IBus - en to ia translation catalogue (112 entries)

note: Translators: Here “Preload” is a verb
en: Preload engines
ia: Precargar le ingenios

note: Translators: Tooltip for the button “Preload Engines”
en: Preload engines during ibus starts up
ia: Precargar le ingenios durante le initiation de ibus

en: Engines order
ia: Ordine de ingenios

en: Saved engines order in input method list
ia: Le ordine de ingenios registrate in le lista de methodos de ingresso

en: Popup delay milliseconds for IME switcher window
ia: Demora in millisecundas ante le demonstration del fenestra de commutator de methodos de ingresso

en: Use system keyboard layout
ia: Usar le disposition de claviero del systema

en: Use system keyboard (XKB) layout
ia: Usar le disposition de claviero del systema (XKB)

en: Embed Preedit Text
ia: Inserer le texto pre-editate

en: Embed Preedit Text in Application Window
ia: Inserer le texto pre-editate in le fenestra de application

en: Use global input method
ia: Usar le methodo de ingresso global

en: Share the same input method among all applications
ia: Usar le mesme methodo de ingresso pro tote le applicationes

en: Enable input method by default
ia: Activar le methodo de ingresso predefinite

en: Enable input method by default when the application gets input focus
ia: Activar le methodo de ingresso predefinite quando le application recipe le foco de ingresso

en: DConf preserve name prefixes
ia: DConf preserva le prefixos de nomines

en: Prefixes of DConf keys to stop name conversion
ia: Prefixos de claves DConf pro parar le conversion de nomines

en: Trigger shortcut keys
ia: Activator de claves acceleratori

en: The shortcut keys for turning input method on or off
ia: Le claves acceleratori pro activar e disactivar le methodo de ingresso

en: Trigger shortcut keys for gtk_accelerator_parse
ia: Activator de claves acceleratori pro gtk_accelerator_parse

en: Enable shortcut keys
ia: Activar claves acceleratori

en: The shortcut keys for turning input method on
ia: Le combination de claves pro activar le methodo de ingresso

en: Disable shortcut keys
ia: Disactivar claves acceleratori

en: The shortcut keys for turning input method off
ia: Le combination de claves pro disactivar le methodo de ingresso

en: Next engine shortcut keys
ia: Claves acceleratori del ingenio sequente

en: The shortcut keys for switching to the next input method in the list
ia: Le combination de claves pro cambiar al methodo de ingresso sequente in le lista

en: Prev engine shortcut keys
ia: Claves acceleratori del ingenio precedente

en: The shortcut keys for switching to the previous input method
ia: Le combination de claves pro cambiar al methodo de ingresso precedente in le lista

en: Auto hide
ia: Occultar automaticamente

en: Language panel position
ia: Position del pannello de lingua

en: Orientation of lookup table
ia: Orientation del tabula de cerca

en: Orientation of lookup table. 0 = Horizontal, 1 = Vertical
ia: Orientation del tabula de cerca. 0 = horizontal, 1 = vertical

en: Show icon on system tray
ia: Monstrar le icone in le area de indicatores

en: Show input method name
ia: Monstrar le nomine del methodo de ingresso

en: Show input method name on language bar
ia: Monstrar le nomine del methodo de ingresso sur le barra de lingua

en: Use custom font
ia: Usar characteres personalisate

en: Use custom font name for language panel
ia: Usar un typo de characteres personalisate pro le pannello de lingua

en: Custom font
ia: Characteres personalisate

en: Custom font name for language panel
ia: Nomine del typo de characteres personalisate pro le pannello de lingua

en: Other
ia: Altere

en: _Cancel
ia: A_nnullar

en: About
ia: A proposito

en: _Close
ia: _Clauder

en: Language: %s
ia: Lingua: %s

en: Keyboard layout: %s
ia: Disposition de claviero: %s

en: Author: %s
ia: Autor: %s

en: Select an input method
ia: Seliger un methodo de ingresso

note: add button
en: _Add
ia: _Adder

note: create im name & icon column
en: Input Method
ia: Methodo de ingresso

en: IBus Preferences
ia: Preferentias IBus

en: Set IBus Preferences
ia: Definir preferentias IBus

en: Keyboard shortcuts
ia: Claves acceleratori

en: Key code:
ia: Codice de clave:

en: Modifiers:
ia: Modificatores:

note: apply button
en: _Apply
ia: _Applicar

note: delete button
en: _Delete
ia: _Deler

en: Please press a key (or a key combination).
    The dialog will be closed when the key is released.
ia: Preme un clave (o un combination de claves).
    Le dialogo se claudera quando le clave es liberate.

en: Please press a key (or a key combination)
ia: Preme un clave (o combination de claves)

en: Use shortcut with shift to switch to the previous input method
ia: Usa accellerator con majuscula pro revinir al methodo previe de ingresso

en: The IBus daemon is not running. Do you wish to start it?
ia: Le demonio IBus non functiona. Initiar lo?

en: IBus has been started! If you cannot use IBus, add the following lines to your $HOME/.bashrc; then relog into your desktop.
      export GTK_IM_MODULE=ibus
      export XMODIFIERS=@im=ibus
      export QT_IM_MODULE=ibus
ia: IBus se ha initiate! Si tu non pote usar IBus, adde le lineas sequente al file $HOME/.bashrc e reconnecte.
      export GTK_IM_MODULE=ibus
      export XMODIFIERS=@im=ibus
      export QT_IM_MODULE=ibus

note: Translators: %d == 5 currently
en: IBus daemon could not be started in %d seconds.
ia: Le demonio IBus non pote initiar se in %d secundas.

en: Select keyboard shortcut for %s
ia: Selige le clave acceleratori pro %s

note: Translators: Title of the window
en: switching input methods
ia: cambiamento de methodos de ingresso

en: Top left corner
ia: Angulo superior siniste

en: Top right corner
ia: Angelo superior dextere

en: Bottom left corner
ia: Angulo inferior sinistre

en: Bottom right corner
ia: Angulo inferior dextere

en: Custom
ia: Personalisate

en: Always
ia: Sempre

en: The shortcut keys for switching to next input method in the list
ia: Le claves acceleratori pro cambiar al methodo de ingresso sequente in le lista

en: Next input method:
ia: Methodo de ingresso sequente:

en: The shortcut keys for switching to previous input method in the list
ia: Le claves acceleratori pro cambiar al methodo de ingresso precedente in le lista

en: Previous input method:
ia: Methodo de ingresso precedente

en: Enable or disable:
ia: Activar o disactivar:

en: Enable:
ia: Activar:

en: Disable:
ia: Disactivar:

en: <b>Keyboard Shortcuts</b>
ia: <b>Claves acceleratori</b>

en: Set the orientation of candidates in lookup table
ia: Configurar le orientation del tabula de cerca de candidatos

en: Candidates orientation:
ia: Orientation de candidatos:

en: Set the behavior of ibus how to show or hide language bar
ia: Configurar le comportamento de ibus super como monstrar o occultar le barra de lingua

en: Language panel position:
ia: Position del pannello de lingua:

en: Show input method's name on language bar when check the checkbox
ia: Monstar le nomine del methodo de ingresso sur le barra de lingua quando le quadrato de selection es marcate

en: Embed preedit text in application window
ia: Inserer le texto pre-editate in le fenestra de application

en: Embed the preedit text of input method in the application window
ia: Inserer le texto pre-editate del methodo de ingresso in le fenestra de application

en: Use custom font:
ia: Usar characteres personalisate:

en: <b>Font and Style</b>
ia: <b>Typo de characteres e stilo</b>

en: Add the selected input method into the enabled input methods
ia: Adder le methodo de ingresso seligite al methodos de ingresso active

en: _Remove
ia: _Remover

en: Remove the selected input method from the enabled input methods
ia: Remover le methodo de ingresso seligite del methodos de ingresso active

en: _Up
ia: _Supra

en: Move up the selected input method in the enabled input methods list
ia: Mover in alto le methodo de ingresso seligite in le lista de methodos de ingresso active

en: _Down
ia: _Infra

en: Move down the selected input method in the enabled input methods
ia: Mover in basso le methodo de ingresso seligite in le lista de methodos de ingresso

en: _About
ia: A _proposito

en: Show information of the selected input method
ia: Monstrar le information del methodo de ingresso seligite

en: _Preferences
ia: _Preferentias

en: Show setup of the selected input method
ia: Monstrar le configuration del methodo de ingresso seligite

en: <b>Keyboard Layout</b>
ia: <b>Disposition de claviero</b>

en: <b>Global input method settings</b>
ia: <b>Configuration del methodo de ingresso global</b>

en: Advanced
ia: Avantiate

en: Can't connect to IBus.
ia: Le connexion a IBus es impossibile.

en: List engine name only
ia: Monstrar solmente nomines de ingenios

en: language: %s
ia: lingua: %s

en: No engine is set.
ia: Necun ingenio es configurate.

en: Set global engine failed.
ia: Falta al configuration del ingenio global.

en: Get global engine failed.
ia: Falta al obtener le ingenio global.

en: Usage: %s COMMAND [OPTION...]
ia: Usage: %s COMMANDO [OPTION...]

en: Commands:
ia: Commandos:

en: %s is unknown command!
ia: %s es un commando incognite!

en: IBus is an intelligent input bus for Linux/Unix.
ia: IBus es un bus de ingresso intelligente pro Linux/Unix.

en: Preferences
ia: Preferentias

en: Restart
ia: Reinitiar

en: Quit
ia: Quitar
