ibus-m17n 1.4.0 - en to tr translation catalogue (22 entries)

en: System
tr: Sistem

en: Vertical
tr: Dikey

en: Horizontal
tr: Yatay

en: Single
tr: Tek

en: Double
tr: Çift

en: Low
tr: Düşük

en: None
tr: Hiç

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Foreground:
tr: Ön plan:

en: Background:
tr: Arka plan:

en: Underline:
tr: Altını çiz:

en: <b>Pre-edit Appearance</b>
tr: <b>Ön-düzenleme Görünümü</b>

en: Lookup Table Orientation:
tr: Arama Tablosu Yönü:

en: Use US keyboard layout
tr: US klavye düzenini kullan

en: <b>Other</b>
tr: <b>Diğer</b>

en: General
tr: Genel

en: <b>m17n-lib Configuration</b>
tr: <b>m17n-lib Yapılandırması</b>

en: Advanced
tr: Gelişmiş

en: IBus M17N Setup
tr: IBus M17N Kurulumu

en: Set up IBus M17N engine
tr: IBus M17N motorunu kur

en: M17N input engine for IBus
tr: IBus için M17N giriş motoru

en: This multilingualization input method allows entering many languages using the input methods from the m17n library.
tr: Bu çok dilli giriş yöntemi, m17n kütüphanesindeki giriş yöntemlerini kullanarak birçok dilin girilmesine izin verir.
