IBus - en to tg translation catalogue (28 entries)

en: Auto hide
tg: Пинҳонкунии худкор

en: Other
tg: Дигар

en: _Cancel
tg: _Бекор кардан

en: About
tg: Дар бораи

en: _Close
tg: _Пӯшидан

en: Language: %s
tg: Забон: %s

en: Author: %s
tg: Муаллиф: %s

en: Description:
tg: Шарҳ:

note: add button
en: _Add
tg: _Илова кардан

en: Keyboard shortcuts
tg: Миёнбурҳои клавиатура

en: Key code:
tg: Рамзи тугма:

note: apply button
en: _Apply
tg: _Татбиқ кардан

note: delete button
en: _Delete
tg: _Нест кардан

en: Horizontal
tg: Уфуқӣ

en: Vertical
tg: Амудӣ

en: Custom
tg: Танзимот

en: Always
tg: Ҳамеша

en: Enable:
tg: Фаъолсозӣ:

en: Disable:
tg: Хомӯшкунӣ:

en: General
tg: Умумӣ

en: _Remove
tg: _Тоза кардан

en: _Up
tg: _Боло

en: _Down
tg: _Поён

en: _About
tg: _Дар бораи барнома

en: _Preferences
tg: _Хусусиятҳо

en: Preferences
tg: Хусусиятҳо

en: Restart
tg: Бозоғозӣ

en: Quit
tg: Хуруҷ
