IBus-Anthy - en to el translation catalogue (68 entries)

en: Preferences - Anthy
el: Προτιμήσεις - Anthy

en: Configure Anthy
el: Ρυθμίσεις Anthy

en: Switch input mode
el: Αλλαγή μεθόδου εισαγωγής

en: Hiragana
el: Χιραγκάνα

en: Katakana
el: Κατακάνα

en: Latin
el: Λατινικοί χαρακτήρες

en: Wide Latin
el: Λατινικοί πλήρους πλάτους

en: Romaji
el: Ρομάτζι

en: Kana
el: Κάνα

en: Thumb shift
el: Μέθοδος thumb shift

en: Switch conversion mode
el: Αλλαγή μεθόδου μετατροπής

en: Multiple segment
el: Πολλαπλά τμήματα

en: Single segment
el: Μοναδικό τμήμα

en: Dictionary - Anthy
el: Λεξικό - Anthy

note: Translators: "Dic" means 'dictionary', One kanji may be good.
en: Dic
el: Λξκ

en: Configure dictionaries
el: Ρυθμίσεις λεξικών

en: Edit dictionaries
el: Επεξεργασία λεξικών

en: Launch the dictionary tool
el: Εκκίνηση εργαλείου λεξικού

en: Add words
el: Προσθήκη λέξεων

en: General
el: Γενικό

en: Zip Code Conversion
el: Μετατροπή ταχυδρομικών κωδικών

en: Symbol
el: Σύμβολα

en: Old Character Style
el: Παλιές μορφές χαρακτήρων

en: Command
el: Εντολή

en: Shortcut
el: Συντόμευση

en: Description
el: Περιγραφή

note: Translators: "Embd" is an abbreviation of "embedded".
en: Embd
el: Ενσμ.

note: Translators: "Sgl" is an abbreviation of "single".
en: Sgl
el: Μν.

en: Input Chars
el: Εισ. Χαρακτήρες

en: Output Chars
el: Εξ. Χαρακτήρες

en: Input
el: Εισαγωγή

en: Single
el: Μονό

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Customize Romaji Key Table
el: Προσαρμογή πληκτρολογίου Ρομάτζι

en: _Romaji Key Table:
el: Πίνακας πλήκτρων _Ρομάτζι

en: _Output Chars
el: Αποτέλεσμα _εξόδου

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Customize Kana Key Table
el: Προσαρμογή πληκτρολογίου Κάνα

en: _Kana Key Table:
el: Πίνακας πλήκτρων _Κάνα

en: Customize Thumb Shift Key Table
el: Προσαρμογή πληκτρολογίου Thumb Shift

en: _Thumb Shift Key Table:
el: Πίνακας πλήκτρων _Thumb Shift

en: Single _Output Chars
el: Μονοί χαρακτήρες _Εξόδου

en: Base
el: Βάση

en: NICOLA-J key extension
el: Επεκτάσεις πλήκτρων NICOLA-J

en: NICOLA-A key extension
el: Επεκτάσεις πλήκτρων NICOLA-A

en: NICOLA-F key extension
el: Επεκτάσεις πλήκτρων NICOLA-F

en: FMV KB231-J key extension
el: Επεκτάσεις πλήκτρων FMV KB231-J

en: FMV KB231-A key extension
el: Επεκτάσεις πλήκτρων FMV KB231-A

en: FMV KB231-F key extension
el: Επεκτάσεις πλήκτρων FMV KB231-F

en: _Cancel
el: _Ακύρωση

en: _Open
el: Άν_οιγμα

en: _OK
el: _Εντάξει

en: Setup - IBus-Anthy
el: Ρύθμιση - IBus-Anthy

en: Symbo_l Style:
el: Στιλ Συμβό_λου:

en: Numpad _Key Type:
el: Συμπεριφορά _αριθμητικού πληκτρολογίου:

en: _Edit
el: _Επεξεργασία

en: Right _Thumb Shift Key:
el: Δεξί _Thumb Shift:

en: Seion + Shift can output Handakuon
el: Το Seion + Shift εισάγουν handakuon

en: Thumb _Shift Key Table:
el: Πίνακας πλήκτρων Thumb _Shift:

en: _Add
el: _Προσθήκη

en: _Delete
el: _Διαγραφή

en: _Up
el: Πά_νω

en: _Down
el: _Κάτω

en: _Apply
el: _Εφαρμογή

en: _Refresh
el: _Ανανέωση

en: _Remove
el: _Αφαίρεση

en: _Close
el: _Κλείσιμο
