icewm 1.0.9 - en to ca translation catalogue (480 entries)

en: Can't open the APM device %s
ca: No es pot obrir el dispositiu d'APM %s.

en: Can't ioctl the APM device %s
ca: No es pot aplicar ioctl al dispositiu APM %s.

en: Unknown format used by APM device %s (%d).
ca: Format desconegut usat per al dispositiu PM %s (%d).

en:  - Power
ca:  - Energia

en:  - Charging
ca:  - Carregant

en:  - Full
ca:  - Plena

en: power:	%s
ca: energia:	%s

en: CLOCK
ca: RELLOTGE

en: Date
ca: Data

en: Default
ca: Per defecte

en: _Disable
ca: Inha_bilita

en: CPU %s Load: %3.2f %3.2f %3.2f, %u
ca: Càrrega de la CPU %s: %3.2f %3.2f %3.2f, %u

en: 
    Ram (free): %5.3f (%.3f) G
ca: 
    Ram (lliure): %5.3f (%.3f) G

en: 
    Swap (free): %.3f (%.3f) G
ca: 
    Intercanvi (lliure): %.3f (%.3f) G

en: 
    ACPI Temp:
ca: 
    Temp. ACPI:

en: 
    CPU Freq: %.3fGHz
ca: 
    Freq. CPU: %.3fGHz

en: Load:
ca: Càrrega:

en: 
    Ram (user): %5.3f (%.3f) G
ca: 
    Ram (usuari): %5.3f (%.3f) G

en: CPU%d
ca: CPU %d

en: _Combine
ca: _Combina

en: _Separate
ca: _Separa

en: %s exited with status %d.
ca: %s ha sortit amb l'estat %d.

en: %s was killed by signal %d.
ca: %s ha estat matat pel senyal %d.

en: rules:
ca: regles:

en: layout:
ca: disposició:

en: options:
ca: opcions:

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Invalid mailbox protocol: "%s"
ca: Protocol de bústia no vàlid: %s

en: Invalid mailbox path: "%s"
ca: Camí de bústia no vàlid: %s

en: DNS name lookup failed for %s
ca: La cerca del nom de DNS ha fallat per a %s.

en: Invalid mailbox port: "%s"
ca: Port de bústia no vàlid: %s

en: Could not connect to %s: %s
ca: No s'ha pogut connectar a %s: %s

en: Failed to find %s command
ca: Ha fallat trobar l'ordre %s.

en: Failed to execute %s
ca: Ha fallat executar %s.

en: Write to socket failed: %s
ca: Ha fallat l'escriptura al sòcol: %s

en: Using MailBox "%s"
ca: Ús de la bústia "%s"

en: Suspended
ca: Suspès

en: Error checking mailbox.
ca: Error en comprovar la bústia.

en: %ld mail message, %ld unread.
ca: %ld missatges de correu, %ld per llegir.

en: %ld mail messages, %ld unread.
ca: %ld missatges de correu, %ld per llegir.

en: %ld mail message.
ca: %ld missatge de correu.

en: %ld mail messages.
ca: %ld missatges de correu.

en: MAIL
ca: CORREU

en: _Check
ca: _Comprova

en: _Suspend
ca: _Suspèn

en: Memory Total:
ca: Memòria total:

en: Free:
ca: Lliure:

en: Cached:
ca: A la cau:

en: Buffers:
ca: Memòries intermèdies:

en: User:
ca: Usuari:

en: Interface %s:
      Current rate (in/out):	%li %s/%li %s
      Current average (in/out):	%lli %s/%lli %s
      Transferred (in/out):	%lli %s/%lli %s
      Online time:	%ld:%02ld:%02ld%s%s
ca: Interfície %s
     Taxa actual (entrada/sortida): %li %s/%li %s
     Taxa mitjana (entrada/sortida): %lli %s/%lli %s
     Transferit (entrada/sortida): %lli %s/%lli %s
     Temps en línia:        %ld:%02ld:%02ld%s%s

en: disconnected
ca: desconnectat

en: down
ca: avall

en: NET
ca: XARXA

en: Workspace:
ca: Espai de treball:

en: Tabs
ca: Pestanyes

en: USAGE: icewm-menu-fdo [OPTIONS] [FILENAME]
    OPTIONS:
    -g, --generic		Include GenericName in parentheses of progs
    -o, --output=FILE	Write the output to FILE
    -t, --terminal=NAME	Use NAME for a terminal that has '-e'
    -s, --no-lone-app	Move lone elements to parent menu
    -S, --no-lone-hint	Like -s but append the original submenu's
    -d, --deadline-apps=N	Stop loading app information after N ms
    -D, --deadline-all=N	Stop all loading and print what we got so far
    -m, --match=PAT		Display only apps with title containing PAT
    -M, --imatch=PAT	Like --match but ignores the letter case
    -L, --limit-max-len=N	Crop app titles at length N, add ...
    --seps  	Print separators before and after contents
    --sep-before	Print separator before the contents
    --sep-after	Print separator only after contents
    --no-sep-others	Legacy, has no effect
    --no-sub-cats	No additional subcategories, just one level of menues
    --flat		Display all apps in one layer with category hints
    --flat-sep=STR	Category separator string used in flat mode (default: ' / ')
    --match-sec	Apply --match or --imatch to apps AND sections
    --match-osec	Apply --match or --imatch only to sections
    --orig-comment	Print source .desktop file as comment
    -C, --copying	Print copyright information
    -V, --version	Print version information
    -h, --help	Prints this usage screen and exits.
    
    FILENAME	Any .desktop file to launch its application Exec command.
    
    This program also listens to environment variables defined by
    the XDG Base Directory Specification:
ca: ÚS: icewm-menu-fdo [OPCIONS] [NOM DEL FITXER]
    OPCIONS:
    -g, --generic     Inclou el nom genèric entre parèntesis dels progs.
    -o, --output=FILE     Escriu la sortida en un FITXER.
    -t, --terminal=NAME     Usa el NOM per a un terminal que tingui '-e'.
    -s, --no-lone-app     Mou els elements solitaris al menú principal.
    -S, --no-lone-hint     Com -s però hi afegeix el submenú original.
    -d, --deadline-apps=N     Atura de carregar la informació de l'aplicació després d'X ms.
    -D, --deadline-all=N     Atura tota la càrrega i imprimeix el que s'ha aconseguit fins ara.
    -m, --match=PAT     Mostra només aplicacions amb un títol que contingui PAT.
    -M, --imatch=PAT     Com --match però ignora les majúscules i minúscules.
    -L, --limit-max-len=N     Retalla els títols de les aplicacions a la longitud N, afegeix...
    --seps     Imprimeix separadors abans i després dels continguts.
    --sep-before     Separador d'impressió abans del contingut.
    --sep-after     Imprimeix el separador només després del contingut.
    --no-sep-others     De llegat, no té cap efecte.
    --no-sub-cats     No hi ha subcategories addicionals, només un nivell de menús.
    --flat     Mostra totes les aplicacions en una capa amb consells de categoria.
    --flat-sep=STR     Cadena de separació de categories utilitzada en mode pla (per defecte: ' / ').
    --match-sec     Aplica --match o --imatch a aplicacions I seccions.
    --match-osec     Aplica --match o --imatch només a les seccions.
    --orig-comment     Imprimeix el fitxer font .desktop com a comentari.
    -C, --copying     Imprimeix la informació dels drets d'autor.
    -V, --version     Informació de la versió d'impressió.
    -h, --help     Imprimeix aquesta pantalla d'ús i surt.
    
    FILENAME     Qualsevol fitxer .desktop per llançar la seva ordre Exec d'aplicació.
    
    Aquest programa també escolta les variables d'entorn definides per
    l'especificació del directori base XDG:

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: An audio application
en: Audio
ca: Àudio

en: Zarathustra
ca: Zaratustra

en: System too slow! Failed to load menu content!
ca: Sistema massa lent! Ha fallat carregar el contingut del menú!

en: Please push HERE and retry after some seconds.
ca: Premeu AQUÍ i torneu-ho a provar al cap d'uns segons.

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tool to manage printers
en: Printing
ca: Impressió

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Settings applications
en: Settings
ca: Paràmetres

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tool to manage hardware components, like sound cards, video cards or printers
en: HardwareSettings
ca: Paràmetres del maquinari

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tool to manage compressed data/archives
en: Compression
ca: Comprensió

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tool to archive/backup data
en: Archiving
ca: Gestió d'arxius

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Small utility application, "Accessories"
en: Utility
ca: Utilitat

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A dictionary
en: Dictionary
ca: Diccionari

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A text tool utility
en: TextTools
ca: Eines de text

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A file manager
en: FileManager
ca: Gestor de fitxers

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A file tool utility
en: FileTools
ca: Eines de fitxers

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: System application, "System Tools" such as say a log viewer or network monitor
en: System
ca: Sistema

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application for presenting, creating, or processing multimedia (audio/video)
en: AudioVideo
ca: Àudio i vídeo

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Just a mixer
en: Mixer
ca: Mesclador

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Numerical analysis software
en: NumericalAnalysis
ca: Anàlisi numèrica

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Math software
en: Math
ca: Matemàtiques

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Educational software
en: Education
ca: Educació

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Scientific software
en: Science
ca: Ciència

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Tool to scan a file/text
en: Scanning
ca: Escaneig

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application for viewing, creating, or processing graphics
en: Graphics
ca: Gràfics

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Parallel computing software
en: ParallelComputing
ca: Computació en paral·lel

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Computer Science software
en: ComputerScience
ca: Informàtica

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application for viewing, creating, or processing raster (bitmap) graphics
en: RasterGraphics
ca: Gràfics d'escombratge

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: 2D based graphical application
en: 2DGraphics
ca: Gràfics en 2D

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A sequencer
en: Sequencer
ca: Seqüenciador

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A TV application
en: TV
ca: Televisió

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A video application
en: Video
ca: Vídeo

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tuner
en: Tuner
ca: Sintonitzador

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application for viewing, creating, or processing vector graphics
en: VectorGraphics
ca: Gràfics vectorials

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application for viewing, creating, or processing 3-D graphics
en: 3DGraphics
ca: Gràfics en 3D

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Accessibility
en: Accessibility
ca: Accessibilitat

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: An action game
en: ActionGame
ca: Jocs d'acció

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A game
en: Game
ca: Jocs

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application handles adult or explicit material
en: Adult
ca: Adults

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Adventure style game
en: AdventureGame
ca: Jocs d'aventures

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A simple amusement
en: Amusement
ca: Oci

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Arcade style game
en: ArcadeGame
ca: Jocs d'arcade

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Artificial Intelligence software
en: Artificialtelligence
ca: Intel·ligència artificial

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Astronomy software
en: Astronomy
ca: Astronomia

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application to edit audio/video files
en: AudioVideoEditing
ca: Edició d'àudio i vídeo

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Biology software
en: Biology
ca: Biologia

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Falling blocks game
en: BlocksGame
ca: Jocs amb blocs

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A board game
en: BoardGame
ca: Jocs de taula

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tool to build applications
en: Building
ca: Construcció

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: An application for development
en: Development
ca: Desenvolupament

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A calculator
en: Calculator
ca: Calculadora

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Calendar application
en: Calendar
ca: Calendari

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: An office type application
en: Office
ca: Oficina

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A card game
en: CardGame
ca: Jocs de cartes

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Chart application
en: Chart
ca: Diagrames

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A chat client
en: Chat
ca: Xat

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Network application such as a web browser
en: Network
ca: Xarxa

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Chemistry software
en: Chemistry
ca: Química

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A clock application/applet
en: Clock
ca: Rellotge

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application that only works inside a terminal (text-based or command line application)
en: ConsoleOnly
ca: Només consola

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside:
en: Construction
ca: Construcció

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: E.g. an address book
en: ContactManagement
ca: Gestió de contactes

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Important application, core to the desktop such as a file manager or a help browser
en: Core
ca: Nucli

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Data visualization software
en: DataVisualization
ca: Visualització de dades

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application to manage a database
en: Database
ca: Base de dades

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tool to debug applications
en: Debugger
ca: Depurador

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Configuration tool for the GUI
en: DesktopSettings
ca: Paràmetres de l'escriptori

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A dial-up program
en: Dialup
ca: Marcatge telefònic

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application to burn a disc
en: DiscBurning
ca: Gravació de discs

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Help or documentation
en: Documentation
ca: Documentació

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Economy software
en: Economy
ca: Economia

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Electricity software
en: Electricity
ca: Electricitat

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Electronics software, e.g. a circuit designer
en: Electronics
ca: Electrònica

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Email application
en: Email
ca: Correu electrònic

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Emulator of another platform, such as a DOS emulator
en: Emulator
ca: Emulador

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Engineering software, e.g. CAD programs
en: Engineering
ca: Enginyeria

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: RSS, podcast and other subscription based contents
en: Feed
ca: Canals

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Tools like FTP or P2P programs
en: FileTransfer
ca: Transferència de fitxers

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A file system tool
en: Filesystem
ca: Sistema de fitxers

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application to manage your finance
en: Finance
ca: Finances

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A flowchart application
en: FlowChart
ca: Diagrames de flux

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A GUI designer application
en: GUIDesigner
ca: Disseny d'interfícies

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Geography software
en: Geography
ca: Geografia

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Geology software
en: Geology
ca: Geologia

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Geoscience software, GIS
en: Geoscience
ca: Ciències de la Terra

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: HAM radio software
en: HamRadio
ca: Ràdio Ham

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: History software
en: History
ca: Història

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Software for philosophy, psychology and other humanities
en: Humanities
ca: Humanitats

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: An IRC client
en: IRCClient
ca: Client d'IRC

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Image Processing software
en: ImageProcessing
ca: Processament d'imatges

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: An instant messaging client
en: InstantMessaging
ca: Missatgeria instantània

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A game for kids
en: KidsGame
ca: Jocs infantils

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Software to learn foreign languages
en: Languages
ca: Llengües

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Literature software
en: Literature
ca: Literatura

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Logic games like puzzles, etc
en: LogicGame
ca: Jocs de lògica

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Software for viewing maps, navigation, mapping, GPS
en: Maps
ca: Mapes

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Medical software
en: MedicalSoftware
ca: Programari mèdic

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Musical software
en: Music
ca: Música

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A news reader or a news ticker
en: News
ca: Notícies

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A package manager application
en: PackageManager
ca: Gestor de paquets

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Camera tools, etc.
en: Photography
ca: Fotografia

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Physics software
en: Physics
ca: Física

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application to play audio/video files
en: Player
ca: Reproductor

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Presentation software
en: Presentation
ca: Presentació

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A profiling tool
en: Profiling
ca: Gestió de perfils

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Project management application
en: ProjectManagement
ca: Gestió de projectes

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Desktop Publishing applications and Color Management tools
en: Publishing
ca: Publicacions

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application to record audio/video files
en: Recorder
ca: Gravador

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tool to remotely manage your PC
en: RemoteAccess
ca: Accés remot

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Applications like cvs or subversion
en: RevisionControl
ca: Control de revisions

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Robotics software
en: Robotics
ca: Robòtica

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A role playing game
en: RolePlaying
ca: Jocs de rol

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A security tool
en: Security
ca: Seguretat

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A shooter game
en: Shooter
ca: Tirador

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A simulation game
en: Simulation
ca: Simulació

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Religious and spiritual software, theology
en: Spirituality
ca: Espiritualitat

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Sports software
en: Sports
ca: Esports

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A sports game
en: SportsGame
ca: Jocs d'esport

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A spreadsheet
en: Spreadsheet
ca: Full de càlcul

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A strategy game
en: StrategyGame
ca: Jocs d'estratègia

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Telephony via PC
en: Telephony
ca: Telefonia

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Telephony tools, to dial a number, manage PBX, ...
en: TelephonyTools
ca: Eines de telefonia

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A terminal emulator application
en: TerminalEmulator
ca: Emulador de terminal

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A text editor
en: TextEditor
ca: Editor de text

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A translation tool
en: Translation
ca: Traducció

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Video Conference software
en: VideoConference
ca: Videoconferència

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Tool to view e.g. a graphic or pdf file
en: Viewer
ca: Visualitzador

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A web browser
en: WebBrowser
ca: Navegador web

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tool for web developers
en: WebDevelopment
ca: Desenvolupament web

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A word processor
en: WordProcessor
ca: Processador de textos

en: Back
ca: Enrere

en: Alt+Left
ca: Alt+Esquerra

en: Forward
ca: Endavant

en: Alt+Right
ca: Alt+Dreta

en: Previous
ca: Anterior

en: Next
ca: Següent

en: Contents
ca: Continguts

en: Index
ca: Índex

en: Find...
ca: Troba...

en: Find next
ca: Troba el següent

en: Open in Browser
ca: Obre-ho al navegador

en: Reload
ca: Torna a carregar

en: Close
ca: Tanca

en: Icewm(1)
ca: Icewm (1)

en: Icewmbg(1)
ca: Icewmbg (1)

en: Icesound(1)
ca: Icesound (1)

en: FAQ
ca: PMF

en: Support
ca: Suport

en: Theme Howto
ca: Gestió del tema

en: Website
ca: Lloc web

en: Unsupported protocol.
ca: Protocol no admès.

en: Invalid path: %s
ca: Camí no vàlid: %s

en: Path does not refer to a file.
ca: El camí no fa referència a un fitxer.

en: Failed to open file for reading.
ca: Ha fallat obrir el fitxer per llegir-lo.

en: Failed to create a temporary file
ca: Ha fallat crear un fitxer temporal

en: Failed to execute system(%s) (%d)
ca: Ha fallat executar el sistema (%s) (%d)

en: Failed to decompress %s
ca: Ha fallat descomprimir %s

en: Could not locate curl or wget in PATH
ca: No s'ha pogut ubicar curl o wget al CAMÍ

en: Unsafe characters in URL
ca: Caràcters no segurs a l'URL

en: Usage: %s [OPTIONS] [ FILENAME | URL ]
    
    IceHelp is a very simple HTML browser for the IceWM window manager.
    It can display a HTML document from file, or browse a website.
    It remembers visited pages in a history, which is navigable
    by key bindings and a context menu (right mouse click).
    It neither supports rendering of images nor JavaScript.
    If no file or URL is given it will display the IceWM Manual
    from %s.
    
    Options:
      -d, --display=NAME  NAME of the X server to use.
      --sync              Synchronize X11 commands.
    
      -B                  Display the IceWM icewmbg manpage.
      -b, --bugs          Display the IceWM bug reports (primitively).
      -f, --faq           Display the IceWM FAQ and Howto.
      -g                  Display the IceWM Github website.
      -i, --icewm         Display the IceWM icewm manpage.
      -m, --manual        Display the IceWM Manual (default).
      -s                  Display the IceWM icesound manpage.
      -t, --theme         Display the IceWM themes Howto.
      -w, --website       Display the IceWM website.
    
      -V, --version       Prints version information and exits.
      -h, --help          Prints this usage screen and exits.
    
    Environment variables:
      DISPLAY=NAME        Name of the X server to use.
    
    To report bugs, support requests, comments please visit:
    %s
ca: Ús: %s [OPCIONS] [ NOM DEL FITXER | URL ]
    
    L'IceHelp és un navegador d'HTML molt senzill per al gestor de finestres IceWM.
    Pot mostrar un document HTML des d'un fitxer o navegar per un lloc web.
    Recorda les pàgines visitades en un historial, que és navegable
    a través de dreceres de teclat i un menú contextual (clic del botó contrari).
    No admet ni la renderització d'imatges ni JavaScript.
    Si no es proporciona cap fitxer ni URL, es mostrarà el manual de l'IceWM
    de %s.
    
    Options:
      -d, --display=NAME      Nom del servidor X per usar.
      --sync              Sincronitza ordes d'X11.
    
      -B                  Mostra la pàgina del manual de l'icewmbg de l'IceWM.
      -b, --bugs          Mostra els informes d'error de l'IceWM (inicialment).
      -f, --faq           Mostra les PMF i el Com_fer-ho.
      -g                  Mostra el lloc web de Github de l'IceWM.
      -i, --icewm         Mostra la pàgina del manual de l'icewm de l'IceWM.
      -m, --manual        Mostra el manual de l'IceWM (per defecte).
      -s                  Mostra la pàgina del manual de l'icesound de l'IceWM.
      -t, --theme         Mostra el Com_fer-ho dels temes de l'IceWM.
      -w, --website       Mostra el lloc web de l'IceWM.
    
      -V, --version       Imprimeix la informació de la versió i surt.
      -h, --help          Imprimeix aquesta pantalla de l'ús i surt.
    
    Variables de l'entorn:
      DISPLAY=NAME        Nom del servidor X per usar.
    
    Per informar d'errors, fer peticions de suport i comentaris, si us plau, visiteu
    %s.

en: Ignoring option '%s'
ca: S'ignora l'opció "%s"

en: List View
ca: Vista de llista

en: Icon View
ca: Vista d'icones

en: Open
ca: Obre

en: Undo
ca: Desfés

en: New
ca: Nou

en: Restart
ca: Reinicia

en: Same Game
ca: El mateix joc

en: For help please consult the man page icesh(1).
ca: Per a l'ajuda, consulteu la pàgina del manual icesh(1).

en: Named symbols of the domain `%s' (numeric range: %ld-%ld):
ca: Símbols anomenats del domini "%s" (gamma numèrica: %ld-%ld):

en: Workspace out of range: %ld
ca: Escriptori fora de l'abast: %ld

en: Invalid workspace name: `%s'
ca: Nom d'escriptori no vàlid: %s

en: GNOME window layer
ca: Capa de finestra del GNOME

en: IceWM tray option
ca: Opció de la safata de l'IceWM

en: Gravity symbols
ca: Símbols de gravetat

en: Motif functions
ca: Funcions del Motif

en: Motif decorations
ca: Decoracions del Motif

en: EWMH window state
ca: Estat de la finestra de l'EWMH

en: workspace #%d: `%s'
ca: Escriptori #%d: "%s"

en: Invalid state: `%s'.
ca: Estat no vàlid: %s.

en: Invalid argument: `%s'
ca: Argument no vàlid: %s

en: Cannot get geometry of window 0x%lx
ca: No es pot obtenir una geometria de finestra de 0x%lx.

en: Invalid Xinerama: `%s'.
ca: Xinerama no vàlid: %s.

en: Unable to write to %s
ca: No es pot escriure a %s

en: Action `%s' requires at least %d arguments.
ca: L'acció "%s" necessita com a mínim %d arguments.

en: Invalid expression: `%s'
ca: Expressió no vàlida: %s

en: Can't open display: %s. X must be running and $DISPLAY set.
ca: No es pot obrir la pantalla: %s. X ha d'estar funcionant i $DISPLAY configurat.

en: Unexpected: `%s'.
ca: No esperat: %s.

en: No windows found.
ca: No s'ha trobat cap finestra.

en: No actions specified.
ca: No s'ha especificat cap acció.

en: Invalid window identifier: `%s'
ca: Identificador de finestra no vàlid: %s

en: Invalid PID: `%s'
ca: PID no vàlid: %s

en: Invalid layer: `%s'.
ca: Capa no vàlida: %s.

en: Unknown action: `%s'
ca: Acció desconeguda: "%s"

en: Socket error: %d
ca: Error de sòcol: %d

en:   -c, --config=FILE   Let IceWM load preferences from FILE.
      -t, --theme=FILE    Let IceWM load the theme from FILE.
    
      -d, --display=NAME  Use NAME to connect to the X server.
      -a, --alpha         Use a 32-bit visual for translucency.
      --sync              Synchronize communication with X11 server.
    
      -i, --icewm=FILE    Use FILE as the IceWM window manager.
      -o, --output=FILE   Redirect all output to FILE.
    
      -b, --nobg          Do not start icewmbg.
      -n, --notray        Do not start icewmtray.
      -s, --sound         Also start icesound.
ca:   -c, --config=FILE   Permet que l'IceWM carregui preferències des del FITXER.
      -t, --theme=FILE    Permet que l'IceWM carregui el tema des del FITXER.
    
      -d, --display=NAME      Usa el NOM per connectar al servidor X.
      -a, --alpha         Usa un visual de 32 bits per a la translucidesa.
      --sync              Sincronitza la comunicació amb el servidor X11.
    
      -i, --icewm=FILE    Usa el FITXER com a gestor de finestres de l'IceWM.
      -o, --output=FILE   Redirecciona tota la sortida al FITXER.
    
      -b, --nobg          No iniciïs l'icewmbg.
      -n, --notray        No iniciïs l'icewmtray.
      -s, --sound         Inicia també l'icesound.

en: 
    Debugging options:
      -v, --valgrind      Let "/usr/bin/valgrind" run icewm.
                          Thoroughly examines the execution of icewm.
      -g, --catchsegv     Let "/usr/bin/catchsegv" run icewm.
                          Gives a backtrace if icewm segfaults.
ca: 
    Opcions de depuració:
      -v, --valgrind      Permet que "/usr/bin/valgrind" executi icewm.
                          Examina a fons l 'execució de l'icewm.
      -g, --catchsegv     Permet que "/usr/bin/catchsegv" executi icewm.
                          Dona una traça posterior si icewm té fallades de segmentació.

en: Unknown option '%s'
ca: Opció desconeguda: "%s"

en: restart %s.
ca: Reinicia %s.

en:  IceWM crashed for the second time in 10 seconds. 
     Do you wish to:
    
    	1: Restart IceWM?
    	2: Abort this session?
    	3: Run a terminal?
ca:  L'IceWM ha fallat un segon cop durant 10 segons. 
     Què voleu fer?
    
    	1 Reiniciar l'IceWM?
    	2 Avortar aquesta sessió?
     	3 Executar un terminal?

en: IceWM crash response
ca: Resposta de fallada de l'IceWM

en: Playing sample #%d (%s)
ca: Reproduint l'exemple #%d (%s)

en: %s: Invalid number of channels
ca: %s: nombre no vàlid de canals

en: Could not set OSS channels
ca: No s'han pogut establir canals OSS

en: Could not sync OSS
ca: No s'ha pogut sincronitzar l'OSS

en: OSS write failed
ca: Ha fallat l'escriptura d'OSS

en: OSS incomplete write (%d/%d)
ca: Escriptura d'OSS incompleta (%d/%d)

en: Could not post OSS
ca: No s'ha pogut enviar l'OSS

en: Could not open OSS device %s
ca: No s'ha pogut obrir el dispositiu d'OSS %s

en: Could not set OSS stereo
ca: No s'ha pogut establir l'OSS estèreo

en: Could not reset OSS DSP
ca: No s'ha pogut restablir DSP OSS

en: Could not set OSS format
ca: No s'ha pogut establir el format d'OSS

en: ao_open_live failed with %d
ca: ao_open_live ha fallat amb %d

en: ao_play failed
ca: ao_play ha fallat

en: Unrecognized option: %s
ca: Opció no reconeguda: %s

en: Unrecognized argument: %s
ca: Argument no reconegut: %s

en: Usage: %s [OPTION]...
    
    Plays audio files on GUI events raised by IceWM.
    The currently configured sound interfaces are: %s.
    Icesound will choose the first of these which is usable.
    
    Options:
    
     -d, --display=DISPLAY   X11 display used by IceWM (default: $DISPLAY).
    
     -s, --sample-dir=DIR    Specifies a directory with sound files.
                             Default is $HOME/.config/icewm/sounds.
    
     -i, --interface=LIST    Specifies audio output interfaces. One or more of:
                             %s separated by commas.
    
     -D, --device=DEVICE     Backwards compatibility only: the default device. 
                             Please prefer one of the -A/-O/-S options.
    
     -O, --oss=DEVICE        Specifies the OSS device (default: "%s").
    
     -A, --alsa=DEVICE       Specifies the ALSA device (default: "%s").
    
     -z, --snooze=millisecs  Specifies the snooze interval between sound events
                             in milliseconds. Default is 500 milliseconds.
    
     -p, --play=sound        Plays the given sound (name or number) and exits.
    
     -l, --list-files        Lists the available sound file paths and exits.
    
         --list-sounds       Lists the supported sound filenames and exits.
    
         --list-interfaces   Lists the supported audio interfaces and exits.
    
     -v, --verbose           Be verbose and print out each sound event.
    
     -V, --version           Prints version information and exits.
    
     -h, --help              Prints this help screen and exits.
    
    Return values:
    
      0    Success.
      1    General error.
      2    Command line error.
      3    Subsystems error (ie cannot connect to server).
ca: Ús: %s [OPCIÓ]...
    
    Reprodueix fitxers d'àudio en esdeveniments de GUI incitats per l'IceWM.
    Les interfícies de so configurades actualment són les següents: %s 2.
    Icesound triarà la primera d'aquestes que sigui usable.
    
    Opcions:
    
    -d, --display=DISPLAY         Pantalla usada per l'IceWM (per defecte: $DISPLAY).
    
     -s, --sample-dir=DIR    Especifica un directori amb fitxers de so.
                             Per defecte és $HOME/.config/icewm/sounds.
    
     -i, --interface=LIST    Especifica interfícies de sortida d'àudio. Una o més:
                             %s 3 separades per comes.
    
     -D, --device=DEVICE     Només compatibilitat cap enrere: el dispositiu per defecte. 
                             Si us plau, preferiu una de les opcions -A/-O/-S.
    
     -O, --oss=DEVICE        Especifica el dispositiu OSS (per defecte: "%s 4").
    
     -A, --alsa=DEVICE       Especifica el dispositiu ALSA (per defecte: "%s 5").
    
     -z, --snooze=millisecs  Especifica l'interval de posposició entre esdeveniments de so
                             en milisegons. Per defecte són 500.
    
     -p, --play=sound        Reprodueix el so (nom o número) i surt.
    
     -l, --list-files        Llista els camins dels fitxers de so disponibles i surt.
    
         --list-sounds       Llista els noms de fitxers de so admesos i surt.
    
         --list-interfaces   Llista les interfícies d'àudio admeses i surt.
    
     -v, --verbose           Mostra informació detallada i imprimeix cada esdeveniment de so.
    
     -V, --version           Mostra la informació de la versió i surt.
    
     -h, --help              Imprimeix aquesta pantalla d'ajuda i surt.
    
    Valors de resposta:
    
    0     Èxit.
    1     Error general.
    2     Error de línia d'ordres.
    3     Error de subsistemes (p. e., no es pot connectar amb el servidor).

en: No audio for %s
ca: No hi ha àudio per a %s

en: Could not get GUI event property
ca: No s'ha pogut obtenir la propietat d'esdeveniment IGU

en: Received invalid GUI event %d
ca: Esdeveniment IGU rebut no vàlid: %d

en: Received GUI event %s
ca: Esdeveniment IGU rebut: %s

en: Too quick; ignoring %s.
ca: Massa ràpid. S'ignora %s.

en: Support for the %s interface not compiled.
ca: El suport per a la interfície %s no s'ha compilat.

en: Unsupported interface: %s.
ca: Interfície no admesa: %s.

en: Using %s audio.
ca: S'usa l'àudio %s.

en: Failed to connect to audio interfaces %s.
ca: Ha fallat connectar amb les interfícies d'àudio %s.

en: Received signal %s: Terminating...
ca: Senyal %s rebut: acabant...

en:   -n, --notify        Notify parent process by sending signal USR1.
      --display=NAME      Use NAME to connect to the X server.
      --sync              Synchronize communication with X11 server.
    
      -c, --config=FILE   Load preferences from FILE.
      -t, --theme=FILE    Load the theme from FILE.
ca:   --notify            Notifica-ho al procés pare enviant el senyal USR1.
      --display=NAME      Usa el NOM per connectar al servidor X.
      --sync              Sincronitza la  comunicació amb el servidor X11.
    
      -c, --config=FILE   Carrega preferències des del FITXER.
      -t, --theme=FILE    Carrega el tema des del FITXER.

en: Hex View
ca: Vista Hex

en: Expand Tabs
ca: Expandeix les pestanyes

en: Wrap Lines
ca: Ajusta les línies

en: Failed to load image '%s'.
ca: Ha fallat carregar la imatge "%s".

en: Usage: icewmbg [OPTIONS]
    Where multiple values can be given they are separated by commas.
    When image is a directory then all images from that directory are used.
    
    Options:
      -p, --replace        Replace an existing icewmbg.
      -q, --quit           Tell the running icewmbg to quit.
      -r, --restart        Tell the running icewmbg to restart itself.
      -u, --shuffle        Shuffle/reshuffle the list of background images.
    
      -c, --config=FILE    Load preferences from FILE.
      -t, --theme=NAME     Load the theme with name NAME.
    
      -i, --image=FILE(S)  Load background image(s) from FILE(S).
      -k, --color=NAME(S)  Use background color(s) from NAME(S).
    
      -s, --semis=FILE(S)  Load transparency image(s) from FILE(S).
      -x, --trans=NAME(S)  Use transparency color(s) from NAME(S).
    
      -e, --center=0/1     Disable/Enable centering background.
      -a, --scaled=0/1     Disable/Enable scaling background.
      -m, --multi=0/1      Disable/Enable multihead background.
      -y, --cycle=SECONDS  Cycle backgrounds every SECONDS.
    
      --display=NAME       Use NAME to connect to the X server.
      --sync               Synchronize communication with X11 server.
    
      -h, --help           Print this usage screen and exit.
      -V, --version        Prints version information and exits.
    
    Loads desktop background according to preferences file:
     DesktopBackgroundCenter  - Display desktop background centered
     DesktopBackgroundScaled  - Display desktop background scaled
     DesktopBackgroundColor   - Desktop background color(s)
     DesktopBackgroundImage   - Desktop background image(s)
     ShuffleBackgroundImages  - Shuffle the list of background images
     SupportSemitransparency  - Support for semitransparent terminals
     DesktopTransparencyColor - Semitransparency background color(s)
     DesktopTransparencyImage - Semitransparency background image(s)
     DesktopBackgroundMultihead - One background over all monitors
     CycleBackgroundsPeriod   - Seconds between cycling over backgrounds
    
     center:0 scaled:0 = tiled
     center:1 scaled:0 = centered
     center:1 scaled:1 = fill one dimension and keep aspect ratio
     center:0 scaled:1 = fill both dimensions and keep aspect ratio
ca: Ús: icewmbg [OPCIONS]
    Quan es poden donar valors múltiples, se separen per comes.
    Quan una imatge és un directori, s'usen totes les imatges del directori.
    
    Opcions:
    -p, --replace        Reemplaça un icewmbg existent.
    -q, --quit           Digues a l'icewmbg en execució que surti.
    -r, --restart        Digues a l'icewmbg en execució que es reiniciï.
    -u, --shuffle        Fes (o torna a fer) aleatòria la llista d'imatges de fons.
    
    -c, --config=FILE   Carrega preferències des del FITXER.
    -t, --theme=NAME     Carrega el tema amb el nom NOM.
    
    -i, --image=FILE(S)  Carrega les imatges de fons des del FITXER.
    -k, --color=NAME(S)  Usa color(s) de fons des de NOM(S).
    
    -s, --semis=FILE(S)  Carrega imatge(s) transparent(s) des del FITXER.
    -x, --trans=NAME(S)  Usa color(s) de transparència des de NOM(S).
    
    -e, --center=0/1     Inhabilita / habilita centrar el fons.
    -a, --scaled=0/1     Inhabilita / habilita escalar el fons.
    -m, --multi=0/1      Inhabilita / habilita el fons de pantalla múltiple.
    -y, --cycle=SECONDS  Canvia de fons cada X segons.
    
    --display=NAME       Usa el NOM per connectar amb el servidor X.
    --sync              Sincronitza la comunicació amb el servidor X11.
    
    -h, --help           Imprimeix aquesta pantalla d'ús i surt.
    -V, --version       Imprimeix la informació de la versió i surt.
    
    Carrega el fons d'escriptori segons el fitxer de preferències:
     DesktopBackgroundCenter  - Mostra el fons d'escriptori centrat.
     DesktopBackgroundScaled  - Mostra el fons d'escriptori escalat.
     DesktopBackgroundColor   - Color(s) del fons d'escriptori.
     DesktopBackgroundImage   - Imatge(s) del fons d'escriptori.
     ShuffleBackgroundImages  - Fes aleatòria la llista d'imatges de fons.
     SupportSemitransparency  - Suport per a terminals semitransparents.
     DesktopTransparencyColor - Color(s) semitransparent del fons.
     DesktopTransparencyImage - Imatge(s) semitransparent(s) del fons. 
     DesktopBackgroundMultihead - Un fons per a tots els monitors.
     CycleBackgroundsPeriod   - Segons per al canvi del fons.
    
     center:0 scaled:0 = mosaic
     center:1 scaled:0 = centrat
     center:1 scaled:1 = omple una dimensió i mantén la ràtio d'aspecte
     center:0 scaled:1 = omple ambdues dimensions i mantén la ràtio d'aspecte

en: Unrecognized option '%s'.
ca: Opció no reconeguda: "%s".

en: Cannot start, because another icewmbg is still running.
ca: No es pot iniciar, perquè encara s'executa un altre icewmbg.

en: Usage: icewmhint class.instance option arg
ca: Usage: icewmhint classe.instància opció arg

en: Out of memory (len=%d).
ca: Sense memòria (len=%d).

en: Warning:
ca: Atenció:

en: Usage: %s [OPTIONS]
    Options:
    %s
      -C, --copying       Prints license information and exits.
      -V, --version       Prints version information and exits.
      -h, --help          Prints this usage screen and exits.
ca: Ús: %s [OPCIONS]
    Opcions:
    %s
      -C, --copying       Imprimeix la informació de la llicència i surt.
      -V, --version       Imprimeix la informació de la versió i surt.
      -h, --help          Imprimeix aquesta pantalla d'ajuda i surt.

en: Unknown direction in move/resize request: %d
ca: Indicació desconeguda a la petició de mou/redimensiona: %d

en: Unable to create directory %s
ca: No es pot crear el directori %s

en: Theme:
ca: Tema:

en: Theme Description:
ca: Descripció del tema:

en: Theme Author:
ca: Autor del tema:

en: CodeSet:
ca: Conjunt de codi:

en: Language:
ca: Llengua:

en: DoubleBuffer
ca: Memòria intermèdia doble

en: AlphaBlending
ca: Mescla d'alfa

en: Renderer:
ca: Renderitzador:

en: icewm - About
ca: icewm - Quant a

en: A window manager is already running, use --replace to replace it
ca: Ja s'executa un gestor de finestres. Useu --replace per reemplaçar-lo.

en: Failed to become the owner of the %s selection
ca: Ha fallat esdevenir el propietari de la selecció %s

en: Waiting to replace the old window manager
ca: S'espera per reemplaçar el gestor de finestres anterior.

en: done.
ca: fet.

en: _Logout
ca: _Surt

en: _Cancel logout
ca: _Cancel·la la sortida

en: Lock _Workstation
ca: Bloque_ja l'estació de treball

en: Re_boot
ca: _Reinicia

en: Shut_down
ca: At_ura

en: _Sleep mode
ca: Mode de _suspensió

en: _Hibernate
ca: _Hiberna

en: Restart _Icewm
ca: Reinicia l'_Icewm

en: Restart _Xterm
ca: Reinicia l'_Xterm

en: _Menu
ca: _Menú

en: _Above Dock
ca: _Acoblador de dalt

en: _Dock
ca: Acobla_dor

en: _OnTop
ca: A da_lt

en: _Below
ca: A bai_x

en: D_esktop
ca: _Escriptori

en: Move to New _Window
ca: Mou a la finestra no_va

en: Left Half
ca: Meitat esquerra

en: Right Half
ca: Meitat dreta

en: Top Half
ca: Meitat superior

en: Bottom Half
ca: Meitat inferior

en: Top Left
ca: A dalt a l'esquerra

en: Top Right
ca: A dalt a la dreta

en: Bottom Left
ca: A baix a l'esquerra

en: Bottom Right
ca: A baix a la dreta

en: Center
ca: Al mig

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: T_ile Horizontally
ca: Mosaic _horitzontal

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: Tile _Vertically
ca: Mosaic _vertical

en: _Restore
ca: _Restaura

en: _Move
ca: _Mou

en: _Size
ca: M_ida

en: Mi_nimize
ca: Mi_nimitza

en: Ma_ximize
ca: Ma_ximitza

en: Maximize_Vert
ca: Maximització _vertical

en: MaximizeHori_z
ca: Maximització horit_zontal

en: _Fullscreen
ca: _Pantalla completa

en: _Hide
ca: Ama_ga

en: Roll_up
ca: Enr_otlla

en: R_aise
ca: _Apuja

en: _Lower
ca: Més _baix

en: La_yer
ca: _Capa

en: Tile
ca: Mosaic

en: Move _To
ca: Mo_u a

en: Occupy _All
ca: Ocupa-ho _tot

en: Tray _icon
ca: _Icona de la safata

en: R_ename title
ca: Canvia de nom _el títol

en: _Close
ca: _Tanca

en: _Kill Client
ca: _Mata el client

en: _Window list
ca: Llista de _finestres

en: Another window manager already running, exiting...
ca: Un altre gestor de finestres està en ús, sortint...

en: Could not restart: %s
    Does $PATH lead to %s?
ca: No s'a pogut reiniciar: %s
    Apunta $PATH a %s?

en: Confirm Restart as Terminal
ca: Confirmeu el reinici com a terminal

en: Unmanage all applications and restart
    as a terminal. Proceed?
ca: Deixa de gestionar totes les aplicacions
    i reinicia com a terminal. Endavant?

en: <none>
ca: <cap>

en:   --client-id=ID      Client id to use when contacting session manager.
ca:   --client-id=ID      Id de client per usar quan es contacti amb el gestor de sessions.

en: 
      --debug             Print generic debug messages.
      --debug-z           Print debug messages regarding window stacking.
ca: 
      --debug             Imprimeix els missatges de depuració genèrics.
      --debug-z           Imprimeix els missatges de depuració sobre l'apilament de finestres.

en: 
      -a, --alpha         Use a 32-bit visual for translucency.
      -c, --config=FILE   Load preferences from FILE.
      -t, --theme=FILE    Load theme from FILE.
      -s, --splash=IMAGE  Briefly show IMAGE on startup.
      -p, --postpreferences  Print preferences after all processing.
      --rewrite-preferences  Update an existing preferences file.
      --trace=conf,icon   Trace paths used to load configuration.
ca: 
      -a, --alpha         Usa un visual de 32 bits per a la translucidesa.
      -c, --config=FILE   Carrega preferències des del FITXER.
      -t, --theme=FILE    Carrega el tema des del FITXER.
      -s, --splash=IMAGE      Mostra breument la imatge en iniciar.
      -p, --postpreferences   Imprimeix les preferències després de tot el processament.
      --rewrite-preferences  Actualitza un fitxer de preferències existent.
      --trace=conf,icon   Traça els camins usats per carregar la configuració.

en:   -o, --output=FILE   Redirect all output to FILE.
ca:   -o, --output=FITXER Redirigeix tota la sortida al FITXER.

en:   -i, --install=THEME Install THEME from extra or 'list'.
ca:   -i, --install=TEMA Instal·la el TEMA des de l'extra o llista.

en: Usage: %s [OPTIONS]
    Starts the IceWM window manager.
    
    Options:
      -d, --display=NAME  NAME of the X server to use.
    %s  --sync              Synchronize X11 commands.
    %s
      -V, --version       Prints version information and exits.
      -h, --help          Prints this usage screen and exits.
    %s
      --replace           Replace an existing window manager.
      -r, --restart       Tell the running icewm to restart itself.
    
      --configured        Print the compile time configuration.
      --directories       Print the configuration directories.
      -l, --list-themes   Print a list of all available themes.
    %s
    Environment variables:
      ICEWM_PRIVCFG=PATH  Directory for user configuration files,
                          "$XDG_CONFIG_HOME/icewm" if exists or
                          "$HOME/.icewm" by default.
      DISPLAY=NAME        Name of the X server to use.
      MAIL=URL            Location of your mailbox.
    
    To report bugs, support requests, comments please visit:
    %s
ca: Ús: %s [OPCIONS]
    Inicia el gestor de finestres de l'IceWM.
    
    Opcions:
     -d,  --display=NAME      NOM del servidor X per usar.
    %s  --sync              Sincronitza ordres d'X11.
    %s
      -V, --version       Imprimeix la informació de la versió i surt.
      -h, --help          Imprimeix aquesta pantalla d'ajuda i surt.
    %s
      --replace           Reemplaça un gestor de finestres existent.
      -r, --restart       Digues a l'icewm en execució que es reiniciï.
    
      --configured        Imprimeix la configuració de l'hora de la compilació.
      --directories       Imprimeix els directoris de configuració.
      -l, --list-themes   Imprimeix una llista dels temes disponibles.
    %s
    Variables de l'entorn:
     ICEWM_PRIVCFG=PATH  Directori per als fitxers de configuració de l'usuari,
                          "$XDG_CONFIG_HOME/icewm" si existeix, o bé
                          "$HOME/.icewm/" per defecte.
      DISPLAY=NAME        Nom del servidor X per usar.
      MAIL=URL            Ubicació de la bústia de correu.
    
    Per informar d'errors, fer peticions de suport o comentaris, si us plau, visiteu
    %s.

en: %s configuration directories:
ca: %s directoris de configuració:

en: %s configured options:%s
ca: %s opcions configurades:%s

en: Confirm Logout
ca: Confirmació de la sortida

en: Logout will close all active applications.
    Proceed?
ca: Sortir tancarà totes les aplicacions actives.
    Voleu continuar?

en: Raise/Lower
ca: Apuja / Abaixa

en: Hide
ca: Amaga

en: Restore
ca: Restaura

en: Maximize
ca: Maximitza

en: Minimize
ca: Minimitza

en: Rolldown
ca: Desenrotlla

en: Rollup
ca: Enrotlla

en: Client %s with PID %ld fails to respond.
    Do you wish to terminate this client?
ca: El client %s amb el PID %ld no respon.
    Voleu acabar aquest client?

en: Failed to load theme %s
ca: Ha fallat carregar el tema %s

en: Unknown value '%s' for option '%s'.
ca: Valor desconegut, "%s", per a l'opció "%s".

en: Unable to rename %s to %s
ca: No es pot canviar el nom "%s" a "%s"

en: Loc_k Workstation
ca: Bloque_ja l'estació de treball

en: _Cancel
ca: _Cancel·la

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: _Logout...
ca: _Surt...

en: _Restart icewm
ca: _Reinicia l'icewm

en: Reload ke_ys
ca: Torna a carregar les claus

en: Reload win_options
ca: Torna a carregar les opcions de la finestra

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: _About
ca: _Quant a

en: Rename
ca: Canvia'n el nom

en: Rename the window title
ca: Canvia de nom el títol de la finestra

en: WARNING! All unsaved changes will be lost when
    this client is killed. Do you wish to proceed?
ca: ATENCIÓ! Tots els canvis no desats es perdran en
    matar el client. Encara voleu continuar?

en: Kill Client:
ca: Mata el client:

en: Missing command argument
ca: Falta l'argument de l'ordre

en: Bad argument %d to command '%s'
ca: Argument erroni, "%d", per a l'ordre "%s".

en: Error at keyword '%s' for %s
ca: Error a la paraula clau "%s" per a %s

en: Error at %s '%s'
ca: Error a %s "%s"

en: Unexepected menu keyword: '%s'
ca: Paraula clau del menú no esperada: %s

en: Error at menuprog '%s'
ca: Error a menuprog "%s"

en: Error at menuprogreload: '%s'
ca: Error a menuprogreload: %s

en: Missing filename argument to include statement
ca: Falta l'argument del nom de fitxer per incloure el comunicat

en: Error at includeprog '%s'
ca: Error a includeprog: %s

en: Unknown keyword '%s'
ca: Paraula clau desconeguda: "%s"

en: Unknown keyword for a non-container: '%s'.
    Expected either 'key' or 'runonce' here.
ca: Paraula clau desconeguda per a un no-contenidor: "%s"
    Aquí s'esperava o bé "key" o bé "runonce".

en: '%s' timed out!
ca: %s ha assolit el temps d'espera!

en: '%s' produces no output
ca: "%s" no produeix cap sortida

en: Missing program setxkbmap
ca: Manca el programa setxkbmap.

en: For keyboard switching, please install setxkbmap.
ca: Per canviar el teclat, si us plau, instal·leu setxkbmap.

en: Unknown window option: %s
ca: Opció de finestra desconeguda: %s

en: Syntax error in window options on line %d of %s
ca: Error de sintaxi de les opcions de finestra a la línia %d de %s.

en: Save Modifications
ca: Desa les modificacions

en: Enter a new value for %s:
ca: Introduïu un valor nou per a %s:

en: _Click to focus
ca: _Cliqueu-hi per focalitzar-ho

en: _Explicit focus
ca: Focus _explícit

en: _Sloppy mouse focus
ca: _Focus del ratolí descurat

en: S_trict mouse focus
ca: Focus del ratolí es_tricte

en: _Quiet sloppy focus
ca: Focus _tènue silenciós

en: Custo_m
ca: _Personalitzat

en: Programs
ca: Programes

en: _Run...
ca: _Executa...

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: _Windows
ca: _Finestres

en: _Help
ca: _Ajuda

en: _Preferences
ca: _Preferències

en: _Themes
ca: _Temes

en: Se_ttings
ca: Paràme_tres

en: Session Manager: Unknown line %s
ca: Gestor de sessions: línia desconeguda: %s

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: Ca_scade
ca: Ca_scada

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: _Arrange
ca: _Organitza

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: _Minimize All
ca: _Minimitza-ho tot

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: _Hide All
ca: _Amaga-ho tot

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: _Undo
ca: _Desfés

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: Arrange _Icons
ca: Organitza les _icones

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: _Refresh
ca: _Refresca

en: Hide Taskbar
ca: Amaga la barra de tasques

en: Favorite Applications
ca: Aplicacions preferides

en: Window List Menu
ca: Menú de llista de finestres

en: Show Desktop
ca: Mostra l'escriptori

en: Show Taskbar
ca: Mostra la barra de tasques

en: All Workspaces
ca: Tots els espais de treball

en: _Show
ca: _Mostra

en: _Raise
ca: Apu_ja

en: Del
ca: Supr

en: _Terminate Process
ca: _Acaba el procés

en: Kill _Process
ca: _Mata el procés

en: Window list
ca: Llista de finestres

en: %lu. Workspace %-.32s
ca: %lu. Espai de treball %-.32s

en: Image not readable: %s
ca: Imatge no llegible: %s

en: %s: select failed
ca: %s: ha fallat la selecció

en: Could not parse color "%s"
ca: No s'ha pogut analitzar el color %s

en: Unknown key name %s in %s
ca: Nom clau %s desconegut a %s

en: Bad argument: %s for %s [%d,%d]
ca: Argument erroni: %s per a %s [%d,%d]

en: Loading of pixmap "%s" failed: %s
ca: La càrrega del mapa de píxels "%s" ha fallat: %s

en: Loading of pixmap "%s" failed
ca: Ha fallat la càrrega del mapa de píxels "%s"

en: BUG? Imlib was able to read "%s"
ca: ERROR? Imlib ha estat capaç de llegir "%s"

en: BUG? Malformed XPM header but Imlib was able to parse "%s"
ca: ERROR? Capçalera XPM malformada, però Imlib ha pogut analitzar "%s"

en: BUG? Unexpected end of XPM file but Imlib was able to parse "%s"
ca: ERROR? Final del fitxer XPM imprevist, però Imlib ha pogut analitzar "%s"

en: BUG? Unexpected character but Imlib was able to parse "%s"
ca: ERROR? Caràcter imprevist, però Imlib ha pogut analitzar "%s"

en: Could not load font "%s".
ca: No s'ha pogut carregar la lletra %s.

en: Missing codesets for fontset "%s":
ca: No s'ha trobat codificació per a la lletra "%s":

en: Could not load fontset "%s".
ca: No s'ha pogut carregar la lletra %s.

en: _Copy
ca: _Copia

en: Cu_t
ca: Re_talla

en: _Paste
ca: _Enganxa

en: Paste _Selection
ca: Enganxa la _selecció

en: Select _All
ca: Selecciona-ho _tot

en: Locale not supported by C library or Xlib. Falling back to 'C' locale'.
ca: Llengua no admesa per la biblioteca C o Xlib. Es torna per defecte a "C".

en: Failed to determinate the current locale's codeset. Assuming ISO-8859-1.
ca: Ha fallat determinar el conjunt de codis de la llengua actual. S'assumeix ISO-8859-1.

en: iconv doesn't supply (sufficient) %s to %s converters.
ca: iconv no proporciona %s (suficients) a convertidors %s.

en: Invalid multibyte string "%s": %s
ca: Cadena multibyte no vàlida "%s": %s

en: _OK
ca: D'ac_ord

en: $USER or $LOGNAME not set?
ca: ¿$USUARI o $NOMD'ENTRADA no configurat?

en: Failed to parse URL "%s".
ca: Ha fallat analitzar l'URL "%s".

en: Incomplete hex escape in URL at position %d.
ca: Escapament hex incomplet dins l'URL a la posició %d.

en: Invalid hex escape in URL at position %d.
ca: Escapament hex no vàlid dins l'URL a la posició %d.

en:   -d, --display=NAME  NAME of the X server to use.
      --sync              Synchronize X11 commands.
ca:   -d, --display=NAME      Nom del servidor X per usar.
      --sync              Sincronitza les ordres d'X11.

en: Support for PNG images was not enabled
ca: El suport per a imatges PNG no s'ha habilitat.

en: Support for JPEG images was not enabled
ca: El suport per a imatges JPEG no s'ha habilitat.

en: Unsupported file format: %s
ca: Format de fitxer no admès: %s

en: Could not load image "%s"
ca: No s'ha pogut carregar la imatge %s.
