hunspell 1.5.0 - en to oc translation catalogue (43 entries)

en: error - iconv_open: %s -> %s
oc: error : iconv_open: %s -> %s

en: error - iconv: %s -> %s
oc: error : iconv: %s -> %s

en: error - iconv_open: UTF-8 -> %s
oc: error - iconv_open : UTF-8 -> %s

en: Can't create tmp dir
oc: Impossible de crear un dossièr temporari

en: Can't open inputfile
oc: Impossible de dobrir lo fichièr en entrada

en: Can't open %s.
oc: Impossible de dobrir %s.

en: error - missing HOME variable
oc: error - variabla HOME mancanta

en: Line %d: %s ->
oc: Linha %d : %s ->

en: FORBIDDEN!
oc: DEFENDUT !

en: Spelling mistake?
oc: Fauta d'ortografia ?

en: 	%s		File: %s
oc: 	%s		Fichièr : %s

note: TRANSLATORS: the capital letters are shortcuts, mark one letter similarly in your translation and translate the standalone letter accordingly later
en: 
    [SPACE] R)epl A)ccept I)nsert U)ncap S)tem Q)uit e(X)it or ? for help
oc: 
    [SPACE] R)epl A)ccept I)nsert U)ncap S)tem Q)uit e(X)it o ? per l'ajuda

en: 
    Commands are:
oc: 
    Las comandas son :

en: R	Replace the misspelled word completely.
oc: R	Remplaça completament lo mot mal ortografiat.

en: Space	Accept the word this time only.
oc: Espaci	Accèpta lo mot aqueste còp solament.

en: A	Accept the word for the rest of this session.
oc: A	Accèpta lo mot per la rèsta d'aquesta session.

en: I	Accept the word, and put it in your private dictionary.
oc: I	Accèpta lo mot e lo plaça dins vòstre diccionari personal.

en: U	Accept and add lowercase version to private dictionary.
oc: U	Accèpta lo mot e n'apond una version en minuscula dins vòstre diccionari personal.

en: 0-n	Replace with one of the suggested words.
oc: 0-n	Remplaça per un dels mots suggerits.

en: ?	Show this help screen.
oc: ?	Aficha aqueste ecran d'ajuda.

en: 
    -- Type space to continue --
oc: 
    -- Quichatz sus espaci per contunhar --

en: Replace with:
oc: Remplaçar per :

en: Cannot update personal dictionary.
oc: Impossible de metre a jorn lo diccionari personal.

en: New word (stem):
oc: Mot novèl (radical) :

en: Are you sure you want to throw away your changes?
oc: Volètz vertadièrament abandonar vòstras modificacions ?

en: Can't create tempfile
oc: Impossible de crear lo fichièr temporari

en: Usage: hunspell [OPTION]... [FILE]...
oc: Sintaxi : hunspell [OPCION]... [FICHIÈR]...

en:   -d d[,d2,...]	use d (d2 etc.) dictionaries
oc:   -d d[,d2,...]	utiliza los diccionaris d (d2 etc.)

en:   -D		show available dictionaries
oc:   -D		aficha los diccionaris disponibles

en:   -G		print only correct words or lines
oc:   -G		aficha pas que los mots o linhas corrèctas

en:   -h, --help	display this help and exit
oc:   -h, --help	aficha aquesta ajuda e quita

en:   -H		HTML input file format
oc:   -H		fichièr en entrada al format HTML

en:   -i enc	input encoding
oc:   -i enc	encodatge en entrada

en:   -l		print misspelled words
oc:   -l		imprimir los mots mal ortografiats

en:   -L		print lines with misspelled words
oc:   -L		imprimir los mots mal ortografiats

en:   -m 		analyze the words of the input text
oc:   -m 		analisa los mots del tèxte en entrada

en:   -n		nroff/troff input file format
oc:   -n		format de fichièr en entrada nroff/troff

en:   -p dict	set dict custom dictionary
oc:   -p dico	declara dico coma diccionari personal

en:   -v, --version	print version number
oc:   -v, --version	aficha lo numèro de version

en:   -X		XML input file format
oc:   -X		fichièr en entrada al format HTML

en: Bug reports: http://hunspell.github.io/
oc: Senhalar los problèmas : http://hunspell.github.io/

en: SEARCH PATH:
    %s
oc: EMPLAÇAMENT DE RECÈRCA :
    %s

en: LOADED DICTIONARY:
    %s
    %s
oc: DICCIONARI CARGAT :
    %s
    %s
