ibus-m17n 1.4.1 - en to id translation catalogue (20 entries)

en: System
id: Sistem

en: Vertical
id: Vertikal

en: Horizontal
id: Horisontal

en: Single
id: Tunggal

en: Double
id: Dobel

en: Low
id: Lemah

en: None
id: Tidak ada

en: Preferences
id: Prefensi

en: Foreground:
id: Latar depan:

en: Background:
id: Latar Belakang:

en: Underline:
id: Garis bawah:

en: Lookup Table Orientation:
id: Orientasi Tabel Pencarian:

en: Use US keyboard layout
id: Gunakan tata letak keyboard US

en: <b>Other</b>
id: <b>Lain</b>

en: General
id: Umum

en: <b>m17n-lib Configuration</b>
id: <b>m17n-lib Konfigurasi</b>

en: Advanced
id: lanjutan

en: Set up IBus M17N engine
id: Set up IBus M17N mesin

en: M17N input engine for IBus
id: Mesin input M17N untuk IBus

en: This multilingualization input method allows entering many languages using the input methods from the m17n library.
id: Metode input multibahasa memungkinkan masuk banyak bahasa menggunakan tabel dari perpustakaan m17n.
