hunspell 1.5.0 - en to cs translation catalogue (76 entries)

en: error - iconv_open: %s -> %s
cs: chyba – iconv_open: %s -> %s

en: error - iconv: %s -> %s
cs: chyba – iconv: %s -> %s

en: error - iconv_open: UTF-8 -> %s
cs: chyba – iconv_open: UTF-8 -> %s

en: Can't create tmp dir
cs: Nedaří se vytvořit složku tmp (dočasnou)

en: Can't open inputfile
cs: Nedaří se otevřít vstupní soubor

en: Can't open %s.
cs: Nedaří se otevřít %s.

en: error - missing HOME variable
cs: chyba – chybí proměnná HOME

en: Line %d: %s ->
cs: Řádek %d: %s ->

en: FORBIDDEN!
cs: ZAKÁZÁNO!

en: Spelling mistake?
cs: Pravopisná chyba?

en: 	%s		File: %s
cs: 	%s		Soubor: %s

note: TRANSLATORS: the capital letters are shortcuts, mark one letter similarly in your translation and translate the standalone letter accordingly later
en: 
    [SPACE] R)epl A)ccept I)nsert U)ncap S)tem Q)uit e(X)it or ? for help
cs: 
    [MEZERA] N)ahradit P)řijmout V)ložit M)alými písmeny K)ořen O)pustit (U)končit nebo ? pro nápovědu

en: Whenever a word is found that is not in the dictionary
    it is printed on the first line of the screen.  If the dictionary
    contains any similar words, they are listed with a number
    next to each one.  You have the option of replacing the word
    completely, or choosing one of the suggested words.
cs: Když se narazí na slovo, které není ve slovníku,
    je vypsáno na prvním řádku obrazovky. Pokud slovník
    obsahuje podobná slova, jsou vypsána společně s čísly
    těchto voleb. Slovo můžete úplně nahradit, nebo zvolit
    z těch doporučených.

en: 
    Commands are:
cs: 
    Příkazy jsou:

en: R	Replace the misspelled word completely.
cs: R	Úplně nahradit zkomolené slovo.

en: Space	Accept the word this time only.
cs: Space	Přijmout toto slovo pouze pro jednou.

en: A	Accept the word for the rest of this session.
cs: A	Přijmout slovo pro zbytek této relace.

en: I	Accept the word, and put it in your private dictionary.
cs: I	Přijmout slovo a přidat ho do osobního slovníku.

en: U	Accept and add lowercase version to private dictionary.
cs: U	Přijmout a přidat verzi s malými písmeny do osobního slovníku.

en: S	Ask a stem and a model word and store them in the private dictionary.
    	The stem will be accepted also with the affixes of the model word.
cs: S	Zeptat se na kořen a modelové slovo a uložit je do osobního slovníku.
    	Kořen bude přijímán také s příponami jaké má modelové slovo.

en: 0-n	Replace with one of the suggested words.
cs: 0-n	Nahradit jedním z navržených slov.

en: X	Write the rest of this file, ignoring misspellings, and start next file.
cs: X	Zapsat zbytek souboru, přičemž ignorovat pravopisné chyby a začít nový soubor.

en: Q	Quit immediately. Asks for confirmation. Leaves file unchanged.
cs: Q	Okamžitě ukončit. Zeptá se na potvrzení. Ponechá soubor nezměněný.

en: ^Z	Suspend program. Restart with fg command.
cs: CTRL+Z	Uspat program. Restartujte příkazem fg.

en: ?	Show this help screen.
cs: ?	Zobrazit tuto nápovědu.

en: 
    -- Type space to continue --
cs: 
    -- Pokračujte stisknutím mezerníku --

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter used previously in the  translation of "R)epl" before
en: r
cs: n

en: Replace with:
cs: Nahradit (čím):

note: TRANSLATORS: translate these letters according to the shortcut letter used previously in the  translation of "U)ncap" and I)nsert before TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter
en: u
cs: m

en: Cannot update personal dictionary.
cs: Nedaří se aktualizovat osobní slovník.

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter used previously in the  translation of "S)tem" before
en: s
cs: k

en: New word (stem):
cs: Nové slovo (kořen):

en: Model word (a similar dictionary word):
cs: Modelové slovo (podobné slovo ze slovníku):

en: Model word must be in the dictionary. Press any key!
cs: Je třeba, aby modelové slovo bylo ve slovníku. Pokračujte stisknutím libovolné klávesy.

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter used previously in the  translation of "e(X)it" before
en: x
cs: o

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter used previously in the  translation of "Q)uit" before
en: q
cs: u

en: Are you sure you want to throw away your changes?
cs: Opravdu chcete zahodit provedené změny?

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut * letter y)es
en: y
cs: a

en: Can't create tempfile
cs: Nedaří se vytvořit dočasný soubor

en: Can't open outputfile
cs: Nedaří se otevřít výstupní soubor

en: Usage: hunspell [OPTION]... [FILE]...
cs: Použití: hunspell [VOLBA]… [SOUBOR]…

en: Check spelling of each FILE. Without FILE, check standard input.
cs: Zkontrolovat překlepy v každém ze SOUBOR. Pokud není SOUBOR zadán, zkontrolovat standardní vstup.

en:   -1		check only first field in lines (delimiter = tabulator)
cs:   -1		kontrolovat pouze první sloupec z každého řádku (oddělovač sloupců je tabulátor)

en:   -a		Ispell's pipe interface
cs:   -a		rozhraní roury (pipe) pro Ispell

en:   --check-url	check URLs, e-mail addresses and directory paths
cs:   --check-url	zkontrolovat URL adresy, e-mailové adresy a popisy umístění v souborovém systému

en:   --check-apostrophe	check Unicode typographic apostrophe
cs:   --check-apostrophe	zkontrolovat správné Unicode apostrofy

en:   -d d[,d2,...]	use d (d2 etc.) dictionaries
cs:   -d s[,s2,…]	použít slovníky s (s2 atd.)

en:   -D		show available dictionaries
cs:   -D		zobrazit které slovníky jsou k dispozici

en:   -G		print only correct words or lines
cs:   -G		vypsat pouze slova či řádky, které jsou v pořádku

en:   -h, --help	display this help and exit
cs:   -h, --help	zobrazit tuto nápovědu a skončit

en:   -H		HTML input file format
cs:   -H		HTML formát vstupního souboru

en:   -i enc	input encoding
cs:   -i enc	znaková sada vstupu (encoding)

en:   -l		print misspelled words
cs:   -l		vypsat zkomolená slova

en:   -L		print lines with misspelled words
cs:   -L		vypsat řádky se zkomolenými slovy

en:   -m 		analyze the words of the input text
cs:   -m 		analyzovat slova vstupního textu

en:   -n		nroff/troff input file format
cs:   -n		vstupní soubor je ve formátu nroff/troff

en:   -O		OpenDocument (ODF or Flat ODF) input file format
cs:   -O		vstupní soubor je ve formátu OpenDocument (ODF nebo Flat ODF)

en:   -p dict	set dict custom dictionary
cs:   -p slovn	nastavit vlastní slovník

en:   -r		warn of the potential mistakes (rare words)
cs:   -r		varovat o potenciálních chybách (zřídka používaná slova)

en:   -P password	set password for encrypted dictionaries
cs:   -P heslo	nastavit heslo k šifrovaným slovníkům

en:   -s 		stem the words of the input text
cs:   -s 		kořeny slov vstupního textu

en:   -S 		suffix words of the input text
cs:   -S 		přípony slov vstupního textu

en:   -t		TeX/LaTeX input file format
cs:   -t		vstupní soubor je ve formátu TeX/LaTeX

en:   -v, --version	print version number
cs:   -v, --version	vypsat číslo verze

en:   -vv		print Ispell compatible version number
cs:   -vv		vypsat číslo verze kompatibilního Ispell

en:   -w		print misspelled words (= lines) from one word/line input.
cs:   -w		vypsat zkomolená slova (= řádky) ze slovního/řádkového vstupu.

en:   -X		XML input file format
cs:   -X		vstupní soubor je ve formátu XML

en: Example: hunspell -d en_US file.txt    # interactive spelling
             hunspell -i utf-8 file.txt    # check UTF-8 encoded file
             hunspell -l *.odt             # print misspelled words of ODF files
    
             # Quick fix of ODF documents by personal dictionary creation
    
             # 1 Make a reduced list from misspelled and unknown words:
    
             hunspell -l *.odt | sort | uniq >words
    
             # 2 Delete misspelled words of the file by a text editor.
             # 3 Use this personal dictionary to fix the deleted words:
    
             hunspell -p words *.odt
cs: Příklady: hunspell -d cs_CZ soubor.txt    # interaktivní kontrola
             hunspell -i utf-8 soubor.txt    # zkontrolovat soubor se znak. sadou UTF-8
             hunspell -l *.odt             # vypsat zkomolená slova v ODF souborech
    
             # Rychlá oprava ODF dokumentů vytvořením osobního slovníku
    
             # 1 Vytvořte zhuštěný seznam zkomolených a neznámých slov:
    
             hunspell -l *.odt | sort | uniq >slova
    
             # 2 V souboru slova smažte zkomolená slova.
             # 3 Vzniklý osobní slovník použijte pro opravu v něm smazaných slov:
    
             hunspell -p slova *.odt

en: Bug reports: http://hunspell.github.io/
cs: Hlášení chyb: http://hunspell.github.io/

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE,
    to the extent permitted by law.
cs: Toto je svobodný software – viz podmínky kopírování uvedené ve zdrojových kódech.
    NENÍ poskytována žádná záruka, ani PRODEJNOSTI nebo VHODNOSTI PRO KONKRÉTNÍ
    ÚČEL, v rozsahu, jaký umožňuje legislativa.

en: SEARCH PATH:
    %s
cs: POPIS PROHLEDÁVANÉHO UMÍSTĚNÍ:
    %s

en: AVAILABLE DICTIONARIES (path is not mandatory for -d option):
cs: SLOVNÍKY K DISPOZICI (popis umístění není pro volbu -d povinný):

en: LOADED DICTIONARY:
    %s
    %s
cs: NAČTENÝ SLOVNÍK:
    %s
    %s

en: error - %s exceeds dictionary limit.
cs: chyba – %s překračuje limit pro slovník.

en: Can't open affix or dictionary files for dictionary named "%s".
cs: Nedaří se otevřít soubory s příponami nebo slovníky pro slovník nazvaný „%s“.

en: Hunspell has been compiled without Ncurses user interface.
cs: Hunspell byl sestaven (zkompilován) bez podpory uživatelského rozhraní v Ncurses.
