hunspell 1.5.0 - en to sl translation catalogue (77 entries)

en: error - iconv_open: %s -> %s
sl: napaka - iconv_open: %s -> %s

en: error - iconv: %s -> %s
sl: napaka - iconv: %s -> %s

en: error - iconv_open: UTF-8 -> %s
sl: napaka - iconv_open: UTF-8 -> %s

en: Can't create tmp dir
sl: Začasne mape ni mogoče ustvariti

en: Can't open inputfile
sl: Vhodne datoteke ni mogoče ustvariti

en: Can't open %s.
sl: %s ni mogoče odpreti.

en: error - missing HOME variable
sl: napaka - manjkajoča spremenljivka HOME

en: Line %d: %s ->
sl: Vrstica %d: %s ->

en: FORBIDDEN!
sl: PREPOVEDANO!

en: Spelling mistake?
sl: Pravopisna napaka?

en: 	%s		File: %s
sl: 	%s		Datoteka %s

note: TRANSLATORS: the capital letters are shortcuts, mark one letter similarly in your translation and translate the standalone letter accordingly later
en: 
    [SPACE] R)epl A)ccept I)nsert U)ncap S)tem Q)uit e(X)it or ? for help
sl: 
    [PRESLEDNICA] Z)amenjaj P)otrdi V)stavi M)alo K)oren P(r)ekini I)zhod ali ? za pomoč

en: Whenever a word is found that is not in the dictionary
    it is printed on the first line of the screen.  If the dictionary
    contains any similar words, they are listed with a number
    next to each one.  You have the option of replacing the word
    completely, or choosing one of the suggested words.
sl: Kadarkoli je najdena beseda, ki je ni v slovarju je ta
    izpisana v prvi vrstici na zaslou. Če slovar vsebuje podobne
    besede, so te navedene s številko ob besedi. Imate možnost
    zamemanjati celotno besedo ali izbrati eno od ponujenih
    besed.

en: 
    Commands are:
sl: 
    Ukazi so:

en: R	Replace the misspelled word completely.
sl: Z	Zamenjaj celo nepravilno zapisano besedo.

en: Space	Accept the word this time only.
sl: Preslednica - Sprejmi to besedo samo tokrat.

en: A	Accept the word for the rest of this session.
sl: P	Sprejmi to besedo do konca te seje.

en: I	Accept the word, and put it in your private dictionary.
sl: U	Sprejmi to besedo in jo shrani v osebni slovar.

en: U	Accept and add lowercase version to private dictionary.
sl: M	Sprejmi to besedo in jo z malimi črkami zapiši v osebni slovar.

en: S	Ask a stem and a model word and store them in the private dictionary.
    	The stem will be accepted also with the affixes of the model word.
sl: K	Povprašaj po korenu in vzorcu besede in ju shrani v osebni slovar.
    	Koren bo prevzet skupaj z obrazili primerka besede.

en: 0-n	Replace with one of the suggested words.
sl: 0-n Zamenjaj z eno od predlaganih besed.

en: X	Write the rest of this file, ignoring misspellings, and start next file.
sl: X	Zapiši preostanek te datoteke, prezri pravopisne napake in ustvari novo datoteko.

en: Q	Quit immediately. Asks for confirmation. Leaves file unchanged.
sl: Q	Nemudoma končaj. Vpraša za potrditev. Datoteke ostanejo nespremenjene.

en: ^Z	Suspend program. Restart with fg command.
sl: ^Z	Zaustavi program. Ponovni zagon z ukazom fg.

en: ?	Show this help screen.
sl: ?	Prikaže to pomoč.

en: 
    -- Type space to continue --
sl: 
    -- Za nadaljevanje pritisnite preslednico --

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter used previously in the  translation of "R)epl" before
en: r
sl: z

en: Replace with:
sl: Zamenjaj z:

note: TRANSLATORS: translate these letters according to the shortcut letter used previously in the  translation of "U)ncap" and I)nsert before TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter
en: u
sl: m

en: i
sl: v

en: Cannot update personal dictionary.
sl: Osebnega slovarja ni mogoče posodobiti.

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter used previously in the  translation of "S)tem" before
en: s
sl: k

en: New word (stem):
sl: Nova beseda (koren):

en: Model word (a similar dictionary word):
sl: Vzorčna beseda (podobna beseda slovarja):

en: Model word must be in the dictionary. Press any key!
sl: Vzorčna beseda mora biti v slovarju. Pritisnite poljubno tipko!

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter used previously in the  translation of "e(X)it" before
en: x
sl: i

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut letter used previously in the  translation of "Q)uit" before
en: q
sl: h

en: Are you sure you want to throw away your changes?
sl: Ali ste prepričani, da želite zavreči opravljene spremembe?

note: TRANSLATORS: translate this letter according to the shortcut * letter y)es
en: y
sl: d

en: Can't create tempfile
sl: Začasne datoteke ni mogoče ustvariti

en: Can't open outputfile
sl: Izhodne datoteke ni mogoče odpreti

en: Usage: hunspell [OPTION]... [FILE]...
sl: Uporaba: hunspell [MOŽNOST]... [DATOTEKA]...

en: Check spelling of each FILE. Without FILE, check standard input.
sl: Preveri črkovanje vsake DATOTEKE. Brez DATOTEKE preveri standardnivhod.

en:   -1		check only first field in lines (delimiter = tabulator)
sl:   -1		preveri samo prvo polje v vrstici (ločilo = tabulator)

en:   -a		Ispell's pipe interface
sl:   -a		cevovodni vmesnik Ispella

en:   --check-url	check URLs, e-mail addresses and directory paths
sl:   --check-url	preveri URL-je, e-poštne naslove in poti map

en:   --check-apostrophe	check Unicode typographic apostrophe
sl:   --check-apostrophe	preveri tipografski opuščaj Unicode

en:   -d d[,d2,...]	use d (d2 etc.) dictionaries
sl:   -d d[,d2,...]	uporabi slovarje d (d2 itn.)

en:   -D		show available dictionaries
sl:   -D		pokaži razpoložljive slovarje

en:   -G		print only correct words or lines
sl:   -G		natisni samo prave besede ali vrstice

en:   -h, --help	display this help and exit
sl:   -h, --help	prikaži to pomoč in zapri program

en:   -H		HTML input file format
sl:   -H		zapis vhodne datoteke HTML

en:   -i enc	input encoding
sl:   -i enc	vhodno kodiranje

en:   -l		print misspelled words
sl:   -l		izpiši nepravilno črkovane besede

en:   -L		print lines with misspelled words
sl:   -L		izpiši vrstice z nepravilno črkovanimi besedami

en:   -m 		analyze the words of the input text
sl:   -m 		analiziraj besede vhodnega besedila

en:   -n		nroff/troff input file format
sl:   -n		zapis vhodne datoteke nroff/troff

en:   -O		OpenDocument (ODF or Flat ODF) input file format
sl:   -O		zapis vhodne datoteke OpenDocument (ODF ali enostavni ODF)

en:   -p dict	set dict custom dictionary
sl:   -p slov	določi slovar slov po meri

en:   -r		warn of the potential mistakes (rare words)
sl:   -r		opozori na morebitne napake (redke besede)

en:   -P password	set password for encrypted dictionaries
sl:   -P geslo	nastavite geslo za šifrirane slovarje

en:   -s 		stem the words of the input text
sl:   -s 		izlušči koren besed vhodnega besedila

en:   -S 		suffix words of the input text
sl:   -S 		besedam vhodnega besedila dodaj pripone

en:   -t		TeX/LaTeX input file format
sl:   -t		zapis vhodne datoteke TeX/LaTeX

en:   -v, --version	print version number
sl:   -v, --version	izpiši številko različice

en:   -vv		print Ispell compatible version number
sl:   -vv		izpiši številko združljive različice Ispell

en:   -w		print misspelled words (= lines) from one word/line input.
sl:   -w		izpiši napačno črkovane besede (= vrstice) iz ene besede/vrstice vnosa.

en:   -X		XML input file format
sl:   -X		zapis vhodne datoteke XML

en: Example: hunspell -d en_US file.txt    # interactive spelling
             hunspell -i utf-8 file.txt    # check UTF-8 encoded file
             hunspell -l *.odt             # print misspelled words of ODF files
    
             # Quick fix of ODF documents by personal dictionary creation
    
             # 1 Make a reduced list from misspelled and unknown words:
    
             hunspell -l *.odt | sort | uniq >words
    
             # 2 Delete misspelled words of the file by a text editor.
             # 3 Use this personal dictionary to fix the deleted words:
    
             hunspell -p words *.odt
sl: Primer: hunspell -d sl_SI datoteka.txt    # interaktivno črkovanje
             hunspell -i utf-8 datoteka.txt    # preveri datoteko s kodiranjem UTF-8
             hunspell -l *.odt             # izpiši napačno črkovane besede datotek ODF
    
             # Hitri popravek dokumentov ODF z ustvarjanjem osebnega slovačka
    
             # 1 Naredite okrajšan seznam iz napačno črkoavnih in neznanih besed:
    
             hunspell -l *.odt | sort | uniq >besede
    
             # 2 Izbrišite napačno črkovane besede datoteke v urejevalniku besedil.
             # 3 Uporabite ta osebni slova za popravek izbrisanih besed:
    
             hunspell -p besede *.odt

en: Bug reports: http://hunspell.github.io/
sl: Poročila o hroščih: http://hunspell.github.io/

en: This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
    warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE,
    to the extent permitted by law.
sl: To je prosto programje; pogoje kopiranja si oglejte v izvorni kodi.  Je BREZ
    garancije; niti za PRIMERNOST ZA PRODAJO ali PRIMERNOST ZA DOLOČEN NAMEN
    v zakonsko dovoljeni meri.

en: SEARCH PATH:
    %s
sl: POT ISKANJA:
    %s

en: AVAILABLE DICTIONARIES (path is not mandatory for -d option):
sl: SLOVARJI NA VOLJO (pot ni obvezna za možnost -d):

en: LOADED DICTIONARY:
    %s
    %s
sl: NALOŽENI SLOVAR:
    %s
    %s

en: error - %s exceeds dictionary limit.
sl: napaka - %s presega omejitev slovarja.

en: Can't open affix or dictionary files for dictionary named "%s".
sl: Datotek pripon ali slovarja za slovar "%s" ni mogoče odpreti.

en: Hunspell has been compiled without Ncurses user interface.
sl: Hunspell je preveden brez uporabniškega vmesnika Ncurses.
