ibus-m17n 1.4.1 - en to uk translation catalogue (23 entries)

en: System
uk: Система

en: Vertical
uk: Вертикальна

en: Horizontal
uk: Горизонтальна

en: Single
uk: Одинарні

en: Double
uk: Подвійні

en: Low
uk: Низькі

en: None
uk: Немає

en: Preferences
uk: Налаштування

en: Foreground:
uk: Передній план:

en: Background:
uk: Тло:

en: Underline:
uk: Підкреслювання:

en: <b>Pre-edit Appearance</b>
uk: <b>Вигляд до редагування</b>

en: Lookup Table Orientation:
uk: Орієнтація таблиці пошуку:

en: Use US keyboard layout
uk: Американська розкладка

en: <b>Other</b>
uk: <b>Інше</b>

en: General
uk: Загальне

en: <b>m17n-lib Configuration</b>
uk: <b>Налаштування m17n-lib</b>

en: Advanced
uk: Додатково

en: IBus M17N Setup
uk: Налаштування M17N IBus

en: Set up IBus M17N engine
uk: Налаштувати рушій M17N IBus

en: Ibus M17N
uk: M17N Ibus

en: M17N input engine for IBus
uk: Рушій обробки вхідних даних M17N для IBus

en: This multilingualization input method allows entering many languages using the input methods from the m17n library.
uk: За допомогою багатомовного способу введення ви зможете вводити текст багатьма мовами, використовуючи способи введення з бібліотеки m17n.
