hunspell 1.5.0 - en to nl translation catalogue (74 entries)

en: error - iconv_open: %s -> %s
nl: fout - iconv_open: %s -> %s

en: error - iconv: %s -> %s
nl: fout - iconv: %s -> %s

en: error - iconv_open: UTF-8 -> %s
nl: fout - iconv_open: UTF-8 -> %s

en: Can't create tmp dir
nl: Kan tijdelijke map niet aanmaken

en: Can't open inputfile
nl: Kan invoerbestand niet openen

en: Can't open %s.
nl: Kan %s niet openen.

en: error - missing HOME variable
nl: fout - variabele HOME ontbreekt

en: Line %d: %s ->
nl: Regel %d: %s ->

en: FORBIDDEN!
nl: VERBODEN!

en: Spelling mistake?
nl: Spelfout?

en: 	%s		File: %s
nl: 	%s		Bestand: %s

note: TRANSLATORS: the capital letters are shortcuts, mark one letter similarly in your translation and translate the standalone letter accordingly later
en: 
    [SPACE] R)epl A)ccept I)nsert U)ncap S)tem Q)uit e(X)it or ? for help
nl: 
    [SPATIE] veR)vangen A)anvaarden I)nvoegen kleineL)etters S)tam aF)sluiten sT)oppen, ? voor hulp

en: Whenever a word is found that is not in the dictionary
    it is printed on the first line of the screen.  If the dictionary
    contains any similar words, they are listed with a number
    next to each one.  You have the option of replacing the word
    completely, or choosing one of the suggested words.
nl: Als er een woord is aangetroffen dat niet in het woordenboek
    staat, wordt het op de eerste regel van het scherm getoond. Als
    het woordenboek gelijkaardige woorden bevat, worden deze met
    een nummer naast elkaar getoond. Je kunt het woord volledig
    vervangen of één van de aanbevolen woorden kiezen.

en: 
    Commands are:
nl: 
    Opdrachten zijn:

en: R	Replace the misspelled word completely.
nl: R	Vervang het verkeerd gespelde woord volledig.

en: Space	Accept the word this time only.
nl: Spatie	Aanvaard het woord eenmalig.

en: A	Accept the word for the rest of this session.
nl: A	Aanvaard het woord voor de rest van deze sessie.

en: I	Accept the word, and put it in your private dictionary.
nl: I	Aanvaard het woord en bewaar het in je persoonlijke woordenboek.

en: U	Accept and add lowercase version to private dictionary.
nl: L	Aanvaard en bewaar een versie in kleine letters in je persoonlijke woordenboek.

en: S	Ask a stem and a model word and store them in the private dictionary.
    	The stem will be accepted also with the affixes of the model word.
nl: S	Vraag om een stam en modelwoord en sla ze op in je persoonlijke woordenboek.
    	De stam zal aanvaard worden met de affixen van het modelwoord.

en: 0-n	Replace with one of the suggested words.
nl: 0-n	Vervang door één van de aanbevolen woorden.

en: X	Write the rest of this file, ignoring misspellings, and start next file.
nl: T	Schrijf de rest van dit bestand weg, negeer verkeerde gespelde woorden, en begin met het volgende bestand.

en: Q	Quit immediately. Asks for confirmation. Leaves file unchanged.
nl: F	Sluit onmiddellijk af; vraagt om bevestiging. Bestanden blijven ongewijzigd.

en: ^Z	Suspend program. Restart with fg command.
nl: ^Z	Pauzeer het programma. Start opnieuw met fg-opdracht.

en: ?	Show this help screen.
nl: ?	Toon dit hulpscherm.

en: 
    -- Type space to continue --
nl: 
    -- Druk op spatie om door te gaan --

en: Replace with:
nl: Vervangen door:

note: TRANSLATORS: translate these letters according to the shortcut letter used previously in the  translation of "U)ncap" and I)nsert before TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter
en: u
nl: l

en: Cannot update personal dictionary.
nl: Kan persoonlijk woordenboek niet bijwerken.

en: New word (stem):
nl: Nieuw woord (stam):

en: Model word (a similar dictionary word):
nl: Modelwoord (een vergelijkbaar woordenboekwoord):

en: Model word must be in the dictionary. Press any key!
nl: Het modelwoord moet in het woordenboek staan. Druk op een toets om door te gaan!

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter used previously in the  translation of "e(X)it" before
en: x
nl: t

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter used previously in the  translation of "Q)uit" before
en: q
nl: f

en: Are you sure you want to throw away your changes?
nl: Weet je zeker dat je de wijzigingen wilt verwerpen?

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut * letter y)es
en: y
nl: j

en: Can't create tempfile
nl: Kan tijdelijk bestand niet aanmaken

en: Can't open outputfile
nl: Kan uitvoerbestand niet openen

en: Usage: hunspell [OPTION]... [FILE]...
nl: Gebruik: hunspell [OPTIE]... [BESTAND]...

en: Check spelling of each FILE. Without FILE, check standard input.
nl: Controleer de spelling van elk BESTAND. Zonder BESTAND wordt de standaardinvoer gecontroleerd.

en:   -1		check only first field in lines (delimiter = tabulator)
nl:   -1		controleer enkel het eerste veld van regels (scheidingsteken = tab)

en:   -a		Ispell's pipe interface
nl:   -a		pipe-interface van Ispell

en:   --check-url	check URLs, e-mail addresses and directory paths
nl:   --check-url	controleer url's, e-mailadressen en mappaden

en:   --check-apostrophe	check Unicode typographic apostrophe
nl:   --check-apostrophe	controleer typografische Unicode-apostrof

en:   -d d[,d2,...]	use d (d2 etc.) dictionaries
nl:   -d d[,d2,...]	gebruik woordenboeken d (d2, enz.)

en:   -D		show available dictionaries
nl:   -D		toon beschikbare woordenboeken

en:   -G		print only correct words or lines
nl:   -G		toon enkel juiste woorden of regels

en:   -h, --help	display this help and exit
nl:   -h, --help	toon deze hulp en sluit af

en:   -H		HTML input file format
nl:   -H		HTML-invoerbestandsformaat

en:   -i enc	input encoding
nl:   -i cod	invoercodering

en:   -l		print misspelled words
nl:   -l		toon verkeerd gespelde woorden

en:   -L		print lines with misspelled words
nl:   -L		toon regels met verkeerd gespelde woorden

en:   -m 		analyze the words of the input text
nl:   -m 		analyseer de woorden van de invoertekst

en:   -n		nroff/troff input file format
nl:   -n		nroff-/troff-invoerbestandsformaat

en:   -O		OpenDocument (ODF or Flat ODF) input file format
nl:   -O		OpenDocument (ODF of platte ODF)-invoerbestandsformaat

en:   -p dict	set dict custom dictionary
nl:   -p wdbk	stel aangepast woordenboek in

en:   -r		warn of the potential mistakes (rare words)
nl:   -r		toon waarschuwing bij mogelijke fouten (ongebruikelijke woorden)

en:   -P password	set password for encrypted dictionaries
nl:   -P wachtwoord	stel wachtwoord in van versleutelde woordenboeken

en:   -s 		stem the words of the input text
nl:   -s 		toon stam van woorden van invoertekst

en:   -S 		suffix words of the input text
nl:   -S 		toon suffix van woorden van invoertekst

en:   -t		TeX/LaTeX input file format
nl:   -t		TeX-/LaTeX-invoerbestandsformaat

en:   -v, --version	print version number
nl:   -v, --version	toon versienummer

en:   -vv		print Ispell compatible version number
nl:   -vv		toon Ispell-compatibel versienummer

en:   -w		print misspelled words (= lines) from one word/line input.
nl:   -w		toon verkeerd gespelde woorden (= regels) van invoer van één woord/regel.

en:   -X		XML input file format
nl:   -X		XML-invoerbestandsformaat

en: Example: hunspell -d en_US file.txt    # interactive spelling
             hunspell -i utf-8 file.txt    # check UTF-8 encoded file
             hunspell -l *.odt             # print misspelled words of ODF files
    
             # Quick fix of ODF documents by personal dictionary creation
    
             # 1 Make a reduced list from misspelled and unknown words:
    
             hunspell -l *.odt | sort | uniq >words
    
             # 2 Delete misspelled words of the file by a text editor.
             # 3 Use this personal dictionary to fix the deleted words:
    
             hunspell -p words *.odt
nl: Voorbeeld: hunspell -d nl_BE bestand.txt    # interactieve spelling
             hunspell -i utf-8 bestand.txt    # controleer bestand in UTF-8-codering
             hunspell -l *.odt             # toon verkeerd gespelde woorden in ODF-bestanden
    
             # Snelle verbetering van ODF-documenten door aanmaken van persoonlijk woordenboek
    
             # 1 Maak een gereduceerde lijst van verkeerd gespelde en onbekende woorden:
    
             hunspell -l *.odt | sort | uniq >woorden
    
             # 2 Verwijder verkeerd gespelde woorden uit het bestand met een tekstverwerker.
             # 3 Gebruik dit persoonlijke woordenboek om de verkeerd gespelde woorden te verbeteren:
    
             hunspell -p woorden *.odt

en: Bug reports: http://hunspell.github.io/
nl: Foutmeldingen: http://hunspell.github.io/

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE,
    to the extent permitted by law.
nl: Dit is vrije software; bekijk de broncode voor kopieervoorwaarden.  Er is GEEN
    garantie, zelfs niet voor VERHANDELBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD DOEL,
    voorzover toegestaan door de wet.

en: SEARCH PATH:
    %s
nl: ZOEKPAD:
    %s

en: AVAILABLE DICTIONARIES (path is not mandatory for -d option):
nl: BESCHIKBARE WOORDENBOEKEN (pad is niet verplicht voor optie -d):

en: LOADED DICTIONARY:
    %s
    %s
nl: INGELADEN WOORDENBOEK:
    %s
    %s

en: error - %s exceeds dictionary limit.
nl: fout - %s overschrijdt het woordenboeklimiet.

en: Can't open affix or dictionary files for dictionary named "%s".
nl: Kan affix- of woordenboekbestanden van het woordenboek '%s' niet openen.

en: Hunspell has been compiled without Ncurses user interface.
nl: Hunspell is gecompileerd zonder de Ncurses-gebruikersinterface.
