idutils 4.6.21 - en to hu translation catalogue (122 entries)

en: write error
hu: írási hiba

en: Unknown system error
hu: Ismeretlen rendszerhiba

en: %s: invalid option -- '%c'
hu: %s: érvénytelen -- „%c” kapcsoló

en: %s: option requires an argument -- '%c'
hu: %s: a kapcsoló egy argumentumot igényel -- „%c”

en: memory exhausted
hu: elfogyott a memória

en: unable to record current working directory
hu: az aktuális munkakönyvtár feljegyzése meghiúsult

en: failed to return to initial working directory
hu: a visszatérés meghiúsult a kiinduló munkakönyvtárba

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
hu: „

en: '
hu: ”

en: Success
hu: Sikerült

en: No match
hu: Nincs találat

en: Invalid regular expression
hu: Érvénytelen reguláris kifejezés

en: Invalid collation character
hu: Érvénytelen leválogatási karakter

en: Invalid character class name
hu: Érvénytelen karakterosztálynév

en: Trailing backslash
hu: Záró visszaper

en: Invalid back reference
hu: Érvénytelen visszahivatkozás

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
hu: Pár nélküli [, [^, [:, [. vagy [=

en: Unmatched ( or \(
hu: Pár nélküli ( vagy \(

en: Unmatched \{
hu: Pár nélküli \{

en: Invalid content of \{\}
hu: A \{\} tartalma érvénytelen

en: Invalid range end
hu: Érvénytelen tartományvég

en: Memory exhausted
hu: Elfogyott a memória

en: Invalid preceding regular expression
hu: Érvénytelen megelőző reguláris kifejezés

en: Premature end of regular expression
hu: A reguláris kifejezés túl korán véget ért

en: Regular expression too big
hu: A reguláris kifejezés túl nagy

en: Unmatched ) or \)
hu: Pár nélküli ) vagy \)

en: No previous regular expression
hu: Nincs megelőző reguláris kifejezés

en: invalid `--separator' style: `%s'
hu: érvénytelen „--separator” stílus: „%s”

en: can't determine the io_size of a string!
hu: nem sikerült meghatározni egy szöveg io_size értékét!

en: can't open `%s'
hu: nem sikerült megnyitni: „%s”

en: `%s' is not an ID file! (bad magic #)
hu: a(z) „%s” nem ID fájl! (rossz mágikus #)

en: `%s' is version %d, but I only grok version %d
hu: a(z) „%s” %d verziójú, de csak a(z) %d verziót ismerem

en: unsupported size in io_read (): %u
hu: nem támogatott méret ebben: io_read (): %u

en: unknown I/O type: %d
hu: ismeretlen I/O típus: %d

en: can't allocate %lu bytes for hash table: memory exhausted
hu: nem sikerült %lu bájtot lefoglalni a hash táblának: a memória elfogyott

en: Load=%lu/%lu=%.0f%%,
hu: Terhelés=%lu/%lu=%.0f%%,

en: Rehash=%u,
hu: Újra hash-elés=%u,

en: Collisions=%lu/%lu=%.0f%%
hu: Ütközések=%lu/%lu=%.0f%%

en: unsupported size in io_write (): %u
hu: nem támogatott méret ebben: io_write (): %u

en: unrecognized language: `%s'
hu: ismeretlen nyelv: „%s”

en: can't allocate language args obstack: memory exhausted
hu: nem sikerült lefoglalni a nyelv args obstack változóját: a memória elfogyott

en: can't allocate language args: memory exhausted
hu: nem sikerült lefoglalni a nyelv args változóját: a memória elfogyott

en: language name expected following `%s' in file `%s'
hu: a nyelv neve a következő „%s” értéket várja a(z) „%s” fájlban

en: can't open language map file `%s'
hu: nem sikerült megnyitni a(z) „%s” nyelvi térképfájlt

en: can't get size of map file `%s'
hu: nem sikerült lekérni a(z) „%s” térképfájl méretét

en: can't read language map file `%s'
hu: nem sikerült olvasni a(z) „%s” nyelvi térképfájlt

en: can't read entire language map file `%s'
hu: nem sikerült olvasni az egész „%s” nyelvi térképfájlt

en: C language:
      -k,--keep=CHARS        Allow CHARS in single-token strings, keep the result
      -i,--ignore=CHARS      Allow CHARS in single-token strings, toss the result
      -u,--strip-underscore  Strip a leading underscore from single-token strings
hu: C nyelv:
      -k,--keep=KARAKTEREK   KARAKTEREK engedélyezése az egyszerű token
                              szövegekben, az eredmény megtartása
      -i,--ignore=KARAKTEREK KARAKTEREK engedélyezése az egyszerű token
                              szövegekben, az eredmény eldobása
      -u,--strip-underscore  A kezdő aláhúzás karakter leszedése az egyszerű
                              token szövegekből

en: C++ language:
      -k,--keep=CHARS        Allow CHARS in single-token strings, keep the result
      -i,--ignore=CHARS      Allow CHARS in single-token strings, toss the result
      -u,--strip-underscore  Strip a leading underscore from single-token strings
hu: C++ nyelv:
      -k,--keep=KARAKTEREK   KARAKTEREK engedélyezése az egyszerű token
                              szövegekben, az eredmény megtartása
      -i,--ignore=KARAKTEREK KARAKTEREK engedélyezése az egyszerű token
                              szövegekben, az eredmény eldobása
      -u,--strip-underscore  A kezdő aláhúzás karakter leszedése az egyszerű
                              token szövegekből

en: Java language:
      -k,--keep=CHARS        Allow CHARS in single-token strings, keep the result
      -i,--ignore=CHARS      Allow CHARS in single-token strings, toss the result
      -u,--strip-underscore  Strip a leading underscore from single-token strings
hu: Java nyelv:
      -k,--keep=KARAKTEREK   KARAKTEREK engedélyezése az egyszerű token
                              szövegekben, az eredmény megtartása
      -i,--ignore=KARAKTEREK KARAKTEREK engedélyezése az egyszerű token
                              szövegekben, az eredmény eldobása
      -u,--strip-underscore  A kezdő aláhúzás karakter leszedése az egyszerű
                              token szövegekből

en: junk: `%c'
hu: szemét: „%c”

en: junk: `\%03o'
hu: szemét: „\%03o”

en: Assembly language:
      -c,--comment=CHARS     Any of CHARS starts a comment until end-of-line
      -k,--keep=CHARS        Allow CHARS in tokens, and keep the result
      -i,--ignore=CHARS      Allow CHARS in tokens, and toss the result
      -u,--strip-underscore  Strip a leading underscore from tokens
      -n,--no-cpp            Don't handle C pre-processor directives
hu: Assembly nyelv:
      -c,--comment=KARAKTEREK  Bármely KARAKTER megjegyzést kezd a sor végéig
      -k,--keep=KARAKTEREK    KARAKTEREK engedélyezése a tokenekben, és az
                               eredmény megtartása
      -i,--ignore=KARAKTEREK  KARAKTEREK engedélyezése a tokenekben, és az
                               eredmény eldobása
      -u,--strip-underscore   A kezdő aláhúzás karakter leszedése a tokenekből
      -n,--no-cpp             Ne kezelje a C előfeldolgozó direktívákat

en: Text language:
      -i,--include=CHAR-CLASS  Treat characters of CHAR-CLASS as token constituents
      -x,--exclude=CHAR-CLASS  Treat characters of CHAR-CLASS as token delimiters
hu: Szöveg nyelv:
      -i,--include=KARAKTER-OSZTÁLY  A KARAKTER-OSZTÁLY karaktereinek kezelése
                                      token alkotórészként
      -x,--exclude=KARAKTER-OSZTÁLY  A KARAKTER-OSZTÁLY karaktereinek kezelése
                                      token elválasztóként

en: Perl language:
      -i,--include=CHAR-CLASS  Treat characters of CHAR-CLASS as token constituents
      -x,--exclude=CHAR-CLASS  Treat characters of CHAR-CLASS as token delimiters
      -d,--dtags  Include documentation tags
hu: Perl nyelv:
      -i,--include=KARAKTER-OSZTÁLY  A KARAKTER-OSZTÁLY karaktereinek kezelése
                                      token alkotórészként
      -x,--exclude=KARAKTER-OSZTÁLY  A KARAKTER-OSZTÁLY karaktereinek kezelése
                                      token elválasztóként
      -d,--dtags                     Dokumentációs címkék felvétele

en: Lisp language:
hu: Lisp nyelv:

en: can't read directory `%s' (`.' from `%s')
hu: nem sikerült olvasni a(z) „%s” könyvtárat („.” ebből: „%s”)

en: notice: `%s' was a %s, but is now a %s!
hu: megjegyzés: „%s” %s volt, de most %s!

en: file
hu: fájl

en: directory
hu: könyvtár

en: warning: `%s' and `%s' are the same file, but yield different scans!
hu: figyelem: „%s” és „%s” ugyanaz a fájl, de a vizsgálat eredménye különböző!

en: notice: scan parameters changed for `%s'
hu: megjegyzés: a vizsgálati paraméterek megváltoztak ennél: „%s”

en: can't mix --include and --exclude options
hu: nem lehet keverni az --include és az --exclude kapcsolókat

en: can't get working directory
hu: nem sikerült elérni a munkakönyvtárat

en: can't chdir to `%s'
hu: nem sikerült könyvtárat váltani erre: „%s”

en: can't chdir to `%s' from `%s'
hu: nem sikerült könyvtárat váltani erre: „%s”, innen: „%s”

en: can't lstat `%s' from `%s'
hu: nem sikerült elérni (lstat) ezt: „%s”, innen: „%s”

en: can't stat `%s' from `%s'
hu: nem sikerült elérni (stat) ezt: „%s”, innen: „%s”

en: Try `%s --help' for more information.
hu: További információkért próbálja a(z) „%s --help” parancsot.

en: Usage: %s [OPTION] FILENAME [FILENAME2]
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ] FÁJLNÉV [FÁJLNÉV2]

en: List identifiers that occur in FILENAME, or if FILENAME2 is
    also given list the identifiers that occur in both files.
    
      -f, --file=FILE  file name of ID database
          --help       display this help and exit
          --version    output version information and exit
hu: Azonosítók listázása, amelyek előfordulhatnak a FÁJLNÉVBEN, vagy ha a
    FÁJLNÉV2 is meg van adva, akkor azoknak az azonosítóknak a listázása,
    amelyek mindkét fájlban előfordulhatnak.
    
      -f, --file=FÁJL  az azonosító adatbázis fájlneve
          --help       ezen súgó megjelenítése és kilépés
          --version    verzióinformációk kiírása és kilépés

en: 
    Report bugs to
hu: 
    A hibákat ide jelentse:

en: no file name arguments
hu: nincsenek fájlnév argumentumok

en: too many file name arguments
hu: túl sok fájlnév argumentum

en: can't locate `ID'
hu: az „ID” nem található

en: `%s' is ambiguous
hu: „%s” nem egyértelmű

en: `%s' not found
hu: „%s” nem található

en: Usage: %s [OPTION]... [PATTERN]...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]… [MINTA]…

en: Print constituent file names that match PATTERN,
    using shell-style wildcards.
      -f, --file=FILE        file name of ID database
      -S, --separator=STYLE  STYLE is one of `braces', `space' or `newline'
          --help             display this help and exit
          --version          output version information and exit
hu: Az alkotó fájlnevek kiírása, amelynek illeszkednek a MINTÁRA,
    a parancsértelmező-stílusú helyettesítő karakterek használatával.
      -f, --file=FÁJL        az azonosító adatbázis fájlneve
      -S, --separator=STÍLUS a STÍLUS „braces”, „space” vagy „newline” egyike
          --help             ezen súgó megjelenítése és kilépés
          --version          verzióinformációk kiírása és kilépés

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERN...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]… MINTA…

en: Query ID database and report results.
    By default, output consists of multiple lines, each line containing the
    matched identifier followed by the list of file names in which it occurs.
    
      -f, --file=FILE       file name of ID database
    
      -i, --ignore-case     match PATTERN case insensitively
      -l, --literal         match PATTERN as a literal string
      -r, --regexp          match PATTERN as a regular expression
      -w, --word            match PATTERN as a delimited word
      -s, --substring       match PATTERN as a substring
                Note: If PATTERN contains extended regular expression meta-
                characters, it is interpreted as a regular expression substring.
                Otherwise, PATTERN is interpreted as a literal word.
    
      -k, --key=STYLE       STYLE is one of `token', `pattern' or `none'
      -R, --result=STYLE    STYLE is one of `filenames', `grep', `edit' or `none'
      -S, --separator=STYLE  STYLE is one of `braces', `space' or `newline' and
                            only applies to file names when `--result=filenames'
                The above STYLE options control how query results are presented.
                Defaults are --key=token --result=filenames --separator=%s
    
      -F, --frequency=FREQ  find tokens that occur FREQ times, where FREQ
                            is a range expressed as `N..M'.  If N is omitted, it
                            defaults to 1, if M is omitted it defaults to MAX_USHRT
      -a, --ambiguous=LEN   find tokens whose names are ambiguous for LEN chars
    
      -x, --hex             only find numbers expressed as hexadecimal
      -d, --decimal         only find numbers expressed as decimal
      -o, --octal           only find numbers expressed as octal
                By default, searches match numbers of any radix.
    
          --help            display this help and exit
          --version         output version information and exit
hu: Az azonosító adatbázis lekérdezése, és az eredmények jelentése.
    Alapértelmezetten a kimenet több sorból áll, minden sor az illesztett
    azonosítót tartalmazza, amelyet azon fájlnevek listája követ, ahol az
    előfordul.
    
      -f, --file=FÁJL       az azonosító adatbázis fájlneve
    
      -i, --ignore-case     a MINTA illesztése kis- és nagybetűk megkülönböztetése
                            nélkül
      -l, --literal         a MINTA illesztése szövegliterálként
      -r, --regexp          a MINTA illesztése reguláris kifejezésként
      -w, --word            a MINTA illesztése körülhatárolt szóként
      -s, --substring       a MINTA illesztése részszövegként
                Megjegyzés: ha a MINTA kiterjesztett reguláris kifejezés meta-
                karaktereket tartalmaz, akkor reguláris kifejezés részszövegként
                lesz értelmezve. Egyébként a MINTA szóliterálként lesz értelmezve.
    
      -k, --key=STÍLUS      a STÍLUS „token”, „pattern” vagy „none” egyike
      -R, --result=STÍLUS   a STÍLUS „filenames”, „grep”, „edit” vagy „none” egyike
      -S, --separator=STÍLUS  a STÍLUS „braces”, „space” vagy „newline” egyike és
                            csak a „--result=filenames” kapcsoló használatakor lesz
                            alkalmazva a fájlnevekre
                A fenti STÍLUS kapcsolók vezérlik, hogy hogyan jelenjenek meg a
                lekérdezés eredményei.
                Az alapértelmezett: --key=token --result=filenames --separator=%s
    
      -F, --frequency=GYAK  tokenek keresése, amelyek GYAK alkalommal fordulnak
                            elő, ahol GYAK egy „N..M” formában megadott tartomány.
                            Ha N el van hagyva, akkor az alapértelmezett értéke 1,
                            ha M van elhagyva, akkor az alapértelmezett értéke
                            MAX_USHRT
      -a, --ambiguous=HOSSZ  tokenek keresése, amelyek nevei nem egyértelműek
                            HOSSZ karakteren keresztül
    
      -x, --hex             csak a hexadecimálisan megadott számok keresése
      -d, --decimal         csak a decimálisan megadott számok keresése
      -o, --octal           csak az oktálisan megadott számok keresése
                Alapértelmezetten a keresések bármely számrendszerben lévő számra
                illeszkednek.
    
          --help            ezen súgó megjelenítése és kilépés
          --version         verzióinformációk kiírása és kilépés

en: braces
hu: kapcsos zárójel

en: space
hu: szóköz

en: notice: use of `-e' is deprecated, use `-r' instead
hu: megjegyzés: a „-e” használata elavult, használja helyette a „-r” kapcsolót

en: All identifiers are non-ambiguous within the first %u characters
hu: Minden azonosító egyértelmű az első %u karakteren belül

en: invalid `--key' style: `%s'
hu: érvénytelen „--key” stílus: „%s”

en: invalid `--result' style: `%s'
hu: érvénytelen „--result” stílus: „%s”

en: can't match regular-expression: memory exhausted
hu: nem sikerült illeszteni a reguláris kifejezést: a memória elfogyott

en: edit? [y1-9^S/nq]
hu: szerkesztés? [y1-9^S/nq]

en: can't fork
hu: nem sikerült elágazni

en: can't exec `%s'
hu: a(z) „%s” futtatása nem sikerült

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
hu: Használat: %s [KAPCSOLÓ]… [FÁJL]…

en: Build an identifier database.
      -o, --output=OUTFILE    file name of ID database output
      -f, --file=OUTFILE      synonym for --output
      -i, --include=LANGS     include languages in LANGS (default: "C C++ asm")
      -x, --exclude=LANGS     exclude languages in LANGS
      -l, --lang-option=L:OPT pass OPT as a default for language L (see below)
      -m, --lang-map=MAPFILE  use MAPFILE to map file names onto source language
      -d, --default-lang=LANG  make LANG the default source language
      -p, --prune=NAMES       exclude the named files and/or directories
      -v, --verbose           report per file statistics
      -s, --statistics        report statistics at end of run
    
          --files0-from=F     tokenize only the files specified by
                               NUL-terminated names in file F
    
           --help              display this help and exit
          --version           output version information and exit
    
    FILE may be a file name, or a directory name to recursively search.
    If no FILE is given, the current directory is searched by default.
    Note that the `--include' and `--exclude' options are mutually-exclusive.
    
    The following arguments apply to the language-specific scanners:
hu: Egy azonosító adatbázis építése.
      -o, --output=KIMENET    az azonosító adatbázis kimenetének fájlneve
      -f, --file=KIMENET      az --output szinonimája
      -i, --include=NYELVEK   nyelvek felvétele a NYELVEKBE (alap: „C C++ asm”)
      -x, --exclude=NYELVEK   nyelvek kihagyása a NYELVEKBŐL
      -l, --lang-option=L:OPT  az OPT átadása alapértelmezettként az L nyelvhez
                               (lásd lent)
      -m, --lang-map=TÉRKÉP   TÉRKÉP fájl használata a fájlnevek leképezéséhez
                               a forrásnyelvre
      -d, --default-lang=NYELV  a NYELVET teszi alapértelmezett forrásnyelvvé
      -p, --prune=NEVEK       az ilyen nevű fájlok és/vagy könyvtárak kihagyása
      -v, --verbose           fájlonkénti statisztika jelentése
      -s, --statistics        statisztika jelentése a futás végén
    
          --files0-from=F     csak azoknak a fájloknak a tokenizálása, amelyeket
                               az F fájlban lévő NUL-ra végződő nevek adnak meg
    
          --help              ezen súgó megjelenítése és kilépés
          --version           verzióinformációk kiírása és kilépés
    
    A FÁJL lehet egy fájlnév vagy egy könyvtárnév a rekurzív kereséshez.
    Ha nincs FÁJL megadva, az aktuális könyvtárban fog alapértelmezetten keresni.
    Ne feledje, hogy az „--include” és az „--exclude” kapcsolók kölcsönösen
    kizárják egymást.
    
    A következő argumentumok a nyelvre jellemző vizsgálókra vannak alkalmazva:

en: extra operand %s
hu: extra operandus: %s

en: file operands cannot be combined with --files0-from
hu: a fájloperandusokat nem sikerült egyesíteni a --files0-from kapcsolóval

en: cannot open %s for reading
hu: %s nem nyitható meg olvasásra

en: %s: read error
hu: %s: olvasási hiba

en: when reading file names from stdin, no file name of %s allowed
hu: a fájlnevek olvasásánál a szabványos bemenetről a(z) %s fájlneve nem engedélyezett

en: invalid zero-length file name
hu: érvénytelen nulla hosszúságú fájlnév

en: nothing to do
hu: nincs mit tenni

en: can't create `%s' in `%s'
hu: nem sikerült a(z) „%s” létrehozása ebben: „%s”

en: can't modify `%s'
hu: nem sikerült a(z) „%s” módosítása

en: can't stat `%s'
hu: nem sikerült a(z) „%s” elérése

en:   new = %d/%d
hu:   új = %d/%d

en: Name=%lu,
hu: Név=%lu,

en: Number=%lu,
hu: Szám=%lu,

en: String=%lu,
hu: Szöveg=%lu,

en: Literal=%lu,
hu: Literál=%lu,

en: Comment=%lu
hu: Megjegyzés=%lu

en: Files=%lu,
hu: Fájlok=%lu,

en: Tokens=%lu,
hu: Tokenek=%lu,

en: Bytes=%lu Kb,
hu: Bájt=%lu Kb,

en: Heap=%llu+%llu Kb,
hu: Kupac=%llu+%llu Kb,

en: Output=%lu (%lu tok, %lu hit)
hu: Kimenet=%lu (%lu token, %lu találat)

en: , Freq=%lu/%lu=%.2f
hu: , Gyakoriság=%lu/%lu=%.2f

en: Sorting tokens...
hu: Tokenek rendezése…

en: Writing `%s'...
hu: „%s” írása…

en: can't create `%s'
hu: nem sikerült a(z) „%s” létrehozása

en: internal limitation: offset of 2^32 or larger
hu: belső korlátozás: 2^32 vagy nagyobb eltolása

en: error closing `%s'
hu: hiba a(z) „%s” lezárásakor

en: level %d: %lu/%lu = %.0f%%
hu: %d. szint: %lu/%lu = %.0f%%

en: Print all tokens found in a source file.
      -i, --include=LANGS     include languages in LANGS (default: "C C++ asm")
      -x, --exclude=LANGS     exclude languages in LANGS
      -l, --lang-option=L:OPT pass OPT as a default for language L (see below)
      -m, --lang-map=MAPFILE  use MAPFILE to map file names onto source language
      -d, --default-lang=LANG  make LANG the default source language
      -p, --prune=NAMES       exclude the named files and/or directories
    
          --files0-from=F     tokenize only the files specified by
                               NUL-terminated names in file F
    
          --help              display this help and exit
    		      --version           output version information and exit
    
    The following arguments apply to the language-specific scanners:
hu: Az összes forrásfájlban található token kiírása.
      -i, --include=NYELVEK   nyelvek felvétele a NYELVEKBE (alap: „C C++ asm”)
      -x, --exclude=NYELVEK   nyelvek kihagyása a NYELVEKBŐL
      -l, --lang-option=L:OPT  az OPT átadása alapértelmezettként az L nyelvhez
                               (lásd lent)
      -m, --lang-map=TÉRKÉP   TÉRKÉP fájl használata a fájlnevek leképezéséhez
                               a forrásnyelvre
      -d, --default-lang=NYELV  a NYELVET teszi alapértelmezett forrásnyelvvé
      -p, --prune=NEVEK       az ilyen nevű fájlok és/vagy könyvtárak kihagyása
    
          --files0-from=F     csak azoknak a fájloknak a tokenizálása, amelyeket
                               az F fájlban lévő NUL-ra végződő nevek adnak meg
    
          --help              ezen súgó megjelenítése és kilépés
    		      --version           verzióinformációk kiírása és kilépés
    
    A következő argumentumok a nyelvre jellemző vizsgálókra vannak alkalmazva:
