IceWM 1.2.12 - en to tr translation catalogue (491 entries)

en: Can't open the APM device %s
tr: APM cihazı %s açılamadı

en: Can't ioctl the APM device %s
tr: %s APM cihazı ioctl yapılamıyor

en: Unknown format used by APM device %s (%d).
tr: APM cihazı %s tarafından kullanılan bilinmeyen biçim (%d).

en:  - Power
tr:  - Güç

en: P
tr: G

en:  - Charging
tr:  - Şarj oluyor

en: C
tr: Ş

en:  - Full
tr:  - Dolu

en: power:	%s
tr: güç:	%s

en: CLOCK
tr: SAAT

en: Date
tr: Tarih

en: Default
tr: Varsayılan

en: _Disable
tr: _Devre dışı

en: CPU %s Load: %3.2f %3.2f %3.2f, %u
tr: %s İşlemci Yükü: %3.2f %3.2f %3.2f, %u

en: 
    Ram (free): %5.3f (%.3f) G
tr: 
    Bellek (boş): %5.3f (%.3f) G

en: 
    Swap (free): %.3f (%.3f) G
tr: 
    Takas (boş): %.3f (%.3f) G

en: 
    ACPI Temp:
tr: 
    ACPI Sıcaklığı:

en: 
    CPU Freq: %.3fGHz
tr: 
    İşlemci Frekansı: %.3fGHz

en: CPU
tr: İşlemci

en: Load:
tr: Yük:

en: 
    Ram (user): %5.3f (%.3f) G
tr: 
    Ram (kullanıcı): %5.3f (%.3f) G

en: _Combine
tr: _Birleştir

en: _Separate
tr: _Ayır

en: %s exited with status %d.
tr: %s, %d durumuyla çıktı.

en: %s was killed by signal %d.
tr: %s , %d sinyali ile sonlandırıldı.

en: rules:
tr: kurallar:

en: model:
tr: örnek:

en: layout:
tr: düzen:

en: options:
tr: seçenekler:

en: Keyboard
tr: Tuş takımı

en: Invalid mailbox protocol: "%s"
tr: Geçersiz posta kutusu protokolü: "%s"

en: Invalid mailbox path: "%s"
tr: Geçersiz posta kutusu yolu: "%s"

en: DNS name lookup failed for %s
tr: %s için DNS adı araması başarısız oldu

en: Invalid mailbox port: "%s"
tr: Geçersiz posta kutusu bağlantı noktası: "%s"

en: Could not connect to %s: %s
tr: %s bağlanılamadı : %s

en: Failed to find %s command
tr: %s komutu bulunamadı

en: Failed to execute %s
tr: %s çalıştırılamadı

en: Write to socket failed: %s
tr: Sokete yazma başarısız oldu: %s

en: Using MailBox "%s"
tr: "%s" Posta Kutusu kullanılıyor

en: Suspended
tr: Askıya alındı

en: Error checking mailbox.
tr: Posta kutusu denetlenirken hata oluştu.

en: %ld mail message, %ld unread.
tr: %ld posta mesajı, %ld okunmadı.

en: %ld mail messages, %ld unread.
tr: %ld posta mesajı, %ld okunmadı.

en: %ld mail message.
tr: %ld posta mesajı.

en: %ld mail messages.
tr: %ld posta mesajı.

en: MAIL
tr: POSTA

en: _Check
tr: _Kontrol

en: _Suspend
tr: _Askıya Al

en: bytes
tr: bayt

en: Memory Total:
tr: Toplam Bellek:

en: Free:
tr: Boş:

en: Cached:
tr: Önbellek:

en: Buffers:
tr: Tampon:

en: User:
tr: Kullanıcı:

en: Interface %s:
      Current rate (in/out):	%li %s/%li %s
      Current average (in/out):	%lli %s/%lli %s
      Transferred (in/out):	%lli %s/%lli %s
      Online time:	%ld:%02ld:%02ld%s%s
tr: Arabirim %s:
      Etkin hız (gelen/giden):	%li %s/%li %s
      Etkin ortalama (gelen/giden):	%lli %s/%lli %s
      Aktarılan (gelen/giden):	%lli %s/%lli %s
      Bağlı kalınan süre:	%ld:%02ld:%02ld%s%s

en: disconnected
tr: bağlantı kesildi

en: down
tr: inen

en: Workspace:
tr: Çalışma Alanı:

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: USAGE: icewm-menu-fdo [OPTIONS] [FILENAME]
    OPTIONS:
    -g, --generic		Include GenericName in parentheses of progs
    -o, --output=FILE	Write the output to FILE
    -t, --terminal=NAME	Use NAME for a terminal that has '-e'
    -s, --no-lone-app	Move lone elements to parent menu
    -S, --no-lone-hint	Like -s but append the original submenu's
    -d, --deadline-apps=N	Stop loading app information after N ms
    -D, --deadline-all=N	Stop all loading and print what we got so far
    -m, --match=PAT		Display only apps with title containing PAT
    -M, --imatch=PAT	Like --match but ignores the letter case
    -L, --limit-max-len=N	Crop app titles at length N, add ...
    --seps  	Print separators before and after contents
    --sep-before	Print separator before the contents
    --sep-after	Print separator only after contents
    --no-sep-others	Legacy, has no effect
    --no-sub-cats	No additional subcategories, just one level of menues
    --flat		Display all apps in one layer with category hints
    --flat-sep=STR	Category separator string used in flat mode (default: ' / ')
    --match-sec	Apply --match or --imatch to apps AND sections
    --match-osec	Apply --match or --imatch only to sections
    --orig-comment	Print source .desktop file as comment
    -C, --copying	Print copyright information
    -V, --version	Print version information
    -h, --help	Prints this usage screen and exits.
    
    FILENAME	Any .desktop file to launch its application Exec command.
    
    This program also listens to environment variables defined by
    the XDG Base Directory Specification:
tr: KULLANIM: icewm-menu-fdo [SEÇENEKLER] [DOSYA ADI]
    SEÇENEKLER:
    -g, --generic		Uygulama parantez içinde Jenerik Adı içersin
    -o, --output=DOSYA	Çıktıyı  DOSYAya yaz
    -t, --terminal=AD	'-e' seçeneği olan bir uçbirim ADı kullan
    -s, --no-lone-app	Tek öğeleri üst menüye taşı
    -S, --no-lone-hint	-s'ye benzer ancak orijinal alt menüleri ekler
    -d, --deadline-apps=N	N ms sonra uygulama bilgilerini yüklemeyi durdur
    -D, --deadline-all=N	Tüm yüklemeyi durdurun ve şu ana kadar elde edileni yazdır
    -m, --match=PAT		Yalnızca başlığı PAT içeren uygulamaları görüntüle
    -M, --imatch=PAT	--match gibi ama büyük/küçük harf dikkate alınmaz
    -L, --limit-max-len=N	Uygulama başlıklarını N uzunluğunda kırp, ... ekle
    --seps  	İçeriklerden önce ve sonra ayırıcıları yazdır
    --sep-before	İçeriklerden önce ayırıcı yazdır
    --sep-after	İçeriklerden sonra ayırıcı yazdır
    --no-sep-others	Eski, hiçbir etkisi yok
    --no-sub-cats	Ek alt kategori yok, yalnızca tek düzey menüler
    --flat		Kategori ipuçlarıyla tüm uygulamaları tek katmanda görüntüle
    --flat-sep=STR	Düz modda kullanılan kategori ayırıcı dize (varsayılan: ' / ')
    --match-sec	Uygulamalara VE bölümlere --match veya --imatch uygula
    --match-osec	--match veya --imatch'i yalnızca bölümlere uygula
    --orig-comment	Kaynak .desktop dosyasını yorum olarak yaz
    -C, --copying	Telif hakkı bilgisini yazdır
    -V, --version	Sürüm bilgilerini yazdır
    -h, --help	Bu kullanım ekranını yazdır ve çık.
    
    FILENAME	Herhangi bir .desktop dosyasının uygulamasını başlatmak için Exec komutu kullanılır.
    
    Bu program ayrıca XDG Temel Dizin Belirtimi tarafından
     tanımlanan ortam değişkenlerini de dinler:

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: An audio application
en: Audio
tr: Ses

en: Zarathustra
tr: Zerdüşt

en: System too slow! Failed to load menu content!
tr: Sistem çok yavaş! Menü içeriği yüklenemedi!

en: Please push HERE and retry after some seconds.
tr: Lütfen BURAYA basın ve birkaç saniye sonra tekrar deneyin.

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tool to manage printers
en: Printing
tr: Yazdırma

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Settings applications
en: Settings
tr: Ayarlar

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tool to manage hardware components, like sound cards, video cards or printers
en: HardwareSettings
tr: Donanım Ayarları

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tool to manage compressed data/archives
en: Compression
tr: Sıkıştırma

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tool to archive/backup data
en: Archiving
tr: Arşiv

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Small utility application, "Accessories"
en: Utility
tr: Araçlar

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A dictionary
en: Dictionary
tr: Sözlük

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A text tool utility
en: TextTools
tr: Metin Araçları

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A file manager
en: FileManager
tr: DosyaYönetici

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A file tool utility
en: FileTools
tr: DosyaAraçları

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: System application, "System Tools" such as say a log viewer or network monitor
en: System
tr: Sistem

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: An app related to MIDI
en: Midi
tr: MIDI

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application for presenting, creating, or processing multimedia (audio/video)
en: AudioVideo
tr: Ses Video

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Just a mixer
en: Mixer
tr: Karıştırıcı

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Numerical analysis software
en: NumericalAnalysis
tr: Sayısal Analiz

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Math software
en: Math
tr: Matematik

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Educational software
en: Education
tr: Eğitim

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Scientific software
en: Science
tr: Bilim

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Optical character recognition application
en: OCR
tr: Karakter Tanıma

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Tool to scan a file/text
en: Scanning
tr: Tarayıcı

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application for viewing, creating, or processing graphics
en: Graphics
tr: Grafik

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Parallel computing software
en: ParallelComputing
tr: Paralel Hesaplama

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Computer Science software
en: ComputerScience
tr: Bilgisayar

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application for viewing, creating, or processing raster (bitmap) graphics
en: RasterGraphics
tr: Düz Grafikler

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: 2D based graphical application
en: 2DGraphics
tr: 2D Grafik

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A sequencer
en: Sequencer
tr: Sıralayıcı

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A TV application
en: TV
tr: Televizyon

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tuner
en: Tuner
tr: Alıcı

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application for viewing, creating, or processing vector graphics
en: VectorGraphics
tr: Vektör Grafikler

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application for viewing, creating, or processing 3-D graphics
en: 3DGraphics
tr: 3D Grafik

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Accessibility
en: Accessibility
tr: Ulaşılabilirlik

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: An action game
en: ActionGame
tr: Aksiyon

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A game
en: Game
tr: Oyun

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application handles adult or explicit material
en: Adult
tr: Yetişkin

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Adventure style game
en: AdventureGame
tr: Macera

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A simple amusement
en: Amusement
tr: Eğlence

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Arcade style game
en: ArcadeGame
tr: Atari

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Software to teach arts
en: Art
tr: Sanat

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Artificial Intelligence software
en: Artificialtelligence
tr: YapayZeka

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Astronomy software
en: Astronomy
tr: Astronomi

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application to edit audio/video files
en: AudioVideoEditing
tr: Ses Video Düzenleme

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Biology software
en: Biology
tr: Biyoloji

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Falling blocks game
en: BlocksGame
tr: Blok

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A board game
en: BoardGame
tr: Tahta

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tool to build applications
en: Building
tr: İnşa

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: An application for development
en: Development
tr: Geliştirme

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A calculator
en: Calculator
tr: Hesap Makinesi

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Calendar application
en: Calendar
tr: Takvim

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: An office type application
en: Office
tr: Ofis

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A card game
en: CardGame
tr: Kart

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Chart application
en: Chart
tr: Grafik

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A chat client
en: Chat
tr: Sohbet

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Network application such as a web browser
en: Network
tr: Ağ

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Chemistry software
en: Chemistry
tr: Kimya

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A clock application/applet
en: Clock
tr: Saat

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application that only works inside a terminal (text-based or command line application)
en: ConsoleOnly
tr: KonsolTabanlı

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside:
en: Construction
tr: İnşaat

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: E.g. an address book
en: ContactManagement
tr: İletişim

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Important application, core to the desktop such as a file manager or a help browser
en: Core
tr: Çekirdek

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Data visualization software
en: DataVisualization
tr: Veri Görselleştirme

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application to manage a database
en: Database
tr: Veri Tabanı

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tool to debug applications
en: Debugger
tr: Hata Ayıklama

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Configuration tool for the GUI
en: DesktopSettings
tr: Masaüstü Ayarları

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A dial-up program
en: Dialup
tr: Çevirmeli Ağ

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application to burn a disc
en: DiscBurning
tr: DiskYazma

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Help or documentation
en: Documentation
tr: Belgelendirme

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Economy software
en: Economy
tr: Ekonomi

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Electricity software
en: Electricity
tr: Elektrik

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Electronics software, e.g. a circuit designer
en: Electronics
tr: Elektronik

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Email application
en: Email
tr: E-posta

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Emulator of another platform, such as a DOS emulator
en: Emulator
tr: Öykünücü

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Engineering software, e.g. CAD programs
en: Engineering
tr: Mühendislik

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: RSS, podcast and other subscription based contents
en: Feed
tr: Akış

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Tools like FTP or P2P programs
en: FileTransfer
tr: Dosya Aktarımı

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A file system tool
en: Filesystem
tr: DosyaSistemi

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application to manage your finance
en: Finance
tr: Mali İşler

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A flowchart application
en: FlowChart
tr: AkışGrafiği

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A GUI designer application
en: GUIDesigner
tr: GUITasarımcısı

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Geography software
en: Geography
tr: Coğrafya

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Geology software
en: Geology
tr: Jeoloji

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Geoscience software, GIS
en: Geoscience
tr: Yer bilimi

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: HAM radio software
en: HamRadio
tr: Amatör Radyo

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: History software
en: History
tr: Geçmiş

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Software for philosophy, psychology and other humanities
en: Humanities
tr: Beşeri Bilimler

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: IDE application
en: IDE
tr: Geliştirme Ortamı

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: An IRC client
en: IRCClient
tr: IRC İstemcisi

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Image Processing software
en: ImageProcessing
tr: Resim İşleme

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: An instant messaging client
en: InstantMessaging
tr: Mesajlaşma

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A game for kids
en: KidsGame
tr: Çocuk

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Software to learn foreign languages
en: Languages
tr: Diller

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Literature software
en: Literature
tr: Edebiyat

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Logic games like puzzles, etc
en: LogicGame
tr: Mantık

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Software for viewing maps, navigation, mapping, GPS
en: Maps
tr: Haritalar

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Medical software
en: MedicalSoftware
tr: Tıbbi Yazılım

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Monitor application/applet that monitors some resource or activity
en: Monitor
tr: Monitör

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Musical software
en: Music
tr: Müzik

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A news reader or a news ticker
en: News
tr: Haberler

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A package manager application
en: PackageManager
tr: Paket Yönetimi

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Camera tools, etc.
en: Photography
tr: Fotoğrafçılık

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Physics software
en: Physics
tr: Fizik

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application to play audio/video files
en: Player
tr: Oynatıcı

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Presentation software
en: Presentation
tr: Sunum

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A profiling tool
en: Profiling
tr: Profilleme

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Project management application
en: ProjectManagement
tr: ProjeYönetimi

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Desktop Publishing applications and Color Management tools
en: Publishing
tr: Yayıncılık

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Application to record audio/video files
en: Recorder
tr: Kaydedici

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tool to remotely manage your PC
en: RemoteAccess
tr: Uzaktan Erişim

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Applications like cvs or subversion
en: RevisionControl
tr: Sürüm Yönetimi

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Robotics software
en: Robotics
tr: Robotik

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A role playing game
en: RolePlaying
tr: Rol

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A security tool
en: Security
tr: Güvenlik

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A shooter game
en: Shooter
tr: Nişancı

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A simulation game
en: Simulation
tr: Simulasyon

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Religious and spiritual software, theology
en: Spirituality
tr: Ruhaniyet

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Sports software
en: Sports
tr: Spor

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A sports game
en: SportsGame
tr: Spor

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A spreadsheet
en: Spreadsheet
tr: Elektronik Tablo

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A strategy game
en: StrategyGame
tr: Strateji

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Telephony via PC
en: Telephony
tr: Telefon

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Telephony tools, to dial a number, manage PBX, ...
en: TelephonyTools
tr: Telefon Araçları

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A terminal emulator application
en: TerminalEmulator
tr: Uçbirim

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A text editor
en: TextEditor
tr: Metin Düzenleyici

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A translation tool
en: Translation
tr: Tercüme

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Video Conference software
en: VideoConference
tr: Video Konferans

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: Tool to view e.g. a graphic or pdf file
en: Viewer
tr: Görüntüleyici

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A web browser
en: WebBrowser
tr: İnternet Tarayıcısı

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A tool for web developers
en: WebDevelopment
tr: Web Geliştirme

note: TRANSLATORS: This is a SHORT category menu name from freedesktop.org. Please add compact punctuation if needed but no double-quotes! Hint for the content inside: A word processor
en: WordProcessor
tr: Kelime İşlemci

en: Back
tr: Geri

en: Alt+Left
tr: Alt+Sol

en: Forward
tr: İleri

en: Alt+Right
tr: Alt+Sağ

en: Previous
tr: Önceki

en: Next
tr: Sonraki

en: Contents
tr: İçindekiler

en: Index
tr: Dizin

en: Find...
tr: Bul...

en: Find next
tr: Sonrakini bul

en: Open in Browser
tr: Tarayıcıda aç

en: Reload
tr: Yeniden yükle

en: Close
tr: Kapat

en: Icewmbg(1)
tr: Icewmbg (1)

en: Icesound(1)
tr: Icesound (1)

en: FAQ
tr: SSS

en: Manual
tr: Kılavuz

en: Support
tr: Destek

en: Theme Howto
tr: Tema Nasıl Yapılır

en: Website
tr: Web Adresi

en: Unsupported protocol.
tr: Desteklenmeyen protokol.

en: Invalid path: %s
tr: Hatalı yol: %s

en: Path does not refer to a file.
tr: Yol bir dosyaya işaret etmiyor.

en: Failed to open file for reading.
tr: Dosya okunmak için açılamadı.

en: Failed to create a temporary file
tr: Geçici bir dosya oluşturulamadı

en: Failed to execute system(%s) (%d)
tr: Sistem yürütülemedi (%s) (%d)

en: Failed to decompress %s
tr: Sıkıştırma açılamadı %s

en: Could not locate curl or wget in PATH
tr: PATH konumlarında curl veya wget bulunamadı

en: Unsafe characters in URL
tr: URLde güvensiz karakter

en: Usage: %s [OPTIONS] [ FILENAME | URL ]
    
    IceHelp is a very simple HTML browser for the IceWM window manager.
    It can display a HTML document from file, or browse a website.
    It remembers visited pages in a history, which is navigable
    by key bindings and a context menu (right mouse click).
    It neither supports rendering of images nor JavaScript.
    If no file or URL is given it will display the IceWM Manual
    from %s.
    
    Options:
      -d, --display=NAME  NAME of the X server to use.
      --sync              Synchronize X11 commands.
    
      -B                  Display the IceWM icewmbg manpage.
      -b, --bugs          Display the IceWM bug reports (primitively).
      -f, --faq           Display the IceWM FAQ and Howto.
      -g                  Display the IceWM Github website.
      -i, --icewm         Display the IceWM icewm manpage.
      -m, --manual        Display the IceWM Manual (default).
      -s                  Display the IceWM icesound manpage.
      -t, --theme         Display the IceWM themes Howto.
      -w, --website       Display the IceWM website.
    
      -V, --version       Prints version information and exits.
      -h, --help          Prints this usage screen and exits.
    
    Environment variables:
      DISPLAY=NAME        Name of the X server to use.
    
    To report bugs, support requests, comments please visit:
    %s
tr: Kullanım: %s [SEÇENEKLER] [ DOSYA ADI| URL ]
    
    IceHelp, IceWM pencere yöneticisi için çok basit bir HTML tarayıcısıdır.
    Dosyadan bir HTML belgesi görüntüleyebilir veya bir web sitesine göz atabilir.
    Geçmişte ziyaret edilen sayfaları hatırlayabilir
    tuş bağlantıları ve bir bağlam menüsü ile (sağ fare tıklaması) ile hangilerinin gezilebilir olduğunu gösterebilir.
    Ne görüntülerin oluşturulmasını ne de JavaScript'i destekler.
    Dosya veya URL verilmezse IceWM kılavuzu görüntülenir
    %s öğesinden.
    
    Seçenekler:
      -d, --display=NAME Kullanılacak X sunucusunun adı.
      --sync              X11 komutlarını eşitleyin.
    
      -B                  IceWM icewmbg 'nin man sayfasını görüntüleyin.
      -b, --bugs          IceWM hata raporlarını (temel olarak) görüntüleyin.
      -f, --faq           IceWM'in SSS'ini ve Nasıl Yapılır'ını görüntüleyin.
      -g                  IceWM Github web sitesini görüntüleyin.
      -i, --icewm         IceWM'nin icewm man sayfasını görüntüleyin.
      -m, --manual        IceWM'nin kılavuzunu görüntüleyin (varsayılan).
      -s                  IceWM icesound man sayfasını görüntüleyin.
      -t, --theme         IceWM temalarının nasıl yapıldığını gösterir.
      -w, --website       IceWM'in web sitesini görüntüleyin.
    
      -V, --version       Sürüm bilgilerini yazdırır ve çıkar.
      -h, --help         Kullanım ekranını yazdırır ve çıkar.
    
    Ortam Değişkenleri:
      DISPLAY=NAME        Kullanılacak X sunucusunun adı.
    
    Hataları, destek taleplerinizi ve görüşlerinizi bildirmek için lütfen şu adresi ziyaret edin:
    %s

en: Ignoring option '%s'
tr: '%s' seçeneği yoksayılıyor

en: List View
tr: Liste Görünümü

en: Icon View
tr: Simge Görünümü

en: Open
tr: Aç

en: Undo
tr: Geri al

en: New
tr: Yeni

en: Restart
tr: Yeniden Başlat

en: Same Game
tr: Aynı Oyunu

en: For help please consult the man page icesh(1).
tr: Yardım için lütfen icesh(1) man sayfasına bakın.

en: Named symbols of the domain `%s' (numeric range: %ld-%ld):
tr: '%s' alan adının adlandırılmış sembolleri (numerik aralık: %ld-%ld):

en: Workspace out of range: %ld
tr: Çalışma alanı limit dışında: %ld

en: Invalid workspace name: `%s'
tr: Hatalı çalışma alanı adı: '%s'

en: GNOME window layer
tr: GNOME pencere katmanı

en: IceWM tray option
tr: IceWM tepsi seçeneği

en: Gravity symbols
tr: Yerçekimi sembolleri

en: Motif functions
tr: Motif fonksiyonları

en: Motif decorations
tr: Motif süslemeleri

en: EWMH window state
tr: EWMH pencere durumu

en: workspace #%d: `%s'
tr: çalışma alanı #%d: '%s'

en: Invalid state: `%s'.
tr: Geçersiz durum: '%s'.

en: Invalid argument: `%s'
tr: Geçersiz argüman: '%s'

en: Cannot get geometry of window 0x%lx
tr: 0x%lx penceresinin geometrisi alınamıyor

en: Invalid Xinerama: `%s'.
tr: Hatalı Xinerama: '%s'.

en: Unable to write to %s
tr: %s konumuna yazılamadı

en: Action `%s' requires at least %d arguments.
tr: '%s' eylemi en az %d değişken gerektiriyor.

en: Invalid expression: `%s'
tr: Hatalı ifade: '%s'

en: Can't open display: %s. X must be running and $DISPLAY set.
tr: Ekran açılamıyor: %s. X çalışır durumda ve $DISPLAY ayarlanmış olmalıdır.

en: Unexpected: `%s'.
tr: Beklenmeyen: '%s'.

en: No windows found.
tr: Pencere bulunamadı.

en: No actions specified.
tr: Eylem belirtilmedi.

en: Invalid window identifier: `%s'
tr: Hatalı pencere belirteci: '%s'

en: Invalid PID: `%s'
tr: Geçersiz PID: '%s'

en: Invalid layer: `%s'.
tr: Geçersiz katman: '%s'.

en: Unknown action: `%s'
tr: Bilinmeyen eylem: '%s'

en: Socket error: %d
tr: Soket hatası: %d

en:   -c, --config=FILE   Let IceWM load preferences from FILE.
      -t, --theme=FILE    Let IceWM load the theme from FILE.
    
      -d, --display=NAME  Use NAME to connect to the X server.
      -a, --alpha         Use a 32-bit visual for translucency.
      --sync              Synchronize communication with X11 server.
    
      -i, --icewm=FILE    Use FILE as the IceWM window manager.
      -o, --output=FILE   Redirect all output to FILE.
    
      -b, --nobg          Do not start icewmbg.
      -n, --notray        Do not start icewmtray.
      -s, --sound         Also start icesound.
tr:   -c, --config=DOSYA IceWM'nin tercihleri DOSYA'dan yüklemesine izin ver.
      -t, --theme=DOSYA  IceWM'nin temayı DOSYA'dan yüklemesine izin ver.
    
      -d, --display=NAME X sunucusuna bağlanmak için NAME kullan.
      -a, --alpha        Yarı saydamlık için 32 bitlik bir görsel kullan.
      --sync             X11 sunucusuyla iletişimi senkronize edin.
    
      -i, --icewm=DOSYA  IceWM pencere yöneticisi olarak DOSYA kullan.
      -o, --output=DOSYA Tüm çıktıları DOSYA'ya yönlendir.
      
      -b, --nobg         icewmbg'yi başlatma.
      -n, --notray       icewmtray'i başlatma.
      -s, --sound        Ayrıca icesound'u başlat.

en: 
    Debugging options:
      -v, --valgrind      Let "/usr/bin/valgrind" run icewm.
                          Thoroughly examines the execution of icewm.
      -g, --catchsegv     Let "/usr/bin/catchsegv" run icewm.
                          Gives a backtrace if icewm segfaults.
tr: 
    Hata ayıklama seçenekleri:
       -v, --valgrind      "/usr/bin/valgrind"in icewm'yi çalıştırsın.
                           Icewm'nin yürütülmesini iyice inceler.
       -g, --catchsegv     "/usr/bin/catchsegv" icewm'yi çalıştırsın.
                           Icewm segfault yaparsa geri izleme çıktısı verir.

en: Unknown option '%s'
tr: Bilinmeyen seçenek '%s'

en: restart %s.
tr: %s yeniden başlat.

en:  IceWM crashed for the second time in 10 seconds. 
     Do you wish to:
    
    	1: Restart IceWM?
    	2: Abort this session?
    	3: Run a terminal?
tr:  IceWM, 10 saniye içinde ikinci kez çöktü.
     Ne yapmak istersiniz:
    
    	1: IceWM'yi yeniden başlat?
    	2: Oturumu iptal et?
    	3: Uçbirimi çalıştır?

en: IceWM crash response
tr: IceWM çökme yanıtı

en: Playing sample #%d (%s)
tr: #%d müziği çalınıyor (%s)

en: %s: Invalid number of channels
tr: %s: Geçersiz kanal sayısı

en: Could not set OSS channels
tr: OSS kanalları ayarlanamadı

en: Could not sync OSS
tr: OSS eşitlenemedi

en: OSS write failed
tr: OSS yazması başarısız

en: OSS incomplete write (%d/%d)
tr: OSS tamamlanmamış yazma (%d/%d)

en: Could not post OSS
tr: OSS gönderilemedi

en: Could not open OSS device %s
tr: %s OSS cihazı açılamadı

en: Could not set OSS stereo
tr: OSS stereo ayarlanamadı

en: Could not reset OSS DSP
tr: OSS DSP sıfırlanamadı

en: Could not set OSS format
tr: OSS biçimi ayarlanamadı

en: ao_open_live failed with %d
tr: ao_open_live %d ile başarısız oldu

en: ao_play failed
tr: ao_play başarısız oldu

en: Unrecognized option: %s
tr: Tanınmayan seçenek: %s

en: Unrecognized argument: %s
tr: Tanınmayan argüman: %s

en: Usage: %s [OPTION]...
    
    Plays audio files on GUI events raised by IceWM.
    The currently configured sound interfaces are: %s.
    Icesound will choose the first of these which is usable.
    
    Options:
    
     -d, --display=DISPLAY   X11 display used by IceWM (default: $DISPLAY).
    
     -s, --sample-dir=DIR    Specifies a directory with sound files.
                             Default is $HOME/.config/icewm/sounds.
    
     -i, --interface=LIST    Specifies audio output interfaces. One or more of:
                             %s separated by commas.
    
     -D, --device=DEVICE     Backwards compatibility only: the default device. 
                             Please prefer one of the -A/-O/-S options.
    
     -O, --oss=DEVICE        Specifies the OSS device (default: "%s").
    
     -A, --alsa=DEVICE       Specifies the ALSA device (default: "%s").
    
     -z, --snooze=millisecs  Specifies the snooze interval between sound events
                             in milliseconds. Default is 500 milliseconds.
    
     -p, --play=sound        Plays the given sound (name or number) and exits.
    
     -l, --list-files        Lists the available sound file paths and exits.
    
         --list-sounds       Lists the supported sound filenames and exits.
    
         --list-interfaces   Lists the supported audio interfaces and exits.
    
     -v, --verbose           Be verbose and print out each sound event.
    
     -V, --version           Prints version information and exits.
    
     -h, --help              Prints this help screen and exits.
    
    Return values:
    
      0    Success.
      1    General error.
      2    Command line error.
      3    Subsystems error (ie cannot connect to server).
tr: Kullanım: %s [SEÇENEK]...
    
    IceWM tarafından oluşturulan GUI olaylarında ses dosyalarını oynatır.
    Şu anda yapılandırılmış ses arabirimleri şunlardır: %s.
    Icesound bunlardan kullanışlı olanı seçecektir.
    
    Seçenekler:
    
     -d, --display=DISPLAY	 X11 IceWM tarafından kullanılan ekran (varsayılan: $DISPLAY).
    
     -s, --sample-dir=DIR    Ses dosyalarının olduğu bir dizini belirtir.
                             Varsayılan, $HOME/.config/icewm/sounds'tur.
    
     -i, --interface=LIST 	 Ses çıkış arayüzlerini belirtir. Aşağıdakilerden biri veya daha fazlası: 
                             %s virgülle ayrılmış.
    
     -D, --device=DEVICE   	 Yalnızca geriye dönük uyumluluk: varsayılan aygıt.
                             Lütfen -A/-O/-S seçeneklerinden birini tercih edin.
    
     -O, --oss=DEVICE        OSS cihazını belirtir (varsayılan: "%s").
    
     -A, --alsa=DEVICE       ALSA aygıtını belirtir (varsayılan: "%s").
    
     -z, --snooze=milisn     Milisaniye cinsinden ses olayları arasındaki erteleme aralığını belirtir. 
                             Varsayılan 500 milisaniyedir.
    
     -p, --play=ses          Verilen sesi (ad veya numara) çalar ve çıkar.
    
     -l, --list-files        Kullanılabilir ses dosyası yollarını ve çıkışları listeler.
    
         --list-sounds       Desteklenen ses dosya adlarını ve çıkışları listeler.
    
         --list-interfaces   Desteklenen ses arabirimlerini ve çıkışlarını listeler.
    
     -v, --verbose           Ayrıntılı bilgi yazdırır.
    
     -V, --version           Sürüm bilgilerini yazdırır ve çıkar.
    
     -h, --help              Yardım ekranını yazdırır ve çıkar.
    
    Dönüş değerleri:
    
      0    Başarılı. 
      1    Genel hata. 
      2    Komut satırı hatası. 
      3    Alt sistem hatası (sunucuya bağlanılamıyor gibi).

en: No audio for %s
tr: %s için ses yok

en: Could not get GUI event property
tr: GUI olay özelliği alınamadı

en: Received invalid GUI event %d
tr: Geçersiz GUI etkinliği %d alındı

en: Received GUI event %s
tr: GUI etkinliği %s alındı

en: Too quick; ignoring %s.
tr: Çok hızlı; %s yok sayılıyor.

en: Support for the %s interface not compiled.
tr: %s arabirimi desteği derlenmedi.

en: Unsupported interface: %s.
tr: Desteklenmeyen arabirim: %s.

en: Using %s audio.
tr: %s sesi kullanılıyor.

en: Failed to connect to audio interfaces %s.
tr: %s ses arabirimlerine bağlanılamadı.

en: Received signal %s: Terminating...
tr: Alınan sinyal %s: Sonlandırılıyor...

en:   -n, --notify        Notify parent process by sending signal USR1.
      --display=NAME      Use NAME to connect to the X server.
      --sync              Synchronize communication with X11 server.
    
      -c, --config=FILE   Load preferences from FILE.
      -t, --theme=FILE    Load the theme from FILE.
tr:   -n, --notify        Üst işlemi USR1 sinyalini göndererek bilgilendirin.
      --display=İSİM 	      X sunucusuna bağlanmak için İSMİ kullanın.
      --sync              X11 sunucusuyla iletişimi senkronize edin.
    
      -c, --config=DOSYA  Tercihleri DOSYA'dan yükleyin.   
      -t, --theme=DOSYA   Temayı DOSYA'dan yükleyin.

en: Hex View
tr: Hex Görünümü

en: Expand Tabs
tr: Sekmeleri Genişlet

en: Wrap Lines
tr: Satır Kaydır

en: Failed to load image '%s'.
tr: '%s' resmi yüklemesi başarısız oldu.

en: Usage: icewmbg [OPTIONS]
    Where multiple values can be given they are separated by commas.
    When image is a directory then all images from that directory are used.
    
    Options:
      -p, --replace        Replace an existing icewmbg.
      -q, --quit           Tell the running icewmbg to quit.
      -r, --restart        Tell the running icewmbg to restart itself.
      -u, --shuffle        Shuffle/reshuffle the list of background images.
    
      -c, --config=FILE    Load preferences from FILE.
      -t, --theme=NAME     Load the theme with name NAME.
    
      -i, --image=FILE(S)  Load background image(s) from FILE(S).
      -k, --color=NAME(S)  Use background color(s) from NAME(S).
    
      -s, --semis=FILE(S)  Load transparency image(s) from FILE(S).
      -x, --trans=NAME(S)  Use transparency color(s) from NAME(S).
    
      -e, --center=0/1     Disable/Enable centering background.
      -a, --scaled=0/1     Disable/Enable scaling background.
      -m, --multi=0/1      Disable/Enable multihead background.
      -y, --cycle=SECONDS  Cycle backgrounds every SECONDS.
    
      --display=NAME       Use NAME to connect to the X server.
      --sync               Synchronize communication with X11 server.
    
      -h, --help           Print this usage screen and exit.
      -V, --version        Prints version information and exits.
    
    Loads desktop background according to preferences file:
     DesktopBackgroundCenter  - Display desktop background centered
     DesktopBackgroundScaled  - Display desktop background scaled
     DesktopBackgroundColor   - Desktop background color(s)
     DesktopBackgroundImage   - Desktop background image(s)
     ShuffleBackgroundImages  - Shuffle the list of background images
     SupportSemitransparency  - Support for semitransparent terminals
     DesktopTransparencyColor - Semitransparency background color(s)
     DesktopTransparencyImage - Semitransparency background image(s)
     DesktopBackgroundMultihead - One background over all monitors
     CycleBackgroundsPeriod   - Seconds between cycling over backgrounds
    
     center:0 scaled:0 = tiled
     center:1 scaled:0 = centered
     center:1 scaled:1 = fill one dimension and keep aspect ratio
     center:0 scaled:1 = fill both dimensions and keep aspect ratio
tr: Kullanım: icewmbg [SEÇENEKLER]
    Birden fazla değerin verilebildiği yerlerde, bunlar virgülle ayrılır.
    Görüntü bir dizin olduğunda, o dizindeki tüm görüntüler kullanılır.
    
    Seçenekler:
      -p, --replace        Mevcut bir icewmbg'yi değiştirin.
      -q, --quit           Çalışan icewmbg'ye çıkmasını söyle.
      -r, --restart        Çalışan icewmbg'ye kendisini yeniden başlatmasını söyleyin.
      -u, --shuffle        Arka plan resimleri listesini karıştır/yeniden karıştır.
    
      -c, --config=DOSYA   Tercihleri DOSYA'dan yükleyin.
      -t, --theme=İSİM     İSİM adlı temayı yükleyin.
    
      -i, --image=DOSYA(S) DOSYA (S) 'dan arka plan resimleri yükleyin.
      -k, --color=İSİM(S)  İSİM(S)'den arka plan renk(ler)ini kullanın.
    
      -s, --semis=DOSYA(S) Şeffaflık görüntülerini DOSYA(lar)'dan yükleyin.
      -x, --trans=İSİM(S)  İSİM(S)'den şeffaf renk(ler) kullanın.
    
      -e, --center=0/1     Merkezleme arka planını devre dışı bırakın/etkinleştirin.
      -a, --scaled=0/1     Ölçekleme arka planını devre dışı bırakın/etkinleştirin.
      -m, --multi=0/1      Çoklu arka planı devre dışı bırakın/etkinleştirin
      -y, --cycle=SANİYE   Her SANİYE'de bir arka planlar arasında geçiş yapın.
    
      --display=İSİM       Bağlanılacak X sunucusunun İSMİ.
      --sync               X11 sunucusu ile iletişimi senkronize edin.
    
      -h, --help           Bu kullanım ekranını yazdırın ve çıkın.
      -V, --version        Sürüm bilgilerini yazdırır ve çıkar.
    
    Tercihler dosyasına göre masaüstü arka planını yükler:
     DesktopBackgroundCenter    - Masaüstü arka planını ortalanmış olarak göster
     DesktopBackgroundScaled    - Masaüstü arka planını ölçeklendirilmiş olarak görüntüle
     DesktopBackgroundColor     - Masaüstü arka plan renkleri
     DesktopBackgroundImage     - Masaüstü arka plan resimleri
     ShuffleBackgroundImages    - Arka plan resimleri listesini karıştır
     DestekSemitransparency     - Yarı saydam terminaller için destek
     DesktopTransparencyColor   - Yarı saydamlık arka plan rengi/renkleri
     DesktopTransparencyImage   - Yarı saydam arka plan resimleri
     DesktopBackgroundMultihead - Tüm monitörler üzerinde tek bir arka plan
     CycleBackgroundsPeriod     - Arka plan üzerinde döngüler arasındaki saniye sayısı
    
     center:0 scaled:0 = döşenmiş
     center:1 scaled:0 = ortalanamış
     center:1 scaled:1 = bir boyutu doldur ve en boy oranını koru
     center:0 scaled:1 = her iki boyutu da doldur ve en boy oranını koru

en: Unrecognized option '%s'.
tr: Tanınmayan seçenek ' %s'.

en: Cannot start, because another icewmbg is still running.
tr: Başlatılamıyor, çünkü başka icewmbg hala çalışıyor.

en: Usage: icewmhint class.instance option arg
tr: Kullanım: icewmhint class.instance seçenek argüman

en: Out of memory (len=%d).
tr: Yetersiz bellek (len=%d).

en: Warning:
tr: Uyarı:

en: Usage: %s [OPTIONS]
    Options:
    %s
      -C, --copying       Prints license information and exits.
      -V, --version       Prints version information and exits.
      -h, --help          Prints this usage screen and exits.
tr: Kullanım: %s [SEÇENEKLER]
    Seçenekler:
    %s
      -C, --copying      Lisans bilgilerini yazdırır ve çıkar.
      -V, --version      Sürüm bilgilerini yazdırır ve çıkar.
      -h, --help         Kullanım ekranını yazdırır ve çıkar.

en: Unknown direction in move/resize request: %d
tr: Taşıma/boyutlandırma isteğinde bilinmeyen yön: %d

en: Unable to create directory %s
tr: %s dizini oluşturulamadı

en: Theme:
tr: Tema:

en: Theme Description:
tr: Tema Açıklaması:

en: Theme Author:
tr: Tema Yazarı:

en: CodeSet:
tr: KodSeti:

en: Language:
tr: Dil:

en: DoubleBuffer
tr: ÇiftTampon

en: AlphaBlending
tr: AlfaHarmanlama

en: Renderer:
tr: Derleyici:

en: icewm - About
tr: icewm - Hakkında

en: A window manager is already running, use --replace to replace it
tr: Başka pencere yöneticisi çalışıyor, --replace kullanarak değiştirebilirsiniz

en: Failed to become the owner of the %s selection
tr: %s seçiminin sahibi olunamadı

en: Waiting to replace the old window manager
tr: Eski pencere yöneticisinin değiştirilmesi bekleniyor

en: done.
tr: bitti.

en: _Logout
tr: _Oturumu Kapat

en: _Cancel logout
tr: O_turum kapatmayı iptal et

en: Lock _Workstation
tr: Bilgisayarı _Kilitle

en: Re_boot
tr: Yeniden _Başlat

en: Shut_down
tr: _Kapat

en: _Sleep mode
tr: _Uyku modu

en: _Hibernate
tr: _Askıya Al

en: Restart _Icewm
tr: _Icewm'i Yeniden Başlat

en: Restart _Xterm
tr: _Xterm'i Yeniden Başlat

en: _Menu
tr: _Menü

en: _Above Dock
tr: Dok _Üstünde

en: _Dock
tr: _Dok

en: _OnTop
tr: Üs_tte

en: _Below
tr: _Altta

en: D_esktop
tr: _Masaüstü

en: Move to New _Window
tr: _Yeni Pencereye Taşı

en: Left Half
tr: Sol Yarı

en: Right Half
tr: Sağ Yarı

en: Top Half
tr: Üst Yarı

en: Bottom Half
tr: Alt Yarı

en: Top Left
tr: Üst Sol

en: Top Right
tr: Üst Sağ

en: Bottom Left
tr: Alt Sol

en: Bottom Right
tr: Alt Sağ

en: Center
tr: Merkez

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: T_ile Horizontally
tr: Ya_tay Döşe

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: Tile _Vertically
tr: D_ikey Döşe

en: _Restore
tr: _Eski haline

en: _Move
tr: _Taşı

en: _Size
tr: B_oyutlandır

en: Mi_nimize
tr: _Küçült

en: Ma_ximize
tr: _Büyüt

en: Maximize_Vert
tr: _Dikey Büyüt

en: MaximizeHori_z
tr: _Yatay Büyüt

en: _Fullscreen
tr: Tam ek_ran

en: _Hide
tr: G_izle

en: Roll_up
tr: _Sar

en: R_aise
tr: Y_ükselt

en: _Lower
tr: A_lçalt

en: La_yer
tr: Kat_man

en: Tile
tr: Döşe

en: Move _To
tr: _Taşı

en: _Occupy All
tr: _Hepsini Kapla

en: Tray _icon
tr: _Tepsi simgesi

en: R_ename title
tr: _Başlığı yeniden adlandır

en: _Close
tr: Ka_pat

en: _Kill Client
tr: _Istemciyi Öldür

en: _Window list
tr: Pen_cere listesi

en: Another window manager already running, exiting...
tr: Başka bir pencere yöneticisi zaten çalışmakta, çıkılıyor...

en: Could not restart: %s
    Does $PATH lead to %s?
tr: Yeniden başlatılamıyor: %s
    $PATH, %s'i içeriyor mu?

en: Confirm Restart as Terminal
tr: Uçbirim Olarak Yeniden Başlatmayı Onaylayın

en: Unmanage all applications and restart
    as a terminal. Proceed?
tr: Tüm uygulamaları bırakın ve terminal 
     olarak yeniden başlatın. Devam?

en: <none>
tr: <yok>

en:   --client-id=ID      Client id to use when contacting session manager.
tr:   --client-id=ID      Oturum yöneticisiyle iletişim kurarken kullanılacak istemci kimliği.

en: 
      --debug             Print generic debug messages.
      --debug-z           Print debug messages regarding window stacking.
tr: 
      --debug             Genel hata ayıklama mesajlarını yazdırın.
      --debug-z           Pencere yığınlaması ile ilgili hata ayıklama mesajlarını yazdırın.

en: 
      -a, --alpha         Use a 32-bit visual for translucency.
      -c, --config=FILE   Load preferences from FILE.
      -t, --theme=FILE    Load theme from FILE.
      -s, --splash=IMAGE  Briefly show IMAGE on startup.
      -p, --postpreferences  Print preferences after all processing.
      --rewrite-preferences  Update an existing preferences file.
      --trace=conf,icon   Trace paths used to load configuration.
tr: 
      -a, --alpha         Yarı saydamlık için 32 bitlik bir görsel kullanın.
      -c, --config=DOSYA  Tercihleri DOSYA'dan yükleyin.
      -t, --theme=DOSYA   Temayı DOSYA'dan yükleyin.
      -s, --splash=RESİM  Başlangıçta RESİM'i kısaca göster.
      -p, --postpreferences  Tüm işlemlerden sonra tercihleri yazdır.
      --rewrite-preferences  Mevcut bir tercihler dosyasını güncelleyin.
      --trace=conf,icon   Yapılandırmayı yüklemek için kullanılan yolları izleyin.

en:   -o, --output=FILE   Redirect all output to FILE.
tr:   -o, --output=DOSYA   Tüm çıktıları DOSYA'ya yönlendir.

en:   -i, --install=THEME Install THEME from extra or 'list'.
tr:   -i, --install=TEMA TEMA'yı ekstradan veya 'listeden' yükleyin.

en: Usage: %s [OPTIONS]
    Starts the IceWM window manager.
    
    Options:
      -d, --display=NAME  NAME of the X server to use.
    %s  --sync              Synchronize X11 commands.
    %s
      -V, --version       Prints version information and exits.
      -h, --help          Prints this usage screen and exits.
    %s
      --replace           Replace an existing window manager.
      -r, --restart       Tell the running icewm to restart itself.
    
      --configured        Print the compile time configuration.
      --directories       Print the configuration directories.
      -l, --list-themes   Print a list of all available themes.
    %s
    Environment variables:
      ICEWM_PRIVCFG=PATH  Directory for user configuration files,
                          "$XDG_CONFIG_HOME/icewm" if exists or
                          "$HOME/.icewm" by default.
      DISPLAY=NAME        Name of the X server to use.
      MAIL=URL            Location of your mailbox.
    
    To report bugs, support requests, comments please visit:
    %s
tr: Kullanım: %s [SEÇENEKLER]
    IceWM pencere yöneticisini başlatır.
    
    Seçenekler:
       -d, --display=İSİM Kullanılacak X sunucusunun İSMİ.
    %s --sync             X11 komutlarını senkronize et.
    %s
       -V, --version      Sürüm bilgilerini yazdırır ve çıkar.
       -h, --help         Bu kullanım ekranını yazdırır ve çıkar.
    %s
       --replace          Mevcut pencere yöneticisini değiştirin.
       -r, --restart      Çalışan icewm'ye kendini yeniden başlatmasını söyle.
    
       --configured       Derleme zamanı yapılandırmasını yazdırın.
       --directories         Yapılandırma dizinlerini yazdırın.
       -l, --list-themes  Mevcut tüm temaların bir listesini yazdırın.
    %s
    Ortam Değişkenleri:
       ICEWM_PRIVCFG=PATH Kullanıcı yapılandırma dosyaları için PATH Dizini,
                          "$XDG_CONFIG_HOME/icewm" varsa veya
                          "$HOME/.icewm" varsayılan olarak seçilir.
       DISPLAY=İSİM       Kullanılacak X sunucusunun adı.
       MAIL=URL           Posta kutunuzun konumu.
    
    Hataları, destek isteklerini, yorumları bildirmek için lütfen şu adresi ziyaret edin:
    %s

en: %s configuration directories:
tr: %s yapılandırma dizinleri:

en: %s configured options:%s
tr: %s yapılandırılmış seçenekler:%s

en: Confirm Logout
tr: Oturum Kapatma Onayı

en: Logout will close all active applications.
    Proceed?
tr: Çıkılırken tüm açık uygulamalar kapatılacaktır.
    Devam edilsin mi?

en: Raise/Lower
tr: Yükselt/Alçalt

en: Hide
tr: Gizle

en: Restore
tr: Eski haline

en: Maximize
tr: Büyüt

en: Minimize
tr: Küçült

en: Rolldown
tr: Açtır

en: Rollup
tr: Topla

en: Client %s with PID %ld fails to respond.
    Do you wish to terminate this client?
tr: %s istemcisi (PID %ld kodlu) yanıt veremiyor.
    Bu istemciyi sonlandırmak istiyor musunuz?

en: Failed to load theme %s
tr: %s teması yüklenemedi

en: Unknown value '%s' for option '%s'.
tr: '%s' seçeneği için bilinmeyen değer '%s'.

en: Unable to rename %s to %s
tr: %s, %s olarak yeniden adlandırılamıyor

en: Loc_k Workstation
tr: _Bilgisayarı Kilitle

en: _Cancel
tr: _Vazgeç

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: _Logout...
tr: _Oturumu Kapat...

en: _Restart icewm
tr: I_ceWM'i Yeniden Başlat

en: Reload ke_ys
tr: _Tuşları yükle

en: Reload _toolbar
tr: Yenile _toolbar

en: Reload win_options
tr: Yenile win_options

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: _About
tr: _Hakkında

en: Rename
tr: Yeniden adlandır

en: Rename the window title
tr: Pencere başlığını yeniden adlandır

en: WARNING! All unsaved changes will be lost when
    this client is killed. Do you wish to proceed?
tr: DİKKAT!! Bu istemci kapatıldığında tüm kaydedilmemiş
    değişiklikler kaybedilecektir. Emin misiniz?

en: Kill Client:
tr: İstemciyi öldür:

en: Missing command argument
tr: Eksik komut argümanı

en: Bad argument %d to command '%s'
tr: %d argümanı '%s' komutu için hatalı

en: Error at keyword '%s' for %s
tr: %s için '%s' anahtar kelimesinde hata

en: Error at %s '%s'
tr: %s '%s' konumunda hata

en: Unexepected menu keyword: '%s'
tr: Beklenmeyen menü anahtar kelimesi: '%s'

en: Error at menuprog '%s'
tr: menuprog '%s' konumunda hata

en: Error at menuprogreload: '%s'
tr: menuprogreload'da hata: '%s'

en: Missing filename argument to include statement
tr: İfadeyi eklemek için dosya adı argümanı eksik

en: Error at includeprog '%s'
tr: includeprog '%s' konumunda hata

en: Unknown keyword '%s'
tr: Bilinmeyen anahtar kelime '%s'

en: Unknown keyword for a non-container: '%s'.
    Expected either 'key' or 'runonce' here.
tr: Non-container için bilinmeyen anahtar kelime: '%s'.
    Burada 'key' veya 'runonce' bekleniyor.

en: '%s' timed out!
tr: '%s' zaman aşımına uğradı!

en: '%s' produces no output
tr: '%s' çıktı üretmiyor

en: Missing program setxkbmap
tr: setxkbmap programı eksik

en: For keyboard switching, please install setxkbmap.
tr: Klavye geçişi için lütfen setxkbmap yükleyin.

en: Unknown window option: %s
tr: Bilinmeyen pencere seçeneği: %s

en: Syntax error in window options on line %d of %s
tr: Pencere seçeneklerinde%d satırı %s dosyasında söz dizimi hatası

en: Save Modifications
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Enter a new value for %s:
tr: %s için yeni bir değer girin:

en: _Click to focus
tr: _Odaklama için tıklayın

en: _Explicit focus
tr: _Açık odak

en: _Sloppy mouse focus
tr: Özensiz _fare odağı

en: S_trict mouse focus
tr: Sıkı f_are odağı

en: _Quiet sloppy focus
tr: _Sessiz özensiz odak

en: Custo_m
tr: Ö_zel

en: _Manual
tr: Kıla_vuz

en: Ice_Sound(1)
tr: Ice_Ses(1)

en: Programs
tr: Uygulamalar

en: _Run...
tr: Çalıştı_r...

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: _Windows
tr: P_encereler

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Focus
tr: _Odak

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: _Themes
tr: _Temalar

en: Se_ttings
tr: A_yarlar

en: Session Manager: Unknown line %s
tr: Oturum Yöneticisi: Bilinmeyen satır %s

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: Ca_scade
tr: Ba_samakla

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: _Arrange
tr: _Düzenle

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: _Minimize All
tr: _Hepsini Küçült

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: _Hide All
tr: _Hepsini gizle

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: _Undo
tr: Ge_rial

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: Arrange _Icons
tr: _Simgeleri Düzenle

note: TRANSLATORS: This appears in a group with others items, so please make the hotkeys unique in the set: # T_ile Horizontally, Ca_scade, _Arrange, _Minimize All, _Hide All, _Undo, Arrange _Icons, _Windows, _Refresh, _About, _Logout
en: _Refresh
tr: Ye_nile

en: Hide Taskbar
tr: Görev Çubuğunu Gizle

en: Favorite Applications
tr: Favori Uygulamalar

en: Window List Menu
tr: Pencere Listesi

en: Show Desktop
tr: Masaüstünü Göster

en: Show Taskbar
tr: Görev Çubuğunu Göster

en: All Workspaces
tr: Tüm Çalışma Alanları

en: _Show
tr: Gö_ster

en: _Raise
tr: _Yükselt

en: Del
tr: Sil

en: _Terminate Process
tr: _İşlemi Sonlandır

en: Kill _Process
tr: İşlemi _Öldür

en: Window list
tr: Pencere Listesi

en: %lu. Workspace %-.32s
tr: %lu. Çalışma Alanı %-.32s

en: Image not readable: %s
tr: Resim okunamaz: %s

en: %s: select failed
tr: %s: seçim başarısız

en: Could not parse color "%s"
tr: "%s" rengi çözümlenemedi

en: Unknown key name %s in %s
tr: Bilimeyen anahtar adı %s %s içinde

en: Bad argument: %s for %s [%d,%d]
tr: Kötü argüman: %s , %s için [%d,%d]

en: Loading of pixmap "%s" failed: %s
tr: Pixmap "%s" yüklenirken hata oluştu: %s

en: Loading of pixmap "%s" failed
tr: "%s" pixmap'i yüklenemedi

en: BUG? Imlib was able to read "%s"
tr: HATA? Imlib "%s" i okuyamıyor

en: BUG? Malformed XPM header but Imlib was able to parse "%s"
tr: HATA? Hatalı biçimlendirilmiş XPM başlığı ancak Imlib "%s" öğesini işlemeyi başardı

en: BUG? Unexpected end of XPM file but Imlib was able to parse "%s"
tr: HATA? XPM dosyasının beklenmeyen sonu ama Imlib "%s" dosyasını işlemeyi başardı

en: BUG? Unexpected character but Imlib was able to parse "%s"
tr: HATA? Beklenmeyen karakter ama Imlib "%s" dosyasını işlemeyi başardı

en: Could not load font "%s".
tr: "%s" yazı tipi yüklenemedi.

en: Missing codesets for fontset "%s":
tr: "%s" yazı tipi kümesi için kod kümesi eksik:

en: Could not load fontset "%s".
tr: "%s" font kümesi yüklenemedi.

en: _Copy
tr: _Kopyala

en: Cu_t
tr: Ke_s

en: _Paste
tr: _Yapıştır

en: Paste _Selection
tr: Seçi_mi Yapıştır

en: Select _All
tr: _Hepsini Seç

en: Locale not supported by C library or Xlib. Falling back to 'C' locale'.
tr: Yerelleştirme C kütüphanesi yada XLib tarafından desteklenmiyor. Varsayılan 'C' locale'ye dönüldü.

en: Failed to determinate the current locale's codeset. Assuming ISO-8859-1.
tr: Geçerli yerel ayar kod kümesi belirlenemedi. ISO-8859-1 varsayılıyor.

en: iconv doesn't supply (sufficient) %s to %s converters.
tr: iconv (yeterli) %s - %s dönüştürücüsü sağlamıyor.

en: Invalid multibyte string "%s": %s
tr: Geçersiz çok baytlı dize "%s": %s

en: _OK
tr: _Tamam

en: $USER or $LOGNAME not set?
tr: $USER ya da $LOGNAME ayarlanmamış?

en: Failed to parse URL "%s".
tr: "%s" URL çözümlenemedi.

en: Incomplete hex escape in URL at position %d.
tr: URL'de %d konumunda eksik hex escape karakteri.

en: Invalid hex escape in URL at position %d.
tr: URL'de %d konumunda geçersiz hex escape karakteri.

en:   -d, --display=NAME  NAME of the X server to use.
      --sync              Synchronize X11 commands.
tr:   -d, --display=İSİM	Kullanılacak X sunucusunun İSMİ.
      --sync		X11 komutlarını senkronize et.

en: Support for PNG images was not enabled
tr: PNG resim desteği etkinleştirilmedi

en: Support for JPEG images was not enabled
tr: JPEG resim desteği etkinleştirilmedi

en: Unsupported file format: %s
tr: Desteklenmeyen dosya biçimi: %s

en: Could not load image "%s"
tr: "%s" resmi yüklenemedi
