IBus - en to bg translation catalogue (113 entries)

note: Translators: Here “Preload” is a verb
en: Preload engines
bg: Предв. заредени механизми

note: Translators: Tooltip for the button “Preload Engines”
en: Preload engines during ibus starts up
bg: Предварително заредени механизми по време на стартирането на ibus

en: Engines order
bg: Ред на механизмите

en: Saved engines order in input method list
bg: Съхранен ред на механизми в списъка с методи за писане

en: Use system keyboard layout
bg: Използване на системната клавиатурна подредба

en: Use system keyboard (XKB) layout
bg: Използване на системната клавиатурна подредба (XKB)

en: Embed Preedit Text
bg: Вграден редактиран текст

en: Embed Preedit Text in Application Window
bg: Вгражда предв. редактиран текст в прозореца на приложението

en: Use global input method
bg: Използва глобалния метод за писане

en: Share the same input method among all applications
bg: Споделяй същия метод за писане за всички приложения

en: Enable input method by default
bg: Разрешава метод за писане по подразбиране

en: Enable input method by default when the application gets input focus
bg: Разрешава метод за писане по подразбиране, когато приложението е на фокус

en: DConf preserve name prefixes
bg: DConf запазва префиксите на имената

en: Prefixes of DConf keys to stop name conversion
bg: Префикси на DConf клавишите за спиране конверсията на имената

en: Trigger shortcut keys
bg: Превключващи клавишни комбинации

en: The shortcut keys for turning input method on or off
bg: Клавишна комбинация за включване или изключване на метода за писане

en: Enable shortcut keys
bg: Разреши клавишните комбинации

en: The shortcut keys for turning input method on
bg: Клавишна комбинация за включване на метода за писане

en: Disable shortcut keys
bg: Забрани клавишните комбинации

en: The shortcut keys for turning input method off
bg: Клавишна комбинация за изключване на метода за писане

en: Next engine shortcut keys
bg: Клавишни комбинации за следващ механизъм

en: The shortcut keys for switching to the next input method in the list
bg: Клавишна комбинация за превключване към следващия в списъка метод за писане

en: Prev engine shortcut keys
bg: Клавишни комбинации за предишен механизъм

en: The shortcut keys for switching to the previous input method
bg: Клавишна комбинация за превключване към предишния в списъка метод за писане

en: Auto hide
bg: Автом. скриване

en: Language panel position
bg: Позиция на панела с езици

en: Orientation of lookup table
bg: Ориентация на таблицата за преглед

en: Orientation of lookup table. 0 = Horizontal, 1 = Vertical
bg: Ориентация на таблицата за преглед. 0 = Хоризонтално, 1 = Вертикално

en: Show icon on system tray
bg: Показвай икона в зоната за уведомяване

en: Show input method name
bg: Показва името на метода за писане

en: Show input method name on language bar
bg: Показва името на метода за писане на лентата за език

en: Use custom font
bg: Използване на избран шрифт

en: Use custom font name for language panel
bg: Използване на избран шрифт за панела с езици

en: Custom font
bg: Шрифт по избор

en: Custom font name for language panel
bg: Име на избрания шрифт за панела с езици

en: Other
bg: Друг

en: _Cancel
bg: _Отказване

en: _OK
bg: _Добре

en: About
bg: Относно

en: _Close
bg: Зат_варяне

en: Language: %s
bg: Език: %s

en: Keyboard layout: %s
bg: Клавиатурна подредба: %s

en: Author: %s
bg: Автор: %s

en: Description:
bg: Описание:

en: Select an input method
bg: Избор на метод за писане

note: add button
en: _Add
bg: _Добавяне

note: create im name & icon column
en: Input Method
bg: Метод за писане

en: IBus Preferences
bg: Предпочитания за IBus

en: Set IBus Preferences
bg: Задава предпочитания за IBUS

en: Keyboard shortcuts
bg: Клавишни комбинации

en: Key code:
bg: Код на клавиш:

en: Modifiers:
bg: Модифициращи:

note: apply button
en: _Apply
bg: П_рилагане

note: delete button
en: _Delete
bg: _Изтриване

en: Please press a key (or a key combination).
    The dialog will be closed when the key is released.
bg: Моля, натиснете клавиш (или комбинация клавиши).
    Диалогът ще се затвори при отпускането на клавиша.

en: Please press a key (or a key combination)
bg: Моля, натиснете клавиш (или комбинация клавиши)

en: The IBus daemon is not running. Do you wish to start it?
bg: IBus демонът не е стартиран. Да го стартирам ли сега?

en: IBus has been started! If you cannot use IBus, add the following lines to your $HOME/.bashrc; then relog into your desktop.
      export GTK_IM_MODULE=ibus
      export XMODIFIERS=@im=ibus
      export QT_IM_MODULE=ibus
bg: IBus беше стартиран! Ако не можете да използвате IBus, добавете следните редове във файла $HOME/.bashrc; след което излезте и влезте отново.
      export GTK_IM_MODULE=ibus
      export XMODIFIERS=@im=ibus
      export QT_IM_MODULE=ibus

note: Translators: %d == 5 currently
en: IBus daemon could not be started in %d seconds.
bg: IBus демонът не може да се стартира вече %d секунди.

en: Select keyboard shortcut for %s
bg: Изберете клавишна комбинация за %s

en: Horizontal
bg: Хоризонтално

en: Vertical
bg: Вертикално

en: Top left corner
bg: Горен ляв ъгъл

en: Top right corner
bg: Горен десен ъгъл

en: Bottom left corner
bg: Долен ляв ъгъл

en: Bottom right corner
bg: Долен десен ъгъл

en: Custom
bg: По избор

en: Always
bg: Винаги

en: The shortcut keys for switching to next input method in the list
bg: Клавишна комбинация за превключване към следващ в списъка метод за писане

en: Next input method:
bg: Следващ метод:

en: The shortcut keys for switching to previous input method in the list
bg: Клавишна комбинация за превключване към предишен в списъка метод за писане

en: Previous input method:
bg: Предишен метод:

en: Enable or disable:
bg: Разрешаване или забрана:

en: Enable:
bg: Разреши:

en: Disable:
bg: Забрани:

en: <b>Keyboard Shortcuts</b>
bg: <b>Клавишни комбинации</b>

en: Set the orientation of candidates in lookup table
bg: Задава ориентацията на кандидатите в таблицата за преглед

en: Candidates orientation:
bg: Ориентация на кандидатите:

en: Set the behavior of ibus how to show or hide language bar
bg: Задава как ibus да показва или скрива лентата за езика

en: Language panel position:
bg: Позиция на панела с езици:

en: Show input method's name on language bar when check the checkbox
bg: Показва името на метода за писане на лентата за език при поставена отметка

en: Embed preedit text in application window
bg: Вгражда предв. редактиран текст в прозореца на приложението

en: Embed the preedit text of input method in the application window
bg: Вгражда редактирания текст от метода за писане в прозореца на приложението

en: Use custom font:
bg: Използван шрифт по избор:

en: <b>Font and Style</b>
bg: <b>Шрифт и стил</b>

en: General
bg: Основни

en: Add the selected input method into the enabled input methods
bg: Добавя избрания метод в списъка с разрешени методи за писане

en: _Remove
bg: _Премахване

en: Remove the selected input method from the enabled input methods
bg: Премахва избрания метод за писане от списъка с разрешени методи

en: _Up
bg: На_горе

en: Move up the selected input method in the enabled input methods list
bg: Премества нагоре избрания метод за писане в списъка с разрешени методи

en: _Down
bg: На_долу

en: Move down the selected input method in the enabled input methods
bg: Премества надолу избрания метод за писане в списъка с разрешени методи

en: _About
bg: _Относно

en: Show information of the selected input method
bg: Показва информация от избрания метод за писане

en: _Preferences
bg: _Предпочитания

en: Show setup of the selected input method
bg: Показва настройки на избрания метод за писане

en: <b>Keyboard Layout</b>
bg: <b>Клавиатурна подредба</b>

en: <b>Global input method settings</b>
bg: <b>Настройки на глобалния метод за писане</b>

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: List engine name only
bg: Списък само на имена на механизми

en: Can't connect to IBus.
bg: Не мога да се свържа с IBus.

en: language: %s
bg: език: %s

en: No engine is set.
bg: Не е зададен механизъм.

en: Set global engine failed.
bg: Задаването на глобален механизъм не успя.

en: Get global engine failed.
bg: Получаването на глобален механизъм не успя.

en: Usage: %s COMMAND [OPTION...]
bg: Употреба: %s КОМАНДА [ОПЦИЯ...]

en: Commands:
bg: Команди:

en: %s is unknown command!
bg: %s е непозната команда!

en: IBus is an intelligent input bus for Linux/Unix.
bg: IBus е интелигентен начин за избор на метод за въвеждане на информация за Linux/Unix.

en: Preferences
bg: Предпочитания

en: Restart
bg: Рестартиране

en: Quit
bg: Спиране на програмата
