ibus-input-pad HEAD - en to uk translation catalogue (26 entries)

en: Launch Input Pad
uk: Запустити панель введення

en: Show Input Pad
uk: Показати панель введення

en: Show Input Pad (Keyboard Only)
uk: Показати панель введення (лише клавіатуру)

en: Setup Input Pad
uk: Встановити параметри панелі введення

en: Configure Input Pad
uk: Налаштувати панель введення

en: Hide Input Pad
uk: Сховати панель введення

en: Input Pad
uk: Панель введення

en: Default
uk: Типово

en: Keyboard _Theme:
uk: _Тема клавіатури:

en: Which theme you choose in kbdui modules
uk: Яку тему ви виберете для модулів kbdui

en: Nothing
uk: Нічого

en: Custom
uk: Нетипове

en: All
uk: Всі

en: IBus-Input-Pad Setup
uk: Налаштування панелі введення IBus

en: _Character Table Type:
uk: Т_ип таблиці символів:

en: Whether you show the character table or not
uk: Чи слід показувати таблицю символів

en: _Keyboard Layout Type:
uk: Тип _розкладки клавіатури:

en: Whether you show the keyboard layout or not
uk: Чи слід показувати розкладку клавіатури

en: <b>Default Appearance</b>
uk: <b>Типовий вигляд</b>

en: <b>Keyboard Only Appearance</b>
uk: <b>Вигляд клавіатури</b>

en: General
uk: Загальне

en: About
uk: Про програму

en: Confirm
uk: Підтвердити

en: Are you sure to close Setup?
uk: Ви справді бажаєте закрити вікно налаштовування?

en: Are you sure to close Setup without saving configure?
uk: Ви справді бажаєте закрити вікно налаштовування без збереження параметрів?

en: The input pad engine for IBus platform
uk: Рушій панелі введення для платформи IBus
