ibus-anthy 1.5.10 - en to ca translation catalogue (175 entries)

en: Japanese input method
ca: Mètode d'entrada japonès

en: The Anthy input method is designed for entering Japanese text.
ca: El mètode d'entrada Anthy està dissenyat per a l'entrada de text en japonès.

en: Input methods are typing systems allowing users to input complex languages. They are necessary because these contain too many characters to simply be laid out on a traditional keyboard.
ca: Els mètodes d'entrada són sistemes mecanogràfics que permeten als usuaris l'entrada d'idiomes complexos. Són necessaris perquè aquests idiomes contenen massa caràcters per col·locar-los simplement en un teclat tradicional.

en: Anthy Input Method
ca: Mètode d'entrada Anthy

en: Could not enable Anthy.
    The end of the content of the file %s/last-record2_default.utf8 in your home directory is not '\n'. I.e. not correct text format.
    Please fix the file or remove it by manual and restart IBus.
ca: No es pot habilitar l'Anthy.
    El final del contingut del fitxer %s/last-record2_default.utf8 del vostre directori d'inici no és '\n'. p. ex. format de text no correcte.
    Si us plau, corregiu el fitxer o elimineu-lo manualment i torneu a iniciar l'IBus.

en: Preferences - Anthy
ca: Anthy - Preferències

en: Configure Anthy
ca: Configura Anthy

en: Input mode
ca: Mode d'entrada

en: Switch input mode
ca: Commuta el mode d'entrada

en: Halfwidth Katakana
ca: Katakana d'amplada mitjana

en: Latin
ca: Llatí

en: Wide Latin
ca: Llatí ampli

en: Typing method
ca: mètode mecanogràfic

en: Switch typing method
ca: Commuta el mètode mecanogràfic

en: Thumb shift
ca: Alternança amb el polze

en: Segment mode
ca: Mode de segment

en: Switch conversion mode
ca: Commuta al mode de conversió

en: Multiple segment
ca: Segment múltiple

en: Single segment
ca: Segment individual

en: Immediate conversion (multiple segment)
ca: Conversió immediata (segment múltiple)

en: Immediate conversion (single segment)
ca: Conversió immediata (segment individual)

en: Dictionary mode
ca: Mode de diccionari

en: Switch dictionary
ca: Commuta el diccionari

en: Dictionary - Anthy
ca: Anthy - Diccionari

en: Configure dictionaries
ca: Configura els diccionaris

en: Edit dictionaries
ca: Edita els diccionaris

en: Launch the dictionary tool
ca: Llança l'eina de diccionari

en: Add words
ca: Afegeix paraules

en: Add words to the dictionary
ca: Afegeix paraules al diccionari

en: Zip Code Conversion
ca: Conversió del codi postal

en: Symbol
ca: Símbol

en: Old Character Style
ca: Estil de caràcter antic

en: IBus Anthy Setup
ca: Ajust Anthy IBus

en: Set up IBus Anthy engine
ca: Prepara el motor Anthy d'IBus

en: Menu label
ca: Etiqueta de menú

en: Command
ca: Ordre

en: Shortcut
ca: Drecera

en: Description
ca: Descripció

note: Translators: "Embd" is an abbreviation of "embedded".
en: Embd
ca: Incrustat

note: Translators: "Sgl" is an abbreviation of "single".
en: Sgl
ca: Indv

en: Input Chars
ca: Caràcters d'entrada

en: Output Chars
ca: Caràcters de sortida

en: Input
ca: Entrada

en: Single
ca: Individual

en: Left
ca: Esquerra

en: Right
ca: Dreta

en: Customize Romaji Key Table
ca: Personalitza la taula de tecles romaji

en: _Romaji Key Table:
ca: Taula de tecles _romaji:

en: _Output Chars
ca: Caràcters de _sortida

en: Default
ca: Per defecte

en: Customize Kana Key Table
ca: Personalitza la taula de tecles kana

en: _Kana Key Table:
ca: Taula de tecles _kana:

en: Japanese Keyboard Layout
ca: Disposició de teclat japonesa

en: U.S. Keyboard Layout
ca: Disposició de teclat dels EUA

en: Customize Thumb Shift Key Table
ca: Personalitza la taula de tecles d'alternança amb el polze

en: _Thumb Shift Key Table:
ca: _Taula de tecles d'alternança amb el polze:

en: Single _Output Chars
ca: Caràcters de s_ortida individual

en: NICOLA-J key extension
ca: Extensió de tecles NICOLA-J

en: NICOLA-A key extension
ca: Extensió de tecles NICOLA-A

en: NICOLA-F key extension
ca: Extensió de tecles NICOLA-F

en: FMV KB231-J key extension
ca: Extensió de tecles FMV KB231-J

en: FMV KB231-A key extension
ca: Extensió de tecles FMV KB231-A

en: FMV KB231-F key extension
ca: Extensió de tecles FMV KB231-F

en: FMV KB611-J key extension
ca: Extensió de tecles FMV KB611-J

en: FMV KB611-A key extension
ca: Extensió de tecles FMV KB611-A

en: FMV KB611-F key extension
ca: Extensió de tecles FMV KB611-F

en: Your choosed file has already been added:
ca: El fitxer que heu triat ja ha estat afegit:

en: The file you have chosen does not exist:
ca: El fitxer que heu triat no existeix:

en: Your choosed file is a directory:
ca: El fitxer que heu triat és un directori:

en: You cannot add dictionaries in the anthy private directory:
ca: No podeu afegir diccionaris al directori privat de l'anthy:

en: Your file path is not good:
ca: El camí al vostre fitxer no és bo:

en: The engine xml file does not exist:
ca: El fitxer xml del motor no existeix:

en: Anthy keyboard layout is changed. Please restart ibus to reload the layout.
ca: La disposició del teclat anthy ha canviat. Si us plau, reinicieu l'ibus per tornar a carregar la distribució.

en: Please specify Input Chars
ca: Si us plau, especifiqueu els caràcters d'entrada

en: Please specify Output Chars
ca: Si us plau, especifiqueu els caràcters de sortida

en: Please specify Left Thumb Shift Chars
ca: Si us plau, especifiqueu els caràcters de taula de tecles d'alternança amb el polze esquerre

en: Please specify Right Thumb Shift Chars
ca: Si us plau, especifiqueu els caràcters de taula de tecles d'alternança amb el polze dret

en: Your custom key is not assigned in any sections. Maybe a bug.
ca: La vostra tecla personalitzada no està assignada en cap secció. Potser és un error de programari.

en: Your file does not exist:
ca: El vostre fitxer no existeix:

en: Open Dictionary File
ca: Obre el fitxer de diccionari

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

en: _Open
ca: _Obre

en: Edit Dictionary File
ca: Edita el fitxer de diccionari

en: _OK
ca: D'ac_ord

en: Your choosed file is not correct.
ca: El fitxer que heu triat no és vàlid.

en: You cannot delete the system dictionary.
ca: No podeu eliminar el diccionari del sistema.

en: Your file is not good.
ca: El vostre fitxer no està bé.

en: View Dictionary File
ca: Visualitza el fitxer de diccionari

en: Please press a key (or a key combination)
ca: Premeu una tecla (o una combinació de tecles)

en: The dialog will be closed when the key is released
ca: El diàleg es tancarà quan es deixi anar la tecla

en: Invalid keysym
ca: keysym no vàlid

en: This keysym is not valid
ca: Aquest keysym no és vàlid

en: None
ca: Sense

en: FMV KB231 key extension
ca: Extensió de tecles FMV KB231

en: FMV KB611 key extension
ca: Extensió de tecles FMV KB611

en: Keep numpad codes
ca: Manté els codis del teclat numèric

en: Convert characters
ca: Converteix els caràcters

en: Do nothing
ca: No fer res

en: Automatically convert
ca: Converteix automàticament

en: Automatically commit
ca: Consignació automàtica

en: Clear
ca: Neteja

en: Commit
ca: Consigna

en: Hold
ca: Aguanta

en: Setup - IBus-Anthy
ca: Ajust - IBus-Anthy

en: _Input Mode:
ca: _Mode d'entrada:

en: _Typing Method:
ca: Mètode d'_escriptura:

en: Conversion _Mode:
ca: _Mode de conversió:

en: <b>Initial Setting</b>
ca: <b>Ajust inicial</b>

en: <b>Menu Visibility on Status Icon</b>
ca: <b>Visibilitat del menú en la icona d'estat</b>

en: _Period Style:
ca: Estil de _punt:

en: Symbo_l Style:
ca: Esti_l de símbol:

en: Numpad _Key Type:
ca: Tipus de tecla del teclat _numèric:

en: _Behavior on Period:
ca: _Comportament sobre el punt:

en: Behavior on _Focus Out:
ca: Comportament sobre la pèrdua d'en_focament:

en: <b>Behavior</b>
ca: <b>Comportament</b>

en: Candidate _Window Page Size:
ca: Mida de la pàgina de la _finestra dels candidats::

en: Convert _symbols with the one column width
ca: Converteix els _símbols amb l'amplada d'una columna

en: Convert _numbers with the one column width
ca: Converteix els _números amb l'amplada d'una columna

en: Con_vert spaces with the one column width
ca: Con_verteix els espais amb l'amplada d'una columna

en: Swi_tch “Hiragana” and “Latin” with Shift key and Hiragana–Katakana key in preedit
ca: Commu_ta “Hiragana” i “Llatí” amb la tecla Maj.  La tecla hiragana–katakana en la pre-edició

en: <b>Other</b>
ca: <b>Altres</b>

en: Conversion
ca: Conversió

en: _Shortcut Type:
ca: Tipu_s de drecera:

en: De_fault
ca: Per de_fecte

en: _Edit
ca: _Edita

en: Key Binding
ca: Vinculació de tecles

en: Keyboad _layout:
ca: Disposició de tec_lat:

en: <b>Keyboard layout</b>
ca: <b>Disposició de teclat</b>

en: Typing Method
ca: Mètode mecanogràfic

en: _Left Thumb Shift Key:
ca: Tecla d'alternança amb el po_lze esquerre:

en: Right _Thumb Shift Key:
ca: _Tecla d'alternança amb el polze dret:

en: Adjust _input method layout to system keyboard layout
ca: Ajusta la d_isposició del mètode d'entrada amb la disposició del teclat del sistema

en: Adjust IM layout to XKB layout
ca: Ajusta la disposició del mètode d'entrada amb la disposició de l'XKB

en: Input _Method Layout:
ca: Disposició del _mètode d'entrada:

en: Restart IBus when you change the keyboard layout
ca: Torneu a iniciar l'IBus quan canvieu la disposició del teclat

en: Restart IBus when you change XKB
ca: Torneu a iniciar l'IBus quan canvieu l'XKB

en: _Additional Key Arrangement:
ca: Concertació de tecles addicionals:

en: '～', '『', '¢', '£' and so on can be output with Thumb Shift key
ca: '～', '『', '¢', '£' i així successivament es poden emetre amb la tecla d'alternança amb el polze

en: You do not have to reconfigure the system keyboard layout for "Additional Key Arrangement" since this option changes input method layout only in case input method is turned on.
ca: No heu de tornar a configurar la disposició de teclat del sistema per a la "Concertació de tecles addicionals", ja que aquesta opció canvia la disposició del mètode d'entrada tan sols en el cas que el mètode d'entrada estigui engegat.

en: You do not have to reconfigure XKB since this option changes IM layout only with IM on.
ca: No heu de tornar a configurar l'XKB, ja que aquesta opció canvia la disposició del mètode d'entrada tan sols amb el mètode d'entrada engegat.

en: _Enable semi-voiced sound mark with Shift key
ca: Habilita la marca del so quasi-sonor amb la t_ecla Maj.

en: Seion + Shift can output Handakuon
ca: Seion + Maj. pot emetre handakuon

en: Thumb _Shift Key Table:
ca: Taula de tecle_s d'alternança amb el polze:

en: <b>Thumb Shift Layout</b>
ca: <b>Disposició d'alternança amb el polze</b>

en: Thumb Shift
ca: Alternança amb el polze

en: _Edit Dictionary Command:
ca: Ordre per _editar el diccionari:

en: _Add Word Command:
ca: Ordre per _afegir una paraula:

en: <b>Default Dictionary Configuration</b>
ca: <b>Configuració del diccionari per defecte</b>

en: _View
ca: _Visualitza

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Delete
ca: _Suprimeix

en: _Up
ca: A_munt

en: You can change the order on language bar
ca: Podeu canviar l'ordre en la barra de l'idioma

en: _Down
ca: A_vall

en: <b>Extended Dictionaries</b>
ca: <b>Diccionaris estesos</b>

en: Dictionary
ca: Diccionari

en: About
ca: Quant a

en: _Close
ca: _Tanca

en: Edit Shortcut
ca: Edita la drecera

en: Key Code:
ca: Codi de la tecla:

en: Modifier:
ca: Modificador:

en: A_lternate
ca: A_lterna

en: _Shift
ca: _Majúscules

en: _Refresh
ca: _Refresca

en: _Input Characters
ca: Caràcters d'_entrada

en: _Output Characters
ca: Caràcters de s_ortida

en: _Left Thumb Shift
ca: Alternança amb el po_lze esquerre

en: _Right Thumb Shift
ca: Alternança amb el polze d_ret

en: _Remove
ca: Sup_rimeix

en: _Short Label:
ca: Etiqueta breu:

en: _Description:
ca: _Descripció:

en: _Use your dictionary alone with switching dictionaries
ca: _Utilitza sols el diccionari amb la commutació de diccionaris

en: _Embed your dictionary in the system dictionary
ca: Integra _el vostre diccionari al diccionari del sistema

en: Enable the _reverse conversion
ca: Habilita la conversió inve_rsa

en: The Anthy engine for the IBus input platform
ca: El motor Anthy per a la plataforma d'entrada IBus
