra spec.
kok: आकार प्रकार अदिक Spec संपादित करपाक शकना

en: Unable to extend volume.
kok: आकार वाडोवपाक शकना.

en: Unable to fetch EC2 credentials.
kok: EC2 क्रेडेन्शियल्स मेळोवपाक जाले ना.

en: Unable to find default role.
kok: मुळावी भूमीका सोदपाक अपेस

en: Unable to get EC2 credentials
kok: EC2 क्रेडेन्शियल्स मेळोवपाक जाले ना

en: Unable to get RDP console for instance "%s".
kok: "%s" इंस्टंसाखातीर RDP कंसोल मेळोवपाक शकना.

en: Unable to get SPICE console for instance "%s".
kok: "%s" इंस्टंसाखातीर SPICE कंसोल मेळोवपाक शकना.

en: Unable to get VNC console for instance "%s".
kok: "%s" इंस्टंसाखातीर VNC कंसोल मेळोवपाक शकना.

en: Unable to get cinder services list.
kok: सिंडर सेवा वळेरी मेळोवपाक शकना.

en: Unable to get flavor list
kok: फ्लेवर वळेरी मेळोवपाक शकना.

en: Unable to get host aggregate list
kok: येजमान एग्रिगेट वळेरी मेळोवपाक जाले ना

en: Unable to get log for instance "%s".
kok: "%s" इंस्टंसाखातीर लॉग मेळोवपाक शकना.

en: Unable to get network agents info.
kok: नेटवर्क एजंट्स इंन्फो मेळोवपाक शकना.

en: Unable to get network agents list.
kok: नेटवर्क एजंट्सांची वळेरी मेळोवपाक शकना.

en: Unable to get nova services list.
kok: नोव्हा सेवा वळेरी मेळोवपाक शकना.

en: Unable to get openrc credentials
kok: openrc क्रेडेन्शियल्स मेळोवपाक जाले ना

en: Unable to get subnet "%s"
kok: उपनेट  "%s" मेळोवपाक शकना

en: Unable to get the available hosts
kok: उपलब्ध आशिल्ले येजमान मेळोवपाक जाले ना

en: Unable to import key pair.
kok: की जोडी आयात करपाक शकना.

en: Unable to list dhcp agents hosting network.
kok: नेटवर्काचे येजमानपद करपी डीएचसीपी एजंटांची वळेरी करपाक शकना.

en: Unable to load the specified image. %s
kok: स्पश्ट केल्ली प्रतिमा लोड करपाक शकना. %s

en: Unable to load the specified snapshot.
kok: स्पश्ट केल्लो स्नॅपशॉट लोड कराक शकना.

en: Unable to load the specified volume. %s
kok: स्पश्ट केल्ली प्रतिमा लोड करपाक शकना. %s

en: Unable to lookup volume or backup information.
kok: आकार वो बॅकअप माहिती पळोवपाक शकना.

en: Unable to modify domain "%s".
kok: डोमेन "%s" बदलुपाक शकना.

en: Unable to modify instance "%s".
kok: "%s" इंस्टंस बदलुपाक सकना.

en: Unable to modify project "%s".
kok: "%s" प्रकल्प बदलुपाक शकना.

en: Unable to parse IP address %s.
kok: IP नामो  %s पार्स करपाक शकना.

en: Unable to rebuild instance.
kok: इन्स्टन्स परतून बांदपाक जाले ना

en: Unable to resize instance "%s".
kok: "%s" इंस्टंसाक परत आकार दिवपाक शकना.

en: Unable to restore backup.
kok: बॅकअप परतून मेळोवपाक जाले ना

en: Unable to retrieve IP addresses from Neutron for instance "%(name)s" (%(id)s).
kok: "%(name)s" (%(id)s) इंस्टंसाखातीर न्टूट्रॉनातल्यान IP नामे परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve IP addresses from Neutron.
kok: न्यूट्रॉनातल्यान IP नामे परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve QoS Spec association.
kok: QoS Spec जोडणी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve QoS Spec details.
kok: QoS Spec तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve QoS Specs.
kok: QoS Specs परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve QoS spec details.
kok: QoS spec तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve QoS spec list.
kok: QoS spec वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve QoS specs
kok: QoS specs परत मेळोवपाक शकना

en: Unable to retrieve agent list.
kok: एजंटाची वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve an external network "%s".
kok: भायलो नेटवर्क "%s" परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve attachment information.
kok: जोडणेची माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve availability zone list.
kok: उपलब्धताय विभाग वळेरी परतून मेळोवपाक शकना

en: Unable to retrieve availability zones.
kok: उपलब्धताय विभाग परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve backup details.
kok: बॅकअप तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve compute host information.
kok: येजमान गणन माहिती परतून मेळोवपाक जाले ना.

en: Unable to retrieve compute limit information.
kok: गणन मर्यादा माहिती परत मेळोवपाक जाले ना.

en: Unable to retrieve details for instance "%s".
kok: "%s" इंस्टंसाखातीर तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve details for network "%s".
kok: "%s" नेटवर्काखातीर तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve details for router "%s".
kok: राऊटर "%s" खातीर तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve domain details.
kok: डोमेन तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve domain information.
kok: डोमेन माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve domain list.
kok: डोमेन वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve extra spec list.
kok: अदिक Spec वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve flavor access list. Please try again later.
kok: फ्लेवर प्रवेश वळेरी परत मेळोवपाक शकना. मात्शे मागीर परत यत्न करात.

en: Unable to retrieve flavor details.
kok: फ्लेवराचो तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve flavor information for instance "%(name)s" (%(id)s).
kok: "%(name)s" (%(id)s) इंस्टंसाखातीर फ्लेवराची माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve flavor information for instance "%s".
kok: "%s" इंस्टंसाखातीरफ्लोवर माहिती परतमेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve flavor list.
kok: फ्लेवर वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve flavors.
kok: फ्लेवर्स  परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve floating IP addresses.
kok: फ्लोटिंग IP नामे परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve floating IP pools.
kok: फ्लोटिंग IP पूल्सपरत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve group list.
kok: गट वळेरी परत मेळोंवपाक शकना.

en: Unable to retrieve group list. Please try again later.
kok: गट वळेरी परत मेळोवपाक शकना. मात्शे मागीर परत यत्न करात.

en: Unable to retrieve group users.
kok: गट वापरपी परत मेळोंवपाक शकना.

en: Unable to retrieve host aggregates list.
kok: येजमान एग्रिगेट वळेरी परतून मेळोवपाक जाले ना

en: Unable to retrieve host information.
kok: येजमान माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve hypervisor information.
kok: हायपरवायजर माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve hypervisor instances list.
kok: हायपरवायजर इंस्टसिस वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve hypervisor statistics.
kok: हायपरवायजर सांख्यिकी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve image details.
kok: प्रतिमा तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve image list.
kok: प्रतिमा वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve image.
kok: प्रतिमा परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve images for the current project.
kok: सद्याच्या प्रकल्पाखातीर प्रतिमां परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve images.
kok: प्रतिमा परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve instance action list.
kok: इंस्टंस कारवाय वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve instance details.
kok: इंस्टंस तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve instance flavors.
kok: इंस्टंस फ्लेवर्स परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve instance list.
kok: इंस्टंस वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve instance password.
kok: इन्स्टन्स पासवर्ड परतून मेळोवपाक जाले ना.

en: Unable to retrieve instance project information.
kok: इंस्टंस प्रकल्प माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve instance size information.
kok: इंस्टंस आकार माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve instances.
kok: इंस्टंसिस परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve key pair list.
kok: की जोडी वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve key pairs.
kok: की जोडी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve list of volumes.
kok: आकारांची वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve network details.
kok: नेटवर्क तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve network.
kok: नेटवर्क परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve port details
kok: पोर्ट तपशील परत मेळोवपाक शकना

en: Unable to retrieve port details.
kok: पोर्ट तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve project details.
kok: प्रकल्प तपशील परत मेळोवपाक असफळ.

en: Unable to retrieve project domain.
kok: प्रकल्प डोमेन परत मेळोवपाक असफळ

en: Unable to retrieve project information.
kok: प्रकल्प माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve project list.
kok: प्रकल्प वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve public images.
kok: भौशिक प्रतिमा परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve quota information.
kok: कोटा माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve role list.
kok: भूमीकेची वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve roles list.
kok: भूमीकांची वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve router details.
kok: राऊटराचो तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve router list.
kok: राऊटर वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve router.
kok: राऊटर परतून मेळोवपाक जाले ना.

en: Unable to retrieve security group list. Please try again later.
kok: सुरक्षा गट वळेरी परतून मेळोवपाक जाले ना. मात्रे परतून यत्न करात

en: Unable to retrieve security group.
kok: सुरक्षा गट परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve security groups for instance "%(name)s" (%(id)s).
kok: "%(name)s" (%(id)s) इंस्टंसाखातीर सुरक्षा गट परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve security groups.
kok:  सुरक्षा गट परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve snapshot details.
kok: स्नॅपशॉटाचो तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve snapshot list.
kok: स्नॅपशॉट वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve subnet details
kok: उपनेटचो तपशील परत मेळोवपाक शकना

en: Unable to retrieve subnet details.
kok: उपनेटचे तपशील परत मेळोवपाक शकना

en: Unable to retrieve tenant limits.
kok: टेनंत मर्यादा मेळोवपाक शकना:

en: Unable to retrieve the aggregate to be updated
kok: सुदारपाची एग्रिगेट परत मेळोवपाक शकना

en: Unable to retrieve the volume type list.
kok: आकार प्रकार वळेरी परतून मेळोवपाक जाले ना

en: Unable to retrieve usage information.
kok: वापराची माहिती परत मेळोवपाक असफळ.

en: Unable to retrieve user domain role assignments.
kok: वापरप्याचे डोमेन भूमीका स्वाध्याय परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve user information.
kok: वापरप्याची माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve user list.
kok: वापरप्याची वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve user list. Please try again later.
kok: वापरप्याची वळोरी परत मेळोवपाक शकना. मात्शे मागीर परत यत्न करात.

en: Unable to retrieve user roles.
kok: वापरप्याच्यो भूमीका परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve users.
kok: वापरपी परत मेळोंवपाक शकना.

en: Unable to retrieve version information.
kok: आवृत्तेची माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume backups.
kok: आकार बॅकअप्स परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume details.
kok: आकाराचो तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume information for volume: "%s"
kok: आकारमानाखातीर आकार माहिती परत मेळोवपाक शकना: "%s"

en: Unable to retrieve volume information.
kok: आकाराची माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume limit information.
kok: आकाराच्या मर्यादेची माहिती परत मेळोवपाक असफळ.

en: Unable to retrieve volume list for instance "%(name)s" (%(id)s).
kok: "%(name)s" (%(id)s) इंस्टंसाखातीर आकार वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume list.
kok: आकाराची वळेरी परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume project information.
kok: आकारा प्रकल्प माहिती परत मेळोवपाक शकना

en: Unable to retrieve volume snapshot.
kok: आकाराचो स्नॅपशॉट परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume snapshots.
kok: आकाराचे स्नॅपशॉट परत मेळोवपाक शकना

en: Unable to retrieve volume type details.
kok: आकार प्रकाराचो तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume type encryption details.
kok: आकार प्रकार एनक्रिप्शनाचो तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume type encryption information.
kok: आकार प्रकार एनक्रिप्शन माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume type extra spec details.
kok: आकार प्रकार अदिक spec चो तपशील परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume type name.
kok: आकार प्रकाराचे नाव परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume types
kok: आकाराचे प्रकार परत मेळोवपाक शकना

en: Unable to retrieve volume.
kok: आकार परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to retrieve volume/instance attachment information
kok: आकार/इंस्टंस जोडणेची माहिती परत मेळोवपाक शकना.

en: Unable to set Domain Context.
kok: डोमेन संदर्भ थारावपाक शकना.

en: Unable to set flavor access for project %s.
kok: %s प्रकल्पाखातीर फ्लेवर प्रवेश थारावपाक शकना.

en: Unable to set gateway.
kok: गेटवे थारावपाक जाले ना

en: Unable to sort instance flavors.
kok: इंस्टंस फ्लेवर्सांचे वर्गीकरण करपाक शकना.

en: Unable to update default quotas.
kok: मुळावे कोटा सुदारपाक शकना.

en: Unable to update group.
kok: गट सुदारपाक शकना.

en: Unable to update image "%s".
kok: "%s" प्रतिमा सुदारपाक शकना.

en: Unable to update role.
kok: भूमीका सुदारपाक शकना.

en: Unable to update subnet "%s".
kok: उपनेट "%s" सुदारपाक शकना.

en: Unable to update the aggregate.
kok: एग्रिगेट सुदारपाक शकना

en: Unable to update the group.
kok: गट सुदारपाक शकना.

en: Unable to update the user.
kok: वापरपी सुदारपाक शकना.

en: Unable to update volume snapshot status.
kok: आकाराची स्नॅपशॉट स्थिती सुदारपाक शकना.

en: Unable to update volume snapshot.
kok: आकार स्नॅपशॉट सुदारपाक शकना.

en: Unable to update volume status to "%s".
kok: आकार स्थिती "%s" न सुदारपाक शकना.

en: Unable to update volume.
kok: आकार सुदरपाक शकना.

en: Unable to upload volume to image for volume: "%s"
kok: आकारमानाखातीर प्रतिमेन आकारमान अपलोड करपाक शकना: "%s"

en: Unknown
kok: अनोळखी

en: Unknown instance
kok: अज्ञात इंस्टंस

en: Unknown instance (None)
kok: अज्ञात इंस्टंस (काय ना)

[ctx: Task status of an Instance]
en: Unrescuing
kok: वाचयना

[ctx: Task status of an Instance]
en: Unshelving
kok: दाळ काडटा

en: Up
kok: वयर

[ctx: Current state of a Hypervisor]
en: Up
kok: वयर

en: Update
kok: सुदार

en: Update Default Quotas
kok: मुळावे कोटा सुदारात

en: Update Defaults
kok: मुळावे सुदारात

en: Update Group
kok: गट सुदारात

en: Update Metadata
kok: मेटाडेटा सुदारात

en: Update Network
kok: नेटवर्क सुदारात

en: Update Role
kok: भूमीका सुदारात

en: Update Router
kok: राऊटर सुदारात

en: Update Status
kok: स्थिती सुदारात

en: Update User
kok: वापरपी सुदारात

en: Update Volume Snapshot Status
kok: आकार स्नॅपशॉट स्थिती सुदारात

en: Update Volume Status
kok: आकार स्थिती सुदारात

en: Update a subnet associated with the network. Advanced configuration are available at "Subnet Details" tab.
kok: नेटवर्काकडेन संबंदित उपनेट सुदारात. अद्ययावत संरचनाय "उपनेट तपशील" टॅबांत आसात.

en: Update the "extra spec" value for "%(key)s"
kok: "%(key)s" खातीर  "extra spec" मोल सुदारात

en: Update the spec value for "%(key)s"
kok: "%(key)s" खातीर spec मोल सुदारात

en: Updated
kok: सुदारला

en: Updated At
kok: चेर सुदारला

en: Updated subnet "%s".
kok: उपनेट "%s" सुदारला.

[ctx: Task status of an Instance]
en: Updating Password
kok: पासवर्ड सुदारता

en: Updating volume "%s"
kok: आकार  "%s" सुदारता

en: Updating volume snapshot "%s"
kok: आकार स्नॅपशॉट "%s" सुदारता

en: Upload
kok: अपलोड

en: Upload Volume to Image
kok: आकार प्रतिमेन अपलोड करात

en: Upload to Image
kok: प्रतिमेन अपलोड करात

en: Usage
kok: वापर

en: Usage (Hours)
kok: वापर (वरां)

en: Usage Overview
kok: वापर अवलोकन

en: Use Server Default
kok: मुळावे सर्व्हर वापरात

en: Use a volume as source
kok: आकार स्त्रोत म्हण वापरात

en: Use image as a source
kok: प्रतिमा स्त्रोत म्हण वापरात

en: Use snapshot as a source
kok: स्नॅपशॉट स्त्रोत म्हण वापरात

en: Used <span> %(used)s </span> of <span> %(available)s </span>
kok: वापरिल्ले <span> %(used)s </span> ची <span> %(available)s </span>

en: User "%s" was successfully created.
kok: "%s" वापरपी यशस्विपणान तयार जाला.

en: User Credentials Details
kok: वापरपी क्रेडेन्शियल्स तपशील

en: User ID
kok: वापरपी ID

en: User Name
kok: वापरप्याचे नाव

en: User Settings
kok: वापरपी स्थापितां

en: User name "%s" is already used.
kok: "%s" वापरप्याचे नाव पयलीसांवन वापरान आसा.

en: Users
kok: वापरपी

en: VCPU Hours
kok: VCPU वरां

en: VCPU Usage
kok: VCPU वापर

en: Value
kok: मोल

en: View Credentials
kok: क्रेडेन्शियल्स पळयात

en: View Extra Specs
kok: अदिक Specs पळयात

en: View Full Log
kok: पुराय लॉग पळयात

en: View Log
kok: लॉग पळयात

en: View Usage
kok: वापर पळयात

en: Volume
kok: आकार

en: Volume %(volume_name)s on instance %(instance_name)s
kok: इंस्टंस %(volume_name)s चेर आकार %(instance_name)s

en: Volume Backup:
kok: आकार बॅकअप:

en: Volume Backups
kok: आकार बॅकअप्स

en: Volume Limits
kok: आकाराची मर्यादा

en: Volume Name
kok: आकाराचे नाव

en: Volume Snapshots
kok: आकार स्नॅपशॉट्स

en: Volume Source
kok: आकार स्त्रोत

en: Volume Type Encryption Details
kok: आकार प्रकार एनक्रिप्शन तपशील

en: Volume Type Encryption Overview
kok: आकार प्रकार एनक्रिप्शनाचे अवलोकन

en: Volume Type Extra Specs
kok: आकार प्रकार अदिक Specs

en: Volume Type is Unencrypted.
kok: आकार प्रकार अनएनक्रिप्टेड आसा.

en: Volume Type: %(volume_type_name)s
kok: आकार प्रकार: %(volume_type_name)s

en: Volume Type: %(volume_type_name)s
kok: आकार प्रकार: %(volume_type_name)s

en: Volume Types
kok: आकाराचे प्रकार

en: Volume size must be equal to or greater than the image size (%s)
kok: आकारमान आकार प्रतिमा आकाराइतलोच वो व्हड आसपाक जाय (%s)

en: Volume source must be specified
kok: आकार स्त्रोत स्पश्ट करपाक जाय

en: Volumes
kok: आकार

en: Volumes Attached
kok: आकार जोडल्यात

en: Yes
kok: हंय

en: You are already using all of your available floating IPs.
kok: तुमी पयलीच तुमचे सगळे उपलब्ध IPs वापरता.

en: You are already using all of your available volumes.
kok: तुमी पयलीच तुमचे सगळे उपलब्ध आकार वापरता.

en: You can connect a specified external network to the router. The external network is regarded as a default route of the router and the router acts as a gateway for external connectivity.
kok: स्पश्ट केल्लो भायलो नेटवर्क तुमी राऊटराक जोडपाक शकतात. भायलो नेटवर्क राऊराचो मुळावो रूट समजलो वता आनी राऊटर भायल्या जोडणेखातीर गेटवे म्हण वागता.

en: You can connect a specified subnet to the router.
kok: राऊटराक स्पश्ट केल्ले उपनेट जोडपाक शकना.

en: You can create a port for the network. If you specify device ID to be attached, the device specified will be attached to the port created.
kok: तुमी नेटवर्काखातीर पोर्ट तयार करपाक शकता. तुमी जोडपाचो उपकरण ID स्पश्ट केल्यार, स्पश्ट केल्ले उपकरण तयार केल्ल्या पोर्टाक जोडले वतले.

en: You can specify the desired rule template or use custom rules, the options are Custom TCP Rule, Custom UDP Rule, or Custom ICMP Rule.
kok: तुमच्यान जाय ती नेम टेम्प्लेट स्पश्ट करू येता वो कस्टम नेम वापरू येता, विकल्प आसात कस्टम TCP नेम, कस्टम UDP नेम, वो कस्टम ICMP नेम.

en: You cannot revoke your administrative privileges from the domain you are currently logged into. Please switch to another domain with administrative privileges or remove the administrative role manually via the CLI.
kok: तुमी सध्या लॉग्ड आसात त्या डोमेनातल्यान तुमी तुमची प्रशासकीय प्राधान्यां परतून थारावपाक शकनात. प्रशासकीय प्राधान्यां आशिल्ल्या हेर डोमेनांत वचात वो CLI वरवीं प्रशासकीय भूमिका मॅन्युअली काडून उडयात.

en: You cannot revoke your administrative privileges from the project you are currently logged into. Please switch to another project with administrative privileges or remove the administrative role manually via the CLI.
kok: तुमी सध्या लॉग्ड आसात त्या प्रकल्पातल्यान तुमची प्रशासकीय प्राधान्यां तुमच्यान परत करपाक येनात. प्रशासकीय प्राधान्यां आशिल्ल्या हेर प्रकल्पांत वचात वो CLI वरवीं प्रशासकीय भूमिका मॅन्युअली काडून उडयात.

en: You may have mistyped the address or the page may have moved.
kok: तुमी नामो सारको बरोव नासत वो पान हालला आसत.

en: You may optionally set a password on the rebuilt instance.
kok: परत बांधिल्ल्या इंस्टंसार तुमी वैकल्पिक तरेन पासवर्ड थारावपाक शकतात.

en: You may update the editable properties of your network here.
kok: तुमी तुमच्या नेटवर्काची संपादित करपायोग्य वैशिट्या हांगा सुदारपाक शकतात.

en: You may update the editable properties of your router here.
kok: तुमच्या राऊटराची संपादित करपायोग्य वैशिट्यां तुमी हांगा सुदारपाक शकता.

en: You must specify the source of the traffic to be allowed via this rule. You may do so either in the form of an IP address block (CIDR) or via a source group (Security Group). Selecting a security group as the source will allow any other instance in that security group access to any other instance via this rule.
kok: ह्या नेमावरवीं वचपाच्या ट्रॅफिकाचो स्त्रोत तुमी स्पश्ट करपाक जाय. तुमी हे एक तर IP नामो आडावन (CIDR) वो स्त्रोत गटावरवीं (सुरक्षा गट) करू येता. सुरक्षा गट स्त्रोत म्हण निवडिल्ल्यान त्या सुरक्षा गटातल्या हेर खंयच्याय इन्स्टन्साक हेर खंयच्याय इन्स्टन्सांत ह्या नेमावरवी प्रवेश मेळतलो.

en: Your image %s has been queued for creation.
kok: तुमची %s प्रतिमा निर्मणीखातीर रांगेन आसा.

en: Zone
kok: विभाग

en: back-end
kok: बॅक एंड

[ctx: Both of front-end and back-end]
en: both
kok: दोनूय

en: front-end
kok: फ्रंट एंड

en: undefined
kok: स्पश्ट करू ना

en: unknown IP address
kok: अज्ञात IP नामो
