hunspell 1.5.0 - en to nl_BE translation catalogue (74 entries)

en: error - iconv_open: %s -> %s
nl_BE: fout - iconv_open: %s -> %s

en: error - iconv: %s -> %s
nl_BE: fout - iconv: %s -> %s

en: error - iconv_open: UTF-8 -> %s
nl_BE: fout - iconv_open: UTF-8 -> %s

en: Can't create tmp dir
nl_BE: Kan tijdelijke map niet aanmaken

en: Can't open inputfile
nl_BE: Kan invoerbestand niet openen

en: Can't open %s.
nl_BE: Kan %s niet openen.

en: error - missing HOME variable
nl_BE: fout - variabele HOME ontbreekt

en: Line %d: %s ->
nl_BE: Regel %d: %s ->

en: FORBIDDEN!
nl_BE: VERBODEN!

en: Spelling mistake?
nl_BE: Spelfout?

en: 	%s		File: %s
nl_BE: 	%s		Bestand: %s

note: TRANSLATORS: the capital letters are shortcuts, mark one letter similarly in your translation and translate the standalone letter accordingly later
en: 
    [SPACE] R)epl A)ccept I)nsert U)ncap S)tem Q)uit e(X)it or ? for help
nl_BE: 
    [SPATIE] veR)vangen A)anvaarden I)nvoegen kleineL)etters S)tam aF)sluiten sT)oppen, ? voor hulp

en: Whenever a word is found that is not in the dictionary
    it is printed on the first line of the screen.  If the dictionary
    contains any similar words, they are listed with a number
    next to each one.  You have the option of replacing the word
    completely, or choosing one of the suggested words.
nl_BE: Wanneer dat een woord wordt gevonden dat niet in het woordenboek
    staat, wordt het op de eerste regel van het scherm getoond. Als het
    woordenboek gelijkaardige woorden bevat, worden deze met
    een nummer naast mekaar getoond. Ge kunt het woord volledig
    vervangen, of een van de aanbevolen woorden kiezen.

en: 
    Commands are:
nl_BE: 
    Opdrachten zijn:

en: R	Replace the misspelled word completely.
nl_BE: R	Vervangt het verkeerd gespelde woord volledig.

en: Space	Accept the word this time only.
nl_BE: Spatie	Aanvaardt het woord eenmalig.

en: A	Accept the word for the rest of this session.
nl_BE: A	Aanvaardt het woord voor de rest van deze sessie.

en: I	Accept the word, and put it in your private dictionary.
nl_BE: I	Aanvaardt het woord en bewaart het in uw persoonlijk woordenboek.

en: U	Accept and add lowercase version to private dictionary.
nl_BE: L	Aanvaardt en bewaart een versie in kleine letters in uw persoonlijk woordenboek.

en: S	Ask a stem and a model word and store them in the private dictionary.
    	The stem will be accepted also with the affixes of the model word.
nl_BE: S	Vraagt voor een stam en een modelwoord en slaat ze op in het persoonlijk woordenboek.
    	De stam zal aanvaard worden met de affixen van het modelwoord.

en: 0-n	Replace with one of the suggested words.
nl_BE: 0-n	Vervangt door een van de aanbevolen woorden.

en: X	Write the rest of this file, ignoring misspellings, and start next file.
nl_BE: T	Schrijft de rest van dit bestand, negeert verkeerde gespelde woorden, en begint met het volgend bestand.

en: Q	Quit immediately. Asks for confirmation. Leaves file unchanged.
nl_BE: F	Onmiddellijk afsluiten. Vraagt voor bevestiging. Bestanden blijven ongewijzigd.

en: ^Z	Suspend program. Restart with fg command.
nl_BE: ^Z	Programma pauzeren. Start opnieuw met fg-opdracht.

en: ?	Show this help screen.
nl_BE: ?	Toont dit hulpscherm.

en: 
    -- Type space to continue --
nl_BE: 
    -- Drukt op spatie voor verder te gaan --

en: Replace with:
nl_BE: Vervangen door:

note: TRANSLATORS: translate these letters according to the shortcut letter used previously in the  translation of "U)ncap" and I)nsert before TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter
en: u
nl_BE: l

en: Cannot update personal dictionary.
nl_BE: Kan persoonlijk woordenboek niet bijwerken.

en: New word (stem):
nl_BE: Nieuw woord (stam):

en: Model word (a similar dictionary word):
nl_BE: Modelwoord (een vergelijkbaar woordenboekwoord):

en: Model word must be in the dictionary. Press any key!
nl_BE: Modelwoord moet in het woordenboek staan. Drukt op een toets voor verder te gaan!

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter used previously in the  translation of "e(X)it" before
en: x
nl_BE: t

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter used previously in the  translation of "Q)uit" before
en: q
nl_BE: f

en: Are you sure you want to throw away your changes?
nl_BE: Zijt ge zeker dat ge uw wijzigingen wilt verwerpen?

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut * letter y)es
en: y
nl_BE: j

en: Can't create tempfile
nl_BE: Kan tijdelijk bestand niet aanmaken

en: Can't open outputfile
nl_BE: Kan uitvoerbestand niet openen

en: Usage: hunspell [OPTION]... [FILE]...
nl_BE: Gebruik: hunspell [OPTIE]... [BESTAND]...

en: Check spelling of each FILE. Without FILE, check standard input.
nl_BE: Controleert de spelling van elk BESTAND. Zonder BESTAND wordt standaardinvoer gecontroleerd.

en:   -1		check only first field in lines (delimiter = tabulator)
nl_BE:   -1		controleert enkel eerste veld in regels (scheidingsteken = tab)

en:   -a		Ispell's pipe interface
nl_BE:   -a		pipe-interface van Ispell

en:   --check-url	check URLs, e-mail addresses and directory paths
nl_BE:   --check-url	controleert URL's, e-mailadressen en mappaden

en:   --check-apostrophe	check Unicode typographic apostrophe
nl_BE:   --check-apostrophe	controleert typografischen Unicode-apostrof

en:   -d d[,d2,...]	use d (d2 etc.) dictionaries
nl_BE:   -d d[,d2,...]	gebruikt woordenboeken d (d2, enz.)

en:   -D		show available dictionaries
nl_BE:   -D		toont beschikbare woordenboeken

en:   -G		print only correct words or lines
nl_BE:   -G		toont enkel juste woorden of regels

en:   -h, --help	display this help and exit
nl_BE:   -h, --help	toont deze hulp en stopt

en:   -H		HTML input file format
nl_BE:   -H		HTML-invoerbestandsformaat

en:   -i enc	input encoding
nl_BE:   -i cod	invoerscodering

en:   -l		print misspelled words
nl_BE:   -l		toont verkeerd gespelde woorden

en:   -L		print lines with misspelled words
nl_BE:   -L		toont regels met verkeerd gespelde woorden

en:   -m 		analyze the words of the input text
nl_BE:   -m 		analyseert de woorden van den invoertekst

en:   -n		nroff/troff input file format
nl_BE:   -n		nroff-/troff-invoerbestandsformaat

en:   -O		OpenDocument (ODF or Flat ODF) input file format
nl_BE:   -O		OpenDocument (ODF of platten ODF)-invoerbestandsformaat

en:   -p dict	set dict custom dictionary
nl_BE:   -p wdbk	stelt aangepast woordenboek in

en:   -r		warn of the potential mistakes (rare words)
nl_BE:   -r		toont waarschuwing voor mogelijke fouten (ongebruikelijke woorden)

en:   -P password	set password for encrypted dictionaries
nl_BE:   -P paswoord	stelt paswoord voor versleutelde woordenboeken in

en:   -s 		stem the words of the input text
nl_BE:   -s 		toont stam van woorden van invoertekst

en:   -S 		suffix words of the input text
nl_BE:   -S 		toont suffix van woorden van invoertekst

en:   -t		TeX/LaTeX input file format
nl_BE:   -t		TeX-/LaTeX-invoerbestandsformaat

en:   -v, --version	print version number
nl_BE:   -v, --version	toond versienummer

en:   -vv		print Ispell compatible version number
nl_BE:   -vv		toont Ispell-compatibel versienummer

en:   -w		print misspelled words (= lines) from one word/line input.
nl_BE:   -w		toont verkeerd gespelde woorden (= regels) van invoer van één woord/regel.

en:   -X		XML input file format
nl_BE:   -X		XML-invoerbestandsformaat

en: Example: hunspell -d en_US file.txt    # interactive spelling
             hunspell -i utf-8 file.txt    # check UTF-8 encoded file
             hunspell -l *.odt             # print misspelled words of ODF files
    
             # Quick fix of ODF documents by personal dictionary creation
    
             # 1 Make a reduced list from misspelled and unknown words:
    
             hunspell -l *.odt | sort | uniq >words
    
             # 2 Delete misspelled words of the file by a text editor.
             # 3 Use this personal dictionary to fix the deleted words:
    
             hunspell -p words *.odt
nl_BE: Voorbeeld: hunspell -d nl_BE bestand.txt    # interactieve spelling
             hunspell -i utf-8 bestand.txt    # controleert bestand in UTF-8-codering
             hunspell -l *.odt             # toont verkeerd gespelde woorden in ODF-bestanden
    
             # Rappe verbetering van ODF-documenten door aanmaken van persoonlijk woordenboek
    
             # 1 Maakt ne gereduceerde lijst van verkeerd gespelde en onbekende woorden:
    
             hunspell -l *.odt | sort | uniq >woorden
    
             # 2 Verwijdert verkeerd gespelde woorden uit het bestand met nen tekstverwerker.
             # 3 Gebruikt dit persoonlijk woordenboek voor de verkeerd gespelde woorden te verbeteren:
    
             hunspell -p woorden *.odt

en: Bug reports: http://hunspell.github.io/
nl_BE: Foutmeldingen: http://hunspell.github.io/

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE,
    to the extent permitted by law.
nl_BE: Dit is vrije software; bekijkt de broncode voor kopieervoorwaarden.  Der is GEEN
    garantie, zelfs niet voor VERHANDELBAARHEID of GESCHIKTHEID VOOR EEN BEPAALD DOEL,
    voorzover toegelaten door de wet.

en: SEARCH PATH:
    %s
nl_BE: ZOEKPAD:
    %s

en: AVAILABLE DICTIONARIES (path is not mandatory for -d option):
nl_BE: BESCHIKBARE WOORDENBOEKEN (pad is niet verplicht voor optie -d):

en: LOADED DICTIONARY:
    %s
    %s
nl_BE: INGELADEN WOORDENBOEK:
    %s
    %s

en: error - %s exceeds dictionary limit.
nl_BE: fout - %s overschrijdt woordenboeklimiet.

en: Can't open affix or dictionary files for dictionary named "%s".
nl_BE: Kan affix- of woordenboekbestanden voor woordenboek genaamd "%s" niet openen.

en: Hunspell has been compiled without Ncurses user interface.
nl_BE: Hunspell is gecompileerd zonder den Ncurses-gebruikersinterface.
