ibus-anthy 1.5.10 - en to fi translation catalogue (55 entries)

en: Japanese input method
fi: Japanilainen syöttötapa

en: The Anthy input method is designed for entering Japanese text.
fi: Anthy-syöttötapa on suunniteltu japaninkielisen tekstin kirjoittamiseen.

en: Input methods are typing systems allowing users to input complex languages. They are necessary because these contain too many characters to simply be laid out on a traditional keyboard.
fi: Syöttötavat ovat kirjoitusjärjestelmiä, joiden avulla käyttäjät voivat syöttää monimutkaisia kieliä. Ne ovat välttämättömiä, koska kielissä on liian monta merkkiä, jotta ne voidaan yksinkertaisesti sijoittaa perinteiseen näppäimistöön.

en: Anthy Input Method
fi: Anthyn syöttötapa

en: Could not enable Anthy.
    The end of the content of the file %s/last-record2_default.utf8 in your home directory is not '\n'. I.e. not correct text format.
    Please fix the file or remove it by manual and restart IBus.
fi: Anthyä ei voitu ottaa käyttöön.
    Kotihakemistosi tiedoston %s/last-record2_default.utf8 sisällön loppu ei ole '\n'. Eli. väärä tekstimuoto.
    Korjaa tiedosto tai poista se manuaalisesti ja käynnistä IBus uudelleen.

en: Preferences - Anthy
fi: Asetukset - Anthy

en: Configure Anthy
fi: Määritä Anthy

en: Input mode
fi: syöttötila

en: Switch input mode
fi: Vaihda syöttötila

en: Halfwidth Katakana
fi: Puolileveä Katakana

en: Latin
fi: Latina

en: Wide Latin
fi: Leveä Latina

en: Typing method
fi: Kirjoitusmenetelmä

en: Switch typing method
fi: Vaihda kirjoitusmenetelmä

en: Thumb shift
fi: Peukalo muutos

en: Segment mode
fi: Segmenttitila

en: Switch conversion mode
fi: Vaihda muunnostila

en: Multiple segment
fi: Useita segmenttejä

en: Single segment
fi: Yksittäinen segmentti

en: Immediate conversion (multiple segment)
fi: Välitön muunnos (useita segmenttejä)

en: Immediate conversion (single segment)
fi: Välitön muunnos (yksittäinen segmentti)

en: General
fi: Yleiset

en: Command
fi: Komento

en: Description
fi: Kuvaus

en: Input
fi: Sisääntulo

en: Single
fi: Yksittäinen

en: Right
fi: Oikeudet

en: Default
fi: Oletus

en: Base
fi: Peruspaketit

en: _Cancel
fi: _Peru

en: _Open
fi: _Avaa

en: None
fi: Ei yhtään

en: Do nothing
fi: Älä tee mitään

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Commit
fi: Tehdä

en: Hold
fi: _Pysäytä

en: _Typing Method:
fi: _Kirjoitusmenetelmä:

en: De_fault
fi: Oletus

en: _Edit
fi: _Muokkaa

en: <b>Keyboard layout</b>
fi: <b>Näppäimistön asettelu</b>

en: Typing Method
fi: Kirjoitusmenetelmä

en: Thumb Shift
fi: Peukalo muutos

en: _View
fi: _Näytä

en: _Add
fi: _Lisää

en: _Delete
fi: _Poista

en: _Up
fi: _Ylös

en: _Down
fi: _Alas

en: About
fi: Tietoja

en: _Close
fi: _Sulje

en: Key Code:
fi: Avain koodi:

en: Modifier:
fi: Muokkaajat:

en: Co_ntrol
fi: Hallinta

en: _Refresh
fi: _Päivitä

en: _Remove
fi: P_oista

en: _Description:
fi: _Kuvaus:
