horizon VERSION - en to mni translation catalogue (1097 entries)

en:  - End
mni:  - এন্দ

en:  : Next hop
mni:  : নেক্স হোপ

en: %(field_name)s: Invalid IP address (value=%(ip)s)
mni: %(field_name)s: চৎনবা য়াদবা IP এদ্রেস (value=%(ip)s)

en: %(field_name)s: Invalid IP address (value=%(network)s)
mni: %(field_name)s: চৎনবা য়াদবা IP এদ্রেস (value=%(network)s)

en: %(used)s %(key)s used
mni: %(used)s %(key)s শীজিন্নরে

en: %s (Default)
mni: %s (দিফোল্ট)

en: %s (current)
mni: %s (হৌজিক্কী)

en: %s GB
mni: GB %s

en: %sGB
mni: GB%s

en: %sMB
mni: MB%s

en: (Quota exceeded)
mni: (ক্যুওতা হেল্লে)

en: , add project groups
mni: প্রোজেক্ত গ্রুপশীং হাপচিল্লু

en: , update project groups
mni: প্রোজেক্ত গ্রুপশীং অপদেত তৌ

en: A local image to upload.
mni: অপলোদ তৌনবা লোকেল ইমেজ অমা।

en: AKI - Amazon Kernel Image
mni: AKI - আমাজোন কর্নেল ইমেজ

en: ALLOW %(ethertype)s %(proto_port)s %(direction)s %(remote)s
mni: %(ethertype)s %(proto_port)s %(direction)s %(remote)s য়াহল্লু

en: AMI - Amazon Machine Image
mni: AMI - আমাজোন মেছিন ইমেজ

en: API Access
mni: API এক্সেস

en: API Endpoints
mni: API এন্দপোইন্তশীং

en: ARI - Amazon Ramdisk Image
mni: ARI - আমাজোন রামদিস্ক ইমেজ

en: Action
mni: এক্সন

en: Action Log
mni: এক্সন লোগ

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Active
mni: এক্তিভ

[ctx: Current status of a Network]
en: Active
mni: এক্তিভ

[ctx: Current status of an Image]
en: Active
mni: এক্তিভ

[ctx: Current status of an Instance]
en: Active
mni: এক্তিভ

[ctx: current status of port]
en: Active
mni: এক্তিভ

[ctx: current status of router]
en: Active
mni: এক্তিভ

[ctx: status of a network port]
en: Active
mni: এক্তিভ

en: Actual device name may differ due to hypervisor settings. If not specified, then hypervisor will select a device name.
mni: হায়পরভিজর সেত্তিংশীংনা মরম ওইদুনা অশেংবা দিভাইস মমীং তোঙানবা য়াই। করিগুম্বা শেংনা তাক্ত্রবদি, হায়পরভিজরনা দিভাইস মমীং অমা খনগনি।

en: Add
mni: হাপচিল্লু

en: Add DHCP Agent
mni: DHCP এজেন্ত হাপচিল্লু

en: Add Group Assignment
mni: গ্রুপ এসাইনমেন্ত হাপচিল্লু

en: Add Interface
mni: ইন্টরফেস হাপচিল্লু

en: Add Rule
mni: রুল হাপচিল্লু

en: Add User to Group
mni: গ্রুপ্তা য়ুজর হাপচিল্লু

en: Add Users
mni: য়ুজরশীং হাপচিল্লু

en: Add hosts to this aggregate or remove hosts from it. Hosts can be in multiple aggregates.
mni: এগ্রিগেত অসিদা হোষ্টশীং হাপচিল্লু নত্ত্রগা মদুদগী হোষ্টশীং লৌথোকউ। হোষ্টশীং অদু মলতিপল ওইবা এগ্রিগেতশীংদা ওইবা য়াই।

en: Add hosts to this aggregate. Hosts can be in multiple aggregates.
mni: এগ্রিগেত অসিদা হোষ্টশীং হাপচিল্লু। হোষ্টশীং অদু মলতিপল ওইবা এগ্রিগেতশীংদা ওইবা য়াই।

en: Add/Remove Hosts to Aggregate
mni: এগ্রিগেত্তা হোষ্টশীং হাপচিল্লু/লৌথোকউ

en: Additional routes announced to the hosts. Each entry is: destination_cidr,nexthop (e.g., 192.168.200.0/24,10.56.1.254) and one entry per line.
mni: হোষ্টশীংদা অহেনবা রুতশীং খংহল্লে। এন্ত্রি খুদিংমক অসি: destination_cidr,nexthop (e.g., 192.168.200.0/24,10.56.1.254) অমসুং লাইন খুদিংগী এন্ত্রি অমনি।

en: Admin
mni: এদমিন

en: Admin Password
mni: এদমিন পাসৱার্দ

en: Admin State
mni: এদমিন ষ্টেত

en: Advanced Options
mni: এদভান্স ওইবা ওপসনশীং

en: After launching an instance, you login using the private key (the username might be different depending on the image you launched):
mni: ইন্সতেন্স অমা পুথোক্লবা মতুংদা, নহাক্না প্রাইভেত কী অদু শীজিন্নদুনা লোগইন তৌ (নহাক্না পুথোক্লিবা ইমেজ অদুগী মখা পোন্না য়ুজরনেম অদু তোঙানবা য়াই):

en: Agent %s was successfully added.
mni: এজেন্ত %s মায় পাক্না হাপচিল্লে।

en: All Available Hosts
mni: অফংবা হোষ্ট পুম্নমক

en: All Groups
mni: গ্রুপ পুম্নমক

en: All Hypervisors
mni: হাইপরভিজর পুম্নমক

en: All ICMP
mni: ICMP পুম্নমক

en: All Projects
mni: প্রোজেক্ত পুম্নমক

en: All Security Groups
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ পুম্নমক

en: All TCP
mni: TCP পুম্নমক

en: All UDP
mni: UDP পুম্নমক

en: All Users
mni: য়ুজর পুম্নমক

en: All available hosts
mni: অফংবা হোষ্ট পুম্নমক

en: Allocate Floating IP
mni: ফ্লোতিং IP এলোকেত তৌ

en: Allocate IP
mni: IP এলোকেত তৌ

en: Allocate IP To Project
mni: প্রোজেক্তা IP এলোকেত তৌ

en: Allocate a floating IP from a given floating IP pool.
mni: অপীবা ফ্লোতিং IP পুল অমদগী ফ্লোতিং IP অমা এলোকেত তৌ।

en: Allocated Floating IP %(ip)s.
mni: এলোকেত তৌরবা ফ্লোতিং %(ip)s

en: Allocation Pools
mni: এলোকেসন পুলশীং

en: An unexpected error has occurred. Try refreshing the page. If that doesn't help, contact your local administrator.
mni: খংহৌদবা অশোয়বা অমা থোকখ্রে। পেজ রিফ্রেস তৌদুনা হোৎনৌ। করিগুম্বা মদুনা মতেং ওইদ্রবদি, নহাক্কী লোকেল এদমিনিষ্ট্রেতর কন্তেক্ত তৌ।

en: Any
mni: অমহেক্তা

en: Any Availability Zone
mni: এভেলএবিলিতি জোন অমহেক্তা

en: Architecture
mni: আর্কিতেকচর

en: Associate
mni: এসোসিএত তৌ

en: Associate Floating IP
mni: ফ্লোতিং IP এসোসিএত তৌ

en: Associate QoS Spec
mni: QoS স্পেক এসোসিএত তৌ

en: Associate QoS Spec with Volume Type
mni: QoS স্পেক অদু ভোল্যুম তাইপকা এসোসিএত তৌ

en: Associated QoS Spec
mni: এসোসিএত তৌরবা QoS স্পেক

en: Attach To Instance
mni: ইন্সতেন্সতা এতেচ তৌ

en: Attach Volume
mni: ভোল্যুম এতেচ তৌ

en: Attach to Instance
mni: ইন্সতেন্সতা এতেচ তৌ

en: Attached
mni: এতেচ তৌরে

en: Attached Device
mni: এতেচ তৌরবা দিভাইস

en: Attached To
mni: এতেচ তৌরে

[ctx: Current status of a Volume]
en: Attaching
mni: এতেচ তৌরি

en: Attaching volume %(vol)s to instance %(inst)s on %(dev)s.
mni: %(dev)sগী ইন্সতেন্স %(inst)sদা ভোল্যুম %(vol)s এতেচ তৌরি।

en: Attachments
mni: এতেচমেন্তশীং

en: Authentication URL
mni: ওথেন্তিকেসন URL

en: Automatic
mni: ওতোমেতিক

en: Automatic: The entire disk is a single partition and automatically resizes. Manual: Results in faster build times but requires manual partitioning.
mni: ওতোমেতিক: অপুনবা দিস্ক অসি সিঙ্গল পার্তিসন অমনি অমসুং মশা মথন্তা রিসাইজ তৌজৈ। মেন্যুএল: হেন্না য়াংবা শেম্বগী মতম লৈ অদুবু মেন্যুএল ওইনা পার্তিসন তৌবা মথৌ তাই।

en: Availability Zone
mni: এভেলএবিলিতি জোন

en: Availability Zone Name
mni: এভেলএবিলিতি জোনগী মমীং

en: Availability Zones
mni: এভেলএবিলিতি জোনশীং

en: Available
mni: ফংই

[ctx: Current status of a Volume]
en: Available
mni: ফংই

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Available
mni: ফংই

en: Backup Name
mni: বেকঅপ মমীং

en: Backups
mni: বেকঅপশীং

en: Block Migration
mni: মাইগ্রেসন ব্লোক তৌ

en: Block Storage Services
mni: ষ্টোরেজ সর্ভিসশীং ব্লোক তৌ

en: Bootable
mni: বুত তৌবা য়াবা

en: CIDR must be specified.
mni: CIDR শেংনা তাক্কদবনি।

en: Cancel
mni: কেন্সেল তৌবা

en: Centralized
mni: সেন্ত্রেলাইজ তৌরবা

en: Change
mni: হোংদোকউ

en: Change Password
mni: পাসৱার্দ হোংদোকউ

en: Change Volume Type
mni: ভোল্যুম তাইপ হোংদোকউ

en: Change your password. We highly recommend you create a strong one.
mni: নহাক্কী পাসৱার্দ হোংদোকউ। নহাক্না অকনবা অমা শেম্নবা ঐখোয়না কন্না রেকমেন্দ তৌই।

en: Changing password is not supported.
mni: পাসৱার্দ হোংবা সপোর্ত তৌদে।

en: Checksum
mni: চেকসম

en: Choose a Host to migrate to.
mni: মাইগ্রেত তৌনবা হোষ্ট অমা খল্লু।

en: Choose a key pair name you will recognise and paste your SSH public key into the space provided.
mni: নহাক্না শকখংগদবা কী পেয়র অমগী মমীং খল্লু অমসুং নহাক্কী SSH পব্লিক কী অদু পীরিবা অহাংবা মফম অদুদা পেষ্ট তৌ।

en: Choose a snapshot
mni: স্নেপশোত অমা খল্লু

en: Choose a volume
mni: ভোল্যুম অমা খল্লু

en: Choose an DHCP Agent to attach to.
mni: এতেচ তৌনবা DHCP এজেন্ত অমা খল্লু।

en: Choose an image
mni: ইমেজ অমা খল্লু

en: Choose associated QoS Spec.
mni: এসোসিএত তৌবা QoS স্পেক খল্লু

en: Choose consumer for this QoS Spec.
mni: QoS স্পেক অসিগী কঞ্জ্যুমর খল্লু।

en: Choose the flavor to launch.
mni: শেমগৎনবা ফ্লেভর অদু খল্লু।

en: Cipher
mni: সাইফর

en: Clear Domain Context
mni: দোমেইন কন্তেক্স ক্লিয়র তৌ

en: Click here to show only console
mni: কন্সোলখক্তা উৎনবা মফমসিদা ক্লিক তৌ

en: Close
mni: ক্লোজ তৌ

en: Code
mni: কোদ

en: Compute
mni: কম্প্যুত

en: Compute Host
mni: হোষ্ট কম্প্যুত তৌ

en: Compute Services
mni: কম্প্যুত সর্ভিসশীং

en: Confirm Password
mni: পাসৱার্দ কনফার্ম তৌ

en: Confirm Rebuild Password
mni: পাসৱার্দ রিবিল্ড তৌবা কনফার্ম তৌ

en: Confirm Resize/Migrate
mni: রিসাইজ/মাইগ্রেত তৌবা কনফার্ম তৌ

en: Confirm new password
mni: অনৌবা পাসৱার্দ কনফার্ম তৌ

en: Console
mni: কন্সোল তৌ

en: Console type "%s" not supported.
mni: কন্সোল মখল "%s" অসি সপোর্ত তৌদে।

en: Consumer
mni: কঞ্জ্যুমর

en: Container Format
mni: কন্তেনর ফোর্মেত

en: Container Name
mni: কন্তেনর মমীং

en: Containers
mni: কন্তেনরশীং

en: Control Location
mni: কন্ত্রোল লোকেসন

en: Could not find default role "%s" in Keystone
mni: কীষ্টোন্দা দিফোল্ট রোল "%s" ফংবা ঙমদে

en: Create
mni: শেম্মু

[ctx: Action log of an instance]
en: Create
mni: শেম্মু

en: Create An Image
mni: ইমেজ অমা শেম্মু

en: Create Backup
mni: বেকঅপ শেম্মু

en: Create Domain
mni: দোমেইন শেম্মু

en: Create Encrypted Volume Type
mni: এনক্রিপ্ত তৌরবা ভোল্যুম তাইপ শেম্মু

en: Create Encryption
mni: এনক্রিপসন শেম্মু

en: Create Flavor
mni: ফ্লেবর শেম্মু

en: Create Group
mni: গ্রুপ শেম্মু

en: Create Host Aggregate
mni: হোষ্ট এগ্রিগেত শেম্মু

en: Create Image
mni: ইমেজ শেম্মু

en: Create Key Pair
mni: কী পেয়র শেম্মু

en: Create Network
mni: নেতৱার্ক শেম্মু

en: Create Network (Quota exceeded)
mni: নেতৱার্ক শেম্মু (ক্যুওতা হেল্লে)

en: Create Port
mni: পোর্ত শেম্মু

en: Create Project
mni: প্রোজেক্ত শেম্মু

en: Create QoS Spec
mni: QoS স্পেক শেম্মু

en: Create Role
mni: রোল শেম্মু

en: Create Router
mni: রাউতর শেম্মু

en: Create Router (Quota exceeded)
mni: রাউতর শেম্মু (ক্যুওতা হেল্লে)

en: Create Security Group
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ শেম্মু

en: Create Security Group (Quota exceeded)
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ শেম্মু (ক্যুওতা হেল্লে)

en: Create Snapshot
mni: স্নেপশোত শেম্মু

en: Create Spec
mni: স্পেক শেম্মু

en: Create Subnet
mni: সবনেত শেম্মু

en: Create Subnet (Quota exceeded)
mni: সবনেত শেম্মু (ক্যুওতা হেল্লে)

en: Create User
mni: য়ুজর শেম্মু

en: Create Volume
mni: ভোল্যুম শেম্মু

en: Create Volume Backup
mni: ভোল্যুম বেকঅপ শেম্মু

en: Create Volume Snapshot
mni: ভোল্যুম স্নেপশোত শেম্মু

en: Create Volume Snapshot (Force)
mni: ভোল্যুম স্নেপশোত শেম্মু (ফোর্স)

en: Create Volume Type
mni: ভোল্যুম তাইপ শেম্মু

en: Create Volume Type Encryption
mni: ভোল্যুম তাইপ এনক্রিপসন শেম্মু

en: Create Volume Type Extra Spec
mni: ভোল্যুম তাইপ এক্সত্রা স্পেক শেম্মু

en: Create a New Volume
mni: অনৌবা ভোল্যুম অমা শেম্মু

en: Create a Router
mni: রাউতর অমা শেম্মু

en: Create a new "extra spec" key-value pair for a volume type.
mni: ভোল্যুম তাইপ অমগীদমক অনৌবা "এক্সত্রা স্পেক" কী-ভেল্যু অমা শেম্মু।

en: Create a new role.
mni: অনৌবা রোল অমা শেম্মু।

en: Create a new user and set related properties including the Primary Project and Role.
mni: অনৌবা য়ুজর অমা শেম্মু অমসুং প্রাইমারি প্রোজেক্ত অমসুং রোল য়াউনা মরি লৈনবা প্রোপর্টিশীং সেত তৌ।

en: Create a project to organize users.
mni: য়ুজরশীং ওর্গানাইজ তৌনবা প্রোজেক্ত অমা শেম্মু।

en: Create a subnet associated with the network. Advanced configuration is available by clicking on the "Subnet Details" tab.
mni: নেতৱার্ক অদুগা এসোসিএত তৌবা সবনেত অমা শেম্মু। এদভান্স ওইবা কনফিগুরেসন অসি "সবনেতকী অকুপ্পা মরোলশীং" তেব অদুদা ক্লিক তৌরগা ফংই।

en: Create an Encrypted Volume Type
mni: এনক্রিপ্ত তৌরবা ভোল্যুম তাইপ অমা শেম্মু

en: Created
mni: শেম্লে

en: Created extra spec "%s".
mni: অহেনবা স্পেক "%s" শেম্লে।

en: Created network "%s".
mni: নেত‍ৱার্ক "%s" শেম্লে।

en: Created new domain "%s".
mni: অনৌবা দোমেইন "%s" শেম্লে।

en: Created new flavor "%s".
mni: অনৌবা ফ্লেবর "%s" শেম্লে।

en: Created new host aggregate "%s".
mni: অনৌবা হোষ্ট এগ্রিগেত "%s" শেম্লে।

en: Created new project "%s".
mni: অনৌবা প্রোজেক্ত "%s" শেম্লে।

en: Created spec "%s".
mni: স্পেক "%s" শেম্লে।

en: Created subnet "%s".
mni: শেম্লবা সবনেত "%s"

[ctx: Current status of a Volume]
en: Creating
mni: শেম্লি

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Creating
mni: শেম্লি

en: Creating encryption for a volume type causes all volumes with that volume type to be encrypted.  Encryption information cannot be added to a volume type if volumes are currently in use with that volume type.
mni: ভোল্যুম মখল অমগী এনক্রিপসন শেম্বনা ভোল্যুম মখল অদুগা লোয়নবা ভোল্যুম পুম্নমক এনক্রিপ তৌহল্লি। করিগুম্বা ভোল্যুম মখল অদুগা লোয়ননা হৌজিক্কী ওইনা ভোল্যুমশীং শীজিন্নরিবা ওইরবদি ভোল্যুম মখল অমদা এনক্রিপসনগী ইনফোর্মেসন হাপচিনবা য়াদে।

en: Creating volume "%s"
mni: ভোল্যুম "%s" শেম্লি

en: Creating volume backup "%s"
mni: ভোল্যুম বেকঅপ "%s" শেম্লি

en: Creating volume snapshot "%s".
mni: ভোল্যুম স্নেপশোত "%s" শেম্লি।

en: Current Host
mni: হৌজিক্কী হোষ্ট

en: Current password
mni: হৌজিক্কী পাসৱার্দ

en: Custom ICMP Rule
mni: কষ্টম ICMP রুল

en: Custom Properties
mni: কষ্টম প্রোপর্টিশীং

en: Custom TCP Rule
mni: কষ্টম TCP রুল

en: Custom UDP Rule
mni: কষ্টম UDP রুল

en: DHCP Agents
mni: DHCP এজেন্তশীং

en: DNS Name Servers
mni: DNS নেম সর্ভরশীং

en: Decrypt Password
mni: দিক্রিপ্ত পাসৱার্দ

en: Default quotas updated.
mni: দিফোল্ট ক্যুওতাশীং অপদেত তৌরে।

en: Defaults
mni: দিফোল্টশীং

en: Delete the created network "%s" due to subnet creation failure.
mni: শেম্লবা নেতৱার্ক "%s" অদু সবনেত শেম্বদা মায় পাক্তবা মরম্না দিলিত তৌরো।

en: Deleted
mni: দিলিত তৌরে

[ctx: Current status of an Image]
en: Deleted
mni: দিলিত তৌরে

[ctx: Current status of an Instance]
en: Deleted
mni: দিলিত তৌরে

[ctx: Current status of a Volume]
en: Deleting
mni: দিলিত তৌরি

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Deleting
mni: দিলিত তৌরি

[ctx: Task status of an Instance]
en: Deleting
mni: দিলিত তৌরি

en: Description
mni: দিস্ক্রিপসন

en: Description:
mni: দিস্ক্রিপসন:

en: Destination
mni: দেষ্টিনেসন

en: Destination CIDR
mni: দেষ্টিনেসন CIDR

en: Detached
mni: দিতেচ তৌরে

[ctx: Current status of a Volume]
en: Detaching
mni: দিতেচ তৌরি

en: Details
mni: অকুপ্পা মরোলশীং

en: Device
mni: দিভাইস

en: Device ID
mni: দিভাইস ID

en: Device ID attached to the port
mni: পোর্ত্তা দিভাইস ID এতেচ তৌরে

en: Device Name
mni: দিভাইসকী মমীং

en: Device Owner
mni: দিভাইস ওনর

en: Direct Input
mni: দাইরেক্ত ইনপুত

en: Direction
mni: দিরেক্সন

en: Disable Gateway
mni: গেতৱে দিসএবল তৌ

en: Disable HA mode
mni: HA মোদ দিসএবল তৌ

en: Disable Service
mni: সর্ভিস দিসএবল তৌ

en: Disable the compute service.
mni: কম্প্যুত সর্ভিস অদু দিসএবল তৌ।

en: Disabled
mni: দিসএবল তৌরে

[ctx: Current status of a Hypervisor]
en: Disabled
mni: দিসএবল তৌরে

en: Disabled compute service for host: %s.
mni: হোষ্টকী দিসএবল তৌরবা কম্প্যুত সর্ভিস: %s.

en: Disassociate
mni: দিসএসোসিএত তৌ

en: Disassociate Floating IP
mni: ফ্লোতিং IP দিসএসোসিএত তৌ

en: Disk
mni: দিস্ক

en: Disk (GB)
mni: দিস্ক (GB)

en: Disk Format
mni: দিস্ক ফোর্মেত

en: Disk GB Hours
mni: দিস্ক GB পুংশীং

en: Disk Over Commit
mni: দিস্ক ওভর কমিত

en: Disk Partition
mni: দিস্ক পার্তিসন

en: Distributed
mni: য়েন্থোক্লে

en: Domain "%s" must be disabled before it can be deleted.
mni: দোমেইন "%s" দিলিত তৌবা য়ানবা মদু হান্না দিসএবল তৌগদবনি।

en: Domain Context cleared.
mni: দোমেইন কন্তেক্স ক্লিয়র তৌরে।

en: Domain Context updated to Domain %s.
mni: দোমেইন কন্তেক্স অদু দোমেইন %sদা অপদেত তৌরে।

en: Domain Groups
mni: দোমেইন গ্রুপশীং

en: Domain ID
mni: দোমেইন ID

en: Domain Information
mni: দোমেইন ইনফোর্মেসন

en: Domain Members
mni: দোমেইন মেম্বরশীং

en: Domain Name
mni: দোমেইন মমীং

en: Domains
mni: দোমেইনশীং

en: Domains provide separation between users and infrastructure used by different organizations.
mni: তোঙান-তোঙানবা ওর্গানাইজেসনশীংনা শীজিন্নরিবা ইনফ্রাষ্ট্রকচর অমসুং য়ুজরশীংগী মরক্তা দোমেইনশীংনা খায়দোকই।

en: Domains provide separation between users and infrastructure used by different organizations. Edit the domain details to add or remove groups in the domain.
mni: তোঙান-তোঙানবা ওর্গানাইজেসনশীংনা শীজিন্নরিবা ইনফ্রাষ্ট্রকচর অমসুং য়ুজরশীংগী মরক্তা দোমেইনশীংনা খায়দোকই। দোমেইন অদুদা গ্রুপশীং হাপচিন্নবা নত্ত্রগা লৌথোক্নবা দোমেইনগী অকুপ্পা মরোলশীং অদু এদিত তৌ।

en: Domains:
mni: দোমেইনশীং:

en: Down
mni: দাউন

[ctx: Current state of a Hypervisor]
en: Down
mni: দাউন

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Down
mni: দাউন

[ctx: Current status of a Network]
en: Down
mni: দাউন

[ctx: current status of port]
en: Down
mni: দাউন

[ctx: status of a network port]
en: Down
mni: দাউন

en: Download CSV Summary
mni: CSV সম্মরি দাউনলোদ তৌ

en: EC2 Access Key
mni: EC2 এক্সেস কী

en: EC2 Secret Key
mni: EC2 সিক্রেত কী

en: Edit
mni: এদিত তৌ

en: Edit Consumer
mni: কঞ্জ্যুমর এদিত তৌ

en: Edit Domain
mni: দোমেইন এদিত তৌ

en: Edit Flavor
mni: ফ্লেবর এদিত তৌ

en: Edit Group
mni: গ্রুপ এদিত তৌ

en: Edit Host Aggregate
mni: হোষ্ট এগ্রিগেত এদিত তৌ

en: Edit Instance
mni: ইন্সতেন্স এদিত তৌ

en: Edit Network
mni: নেতৱার্ক এদিত তৌ

en: Edit Policy
mni: পোলিসি এদিত তৌ

en: Edit Port
mni: পোর্ত এদিত তৌ

en: Edit Project
mni: প্রোজেক্ত এদিত তৌ

en: Edit QoS Spec Consumer
mni: QoS স্পেক কঞ্জ্যুমর এদিত তৌ

en: Edit Router
mni: রাউতর এদিত তৌ

en: Edit Security Group
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ এদিত তৌ

en: Edit Security Groups
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপশীং এদিত তৌ

en: Edit Snapshot
mni: স্নেপশোত এদিত তৌ

en: Edit Spec
mni: স্পেক এদিত তৌ

en: Edit Subnet
mni: সবনেত এদিত তৌ

en: Edit Volume
mni: ভোল্যুম এদিত তৌ

en: Edit Volume Type Extra Spec
mni: ভোল্যুম তাইপ এক্সত্রা স্পেক এদিত তৌ

en: Edit the image details.
mni: ইমেজগী অকুপ্পা মরোলশীংদু এদিত তৌ।

en: Edit the instance details.
mni: ইন্সতেন্সকী অকুপ্পা মরোলশীং অদু এদিত তৌ।

en: Edit the project details.
mni: প্রোজেক্তকী অকুপ্পা মরোলশিং অদু এদিত তৌ।

en: Edit the role's details.
mni: রোলগী অকুপ্পা মরোলশীং এদিত তৌ।

en: Egress
mni: ইগ্রেস

en: Email
mni: ইমেইল

en: Enable DHCP
mni: DHCP এনেবল ওইহল্লু

en: Enable HA mode
mni: HA মোদ এনেবল তৌ

en: Enabled
mni: এনেবল তৌরে

[ctx: Current status of a Hypervisor]
en: Enabled
mni: এনেবল তৌরে

en: Encrypted
mni: এনক্রিপ্ত তৌরবা

en: Encrypted Password
mni: এনক্রিপ্ত তৌরবা পাসৱার্দ

en: Encryption
mni: এনক্রিপসন

en: Enter a value for ICMP code in the range (-1: 255)
mni: ICMP কোদকীদমক রেঞ্জ (-1: 255)গী ওইবা ভেল্যু অমা এন্তর তৌ।

en: Enter a value for ICMP type in the range (-1: 255)
mni: ICMP তাইপকীদমক রেঞ্জ (-1: 255)গী ওইবা ভেল্যু অমা এন্তর তৌ।

en: Enter an integer value between 1 and 65535.
mni: 1 অমসুং 65535 গী মরক্তা লৈবা ইন্তিজর ভেল্যু অমা এন্তর তৌ।

en: Ephemeral Disk
mni: ইফেমেরল দিস্ক

en: Ephemeral Disk (GB)
mni: ইফেমেরল দিস্ক (GB)

[ctx: Current status of a Floating IP]
en: Error
mni: অশোয়বা

[ctx: Current status of a Network]
en: Error
mni: অশোয়বা

[ctx: Current status of a Volume]
en: Error
mni: অশোয়বা

[ctx: Current status of a Volume Backup]
en: Error
mni: অশোয়বা

[ctx: Current status of an Instance]
en: Error
mni: অশোয়বা

[ctx: current status of port]
en: Error
mni: অশোয়বা

[ctx: current status of router]
en: Error
mni: অশোয়বা

en: Error Downloading RC File: %s
mni: RC ফাইল দাউনলোদ তৌবদা শোয়রে: %s

en: Error adding Hosts to the aggregate.
mni: এগ্রিগেত অদুদা হোষ্টশীং হাপচিনবদা শোয়রে।

en: Error editing QoS Spec consumer.
mni: QoS স্পেক কঞ্জ্যুমর এদিত তৌবদা শোয়রে।

en: Error updating QoS Spec association.
mni: QoS স্পেক এসোসিএসন অদু অপদেত তৌবদা শোয়রে।

en: Error when adding or removing hosts.
mni: হোষ্টশীং হাপচিনলিঙৈদা নত্ত্রগা লৌথোক্লিঙৈদা শোয়খ্রে।

en: Error writing zipfile: %(exc)s
mni: জিপফাইল ইবদা শোয়রে: %(exc)s

en: Ether Type
mni: ইথর তাইপ

en: Evacuate Host
mni: হোষ্ট হাংহল্লু

en: Evacuate the servers from the selected down host to an active target host.
mni: সর্ভরশীং অদু খল্লবা দাউন হোষ্ট অদুদগী এক্তিভ তার্গেত হোষ্ট অমদা হোংদোকউ।

en: Extend Volume
mni: ভোল্যুম এক্সতেন্দ তৌ

en: Extend the size of a volume.
mni: ভোল্যুম অমগী সাইজ অদু এক্সতেন্দ তৌ।

en: Extending volume: "%s"
mni: ভোল্যুম: "%s" এক্সতেন্দ তৌরি

en: External Gateway
mni: এক্সতর্নেল গেতৱে

en: External Network
mni: এক্সতর্নেল নেতৱার্ক

en: External network "%(ext_net_id)s" expected but not found for router "%(router_id)s".
mni: এক্সতর্নেল নেতৱার্ক "%(ext_net_id)s" এস্পেক্ত তৌই অদুবু রাউতর "%(router_id)s"গীদি ফংদে।

en: Extra Specs
mni: অহেনবা স্পেকশীং

en: Failed to add %(users_to_add)s project members%(group_msg)s and set project quotas.
mni: %(users_to_add)s প্রোজেক্ত মেম্বর%(group_msg)s অমসুং প্রোজেক্ত ক্যুওতাশীং সেত তৌবা মায় পাক্ত্রে।

en: Failed to add %s project groups and update project quotas.
mni: প্রোজেক্ত গ্রুপ %s হাপচিনবা অমসুং প্রোজেক্ত ক্যুওতাশীং অপদেত তৌবা মায় পাক্ত্রে।

en: Failed to add agent %(agent_name)s for network %(network)s.
mni: নেতৱার্ক %(network)sগী এজেন্ত %(agent_name)s হাপচিনবা ঙমদ্রে।

en: Failed to create network %s
mni: নেতৱার্ক %s শেম্বা ঙমদ্রে

en: Failed to create router "%s".
mni: রাউতর "%s" শেম্বা মায় পাক্ত্রে।

en: Failed to delete network "%s"
mni: নেতৱার্ক "%s" দিলিত তৌবা মায় পাক্ত্রে

en: Failed to delete port %s
mni: পোর্ত %s দিলিত তৌবা মায় পাক্ত্রে

en: Failed to disable compute service for host: %s.
mni: হোষ্টকী কম্প্যুত সর্ভিস দিসএবল তৌবা ঙমদ্রে: %s.

en: Failed to evacuate host: %s.
mni: হোষ্ট হাংহনবা ঙমদ্রে: %s

en: Failed to evacuate instances: %s
mni: ইন্সতেন্সশীং হাংহনবা ঙমদ্রে: %s

en: Failed to live migrate instance to host "%s".
mni: ইন্সতেন্স অদু হোষ্ট "%s"দা  লাইভ মাইগ্রেত তৌবা ঙমদ্রে।

en: Failed to modify %(users_to_modify)s project members%(group_msg)s and update project quotas.
mni: %(users_to_modify)s প্রোজেক্ত মেম্বর %(group_msg)s শেমদোক-শেমজিন তৌবা অমসুং প্রোজেক্ত ক্যুওতাশীং অপদেত তৌবা মায় পাক্ত্রে।

en: Failed to modify %s domain groups.
mni: দোমেইন গ্রুপ %s শেমদোক-শেমজিন তৌবা মায় পাক্ত্রে।

en: Failed to modify %s project members and update domain groups.
mni: প্রোজেক্ত মেম্বর %s শেমদোক-শেমজিন তৌবা অমসুং দোমেইন গ্রুপশীং অপদেত তৌবা মায় পাক্ত্রে।

en: Failed to modify %s project members, update project groups and update project quotas.
mni: প্রোজেক্ত মেম্বর %s শেমদোক-শেমজিন তৌবা, প্রোজেক্ত গ্রুপশীং অপদেত তৌবা অমসুং প্রোজেক্ত ক্যুওতাশীং অপদেত তৌবা মায় পাক্ত্রে।

en: Failed to update network %s
mni: নেতৱার্ক %s অপদেত তৌবা ঙমদ্রে

en: Failed to update router %s
mni: রাউতর %s অপদেত তৌবা মায় পাক্ত্রে

en: Fault
mni: অশোয়বা

en: Filter
mni: ফিলতর

en: Fingerprint
mni: ফিঙ্গরপ্রিন্ত

en: Fixed IPs
mni: ফিক্স তৌরবা IPশীং

en: Flat
mni: ফ্লেত

en: Flavor
mni: ফ্লেবর

en: Flavor Access
mni: ফ্লেবর এক্সেস

en: Flavor Choice
mni: ফ্লেভর চোইস

en: Flavor Details
mni: ফ্লেভরগী অকুপ্পা মরোলশীং

en: Flavor ID =
mni: ফ্লেবর ID =

en: Flavor Information
mni: ফ্লেবরগী ইনফোর্মেসন

en: Flavor Name
mni: ফ্লেবর মমীং

en: Flavors
mni: ফ্লেবরশীং

en: Flavors define the sizes for RAM, disk, number of cores, and other resources and can be selected when users deploy instances.
mni: ফ্লেবরশীংনা RAM, দিস্ক, কোরশীংগী মশীং, অমদি অতোপ্পা রিসোর্সশীংগী সাইজ তাকই অমসুং য়ুজরশীংনা ইন্সতেন্সশীং শীজিন্নরকপা মতমদা খনবা য়াই।

en: Floating IP
mni: ফ্লোতিং IP

en: Floating IPs
mni: ফ্লোতিং IPশীং

en: For TCP and UDP rules you may choose to open either a single port or a range of ports. Selecting the "Port Range" option will provide you with space to provide both the starting and ending ports for the range. For ICMP rules you instead specify an ICMP type and code in the spaces provided.
mni: TCP অমসুং UDP রুলশীংগীদমক নহাক্না সিঙ্গল পোর্ত অমা নত্ত্রগা পোর্তশীংগী রেঞ্জ অমগী মনুংদা অমা হাংনবা খনবা য়াই। "পোর্ত রেঞ্জ" ওপশন খনবনা নঙোন্দা রেঞ্জ অদুগী অহৌবা অমসুং অরোইবা পোর্ত অনিমক্কী স্পেস পীগনি। ICMP রুলশীংগীদমক্তদি নহাক্না ICMP মখল অমসুং কোদ অমা পীরিবা স্পেস অদুদা তাকউ।

en: Forbidden
mni: অথীংবা লৈরবা

en: Forcing to create snapshot "%s" from attached volume.
mni: এতেচ তৌরবা ভোল্যুমদগী স্নেপশোত "%s" শেম্নবা ফোর্স তৌরি।

en: Format
mni: ফোর্মেত

en: Format =
mni: ফোর্মেত =

en: From Port
mni: পোর্ত্তগী

en: From here you can add a DHCP agent for the network.
mni: মফমসিদগী নহাক্না নেতৱার্ক অদুগীদমক DHCP এজেন্ত অমা হাপচিনবা য়াই।

en: From here you can create a snapshot of a volume.
mni: মফমসিদগী নহাক্না ভোল্যুম অমগী স্নেপশোত অমা শেম্বা য়াই।

en: Gateway IP
mni: গেতৱে IP

en: Gateway IP and IP version are inconsistent.
mni: গেতৱে IP অমসুং IP ভর্সন অসি ইনকন্সিস্তেন্ত ওই।

en: Gateway interface is added
mni: গেতৱে ইন্তর্ফেস অসি হাপচিল্লে

en: Go
mni: চৎলু

en: Group "%s" was successfully created.
mni: গ্রুপ "%s" মায় পাক্না শেম্লে।

en: Group ID
mni: গ্রুপ ID

en: Group Management
mni: গ্রুপ মেনেজমেন্ত

en: Group Members
mni: গ্রুপ মেম্বরশীং

en: Group has been updated successfully.
mni: গ্রুপ মায় পাক্না অপদেত তৌখ্রে।

en: Groups
mni: গ্রুপশীং

en: Groups are used to manage access and assign roles to multiple users at once. After creating the group, edit the group to add users.
mni: গ্রুপশীং অসি এক্সেস মেনেজ তৌবা অমসুং মলতিপল ওইবা য়ুজরশীংদা রোলশীং অমুক্তদা এসাইন তৌবদা শীজিন্নৈ। গ্রুপ অদু শেম্লবা মতুংদা, য়ুজরশীং হাপচিন্নবা গ্রুপ অদু এদিত তৌ।

note: Translators: High Availability mode of Neutron router
en: HA mode
mni: HA মোদ

en: Help
mni: হেল্প

en: High Availability Mode
mni: হায় এভেলএবিলিতি মোদ

en: Home
mni: হোম

en: Host
mni: হোষ্ট

en: Host =
mni: হোষ্ট =

en: Host Aggregate Information
mni: হোষ্ট এগ্রিগেত ইনফোর্মেসন

en: Host Aggregates
mni: হোষ্ট এগ্রিগেতশীং

en: Host Routes
mni: হোষ্ট রুতশীং

en: Host Routes format error: Destination CIDR and nexthop must be specified (value=%s)
mni: হোষ্ট রুতশীংগী ফোর্মেত শোয়রে: দেষ্টিনেসন CIDR অমসুং নেক্সহোপ অদু শেংনা তাক্কদবনি (ভেল্যু=%s)

en: Host aggregates divide an availability zone into logical units by grouping together hosts. Create a host aggregate then select the hosts contained in it.
mni: হোষ্টশীংগী গ্রুপ শেমদুনা হোষ্ট এগ্রিগেতশীংনা এভেলএবিলিতি জোন অমা লোজিকেল য়ুনিতশীংদা খায়দোকই। হোষ্ট এগ্রিগেত অমা শেম্মু অদুদগী মদুদা য়াউরিবা হোষ্টশীংদু খল্লু।

en: Host aggregates divide an availability zone into logical units by grouping together hosts. Edit the aggregate host to select hosts contained in it.
mni: হোষ্টশীংগী গ্রুপ শেমদুনা হোষ্ট এগ্রিগেতশীংনা এভেলএবিলিতি জোন অমা লোজিকেল য়ুনিতশীংদা খায়দোকই। এগ্রিগেত হোষ্ট অদু মদুদা য়াউরিবা হোষ্টশীংদু খন্নবা এদিত তৌ।

en: Hostname
mni: হোষ্ট মমীং

en: Hosts
mni: হোষ্টশীং

en: Hypervisor
mni: হাইপরভিজর

en: Hypervisor Instances
mni: হাইপরভিজর ইন্সতেন্সশীং

en: Hypervisor Servers
mni: হাইপরভিজর সর্ভরশীং

en: Hypervisor Summary
mni: হাইপরভিজর সম্মরি

en: Hypervisors
mni: হাইপরভিজরশীং

en: IP Address
mni: IP এদ্রেস

en: IP Address (optional)
mni: IP এদ্রেস (ওপস্নেল)

en: IP Addresses
mni: IP এদ্রেসশীং

en: IP Protocol
mni: IP প্রোতোকোল

en: IP Version
mni: IP ভর্সন

en: IP address %s associated.
mni: IP এদ্রেস %s এসোসিএত তৌরে।

en: IP address allocation pools. Each entry is: start_ip_address,end_ip_address (e.g., 192.168.1.100,192.168.1.120) and one entry per line.
mni: IP এদ্রেস এলোকেসন পুলশীং। এন্ত্রি খুদিংমক অসি: start_ip_address,end_ip_address (খুদম ওইনা, 192.168.1.100,192.168.1.120) অমসুং লাইন খুদিংগী এন্ত্রি অমনি।

en: IP address list of DNS name servers for this subnet. One entry per line.
mni: সবনেত অসিগী DNS নেম সর্ভরশীংগী IP এদ্রেস লিষ্ট। লাইন খুদিংগী এন্ত্রি অমা।

en: IP address of Gateway (e.g. 192.168.0.254) The default value is the first IP of the network address (e.g. 192.168.0.1 for 192.168.0.0/24, 2001:DB8::1 for 2001:DB8::/48). If you use the default, leave blank. If you do not want to use a gateway, check 'Disable Gateway' below.
mni: গেতৱেগী IP এদ্রেস (খুদম ওইনা, 192.168.0.254) দিফোল্ট ভেল্যু অদুনা নেতৱার্ক এদ্রেস অদুগী অহানবা IP নি (খুদম ওইনা, 192.168.0.0/24গীদমক 192.168.0.1, 2001:DB8::/48গীদমক 2001:DB8::1)। করিগুম্বা নহাক্না দিফোল্ট অদু শীজিন্নরবদি, হাংনা থম্মু। করিগুম্বা নহাক্না গেতৱে অমা শীজিন্নবা পামদ্রবদি, মখাগী 'গেতৱে দিসএবল তৌ' অসি চেক তৌ।

en: IPv4 Address =
mni: IPv4 এদ্রেস =

en: IPv6 Address =
mni: IPv6 এদ্রেস =

en: IPv6 Address Configuration Mode
mni: IPv6 এদ্রেস কনফিগুরেসন মোদ

en: ISO - Optical Disk Image
mni: ISO - ওপ্তিকেল দিস্ক ইমেজ

en: Identity
mni: আইদেন্তিতি

en: Identity service does not allow editing user data.
mni: আইদেন্তিতি সর্ভিসনা য়ুজর দেতা এদিত তৌবা য়াহন্দে।

en: If console is not responding to keyboard input: click the grey status bar below.
mni: করিগুম্বা কন্সোলনা কীবোর্দ ইনপুত্তা রেস্পোন্দ পীদ্রবদি: মখাগী গ্রে ষ্টেতস বার অদুদা ক্লিক তৌ।

en: Image
mni: ইমেজ

[ctx: Type of an image]
en: Image
mni: ইমেজ

en: Image File
mni: ইমেজ ফাইল

en: Image ID =
mni: ইমেজ ID =

en: Image Location
mni: ইমেজ লোকেসন

en: Image Name
mni: ইমেজ মমীং

en: Image Name =
mni: ইমেজ মমীং =

en: Image Source
mni: ইমেজ সোর্স

en: Image source must be specified
mni: ইমেজ সোর্স অদু শেংনা তাক্কদবনি

en: Image was successfully updated.
mni: ইমেজ অদু মায় পাক্না অপদেত তৌখ্রে।

en: Images
mni: ইমেজশীং

en: Import Key Pair
mni: কী পেয়র ইম্পোর্ত তৌ

en: Info
mni: ইনফো

en: Information
mni: ইনফোর্মেসন

en: Ingress
mni: ইনগ্রেস

en: Injected Files
mni: ইঞ্জেক তৌরবা ফাইলশীং

en: Instance
mni: ইন্সতেন্স

en: Instance Action List
mni: ইন্সতেন্স এক্সন লিষ্ট

en: Instance Admin Password
mni: ইন্সতেন্স এদমিন পাসৱার্দ

en: Instance Console
mni: ইন্সতেন্স কন্সোল

en: Instance Console Log
mni: ইন্সতেন্স কন্সোল লোগ

en: Instance ID
mni: ইন্সতেন্স ID

en: Instance Name
mni: ইন্সতেন্স মমীং

en: Instance Overview
mni: ইন্সতেন্স ওভরভ্যু

en: Instance Password is not set or is not yet available
mni: ইন্সতেন্স পাসৱার্দ সেত তৌদে নত্ত্রগা হৌজিক ফাউবা ফংদ্রি

en: Instance Security Groups
mni: ইন্সতেন্স সেক্যুরিতি গ্রুপশীং

en: Instances
mni: ইন্সতেন্সশীং

en: Insufficient privilege level to view domain information.
mni: দোমেইন ইনফোর্মেসন য়েংনবগী ইনসফিসিএন্ত প্রিভিলেজ লেভেল

en: Insufficient privilege level to view group information.
mni: গ্রুপ ইনফোর্মেসন য়েংনবগী ইনসফিসিএন্ত প্রিভিলেজ লেভেল

en: Insufficient privilege level to view project information.
mni: প্রোজেক্ত ইনফোর্মেসন য়েংনবা ইনসফিসিএন্ত প্রিভিলেজ লেভেল

en: Insufficient privilege level to view role information.
mni: রোল ইনফোর্মেসন য়েংনবগী ইনসফিসিএন্ত প্রিভিলেজ লেভেল

en: Insufficient privilege level to view user information.
mni: য়ুজর ইনফোর্মেসন য়েংনবা ইনসফিসিএন্ত প্রিভিলেজ লেভেল

en: Interface added
mni: ইন্তর্ফেস হাপচিল্লে

en: Interfaces
mni: ইন্টরফেসশীং

en: Internal Interface
mni: ইন্তর্নেল ইন্তর্ফেস

en: Invalid date format: Using today as default.
mni: চৎনবা য়াদবা তারিখ ফোর্মেত: ঙসি দিফোল্ট ওইনা শীজিন্নদুনা।

en: Invalid time period. The end date should be more recent than the start date.
mni: চৎনবা য়াদবা মতম পেরিওদ। লোয়বা তারিখ অদুনা হৌবা তারিখ অদুদগী হেন্না নৌবা ওইগদবনি।

en: Invalid time period. You are requesting data from the future which may not exist.
mni: চৎনবা য়াদবা মতম পেরিওদ। নহাক্না ফ্যুচরদগী রিক্বেষ্ট তৌরিবা দেতা অদু লৈতবা য়াই।

en: Items Per Page
mni: পেজ খুদিংগী আইতেমশীং

en: Kernel ID
mni: করনেল ID

en: Key
mni: কী

en: Key Name
mni: কী মমীং

en: Key Pair
mni: কী পেয়র

en: Key Pair Name
mni: কী পেয়র মমীং

en: Key Pairs
mni: কী পেয়রশীং

en: Key Pairs are how you login to your instance after it is launched.
mni: কী পেয়রশীং অসি মদু পুথোক্লবা মতুংদা নহাক্না নহাক্কী ইন্সতেন্সতা লোগইন তৌবা মওং অদুনি।

en: Key Size (bits)
mni: কী সাইজ (বিতশীং)

en: Key-Value Pairs
mni: কী-ভেল্যু পেয়রশীং

en: Language
mni: লোল

[ctx: Time since the last update]
en: Last Updated
mni: অরোয়বা অপদেত তৌখিবা

en: Launch
mni: শেমগৎলু

en: Launch Instance
mni: ইন্সতেন্স শেমগৎলু

en: Launch Instance (Quota exceeded)
mni: ইন্সতেন্স শেমগৎলু (ক্যুওতা হেল্লে)

en: Launch as Instance
mni: ইন্সতেন্সকুম্না শেমগৎলু

en: Length of Injected File Path
mni: ইঞ্জেক্ত তৌরবা ফাইল পাথকী অশাংবা

en: Limit
mni: লিমিত

en: Live Migrate
mni: লাইভ মাইগ্রেত তৌ

en: Live Migrate Instance
mni: লাইভ মাইগ্রেত ইন্সতেন্স

en: Live migrate an instance to a specific host.
mni: অকক্নবা হোষ্ট অমদা ইন্সতেন্স অমা লাইভ মাইগ্রেত তৌ।

en: Load Balancer VIP %s
mni: লোদ বেলান্সর VIP %s

en: Local
mni: লোকেল

en: Local Disk Usage
mni: লোকেল দিস্ক য়ুসেজ

en: Local Storage (total)
mni: লোকেল ষ্টোরেজ (অপুনবা)

en: Local Storage (used)
mni: লোকেল ষ্টোরেজ (শীজিন্নরবা)

en: Log
mni: লোগ

en: Log Length
mni: লোগকী অশাংবা

en: MAC Learning State
mni: MAC লর্নিং ষ্টেত

en: Manage Attachments
mni: এতেচমেন্তশীং মেনেজ তৌ

en: Manage Floating IP Associations
mni: ফ্লোতিং IP এসোসিএসনশীং মেনেজ তৌ

en: Manage Hosts
mni: হোষ্টশীং মেনেজ তৌ

en: Manage Hosts Aggregate
mni: হোষ্টশীংগী এগ্রিগেত মেনেজ তৌ

en: Manage Hosts within Aggregate
mni: হোষ্টশীং এগ্রিগেতকী মনুংদা মেনেজ তৌ

en: Manage Members
mni: মেম্বরশীং মেনেজ তৌ

en: Manage QoS Spec Association
mni: QoS স্পেক এসোসিএসন মেনেজ তৌ

en: Manage Rules
mni: রুলশীং মেনেজ তৌ

en: Manage Specs
mni: স্পেকশীং মেনেজ তৌ

en: Manage Volume Attachments
mni: ভোল্যুম এতেচমেন্তশীং মেনেজ তৌ

en: Manual
mni: মেন্যুএল

en: Mapped Fixed IP Address
mni: মেপ তৌরবা ফিক্স ওইবা IP এদ্রেস

en: Memory Usage
mni: মেমোরি য়ুসেজ

en: Message
mni: মেসেজ

en: Metadata
mni: মেতাদেতা

en: Metadata Items
mni: মেতাদেতা আইতেমশীং

[ctx: Current status of an Instance]
en: Migrating
mni: মাইগ্রেত তৌরি

[ctx: Task status of an Instance]
en: Migrating
mni: মাইগ্রেত তৌরি

en: Migration Policy
mni: মাইগ্রেসনগী পোলিসি

en: Min Disk
mni: মিনিমম দিস্ক

en: Min RAM
mni: মিনিমম RAM

en: Minimum Disk (GB)
mni: মিনিমম দিস্ক (GB)

en: Minimum RAM (MB)
mni: মিনিমম RAM (MB)

en: Modified domain "%s".
mni: দোমেইন "%s" শেমদোক-শেমজিন তৌখ্রে।

en: Modified instance "%s".
mni: শেমদোক-শেমজিন তৌরবা ইন্সতেন্স "%s"

en: Modified project "%s".
mni: প্রোজেক্ত "%s" শেমদোক-শেমজিন তৌরে।

en: Modify Access
mni: এক্সেস শেমদোক-শেমজিন তৌ

en: Modify Consumer
mni: কঞ্জ্যুমর শেমদোক-শেমজিন তৌ

en: Modify Groups
mni: গ্রুপশীং শেমদোক-শেমজিন তৌ

en: Modify Quotas
mni: ক্যুওতাশীং শেমদোক-শেমজিন তৌ

en: Modify dashboard settings for your user.
mni: নহাক্কী য়ুজরগী দেশবোর্দ সেত্তিংশীং শেমদোক-শেমজিন তৌ।

en: Modify name and description of a volume.
mni: ভোল্যুম অমগী মমীং অমসুং দিস্ক্রিপসন শেমদোক-শেমজিন তৌ।

en: Modify the name and description of a snapshot.
mni: স্নেপশোত অমগী মমীং অমসুং দিস্ক্রিপসন অদু শেমদোক-শেমজিন তৌ।

en: Monitoring:
mni: মোনিতর তৌরি:

en: Name
mni: মীং

en: Name: %(name)s ID: %(uuid)s
mni: মীং: %(name)s ID: %(uuid)s

en: Network
mni: নেতৱার্ক

en: Network %s was successfully updated.
mni: নেতৱার্ক %s মায় পাক্না অপদেত তৌরে।

en: Network Address
mni: নেতৱার্ক এদ্রেস

en: Network Address and IP version are inconsistent.
mni: নেতৱার্ক এদ্রেস অমসুং IP ভর্সন অসি ইনকন্সিস্তেন্ত ওই।

en: Network Agents
mni: নেতৱার্ক এজেন্তশীং

en: Network Details
mni: নেতৱার্ক্কী অকুপ্পা মরোলশীং

en: Network ID
mni: নেতৱার্ক ID

en: Network Name
mni: নেতৱার্ক মমীং

en: Network Topology
mni: নেতৱার্ক তোপোলোজি

en: Network Type:
mni: নেতৱার্ক তাইপ:

en: Network address in CIDR format (e.g. 192.168.0.0/24)
mni: CIDR ফোর্মেত্তা ওইবা নেতৱার্ক এদ্রেস (খুদম ওইনা, 192.168.0.0/24)

en: Network address in CIDR format (e.g. 192.168.0.0/24, 2001:DB8::/48)
mni: CIDR ফোর্মেত্তা ওইবা নেতৱার্ক এদ্রেস (খুদম ওইনা, 192.168.0.0/24, 2001:DB8::/48)

en: Network list can not be retrieved.
mni: নেতৱার্ক লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা য়াদে।

[ctx: Task status of an Instance]
en: Networking
mni: নেতৱার্কিং

en: Networks
mni: নেতৱার্কশীং

en: Never
mni: নেভর

en: Never updated
mni: কৈদৌঙৈদা অপদেত তৌখিদে

en: New DHCP Agent
mni: অনৌবা DHCP এজেন্ত

en: New Flavor
mni: অনৌবা ফ্লেভর

en: New Host
mni: অনৌবা হোষ্ট

en: New password
mni: অনৌবা পাসৱার্দ

en: New size must be greater than current size.
mni: অনৌবা সাইজ অদুনা হৌজিক্কী সাইজ অসিদগী হেন্না চাউগদবনি।

en: No
mni: নো

en: No Host selected.
mni: হোষ্ট অমত্তা খন্দে।

en: No Hosts found.
mni: হোষ্ট অমত্তা ফংদে।

en: No attached device
mni: এতেচ তৌরবা দিভাইস অমত্তা লৈতে

en: No availability zones found
mni: এভেলএবিলিতি জোন অমত্তা লৈতে

en: No available console found.
mni: অফংবা কন্সোল অমত্তা লৈতে।

en: No available projects
mni: অফংবা প্রোজেক্ত অমত্তা লৈতে

en: No flavors available
mni: ফ্লেভর অমত্তা ফংদে

en: No floating IP addresses allocated
mni: ফ্লোতিং IP এদ্রেস অমত্তা এলোকেত তৌদে

en: No floating IP pools available
mni: ফ্লোতিং IP পুল অমত্তা ফংদে

en: No groups found.
mni: গ্রুপ অমত্তা ফংদে।

en: No groups.
mni: গ্রুপ অমত্তা লৈতে।

en: No host selected.
mni: হোষ্ট অমত্তা খন্দে।

en: No hosts found.
mni: হোষ্ট অমত্তা ফংদে।

en: No images available
mni: ইমেজ অমত্তা ফংদে

en: No instances available
mni: ইন্সতেন্স অমত্তা ফংদে

en: No key pairs available
mni: কী পেয়র অমত্তা ফংদে

en: No networks available
mni: নেতৱার্ক অমত্তা ফংদে

en: No options specified
mni: ওপসন অমত্তা তাক্তে

en: No other agents available.
mni: অতোপ্পা এজেন্ত অমত্তা ফংদে।

en: No other hosts available.
mni: অতোপ্পা হোষ্ট অমত্তা ফংদে।

en: No ports available
mni: পোর্ত অমত্তা ফংদে

en: No projects found.
mni: প্রোজেক্ত অমত্তা ফংদে।

en: No projects selected. All projects can use the flavor.
mni: প্রোজেক্ত অমত্তা খন্দ্রে। প্রোজেক্ত পুম্নমক্না ফ্লেবর অদু শীজিন্নবা য়াই।

en: No rules defined.
mni: রুল অমত্তা শেংনা তাক্তে।

en: No security groups available
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ অমত্তা ফংদে

en: No security groups enabled.
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ অমত্তা এনেবল ওইদে।

en: No security groups found.
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ অমত্তা ফংদে।

en: No source, empty volume
mni: সোর্স অমত্তা লৈতে, ভোল্যুম হাংই

en: No subnets available
mni: সবনেত অমত্তা ফংদে

en: No users found.
mni: য়ুজর অমত্তা ফংদে।

en: No users.
mni: য়ুজর অমত্তা লৈতে।

en: No volume type
mni: ভোল্যুম মখল অমত্তা লৈতে

en: No volumes attached.
mni: ভোল্যুম অমত্তা এতেচ তৌদে।

en: No volumes available
mni: ভোল্যুম অমত্তা ফংদে

en: Non-Members
mni: নন-মেম্বরশীং

en: None
mni: অমত্তা নত্তে

[ctx: Task status of an Instance]
en: None
mni: অমত্তা নত্তে

en: Normal
mni: নোর্মেল

en: Not attached
mni: এতেচ তৌদে

en: Not available
mni: ফংদে

en: Note:
mni: খংজিনগদবা:

en: Number of Instances
mni: ইন্সতেন্সশীংগী মশীং

en: Number of Snapshots
mni: স্নেপশোতকী মশীং

en: Number of VCPUs
mni: VCPUশীংগী মশীং

en: Number of Volumes
mni: ভোল্যুমশীংগী মশীং

en: OR Copy/Paste your Private Key
mni: নত্ত্রগা নহাক্কী প্রাইভেত কী অদু কোপি/পেষ্ট তৌ

en: Object Store
mni: ওবজেক্ত ষ্টোর

en: Old Flavor
mni: অরিবা ফ্লেভর

en: On Demand
mni: দিমান্দগী মতুংইন্না

en: Open Port
mni: পোর্ত হাংউ

en: Open Port/Port Range:
mni: পোর্ত/পোর্ত রেঞ্জ হাংউ:

en: Optionally, you may choose to create a new volume.
mni: ওপস্নেল ওইনা, নহাক্না অনৌবা ভোল্যুম অমা শেম্নবা খনবা য়াই।

en: Other Protocol
mni: অতোপ্পা প্রোতোকোল

en: Overview
mni: ওভরভ্যু

en: Owner
mni: ওনর

en: Page Not Found
mni: পেজ ফংদে

en: Password
mni: পাসৱার্দ

[ctx: Current status of an Instance]
en: Password
mni: পাসৱার্দ

en: Password changed. Please log in again to continue.
mni: পাসৱার্দ হোংখ্রে। চানবীদুনা মখা চত্থনবা অমুক হন্না লোগ তৌবীয়ু।

en: Passwords do not match.
mni: পাসৱার্দশীং চান্নদে।

[ctx: Current status of an Instance]
en: Paused
mni: ঙাইহাক লেপ্লবা

[ctx: Power state of an Instance]
en: Paused
mni: ঙাইহাক লেপ্লবা

en: Physical Network
mni: ফিজিকেল নেতৱার্ক

en: Physical Network:
mni: ফিজিকেল নেতৱার্ক:

en: Please note:
mni: চানবীদুনা খংজিনবীয়ু:

en: Please try again later [Error: %s].
mni: চানবীদুনা মতুংদা অমুক হন্না হোৎনবীয়ু [অশোয়বা: %s]।

en: Pool
mni: পুল

en: Port
mni: পোর্ত

en: Port %s was successfully created.
mni: পোর্ত %s মায় পাক্না শেমখ্রে।

en: Port %s was successfully updated.
mni: পোর্ত %s মায়পাক্না অপদেত তৌখ্রে।

en: Port Range
mni: পোর্তকী রেঞ্জ

en: Port list can not be retrieved.
mni: পোর্ত লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা য়াদে।

en: Port to be associated
mni: এসোসিএত তৌগদবা পোর্ত

en: Ports
mni: পোর্তশীং

en: Power State
mni: পৱার ষ্টেত

en: Primary Project
mni: প্রাইমারি প্রোজেক্ত

en: Private Key File
mni: প্রাইভেত কী ফাইল

en: Project
mni: প্রোজেক্ত

en: Project Groups
mni: প্রোজেক্ত গ্রুপশীং

en: Project ID
mni: প্রোজেক্ত ID

en: Project Information
mni: প্রোজেক্ত ইনফোর্মেসন

en: Project Limits
mni: প্রোজেক্তকী লিমিতশীং

en: Project Members
mni: প্রোজেক্ত মেম্বরশীং

en: Project Name
mni: প্রোজেক্ত মমীং

en: Project Quotas
mni: প্রোজেক্ত ক্যুওতাশীং

en: Project Usage
mni: প্রোজেক্ত য়ুসেজ

en: Project Usage Overview
mni: প্রোজেক্ত য়ুসেজ ওভরভ্যু

en: Projects
mni: প্রোজেক্তশীং

en: Projects:
mni: প্রোজেক্তশীং:

en: Protected
mni: প্রোতেক্ত তৌরে

en: Protocol
mni: প্রোতোকোল

en: Provider
mni: প্রোভাইদর

en: Provider Network
mni: প্রোভাইদর নেতৱার্ক

en: Provider Network Type
mni: প্রোভাইদর নেতৱার্ক তাইপ

en: Public
mni: মীয়াম

en: Public Key
mni: পব্লিক কী

en: QCOW2 - QEMU Emulator
mni: QCOW2 - QEMU এম্যুলেতর

en: QoS Spec to be associated
mni: এসোসিএত তৌগদবা QoS

en: QoS Spec:
mni: QoS স্পেক:

en: QoS Specs
mni: QoS স্পেকশীং

en: Quota Name
mni: ক্যুওতা মমীং

en: Quota exceeded for resource router.
mni: রিসোর্স রাউতরগী ক্যুওতা হেল্লে।

en: Quota value(s) cannot be less than the current usage value(s): %s.
mni: ক্যুওতা ভেল্যু(শীং) অসি হৌজিক্কী ওইবা য়ুসেজ ভেল্যু(শীং): %s অদুদগী হন্থবা য়াদে

en: RAM (total)
mni: RAM (অপুনবা)

en: RAM (used)
mni: RAM (শীজিন্নরবা)

en: Ramdisk ID
mni: রামদিস্ক ID

en: Raw
mni: অনৌবা

[ctx: Image format for display in table]
en: Raw
mni: অনৌবা

en: Reason
mni: মরম

en: Reason: %(disabled_reason)s
mni: মরম: %(disabled_reason)s

en: Rebuild Instance
mni: ইন্সতেন্স রিবিল্ড তৌ

en: Rebuild Password
mni: পাসৱার্দ রিবিল্ড তৌ

en: Rebuilding instance %s.
mni: ইন্সতেন্স %s রিবিল্ড তৌরি।

en: Regions:
mni: রিজনশীং:

en: Remote
mni: রিমোত

en: Remote:
mni: রিমোত:

en: Request ID
mni: রিক্বেষ্ট ID

en: Resize
mni: রিসাইজ তৌ

[ctx: Action log of an instance]
en: Resize
mni: রিসাইজ তৌ

en: Resize Instance
mni: ইন্সতেন্স রিসাইজ তৌ

[ctx: Task status of an Instance]
en: Resizing or Migrating
mni: রিসাইজ তৌরি নত্ত্রগা মাইগ্রেত তৌরি

en: Resources
mni: রিসোর্সশীং

en: Restore Backup
mni: বেকঅপ রেষ্টোর তৌ

en: Restore Backup to Volume
mni: ভোল্যুমদা বেকঅপ রেষ্টোর তৌ

en: Restore Backup:
mni: বেকঅপ রেষ্টোর তৌ:

en: Restore Volume Backup
mni: ভোল্যুম বেকঅপ রেষ্টোর তৌ

en: Retrieve Instance Password
mni: ইন্সতেন্স পাসৱার্দ রিত্রিভ তৌ

en: Retrieve Password
mni: পাসৱার্দ রিত্রিভ তৌ

en: Revert Resize/Migrate
mni: রিসাইজ/মাইগ্রেত তৌবা রিভর্ত তৌ

[ctx: Current status of an Instance]
en: Revert Resize/Migrate
mni: রিসাইজ/মাইগ্রেত তৌবা রিভর্ত তৌ

en: Role
mni: রোল

en: Role ID
mni: রোল ID

en: Role Name
mni: রোল মমীং

en: Role created successfully.
mni: রোল মায় পাক্না শেম্লে।

en: Role updated successfully.
mni: রোল মায় পাক্না অপদেত তৌরে।

en: Roles
mni: রোলশীং

en: Root Disk
mni: রুত দিস্ক

en: Root Disk (GB)
mni: রুত দিস্ক (GB)

en: Router
mni: রাউতর

en: Router %s was successfully created.
mni: রাউতর %s মায় পাক্না শেমখ্রে।

en: Router %s was successfully updated.
mni: রাউতর %s মায় পাক্না অপদেত তৌখ্রে।

en: Router Name
mni: রাউতর মমীং

en: Router Type
mni: রাউতর তাইপ

en: Routers
mni: রাউতরশীং

en: Rule
mni: রুল

en: Rule:
mni: রুল:

en: Rules
mni: রুলশীং

en: Rules define which traffic is allowed to instances assigned to the security group. A security group rule consists of three main parts:
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ অদুদা এসাইন তৌরিবা ইন্সতেন্সশীংদা করম্বা ত্রাফিক য়াহনবগে হায়বদু রুলশীংনা তাকই।

en: SSH key pairs can be generated with the ssh-keygen command:
mni: SSH কী পেয়রশীং অসি ssh-keygen কমান্দনা শেম্বা য়াই:

en: Save
mni: সেভ তৌ

en: Save Changes
mni: অহোংবশীং সেভ তৌ

en: Saved extra spec "%s".
mni: অহেনবা স্পেক "%s" সেভ তৌরে।

en: Saved spec "%s".
mni: স্পেক "%s" সেভ তৌরে।

en: Security Group
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ

en: Security Group Rules
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ রুলশীং

en: Security Groups
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপশীং

en: Segmentation ID
mni: সেগমেন্তেসন ID

en: Segmentation ID:
mni: সেগমেন্তেসন ID:

en: Select Image
mni: ইমেজ খল্লু

en: Select Subnet
mni: সবনেত খল্লু

en: Select Volume
mni: ভোল্যুম খল্লু

en: Select a New Flavor
mni: অনৌবা ফ্লেভর অমা খল্লু

en: Select a key pair
mni: কী পেয়র অমা খল্লু

en: Select a new agent
mni: অনৌবা এজেন্ত অমা খল্লু

en: Select a new host
mni: অনৌবা হোষ্ট অমা খল্লু

en: Select a port
mni: পোর্ত অমা খল্লু

en: Select a project
mni: প্রোজেক্ত অমা খল্লু

en: Select a target host
mni: তার্গেতকী হোষ্ট অমা খল্লু

en: Select a volume to restore to.
mni: রেষ্টোর তৌনবা ভোল্যুম অমা খল্লু।

en: Select an IP address
mni: IP এদ্রেস অমা খল্লু

en: Select an instance
mni: ইন্সতেন্স অমা খল্লু

en: Select an instance to attach to.
mni: এতেচ তৌনবা ইন্সতেন্স অমা খল্লু।

en: Select format
mni: ফোর্মেত খল্লু

en: Select network
mni: নেতৱার্ক খল্লু

en: Select the image to rebuild your instance.
mni: নহাক্কী ইন্সতেন্স রিবিল্ড তৌনবা ইমেজ অদু খল্লু।

en: Select the projects where the flavors will be used. If no projects are selected, then the flavor will be available in all projects.
mni: ফ্লেবরশীং শীজিন্নগদবা প্রোজেক্টশীং অদু খল্লু। করিগুম্বা প্রোজেক্ট অমত্তা খন্দ্রবদি, ফ্লেবর অদু প্রোজেক্ট পুম্নমক্তা ফংগনি।

en: Selected Hosts
mni: খল্লবা হোষ্টশীং

en: Selected Projects
mni: খল্লবা প্রোজেক্টশীং

en: Selected hosts
mni: খল্লবা হোষ্টশীং

en: Server error
mni: সর্ভরগী অশোয়বা

en: Service
mni: সর্ভিস

en: Service Endpoint
mni: সর্ভিস এন্দপোইন্ত

en: Services
mni: সর্ভিসশীং

en: Services Down
mni: সর্ভিসশীং দাউন ওই

en: Services Up
mni: সর্ভিসশীং অপ ওই

en: Set Domain Context
mni: দোমেইন কন্তেক্স সেত তৌ

en: Set Gateway
mni: গেতৱে সেত তৌ

en: Set as Active Project
mni: এক্তিভ প্রোজেক্তকুম্না সেত তৌ

en: Set maximum quotas for the project.
mni: প্রোজেক্ত অদুগীদমক মেক্সিমম ওইবা ক্যুওতাশীং সেত তৌ।

en: Settings
mni: সেত্তিংশীং

en: Settings saved.
mni: সেত্তিংশীং সেভ তৌরে।

en: Shared
mni: শেয়র তৌরবা

en: Shared Storage
mni: শেয়র তৌরবা ষ্টোরেজ

en: Sign Out
mni: সাইন আউত

en: Size
mni: সাইজ

en: Slash is not an allowed character.
mni: স্লাস অসি অয়াবা পীরবা কেরেক্তর অমা নত্তে।

en: Snapshot
mni: স্নেপশোত

[ctx: Type of an image]
en: Snapshot
mni: স্নেপশোত

en: Snapshot "%(name)s" created for instance "%(inst)s"
mni: ইন্সতেন্স "%(inst)s"গীদমক স্নেপশোত "%(name)s" শেম্লে

en: Snapshot Limits
mni: স্নেপশোত লিমিতশীং

en: Snapshot Name
mni: স্নেপশোত মমীং

en: Snapshot source must be specified
mni: স্নেপশোত সোর্স অদু শেংনা তাক্কদবনি

en: Something went wrong!
mni: করিগুম্বা খরা লানখ্রে!

en: Specifies how IPv6 addresses and additional information are configured. We can specify SLAAC/DHCPv6 stateful/DHCPv6 stateless provided by OpenStack, or specify no option. 'No options specified' means addresses are configured manually or configured by a non-OpenStack system.
mni: IPv6 এদ্রেসশীং অমসুং অহেনবা ইনফোর্মেসন করম তৌনা কনফিগর তৌবগে হায়বা তাকই। ঐখোয়না ওপনষ্টেকনা পীবা SLAAC/DHCPv6 ষ্টেতফুল/DHCPv6 ষ্টেতলেস তাকপা য়াই, নত্ত্রগা ওপসন অমত্তা তাক্তবা য়াই। 'ওপসন অমত্তা তাক্ত্রে' হায়বগী অর্থদি এদ্রেসশীং মেন্যুএল ওইনা কনফিগর তৌরে নত্ত্রগা নন-ওপনষ্টেক সিষ্টেম অমনা কনফিগর তৌরে হায়বনি।

en: Specify additional attributes for the subnet.
mni: সবনেত অদুগীদমক অহেনবা এত্রিব্যুতশীং তাকউ।

en: Specify an IP address for the interface created (e.g. 192.168.0.254).
mni: শেম্লবা ইন্তর্ফেস অদুগী IP এদ্রেস অমা তাকউ (খুদম ওইনা, 192.168.0.254)।

en: Specify an image to upload to the Image Service.
mni: ইমেজ সর্ভিসতা অপলোদ তৌনবা ইমেজ অমা শেংনা তাকউ।

en: Specs
mni: স্পেকশীং

en: Start
mni: ষ্টার্ত

[ctx: Action log of an instance]
en: Start
mni: ষ্টার্ত

en: Start Time
mni: হৌবা মতম

en: Start address is larger than end address (value=%s)
mni: ষ্টার্ত এদ্রেসনা এন্দ এদ্রেসতগী হেন্না চাউই (ভেল্যু=%s)

en: Start and end addresses must be specified (value=%s)
mni: ষ্টার্ত অমসুং এন্দ এদ্রেসশীং শেংনা তাক্কদবনি (ভেল্যু=%s)

en: State
mni: ষ্টেত

en: Status
mni: ষ্টেতস

en: Status =
mni: ষ্টেতস =

en: Subnet
mni: সবনেত

en: Subnet Details
mni: সবনেতকী অকুপ্পা মরোলশীং

en: Subnet ID
mni: সবনেত ID

en: Subnet Name
mni: সবনেত মমীং

en: Subnet list can not be retrieved.
mni: সবনেত লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা য়াদে।

en: Subnets
mni: সবনেতশীং

en: Subnets Associated
mni: সবনেতশীং লোয়নৈ

en: Successfully added rule: %s
mni: রুল: %s মায় পাক্না হাপচিনলে

en: Successfully created QoS Spec: %s
mni: QoS স্পেক: %s মায় পাক্না শেম্লে

en: Successfully created encryption for volume type: %s
mni: ভোল্যুম মখল: %sগী এনক্রিপসন মায় পাক্না শেমখ্রে

en: Successfully created security group: %s
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ: %s মায় পাক্না শেম্লে

en: Successfully created volume type: %s
mni: ভোল্যুম তাইপ: %s মায় পাক্না শেম্লে

en: Successfully disassociated Floating IP: %s
mni: ফ্লোতিং IP: %s মায় পাক্না দিসএসোসিএত তৌরে

en: Successfully imported public key: %s
mni: পব্লিক কী: %s মায়পাক্না ইম্পোর্ত তৌরে

en: Successfully modified QoS Spec consumer.
mni: QoS স্পেক কঞ্জ্যুমর মায় পাক্না শেমদোক-শেমজিন তৌখ্রে।

en: Successfully sent the request to upload volume to image for volume: "%s"
mni: ভোল্যুম: "%s"গীদমক ইমেজদা ভোল্যুম অপলোদ তৌনবা রিক্বেষ্ট অদু মায় পাক্না থাখ্রে।

en: Successfully updated QoS Spec association.
mni: QoS স্পেক এসোসিএসন অদু মায় পাক্না অপদেত তৌরে।

en: Successfully updated aggregate: "%s."
mni: এগ্রিগেত মায় পাক্না অপদেত তৌরে: "%s."

en: Successfully updated security group: %s
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ: %s মায় পাক্না অপদেত তৌরে

en: Successfully updated volume snapshot status: "%s".
mni: ভোল্যুম স্নেপশোত ষ্টেতস মায়পাক্না অপদেত তৌরে: "%s".

en: Successfully updated volume status to "%s".
mni: ভোল্যুম ষ্টেতস অদু "%s"দা মায় পাক্না অপদেত তৌরে।

[ctx: Current status of an Instance]
en: Suspended
mni: সস্পেন্দ তৌরে

[ctx: Power state of an Instance]
en: Suspended
mni: সস্পেন্দ তৌরে

en: Swap Disk
mni: স্বাপ দিস্ক

en: Swap Disk (MB)
mni: স্বাপ দিস্ক (MB)

en: System
mni: সিষ্টেম

en: System Information
mni: সিষ্টেম ইনফোর্মেসন

en: Target Host
mni: তার্গেতকী হোষ্ট

en: Task
mni: তাস্ক

en: The "from" port number is invalid.
mni: "from" পোর্ত নম্বর অদু চৎনবা য়াদে।

en: The "to" port number is invalid.
mni: "to" পোর্ত নম্বর অদু চৎনবা য়াদে।

en: The "to" port number must be greater than or equal to the "from" port number.
mni: "to" পোর্ত নম্বর অদু "from" পোর্ত নম্বরদগী হেন্না চাউবা নত্ত্রগা মান্নবা ওইগদবনি।

en: The <strong>Cipher</strong> is the encryption algorithm/mode to use (e.g., aes-xts-plain64). If the field is left empty, the provider default will be used.
mni: <strong>সাইফর</strong> অসি শীজিন্ননবা এনক্রিপসন আলগোরিথম/মোদ অদুনি (খুদম ওইনা, aes-xts-plain64)। করিগুম্বা ফিল্ড অদু হাংনা থম্লবদি, প্রোভাইদর দিফোল্ট অদু শীজিন্নগনি।

en: The <strong>Control Location</strong> is the notional service where encryption is performed (e.g., front-end=Nova). The default value is 'front-end.'
mni: <strong>কন্ত্রোল লোকেসন</strong> অসি এনক্রিপসন পাংথোকফম নোসনেল সর্ভিস অদুনি (খুদম ওইনা, ফ্রন্ত-এন্দ=নোভা)।

en: The Aggregate was updated.
mni: এগ্রিগেত অদু অপদেট তৌখ্রে।

en: The ICMP code not in range (-1, 255)
mni: ICMP কোদ অদু (-1, 255)গী রেঞ্জদা লৈতে

en: The ICMP type not in range (-1, 255)
mni: ICMP তাইপ অদু (-1, 255)গী রেঞ্জদা লৈতে

en: The ID "%s" is already used by another flavor.
mni: "%s"গী ID অসি অতোপ্পা ফ্লেবর অমনা হান্ননা শীজিন্নরে।

en: The Image Location field MUST be a valid and direct URL to the image binary. URLs that redirect or serve error pages will result in unusable images.
mni: ইমেজ লোকেসন ফিল্ড অদু ইমেজ বাইনরিদা ভেলিদ ওইবা অমসুং দাইরেক্ট URL অমা ওইগদবনি। রিদাইরেক্ট তৌবা নত্ত্রগা এরর পেজশীং পীবা URLশীংনা শীজিন্নবা য়াদবা ইমেজশীং ফংহল্লক্কনি।

en: The Key Pair name that was associated with the instance
mni: ইন্সতেন্স অদুগা লোয়নরম্বা কী পেয়র মমীং

en: The container cannot be deleted since it is not empty.
mni: কন্তেনর অদু হাংদবনা মরম ওইদুনা দিলিত তৌবা য়াদ্রে।

en: The instance password encrypted with your public key.
mni: নহাক্কী পব্লিক কীনা এনক্রিপ্ত তৌরবা ইন্সতেন্স পাসৱার্দ।

en: The minimum disk size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
mni: ইমেজ অদু বুত তৌবদা মথৌ তাবা মিনিমম দিস্ক সাইজনি। করিগুম্বা শেংনা তাক্ত্রবদি, ভেল্যু অসি 0দা দিফোল্ট ওই (মিনিমম লৈতে)।

en: The minimum memory size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
mni: ইমেজ অদু বুত তৌবদা মথৌ তাবা মিনিমম মেমোরি সাইজনি। করিগুম্বা শেংনা তাক্ত্রবদি, ভেল্যু অসি 0দা দিফোল্ট ওই (মিনিমম লৈতে)।

en: The name "%s" is already used by another flavor.
mni: "%s"গী মমীং অসি অতোপ্পা ফ্লেবর অমনা হান্ননা শীজিন্নরে।

en: The name "%s" is already used by another host aggregate.
mni: "%s"গী মমীং অসি হান্ননা অতোপ্পা হোষ্ট এগ্রিগেত অমনা শীজিন্নরে।

en: The name of the physical network over which the virtual network is implemented.
mni: ভর্চুএল নেতৱার্ক অদু শীজিন্নরিবা ফিজিকেল নেতৱার্ককী মমীং।

en: The physical mechanism by which the virtual network is implemented.
mni: ভর্চুএল নেতৱার্কপু শীজিন্নহল্লিবা ফিজিকেল মেকানিজম।

en: The private key will be only used in your browser and will not be sent to the server
mni: প্রাইভেত কী অদু নহাক্কী ব্রাউজরখক্তদা শীজিন্নগনি অমসুং সর্ভরদা থারোই।

en: The pseudo folder cannot be deleted since it is not empty.
mni: শেংদবা ফোলদর অদু হাংদবনা মরম ওইদুনা দিলিত তৌবা য়াদ্রে।

en: The requested instance port is already associated with another floating IP.
mni: রিক্বেস্ত তৌরিবা ইন্সতেন্স পোর্ত অদুদি হান্ননা অতোপ্পা ফ্লোতিং IP অমগা এসোসিএত তৌখ্রে।

en: The specified port is invalid.
mni: তাক্লিবা পোর্ত অদু চৎনবা য়াদে।

en: The subnet in the Network Address is too small (/%s).
mni: নেতৱার্ক এদ্রেস অদুদা লৈবা সবনেত অদু কা-হেন্না পীকই (/%s)।

en: The volume size cannot be less than the image size (%s)
mni: ভোল্যুম সাইজনা ইমেজ সাইজ (%s) অদুদগী হন্থবা য়াদে

en: There are no networks, routers, or connected instances to display.
mni: উৎননবা নেতৱার্ক, রাউতর, নত্ত্রগা কনেক্ত তৌরবা ইন্সতেন্স অমত্তা মফম অসিদা লৈতে।

en: There is not enough capacity for this flavor in the selected availability zone. Try again later or select a different availability zone.
mni: খল্লবা এভেলএবিলিতি জোন অদুদা ফ্লেভর অসিগীদমক কেপাসিতি মরাং কায়না লৈতে। মতুংদা অমুক হন্না হোৎনৌ নত্ত্রগা তোঙানবা এভেলএবিলিতি জোন অমা খল্লু।

en: This generates a pair of keys: a key you keep private (cloud.key) and a public key (cloud.key.pub). Paste the contents of the public key file here.
mni: মসিনা কীগী পেয়র অমা শেম্মী: নহাক্না প্রাইভেত ওইনা থম্বা কী অমা (cloud.key) অমসুং পব্লিক কী অমা (cloud.key.pub)। পব্লিক কী ফাইল অদুদা য়াউরিবশীংদু মফম অসিদা পেষ্ট তৌ।

en: This volume is currently attached to an instance. In some cases, creating a snapshot from an attached volume can result in a corrupted snapshot.
mni: ভোল্যুম অসি হৌজিক্কী ওইনা ইন্সতেন্স অমদা এতেচ তৌই। থৌওং খরদদি, এতেচ তৌরবা ভোল্যুম অমদগী স্নেপশোত অমা শেম্বনা করপ্ত ওইরবা স্নেপশোত অমা ফংহল্লকপা য়াই।

en: Timezone
mni: তাইমজোন

en: To Port
mni: পোর্ত্তা

en: To decrypt your password you will need the private key of your key pair for this instance. Select the private key file, or copy and paste the content of your private key file into the text area below, then click Decrypt Password.
mni: নহাক্কী পাসৱার্দ দিক্রিপ্ত তৌনবা নহাক্না ইন্সতেন্স অসিগী নহাক্কী কী পেয়রগী প্রাইভেত কী অদু মথৌ তাগনি। প্রাইভেত কী ফাইল অদু খল্লু, নত্ত্রগা নহাক্কী প্রাইভেত কী ফাইলগী কন্তেন্ত অদু মখাগী তেক্সট এরিয়া অসিদা কোপি তৌ অমসুং পেষ্ট তৌ, অদুদগী দিক্রিপ্ত পাসৱার্দ ক্লিক তৌ।

en: To exit the fullscreen mode, click the browser's back button.
mni: ফুলস্ক্রিন মোদ অদু এক্সিত তৌনবা, ব্রাউজরগী বেক বতন অদু ক্লিক তৌ।

en: To specify an allowed IP range, select &quot;CIDR&quot;. To allow access from all members of another security group select &quot;Security Group&quot;.
mni: অয়াবা লৈরবা IP রেঞ্জ অমা শেংনা তাক্নবা, &quot;CIDR&quot; খল্লু। অতোপ্পা সেক্যুরিতি গ্রুপ অমগী মেম্বর পুম্নমক্তগী এক্সেস তৌবা য়াহন্নবা &quot;Security Group&quot; খল্লু।

en: Topology
mni: তোপোলোজি

en: Total Disk
mni: অপুনবা দিস্ক

en: Total RAM
mni: অপুনবা RAM

en: Total Size of Volumes and Snapshots (GB)
mni: ভোল্যুম অমসুং স্নেপশোতশীংগী (GB) অপুনবা সাইজ

en: Total disk usage (GB * Hours Used) for the project
mni: প্রোজেক্ত অদুগী অপুনবা দিস্ক য়ুসেজ (GB * শীজিন্নখিবা পুংশীং)

en: Type
mni: মখল

en: Unable to add rule to security group.
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ্তা রুল হাপচিনবা ঙমদে।

en: Unable to add user to primary project.
mni: প্রাইমারি প্রোজেক্ততা য়ুজর হাপচিনবা ঙমদে।

en: Unable to allocate Floating IP.
mni: ফ্লোতিং IP এলোকেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to associate IP address %s.
mni: IP এদ্রেস %s এসোসিএত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to attach volume.
mni: ভোল্যুম এতেচ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to change password.
mni: পাসৱার্দ হোংদোকপা ঙমদে।

en: Unable to change the volume type for volume: "%s"
mni: ভোল্যুম: "%s"গী ভোল্যুম তাইপ অদু হোংদোকপা ঙমদে

en: Unable to connect to Neutron.
mni: ন্যুত্রোন্দা কনেক্ত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to create QoS Spec.
mni: QoS স্পেক শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create domain "%s".
mni: দোমেইন "%s" শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create encrypted volume type.
mni: এনক্রিপ তৌরবা ভোল্যুম মখল শেম্বা ঙমদ্রে।

en: Unable to create flavor "%s".
mni: ফ্লেবর "%s" শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create flavor.
mni: ফ্লেবর শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create group.
mni: গ্রুপ শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create host aggregate "%s".
mni: হোষ্ট এগ্রিগেত "%s" শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create host aggregate.
mni: হোষ্ট এগ্রিগেত শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create network "%s".
mni: নেত‍ৱার্ক "%s" শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create project "%s".
mni: প্রোজেক্ত "%s" শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create role.
mni: রোল শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create snapshot.
mni: স্নেপশোত শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create spec.
mni: স্পেক শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create subnet "%s".
mni: সবনেত "%s" শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create user.
mni: য়ুজর শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create volume backup.
mni: ভোল্যুম বেকঅপ শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create volume snapshot.
mni: ভোল্যুম স্নেপশোত শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create volume type extra spec.
mni: ভোল্যুম তাইপ এক্সত্রা স্পেক শেম্বা ঙমদ্রে।

en: Unable to create volume type.
mni: ভোল্যুম তাইপ শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to create volume.
mni: ভোল্যুম শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to determine if availability zones extension is supported.
mni: এভেলএবিলিতি জোনশীংগী এক্সতেন্সন সপোর্ত তৌব্রা হায়বা খংবা ঙমদে।

en: Unable to determine if volume type encryption is supported.
mni: ভোল্যুম তাইপ এনক্রিপসন সপোর্ত তৌব্রা হায়বদু খংদোকপা ঙমদে।

en: Unable to disassociate floating IP.
mni: ফ্লোতিং IP দিসএসোসিএত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to edit spec.
mni: স্পেক এদিত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to edit volume type extra spec.
mni: ভোল্যুম তাইপ এক্সত্রা স্পেক এদিত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to extend volume.
mni: ভোল্যুম এক্সতেন্দ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to fetch EC2 credentials.
mni: EC2 ক্রিদেন্সিএলশীং ফংবা ঙমদে।

en: Unable to find default role.
mni: দিফোল্ট রোল ফংবা ঙমদে।

en: Unable to get EC2 credentials
mni: EC2 ক্রিদেন্সিএলশীং ফংবা ঙমদে

en: Unable to get RDP console for instance "%s".
mni: ইন্সতেন্স "%s"গী RDP কন্সোল ফংবা ঙমদে।

en: Unable to get SPICE console for instance "%s".
mni: ইন্সতেন্স "%s"গী SPICE কন্সোল ফংবা ঙমদে।

en: Unable to get VNC console for instance "%s".
mni: ইন্সতেন্স "%s"গী VNC কন্সোল ফংবা ঙমদে।

en: Unable to get cinder services list.
mni: সিন্দর সর্ভিসশীংগী লিষ্ট ফংবা ঙমদে।

en: Unable to get flavor list
mni: ফ্লেবর লিষ্ট ফংবা ঙমদে

en: Unable to get host aggregate list
mni: হোষ্ট এগ্রিগেত লিষ্ট ফংবা ঙমদে

en: Unable to get log for instance "%s".
mni: ইন্সতেন্স "%s"গী লোগ ফংবা ঙমদে।

en: Unable to get network agents info.
mni: নেতৱার্ক এজেন্তশীংগী ইনফো ফংবা ঙমদে।

en: Unable to get network agents list.
mni: নেতৱার্ক এজেন্তশীংগী লিষ্ট ফংবা ঙমদে।

en: Unable to get nova services list.
mni: নোভা সর্ভিসশীংগী লিষ্ট ফংবা ঙমদে।

en: Unable to get openrc credentials
mni: ওপনrc ক্রিদেন্সিএলশীং ফংবা ঙমদে

en: Unable to get subnet "%s"
mni: সবনেত "%s" ফংবা ঙমদে

en: Unable to get the available hosts
mni: অফংবা হোষ্টশীং অদু ফংবা ঙমদে

en: Unable to import key pair.
mni: কী পেয়র ইম্পোর্ত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to list dhcp agents hosting network.
mni: নেতৱার্ক হোষ্ট তৌরিবা dhcp এজেন্তশীংগী লিষ্ট শেম্বা ঙমদে।

en: Unable to load the specified image. %s
mni: তাক্লবা ইমেজ অদু লোদ তৌবা ঙমদে. %s

en: Unable to load the specified snapshot.
mni: তাক্লবা স্নেপশোত অদু লোদ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to load the specified volume. %s
mni: তাক্লবা ভোল্যুম অদু লোদ তৌবা ঙমদে. %s

en: Unable to lookup volume or backup information.
mni: ভোল্যুম লুকঅপ তৌবা নত্ত্রগা ইনফোর্মেসন বেকঅপ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to modify domain "%s".
mni: দোমেইন "%s" শেমদোক-শেমজিন তৌবা ঙমদে।

en: Unable to modify instance "%s".
mni: ইন্সতেন্স "%s" শেমদোক-শেমজিন তৌবা ঙমদে।

en: Unable to modify project "%s".
mni: প্রোজেক্ত "%s" শেমদোক-শেমজিন তৌবা ঙমদে।

en: Unable to parse IP address %s.
mni:  IP এদ্রেস %s পার্স তৌবা ঙমদে।

en: Unable to rebuild instance.
mni: ইন্সতেন্স রিবিল্ড তৌবা ঙমদে।

en: Unable to resize instance "%s".
mni: ইন্সতেন্স "%s" রিসাইজ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to restore backup.
mni: বেকঅপ রেষ্টোর তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve IP addresses from Neutron for instance "%(name)s" (%(id)s).
mni: ইন্সতেন্স "%(name)s" (%(id)s)গী ন্যুত্রোন্দগী IP এদ্রেসশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve IP addresses from Neutron.
mni: ন্যুত্রোন্দগী IP এদ্রেসশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve QoS Spec association.
mni: QoS স্পেক এসোসিএসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve QoS Spec details.
mni: QoS স্পেক্কী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve QoS Specs.
mni: QoS স্পেকশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve QoS spec details.
mni: QoS স্পেক্কী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve QoS spec list.
mni: QoS স্পেক লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve QoS specs
mni: QoS স্পেকশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে

en: Unable to retrieve agent list.
mni: এজেন্ত লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve an external network "%s".
mni: এক্সতর্নেল নেতৱার্ক "%s" অমা রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve attachment information.
mni: এতেচমেন্তকী ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদ্রে।

en: Unable to retrieve availability zone list.
mni: এভেলএবিলিতি জোন লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve availability zones.
mni: এভেলএবিলিতি জোনশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve backup details.
mni: বেকঅপকী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve compute host information.
mni: কম্প্যুত হোষ্ট ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve compute limit information.
mni: কম্প্যুত লিমিত ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve details for instance "%s".
mni: ইন্সতেন্স "%s"গী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve details for network "%s".
mni: নেতৱার্ক "%s"গী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve details for router "%s".
mni: রাউতর "%s"গী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve domain details.
mni: দোমেইনগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve domain information.
mni: দোমেইন ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve domain list.
mni: দোমেইন লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve extra spec list.
mni: অহেনবা স্পেক লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve flavor access list. Please try again later.
mni: ফ্লেবর এক্সেস লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদ্রে। চানবীদুনা মতুংদা অমুক হন্না হোৎনবীয়ু।

en: Unable to retrieve flavor details.
mni: ফ্লেবরগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve flavor information for instance "%(name)s" (%(id)s).
mni: ইন্সতেন্স "%(name)s" (%(id)s)গীদমক ফ্লেভর ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve flavor information for instance "%s".
mni: ইন্সতেন্স "%s"গীদমক ফ্লেভর ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve flavor list.
mni: ফ্লেবর লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve flavors.
mni: ফ্লেভরশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve floating IP addresses.
mni: ফ্লোতিং IP এদ্রেসশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve floating IP pools.
mni: ফ্লোতিং IP পুলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve group list.
mni: গ্রুপ লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve group list. Please try again later.
mni: গ্রুপ লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে। চানবীদুনা মতুংদা অমুক হন্না হোৎনবীয়ু।

en: Unable to retrieve group users.
mni: গ্রুপ য়ুজরশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve host aggregates list.
mni: হোষ্ট এগ্রিগেতশীংগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve host information.
mni: হোষ্ট ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve hypervisor information.
mni: হাইপরভিজর ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve hypervisor instances list.
mni: হাইপরভিজর ইন্সতেন্সশীংগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve hypervisor statistics.
mni: হাইপরভিজর ষ্টেতিষ্টিক্স রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve image details.
mni: ইমেজগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve image list.
mni: ইমেজগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve image.
mni: ইমেজ রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve images for the current project.
mni: হৌজিক্কী প্রোজেক্ত অসিগীদমক ইমেজশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve images.
mni: ইমেজশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve instance action list.
mni: ইন্সতেন্স এক্সন লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve instance details.
mni: ইন্সতেন্সকী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve instance flavors.
mni: ইন্সতেন্স ফ্লেভরশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve instance list.
mni: ইন্সতেন্স লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve instance password.
mni: ইন্সতেন্স পাসৱার্দ রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve instance project information.
mni: ইন্সতেন্স প্রোজেক্ত ইনফোর্মসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve instance size information.
mni: ইন্সতেন্স সাইজ ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve instances.
mni: ইন্সতেন্সশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve key pair list.
mni: কী পেয়রগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve key pairs.
mni: কী পেয়রশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve list of volumes.
mni: ভোল্যুমশীংগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve network details.
mni: নেতৱার্ক্কী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve network.
mni: নেতৱার্ক রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve port details
mni: পোর্তকী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে

en: Unable to retrieve port details.
mni: পোর্তকী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve project details.
mni: প্রোজেক্কী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve project domain.
mni: প্রোজেক্ত দোমেইন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve project information.
mni: প্রোজেক্ত ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve project list.
mni: প্রোজেক্ত লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve public images.
mni: পব্লিক ইমেজশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve quota information.
mni: ক্যুওতা ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve role list.
mni: রোল লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve roles list.
mni: রোলশীংগী লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve router details.
mni: রাউতরগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve router list.
mni: রাউতর লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve router.
mni: রাউতর রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve security group list. Please try again later.
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে। চানবীদুনা মতুংদা অমুক হন্না হোৎনবীয়ু।

en: Unable to retrieve security group.
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপ রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve security groups for instance "%(name)s" (%(id)s).
mni: ইন্সতেন্স "%(name)s" (%(id)s)গী সেক্যুরিতি গ্রুপশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve security groups.
mni: সেক্যুরিতি গ্রুপশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve snapshot details.
mni: স্নেপশোতকী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve snapshot list.
mni: স্নেপশোত লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve subnet details
mni: সবনেতকী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে

en: Unable to retrieve subnet details.
mni: সবনেতকী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে

en: Unable to retrieve tenant limits.
mni: তেনেন্ত লিমিতশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদ্রে।

en: Unable to retrieve the aggregate to be updated
mni: অপদেত তৌনবা এগ্রিগেত অদু রিত্রিভ তৌবা ঙমদে

en: Unable to retrieve the volume type list.
mni: ভোল্যুম তাইপ লিষ্ট অদু রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve usage information.
mni: য়ুসেজ ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve user domain role assignments.
mni: য়ুজর দোমেইন রোল এসাইনমেন্তশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve user information.
mni: য়ুজর ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve user list.
mni: য়ুজর লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve user list. Please try again later.
mni: য়ুজর লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে। চানবীদুনা মতুংদা অমুক হন্না হোৎনবীয়ু।

en: Unable to retrieve user roles.
mni: য়ুজর রোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve users.
mni: য়ুজরশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve version information.
mni: ভর্সন ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume backups.
mni: ভোল্যুম বেকঅপশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume details.
mni: ভোল্যুমগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume information for volume: "%s"
mni: ভোল্যুম: "%s"গী ভোল্যুম ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে

en: Unable to retrieve volume information.
mni: ভোল্যুম ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume limit information.
mni: ভোল্যুম লিমিত ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume list for instance "%(name)s" (%(id)s).
mni: ইন্সতেন্স "%(name)s" (%(id)s)গী ভোল্যুম লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume list.
mni: ভোল্যুম লিষ্ট রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume project information.
mni: ভোল্যুম প্রোজেক্ত ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume snapshot.
mni: ভোল্যুম স্নেপশোত রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume snapshots.
mni: ভোল্যুম স্নেপশোতশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume type details.
mni: ভোল্যুম তাইপকী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume type encryption details.
mni: ভোল্যুম তাইপ এনক্রিপসনগী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume type encryption information.
mni: ভোল্যুম তাইপ এনক্রিপসন ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume type extra spec details.
mni: ভোল্যুম তাইপ এক্সত্রা স্পেক্কী অকুপ্পা মরোলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume type name.
mni: ভোল্যুম তাইপ মমীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume types
mni: ভোল্যুম মখলশীং রিত্রিভ তৌবা ঙমদে

en: Unable to retrieve volume.
mni: ভোল্যুম রিত্রিভ তৌবা ঙমদে।

en: Unable to retrieve volume/instance attachment information
mni: ভোল্যুম/ইন্সতেন্স এতেচমেন্ত ইনফোর্মেসন রিত্রিভ তৌবা ঙমদে

en: Unable to set Domain Context.
mni: দোমেইন কন্তেক্স সেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to set flavor access for project %s.
mni: প্রোজেক্ত %sগীদমক ফ্লেবর এক্সেস সেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to set gateway.
mni: গেতৱে সেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to sort instance flavors.
mni: ইন্সতেন্স ফ্লেভরশীং সোর্ত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update default quotas.
mni: দিফোল্ট ক্যুওতাশীং অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update group.
mni: গ্রুপ অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update image "%s".
mni: ইমেজ "%s" অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update role.
mni: রোল অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update subnet "%s".
mni: সবনেত "%s" অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update the aggregate.
mni: এগ্রিগেত অদু অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update the group.
mni: গ্রুপ অদু অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update the user.
mni: য়ুজর অদু অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update volume snapshot status.
mni: ভোল্যুম স্নেপশোত ষ্টেতস অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update volume snapshot.
mni: ভোল্যুম স্নেপশোত অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update volume status to "%s".
mni: ভোল্যুম ষ্টেতস অদু "%s"দা অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to update volume.
mni: ভোল্যুম অপদেত তৌবা ঙমদে।

en: Unable to upload volume to image for volume: "%s"
mni: ভোল্যুম: "%s"গী ইমেজদা ভোল্যুম অপলোদ তৌবা ঙমদে

en: Unknown
mni: শকখংদবা

en: Unknown instance
mni: শকখংদবা ইন্সতেন্স

en: Unknown instance (None)
mni: শকখংদবা ইন্সতেন্স (অমত্তা লৈতে)

en: Up
mni: অপ

[ctx: Current state of a Hypervisor]
en: Up
mni: অপ

en: Update
mni: অপদেত তৌ

en: Update Default Quotas
mni: দিফোল্ট ক্যুওতাশীং অপদেত তৌ

en: Update Defaults
mni: দিফোল্টশীং অপদেত তৌ

en: Update Group
mni: গ্রুপ অপদেত তৌ

en: Update Metadata
mni: মেতাদেতা অপদেত তৌ

en: Update Network
mni: নেতৱার্ক অপদেত তৌ

en: Update Role
mni: রোল অপদেত তৌ

en: Update Router
mni: রাউতর অপদেত তৌ

en: Update Status
mni: ষ্টেতস অপদেত তৌ

en: Update User
mni: য়ুজর অপদেত তৌ

en: Update Volume Snapshot Status
mni: ভোল্যুম স্নেপশোত ষ্টেতস অপদেত তৌ

en: Update Volume Status
mni: ভোল্যুম ষ্টেতস অপদেত তৌ

en: Update a subnet associated with the network. Advanced configuration are available at "Subnet Details" tab.
mni: নেতৱার্ক অদুগা এসোসিএত তৌবা সবনেত অমা অপদেত তৌ। "সবনেতকী অকুপ্পা মরোলশীং" তেবতা এদভান্স ওইবা কনফিগুরেসন ফংই।

en: Update the "extra spec" value for "%(key)s"
mni:  "%(key)s"গী "extra spec" ভেল্যু অদু অপদেত তৌ

en: Update the spec value for "%(key)s"
mni: "%(key)s"গী স্পেক ভেল্যু অদু অপদেত তৌ

en: Updated
mni: অপদেত তৌরে

en: Updated At
mni: ...দা অপদেত তৌরবা

en: Updated subnet "%s".
mni: অপদেত তৌরবা সবনেত "%s"

en: Updating volume "%s"
mni: ভোল্যুম "%s" অপদেত তৌরি

en: Updating volume snapshot "%s"
mni: ভোল্যুম স্নেপশোত "%s" অপদেত তৌরি

en: Upload
mni: অপলোদ তৌ

en: Upload Volume to Image
mni: ইমেজদা ভোল্যুম অপলোদ তৌ

en: Upload to Image
mni: ইমেজদা অপলোদ তৌ

en: Usage
mni: য়ুসেজ

en: Usage (Hours)
mni: য়ুসেজ (পুং)

en: Usage Overview
mni: য়ুসেজ ওভরভ্যু

en: Use Server Default
mni: সর্ভর দিফোল্ট শীজিন্নৌ

en: Use a volume as source
mni: ভোল্যুম অমা সোর্স অমগুম্না শীজিন্নৌ

en: Use image as a source
mni: ইমেজ সোর্স অমগুম্না শীজিন্নৌ

en: Use snapshot as a source
mni: স্নেপশোত সোর্স অমগুম্না শীজিন্নৌ

en: Used <span> %(used)s </span> of <span> %(available)s </span>
mni: শীজিন্নরবা <span> %(used)s </span> of <span> %(available)s </span>

en: User "%s" was successfully created.
mni: য়ুজর "%s" মায় পাক্না শেমখ্রে।

en: User Credentials Details
mni: য়ুজর ক্রিদেন্সিএলশীংগী অকুপ্পা মরোলশীং

en: User ID
mni: য়ুজর ID

en: User Name
mni: য়ুজর মমীং

en: User Settings
mni: য়ুজর সেত্তিংশীং

en: User name "%s" is already used.
mni: য়ুজর মমীং "%s" অসি হান্ননা শীজিন্নরে।

en: Users
mni: য়ুজরশীং

en: VCPU Hours
mni: VCPU পুংশীং

en: VCPU Usage
mni: VCPU য়ুসেজ

en: VCPUs
mni: VCPUশীং

en: Value
mni: ভেল্যু

en: View Credentials
mni: ক্রিদেন্সিএলশীং য়েংউ

en: View Extra Specs
mni: অহেনবা স্পেকশীং য়েংউ

en: View Full Log
mni: ফুল লোগ য়েংউ

en: View Log
mni: লোগ য়েংউ

en: View Usage
mni: য়ুসেজ য়েংউ

en: Volume
mni: ভোল্যুম

en: Volume %(volume_name)s on instance %(instance_name)s
mni: ইন্সতেন্স %(instance_name)sদা ভোল্যুম %(volume_name)s

en: Volume Backup:
mni: ভোল্যুম বেকঅপ:

en: Volume Backups
mni: ভোল্যুম বেকঅপশীং

en: Volume Limits
mni: ভোল্যুম লিমিতশীং

en: Volume Name
mni: ভোল্যুম মমীং

en: Volume Snapshots
mni: ভোল্যুম স্নেপশোতশীং

en: Volume Source
mni: ভোল্যুম সোর্স

en: Volume Type Encryption Details
mni: ভোল্যুম তাইপ এনক্রিপসনগী অকুপ্পা মরোলশীং

en: Volume Type Encryption Overview
mni: ভোল্যুম তাইপ এনক্রিপসন ওভরভ্যু

en: Volume Type Extra Specs
mni: ভোল্যুম তাইপ এক্সত্রা স্পেকশীং

en: Volume Type is Unencrypted.
mni: ভোল্যুম তাইপ অসি অনএনক্রিপ্ত তৌরে।

en: Volume Type: %(volume_type_name)s
mni: ভোল্যুম তাইপ: %(volume_type_name)s

en: Volume Type: %(volume_type_name)s
mni: ভোল্যুম তাইপ: %(volume_type_name)s

en: Volume Types
mni: ভোল্যুম মখলশীং

en: Volume size must be equal to or greater than the image size (%s)
mni: ভোল্যুম সাইজ অদু ইমেজ সাইজগা (%s) মান্নবা নত্ত্রগা হেন্না চাউবা ওইগদবনি

en: Volume source must be specified
mni: ভোল্যুম সোর্স অদু শেংনা তাক্কদবনি

en: Volumes
mni: ভোল্যুমশীং

en: Volumes Attached
mni: ভোল্যুমশীং এতেচ তৌরে

en: Yes
mni: য়েস

en: You are already using all of your available floating IPs.
mni: নহাক্না হান্ননা নহাক্কী অফংবা ফ্লোতিং IP পুম্নমক শীজিন্নরি।

en: You are already using all of your available volumes.
mni: নহাক্কী অফংবা ভোল্যুম পুম্নমক নহাক্না হান্ননা শীজিন্নরি।

en: You can connect a specified external network to the router. The external network is regarded as a default route of the router and the router acts as a gateway for external connectivity.
mni: নহাক্না রাউতর অদুদা তাক্লবা এক্সতর্নেল নেতৱার্ক অমা কনেক্ত তৌবা য়াই। এক্সতর্নেল নেতৱার্ক অসি রাউতর অদুগী দিফোল্ট রুত অমগুম্না লৌনৈ অমসুং রাউতর অদু এক্সতর্নেল কনেক্তিভিতিগীদমক গেতৱে অমগুম্না থবক তৌই।

en: You can connect a specified subnet to the router.
mni: নহাক্না রাউতর অদুদা শেংনা তাক্লবা সবনেত অমা কনেক্ত তৌবা য়াই।

en: You can create a port for the network. If you specify device ID to be attached, the device specified will be attached to the port created.
mni: নহাক্না নেতৱার্ক অদুগীদমক পোর্ট অমা শেম্বা য়াই। করিগুম্বা নহাক্না এতেচ তৌগদবা দিভাইস ID শেংনা তাক্লবদি, তাক্লিবা দিভাইস অদু শেম্লিবা পোর্ত অদুদা এতেচ তৌগনি।

en: You can specify the desired rule template or use custom rules, the options are Custom TCP Rule, Custom UDP Rule, or Custom ICMP Rule.
mni: নহাক্না অপাম্বা রুল তেমপ্লেত তাকপা য়াই নত্ত্রগা কষ্টম রুলশীং শীজিন্নবা য়াই, ওপসনশীংদি কষ্টম TCP রুল, কষ্টম UDP রুল, নত্ত্রগা কষ্টম ICMP রুল অসিনি।

en: You cannot revoke your administrative privileges from the domain you are currently logged into. Please switch to another domain with administrative privileges or remove the administrative role manually via the CLI.
mni: নহাক্না হৌজিক্কী ওইনা লোগ তৌরিবা দোমেইন অদুদগী নহাক্কী এদমিনিষ্ট্রেতিভ প্রিভিলেজশীং অদু নহাক্না রিভোক তৌবা ঙমদে। চানবীদুনা এদমিনিষ্ট্রেতিভ প্রিভিলেজশীংগা লোয়নবা অতোপ্পা দোমেইন অমদা স্বিতচ তৌবীয়ু নত্ত্রগা এদমিনিষ্ট্রেতিভ রোল অদু CLIগী মতেংনা মেন্যুএল ওইনা লৌথোকউ।

en: You cannot revoke your administrative privileges from the project you are currently logged into. Please switch to another project with administrative privileges or remove the administrative role manually via the CLI.
mni: নহাক্না হৌজিক্কী ওইনা লোগ তৌরিবা প্রোজেক্ত অদুদগী নহাক্কী এদমিনিষ্ট্রেতিভ প্রিভিলেজশীং অদু নহাক্না রিভোক তৌবা ঙমদে। চানবীদুনা এদমিনিষ্ট্রেতিভ প্রিভিলেজশীংগা লোয়নবা অতোপ্পা প্রোজেক্ত অমদা স্বিতচ তৌবীয়ু নত্ত্রগা এদমিনিষ্ট্রেতিভ রোল অদু CLIগী মতেংনা মেন্যুএল ওইনা লৌথোকউ।

en: You may have mistyped the address or the page may have moved.
mni: নহাক্না এদ্রেস অদু মিসতাইপ তৌখ্রে নত্ত্রগা পেজ অদু মফম হোংখ্রে।

en: You may optionally set a password on the rebuilt instance.
mni: অমুক হন্না শেম্লবা ইন্সতেন্স অদুদা নহাক্না ওপস্নেল ওইনা পাসৱার্দ অমা সেত তৌবা য়াই।

en: You may update the editable properties of your network here.
mni: নহাক্কী নেতৱার্ক্কী এদিত তৌবা য়াবা প্রোপর্টিশীং অদু নহাক্না মফমশিদা অপদেত তৌবা য়াই।

en: You may update the editable properties of your router here.
mni: নহাক্কী রাউতরগী এদিত তৌবা য়াবা প্রোপর্টিশীং অদু নহাক্না মফমশিদা অপদেত তৌবা য়াই।

en: You must specify the source of the traffic to be allowed via this rule. You may do so either in the form of an IP address block (CIDR) or via a source group (Security Group). Selecting a security group as the source will allow any other instance in that security group access to any other instance via this rule.
mni: রুল অসিগী মতেংনা য়াহন্নবা নহাক্না ত্রাফিক্কী সোর্স অদু ময়েক শেংনা তাকপা তাই। নহাক্না মসি IP এদ্রেস ব্লোক (CIDR) অমা নত্ত্রগা সোর্স গ্রুপ অমগী (সেক্যুরিতি গ্রুপ) খুত্থাংদা তৌবা য়াই। সেক্যুরিতি গ্রুপ অমবু সোর্সকুম্না খনবনা সেক্যুরিতি গ্রুপ অদুদা লৈরিবা অতোপ্পা ইন্সতেন্স অমহেক্তনা রুল অসিগী খুত্থাংদা অতোপ্পা ইন্সতেন্স অমহেক্তদা এক্সেস তৌবা য়াহনগনি।

en: Your image %s has been queued for creation.
mni: শেম্নবগীদমক্তা নহাক্কী ইমেজ %s অসি ক্যু শেম্লে।

en: Zone
mni: জোন

en: back-end
mni: বেক-এন্দ

en: dm-crypt
mni: dm-ক্রিপ্ত

en: front-end
mni: ফ্রন্ত-এন্দ

en: undefined
mni: শেংনা তাক্তে

en: unknown IP address
mni: শকখংদবা IP এদ্রেস
