ibus-libpinyin 1.12.91 - en to ka translation catalogue (163 entries)

en: The table file is imported.
ka: ცხრილის ფაილი შემოტანილია.

en: The table file is exported.
ka: ცხრილის ფაილი გატანილია.

en: The pinyin dictionary file is imported.
ka: ფინინის ლექსიკონის ფაილი შემოტანილია.

en: The pinyin dictionary file is exported.
ka: ფინინის ლექსიკონის ფაილი გატანილია.

en: Libpinyin input method
ka: Libpinyin-ით შეტანის მეთოდი

en: Intelligent Pinyin (debug)
ka: ჭკვიანი ფინინი (გამართვა)

en: Intelligent Pinyin input method (debug)
ka: ჭკვიანი ფიფინის შეყვანის მეთოდი (გამართვა)

en: Bopomofo (debug)
ka: ბოპომოფო (გამართვა)

en: Bopomofo input method (debug)
ka: ბოპომოფოს შეყვანის მეთოდი (გამართვა)

en: Chinese
ka: ჩინური

en: English
ka: ინგლისური

en: Switch to English Mode
ka: ინგლისურ რეჟიმზე გადართვა

en: Switch to Chinese Mode
ka: ჩინურ რეჟიმზე გადართვა

en: Full Width Letter
ka: სრულსიგანიანი ასო

en: Half Width Letter
ka: ნახევარსიგანიანი ასო

en: Switch to Half Width Letter Mode
ka: ნახევარსიგანიანი ასოს რეჟიმზე გადასვლა

en: Switch to Full Width Letter Mode
ka: სრულსიგანიანი ასოს რეჟიმზე გადართვა

en: Full Width Punct
ka: სრულსიგანიანი პუნქტ

en: Half Width Punct
ka: ნახევარსიგანიანი პუნქტ

en: Switch to Half Width Punctuation Mode
ka: ნახევარსიგანიანი პუნქტუაციის რეჟიმზე გადართვა

en: Switch to Full Width Punctuation Mode
ka: სრულსიგანიანი პუნქტუაციის რეჟიმზე გადართვა

en: Simplified Chinese
ka: გამარტივებული ჩინური

en: Traditional Chinese
ka: ტრადიციული ჩინური

en: Switch to Traditional Chinese Mode
ka: ტრადიციულ ჩინურზე გადართვა

en: Switch to Simplfied Chinese Mode
ka: მარტივ ჩინურზე გადართვა

en: Preferences
ka: პარამეტრები

en: Lua Converter
ka: Lua-ში გადამყვანი

en: Use the Lua Convertor
ka: Lua-ში გადამყვანის გამოყენება

en: None
ka: არაფერი

en: Please input the English word.
ka: შეიყვანეთ ინგლისური სიტყვა.

en: Please use "hspnz" to input.
ka: შესაყვანად გამოიყენეთ "hspnz".

en: Please use table code to input.
ka: გამოიყენეთ ცხრილის კოდი შესაყვანად.

en: Please choose a file
ka: გთხოვთ, აირჩიოთ ფაილი

en: Please save a file
ka: გთხოვთ, შეინახოთ ფაილი

en: <big><b>Intelligent Pinyin %s</b></big>
ka: <big><b>ჭკვიანი ფინინი %s</b></big>

en: Intelligent Pinyin
ka: ჭკვიანი პინინი

en: Art
ka: ხელოვნება

en: Culture
ka: კულტურა

en: Economy
ka: ეკონომიკა

en: Geology
ka: გეოლოგია

en: History
ka: ისტორია

en: Life
ka: ცხოვრება

en: Nature
ka: ბუნება

en: People
ka: ხალხი

en: Science
ka: მეცნიერება

en: Society
ka: საზოგადოება

en: Sport
ka: სპორტი

en: Technology
ka: ტექნოლოგია

en: Active
ka: აქტიური

en: Description
ka: აღწერა

en: Shortcut:
ka: მალსახმობი:

en: Key code:
ka: ღილაკის კოდი:

en: Modifiers:
ka: მოდიფიკატორების:

en: Please press a key (or a key combination).
    The dialog will close when the key is released.
ka: დააჭირეთ ღილაკს (ან მათ კომბინაციას).
    დიალოგი დაიხურება, როცა ღილაკს გაუშვებთ.

en: Please press a key (or a key combination)
ka: დააწექით ღილაკს (ან მათ კომბინაციას)

en: Shorcut Editor
ka: მალსახმობების რედაქტორი

en: _Cancel
ka: _შეწყვეტა

en: _OK
ka: _დიახ

en: Switch Chinese/English
ka: ჩინური/ინგლისურის გადართვა

en: Full/Half Width Letter
ka: სრულ/ნახევარსიგანიანი ასო

en: Full/Half Width Punct
ka: სრულ/ნახევარსიგანიანი პუნქტ

en: Full/Half Width Both Switch
ka: სრულ/ნახევარსიგანიანის ორივეს გადართვა

en: Switch Traditional/Simplfied Chinese
ka: ტრადიციული/გამარტივებული ჩინურის გადართვა

en: Accelerator
ka: ამაჩქარებელი

en: This shortcut key is already in use.
ka: ეს მალსახმობი ღილაკი უკვე გამოიყენება.

note: set default button
en: _Default
ka: _ნაგულისხმები

note: edit button
en: _Edit
ka: _ჩასწორება

en: Select Switching Key
ka: აირჩიეთ გადართვის ღილაკი

en: Standard
ka: სტანდარტული

en: Baidu
ka: ბაიდუ

en: Default
ka: ნაგულისხმები

en: Compact
ka: დაპატარავება

en: Compatibility
ka: თავსებადობა

en: Horizontal
ka: ჰორიზონტალური

en: Vertical
ka: ვერტიკალური

en: Frequency
ka: სიხშირე

en: Pinyin Length
ka: პინინის სიგრძე

en: Legacy
ka: მოძველებული

en: Language:
ka: ენა:

en: Half/full width:
ka: ნახევარი/სრული სიგანე:

en: Punctuations:
ka: პუნქტუაციები:

en: Full
ka: სრული

en: Half
ka: ნახევარი

en: Chinese:
ka: ჩინური:

en: Simplified
ka: გამარტივებული

en: Traditional
ka: ტრადიციული

en: <b>Initial state</b>
ka: <b>საწყისი მდგომარეობა</b>

en: Display Style:
ka: ჩვენების სტილი:

en: Orientation of candidates:
ka: კანდიდატების ორიენტაცია:

en: Number of candidates:
ka: კანდიდატების რაოდენობა:

en: Dynamically adjust the candidates order.
ka: კანდიდატების მიმდევრობის დინამიკური გასწორება.

en: Remember every input as a phrase.
ka: თითოეული შეყვანის დამახსოვრება ფრაზის სახით.

en: Sort candidates by:
ka: კანდიდატების დალაგების პირობა:

en: <b>Candidates</b>
ka: <b>კანდიდატი</b>

en: Keyboard Layout:
ka: კლავიატურის განლაგება:

en: Tips: Changes may not take effect until ime restarts.
ka: მინიშნება: ცვლილებები ძალაში ime-ის რესტარტის შემდეგ შევა.

en: <b>Keyboard</b>
ka: <b>კლავიატურა</b>

en: General
ka: ზოგადი

en: Full pinyin
ka: სრული პინინი

en: Double pinyin
ka: ორმაგი პინინი

en: Show raw input of Double Pinyin
ka: ორმაგი ფინინის დაუმუშავებელი შეყვანის ჩვენება

en: Incomplete pinyin
ka: არასდრული პინინი

en: <b>Pinyin mode</b>
ka: <b>პინინის რეჟიმი</b>

en: [Shift] select candidate
ka: [Shift] კანდიდატის არჩევა

en: [-] [=] flip page
ka: [-] [=] გვერდის გადაბრუნება

en: [,] [.] flip page
ka: [,] [.] გვერდის გადაბრუნება

en: Auto commit
ka: ავტომატური კომიტი

en:  [   ]  flip page
ka:  [   ]  გვერდის გადაბრუნება

en: <b>Input Custom</b>
ka: <b>შეყვანის მორგება</b>

en: Enable pinyin correction
ka: ფინინის შესწორების ჩართვა

en: <b>Correct pinyin</b>
ka: <b>ფინინის გასწორება</b>

en: Enable Cloud Input
ka: ღრუბლოვანი შეყვანის ჩართვა

en: Source From:
ka: წყარო საიდან:

en: <b>Cloud Input Option</b>
ka: <b>ღრუბლოვანი შეყვანის მორგება</b>

en: Pinyin mode
ka: ფინინის რეჟიმი

en: Incomplete Bopomofo
ka: დაუსრულებელი ბოპომოფო

en: Keyboard Mapping:
ka: კლავიატურის ასახვა:

en: <b>Bopomofo mode</b>
ka: <b>ბოპომოფოს რეჟიმი</b>

en: Selection Keys:
ka: მონიშვნის ღილაკები:

en: Enable Guidekey for Candidates Selection
ka: გამძღოლი ღილაკის გამოყენება კანდიდატების არჩევისას

en: Enable Auxiliary Select Keys F1 .. F10
ka: დამატებითი არჩევი ღილაკების (F1..F10) ჩართვა

en: Enable Auxiliary Select Keys Numbers on Keypad
ka: დამატებითი მონიშვნის ღილაკების რიცხვების ჩართვა დამატებით კლავიატურაზე

en: <b>Selection mode</b>
ka: <b>მონიშვნის რეჟიმი</b>

en: Feature of Enter key:
ka: Enter ღილაკის ფუნქცია:

en: Commit first candidate
ka: პირველი კანდიდატის გადაცემა

en: Commit original text
ka: ორიგინალი ტექსტის გადაცემა

en: <b>Other</b>
ka: <b>სხვა</b>

en: Bopomofo mode
ka: მოპომოფოს რეჟიმი

en: Enable fuzzy syllable
ka: გაურკვეველი ფინინის ჩართვა

en: Fuzzy syllable
ka: გაურკვეველი მარცვალი

en: <b>Dictionary option</b>
ka: <b>ლექსიკონის პარამეტრი</b>

en: Dictionary
ka: ლექსიკონი

en: Lua Extension
ka: Lua-ის გაფართოება

en: Table Mode
ka: ცხრილის რეჟიმი

en: English Mode
ka: ინგლისურის რეჟიმი

en: English Candidate
ka: ინგლისურის კანდიდატი

en: Emoji Candidate
ka: ემოჯის კანდიდატი

en: Suggestion Candidate
ka: მინიშნების კანდიდატი

en: <b>Input Modes</b>
ka: <b>შეყვანის რეჟიმები</b>

en: User Lua Script
ka: მომხმარებლის Lua-ის სკრიპტი

en: Edit
ka: ჩასოწრება

en: <b>Customize IME</b>
ka: <b>IME-ის მორგება</b>

en: Export
ka: გატანა

en: Import
ka: შემოტანა

en: User Dictionary
ka: მომხმარებლის ლექსიკონი

en: Clear All Data
ka: მონაცემების გაწმენდა

en: Clear
ka: გაწმენდა

en: <b>Dictionary File Format:</b>
      Each line contains one of the following:
        "phrase pinyin" or "phrase pinyin frequency"
      like "你好 ni'hao" or "你好 ni'hao 5".
ka: <b>ლექსიკონის ფაილის ფორმატი:</b>
      თითოეული ხაზი შეიცავს ერთ-ერთს ამათგან:
        "phrase pinyin" ან "phrase pinyin frequency"
      მაგ: "你好 ni'hao" ან "你好 ni'hao 5".

en: Help
ka: დახმარება

en: <b>User Dictionary</b>
ka: <b>მომხმარებლის ლექსიკონი</b>

en: User Table
ka: მომხმარებლის ცხრილი

en: <b>Table File Format:</b>
      Each line contains the following:
        "table_code phrase frequency" like "a 啊 100".
ka: <b>ცხრილის ფაილის ფორმატი:</b>
      თითოეული ხაზი შეიცავს:
        "table_code phrase frequency" მაგ "a 啊 100".

en: <b>User Table</b>
ka: <b>მომხმარებლის ცხრილი</b>

en: User data
ka: სამომხმარებლო მონაცემები

en: Shortcuts
ka: მალსახმობები

en: Intelligent Pinyin input method for IBus
ka: ჭკვიანი ფინინის შეყვანის მეთოდი IBus-სთვის

en: <small>Copyright (c) 2011-2024 Peng Wu</small>
ka: <small>(c) 2011-2024 Peng Wu, ყველა უფლება დაცულია</small>

en: <small>
    <b>Authors:</b>
    Peng Wu
    Peng Huang
    BYVoid
    
    <b>Main Contributors:</b>
    Weixuan XIAO, Linyu XU
    
    <b>Contributors:</b>
    koterpilla, Zerng07, Hillwood Yang
    </small>
ka: <small>
    <b>ავტორი:</b>
    Peng Wu
    Peng Huang
    BYVoid
    
    <b>მთავარი მოხალისეები:</b>
    Weixuan XIAO, Linyu XU
    
    <b>მოხალისეები:</b>
    koterpilla, Zerng07, Hillwood Yang
    </small>

en: About
ka: შესახებ

en: IBus LibPinyin Setup
ka: IBus LibPinyin-ის მორგება

en: Set ibus-libpinyin Preferences
ka: მოირგეთ ibus-libpinyin-ის პარამეტრები

en: IBus LibBopomofo Preferences
ka: IBus LibBopomofo-ის მორგება

en: Set ibus-libbopomofo Preferences
ka: "ibus-libbopomofo"-ის პარამეტრების დაყენება
