ibus-m17n 1.4.24 - en to ru translation catalogue (21 entries)

en: System
ru: Система

en: Vertical
ru: Вертикальная

en: Horizontal
ru: Горизонтальная

en: Single
ru: Одиночное

en: Double
ru: Двойное

en: Low
ru: Нижнее

en: None
ru: Нет

en: Preferences
ru: Параметры

en: Foreground:
ru: Передний план:

en: Background:
ru: Фон:

en: Underline:
ru: Подчеркнуть:

en: <b>Pre-edit Appearance</b>
ru: <b>Предварительное редактирование внешнего вида</b>

en: Lookup Table Orientation:
ru: Ориентация таблицы поиска:

en: Use US keyboard layout
ru: Использовать американскую раскладку клавиатуры

en: <b>Other</b>
ru: <b>Другое</b>

en: General
ru: Основные

en: Advanced
ru: Дополнительно

en: IBus M17N Setup
ru: Настройка IBus M17N

en: Set up IBus M17N engine
ru: Настройка движка IBus M17N

en: M17N input engine for IBus
ru: Движок ввода M17N для IBus

en: This multilingualization input method allows entering many languages using the input methods from the m17n library.
ru: Этот многоязычный метод ввода позволяет вводить множество языков, используя методы ввода из библиотеки m17n.
