iagno master - en to bg translation catalogue (68 entries)

en: Iagno
bg: Отело

en: Dominate the board in a classic version of Reversi
bg: Тотална доминация с играта „Отело“

en: Iagno is a computer version of the game Reversi, a two-player strategy board game. The game is played with tiles that are dark on one side and light on the other.
bg: „Отело“ или още „Реверси“ е стратегическа настолна игра за двама. Играе се с пулове, които са светли от едната страна и тъмни от другата.

en: The object of Iagno is to flip as many of your opponent's tiles to your color as possible while preventing your opponent from flipping your tiles to his color. This is done by trapping your opponent's tiles between two tiles of your own color.
bg: Целта е да се обърнат максимален брой пулове във вашия цвят, като пречите на противника си да направи същото. Обръщането става като прихванете пулове в цвета на противника между два във вашия цвят.

en: A GNOME Iagno game preview
bg: Преглед на игра „Отело“ от GNOME

en: The GNOME Project
bg: Проектът GNOME

en: Reversi
bg: Отело

en: reversi;othello;
bg: отело;реверси;дъска;пулове;reversi;othello;

en: Play first (Dark)
bg: Начален ход (тъмни)

en: Play second (Light)
bg: Втори ход (светли)

en: Two players game
bg: Игра за двама

en: A_ppearance
bg: _Изглед

en: _Sound
bg: _Звук

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _About
bg: _Относно

en: _Quit
bg: _Спиране на програмата

en: Players
bg: _Играчи

en: _One
bg: _Един

en: _Two
bg: _Двама

en: Difficulty
bg: Трудност

en: _Easy
bg: _Лесна

en: _Medium
bg: _Средна

en: _Hard
bg: _Трудна

en: Color
bg: Цвят

en: _Dark
bg: _Тъмни

en: _Light
bg: _Светли

en: Select Theme
bg: Избор на тема

en: Default
bg: Стандартна

en: Go back to the current game
bg: Към текущата игра

en: _New Game
bg: _Нова игра

en: Configure a new game
bg: Настройване на нова игра

en: Start a new game
bg: Започване на нова игра

en: Classic
bg: Класическа

en: Black and White
bg: Бели и черни

en: Sun and Star
bg: Слънца и звезди

en: Computer's AI level
bg: Трудност на компютъра

en: From 1, the easiest, to 3, the hardest.
bg: 1 (лесна), 2 (средна), 3 (трудна)

en: Whether to play against the computer or another human.
bg: Дали играта е срещу компютъра или друг човек.

en: Color to play as
bg: Цвят за игра

en: Whether to play as Dark or Light. Ignored for two-player games.
bg: Дали да играете с тъмните или светлите. Настройката има значение само при игра срещу компютъра.

en: Theme
bg: Тема

en: Filename of the theme used, or "default". Are provided "adwaita.theme", "high_contrast.theme" and "sun_and_star.theme".
bg: Име на файла с темата или „default“ (стандартна). Възможностите са „adwaita.theme“, „high_contrast.theme“ и „sun_and_star.theme“.

en: Sound
bg: Звук

en: Whether or not to play event sounds.
bg: Дали да се изпълняват звуци при събития.

en: Width of the window in pixels
bg: Широчината на прозореца в пиксели

en: Height of the window in pixels
bg: Височината на прозореца в пиксели

en: true if the window is maximized
bg: истина, ако прозорецът е максимизиран

en: _Start Game
bg: _Нова игра

en: Undo your most recent move
bg: Отмяна на последния ход

en: Start with an alternative position
bg: Начало с различна позиция на пуловете

en: Reduce delay before AI moves
bg: По-малко забавяне между ходовете на компютъра

en: Play first
bg: Първи ход

en: Set the level of the computer's AI
bg: Трудност на изкуствения интелект на компютъра

en: Turn off the sound
bg: Без звук

en: Play second
bg: Втори ход

en: Size of the board (debug only)
bg: Размер на дъската (за трасиране)

en: Two-players mode
bg: Игра за двама

en: Turn on the sound
bg: Със звук

en: Print release version and exit
bg: Извеждане на версията и спиране на програмата

note: Console message displayed for an incorrect size
en: Size must be at least 4.
bg: Размерът трябва да е поне 4.

en: Level should be between 1 (easy) and 3 (hard). Settings unchanged.
bg: Трудностите са 1 (лесна), 2(средна) и 3 (трудна). Настройката е непроменена.

en: A disk flipping game derived from Reversi
bg: Игра с обръщане на пулове.

note: Message to display when Light has no possible moves
en: Light must pass, Dark’s move
bg: Светлите пропускат, на ход са тъмните

note: Message to display when Dark has no possible moves
en: Dark must pass, Light’s move
bg: Тъмните пропускат, на ход са светлите

note: Message to display when Light has won the game
en: Light wins!
bg: Светлите спечелиха!

note: Message to display when Dark has won the game
en: Dark wins!
bg: Тъмните спечелиха!

note: Message to display when the game is a draw
en: The game is draw.
bg: Равенство!

note: Message to display when the player tries to make an illegal move
en: You can’t move there!
bg: Непозволен ход!
