IBus - en to sr@latin translation catalogue (35 entries)

en: Use custom font
sr@latin: Upotrebi prilagođeni font

en: Use custom font name for language panel
sr@latin: Koristi prilagođeni font za jezički panel

en: Custom font name for language panel
sr@latin: Naziv prilagođenog fonta za jezički panel

en: Other
sr@latin: Drugo

en: _Cancel
sr@latin: O_dustani

en: _OK
sr@latin: U _redu

en: About
sr@latin: O programu

en: _Close
sr@latin: _Zatvori

en: Select an input method
sr@latin: Izaberite metodu unosa

note: add button
en: _Add
sr@latin: _Dodaj

en: IBus Preferences
sr@latin: IBus postavke

en: Keyboard shortcuts
sr@latin: Prečice tastature

en: Key code:
sr@latin: Kod tastera:

en: Modifiers:
sr@latin: Modifikatori:

note: apply button
en: _Apply
sr@latin: _Primeni

note: delete button
en: _Delete
sr@latin: _Obriši

en: Please press a key (or a key combination).
    The dialog will be closed when the key is released.
sr@latin: Pritisnite taster (ili kombinaciju tastera).
    Prozorče će biti zatvoreno kada se taster otpusti.

en: Please press a key (or a key combination)
sr@latin: Pritisnite taster (ili kombinaciju tastera)

en: Select keyboard shortcut for %s
sr@latin: Izaberite prečicu tastature za %s

en: Next input method:
sr@latin: Sledeća metoda unosa:

en: Enable or disable:
sr@latin: Uključi ili isključi:

en: <b>Keyboard Shortcuts</b>
sr@latin: <b>Prečice tastature</b>

en: Candidates orientation:
sr@latin: Orijentacije kandidata:

en: <b>Font and Style</b>
sr@latin: <b>Font i stil</b>

en: General
sr@latin: Opšte

en: _Remove
sr@latin: _Ukloni

en: _Up
sr@latin: _Gore

en: _Down
sr@latin: _Dole

en: _About
sr@latin: _O programu

en: _Preferences
sr@latin: Pos_tavke

en: <b>Global input method settings</b>
sr@latin: Izaberite metodu unosa

en: IBus is an intelligent input bus for Linux/Unix.
sr@latin: IBus je inteligentna magistrala unosa za Linux/Unix.

en: Preferences
sr@latin: Postavke

en: Restart
sr@latin: Pokreni ponovo

en: Quit
sr@latin: Izađi
