icewm 1.2.7 - en to hu translation catalogue (477 entries)

en: Can't open the APM device %s
hu: Nem sikerült megnyitni a APM-eszközt: %s

en: Can't ioctl the APM device %s
hu: Nem sikerült az ioctl hívás az APM-eszközhöz: %s

en: Unknown format used by APM device %s (%d).
hu: Az APM eszköz ismeretlen formátumot használ: %s (%d).

en:  - Power
hu:  - Hálózati feszültség

en: P
hu: H

en:  - Charging
hu:  - Töltés alatt

en: C
hu: T

en:  - Full
hu:  - Feltöltve

en: power:	%s
hu: Töltés:	%s

en: CLOCK
hu: ÓRA

en: Date
hu: Dátum

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: _Disable
hu: _Letiltás

en: CPU %s Load: %3.2f %3.2f %3.2f, %u
hu: %s CPU terhelés: %3.2f %3.2f %3.2f, %u

en: 
    Ram (free): %5.3f (%.3f) G
hu: 
    RAM (szabad): %5.3f (%.3f) G

en: 
    Swap (free): %.3f (%.3f) G
hu: 
    Lapozófájl (szabad): %.3f (%.3f) G

en: 
    ACPI Temp:
hu: 
    ACPI-hőmérséklet:

en: 
    CPU Freq: %.3fGHz
hu: 
    CPU frekvenciája: %.3fGHz

en: Load:
hu: Terhelés:

en: 
    Ram (user): %5.3f (%.3f) G
hu: 
    RAM (felhasználó): %5.3f (%.3f) G

en: _Combine
hu: _Egyesítés

en: _Separate
hu: _Külön

en: %s exited with status %d.
hu: A(z) %s kilépett a következő állapottal: %d.

en: %s was killed by signal %d.
hu: A(z) %s programot leállította a(z) %d jel.

en: rules:
hu: szabályok:

en: model:
hu: modell:

en: layout:
hu: elrendezés:

en: options:
hu: opciók:

en: Keyboard
hu: Billentyűzet

en: Invalid mailbox protocol: "%s"
hu: Érvénytelen levelesláda protokoll: "%s"

en: Invalid mailbox path: "%s"
hu: Érvénytelen levelesláda elérési útvonal: "%s"

en: DNS name lookup failed for %s
hu: Nem sikerült a(z) %s DNS-névkeresése

en: Invalid mailbox port: "%s"
hu: Érvénytelen a levelesláda portja: "%s"

en: Could not connect to %s: %s
hu: Sikertelen kapcsolódás: %s, %s

en: Failed to find %s command
hu: A(z) %s parancs nem található

en: Failed to execute %s
hu: Nem sikerült a(z) %s végrehajtása

en: Write to socket failed: %s
hu: Nem sikerült írni a szoftvercsatornába: %s

en: Using MailBox "%s"
hu: Használt postafiók: "%s"

en: Suspended
hu: Felfüggesztve

en: Error checking mailbox.
hu: Hiba történt a postafiók ellenőrzésekor.

en: %ld mail message, %ld unread.
hu: %ld üzenet, %ld olvasatlan.

en: %ld mail messages, %ld unread.
hu: %ld üzenet, %ld olvasatlan.

en: %ld mail message.
hu: %ld üzenet.

en: %ld mail messages.
hu: %ld üzenet.

en: MAIL
hu: E-MAIL

en: _Check
hu: _Ellenőrzés

en: _Suspend
hu: _Felfüggesztés

en: bytes
hu: bájt

en: Memory Total:
hu: Összes memória:

en: Free:
hu: Szabad:

en: Cached:
hu: Gyorsítótárazott:

en: Buffers:
hu: Pufferek:

en: User:
hu: Felhasználó:

en: MEM
hu: MEMÓRIA

en: Interface %s:
      Current rate (in/out):	%li %s/%li %s
      Current average (in/out):	%lli %s/%lli %s
      Transferred (in/out):	%lli %s/%lli %s
      Online time:	%ld:%02ld:%02ld%s%s
hu: Felület: %s
      Aktuális átvitel (be/ki):	%li %s/%li %s
      Átlagos átvitel (be/ki):	%lli %s/%lli %s
      Összforgalom (be/ki):	%lli %s/%lli %s
      Online idő:	%ld:%02ld:%02ld%s%s

en: disconnected
hu: szétkapcsolva

en: down
hu: le

en: NET
hu: HÁLÓZAT

en: Workspace:
hu: Munkaterület:

en: Tabs
hu: Fülek

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: An audio application
en: Audio
hu: Hang

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tool to manage printers
en: Printing
hu: Nyomtatás

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Settings applications
en: Settings
hu: Beállítások

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tool to manage hardware components, like sound cards, video cards or printers
en: HardwareSettings
hu: Hardverbeállítások

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tool to manage compressed data/archives
en: Compression
hu: Tömörítés

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tool to archive/backup data
en: Archiving
hu: Archiválás

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Small utility application, "Accessories"
en: Utility
hu: Segédprogram

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A dictionary
en: Dictionary
hu: Szótár

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A text tool utility
en: TextTools
hu: Szövegeszközök

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A file manager
en: FileManager
hu: Fájlkezelő

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A file tool utility
en: FileTools
hu: Fájleszközök

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: System application, "System Tools" such as say a log viewer or network monitor
en: System
hu: Rendszer

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application for presenting, creating, or processing multimedia (audio/video)
en: AudioVideo
hu: Hang és videó

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Just a mixer
en: Mixer
hu: Keverő

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Numerical analysis software
en: NumericalAnalysis
hu: Numerikus elemzés

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Math software
en: Math
hu: Matematika

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Educational software
en: Education
hu: Oktatás

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Scientific software
en: Science
hu: Tudomány

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Optical character recognition application
en: OCR
hu: Karakterfelismerés

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Tool to scan a file/text
en: Scanning
hu: Lapolvasás

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application for viewing, creating, or processing graphics
en: Graphics
hu: Grafika

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Parallel computing software
en: ParallelComputing
hu: Párhuzamos számítás

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Computer Science software
en: ComputerScience
hu: Informatika

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application for viewing, creating, or processing raster (bitmap) graphics
en: RasterGraphics
hu: Rasztergrafika

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: 2D based graphical application
en: 2DGraphics
hu: 2D grafika

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A sequencer
en: Sequencer
hu: Szekvenszer

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A TV application
en: TV
hu: Televízió

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A video application
en: Video
hu: Videó

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tuner
en: Tuner
hu: Hangoló

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application for viewing, creating, or processing vector graphics
en: VectorGraphics
hu: Vektorgrafika

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application for viewing, creating, or processing 3-D graphics
en: 3DGraphics
hu: 3D grafika

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Accessibility
en: Accessibility
hu: Kisegítő lehetőségek

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: An action game
en: ActionGame
hu: Akciójáték

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A game
en: Game
hu: Játék

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application handles adult or explicit material
en: Adult
hu: Felnőtt

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Adventure style game
en: AdventureGame
hu: Kalandjáték

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A simple amusement
en: Amusement
hu: Szórakozás

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Arcade style game
en: ArcadeGame
hu: Ügyességi játék

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Software to teach arts
en: Art
hu: Művészet

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Astronomy software
en: Astronomy
hu: Asztronómia

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application to edit audio/video files
en: AudioVideoEditing
hu: Hang- és videoszerkesztés

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Biology software
en: Biology
hu: Biológia

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Falling blocks game
en: BlocksGame
hu: Téglás játék

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A board game
en: BoardGame
hu: Táblás játék

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tool to build applications
en: Building
hu: Építés

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: An application for development
en: Development
hu: Fejlesztés

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A calculator
en: Calculator
hu: Számológép

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Calendar application
en: Calendar
hu: Naptár

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: An office type application
en: Office
hu: Iroda

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A card game
en: CardGame
hu: Kártyajáték

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Chart application
en: Chart
hu: Diagram

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A chat client
en: Chat
hu: Csevegés

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Network application such as a web browser
en: Network
hu: Hálózat

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Chemistry software
en: Chemistry
hu: Kémia

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A clock application/applet
en: Clock
hu: Óra

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside:
en: Construction
hu: Tervezés

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: E.g. an address book
en: ContactManagement
hu: Kapcsolatkezelés

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Important application, core to the desktop such as a file manager or a help browser
en: Core
hu: Alap

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Data visualization software
en: DataVisualization
hu: Adatmegjelenítés

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application to manage a database
en: Database
hu: Adatbázis

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tool to debug applications
en: Debugger
hu: Hibakereső

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Configuration tool for the GUI
en: DesktopSettings
hu: Asztalbeállítások

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A dial-up program
en: Dialup
hu: Telefonos

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application to burn a disc
en: DiscBurning
hu: Lemezírás

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Help or documentation
en: Documentation
hu: Dokumentáció

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Economy software
en: Economy
hu: Gazdaság

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Electricity software
en: Electricity
hu: Elektromosság

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Electronics software, e.g. a circuit designer
en: Electronics
hu: Elektronika

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Email application
en: Email
hu: E-mail

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Emulator of another platform, such as a DOS emulator
en: Emulator
hu: Emulátor

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Engineering software, e.g. CAD programs
en: Engineering
hu: Mérnöki tervezés

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: RSS, podcast and other subscription based contents
en: Feed
hu: Hírcsatorna

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Tools like FTP or P2P programs
en: FileTransfer
hu: Fájlátvitel

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A file system tool
en: Filesystem
hu: Fájlrendszer

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application to manage your finance
en: Finance
hu: Pénzügy

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A flowchart application
en: FlowChart
hu: Folyamatábra

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A GUI designer application
en: GUIDesigner
hu: GUI-tervező

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Geography software
en: Geography
hu: Földrajz

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Geology software
en: Geology
hu: Geológia

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Geoscience software, GIS
en: Geoscience
hu: Földtudomány

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: HAM radio software
en: HamRadio
hu: Amatőr rádiózás

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: History software
en: History
hu: Történelem

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Software for philosophy, psychology and other humanities
en: Humanities
hu: Humán tudományok

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: IDE application
en: IDE
hu: Fejlesztőkörnyezet

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: An IRC client
en: IRCClient
hu: IRC-ügyfél

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Image Processing software
en: ImageProcessing
hu: Képfeldolgozás

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: An instant messaging client
en: InstantMessaging
hu: Azonnali üzenetek

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A game for kids
en: KidsGame
hu: Gyerekjáték

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Software to learn foreign languages
en: Languages
hu: Nyelvek

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Literature software
en: Literature
hu: Irodalom

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Logic games like puzzles, etc
en: LogicGame
hu: Logikai játék

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Software for viewing maps, navigation, mapping, GPS
en: Maps
hu: Térképek

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Medical software
en: MedicalSoftware
hu: Egészségügyi szoftver

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Musical software
en: Music
hu: Zene

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A news reader or a news ticker
en: News
hu: Hírek

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A package manager application
en: PackageManager
hu: Csomagkezelő

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Camera tools, etc.
en: Photography
hu: Fényképezés

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Physics software
en: Physics
hu: Fizika

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application to play audio/video files
en: Player
hu: Lejátszó

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Presentation software
en: Presentation
hu: Bemutató

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A profiling tool
en: Profiling
hu: Profilkészítés

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Project management application
en: ProjectManagement
hu: Projektkezelés

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Desktop Publishing applications and Color Management tools
en: Publishing
hu: Közzététel

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application to record audio/video files
en: Recorder
hu: Felvevő

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tool to remotely manage your PC
en: RemoteAccess
hu: Távoli hozzáférés

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Applications like cvs or subversion
en: RevisionControl
hu: Verzió-kezelés

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Robotics software
en: Robotics
hu: Robotika

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A role playing game
en: RolePlaying
hu: Szerepjáték

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A security tool
en: Security
hu: Biztonság

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A shooter game
en: Shooter
hu: Lövöldözős játék

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A simulation game
en: Simulation
hu: Szimuláció

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Religious and spiritual software, theology
en: Spirituality
hu: Szellemiség

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Sports software
en: Sports
hu: Sport

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A sports game
en: SportsGame
hu: Sportjáték

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A spreadsheet
en: Spreadsheet
hu: Táblázatkezelés

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A strategy game
en: StrategyGame
hu: Stratégiai játék

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Telephony via PC
en: Telephony
hu: Telefonos szolgáltatások

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Telephony tools, to dial a number, manage PBX, ...
en: TelephonyTools
hu: Telefonos eszközök

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A terminal emulator application
en: TerminalEmulator
hu: Terminálemulátor

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A text editor
en: TextEditor
hu: Szövegfájl szerkesztő

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A translation tool
en: Translation
hu: Fordítás

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Video Conference software
en: VideoConference
hu: Videokonferencia

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Tool to view e.g. a graphic or pdf file
en: Viewer
hu: Megjelenítő

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A web browser
en: WebBrowser
hu: Böngésző

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tool for web developers
en: WebDevelopment
hu: Webfejlesztés

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A word processor
en: WordProcessor
hu: Szövegszerkesztő

en: Back
hu: Vissza

en: Alt+Left
hu: Alt+Bal

en: Forward
hu: Előre

en: Alt+Right
hu: Alt+Jobb

en: Previous
hu: Előző

en: Next
hu: Következő

en: Contents
hu: Tartalom

en: Find...
hu: Keresés...

en: Find next
hu: Következő keresése

en: Open in Browser
hu: Megnyitás böngészőben

en: Reload
hu: Újratöltés

en: Close
hu: Bezárás

en: FAQ
hu: GYIK

en: Manual
hu: Kézikönyv

en: Support
hu: Terméktámogatás

en: Theme Howto
hu: Téma útmutató

en: Website
hu: Weboldal

en: Unsupported protocol.
hu: Nem támogatott protokoll.

en: Invalid path: %s
hu: Érvénytelen útvonal: %s

en: Path does not refer to a file.
hu: Az elérési út nem fájlra hivatkozik.

en: Failed to open file for reading.
hu: Nem sikerült megnyitni a fájlt olvasáshoz.

en: Failed to create a temporary file
hu: Nem sikerült létrehozni egy ideiglenes fájlt

en: Failed to execute system(%s) (%d)
hu: Nem sikerült végrehajtani a rendszerparancsot (%s) (%d)

en: Failed to decompress %s
hu: Nem sikerült a(z) %s kibontása

en: Could not locate curl or wget in PATH
hu: Nem sikerült megtalálni a curl vagy a wget programot a PATH könyvtáraiban

en: Unsafe characters in URL
hu: Az URL nem biztonságos karaktereket tartalmaz

en: Usage: %s [OPTIONS] [ FILENAME | URL ]
    
    IceHelp is a very simple HTML browser for the IceWM window manager.
    It can display a HTML document from file, or browse a website.
    It remembers visited pages in a history, which is navigable
    by key bindings and a context menu (right mouse click).
    It neither supports rendering of images nor JavaScript.
    If no file or URL is given it will display the IceWM Manual
    from %s.
    
    Options:
      -d, --display=NAME  NAME of the X server to use.
      --sync              Synchronize X11 commands.
    
      -B                  Display the IceWM icewmbg manpage.
      -b, --bugs          Display the IceWM bug reports (primitively).
      -f, --faq           Display the IceWM FAQ and Howto.
      -g                  Display the IceWM Github website.
      -i, --icewm         Display the IceWM icewm manpage.
      -m, --manual        Display the IceWM Manual (default).
      -s                  Display the IceWM icesound manpage.
      -t, --theme         Display the IceWM themes Howto.
      -w, --website       Display the IceWM website.
    
      -V, --version       Prints version information and exits.
      -h, --help          Prints this usage screen and exits.
    
    Environment variables:
      DISPLAY=NAME        Name of the X server to use.
    
    To report bugs, support requests, comments please visit:
    %s
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓK] [ FÁJLNÉV| URL ]
    
    Az IceHelp egy nagyon egyszerű HTML-böngésző az IceWM ablakkezelőhöz.
    HTML fájlt tud megjeleníteni, vagy webhely böngészésére használható.
    Megjegyzi a felkeresett webhelyek listáját, amelyben billentyűkkel
    és helyi menüvel (jobb egérgomb) lehet navigálni.
    Nem támogatja a képmegjelenítést és a JavaScriptet.
    Ha nincs megadva fájl vagy URL, az IceWM útmutatóját jeleníti meg
    innen: %s.
    
    Kapcsolók:
      -d, --display=NÉV  A használandó X-kiszolgáló neve.
      --sync              X11 parancsok szinkronizálása.
    
      -B                  Az IceWM icewmbg útmutatójának megjelenítése.
      -b, --bugs          Az IceWM hibajelentéseinek megjelenítése (egyszerű forma).
      -f, --faq           Az IceWM GYIK megjelenítése.
      -g                  Az IceWM Github webhely megjelenítése.
      -i, --icewm         Az IceWM icewm útmutatójának megjelenítése.
      -m, --manual        Az IceWM útmutatójának megjelenítése (alapértelmezett).
      -s                  Az IceWM icesound útmutatójának megjelenítése.
      -t, --theme         Az IceWM témáira vonatkozó útmutató megjelenítése.
      -w, --website       Az IceWM webhely megjelenítése.
    
      -V, --version       Megjeleníti a verzióadatokat, és kilép.
      -h, --help          Megjeleníti ezt a használati képernyőt, és kilép.
    
    Környezeti változók:
      DISPLAY=NÉV        A használandó X-kiszolgáló neve.
    
    Hibák bejelentéséhez, segítségért, megjegyzések küldéséhez látogasson el ide:
    %s

en: Ignoring option '%s'
hu: '%s' beállítás figyelmen kívül hagyása

en: List View
hu: Listanézet

en: Icon View
hu: Ikonnézet

en: Open
hu: Megnyitás

en: Undo
hu: Visszavonás

en: New
hu: Új

en: Restart
hu: Újraindítás

en: For help please consult the man page icesh(1).
hu: Segítségért nézze meg az icesh(1) man oldalát.

en: Named symbols of the domain `%s' (numeric range: %ld-%ld):
hu: Névvel rendelkező szimbólumok a "%s" tartományból (numerikus tartomány: %ld-%ld):

en: Workspace out of range: %ld
hu: Tartományon kívüli munkaterület: %ld

en: Invalid workspace name: `%s'
hu: Érvénytelen munkaterület név: "%s"

en: GNOME window layer
hu: GNOME ablakréteg

en: IceWM tray option
hu: IceWM panel tulajdonságok

en: Gravity symbols
hu: Gravitációs szimbólumok

en: Motif functions
hu: Motívum funkciók

en: Motif decorations
hu: Motívum dekorációk

en: EWMH window state
hu: EWMH ablakállapot

en: workspace #%d: `%s'
hu: Munkaterület száma: %d: "%s"

en: Invalid state: `%s'.
hu: Érvénytelen állapot: "%s".

en: Invalid argument: `%s'
hu: Érvénytelen argumentum: "%s"

en: Cannot get geometry of window 0x%lx
hu: Nem sikerült az ablak geometriájának beolvasása: 0x%lx

en: Invalid Xinerama: `%s'.
hu: Érvénytelen Xinerama: "%s".

en: Unable to write to %s
hu: Nem lehet írni a következőre: %s

en: Action `%s' requires at least %d arguments.
hu: A(z) `%s' művelet legalább %d argumentumot vár.

en: Invalid expression: `%s'
hu: Érvénytelen kifejezés: "%s"

en: Can't open display: %s. X must be running and $DISPLAY set.
hu: Nem lehet megnyitni a %s képernyőt. Az X-nek futnia kell és a $DISPLAY értékét be kell állítani.

en: Unexpected: `%s'.
hu: Váratlan: `%s'.

en: No windows found.
hu: Nem található ablak.

en: No actions specified.
hu: Nincs megadott művelet.

en: Invalid window identifier: `%s'
hu: Érvénytelen ablak azonosító: "%s"

en: Invalid PID: `%s'
hu: Érvénytelen PID: "%s"

en: Invalid layer: `%s'.
hu: Érvénytelen réteg: "%s".

en: Unknown action: `%s'
hu: Ismeretlen művelet: "%s"

en: Socket error: %d
hu: Socket hiba: %d

en:   -c, --config=FILE   Let IceWM load preferences from FILE.
      -t, --theme=FILE    Let IceWM load the theme from FILE.
    
      -d, --display=NAME  Use NAME to connect to the X server.
      -a, --alpha         Use a 32-bit visual for translucency.
      --sync              Synchronize communication with X11 server.
    
      -i, --icewm=FILE    Use FILE as the IceWM window manager.
      -o, --output=FILE   Redirect all output to FILE.
    
      -b, --nobg          Do not start icewmbg.
      -n, --notray        Do not start icewmtray.
      -s, --sound         Also start icesound.
hu:   -c, --config=FÁJL   Az IceWM töltse be a beállításokat a FÁJL-ból.
      -t, --theme=FÁJL    Az IceWM töltse be a témát a FÁJL-ból.
    
      -d, --display=NÉV  A NÉV használata az X-kiszolgálóhoz való csatlakozáshoz.
      -a, --alpha         32-bites megjelenítés használat az áttetszőséghez.
      --sync              Az X11 kiszolgálóval folytatott kommunikáció szinkronizálása.
    
      -i, --icewm=FÁJL    A FÁJL használata IceWM ablakkezelőként.
      -o, --output=FILE   Az összes kimenet átirányítása a FÁJL-ba.
    
      -b, --nobg          Ne indítsa el az icewmbg programot.
      -n, --notray        Ne indítsa el az icewmtray programot.
      -s, --sound         Indítsa el az icesound programot is.

en: 
    Debugging options:
      -v, --valgrind      Let "/usr/bin/valgrind" run icewm.
                          Thoroughly examines the execution of icewm.
      -g, --catchsegv     Let "/usr/bin/catchsegv" run icewm.
                          Gives a backtrace if icewm segfaults.
hu: 
    Hibakeresési kapcsolók:
      -v, --valgrind      Az icewm futtatása a "/usr/bin/valgrind" segítségével.
                          Alaposan megvizsgálja az icewm végrehajtását.
      -g, --catchsegv     Az icewm futtatása a  "/usr/bin/catchsegv" segítségével.
                          Futási nyomkövetést mutat, az icewm lefagyása esetén.

en: Unknown option '%s'
hu: Ismeretlen kapcsoló: '%s 1'

en: restart %s.
hu: %s újraindítása.

en:  IceWM crashed for the second time in 10 seconds. 
     Do you wish to:
    
    	1: Restart IceWM?
    	2: Abort this session?
    	3: Run a terminal?
hu:  Az IceWM másodszor omlott össze 10 másodperc alatt. 
     Mit szeretne tenni?
    
    	1: Újraindítja az IceWM programot?
    	2: Megszakítja ezt a munkamenetet?
    	3: Elindít egy terminált?

en: IceWM crash response
hu: IceWM összeomlási válasza

en: Playing sample #%d (%s)
hu: #%d minta lejátszása (%s)

en: %s: Invalid number of channels
hu: %s: A csatornák száma érvénytelen

en: Could not set OSS channels
hu: Nem sikerült beállítani az OSS-csatornákat

en: Could not sync OSS
hu: Nem sikerült az OSS szinkronizálása

en: OSS write failed
hu: Nem sikerült az OSS írása

en: OSS incomplete write (%d/%d)
hu: Nem teljes írás az OSS-en (%d/%d)

en: Could not post OSS
hu: Nem sikerült az OSS küldése

en: Could not open OSS device %s
hu: Nem sikerült megnyitni a(z) %s OSS-eszközt

en: Could not set OSS stereo
hu: Nem sikerült a sztereó OSS beállítása

en: Could not reset OSS DSP
hu: Nem sikerült az OSS DSP visszaállítása

en: Could not set OSS format
hu: Nem sikerült az OSS formátum beállítása

en: ao_open_live failed with %d
hu: Nem sikerült az ao_open_live végrehajtása, hiba: %d

en: ao_play failed
hu: Nem sikerült az ao_play végrehajtása

en: Unrecognized option: %s
hu: Ismeretlen beállítás: %s

en: Unrecognized argument: %s
hu: Ismeretlen argumentum: %s

en: Usage: %s [OPTION]...
    
    Plays audio files on GUI events raised by IceWM.
    The currently configured sound interfaces are: %s.
    Icesound will choose the first of these which is usable.
    
    Options:
    
     -d, --display=DISPLAY   X11 display used by IceWM (default: $DISPLAY).
    
     -s, --sample-dir=DIR    Specifies a directory with sound files.
                             Default is $HOME/.config/icewm/sounds.
    
     -i, --interface=LIST    Specifies audio output interfaces. One or more of:
                             %s separated by commas.
    
     -D, --device=DEVICE     Backwards compatibility only: the default device. 
                             Please prefer one of the -A/-O/-S options.
    
     -O, --oss=DEVICE        Specifies the OSS device (default: "%s").
    
     -A, --alsa=DEVICE       Specifies the ALSA device (default: "%s").
    
     -z, --snooze=millisecs  Specifies the snooze interval between sound events
                             in milliseconds. Default is 500 milliseconds.
    
     -p, --play=sound        Plays the given sound (name or number) and exits.
    
     -l, --list-files        Lists the available sound file paths and exits.
    
         --list-sounds       Lists the supported sound filenames and exits.
    
         --list-interfaces   Lists the supported audio interfaces and exits.
    
     -v, --verbose           Be verbose and print out each sound event.
    
     -V, --version           Prints version information and exits.
    
     -h, --help              Prints this help screen and exits.
    
    Return values:
    
      0    Success.
      1    General error.
      2    Command line error.
      3    Subsystems error (ie cannot connect to server).
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]...
    
    Hangfájlokat játszik le az IceWM által létrehozott GUI-eseményekhez.
    A jelenleg konfigurált hangcsatolók a következők: %s.
    Az Icesound az első használhatót választja ezek közül.
    
    Kapcsolók:
    
     -d, --display=KIJELZŐ   Az IceWM által használt X11 kijelző (alapérték: $DISPLAY).
    
     -s, --sample-dir=KÖNYVTÁR    Megadja a hangfájlokat tartalmazó könyvtárat.
                             Alapérték: $HOME/.config/icewm/sounds.
    
     -i, --interface=LISTA    Megadja a hangkimeneti felületeket. Egy vagy több a következők közül:
                             %s vesszővel elválasztva.
    
     -D, --device=ESZKÖZ     Csak visszamenőleges kompatibilitáshoz: az alapértelmezett eszköz. 
                             Válasszon egyet az -A/-O/-S kapcsolók közül.
    
     -O, --oss=ESZKÖZ        Megadja az OSS-eszközt (alapérték: "%s").
    
     -A, --alsa=ESZKÖZ       Megadja az ALSA-eszközt (alapérték: "%s").
    
     -z, --snooze=milliszekundum  Megadja a hangesemények közötti késleltetési időközt
                             milliszekundumban. Az alapérték 500 milliszekundum.
    
     -p, --play=hang   Lejátssza a megadott hangot (név vagy szám), és kilép.
    
     -l, --list-files        Megjeleníti az elérhető hangfájlok elérési útjait, és kilép.
    
         --list-sounds       Megjeleníti a támogatott hangfájlneveket, és kilép.
    
         --list-interfaces   Megjeleníti a támogatott hangcsatolókat, és kilép.
    
     -v, --verbose           Részletes mód, minden hangesemény megjelenítése.
    
     -V, --version           Megjeleníti a verzióinformációt, és kilép.
    
     -h, --help              Megjeleníti ezt a súgóképernyőt, és kilép.
    
    Visszaadott értékek:
    
      0    Sikeres.
      1    Általános hiba.
      2    Parancssori hiba.
      3    Alrendszerhiba (pl. nem lehet csatlakozni a kiszolgálóhoz).

en: No audio for %s
hu: %s - nincs hang

en: Could not get GUI event property
hu: Nem sikerült lekérni a GUI-esemény tulajdonságát

en: Received invalid GUI event %d
hu: A fogadott GUI-esemény érvénytelen: %d

en: Received GUI event %s
hu: Fogadott GUI-esemény: %s

en: Too quick; ignoring %s.
hu: Túl gyors, a(z) %s figyelmen kívül hagyva.

en: Support for the %s interface not compiled.
hu: A %s eszköz támogatása nincs befordítva a programba.

en: Unsupported interface: %s.
hu: Nem támogatott eszköz: %s.

en: Using %s audio.
hu: %s hang használata.

en: Failed to connect to audio interfaces %s.
hu: Nem sikerült csatlakozni a hangillesztőkhöz: %s.

en: Received signal %s: Terminating...
hu: %s jel érkezett: Megszakítás...

en:   -n, --notify        Notify parent process by sending signal USR1.
      --display=NAME      Use NAME to connect to the X server.
      --sync              Synchronize communication with X11 server.
    
      -c, --config=FILE   Load preferences from FILE.
      -t, --theme=FILE    Load the theme from FILE.
hu:   -n, --notify        A szülőfolyamat értesítése az USR1 jel küldésével.
      --display=NÉV      A NÉV használata az X-kiszolgálóhoz való csatlakozáshoz.
      --sync              Az X11 kiszolgálóval folytatott kommunikáció szinkronizálása.
    
      -c, --config=FÁJL   Beállítások betöltése a FÁJL-ból.
      -t, --theme=FÁJL    Téma betöltése a FÁJL-ból.

en: Hex View
hu: Hexa nézet

en: Expand Tabs
hu: Tabok kifejtése

en: Wrap Lines
hu: Sortörés

en: Failed to load image '%s'.
hu: Nem sikerült a(z) '%s' kép betöltése.

en: Usage: icewmbg [OPTIONS]
    Where multiple values can be given they are separated by commas.
    When image is a directory then all images from that directory are used.
    
    Options:
      -p, --replace        Replace an existing icewmbg.
      -q, --quit           Tell the running icewmbg to quit.
      -r, --restart        Tell the running icewmbg to restart itself.
      -u, --shuffle        Shuffle/reshuffle the list of background images.
    
      -c, --config=FILE    Load preferences from FILE.
      -t, --theme=NAME     Load the theme with name NAME.
    
      -i, --image=FILE(S)  Load background image(s) from FILE(S).
      -k, --color=NAME(S)  Use background color(s) from NAME(S).
    
      -s, --semis=FILE(S)  Load transparency image(s) from FILE(S).
      -x, --trans=NAME(S)  Use transparency color(s) from NAME(S).
    
      -e, --center=0/1     Disable/Enable centering background.
      -a, --scaled=0/1     Disable/Enable scaling background.
      -m, --multi=0/1      Disable/Enable multihead background.
      -y, --cycle=SECONDS  Cycle backgrounds every SECONDS.
    
      --display=NAME       Use NAME to connect to the X server.
      --sync               Synchronize communication with X11 server.
    
      -h, --help           Print this usage screen and exit.
      -V, --version        Prints version information and exits.
    
    Loads desktop background according to preferences file:
     DesktopBackgroundCenter  - Display desktop background centered
     DesktopBackgroundScaled  - Display desktop background scaled
     DesktopBackgroundColor   - Desktop background color(s)
     DesktopBackgroundImage   - Desktop background image(s)
     ShuffleBackgroundImages  - Shuffle the list of background images
     SupportSemitransparency  - Support for semitransparent terminals
     DesktopTransparencyColor - Semitransparency background color(s)
     DesktopTransparencyImage - Semitransparency background image(s)
     DesktopBackgroundMultihead - One background over all monitors
     CycleBackgroundsPeriod   - Seconds between cycling over backgrounds
    
     center:0 scaled:0 = tiled
     center:1 scaled:0 = centered
     center:1 scaled:1 = fill one dimension and keep aspect ratio
     center:0 scaled:1 = fill both dimensions and keep aspect ratio
hu: Használat: icewmbg [KAPCSOLÓK]
    Ha valamelyik kapcsolónál több értéket lehet megadni, akkor az értékeket vesszővel kell elválasztani.
    Ha a kép egy könyvtár, akkor az adott könyvtárban található összes kép használva lesz.
    
    Kapcsolók:
      -p, --replace        Meglévő icewmbg lecserélése.
      -q, --quit           A futó icewmbg utasítása a kilépésre.
      -r, --restart        A futó icewmbg utasítása saját maga újraindítására.
      -u, --shuffle        Háttérképek listájának keverése/újrakeverése.
    
      -c, --config=FÁJL    Beállítások betöltése a FÁJL-ból.
      -t, --theme=NÉV     A NÉV nevű téma betöltése.
    
      -i, --image=FÁJLOK  Háttérképek betöltése a FÁJLOK-ból.
      -k, --color=NEVEK  Háttérszínek használata a NEVEK-ből.
    
      -s, --semis=FÁJLOK  Átlátszó képek betöltése a FÁJLOK-ból.
      -x, --trans=NEVEK  Átlátszó színek használata a NEVEK-ből.
    
      -e, --center=0/1     Háttér középre igazításának letiltása/engedélyezése.
      -a, --scaled=0/1     Háttér méretezésének letiltása/engedélyezése.
      -m, --multi=0/1      Többmonitoros háttér letiltása/engedélyezése.
      -y, --cycle=MÁSODPERC  Hátterek váltása a megadott másodperc elteltével.
    
      --display=NÉV       A NÉV használata az X-kiszolgálóhoz való csatlakozáshoz.
      --sync               Az X11 kiszolgálóval folytatott kommunikáció szinkronizálása.
    
      -h, --help           Megjeleníti ezt a használati képernyőt, és kilép.
      -V, --version        Megjeleníti a verzióinformációt, és kilép.
    
    Betölti az asztali hátteret a beállításfájlnak megfelelően:
     DesktopBackgroundCenter  - Asztali háttér megjelenítése középre igazítva
     DesktopBackgroundScaled  - Asztali háttér megjelenítése méretezve
     DesktopBackgroundColor   - Asztali háttér színe(i)
     DesktopBackgroundImage   - Asztali háttér képe(i)
     ShuffleBackgroundImages  - Háttérképek listájának keverése
     SupportSemitransparency  - Félig átlátszó terminálok támogatása
     DesktopTransparencyColor - Félig átlátszó háttérszín(ek)
     DesktopTransparencyImage - Félig átlátszó háttérkép(ek)
     DesktopBackgroundMultihead - Egy háttér minden monitoron
     CycleBackgroundsPeriod   - Másodpercek a hátterek váltása között
    
     center:0 scaled:0 = mozaik
     center:1 scaled:0 = középre
     center:1 scaled:1 = kitöltés egyik méretre és a méretarány megőrzése
     center:0 scaled:1 = kitöltés mindkét méretre és a méretarány megőrzése

en: Unrecognized option '%s'.
hu: Ismeretlen kapcsoló: '%s'.

en: Cannot start, because another icewmbg is still running.
hu: Nem lehet elindítani, mert egy másik icewmbg még fut.

en: Usage: icewmhint class.instance option arg
hu: Használat: icewmhint osztály.példány kapcsoló argumentum

en: Out of memory (len=%d).
hu: Elfogyott a memória (hossz=%d).

en: Warning:
hu: Figyelmeztetés:

en: Usage: %s [OPTIONS]
    Options:
    %s
      -C, --copying       Prints license information and exits.
      -V, --version       Prints version information and exits.
      -h, --help          Prints this usage screen and exits.
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓK]
    Kapcsolók:
    %s
      -C, --copying       Megjeleníti a licencinformációt, és kilép.
      -V, --version       Megjeleníti a verzióinformációt, és kilép.
      -h, --help          Megjeleníti ezt a használati képernyőt, és kilép.

en: Unknown direction in move/resize request: %d
hu: Ismeretlen irány az áthelyezés/átméretezés kérésnél: %d

en: Unable to create directory %s
hu: Nem sikerült a könyvtár létrehozása: %s

en: Theme:
hu: Téma:

en: Theme Description:
hu: Téma leírása:

en: Theme Author:
hu: Téma szerzője:

en: CodeSet:
hu: Kódkészlet:

en: Language:
hu: Nyelv:

en: DoubleBuffer
hu: Dupla-puffer

en: AlphaBlending
hu: Alfa-összemosás

en: Renderer:
hu: Megjelenítő:

en: icewm - About
hu: IceWM - Névjegy

en: A window manager is already running, use --replace to replace it
hu: Egy másik ablakkezelő már fut, lecseréléséhez használja a --replace beállítást

en: Failed to become the owner of the %s selection
hu: Nem sikerült a(z) %s választás tulajdonosakénti beállítás

en: Waiting to replace the old window manager
hu: Várakozás a régi ablakkezelő lecserélésére

en: done.
hu: Kész.

en: _Logout
hu: _Kilépés

en: _Cancel logout
hu: _Kilépés megszakítása

en: Lock _Workstation
hu: Munkaállomás le_zárása

en: Re_boot
hu: Ú_jraindítás

en: Shut_down
hu: _Kikapcsolás

en: _Sleep mode
hu: _Alvó mód

en: Restart _Icewm
hu: Az _IceWM újraindítása

en: Restart _Xterm
hu: Az _Xterm újraindítása

en: _Menu
hu: _Menü

en: _Above Dock
hu: Dokk _felett

en: _Dock
hu: _Dokk

en: _OnTop
hu: _Elöl

en: _Normal
hu: _Normál

en: _Below
hu: _Hátul

en: D_esktop
hu: _Asztal

en: Move to New _Window
hu: Áthelyezés _új ablakba

en: Left Half
hu: Bal oldalra

en: Right Half
hu: Jobb oldalra

en: Top Half
hu: Felső félképernyő

en: Bottom Half
hu: Alsó félképernyő

en: Top Left
hu: Felül balra

en: Top Right
hu: Felül jobbra

en: Bottom Left
hu: Lent balra

en: Bottom Right
hu: Lent jobbra

en: Center
hu: Középre

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: T_ile Horizontally
hu: _Vízszintes mozaik

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: Tile _Vertically
hu: _Függőleges mozaik

en: _Restore
hu: _Visszaállítás

en: _Move
hu: _Mozgatás

en: _Size
hu: Mé_retezés

en: Mi_nimize
hu: Mi_nimalizálás

en: Ma_ximize
hu: Ma_ximalizálás

en: Maximize_Vert
hu: Maximalizálás _függőlegesen

en: MaximizeHori_z
hu: Maximalizálás víz_szintesen

en: _Fullscreen
hu: _Teljes képernyő

en: _Hide
hu: Elre_jtés

en: Roll_up
hu: Fel_görgetés

en: R_aise
hu: _Előrehozás

en: _Lower
hu: _Hátra küldés

en: La_yer
hu: R_éteg

en: Tile
hu: E_lrendezés

en: Move _To
hu: Áthelye_zés másik munkaterületre

en: Occupy _All
hu: Megjelenés minden mun_katerületen

en: Limit _Workarea
hu: _Munkaterület korlátozása

en: Tray _icon
hu: Panel_ikon

en: R_ename title
hu: Cím szerkesztés_e

en: _Close
hu: _Bezárás

en: _Kill Client
hu: _Kliens lelövése

en: _Window list
hu: Ablak_lista

en: Another window manager already running, exiting...
hu: Egy másik ablakkezelő már fut, kilépés...

en: Could not restart: %s
    Does $PATH lead to %s?
hu: Nem lehet újraindítani: %s
    %s elérhető a $PATH útvonalaiban?

en: Confirm Restart as Terminal
hu: Terminálként való újraindítás jóváhagyása

en: Unmanage all applications and restart
    as a terminal. Proceed?
hu: Minden alkalmazás elengedése és újraindítás
    terminálként. Folytatja?

en: <none>
hu: <nincs>

en:   --client-id=ID      Client id to use when contacting session manager.
hu:   --client-id=ID      A munkamenet-kezelőhöz való csatlakozáskor használandó ügyfélazonosító.

en: 
      --debug             Print generic debug messages.
      --debug-z           Print debug messages regarding window stacking.
hu: 
      --debug             Általános hibakeresési üzenetek nyomtatása.
      --debug-z           Ablaksorrenddel kapcsolatos hibakeresési üzenetek nyomtatása.

en: 
      -a, --alpha         Use a 32-bit visual for translucency.
      -c, --config=FILE   Load preferences from FILE.
      -t, --theme=FILE    Load theme from FILE.
      -s, --splash=IMAGE  Briefly show IMAGE on startup.
      -p, --postpreferences  Print preferences after all processing.
      --rewrite-preferences  Update an existing preferences file.
      --trace=conf,icon   Trace paths used to load configuration.
hu: 
      -a, --alpha         32 bites megjelenítés használata az áttetszőséghez.
      -c, --config=FÁJL   Beállítások betöltése a FÁJL-ból.
      -t, --theme=FÁJL    Téma betöltése a FÁJL-ból.
      -s, --splash=IMAGE  Az IMAGE kép rövid megjelenítése indításkor.
      --postpreferences   Beállítások nyomtatása a feldolgozás után.
      --rewrite-preferences  Meglévő beállításfájl frissítése.
      --trace=conf,icon   A beállítások betöltéséhez használt útvonalak követése.

en: Usage: %s [OPTIONS]
    Starts the IceWM window manager.
    
    Options:
      -d, --display=NAME  NAME of the X server to use.
    %s  --sync              Synchronize X11 commands.
    %s
      -V, --version       Prints version information and exits.
      -h, --help          Prints this usage screen and exits.
    %s
      --replace           Replace an existing window manager.
      -r, --restart       Tell the running icewm to restart itself.
    
      --configured        Print the compile time configuration.
      --directories       Print the configuration directories.
      -l, --list-themes   Print a list of all available themes.
    %s
    Environment variables:
      ICEWM_PRIVCFG=PATH  Directory for user configuration files,
                          "$XDG_CONFIG_HOME/icewm" if exists or
                          "$HOME/.icewm" by default.
      DISPLAY=NAME        Name of the X server to use.
      MAIL=URL            Location of your mailbox.
    
    To report bugs, support requests, comments please visit:
    %s
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓK]
    Elindítja az IceWM ablakkezelőt.
    
    Kapcsolók:
      -d, --display=NÉV  A használandó X-kiszolgáló neve.
    %s  --sync              X11 parancsok szinkronizálása.
    %s
      -V, --version       Megjeleníti a verzióinformációt, és kilép.
      -h, --help          Megjeleníti ezt a használati képernyőt, és kilép.
    %s
      --replace           Meglévő ablakkezelő lecserélése.
      -r, --restart       A futó icewm utasítása önmaga újraindítására.
    
      --configured        Megjeleníti a fordítási idő konfigurációját.
      --directories       Megjeleníti a konfigurációs Print the configuration directories.
      -l, --list-themes   Megjeleníti az összes elérhető téma listáját.
    %s
    Környezeti változók:
      ICEWM_PRIVCFG=ELÉRÉSI ÚT  A felhasználói konfigurációs fájlok könyvtára,
                          "$XDG_CONFIG_HOME/icewm", ha létezik, vagy
                          "$HOME/.icewm" alapértelmezés szerint.
      DISPLAY=NÉV        A használandó X-kiszolgáló neve.
      MAIL=URL            A postafiók helye.
    
    Hibák bejelentéséhez, támogatás kéréséhez, megjegyzések küldéséhez látogasson el ide:
    %s

en: %s configuration directories:
hu: %s konfigurációs könyvtárai:

en: %s configured options:%s
hu: %s konfigurált beállítás: %s

en: Confirm Logout
hu: Kilépés megerősítése

en: Logout will close all active applications.
    Proceed?
hu: Kilépéskor bezáródik az összes futó alkalmazás.
    Folytatja?

en: Raise/Lower
hu: Előhoz/Hátraküld

en: Hide
hu: Elrejtés

en: Restore
hu: Visszaállítás

en: Maximize
hu: Maximalizálás

en: Minimize
hu: Minimalizálás

en: Rolldown
hu: Legörgetés

en: Rollup
hu: Felgörgetés

en: Client %s with PID %ld fails to respond.
    Do you wish to terminate this client?
hu: %s kliens, %ld PID azonosítóval nem válaszol.
    Kívánja leállítani ezt a klienst?

en: Failed to load theme %s
hu: Nem sikerült a(z) %s téma betöltése

en: Unknown value '%s' for option '%s'.
hu: Ismeretlen '%s' érték a következő beállításnál: '%s'.

en: Unable to rename %s to %s
hu: A(z) %s nem nevezhető át %s nevűre

en: Loc_k Workstation
hu: Munkaállomás le_zárása

en: _Cancel
hu: _Mégsem

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: _Logout...
hu: _Kilépés...

en: _Restart icewm
hu: Az _IceWM újraindítása

en: Reload ke_ys
hu: _Billentyűk újratöltése

en: Reload win_options
hu: _Ablakbeállítások újratöltése

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: _About
hu: N_évjegy

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Rename the window title
hu: Az ablak címének átszerkesztése

en: WARNING! All unsaved changes will be lost when
    this client is killed. Do you wish to proceed?
hu: FIGYELEM! Minden el nem mentett változtatás
    elveszik, a kliens befejezésekor! Folytatja?

en: Kill Client:
hu: Kliens kilövése:

en: Missing command argument
hu: Hiányzó parancsargumentum

en: Bad argument %d to command '%s'
hu: A(z) %d argumentum nem megfelelő a(z) '%s' parancsnál

en: Error at keyword '%s' for %s
hu: Hiba a kulcsszónál: '%s', ehhez: %s

en: Error at %s '%s'
hu: Hiba: %s '%s'

en: Unexepected menu keyword: '%s'
hu: Ismeretlen menü kulcsszó: '%s'

en: Error at menuprog '%s'
hu: Hiba a menuprog futásában: '%s 1'

en: Error at menuprogreload: '%s'
hu: Hiba a menuprogreload futásban: '%s'

en: Missing filename argument to include statement
hu: Hiányzik a fájlnév argumentum az utasítás felvételéhez

en: Error at includeprog '%s'
hu: Hiba az includeprog futásában: '%s'

en: Unknown keyword '%s'
hu: Ismeretlen kulcsszó: '%s'

en: Unknown keyword for a non-container: '%s'.
    Expected either 'key' or 'runonce' here.
hu: Ismeretlen kulcsszó egy nem tároló elemnél: '%s'.
    Várt érték: 'key' vagy 'runonce'.

en: '%s' timed out!
hu: '%s' időtúllépésre futott!

en: '%s' produces no output
hu: A(z) '%s' nem hoz létre kimenetet

en: Missing program setxkbmap
hu: Hiányzó program: setxkbmap

en: For keyboard switching, please install setxkbmap.
hu: A billentyűzet váltásához telepítse a setxkbmap programot.

en: Unknown window option: %s
hu: Ismeretlen ablakbeállítás: %s

en: Syntax error in window options on line %d of %s
hu: Szintaktikai hiba az ablakbeállításokban, sor: %d (%s)

en: Save Modifications
hu: Módosítások mentése

en: Enter a new value for %s:
hu: Adjon meg egy új %s értéket:

en: _Click to focus
hu: Fókuszálás _kattintással

en: _Explicit focus
hu: _Explicit fókusz

en: _Sloppy mouse focus
hu: _Laza egérmutatós fókusz

en: S_trict mouse focus
hu: S_zigorú egérmutatós fókusz

en: _Quiet sloppy focus
hu: _Csendes laza fókusz

en: Custo_m
hu: Egyé_ni

en: _Manual
hu: _Kézi

en: Programs
hu: Programok

en: _Run...
hu: _Futtatás...

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: _Windows
hu: _Ablakok

en: _Help
hu: _Súgó

en: _Focus
hu: _Fókusz

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _Themes
hu: _Témák

en: Se_ttings
hu: Beá_llítások

en: Session Manager: Unknown line %s
hu: Munkamenet-kezelő: ismeretlen sor %s

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: Ca_scade
hu: _Lépcsőzetes

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: _Arrange
hu: El_rendez

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: _Minimize All
hu: _Mindent minimalizál

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: _Hide All
hu: Mindent elre_jt

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: _Undo
hu: _Visszavonás

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: Arrange _Icons
hu: _Ikonok elrendezése

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: _Refresh
hu: _Frissítés

en: Hide Taskbar
hu: Tálca elrejtése

en: Favorite Applications
hu: Kedvenc alkalmazások

en: Window List Menu
hu: Ablaklista menü

en: Show Desktop
hu: Asztal megjelenítése

en: Show Taskbar
hu: Tálca megjelenítése

en: All Workspaces
hu: Minden munkaterület

en: _Show
hu: _Megjelenítés

en: _Raise
hu: _Előrehozás

en: Del
hu: Törlés

en: _Terminate Process
hu: Folyama_t leállítása

en: Kill _Process
hu: Folyamat kilö_vése

en: Window list
hu: Ablaklista

en: %lu. Workspace %-.32s
hu: %lu. Munkaterület %-.32s

en: Image not readable: %s
hu: A kép nem olvasható: %s

en: %s: select failed
hu: %s: nem sikerült a kiválasztás

en: Could not parse color "%s"
hu: Szín értelmezése nem sikerült: "%s"

en: Unknown key name %s in %s
hu: Ismeretlen kulcsnév: %s Hely: %s

en: Bad argument: %s for %s [%d,%d]
hu: Hibás argumentum: %s ehhez: %s [%d,%d]

en: Loading of pixmap "%s" failed: %s
hu: Hiba a "%s" kép betöltésekor: %s

en: Loading of pixmap "%s" failed
hu: A(z) "%s" kép nem tölthető be

en: BUG? Imlib was able to read "%s"
hu: HIBA? Az Imlib tudta olvasni a következőt: "%s"

en: BUG? Malformed XPM header but Imlib was able to parse "%s"
hu: HIBA? Helytelen XPM fejléc, de az Imlib tudta elemezni a következőt: "%s"

en: BUG? Unexpected end of XPM file but Imlib was able to parse "%s"
hu: HIBA? Váratlan XPM fájlvégződés, de az Imlib mégis tudta elemezni a következőt: "%s"

en: BUG? Unexpected character but Imlib was able to parse "%s"
hu: HIBA? Nem várt karakter, de az Imlib mégis végre tudta hajtani az értelmezést: "%s"

en: Could not load font "%s".
hu: A betűkészlet betöltése nem sikerült: "%s".

en: Missing codesets for fontset "%s":
hu: A(z) "%s" betűkészlet kódkészletei hiányoznak:

en: Could not load fontset "%s".
hu: A betűkészlet betöltése nem sikerült: "%s".

en: _Copy
hu: _Másolás

en: Cu_t
hu: _Kivágás

en: _Paste
hu: _Beillesztés

en: Paste _Selection
hu: Beilleszti a ki_jelölt részt

en: Select _All
hu: Mi_ndent kijelöl

en: Locale not supported by C library or Xlib. Falling back to 'C' locale'.
hu: A C függvénykönyvtár vagy az Xlib nem támogatja a területi beállítást. A 'C' területi beállítás lesz használva.

en: Failed to determinate the current locale's codeset. Assuming ISO-8859-1.
hu: Nem sikerült megállapítani az aktuális területi beállítás kódkészletét. ISO-8859-1 lesz feltételezve.

en: iconv doesn't supply (sufficient) %s to %s converters.
hu: Az iconv nem biztosít (megfelelő) %s elemet a(z) %s konverterek számára.

en: Invalid multibyte string "%s": %s
hu: Érvénytelen többbájtos karakterlánc: "%s": %s

en: $USER or $LOGNAME not set?
hu: $USER vagy $LOGNAME nincsen beállítva?

en: Failed to parse URL "%s".
hu: Nem sikerült az URL értelmezése: "%s".

en: Incomplete hex escape in URL at position %d.
hu: Hiányos hexadecimális érték az URL-címben, pozíció: %d.

en: Invalid hex escape in URL at position %d.
hu: Érvénytelen hexadecimális érték az URL-címben, pozíció: %d.

en:   -d, --display=NAME  NAME of the X server to use.
      --sync              Synchronize X11 commands.
hu:   -d, --display=NÉV  A használandó X-kiszolgáló NEVE.
      --sync              X11 parancsok szinkronizálása.

en: Support for PNG images was not enabled
hu: A PNG képek támogatása nincs bekapcsolva

en: Support for JPEG images was not enabled
hu: A JPG képek támogatása nincs bekapcsolva

en: Unsupported file format: %s
hu: Nem támogatott fájlformátum: %s

en: Could not load image "%s"
hu: A kép betöltése nem sikerült: "%s"
