ibus-m17n 1.4.1 - en to ja translation catalogue (22 entries)

en: System
ja: システム

en: Vertical
ja: 縦

en: Horizontal
ja: 横

en: Single
ja: 一重下線

en: Double
ja: 二重下線

en: Low
ja: 低い下線

en: None
ja: 下線なし

en: Preferences
ja: 設定

en: Foreground:
ja: 文字色:

en: Background:
ja: 背景色:

en: Underline:
ja: 下線:

en: <b>Pre-edit Appearance</b>
ja: <b>前編集テキストの外観</b>

en: Lookup Table Orientation:
ja: 候補ウィンドウの向き:

en: Use US keyboard layout
ja: 米国のキーボードレイアウトを使用する

en: <b>Other</b>
ja: <b>その他</b>

en: General
ja: 一般

en: <b>m17n-lib Configuration</b>
ja: <b>m17n-lib の設定</b>

en: Advanced
ja: 詳細

en: IBus M17N Setup
ja: IBus M17N の設定

en: Set up IBus M17N engine
ja: IBus M17n エンジンを設定する

en: M17N input engine for IBus
ja: IBus の M17N 入力エンジン

en: This multilingualization input method allows entering many languages using the input methods from the m17n library.
ja: この多言語入力メソッドにより、m17nライブラリの入力メソッドを使用して多くの言語を入力できます。
