ibus-input-pad - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Launch Input Pad
ja: インプットパッドを起動する

en: Show Input Pad
ja: インプットパッドを表示する

en: Show Input Pad (Keyboard Only)
ja: インプットパッドを表示する (キーボードのみ)

en: Setup Input Pad
ja: インプットパッドの設定

en: Configure Input Pad
ja: インプットパッドを構成します

en: Hide Input Pad
ja: インプットパッドを隠す

en: Input Pad
ja: インプットパッド

en: IBus Input Pad Setup
ja: IBus Input Pad の設定

en: Set up IBus Input Pad engine
ja: IBus Input Pad エンジンの設定

en: Default
ja: デフォルト

en: Keyboard _Theme:
ja: キーボードテーマ(_T):

en: Which theme you choose in kbdui modules
ja: kbdui モジュールの中でどのテーマを選ぶか

en: Nothing
ja: なし

en: Custom
ja: カスタム

en: All
ja: すべて

en: IBus-Input-Pad Setup
ja: IBus-Input-Pad 設定

en: _Character Table Type:
ja: 文字テーブルタイプ(_C):

en: Whether you show the character table or not
ja: 文字テーブルを表示するか否か

en: _Keyboard Layout Type:
ja: キーボードレイアウトタイプ(_K):

en: Whether you show the keyboard layout or not
ja: キーボードレイアウトを表示するか否か

en: <b>Default Appearance</b>
ja: <b>デフォルトの外観</b>

en: <b>Keyboard Only Appearance</b>
ja: <b>キーボードのみの外観</b>

en: General
ja: 一般

en: About
ja: 情報

en: _Apply
ja: 適用(_A)

en: _Cancel
ja: キャンセル(_C)

en: _OK
ja: OK(_O)

en: Confirm
ja: 確認

en: Are you sure to close Setup?
ja: 「セットアップ」を閉じても良いですか?

en: Are you sure to close Setup without saving configure?
ja: 構成を保存せずに「セットアップ」を閉じても良いですか?

en: The input pad engine for IBus platform
ja: IBus プラットフォーム用インプットパッドエンジン
