hunspell 1.7.1 - en to ka translation catalogue (69 entries)

en: error - iconv_open: %s -> %s
ka: შეცდომა - iconv_open: %s -> %s

en: error - iconv: %s -> %s
ka: შეცდომა - iconv: %s -> %s

en: error - iconv_open: UTF-8 -> %s
ka: შეცდომა - iconv_open: UTF-8 -> %s

en: Can't create tmp dir
ka: დროებითი საქაღალდის შექმნის შეცდომა

en: Can't open inputfile
ka: შეყვანის ფაილის გახსნის შეცდომა

en: Can't open %s.
ka: %s-ის გახსნის შეცდომა.

en: error - missing HOME variable
ka: შეცდომა - ცვლადი HOME არ არსებობს

en: Line %d: %s ->
ka: ხაზი %d: %s ->

en: FORBIDDEN!
ka: აკრძალულია!

en: Spelling mistake?
ka: მართლწერის შეცდომა?

en: 	%s		File: %s
ka: 	%s		ფაილი: %s

note: TRANSLATORS: the capital letters are shortcuts, mark one letter similarly in your translation and translate the standalone letter accordingly later
en: 
    [SPACE] R)epl A)ccept I)nsert U)ncap S)tem Q)uit e(X)it or ? for help
ka: 
    [SPACE] R)პასუხი A)თანხმობა I)ჩასა U)ncap S)tem Q)გასვლა (X)გასვლა ან ?, დახმარებისთვის

en: Whenever a word is found that is not in the dictionary
    it is printed on the first line of the screen.  If the dictionary
    contains any similar words, they are listed with a number
    next to each one.  You have the option of replacing the word
    completely, or choosing one of the suggested words.
ka: როცა ნაპოვნია სიტყვა, რომელიც ლექსიკონში არაა,
    ის ეკრანის პირველ ხაზზეა ნაჩვენები. თუ ლექსიკონი
    რამე მსგავს სიტყვებს შეიცავს, ისინი თავისი ნომრებით 
    გვერდიგვერდ არიან ნაჩვენები.  გაქვთ შესაძლებლობა, 
    შეცვალოთ სიტყვა სრულად, ან შემოთავაზებულიდან აირჩიოთ.

en: 
    Commands are:
ka: 
    ბრძანებებია:

en: R	Replace the misspelled word completely.
ka: R	შეცდომით დაწერილი სიტყვის სრულად ჩანაცვლება.

en: Space	Accept the word this time only.
ka: Space	სიტყვის მხოლოდ ამჯერად მიღება.

en: A	Accept the word for the rest of this session.
ka: A	სიტყვის ამ სესიის ბოლომდე მიღება.

en: I	Accept the word, and put it in your private dictionary.
ka: I	სიტყვის მიღება და პირად ლექსიკონში ჩამატება.

en: U	Accept and add lowercase version to private dictionary.
ka: U	მიღება და მისი დაბალი რეგისტრის ვერსიის პირად ლექსიკონში შენახვა.

en: S	Ask a stem and a model word and store them in the private dictionary.
    	The stem will be accepted also with the affixes of the model word.
ka: S	ფუძისა და მოდელი სიტყვის კითხვა და მათი პირად ლექსიკონში შენახვა. 
    	ფუძე მისაღებია მოდელი სიტყვის აფიქსებითაც მისაღებია.

en: 0-n	Replace with one of the suggested words.
ka: 0-n	რომელიმე ნარჩევი სიტყვით ჩანაცვლება.

en: X	Write the rest of this file, ignoring misspellings, and start next file.
ka: X	დარჩენილი ფაილის ჩაწერა, მართლწერის იგნორირება და შემდეგი ფაილის დაწყება.

en: Q	Quit immediately. Asks for confirmation. Leaves file unchanged.
ka: Q	დაუყოვნებლივ გასვლა. ითხოვს უფლებას. ფაილი უცვლელი დარჩება.

en: ^Z	Suspend program. Restart with fg command.
ka: ^Z	პროგრამის შეჩერება. გაგრძელებისთვის გამოიყენეთ ბრძანება fg.

en: ?	Show this help screen.
ka: ?	დახმარების ამ ეკრანის ჩვენება.

en: 
    -- Type space to continue --
ka: 
    -- გასაგრძელებლად დააჭირეთ გამოტოვებას --

en: Replace with:
ka: ჩანაცვლება:

en: Cannot update personal dictionary.
ka: პირადი ლექსიკონის განახლების შეცდომა.

en: New word (stem):
ka: ახალი სიტყვა (ფუძე):

en: Model word (a similar dictionary word):
ka: მოდელი სიტყვა (ან მსგავსი სიტყვა ლექსიკონიდან):

en: Model word must be in the dictionary. Press any key!
ka: მოდელი სიტყვა აუცილებელია, ლექსიკონში იყოს. დააჭირეთ ნებისმიერ ღილაკს!

en: Are you sure you want to throw away your changes?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით, რო გნებავთ, მოიშოროთ თქვენს მიერ შეტანილი ცვლილებები?

en: Can't create tempfile
ka: დროებითი ფაილის შექმნის შეცდომა

en: Can't open outputfile
ka: გამოსატანი ფაილის გახსნის შეცდომა

en: Usage: hunspell [OPTION]... [FILE]...
ka: გამოყენება: hunspell [პარამეტრები]... [ფაილი]...

en: Check spelling of each FILE. Without FILE, check standard input.
ka: თითოეული ფაილის მართლწერის შემოწმება. თუ ის მითითებული არაა, სტანდარტული შეყვანა შემოწმდება.

en:   -1		check only first field in lines (delimiter = tabulator)
ka:   -1		ფაილებში მხოლოდ პირველი ველის შემოწმება (გამყოფი = ტაბულაცია)

en:   -a		Ispell's pipe interface
ka:   -a		Ispell-ის ფაიფის ინტერფეისი

en:   --check-url	check URLs, e-mail addresses and directory paths
ka:   --check-url	URL-ების, ელფოსტის მისამართებისა და საქაღალდის ბილიკების შემოწმება and directory paths

en:   --check-apostrophe	check Unicode typographic apostrophe
ka:   --check-apostrophe	უნიკოდის ტიპოგრაფული აპოსტროფის შემოწმება

en:   -d d[,d2,...]	use d (d2 etc.) dictionaries
ka:   -d d[,d2,...]	d (d2 და სხვ.) ლექსიკონების გამოყენება

en:   -D		show available dictionaries
ka:   -D		ხელმისაწვდომი ლექსიკონების ჩვენება

en:   -G		print only correct words or lines
ka:   -G		მხოლოდ გამართული სიტყვებისა და ხაზების გამოტანა

en:   -h, --help	display this help and exit
ka:   -h, --help	ამ დახმარების გამოტანა და გასვლა

en:   -H		HTML input file format
ka:   -H		HTML შეყვანის ფაილის ფორმატი

en:   -i enc	input encoding
ka:   -i enc	შეყვანის კოდირება

en:   -l		print misspelled words
ka:   -l		შეცდომის შემცველი სიტყვების გამოტანა

en:   -L		print lines with misspelled words
ka:   -L		მართლწერის შეცდომის მქონე სიტყვების შემცველი ხაზების გამოტანა

en:   -m 		analyze the words of the input text
ka:   -m 		შეყვანილი ტექსტის სიტყვების ანალიზი

en:   -n		nroff/troff input file format
ka:   -n		შეყვანის ფაილის ფორმატის nroff/troff

en:   -O		OpenDocument (ODF or Flat ODF) input file format
ka:   -O		შეყვანის ფაილის ფორმატი OpenDocument (ODF ან Flat ODF)

en:   -p dict	set dict custom dictionary
ka:   -p dict	საკუთარი ლექსიკონის მითითება

en:   -r		warn of the potential mistakes (rare words)
ka:   -r		პოტენციური შეცდომების შესახებ გაფრთხილება (იშვიათი სიტყვები)

en:   -P password	set password for encrypted dictionaries
ka:   -P პაროლი	დაშიფრული ლექსკონების პაროლის დაყენება

en:   -s 		stem the words of the input text
ka:   -s 		შეყვანილი ტექსტის სიტყვების ფუძე

en:   -S 		suffix words of the input text
ka:   -S 		შეყვანილი ტექსტის სუფიქსი სიტყვები

en:   -t		TeX/LaTeX input file format
ka:   -t		TeX/LaTeX შეყვანის ფაილის ფორმატი

en:   -v, --version	print version number
ka:   -v, --version	ვერსიის ნომრის გამოტანა

en:   -vv		print Ispell compatible version number
ka:   -vv		Ispell -თან თავსებადი ვერსიის ნომრის გამოტანა

en:   -w		print misspelled words (= lines) from one word/line input.
ka:   -w		მართლწერის შეცდომის მქონე სიტყვების გამოტანა (= ხაზები) ერთსიტყვიანი/ერთხაზიანი შეყვანიდან.

en:   -X		XML input file format
ka:   -X		XML შეყვანის ფაილის ფორმატი

en: Example: hunspell -d en_US file.txt    # interactive spelling
             hunspell -i utf-8 file.txt    # check UTF-8 encoded file
             hunspell -l *.odt             # print misspelled words of ODF files
    
             # Quick fix of ODF documents by personal dictionary creation
    
             # 1 Make a reduced list from misspelled and unknown words:
    
             hunspell -l *.odt | sort | uniq >words
    
             # 2 Delete misspelled words of the file by a text editor.
             # 3 Use this personal dictionary to fix the deleted words:
    
             hunspell -p words *.odt
ka: მაგალითი: hunspell -d en_US file.txt    # მართლწერის ინტერაქტიური შემოწმება
             hunspell -i utf-8 file.txt    # UTF-8 კოდირებული ფაილის შემოწმება
             hunspell -l *.odt             # მართლწერის შეცდომების მქონე სიტყვების შემოწმება ODF ფაილებში
    
             # სწრაფად ჩაასწორეთ თქვენი ODF დოკუმენტები თქვენი პირადი ლექსიკონის შექმნის საშუალებით
    
             # 1 მართლწერის შეცდომების ან უცნობი სიტყვების შემცირებული სიის შექმნა:
    
             hunspell -l *.odt | sort | uniq >words
    
             # 2 ფაილში მართლწერის შეცდომების მქონე სიტყვების წაშლა.
             # 3 წაშლილი სიტყვების ჩასასწორებლად მითითებული პირადი ლექსიკონის გამოყენება:
    
             hunspell -p words *.odt

en: Bug reports: http://hunspell.github.io/
ka: შეცდომის ანგარიშები: http://hunspell.github.io/

en: SEARCH PATH:
    %s
ka: ძებნის ბილიკი:
    %s

en: AVAILABLE DICTIONARIES (path is not mandatory for -d option):
ka: ხელმისაწვდომი ლექსიკონები (-d პარამეტრისთვის ბილიკი აუცილებელი არაა):

en: LOADED DICTIONARY:
    %s
    %s
ka: ჩატვირთულია ლექსიკონი:
    %s
    %s

en: error - %s exceeds dictionary limit.
ka: შეცდომა - %s ლექსიკონის ლიმიტს გადაცილებულია.

en: Can't open affix or dictionary files for dictionary named "%s".
ka: აფიქსის ან ლექსიკონის ფაილის, სახელად "%s", გახსნის შეცდომა.

en: Hunspell has been compiled without Ncurses user interface.
ka: Hunspell-ი Ncruses ინტერფეისის გარეშეა აგებული.
