ibus-m17n 1.4.20 - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: M17N
hi: एम17एन

en: System
hi: प्रणाली

en: Vertical
hi: खड़ा

en: Horizontal
hi: क्षैतिज

en: Single
hi: अकेला

en: Double
hi: दोगुना

en: Low
hi: कम

en: None
hi: कुछ नहीं

en: Preferences
hi: पसंद

en: Foreground:
hi: अग्रभूमि:

en: Background:
hi: पृष्ठभूमि:

en: Underline:
hi: रेखांकन:

en: <b>Pre-edit Appearance</b>
hi: <b>पूर्व-संपादन उपस्थिति</b>

en: Lookup Table Orientation:
hi: लुकअप टेबल ओरिएंटेशन:

en: Use US keyboard layout
hi: यूएस कीबोर्ड लेआउट का उपयोग करें

en: <b>Other</b>
hi: <b>अन्य</b>

en: General
hi: सामान्य

en: <b>m17n-lib Configuration</b>
hi: <b>m17n-lib कॉन्फ़िगरेशन</b>

en: Advanced
hi: उन्नत

en: IBus M17N Setup
hi: आईबीस एम17एन सेटअप

en: Set up IBus M17N engine
hi: आईबीस एम17एन इंजन सेट करें

en: Ibus M17N
hi: आईबीस एम17एन

en: M17N input engine for IBus
hi: आईबस के लिए एम17एन इनपुट इंजन

en: This multilingualization input method allows entering many languages using the input methods from the m17n library.
hi: यह बहुभाषीकरण इनपुट विधि एम17एन लाइब्रेरी से इनपुट विधियों का उपयोग करके कई भाषाओं में प्रवेश करने की अनुमति देती है।
