horizon VERSION - en to tr_TR translation catalogue (759 entries)

en: <b>Image (with Create New Volume checked)</b>: This options uses an image to boot the instance, and creates a new volume to persist instance data. You can specify volume size and whether to delete the volume on deletion of the instance.
tr_TR: <b>İmaj (Yeni Birim Oluştur işaretliyken)</b>: Bu seçenek sunucuyu ön yüklemek için bir imaj kullanır, ve sunucu verisini saklamak için yeni bir birim oluşturur. Birim boyutunu ve sunucu silinirken birimin silinip silinmeyeceğini belirtebilirsiniz.

en: <b>Image</b>: This option uses an image to boot the instance.
tr_TR: <b>İmaj</b>: Bu seçenek sunucunun ön yükleneceği bir imaj kullanır.

en: <b>Instance Snapshot</b>: This option uses an instance snapshot to boot the instance.
tr_TR: <b>Sunucu Anlık Görüntüsü</b>: Bu seçenek sunucunun ön yükleneceği bir sunucu anlık görüntüsünü kullanır.

en: <b>Volume Snapshot</b>: This option uses a volume snapshot to boot the instance, and creates a new volume to persist instance data. You can choose to delete the volume on deletion of the instance.
tr_TR: <b>Birim Anlık Görüntüsü</b>: Bu seçenek sunucuyu ön yüklemek için bir birim anlık görüntüsü kullanır, ve sunucu verisini saklamak için yeni bir birim oluşturur. Birimi sunucu silinirken silinecek şekilde ayarlayabilirsiniz.

en: <b>Volume</b>: This option uses a volume that already exists. It does not create a new volume. You can choose to delete the volume on deletion of the instance. <em>Note: when selecting Volume, you can only launch one instance.</em>
tr_TR: <b>Birim</b>: Bu seçenek mevcut bir birimi kullanır. Yeni bir birim oluşturmaz. Birim sunucu silinirken silinecek şekilde seçebilirsiniz. <em>Not: Birim seçerken, yalnızca bir sunucu başlatabilirsiniz.</em>

en: <small>This line of text is meant to be treated as fine print.</small>
tr_TR: <small>Bu metin satırı dip not olarak işlenmek amaçlıdır.</small>

en: A Confirmation Dialog
tr_TR: Onay Penceresi

en: A Public Container will allow anyone with the Public URL to gain access to your objects in the container.
tr_TR: Açık bir Konteyner, Açık URL'sine sahip herkesin konteynerındaki nesnelere erişebileceği anlamına gelir.

en: A container with that name exists.
tr_TR: Bu isimde bir konteyner mevcut.

en: A description list is perfect for defining terms.
tr_TR: Tanım listesi koşulları tanımlamak için mükemmeldir.

en: A description of the Volume.
tr_TR: Mantıksal Sürücü Tanımı.

en: A description of the image.
tr_TR: İmajın tanımı.

en: A floating IP allows instances to be addressable from an external network.
        Floating IPs are not allocated to instances at creation time and may be assigned
        after the instance is created. To attach a floating IP, go to the <b>Instances</b>
        view and click the <b>Actions</b> menu to the right of an instance.
        Then, select the <b>Associate Floating IP</b> option and enter the necessary details.
tr_TR: Değişken IP sunucuların bir dış ağdan adreslenebilmesine yarar.
        Değişken IP'ler sunuculara oluşturulma sırasında ayrılmazlar ve sunucu
        oluşturulduktan sonra atanabilirler. Bir değişken IP atamak için, <b>Sunucular</b>
        görünümüne gidin ve sunucunun sağındaki <b>Eylemler</b> menüsüne tıklayın.
        Ardından <b>Değişken IP ata</b> seçin ve gerekli detayları girin.

en: A key pair allows you to SSH into your newly created instance.
        You may select an existing key pair, import a key pair, or generate a new key pair.
tr_TR: Anahtar çifti yeni oluşturulan sunucuya SSH çekmenizi sağlar.
        Mevcut bir anahtar çiftini seçebilir, anahtar çifti içe aktarabilir, ya da yeni bir anahtar çifti oluşturabilirsiniz.

en: A local file should be selected.
tr_TR: Yerel bir dosya seçilmeli.

en: A longer block of help text that breaks onto a new line and may extend beyond one line.
tr_TR: Bir satırın ötesine geçebilecek yeni bir satıra geçen daha uzun bir yardım metni bloğu.

en: A name is required for your instance.
tr_TR: Sanal makine için bir isim gerekiyor.

en: A port represents a virtual switch port on a logical network switch.
tr_TR: Bağlantı noktası mantıksal ağ anahtarı üzerinde sanal bir anahtarı temsil eder.

en: A volume description less than {$createVolumeCtrl.validationRules.fieldMaxLength + 1$} characters is required.
tr_TR: {$createVolumeCtrl.validationRules.fieldMaxLength + 1$} karakterden daha küçük bir mantıksal sürücü açıklaması gerekmektedir.

en: A volume name less than {$createVolumeCtrl.validationRules.fieldMaxLength + 1$} characters is required.
tr_TR: {$createVolumeCtrl.validationRules.fieldMaxLength + 1$}  karakterden daha küçük bir mantıksal sürücü adı gerekmektedir.

en: Action
tr_TR: Eylem

en: Actions
tr_TR: Eylemler

en: Active
tr_TR: Etkin

en: Add Interface
tr_TR: Arabirim Ekle

en: Add Ons, Required and Feedback
tr_TR: Eklentiler, Gereklilik ve Geri besleme

en: Admin State
tr_TR: Yönetici Durumu

en: Administrators are responsible for creating and managing flavors. A custom flavor can be created for you or for a specific project where it is shared with the users assigned to that project. If you need a custom flavor, contact your administrator.
tr_TR: Yöneticiler şablonların oluşturulmasından ve yönetilmesinden sorumludurlar. Özel bir şablon sizin için veya projenize atanan kullanıcılarla paylaşmak için oluşturulabilir. Eğer özel bir şablon ihtiyacınız varsa yöneticiniz ile iletişime geçiniz.

en: Administrators set up the pool of floating IPs that are available to attach to instances.
tr_TR: Yöneticiler instance'lara atanabilecek değişken IP adresi havuzunu ayarlarlar.

en: Alerts
tr_TR: Uyarılar

en: Amount of RAM in MB that is required to boot the image.
tr_TR: İmajı ön yüklemek için gerekli RAM, MB olarak.

en: Amount of disk space in GB that is required to boot the image.
tr_TR: İmajı ön yüklemek için gerekli disk boyutu, GB olarak.

en: An <b>External</b> network is set up by an administrator.
        If you want an instance to communicate outside of the data center,
        then attach a router between your <b>Project</b> network and the <b>External</b> network.
        You can use the <b>Network Topology</b> view to connect the router to the two networks.
tr_TR: <b>Harici</b> ağ önetici tarafından kurulur.
        Bir Instance'ın veri merkezi dışıyla iletişim kurmasını istiyorsanız,
        <b>Proje</b> ağınızla <b>Harici</b> ağ arasına bir yönlendirici ekleyin.
        yönlendiriciyi iki ağa bağlamak için <b>Ağ Topolojisi</b> görünümünü kullanabilirsiniz.

en: An abbreviation of the word attribute is <abbr title="attribute">attr</abbr>.
tr_TR: attribute sözcük olarak kısaltması <abbr title="attribute">attr</abbr>.

en: An advanced option available when launching an instance is disk partitioning. There are two disk partition options. Selecting <b>Automatic</b> resizes the disk and sets it to a single partition. Selecting <b>Manual</b> allows you to create multiple partitions on the disk.
tr_TR: Bir sanal makine başlatırken kullanılabilecek gelişmiş bir seçenek de disk bölümlendirmesidir. İki disk bölümleme seçeneği mevcuttur. <b>Otomatik</b> seçildiğinde disk yeniden boyutlandırılır ve tek bir bölüme ayarlanır. <b>Elle</b> seçeneği ise disk üzerinde çoklu disk bölümü oluşturmanıza imkan verir.

en: An external (HTTP) URL is required
tr_TR: Harici (HTTP) URL gerekiyor

en: An external (HTTP) URL to load the image from
tr_TR: İmajın yükleneceği harici (HTTP) URL

en: An image description less than 256 characters is required.
tr_TR: 256 karakterden daha kısa bir İmaj ayrıntısı zorunludur.

en: An image description less than {$ctrl.validationRules.fieldMaxLength + 1$} characters is required.
tr_TR: {$ctrl.validationRules.fieldMaxLength + 1$} karakterden küçük bir imaj tanımı gerekiyor.

en: An image name less than 256 characters is required.
tr_TR: 256 karakterden kısa bir imaj adı gerekiyor.

en: An image name less than {$ctrl.validationRules.fieldMaxLength + 1$} characters is required.
tr_TR: {$ctrl.validationRules.fieldMaxLength + 1$} karakterden küçük bir imaj ismi gerekiyor.

en: An instance name is required and used to help you uniquely identify your instance in the dashboard.
tr_TR: Sanal makine adı onu benzersiz bir şekilde tanımlayabilmeniz için gereklidir.

en: Animated
tr_TR: Canlandırılmış

en: Another action
tr_TR: Başka bir eylem

en: Any Availability Zone
tr_TR: Herhangi Kullanılırlık Bölgesi

en: Architecture
tr_TR: Mimari

en: Are you sure you want to delete container %(name)s?
tr_TR: %(name)s konteynerını silmek istediğinizden eminmisiniz?

en: Array
tr_TR: Dizi

en: Automatic
tr_TR: Otomatik

en: Availability Zone
tr_TR: Kullanılabilirlik Bölgesi

en: Available
tr_TR: Uygun

en: Available Scheduler Hints
tr_TR: Kullanılabilir Zamanlayıcı Önerileri

en: Badges
tr_TR: Nişanlar

en: Bare Metal
tr_TR: Fiziksel Makine

en: Basic
tr_TR: Temel

en: Basic panel
tr_TR: Temel pano

en: Batch Actions:
tr_TR: Yığın İşlemi:

en: Block level button
tr_TR: Blok uzunluğunda buton

en: Blockquotes
tr_TR: Blok alıntılar

en: Bordered Table
tr_TR: Çerçeveli Tablo

en: Bottom
tr_TR: Alt

en: Brand
tr_TR: Marka

en: Build
tr_TR: İnşa

en: Button
tr_TR: Buton

en: Buttons
tr_TR: Butonlar

en: Cancel
tr_TR: İptal

en: Cannot get service catalog from keystone.
tr_TR: Servis kataloğu keystone'den getirilemedi.

en: Cannot get the extension list.
tr_TR: Eklenti listesi alınamıyor.

en: Charts
tr_TR: Grafikler

en: Check the <b>Configuration Drive</b> box if you want to write metadata to a special configuration drive. When the instance boots, it attaches to the <b>Configuration Drive</b> and accesses the metadata.
tr_TR: Bir özel yapılandırma aygıtına metaveriyi yazmak istiyorsanız <b>Yapılandırma Aygıtı</b> kutusunu işaretleyin. Sanal makine başlarken <b>Yapılandırma Aygıtını</b> bağlar ve metaveriye erişir.

en: Checkbox
tr_TR: Onay kutusu

en: Checking if this name is used...
tr_TR: Bu ismin kullanılıp kullanılmadığı kontrol ediliyor...

en: Checksum
tr_TR: Sağlama

en: Choose an image
tr_TR: Bir imaj seçin

en: Click to see more details
tr_TR: Daha fazla detay için tıklayın

en: Close
tr_TR: Kapat

en: Closed
tr_TR: Kapatıldı

en: Closing
tr_TR: Kapatılıyor

en: Collecting information for deletion:
tr_TR: Silme için bilgi toplanıyor:

en: Color
tr_TR: Renk

en: Column content
tr_TR: Sütun içeriği

en: Column heading
tr_TR: Sütun başlığı

en: Community
tr_TR: Topluluk

en: Configuration
tr_TR: Yapılandırma

en: Configuration Drive
tr_TR: Yapılandırma Aygıtı

en: Confirm Delete
tr_TR: Silmeyi Onayla

en: Confirm Delete Flavor | Confirm Delete Flavors
tr_TR[0]: Şablon Silmeyi Onayla
tr_TR[1]: Şablonları Silmeyi Onayla

en: Confirm Delete Image | Confirm Delete Images
tr_TR[0]: İmaj Silmeyi Onayla
tr_TR[1]: İmajları Silmeyi Onayla

en: Confirm Delete Role | Confirm Delete Roles
tr_TR[0]: Rol Silmeyi Onayla
tr_TR[1]: Rolleri Silmeyi Onayla

en: Confirm Delete Trunk | Confirm Delete Trunks
tr_TR[0]: Trunk'ı silmeyi onayla
tr_TR[1]: Trunk'ları silmeyi onayla

en: Connecting
tr_TR: Bağlanıyor

en: Container
tr_TR: Konteyner

en: Container %(name)s created.
tr_TR: Konteyner %(name)s oluşturuldu.

en: Container %(name)s deleted.
tr_TR: Konteyner %(name)s silindi.

en: Container %(name)s is now %(access)s.
tr_TR: Konteyner %(name)s şimdi %(access)s.

en: Container Access
tr_TR: Konteyner Erişimi

en: Container Format
tr_TR: Konteyner Tipi

en: Container Name
tr_TR: Konteyner İsmi

en: Container name must not contain "/".
tr_TR: Konteyner ismi "/" içeremez.

en: Containers
tr_TR: Konteynerler

en: Content Type
tr_TR: Konteyner Türü

en: Contextual alternatives
tr_TR: Bağlamsal alternatifler

en: Copy Data
tr_TR: Veriyi Kopyala

en: Copy Private Key to Clipboard
tr_TR: Özel Anahtarı Panoya Kopyala

en: Could not decrypt the password
tr_TR: Parola şifresi açılamadı

en: Could not read the file
tr_TR: Dosya okunamadı

en: Count
tr_TR: Sayı

en: Create Container
tr_TR: Konteyner oluştur

en: Create Folder
tr_TR: Dizin Oluştur

en: Create Folder In: {$ ctrl.model.container.name $}
tr_TR: {$ ctrl.model.container.name $} içinde Klasör oluştur

en: Create Image
tr_TR: İmaj Oluştur

en: Create Key Pair
tr_TR: Anahtar Çifti Oluştur

en: Create Keypair
tr_TR: Anahtar çifti Oluştur

en: Create New Volume
tr_TR: Yeni Birim Oluştur

en: Create Role
tr_TR: Rol Oluştur

en: Create Subnet
tr_TR: Alt Ağ Oluştur

en: Create Volume
tr_TR: Birim Oluştur

en: Created
tr_TR: Oluşturuldu

en: Created At
tr_TR: Oluşturulma Tarihi

en: Created at
tr_TR: Oluşturulma tarihi

en: Created keypair: %s
tr_TR: Oluşturulan anahtarçifti: %s

en: Creating
tr_TR: Oluşturuluyor

en: Custom Properties
tr_TR: Özel Özellikler

en: Custom scripts are attached to instances to perform specific actions when the instance is launched. For example, if you are unable to install <samp>cloud-init</samp> inside a guest operating system, you can use a custom script to get a public key and add it to the user account.
tr_TR: Özel betikler instancelar başlatıldıklarında özel eylemleri gerçekleştirmeleri için eklenirler. Örneğin, misafir işletim sistemi içine <samp>cloud-init</samp> kuramıyorsanız özel bir betik ile bir açık anahtar alabilir ve onu kullanıcı hesabına ekletebilirsiniz.

en: Danger
tr_TR: Tehlike

en: Danger Anchor
tr_TR: Tehlike Anchor

en: Danger Button
tr_TR: Tehlike Butonu

en: Data
tr_TR: Veri

en: Date
tr_TR: Tarih

en: Date Created
tr_TR: Tarih Oluşturuldu

en: Datetime
tr_TR: TarihSaat

en: Deactivated
tr_TR: Pasifleştirildi

en: Default
tr_TR: Varsayılan

en: Default Anchor
tr_TR: Varsayılan Anchor

en: Default Button
tr_TR: Varsayılan Buton

en: Default button
tr_TR: Varsayılan buton

en: Default input
tr_TR: Varsayılan Input

en: Definition list
tr_TR: Tanım listesi

en: Degraded
tr_TR: Kullanılmayan

en: Delete
tr_TR: Sil

en: Delete Container
tr_TR: Konteynerı sil

en: Delete Files in {$ ctrl.model.container.name $}
tr_TR: {$ ctrl.model.container.name $} içindeki dosyaları sil

en: Delete Flavor | Delete Flavors
tr_TR[0]: Şablonu Sil
tr_TR[1]: Şanlonları Sil

en: Delete Flavors
tr_TR: Şablonları Sil

en: Delete Image | Delete Images
tr_TR[0]: İmajı Sil
tr_TR[1]: İmajları Sil

en: Delete Images
tr_TR: İmajları Sil

en: Delete Instance
tr_TR: Sanal Makineyi Sil

en: Delete Interface
tr_TR: Arabirim Sil

en: Delete Network
tr_TR: Ağ Sil

en: Delete Role | Delete Roles
tr_TR[0]: Rolü Sil
tr_TR[1]: Rolleri Sil

en: Delete Roles
tr_TR: Rolleri Sil

en: Delete Router
tr_TR: Yönlendiriciyi Sil

en: Delete Subnet
tr_TR: Alt Ağ Sil

en: Delete Trunk | Delete Trunks
tr_TR[0]: Trunk'ı sil
tr_TR[1]: Trunk'ları sil

en: Delete Trunks
tr_TR: Trunk'ları sil

en: Delete Volume on Instance Delete
tr_TR: Birimi Sanal Makineyi Silinince Sil

en: Deleted
tr_TR: Silindi

en: Deleted Flavor: %s. | Deleted Flavors: %s.
tr_TR[0]: Şablon Silindi: %s.
tr_TR[1]: Şablonlar Silindi: %s.

en: Deleted Image: %s. | Deleted Images: %s.
tr_TR[0]: İmaj Silindi: %s.
tr_TR[1]: İmajlar Silindi: %s.

en: Deleted Role: %s. | Deleted Roles: %s.
tr_TR[0]: Silinen Rol: %s.
tr_TR[1]: Silinen Roller: %s.

en: Deleted Trunk: %s. | Deleted Trunks: %s.
tr_TR[0]: Silinen Trunk : %s.
tr_TR[1]: Silinen Trunklar: %s.

en: Deleting
tr_TR: Siliniyor

en: Deleting:
tr_TR: Siliniyor:

en: Description
tr_TR: Açıklama

en: Description lists
tr_TR: Tanım listeleri

en: Details
tr_TR: Detaylar

en: Details Views:
tr_TR: Ayrıntı Görünümü:

en: Device Name
tr_TR: Aygıt Adı

en: Dialogs
tr_TR: Diyaloglar

en: Direct
tr_TR: Doğrudan

en: Direct Physical
tr_TR: Doğrudan Fiziksel

en: Direction
tr_TR: Yön

en: Disabled
tr_TR: Devredışı

en: Disabled input
tr_TR: Kapalı Input

en: Disabled input here...
tr_TR: Kapalı Input burada...

en: Disk Format
tr_TR: Disk Bİçimi

en: Disk Partition
tr_TR: Disk Bölümü

en: Distribution Charts
tr_TR: Dağıtım Çizelgeleri

en: Domain ID
tr_TR: Alan ID

en: Domain Name
tr_TR: Alan Adı

en: Done
tr_TR: Yapıldı

en: Down
tr_TR: Kapalı

en: Download
tr_TR: İndir

en: Dropdown header
tr_TR: Açılır Menü başlığı

en: Dropdown link
tr_TR: Açılır Menü linki

en: Dropup
tr_TR: Yukarı açılır

en: Edit
tr_TR: Düzenle

en: Edit File
tr_TR: Dosyayı Düzenle

en: Edit File: {$ ctrl.model.container $} : {$ ctrl.model.path $}
tr_TR: Dosyayı Düzenle: {$ ctrl.model.container $} : {$ ctrl.model.path $}

en: Edit Image
tr_TR: İmajı Düzenle

en: Edit Role
tr_TR: Rolü Düzenle

en: Email
tr_TR: Eposta

en: Emphasis classes
tr_TR: Vurgu sınıfları

en: Enabled
tr_TR: Etkin

en: Encountered {$ ctrl.model.deleted.failures $} failures.
tr_TR: {$ ctrl.model.deleted.failures $} başarısızlıkla karşılaşıldı.

en: Encrypted
tr_TR: Şifreli

en: Enter an Image Description
tr_TR: İmaj ayrıntıları giriniz

en: Enter an Image name
tr_TR: İmaj ismi giriniz

en: Ephemeral Disk
tr_TR: Geçici Disk

en: Error
tr_TR: Hata

en: Error Deleting
tr_TR: Silmede Hata

en: Ether Type
tr_TR: Ethernet Türü

en: Example body text
tr_TR: Örnek gövde metni

en: Existing Scheduler Hints
tr_TR: Mevcut Zamanlayıcı Önerileri

en: Extension is not enabled: %(extension)s.
tr_TR: Eklenti etkin değil: %(extension)s.

en: External Network
tr_TR: Dış Ağ

en: File
tr_TR: Dosya

en: File %(name)s uploaded.
tr_TR: Dosya %(name)s yüklendi.

en: File %(path)s uploaded.
tr_TR: Dosya %(path)s yüklendi.

en: File Name
tr_TR: Dosya Adı

en: Filename
tr_TR: Dosyaadı

en: Fingerprint
tr_TR: Parmak izi

en: Flavor Name
tr_TR: Şablon Adı

en: Flavors manage the sizing for the compute, memory and storage capacity of the instance.
tr_TR: Şablonlar sanal makinelerin hesaplama, bellek ve depolama kapasitelerini belirlerler.

en: Focused input
tr_TR: Odaklanan Input

en: Folder
tr_TR: Klasör

en: Folder %(name)s created.
tr_TR: Dizin %(name)s oluşturuldu.

en: Folder Name
tr_TR: Dizin Adı

en: Form Output
tr_TR: Form Çıktısı

en: Format
tr_TR: Biçim

en: Forms
tr_TR: Formlar

en: From a Windows system, you can use PuTTYGen to create private/public keys.
      Use the PuTTY Key Generator to create and save the keys, then copy
      the public key in the red highlighted box to your <samp>.ssh/authorized_keys</samp>
      file.
tr_TR: Bir Windows sisteminde gizli/açık anahtar çiftini oluşturmak için PuTTYGen kullanabilirsiniz.
    Anahtarları oluşturmak ve kaydetmek için PuTTY Anahtar Üreticisini kullandıktan sonra
    açık anahtarınızı <samp>.ssh/authorized_keys</samp> dosyasında kırmızı işaretli kutuya
    kopyalayın.

en: Generic Table View:
tr_TR: Genel Tablo Bakışı:

en: Global Actions:
tr_TR: Global Aksiyonlar:

en: Heading 1
tr_TR: Başlık 1

en: Heading 2
tr_TR: Başlık 2

en: Heading 3
tr_TR: Başlık 3

en: Heading 4
tr_TR: Başlık 4

en: Heading 5
tr_TR: Başlık 5

en: Heading 6
tr_TR: Başlık 6

en: Home
tr_TR: Anasayfa

en: Horizontal Definition List
tr_TR: Yatay Tanım Listesi

en: Host ID
tr_TR: Host ID'si

en: IP Addresses
tr_TR: IP Adresleri

en: If a network is shared, then all users in the project can access the network.
tr_TR: Bir ağ paylaşılıyorsa projenin tüm kullanıcıları bu ağa erişebilir.

en: If a security group is not associated with an instance before it is launched, then you will have very limited access to the instance after it is deployed. You will only be able to access the instance from a VNC console.
tr_TR: Eğer bir sunucu başlatılmadan bir güvenlik grubu ile ilişkilendirilmezse çok sınırlı bir erişiminiz olur. Sadece VNC terminali ile erişimde bulunabilirsiniz.

en: If set to 'Yes' then the image cannot be deleted.
tr_TR: 'Evet' olarak ayarlanırsa imaj silinemez.

en: If uploading the image via a HTTP URL the image location must be accessible to the Image Service and be a URL direct to the image binary.
tr_TR: İmaj HTTP URL'den yükleniyorsa imaj konumu İmaj Servisince erişilebilir ve imaj ikiliğine doğrudan URL olmalıdır.

en: If you select an availability zone and plan to use the 'boot from volume' option in the Source step, make sure that the availability zone you select for the instance is the same availability zone where your bootable volume resides.
tr_TR: Bir kullanılırlık bölgesi seçer ve Kaynak adımında "birimden ön yükle" seçeneğini seçerseniz, sunucu için seçtiğiniz kullanılırlık bölgesinin ön yüklenebilir biriminizin bulunduğu aynı bölgede olduğundan emin olun.

en: If you want to create an instance that uses ephemeral storage, meaning the instance data is lost when the instance is deleted, then choose one of the following boot sources:
tr_TR: Geçici depolama kullanan bir sunucu oluşturmak isterseniz, yani sunucu silindiğinde sunucu verisinin de silinmesini, şu önyükleme kaynaklarından birini seçin:

en: If you want to create an instance that uses persistent storage, meaning the instance data is saved when the instance is deleted, then select one of the following boot options:
tr_TR: Kalıcı bir depolama alanını kullanan bir sanal makine oluşturmak isterseniz, yani sanal makineyi silmeniz durumunda verilerin saklanmasını istediğinizde, aşağıdaki başlatma seçeneklerinden birini seçin:

en: Image %s was successfully created.
tr_TR: İmaj %s başarıyla oluşturuldu.

en: Image %s was successfully updated.
tr_TR: İmaj %s başarıyla güncellendi.

en: Image Description
tr_TR: İmaj Tanımı

en: Image Detail
tr_TR: İmaj Ayrıntıları

en: Image Details
tr_TR: İmaj Detayları

en: Image Name
tr_TR: İmaj Adı

en: Image Requirements
tr_TR: İmaj Gereksinimleri

en: Image Sharing
tr_TR: İmaj Paylaşımı

en: Image Source
tr_TR: İmaj Kaynağı

en: Image from Other Project - Non-Public
tr_TR: Başka Projeden İmaj - Açık-Değil

en: Impact on your quota
tr_TR: Kotanıza etkisi

en: Import Key Pair
tr_TR: Anahtar Çiftini İçe Aktar

en: Indicators
tr_TR: Göstergeler

en: Info
tr_TR: Bilgi

en: Info Anchor
tr_TR: Bilgi Anchor

en: Info Button
tr_TR: Bilgi Butonu

en: Inline
tr_TR: Satırarası

en: Inline Form
tr_TR: Satır Arası Form

en: Input Sizes
tr_TR: Input Boyutları

en: Input States
tr_TR: Input Durumları

en: Input addons
tr_TR: Input eklentileri

en: Input error
tr_TR: Input hatası

en: Input success
tr_TR: Input başarılı

en: Input warning
tr_TR: Input uyarısı

en: Instance Name
tr_TR: Sanal Makine Adı

en: Instance Snapshot
tr_TR: Sanal Makine Anlık Görüntüsü

en: Instance count is required and must be an integer of at least 1
tr_TR: Sanal makine sayısı girilmelidir ve bu tamsayı 1'den büyük olmalıdır.

en: Instance source is the template used to create an instance.
        You can use an image, a snapshot of an instance (image snapshot),
        a volume or a volume snapshot (if enabled).
        You can also choose to use persistent storage by creating a new volume.
tr_TR: Sunucu kaynağı, sunucu oluşturmak için kullanılacak şablondur.
        Bir imaj, sunucu anlık görüntüsü (imaj anlık görüntüsü),
        birim anlık görüntüsü üstünde bir birim (etkinse) seçebilirsiniz.
        Ayrıca yeni bir birim oluşturarak kalıcı depolama da kullanabilirsiniz.

en: Interfaces
tr_TR: Arabirimler

en: Is Public
tr_TR: Herkese Açık

en: Item Actions:
tr_TR: Öğe Aksiyonları:

en: Kernel
tr_TR: Çekirdek

en: Key Pair Name
tr_TR: Anahtar Çifti Adı

en: Key Pairs are how you login to your instance after it is launched.
          Choose a key pair name you will recognize and paste your SSH public key into the
          space provided.
tr_TR: Anahtar Çiftleri sunucunuz başlatıldıktan sonra nasıl giriş yapacağınızı belirler.
          Hatırlayacağınız bir anahtar çifti ismi seçin ve SSH açık anahtarınızı verilen
          boşluğa yapıştırın.

en: Key Pairs are how you login to your instance after it is launched.
          Choose a key pair name you will recognize.
          Names may only include alphanumeric characters, spaces, or dashes.
tr_TR: Anahtar Çiftleri başlatıldıktan sonra sunucularınıza nasıl gireceğinizi belirtir.
          Hatırlayacağınız bir anahtar çifti ismi seçin.
          İsimler yalnızca alfanümerik karakterler, boşluklar ya da tireler içerebilir.

en: Keypair already exists or name contains bad characters.
tr_TR: Anahtar çifti zaten mevcut veya isimde kötü karakterler var.

en: Killed
tr_TR: Öldürüldü

en: Large Modal
tr_TR: Büyük Kalıcı

en: Large button
tr_TR: Büyük buton

en: Large input
tr_TR: Büyük Input

en: Launch
tr_TR: Başlat

en: Launch Instance
tr_TR: Sanal Makine Başlat

en: Learn more
tr_TR: Daha fazlasını öğren

en: Left
tr_TR: Sol

en: Legend
tr_TR: Açıklama Yazısı

en: Library
tr_TR: Kütüphane

en: Line Charts
tr_TR: Satır Çizelgeleleri

en: List Function:
tr_TR: Fonksiyon Listesi:

en: List group item heading
tr_TR: Liste grubu başlığı

en: List groups
tr_TR: Liste grupları

en: Live Edit Schema Form Examples
tr_TR: Şablon Formu Canlı Düzenleme Örnekleri

en: Load Function:
tr_TR: Fonksiyon Yükle:

en: Loading
tr_TR: Yükleniyor

en: Location
tr_TR: Konum

en: Look, I'm in a large well!
tr_TR: Bak, büyük bir kuyudayım!

en: Look, I'm in a small well!
tr_TR: Bak, küçük bir kuyudayım!

en: Look, I'm in a well!
tr_TR: Bak, bir kuyudayım!

en: Manual
tr_TR: Elle

en: Max Port
tr_TR: Maksimum Port

en: Max. Size (bytes)
tr_TR: Maks. Boyut (bytes)

en: Members
tr_TR: Üyeler

en: Messages
tr_TR: İletiler

en: Metadata
tr_TR: Metaveri

en: Metadata is a collection of key-value pairs associated with an instance.
        The maximum length for each metadata key and value is 255 characters.
tr_TR: Metaveri sunucu ile ilişkilendirilmiş anahtar-değer çiftleridir.
        Her metaveri anahtarı ve değeri için azami uzunluk 255 karakterdir.

en: Metadata is used to provide additional information about the
        image. Sometimes this information is only used for sorting and viewing.
        In some installations this information may affect how the instance is
        deployed or behaves.
tr_TR: Metaveri imaj hakkında ek bilgi sağlamak için kullanılır.
    Bazen bu bilgi sadece sıralama ve görüntüleme için kullanılır.
    Bazı kurulumlarda bu bilgi sunucunun nasıl kurulacağı ve
    davranacağını etkileyebilir.

en: Metadata was successfully updated.
tr_TR: Metaveri başarıyla güncellendi.

en: Middle
tr_TR: Orta

en: Min Disk (GB)
tr_TR: Minimum Disk (GB)

en: Min Port
tr_TR: Minimum Port

en: Min RAM (MB)
tr_TR: Minimum RAM (MB)

en: Min. Disk
tr_TR: Minimum Disk

en: Min. RAM
tr_TR: Minimum RAM

en: Min. Size (bytes)
tr_TR: Min. Boyut (bytes)

en: Mini button
tr_TR: Mini buton

en: Minimum Disk
tr_TR: Asgari Disk

en: Minimum RAM
tr_TR: Asgari RAM

en: Modals
tr_TR: Kalıcılar

en: Month
tr_TR: Ay

en: Name
tr_TR: Ad

en: Names:
tr_TR: İsimler:

en: Navs
tr_TR: Kılavuzlar

en: Network ID
tr_TR: Ağ ID'si

en: Network Ports
tr_TR: Ağ Bağlantı Noktaları

en: Network characteristics
tr_TR: Ağ Özellikleri

en: Networks
tr_TR: Ağlar

en: New File Contents
tr_TR: Yeni Dosya İçerikleri

en: Newer
tr_TR: Daha yeni

en: Next
tr_TR: İleri

en: No
tr_TR: Hayır

en: No available items
tr_TR: Uygun öğe yok

en: No available scheduler hints
tr_TR: Kullanılabilir zamanlayıcı önerisi yok

en: No description available.
tr_TR: Tanım yok.

en: No existing scheduler hints
tr_TR: Mevcut zamanlayıcı önerisi yok

en: No items to display.
tr_TR: Gösterilecek öge yok.

en: None
tr_TR: Hiçbiri

en: Not Set
tr_TR: Ayarlanmadı

en: Not public
tr_TR: Açık değil

en: Note: Delimiters ('{$ ctrl.model.DELIMETER $}') are allowed in the
              file name to place the new file into a folder that will be created
              when the file is uploaded (to any depth of folders).
tr_TR: Not: Ayraçlar ('{$ ctrl.model.DELIMETER $}') dosya yüklendiğinde
              (tüm dizin derinliklerine) oluşturulacak dizine yeni dosyayı
              koymak için dosya isminde kullanılabilirler.

en: Note: Delimiters ('{$ ctrl.model.DELIMETER $}') are allowed in the
              folder name to create deep folders.
tr_TR: Not: Ayırıcılara ('{$ ctrl.model.DELIMETER $}') derin dizinler oluşturmak
              için dizin isimlerinde izin verilir.

en: Number
tr_TR: Sayı

en: OK
tr_TR: Tamam

en: Object Count
tr_TR: Nesne Sayısı

en: Object Details
tr_TR: Nesne Ayrıntıları

en: Ok
tr_TR: Tamam

en: Older
tr_TR: Daha eski

en: One fine body…
tr_TR: Güzel bir gövde...

en: One large body…
tr_TR: Büyük bir gövde...

en: One more separated link
tr_TR: Bir başka ayrılmış link

en: One small body…
tr_TR: Küçük bir gövde...

en: One super large body…
tr_TR: Kocaman bir gövde...

en: One tiny body…
tr_TR: Küçücük bir gövde...

en: Open
tr_TR: Aç

en: Open Console
tr_TR: Konsolu Aç

en: Option one is this
tr_TR: İlk seçenek bu

en: Option two can be something else
tr_TR: Seçenek iki başka bir şey olabilir

en: Ordered
tr_TR: Sıralı

en: Other Input Types
tr_TR: Diğer Giriş Türleri

en: Other lists
tr_TR: Diğer listeler

en: Overview
tr_TR: Genel görünüm

en: Owner
tr_TR: Sahip

en: Ownership
tr_TR: Sahiplik

en: PLOOP - Virtuozzo/Parallels Loopback Disk
tr_TR: PLOOP - Virtuozzo/Parallels Geri dönüş Diski

en: Pager
tr_TR: Çağrı cihazı

en: Pagination
tr_TR: Sayfalama

en: Panel content
tr_TR: Pano içeriği

en: Panel danger
tr_TR: Pano tehlikesi

en: Panel footer
tr_TR: Pano alt bilgisi

en: Panel heading
tr_TR: Panel Başlığı

en: Panel info
tr_TR: Pano bilgisi

en: Panel primary
tr_TR: Pano birincil

en: Panel success
tr_TR: Pano başarısı

en: Panel warning
tr_TR: Pano uyarısı

en: Panels
tr_TR: Panolar

en: Parent Port
tr_TR: Üst Bağlantı Noktası

en: Password
tr_TR: Parola

en: Pending Delete
tr_TR: Silme Beklemede

en: Physical Network
tr_TR: Fiziksel Ağ

en: Pills
tr_TR: İlaçlar

en: Please Wait
tr_TR: Lütfen Bekleyin

en: Please provide the initial hostname for the instance, the availability zone where it will be deployed, and the instance count.
        Increase the Count to create multiple instances with the same settings.
tr_TR: Lütfen sanal makine için ilk alan adını, açılacağı kullanılırlık bölgesini, ve sunucu sayısını girin.
        Aynı ayarla birden çok sanal makine açmak için Sayıyı artırın.

en: Policy
tr_TR: İlke

en: Policy Details
tr_TR: İlke Ayrıntıları

en: Policy ID
tr_TR: İlke ID

en: Policy Name
tr_TR: İlke Adı

en: Policy check failed.
tr_TR: Politika kontrolü yapılamadı.

en: Popovers
tr_TR: Üstten pencere

en: Port ID
tr_TR: Bağlantı Noktası ID'si

en: Ports can be created under a network by administrators.
tr_TR: Bir ağda bağlantı noktaları yöneticiler tarafından oluşturulabilir.

en: Ports provide extra communication channels to your instances. You can select ports instead of networks or a mix of both.
tr_TR: Bağlantı noktaları sunucularınıza ek iletişim kanalları sağlar. Ağlar yerine bağlantı noktaları seçebilir ya da ikisini karıştırabilirsiniz.

en: Prefix
tr_TR: Önek

en: Previous
tr_TR: Önceki

en: Primary
tr_TR: Birincil

en: Primary Anchor
tr_TR: Birincil Anchor

en: Primary Button
tr_TR: Birincil Buton

en: Primary Project ID
tr_TR: Birincil Proje ID'si

en: Primary Project Name
tr_TR: Birincil Proje Adı

en: Private
tr_TR: Özel

en: Private Key
tr_TR: Özel Anahtar

en: Profile
tr_TR: Profil

en: Progress bars
tr_TR: İlerleme Çubuğu

en: Project ID
tr_TR: Proje ID

en: Project networks are created by users.
        These networks are fully isolated and are project-specific.
tr_TR: Proje ağları kullanıcılar tarafından oluşturulur.
        Bu ağlar tamamen yalıtılmışlardır ve projeye özellerdir.

en: Properties:
tr_TR: Özellikler:

en: Protected
tr_TR: Korumalı

en: Protocol
tr_TR: Protokol

en: Provider Network
tr_TR: Sağlayıcı Ağı

en: Provider networks are created by administrators.
        These networks map to an existing physical network in the data center.
tr_TR: Sağlayıcı ağlar yöneticiler tarafından oluşturulur.
        Bu ağlar veri merkezinde mevcut fiziksel bir ağla eşleşirler.

en: Public
tr_TR: Genel

en: Public Access
tr_TR: Açık Erişim

en: Public Key
tr_TR: Açık Anahtar

en: Queued
tr_TR: Kuyrukta

en: RX/TX Factor
tr_TR: RX/TX Etmeni

en: Radios, Checkboxes and Select
tr_TR: Radyo,İşaret kutuları ve Seçim

en: Ramdisk
tr_TR: Ramdiski

en: Registered Resource Types
tr_TR: Kaydedilmiş Kaynak Tipleri:

en: Remote
tr_TR: Uzak

en: Resource ID(s)
tr_TR: Kaynak ID(s)

en: Revision Number
tr_TR: Gözden Geçirme Sayısı

en: Right
tr_TR: Sağ

en: Role %s was successfully created.
tr_TR: Rol %s başarıyla oluşturuldu.

en: Role updated successfully.
tr_TR: Rol başarıyla güncellendi.

en: Root Disk
tr_TR: Root Diski

en: Rule ID
tr_TR: Kural ID

en: Rules
tr_TR: Kurallar

en: STATUS
tr_TR: DURUM

en: Save
tr_TR: Kaydet

en: Save changes
tr_TR: Değişiklikleri kaydet

en: Saving
tr_TR: Kaydediliyor

en: Scheduler Hints
tr_TR: Zamanlayıcı İpuçları

en: Scheduler hints allow you to pass additional placement related information to the compute scheduler.
tr_TR: Zamanlayıcı önerileri hesaplama sağlayıcıya yerleştirmeyle alakalı ek bilgiler geçirmenizi sağlar.

en: Schema
tr_TR: Şema

en: Search
tr_TR: Arama

en: Sections and Fieldsets
tr_TR: Kısımlar ve Alan kümeleri

en: Security
tr_TR: Güvenlik

en: Security Groups
tr_TR: Güvenlik Grupları

en: Security groups are project-specific and cannot be shared across projects.
tr_TR: Güvenlik grupları projelere özeldir ve projeler arasında paylaşılamaz.

en: Security groups define a set of IP filter rules that determine how network traffic flows to and from an instance. Users can add additional rules to an existing security group to further define the access options for an instance. To create additional rules, go to the <b>Network | Security Groups</b> view, then find the security group and click <b>Manage Rules</b>.
tr_TR: Güvenlik grupları ağ trafiğinin sunucunuza ya da sunucunuzdan nasıl akacağını belirleyen IP süzgeç kural kümeleri belirlemenizi sağlar. Kullanıcılar mevcut güvenlik grubuna ek kurallar ekleyerek bir sunucu için erişim seçeneklerini daha da ileri seviyede tanımlayabilirler. Ek kurallar oluşturmak için, <b>Ağ | Güvenlik Grupları</b> görünümüne gidin, ardından güvenlik grubunu bularak <b>Kuralları Yönet</b>e tıklayın.

en: Segmentation Type
tr_TR: Segmentasyon Tipi

en: Select Boot Source
tr_TR: Başlatma Kaynağını Seçin

en: Select Example
tr_TR: Örnek Seç

en: Select Title
tr_TR: Başlık Seçin

en: Select a container to browse.
tr_TR: Göz atmak için bir konteyner seçin.

en: Select a key pair from the available key pairs below.
tr_TR: Aşağıdaki kullanılabilir anahtar çiftlerinden birini seçin.

en: Select a server group from the available groups below.
tr_TR: Aşağıdaki kullanılabilir gruplardan sunucu grubu seçin.

en: Select a source from those listed below.
tr_TR: Listeden bir kaynak seçin.

en: Select an item from Available items below
tr_TR: Aşağıdaki kullanılabilir öğelerden birini seçin.

en: Select one
tr_TR: Birini seçin

en: Select one or more
tr_TR: Bir veya daha fazla seçin

en: Select one or more security groups from the available groups below.
tr_TR: Aşağıdaki güvenlik gruplarından bir veya daha fazlasını seçin.

en: Select the Ramdisk from the drop down menu.
tr_TR: Aşağı açılır menüden Ramdisk'i seçin.

en: Select the availability zone from the drop down menu.
tr_TR: Aşağı açılır menüden kullanılırlık bölgesini seçin.

en: Select the format of the disk from the drop down menu.
tr_TR: Aşağı açılır menüden disk formatını seçin.

en: Select the kernel to run from the drop down menu.
tr_TR: Aşağı açılır menüden çalıştırılacak çekirdeği seçin.

en: Select the security groups to launch the instance in.
tr_TR: Sanal makinenin çalıştırılacağı güvenlik gruplarını seçin.

en: Select the server group to launch the instance in.
tr_TR: Sunucunun başlatılacağı sunucu gruplarını seçin.

en: Select the volume type from the drop down menu. In an environment with multiple-storage back ends, the scheduler determines where to send the volume based on the volume type.
tr_TR: Aşağı açılır menüden birim türü seçin. Birden çok depolama arka ucu olan bir ortamda, zamanlayıcı mantıksal sürücü türüne göre mantıksal sürücüyü nereye göndereceğine karar verir.

en: Selects
tr_TR: Seçimler

en: Send invitation
tr_TR: Davet gönder

en: Separated link
tr_TR: Ayrılmış link

en: Server Groups
tr_TR: Sunucu Grupları

en: Server groups are project-specific and cannot be shared across projects.
tr_TR: Sunucu grupları projeye özeldir, projeler araında paylaşılamaz.

en: Server groups define collections of VM's so that the entire
        collection can be given specific properties. For example, the policy of a
        server group may specify that VM's in this group should not be placed on
        the same physical hardware due to availability requirements.
tr_TR: Sunucu grupları sanal makine koleksiyonları tanımlar, böylece
        tüm koleksiyon belirli özelliklere sahip olabilir. Örneğin, bir güvenlik
        grubunun ilkesi bu gruptaki sanal makinelerin kullanılırlık gereklilikleri sebebiyle
        aynı fiziksel donanımda bulunmaması gerektiğini belirtiyor olabilir.

en: Service type is not enabled: %(desiredType)s
tr_TR: Servis türü etkin değil: %(desiredType)s

en: Setting is not enabled: %(setting)s
tr_TR: Ayar etkin değil: %(setting)s

en: Shared
tr_TR: Paylaşılan

en: Shared With Project
tr_TR: Proje İle Paylaşıldı

en: Shared with Project
tr_TR: Proje ile Paylaşılmış

en: Size
tr_TR: Boyut

en: Size (GiB)
tr_TR: Boyut (GiB)

en: Small Modal
tr_TR: Küçük Kalıcı

en: Small button
tr_TR: Küçük buton

en: Small input
tr_TR: Küçük Input

en: Snapshot
tr_TR: Anlık Görüntü

en: Someone famous in
tr_TR: Bir yerde ünlü biri

en: Something else here
tr_TR: Buradaki diğer şey

en: Source
tr_TR: Kaynak

en: Source Code
tr_TR: Kaynak Kodu

en: Source Title
tr_TR: Kaynak Metin

en: Source Type
tr_TR: Kaynak Türü

en: Specify an image to upload to the Image Service.
tr_TR: İmaj Servisine yüklenecek bir imaj belirtin.

en: Stacked
tr_TR: Yığınlanmış

en: Standard Modal
tr_TR: Standart Kalıcı

en: Standard Table
tr_TR: Standart Tablo

en: Status
tr_TR: Durum

en: Status: %s
tr_TR: Durum: %s

en: Striped
tr_TR: Çizgili

en: Submit
tr_TR: Gönder

en: Subnets
tr_TR: Alt ağlar

en: Subnets Associated
tr_TR: Alt Ağlar İlişkilendirildi

en: Subport Count
tr_TR: Alt bağlantı noktası Sayısı

en: Success
tr_TR: Başarılı

en: Successfully imported key pair %(name)s.
tr_TR: Anahtar çifti %(name)s başarıyla içe aktarıldı.

en: Summary Template URL:
tr_TR: Özet Şablon URL'si:

en: Supports Details View:
tr_TR: Ayrıntı Görünümünü Destekler:

en: Tab Array
tr_TR: Sekme Dizisi

en: Table Columns:
tr_TR: Tablo Kolonları:

en: Tables
tr_TR: Tablolar

en: Tabs
tr_TR: Tablar

en: Tags
tr_TR: Etiketler

en: Tenant ID
tr_TR: Kiracı ID

en: Text Inputs
tr_TR: Metin Girdileri

en: The access permission for the image.
tr_TR: İmaj için erişim izinleri.

en: The architecture of the image.
tr_TR: İmaj mimarisi.

en: The current Horizon settings indicate no valid
                           image creation methods are available. Providing
                           an image location and/or uploading from the
                           local file system must be allowed to support
                           image creation.
tr_TR: Mevcut Horizon ayarları hiçbir imaj oluşturma
    yönteminin kullanılabilir olmadığını gösteriyor.
    İmaj oluşturmanın desteklenmesi için bir imaj konumu
    sağlanmalı ve/veya yerel dosya sisteminden yüklemeye
    izin verilmesi gerekiyor.

en: The flavor you select for an instance determines the amount of compute, storage and memory resources that will be carved out for the instance.
tr_TR: Bir sanal makine için seçtiğiniz şablon onun hesaplama, depolama ve bellek kaynaklarını belirler.

en: The flavor you select must have enough resources allocated to support the type of instance you are trying to create. Flavors that do not provide enough resources for your instance are identified on the <b>Available</b> table with a yellow warning icon.
tr_TR: Seçtiğiniz şablon oluşturmaya çalıştığınız sanal makine türünü destekleyecek yeterlilikte kaynağa sahip olmalı. Sanal makineniz için yeterli kaynağı sağlamayan şablonlar <b>Kullanılabilir</b> tablosunda sarı uyarı simgesiyle tanımlanırlar.

en: The following snippet of text is <em>rendered as italicized text</em>.
tr_TR: Bu metin parçası <em>italik metin olarak gerçeklenmiştir</em>.

en: The following snippet of text is <strong>rendered as bold text</strong>.
tr_TR: Bu metin parçası <strong>kalın metin olarak gerçeklenmiştir</strong>.

en: The instance count must not exceed your quota available of %(maxInstanceCount)s instances
tr_TR: Sanal makine sayısı en fazla %(maxInstanceCount)s olabilir

en: The logical port also defines the MAC address and the IP address(es) to be assigned to the interfaces plugged into them.
tr_TR: Mantıksal bağlantı noktası aynı zamanda kendilerine bağlanacak arabirimlere atanacak MAC adresini ve IP adres(ler)ini tanımlar.

en: The maximum number of key-value pairs that can be supplied per instance is determined by the compute provider.
tr_TR: Sunucu başına verilebilecek anahtar-değer çiftlerinin azami sayısı hesaplama sağlayıcı tarafından belirlenir.

en: The minimum disk size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
tr_TR: İmajı ön yüklemek için gerekli asgari disk boyutu. Belirtilmezse, bu değer 0 olarak tanımlıdır (asgari değer yok).

en: The minimum memory size required to boot the image. If unspecified, this value defaults to 0 (no minimum).
tr_TR: İmajı ön yüklemek için gerekli asgari hafıza boyutu. Belirtilmezse, bu değerin öntanımlı değeri 0'dır (asgari değer yok).

en: The name of the Volume.
tr_TR: Mantıksal Sürücü Adı.

en: The name of the image.
tr_TR: İmaj ismi.

en: The selected %(sourceType)s source requires a flavor with at least %(minDisk)s GB of root disk. Select a flavor with a larger root disk or use a different %(sourceType)s source.
tr_TR: Seçilen kaynak %(sourceType)s en az %(minDisk)s GB root diske ihtiyaç duyuyor. Daha büyük root disk içeren bir şablon seçiniz veya farklı bir %(sourceType)s kaynağı seçiniz.

en: The selected %(sourceType)s source requires a flavor with at least %(minRam)s MB of RAM. Select a flavor with more RAM or use a different %(sourceType)s source.
tr_TR: Seçilen kaynak %(sourceType)s en az %(minRam)s MB RAM'li bir şablona ihtiyaç duyuyor. Daha büyük RAM içeren bir şablon seçiniz veya farklı bir %(sourceType)s kaynağı seçiniz.

en: The size of the volume, in gibibytes (GiB).
tr_TR: Mantıksal sürücü boyutu, gibibayt olarak (GiB).

en: The status indicates whether the network has an active connection.
tr_TR: Durum ağın etkin bağlantı içerip içermediğini belirtir.

en: The status indicates whether the port has an active connection.
tr_TR: Durum bağlantının etkin bir bağlantısının olup olmadığını gösterir.

en: The subnet identifies a sub-section of a network. A subnet is specified in CIDR format.
        A typical CIDR format looks like <samp>192.xxx.x.x/24</samp>.
tr_TR: Alt ağ bir ağın alt bölümünü tanımlar. Bir subnet CIDR biçiminde belirtilir.
        Tipik bir CIDR biçimi şu şekilde görünür <samp>192.xxx.x.x/24</samp>.

en: The volume size must be at least %(minVolumeSize)s GB
tr_TR: Birim boyutu en az %(minVolumeSize)s GB olmalıdır

en: Themable Checkbox
tr_TR: Temalanabilir Onay Kutusu

en: Themable Option 1
tr_TR: Temalanabilir Seçenek 1

en: Themable Option 2
tr_TR: Temalanabilir Seçenek 2

en: Themable Radios
tr_TR: Temalanabilir Radyolar

en: Themable Selects
tr_TR: Temalanabilir Seçimler

en: There are no Availability Zones.
tr_TR: Kullanılırlık Bölgesi Yok.

en: There are two ways to generate a key pair. From a Linux system,
      generate the key pair with the <samp>ssh-keygen</samp> command:
tr_TR: Bir anahtar çifti oluşturmanın iki yolu vardır. Bir Linux sistemde,
    <samp>ssh-keygen</samp> komutuyla anahtar çiftini oluşturulabilir:

en: This JavaScript object contains your new form and can be used with <code>horizon.framework.widgets.form.ModalFormService</code>
tr_TR: Bu JavaScript nesnesi yeni formunuzu içerir ve <code>horizon.framework.widgets.form.ModalFormService</code> ile kullanılabilir

en: This command generates a pair of keys: a private key (cloud.key)
      and a public key (cloud.key.pub).
tr_TR: Bu komut bir anahtar çifti oluşturur: bir gizli (cloud.key) ve
    bir de açık anahtar (cloud.key.pub).

en: This flavor requires more RAM than your quota allows. Please select a smaller flavor or decrease the instance count.
tr_TR: Bu şablon kotanızın izin verdiğinden daha fazla RAM'e ihtiyaç duyuyor. Lütfen daha küçük bir şablon seçin veya sunucu sayısını azaltın.

en: This flavor requires more VCPUs than your quota allows. Please select a smaller flavor or decrease the instance count.
tr_TR: Bu şablon kotanızın izin verdiğinden daha fazla VCPU'ya ihtiyaç duyuyor. Lütfen daha küçük bir şablon seçin veya sunucu sayısını azaltın.

en: This is a simple hero unit, a simple jumbotron-style component for calling extra attention to featured content or information.
tr_TR: Bu basit bir hero birimi, öne çıkan içerik veya bilgi için ek ilgi çekmek için basit jumbotron-biçiminde bileşen.

en: This is focused...
tr_TR: Bu odaklanılmış...

en: This limit is currently not set.
tr_TR: Bu sınır şu an ayarlanmamış.

en: This limit is currently set to {$ model.novaLimits.maxServerMeta $}.
tr_TR: Bu sınır şu an {$ model.novaLimits.maxServerMeta $} olarak ayarlanmış.

en: This name already exists.
tr_TR: Bu isim zaten mevcut.

en: This page contains examples of the different fields provided by Schema Form in Horizon. The <code>Schema</code> and <code>Form</code> sections below can be edited inline to customise the form output. For further documentation on Schema Form, see <a href="http://schemaform.io/">http://schemaform.io/</a>.
tr_TR: Bu sayfa Horizon'daki Şema Formu tarafından sağlanan farklı alanların örneklerini içerir. Aşağıdaki <code>Şema</code> ve <code>Form</code> kısımları form çıktısını özelleştirmek için satır içi düzenlenebilir. Şema Formuyla ilgili daha fazla bilgi için <a href="http://schemaform.io/">http://schemaform.io/</a> adresine bakınız.

en: This step allows you to add Metadata items to your instance.
tr_TR: Bu adım sunucunuza Metaveri ögeleri eklemenize izin verir.

en: This step allows you to add scheduler hints to your instance.
tr_TR: Bu adım sunucunuza zamanlayıcı önerileri eklemenizi sağlar.

en: Time
tr_TR: Saat

en: Timestamp
tr_TR: Zaman damgası

en: To view source code, hover over a section, then click the <a class="btn btn-primary btn-xs"><span class="fa fa-code"></span></a> button in the top right of that section.
tr_TR: Kaynak kodu görüntülemek için bir bölümün üzerinde gezinerek  ilgili bölümün sağ üzerindeki  <a class="btn btn-primary btn-xs"><span class="fa fa-code"></span></a>    tuşa basınız.

en: Tooltips
tr_TR: Öneriler

en: Top
tr_TR: Üst

en: Total Disk
tr_TR: Toplam Disk

en: Total Instances
tr_TR: Toplam Sanal Makine

en: Total RAM
tr_TR: Toplam RAM

en: Total VCPUs
tr_TR: Toplam VCPU

en: Total Volume Storage
tr_TR: Toplam Mantıksal Sürücü Depolama

en: Total Volumes
tr_TR: Toplam Birimler

en: Type
tr_TR: Tür

en: Type your script directly into the Customization Script field. If your browser supports the HTML5 File API, you may choose to load your script from a file. The size of your script should not exceed 16 Kb.
tr_TR: Betiğinizi doğrudan Özelleştirme Betiği alanına yazın. Tarayıcınız HTML5 Dosya API'sini destekliyorsa betiğinizi dosyadan yüklemeyi seçebilirsiniz. Betiğinizin boyutu en fazla 16 Kb olabilir.

en: Typography
tr_TR: Tipografya

en: Unable to allocate new floating IP address.
tr_TR: Yeni değişken IP adresi atanamıyor.

en: Unable to associate floating IP address.
tr_TR: Değişken IP adresi ilişkilendirilemiyor.

en: Unable to change the container access.
tr_TR: Konteyner izinleri değiştirilemiyor.

en: Unable to copy the object.
tr_TR: Nesne kopyalanamadı.

en: Unable to create the container.
tr_TR: Konteyner oluşturulamıyor.

en: Unable to create the domain.
tr_TR: Alan oluşturulamadı.

en: Unable to create the flavor.
tr_TR: Şablon oluşturulamadı.

en: Unable to create the folder.
tr_TR: Klasör oluşturulamadı.

en: Unable to create the image.
tr_TR: İmaj oluştulamıyor.

en: Unable to create the keypair.
tr_TR: Anahtar çifti oluşturulamadı.

en: Unable to create the network.
tr_TR: Ağ oluşturulamadı.

en: Unable to create the project.
tr_TR: Proje oluşturulamadı.

en: Unable to create the role.
tr_TR: Rol oluşturulamadı.

en: Unable to create the server snapshot.
tr_TR: Sunucu anlık görüntüsü oluşturulamadı.

en: Unable to create the server.
tr_TR: Sunucu oluşturulamadı.

en: Unable to create the subnet.
tr_TR: Alt ağ oluşturulamadı.

en: Unable to create the user.
tr_TR: Kullanıcı oluşturulamadı.

en: Unable to create the volume.
tr_TR: Mantıksal sürücü oluşturulamıyor.

en: Unable to delete Flavor: %s. | Unable to delete Flavors: %s.
tr_TR[0]: Şablon silinemiyor: %s.
tr_TR[1]: Şablonlar silinemiyor: %s.

en: Unable to delete Image: %s. | Unable to delete Images: %s.
tr_TR[0]: İmaj silinemiyor: %s.
tr_TR[1]: İmajlar silinemiyor: %s.

en: Unable to delete Role: %s. | Unable to delete Roles: %s.
tr_TR[0]: Rol silinemiyor: %s.
tr_TR[1]: Roller silinemiyor: %s.

en: Unable to delete Trunk: %s. | Unable to delete Trunks: %s.
tr_TR[0]: %s Trunk'ı silinemiyor.
tr_TR[1]: %s Trunkları silinemiyor.

en: Unable to delete the container.
tr_TR: Konteyner silinemiyor.

en: Unable to delete the domain.
tr_TR: Alan silinemedi.

en: Unable to delete the domains.
tr_TR: Alanlar silinemedi.

en: Unable to delete the flavor with id: %(id)s
tr_TR: Sablon silinemiyor id: %(id)s

en: Unable to delete the folder because it is not empty.
tr_TR: Klasör silinemedi çünkü boş değil.

en: Unable to delete the image with id: %(id)s
tr_TR:  ID: %(id)s  olan imaj silinemiyor.

en: Unable to delete the object.
tr_TR: Dosya silinemedi.

en: Unable to delete the project.
tr_TR: Proje silinemedi.

en: Unable to delete the projects.
tr_TR: Projeler silinemedi.

en: Unable to delete the role.
tr_TR: Rol silinemedi.

en: Unable to delete the roles.
tr_TR: Roller silinemedi.

en: Unable to delete the server with id: %(id)s
tr_TR: ID: %(id)s sunucu silinemiyor.

en: Unable to delete the user.
tr_TR: Kullanıcı silinemedi.

en: Unable to delete the users.
tr_TR: Kullanıcılar silinemedi.

en: Unable to delete trunk: %(id)s
tr_TR: Trunk ID : %(id)s silinemiyor.

en: Unable to disassociate floating IP address.
tr_TR: Değişken IP adresi ayrıştırılamıyor.

en: Unable to edit instance metadata.
tr_TR: Sanal makine metaverisi düzenlenemiyor.

en: Unable to edit snapshot metadata.
tr_TR: Anlık görüntü metaverisi düzenlenemiyor.

en: Unable to edit the aggregate extra specs.
tr_TR: Takım ek özellikleri düzenlenemiyor.

en: Unable to edit the domain.
tr_TR: Alan düzenlenemedi.

en: Unable to edit the flavor extra specs.
tr_TR: Şablon ek özellikleri düzenlenemiyor.

en: Unable to edit the image custom properties.
tr_TR: İmaj özel özellikleri düzenlenemiyor.

en: Unable to edit the project.
tr_TR: Proje düzenlenemedi.

en: Unable to edit the role.
tr_TR: Rol düzenlenemedi.

en: Unable to edit the user.
tr_TR: Kullanıcı düzenlenemedi.

en: Unable to edit volume metadata.
tr_TR: Birim metaveri düzenlenemiyor.

en: Unable to edit volume type metadata.
tr_TR: Mantıksal sürücü türü metaverisi düzenlenemiyor.

en: Unable to fetch the groups.
tr_TR: Gruplar getirilemiyor.

en: Unable to fetch the service catalog.
tr_TR: Servis kataloğu getirilemedi.

en: Unable to fetch the services.
tr_TR: Servisler çekilemiyor.

en: Unable to get details of the object.
tr_TR: Dosya ayrıntıları alınamadı.

en: Unable to get the Glance service version.
tr_TR: Glance servis versiyonu alınamıyor.

en: Unable to get the Keystone service version.
tr_TR: Keystone servis versiyonu alınamadı.

en: Unable to get the Swift container listing.
tr_TR: Swift konteyner listesi alınamıyor.

en: Unable to get the Swift service info.
tr_TR: Swift servis bilgileri alınamıyor.

en: Unable to get the container details.
tr_TR: Konteyner ayrıntıları alınamıyor.

en: Unable to get the objects in container.
tr_TR: Konteyner içindeki nesneler alınamadı.

en: Unable to grant the role.
tr_TR: Rol verilemedi.

en: Unable to hard-reboot the server with id: %(id)s
tr_TR: Sunucu geri başlatılamıyor id: %(id)s

en: Unable to import the keypair.
tr_TR: Anahtar çift içe aktarılamadı.

en: Unable to load the server actions.
tr_TR: Sunucu aksiyonları yüklenemiyor.

en: Unable to load the server console info.
tr_TR: Sunucu konsol bilgisi yüklenemiyor.

en: Unable to load the server console log.
tr_TR: Sunucu konsol logları yüklenemiyor.

en: Unable to load the server security groups.
tr_TR: Sunucu güvenlik grupları yüklenemiyor.

en: Unable to load the server volumes.
tr_TR: Sunucu  sürücüleri yüklenemiyor.

en: Unable to pause the server with id: %(id)s
tr_TR: Sunucu durdurulamıyor id: %(id)s

en: Unable to resume the server with id: %(id)s
tr_TR: Sunucu devam ettirilemiyor id: %(id)s

en: Unable to retrieve floating IP pools.
tr_TR: Değişken IP havuzları alınamıyor.

en: Unable to retrieve floating IPs.
tr_TR: Değişken IP'ler alınamıyor.

en: Unable to retrieve instance metadata.
tr_TR: Sanal makine metaverisi alınamıyor.

en: Unable to retrieve instances.
tr_TR: Sunucular alınamıyor.

en: Unable to retrieve server groups.
tr_TR: Sunucu grupları alınamıyor.

en: Unable to retrieve settings.
tr_TR: Ayarlar alınamadı.

en: Unable to retrieve the Absolute Limits.
tr_TR: Mutlak Sınırlar alınamıyor.

en: Unable to retrieve the QoS Specs.
tr_TR: QoS Özellikleri alınamıyor.

en: Unable to retrieve the agents.
tr_TR: Aracılar alınamıyor.

en: Unable to retrieve the aggregate extra specs.
tr_TR: Takım ek özellikleri alınamıyor.

en: Unable to retrieve the availability zones.
tr_TR: Kullanılabilirlik bölgeleri alınamadı.

en: Unable to retrieve the cinder services.
tr_TR: Cinder servisleri alınamıyor.

en: Unable to retrieve the current user session.
tr_TR: Geçerli kullanıcı oturumu alınamadı.

en: Unable to retrieve the default quotas.
tr_TR: Öntanımlı kotalar alınamıyor.

en: Unable to retrieve the default volume type.
tr_TR: Öntanımlı mantıksal sürücü türü alınamıyor.

en: Unable to retrieve the domain.
tr_TR: Alan alınamadı.

en: Unable to retrieve the domains.
tr_TR: Alanlar alınamadı.

en: Unable to retrieve the editable quotas.
tr_TR: Düzenlenebilir kotalar alınamıyor.

en: Unable to retrieve the extensions.
tr_TR: Eklentiler alınamadı.

en: Unable to retrieve the flavor extra specs.
tr_TR: Şablon ek özellikleri alınamadı.

en: Unable to retrieve the flavor.
tr_TR: Şablon alınamadı.

en: Unable to retrieve the flavors.
tr_TR: Şablonlar alınamadı.

en: Unable to retrieve the image custom properties.
tr_TR: İmaj özel özellikleri alınamıyor.

en: Unable to retrieve the image.
tr_TR: İmaj alınamadı.

en: Unable to retrieve the images.
tr_TR: İmajlar alınamadı.

en: Unable to retrieve the keypairs.
tr_TR: Anahtar çiftleri alınamadı.

en: Unable to retrieve the limits.
tr_TR: Limitler alınamadı.

en: Unable to retrieve the namespaces.
tr_TR: İsim alanları alınamadı.

en: Unable to retrieve the networks.
tr_TR: Ağlar alınamadı.

en: Unable to retrieve the nova services.
tr_TR: Nova servisleri alınamıyor.

en: Unable to retrieve the ports.
tr_TR: Bağlantı noktaları alınamadı.

en: Unable to retrieve the project.
tr_TR: Proje alınamadı.

en: Unable to retrieve the projects.
tr_TR: Projeler alınamadı.

en: Unable to retrieve the qos policies.
tr_TR: QoS ilkeleri alınamadı.

en: Unable to retrieve the resource types.
tr_TR: Kaynak tipleri alınamıyor.

en: Unable to retrieve the role.
tr_TR: Rol alınamadı.

en: Unable to retrieve the roles.
tr_TR: Roller alınamadı.

en: Unable to retrieve the security groups.
tr_TR: Güvenlik grupları alınamadı.

en: Unable to retrieve the server.
tr_TR: Sunucu alınamadı.

en: Unable to retrieve the snapshot metadata.
tr_TR: Anlık görüntü metaverisi alınamıyor.

en: Unable to retrieve the subnets.
tr_TR: Alt ağlar alınamadı.

en: Unable to retrieve the trunk with id: %(id)s
tr_TR: Trunk ID : %(id)s alınamıyor.

en: Unable to retrieve the trunks.
tr_TR: Trunks alınamadı.

en: Unable to retrieve the user.
tr_TR: Kullanıcı alınamadı.

en: Unable to retrieve the users.
tr_TR: Kullanıcılar alınamadı.

en: Unable to retrieve the volume metadata.
tr_TR: Mantıksal sürücü metaverisi alınamıyor.

en: Unable to retrieve the volume snapshots.
tr_TR: Mantıksal sürücü anlık görüntüleri alınamadı.

en: Unable to retrieve the volume type metadata.
tr_TR: Mantıksal sürücü türü metaverisi alınamıyor.

en: Unable to retrieve the volume type.
tr_TR: Mantıksal sürücü türü alınamıyor.

en: Unable to retrieve the volume types.
tr_TR: Mantıksal sürücü türleri alınamıyor.

en: Unable to retrieve the volume.
tr_TR: Mantıksal sürücü alınamıyor.

en: Unable to retrieve the volumes.
tr_TR: Mantıksal sürücüler alınamadı.

en: Unable to set the default quotas.
tr_TR: Öntanımlı kotalar ayarlanamıyor.

en: Unable to soft-reboot the server with id: %(id)s
tr_TR: Sunucu geri başlatılamıyor id: %(id)s

en: Unable to start the server with id: %(id)s
tr_TR: ID: %(id)s sunucu başlatılamıyor.

en: Unable to stop the server with id: %(id)s
tr_TR: Sunucu durdurulamıyor id: %(id)s

en: Unable to suspend the server with id: %(id)s
tr_TR: Sunucu askıya alınamıyor id: %(id)s

en: Unable to unpause the server with id: %(id)s
tr_TR: Sunucu geri başlatılamıyor id: %(id)s

en: Unable to update metadata.
tr_TR: Metaveri güncellenemiyor.

en: Unable to update project quota data.
tr_TR: Proje kota verisi güncellenemiyor.

en: Unable to update the flavor.
tr_TR: Şablon güncellenemedi.

en: Unable to update the image.
tr_TR: İmaj güncellenemiyor.

en: Unable to upload the object.
tr_TR: Nesne yüklenemiyor.

en: Unknown
tr_TR: Bilinmeyen

en: Unordered
tr_TR: Sıralanmamış

en: Unstyled
tr_TR: Biçimlenmemiş

en: Up
tr_TR: Açık

en: Update Aggregate Metadata
tr_TR: Takım Metaverisini Güncelle

en: Update Flavor Metadata
tr_TR: Şablon Metaverisini Güncelle

en: Update Image
tr_TR: İmajı Güncelle

en: Update Image Metadata
tr_TR: İmaj Metaverisini Güncelle

en: Update Instance Metadata
tr_TR: Sanal Makine Metaverisini Güncelle

en: Update Metadata
tr_TR: Metaveri Güncelle

en: Update Volume Metadata
tr_TR: Mantıksal Sürücü Metaverisini Güncelle

en: Update Volume Snapshot Metadata
tr_TR: Mantıksal Sürücü Anlık Görüntü Metaverisini Güncelle

en: Update Volume Type Metadata
tr_TR: Mantıksal Sürücü Türü Metaverisini Güncelle

en: Updated
tr_TR: Güncellendi

en: Updated At
tr_TR: Güncellendi

en: Updated at
tr_TR: Güncellenme zamanı

en: Upload File
tr_TR: Dosya Yükle

en: Upload File To: {$ ctrl.model.container.name $}
tr_TR: {$ ctrl.model.container.name $} a Dosya yükle

en: Uploading
tr_TR: Yükleniyor

en: Uploading the image from a local file or from a specified URL.
tr_TR: İmaj yerel dosyadan ya da belirtilen URL'den yükleniyor.

en: Url
tr_TR: Adres

en: Usage Charts
tr_TR: Kullanım Çizelgeleri

en: Use image as a source
tr_TR: İmajı kaynak olarak kullan

en: Use the form to set titles, descriptions and choose specific UI element types for each schema item. In the form builder, the form must be JSON, but you can use JavaScript in production code, such as <code>gettext</code> for translation.
tr_TR: Başlıklar, tanımlar ayarlamak için formu kullanın ve şema ögesi için belirli UI eleman türlerini seçin. Form inşa edicide, form JSON olmalıdır, ama üretim kodunda JavaScript kullanabilirsiniz, <code>gettext</code> çevirileri gibi.

en: Use the schema to describe the data model and valid input patterns. A schema is always JSON. NOTE: A schema element is not needed for items that have no data model, like sections and fieldsets.
tr_TR: Veri modelini ve geçerli girdi kalıplarını tanımlamak için şemayı kullan. Şema her zaman JSON'dur. NOT: Veri modeli olmayan ögeler için şema elemanı gerekli değildir, kısımlar ve alan kümeleri gibi.

en: User ID
tr_TR: Kullanıcı ID

en: User Name
tr_TR: Kullanıcı Adı

en: VCPUS
tr_TR: VCPU'LAR

en: VCPUs
tr_TR: VCPUlar

en: VNIC type
tr_TR: VNIC Türü

en: View As Modal
tr_TR: Kipsel Görüntüle

en: View Details
tr_TR: Görünüm Ayrıntıları

en: View Form JSON
tr_TR: Form JSON'unu Görüntüle

en: View Instance Details
tr_TR: Sanal Makine Ayrıntılarını Görüntüle

en: View Router Details
tr_TR: Yönlendirici Ayrıntılarını Göster

en: Virtual Size
tr_TR: Sanal Boyut

en: Virtual instances attach their interfaces to ports.
tr_TR: Sanal sunucular arabirimlerini bağlantı noktalarına bağlar.

en: Visibility
tr_TR: Görünürlük

en: Volume Details
tr_TR: Mantıksal Sürücü Detayları

en: Volume Quota
tr_TR: Mantıksal Sürücü Veri Kotası (GB)

en: Volume Size (GB)
tr_TR: Birim Boyutu(GB)

en: Volume Type Description:
tr_TR: Mantıksal Sürücü Türü Tanımı:

en: Volume and Snapshot Quota (GiB)
tr_TR: Mantıksal Sürücü ve Anlık Görüntü Kotası (GiB)

en: Volume size is required and must be an integer
tr_TR: Mantıksal sürücü boyutu bir tam sayı olarak girilmelidir

en: Volumes are block devices that can be attached to instances.
tr_TR: Mantıksal sürücüler sunuculara eklenebilen blok aygıtlardır.

en: Volumes can only be attached to 1 active instance at a time. Please either set your instance count to 1 or select a different source type.
tr_TR: Birimler bir defada sadece bir etkin sanal makineye eklenebilirler. Lütfen ya sanal makine sayınızı 1 olarak değiştirin ya da başka bir kaynak türü seçin.

en: Warning
tr_TR: Uyarı

en: Warning Anchor
tr_TR: Uyarı Anchor

en: Warning Button
tr_TR: Uyarı Butonu

en: Warning!
tr_TR: Uyarı!

en: Week
tr_TR: Hafta

en: When IP addresses are associated to a port, this also implies the port is associated with a subnet, as the IP address was taken from the allocation pool for a specific subnet.
tr_TR: Bir bağlantı noktasıyla IP adresleri ilişkilendirildiğinde, bu aynı zamanda bağlantı noktasının alt ağla ilişkilendiğini de gösterir, çünkü IP adresi belirli bir alt ağın ayrılmış havuzundan alınmıştır.

en: When selecting volume as boot source, please ensure the instance's availability zone is compatible with your volume's availability zone.
tr_TR: Bir mantıksal sürücüyü başlatma kaynağı olarak seçerken instance ile aynı kullanılabilirlik bölgesinde olduğundan emin olun.

en: When the <b>Admin State</b> for a network is set to <b>Up</b>,
        then the network is available for use. You can set the <b>Admin State</b> to <b>Down</b>
        if you are not ready for other users to access the network.
tr_TR: Bir ağ için <b>Yönetici Durumu</b> <b>Açık</b> olarak ayarlandığında,
        ağ kullanım için uygundur. Diğer kullanıcıların ağa erişimine hazır değilseniz
        <b>Yönetici Durumu</b> <b>Kapalı</b> olarak ayarlayabilirsiniz.

en: When the <b>Admin State</b> for a port is set to <b>Up</b> and it has no <b>Device Owner</b>,
        then the port is available for use. You can set the <b>Admin State</b> to <b>Down</b>
        if you are not ready for other users to use the port.
tr_TR: Bir bağlantı noktası için <b>Yönetici Durumu</b> <b>Açık</b> olarak ayarlandığında ve bir <b>Aygıt Sahibi</b> yoksa,
        bağlantı noktası kullanılabilirdir. Diğer kullanıcıların bağlantı noktasını kullanmasına hazır değilseniz
        <b>Yönetici Durumunu</b> <b>Kapalı</b> olarak ayarlayabilirsiniz.

en: XL Modal
tr_TR: XL Kalıcı

en: Yes
tr_TR: Evet

en: You are not allowed to delete images: %s
tr_TR: İmajları silme yetkiniz yok: %s

en: You can add arbitrary metadata to your image.
tr_TR: İmajınıza istediğiniz metaveriyi ekleyebilirsiniz.

en: You can add arbitrary metadata to your instance so that you can more easily identify it among other running instances. Metadata is a collection of key-value pairs associated with an instance. The maximum length for each metadata key and value is 255 characters.
tr_TR: Sunucunuza çalışan diğer sunuculardan ayırmak için gelişigüzel metaveri ekleyebilirsiniz. Metaveri bir sunucuyla ilişkilendirilmiş anahtar-değer çiftlerinden oluşur. Her bir metaveri anahtarı ve değerinin azami boyutu 255 karakterdir.

en: You can customize your instance after it has launched using the options available here.
        "Customization Script" is analogous to "User Data" in other systems.
tr_TR: Sunucunuzu başladıktan sonra buradaki seçeneklerle özelleştirebilirsiniz.
        "Özelleştirme Betikleri" diğer sistemlerdeki "Kullanıcı Verisi"ne karşılık gelir.

en: You can specify scheduler hints by moving items from the left column to the right column. In the left column there are scheduler hint definitions from the Glance Metadata Catalog. Use the "Custom" option to add scheduler hints with the key of your choice.
tr_TR: Ögeleri sol sütundan sağ sütuna taşıyarak zamanlayıcı önerileri belirtebilirsiniz. Sol sütunda Glance Metaveri Kataloğundan zamanlayıcı önerileri bulunur. "Özel" seçeneğini kullanarak istediğiniz anahtar için zamanlayıcı önerisi ekleyin.

en: You have selected "%s". Deleted Trunk is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted Trunks are not recoverable.
tr_TR[0]: "%s" Trunk'ını seçtiniz. Silinen Trunk düzeltilemez.
tr_TR[1]: "%s" Trunklarını seçtiniz. Silinen Trunklar düzeltilemez.

en: You have selected "%s". Deleted flavor is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted flavors are not recoverable.
tr_TR[0]: "%s" seçtiniz. Silinen şablon geri getirilemez.
tr_TR[1]: "%s" seçtiniz. Silinen şablonlar geri getirilemez.

en: You have selected "%s". Deleted image is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted images are not recoverable.
tr_TR[0]: "%s" seçtiniz. Silinen imaj geri getirilemez.
tr_TR[1]: "%s" seçtiniz. Silinen imajlar geri getirilemez.

en: You have selected "%s". Deleted role is not recoverable. | You have selected "%s". Deleted roles are not recoverable.
tr_TR[0]: "%s" seçtiniz. Silinen rol geri getirilemez.
tr_TR[1]: "%s" seçtiniz. Silinen roller geri getirilemez.

en: Your Form as JavaScript
tr_TR: JavaScript olarak Formunuz

en: image
tr_TR: imaj

en: resource load failed: %s
tr_TR: kaynak yükleme başarısız: %s

en: snapshot
tr_TR: anlık görüntü

en: volume
tr_TR: Mantıksal Sürücü

en: {$ ctrl.model.counted.files $} files in
          {$ ctrl.model.counted.folders $} folders.
tr_TR: {$ ctrl.model.counted.folders $} dizin içinde
          {$ ctrl.model.counted.files $} dosya.
