ibus-anthy 1.5.10 - en to hu translation catalogue (144 entries)

en: Japanese input method
hu: Japán beviteli mód

en: The Anthy input method is designed for entering Japanese text.
hu: Az Anthy beviteli mód japán szöveg bevitelére lett tervezve.

en: Input methods are typing systems allowing users to input complex languages. They are necessary because these contain too many characters to simply be laid out on a traditional keyboard.
hu: A beviteli módok olyan gépelési rendszerek, amelyekkel a felhasználók összetett nyelveken írhatnak. Azért szükségesek, mert ezek túl sok karaktert tartalmaznak ahhoz, hogy hagyományos billentyűzettel vigyék be őket.

en: Anthy Input Method
hu: Anthy beviteli mód

en: Could not enable Anthy.
    The end of the content of the file %s/last-record2_default.utf8 in your home directory is not '\n'. I.e. not correct text format.
    Please fix the file or remove it by manual and restart IBus.
hu: Az Anthy nem engedélyezhető.
    A saját mappájában lévő %s/last-record2_default.utf8 fájl tartalmának vége nem „\n”. Tehát nem helyes szövegformátum.
    Javítsa a fájlt vagy távolítsa el kézzel, és indítsa újra az IBust.

en: Preferences - Anthy
hu: Beállítások – Anthy

en: Configure Anthy
hu: Az Anthy beállítása

en: Input mode
hu: Beviteli mód

en: Switch input mode
hu: Beviteli mód váltása

en: Halfwidth Katakana
hu: Fél szélességű katakana

en: Wide Latin
hu: Széles latin

en: Typing method
hu: Gépelési mód

en: Switch typing method
hu: Gépelési mód váltása

en: Romaji
hu: Rómadzsi

en: Segment mode
hu: Szegmens mód

en: Switch conversion mode
hu: Átalakítási mód váltása

en: Multiple segment
hu: Több szegmens

en: Single segment
hu: Egy szegmens

en: Immediate conversion (multiple segment)
hu: Azonnali átalakítás (több szegmens)

en: Immediate conversion (single segment)
hu: Azonnali átalakítás (egy szegmens)

en: Dictionary mode
hu: Szótár mód

en: Switch dictionary
hu: Szótár váltása

en: Dictionary - Anthy
hu: Szótár – Anthy

note: Translators: "Dic" means 'dictionary', One kanji may be good.
en: Dic
hu: Szótár

en: Configure dictionaries
hu: Szótárak beállítása

en: Edit dictionaries
hu: Szótárak szerkesztése

en: Launch the dictionary tool
hu: Szótár eszköz indítása

en: Add words
hu: Szavak hozzáadása

en: Add words to the dictionary
hu: Szavak hozzáadása a szótárhoz

en: General
hu: Általános

en: Zip Code Conversion
hu: Irányítószám átalakítás

en: Symbol
hu: Szimbólum

en: Old Character Style
hu: Régi karakterstílus

en: Era
hu: Éra

en: Emoji
hu: Emodzsi

en: IBus Anthy Setup
hu: IBus Anthy beállítások

en: Set up IBus Anthy engine
hu: Az IBus Anthy motor beállítása

en: Menu label
hu: Menücímke

en: Command
hu: Parancs

en: Shortcut
hu: Gyorsbillentyű

en: Description
hu: Leírás

note: Translators: "Embd" is an abbreviation of "embedded".
en: Embd
hu: Beágyazott

note: Translators: "Sgl" is an abbreviation of "single".
en: Sgl
hu: Egyetlen

en: Input Chars
hu: Beviteli karakterek

en: Output Chars
hu: Kimeneti karakterek

en: Input
hu: Bemenet

en: Single
hu: Egyetlen

en: Left
hu: Bal

en: Right
hu: Jobb

en: Customize Romaji Key Table
hu: Rómadzsi billentyűtábla testreszabása

en: _Romaji Key Table:
hu: _Rómadzsi billentyűtábla:

en: _Output Chars
hu: _Kimeneti karakterek

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Customize Kana Key Table
hu: Kana billentyűtábla testreszabása

en: _Kana Key Table:
hu: _Kana billentyűtábla:

en: Japanese Keyboard Layout
hu: Japán billentyűzetkiosztás

en: U.S. Keyboard Layout
hu: U.S.A. billentyűzetkiosztás

en: Single _Output Chars
hu: Egyetlen _kimenetű karakterek

en: Base
hu: Alap

en: NICOLA-J key extension
hu: NICOLA-J billentyűkiegészítés

en: NICOLA-A key extension
hu: NICOLA-A billentyűkiegészítés

en: NICOLA-F key extension
hu: NICOLA-F billentyűkiegészítés

en: FMV KB231-J key extension
hu: FMV KB231-J billentyűkiegészítés

en: FMV KB231-A key extension
hu: FMV KB231-A billentyűkiegészítés

en: FMV KB231-F key extension
hu: FMV KB231-F billentyűkiegészítés

en: FMV KB611-J key extension
hu: FMV KB611-J billentyűkiegészítés

en: FMV KB611-A key extension
hu: FMV KB611-A billentyűkiegészítés

en: FMV KB611-F key extension
hu: FMV KB611-F billentyűkiegészítés

en: Your choosed file has already been added:
hu: A választott fájl már hozzá lett adva:

en: The file you have chosen does not exist:
hu: A választott fájl nem létezik:

en: Your choosed file is a directory:
hu: A választott fájl egy könyvtár:

en: You cannot add dictionaries in the anthy private directory:
hu: Nem adhat hozzá könyvtárakat az anthy privát könyvtárához:

en: Your file path is not good:
hu: A fájlútvonal helytelen:

en: The engine xml file does not exist:
hu: A motor XML-fájlja nem létezik:

en: Anthy keyboard layout is changed. Please restart ibus to reload the layout.
hu: Az Anthy billentyűzetkiosztás megváltozott. A kiosztás újratöltéséhez indítsa újra az ibust.

en: Please specify Input Chars
hu: Adja meg a beviteli karaktereket

en: Please specify Output Chars
hu: Adja meg a kimeneti karaktereket

en: Your custom key is not assigned in any sections. Maybe a bug.
hu: Az egyéni billentyű nincs hozzárendelve egyetlen szakaszhoz sem. Ez lehet, hogy programhiba.

en: Your file does not exist:
hu: A fájl nem létezik:

en: Open Dictionary File
hu: Szótárfájl megnyitása

en: _Cancel
hu: _Mégse

en: _Open
hu: Me_gnyitás

en: Edit Dictionary File
hu: Szótárfájl szerkesztése

en: Your choosed file is not correct.
hu: A választott fájl nem helyes.

en: You cannot delete the system dictionary.
hu: Nem törölheti a rendszerkönyvtárat.

en: Your file is not good.
hu: A fájl nem helyes.

en: View Dictionary File
hu: Szótárfájl megtekintése

en: Please press a key (or a key combination)
hu: Nyomjon meg egy billentyűt (vagy billentyűkombinációt)

en: The dialog will be closed when the key is released
hu: A párbeszédablak bezárul, ha felengedi a gombot

en: Invalid keysym
hu: Érvénytelen billentyűszimbólum

en: This keysym is not valid
hu: A billentyűszimbólum nem érvényes

en: None
hu: Nincs

en: FMV KB231 key extension
hu: FMV KB231 billentyűkiegészítés

en: FMV KB611 key extension
hu: FMV KB611 billentyűkiegészítés

en: Keep numpad codes
hu: Számbillentyűzet kódjainak megtartása

en: Convert characters
hu: Karakterek átalakítása

en: Do nothing
hu: Ne tegyen semmit

en: Automatically convert
hu: Automatikus átalakítás

en: Automatically commit
hu: Automatikus véglegesítés

en: Clear
hu: Törlés

en: Commit
hu: Véglegesítés

en: Hold
hu: Visszatartás

en: Setup - IBus-Anthy
hu: Beállítások – IBus-Anthy

en: _Input Mode:
hu: _Beviteli mód:

en: _Typing Method:
hu: _Gépelési mód:

en: Conversion _Mode:
hu: Átalakítási _mód:

en: <b>Initial Setting</b>
hu: <b>Kezdeti beállítások</b>

en: <b>Menu Visibility on Status Icon</b>
hu: <b>Menü láthatósága az állapotikonon</b>

en: _Period Style:
hu: _Pont stílusa:

en: Symbo_l Style:
hu: Szimbó_lum stílusa:

en: Numpad _Key Type:
hu: Számbillentyűzet _billentyűtípusa:

en: _Behavior on Period:
hu: _Pont viselkedése:

en: Behavior on _Focus Out:
hu: Viselkedés a _fókusz elvesztésekor:

en: <b>Behavior</b>
hu: <b>Viselkedés</b>

en: Candidate _Window Page Size:
hu: Cél_ablak oldalmérete:

en: <b>Other</b>
hu: <b>Egyéb</b>

en: Conversion
hu: Átalakítás

en: _Shortcut Type:
hu: Gyorsbillentyű _típusa:

en: De_fault
hu: _Alapértelmezett

en: _Edit
hu: Sz_erkesztés

en: Key Binding
hu: Billentyűtársítás

en: <b>Romaji</b>
hu: <b>Rómadzsi</b>

en: Keyboad _layout:
hu: Billentyűzet_kiosztás:

en: <b>Keyboard layout</b>
hu: <b>Billentyűzetkiosztás</b>

en: Typing Method
hu: Gépelési mód

en: _Left Thumb Shift Key:
hu: _Bal hüvelykujjas Shift billentyű:

en: Right _Thumb Shift Key:
hu: _Jobb hüvelyujjas Shift billentyű:

en: Adjust _input method layout to system keyboard layout
hu: Bemenet_i mód kiosztásának beállítása a rendszer billentyűzetkiosztására

en: Adjust IM layout to XKB layout
hu: IM kiosztás beállítása az XKB kiosztásként

en: Input _Method Layout:
hu: Bemeneti _mód kiosztása:

en: Restart IBus when you change the keyboard layout
hu: Az IBus újraindítása, ha módosítja a billentyűzetkiosztást

en: Restart IBus when you change XKB
hu: Az IBus újraindítása, ha módosítja az XKB-t

en: _Additional Key Arrangement:
hu: _További billentyűelrendezések:

en: '～', '『', '¢', '£' and so on can be output with Thumb Shift key
hu: A(z) „～”, „『”, „¢”, „£” stb. a hüvelyujjas Shit billentyűvel írható ki

en: You do not have to reconfigure the system keyboard layout for "Additional Key Arrangement" since this option changes input method layout only in case input method is turned on.
hu: Nem kell újrakonfigurálnia a rendszer billentyűzetkiosztását a „További billentyűelrendezések” használatához, hiszen ez a beállítás csak akkor változtat a bemeneti mód kiszotásán, ha a bemeneti mód be van kapcsolva.

en: You do not have to reconfigure XKB since this option changes IM layout only with IM on.
hu: Nem kell újrakonfigurálnia az XKB-t, hiszen ez a beállítás csak akkor módosítja az IM kiosztást, ha az IM be van kapcsolva.

en: _Enable semi-voiced sound mark with Shift key
hu: A félhangos hangjelzés _engedélyezése a Shift billentyűvel

en: _Add
hu: Hozzá_adás

en: _Delete
hu: _Törlés

en: _Up
hu: _Fel

en: _Down
hu: _Le

en: About
hu: Névjegy

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Remove
hu: _Eltávolítás
