ibus-m17n 1.4.1 - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: System
fr: Système

en: Vertical
fr: Verticale

en: Horizontal
fr: Horizontale

en: Single
fr: Simple

en: Low
fr: Bas

en: None
fr: Aucun

en: Preferences
fr: Préférences

en: Foreground:
fr: Premier plan :

en: Background:
fr: Arrière-plan :

en: Underline:
fr: Soulignage :

en: <b>Pre-edit Appearance</b>
fr: <b>Apparence du pré-édit</b>

en: Lookup Table Orientation:
fr: Orientation de la table de consultation :

en: Use US keyboard layout
fr: Utiliser la disposition clavier US

en: <b>Other</b>
fr: <b>Autres</b>

en: General
fr: Général

en: <b>m17n-lib Configuration</b>
fr: <b>Configuration de m17n-lib</b>

en: Advanced
fr: Avancé

en: IBus M17N Setup
fr: Configuration d’IBus M17N

en: Set up IBus M17N engine
fr: Configurer le moteur IBus M17N

en: M17N input engine for IBus
fr: Moteur d’entrée M17N pour IBus

en: This multilingualization input method allows entering many languages using the input methods from the m17n library.
fr: Cette méthode de saisie multilingue permet de saisir plusieurs langues en utilisant les méthodes de saisie de la bibliothèque m17n.
