idutils 4.6.21 - en to nl translation catalogue (121 entries)

en: write error
nl: schrijffout

en: Unknown system error
nl: Onbekende systeemfout

en: %s: invalid option -- '%c'
nl: %s: ongeldige optie -- '%c'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
nl: %s: optie vereist een argument -- '%c'

en: memory exhausted
nl: onvoldoende geheugen beschikbaar

en: unable to record current working directory
nl: kan de huidige werkmap niet vastleggen

en: failed to return to initial working directory
nl: kan niet terugkeren naar de oorspronkelijke werkmap

note: TRANSLATORS: Get translations for open and closing quotation marks. The message catalog should translate "`" to a left quotation mark suitable for the locale, and similarly for "'".  For example, a French Unicode local should translate these to U+00AB (LEFT-POINTING DOUBLE ANGLE QUOTATION MARK), and
en: `
nl: ‘

en: '
nl: ’

en: Success
nl: Gelukt

en: No match
nl: Geen overeenkomsten

en: Invalid regular expression
nl: Ongeldige reguliere expressie

en: Invalid collation character
nl: Ongeldig samengesteld teken

en: Invalid character class name
nl: Ongeldige tekenklassenaam

en: Trailing backslash
nl: Backslash aan het eind

en: Invalid back reference
nl: Ongeldige terugverwijzing

en: Unmatched [, [^, [:, [., or [=
nl: Ongepaarde [, [^, [:, [., of [=

en: Unmatched ( or \(
nl: Ongepaarde ( of \(

en: Unmatched \{
nl: Ongepaarde \{

en: Invalid content of \{\}
nl: Ongeldige inhoud van \{\}

en: Invalid range end
nl: Ongeldig bereikeinde

en: Memory exhausted
nl: Onvoldoende geheugen beschikbaar

en: Invalid preceding regular expression
nl: Ongeldige voorafgaande reguliere expressie

en: Premature end of regular expression
nl: Voortijdig einde van reguliere expressie

en: Regular expression too big
nl: Reguliere expressie is te groot

en: Unmatched ) or \)
nl: Ongepaarde ) of \)

en: No previous regular expression
nl: Geen eerdere reguliere expressie

en: invalid `--separator' style: `%s'
nl: ongeldige stijl voor '--separator': '%s'

en: can't determine the io_size of a string!
nl: kan van een tekenreeks de 'io_size' niet vaststellen!

en: can't open `%s'
nl: kan '%s' niet openen

en: `%s' is not an ID file! (bad magic #)
nl: '%s' is geen ID-bestand: onjuist magisch nummer

en: `%s' is version %d, but I only grok version %d
nl: '%s' is versie %d, maar ik lust alleen versie %d

en: unsupported size in io_read (): %u
nl: niet-ondersteunde grootte in io_read(): %u

en: unknown I/O type: %d
nl: onbekend I/O-type: %d

en: can't allocate %lu bytes for hash table: memory exhausted
nl: kan %lu bytes voor hashtabel niet reserveren: onvoldoende geheugen

en: Load=%lu/%lu=%.0f%%,
nl: Belasting=%lu/%lu=%.0f%%,

en: Rehash=%u,
nl: Herhash=%u,

en: Collisions=%lu/%lu=%.0f%%
nl: Botsingen=%lu/%lu=%.0f%%

en: unsupported size in io_write (): %u
nl: niet-ondersteunde grootte in io_write(): %u

en: unrecognized language: `%s'
nl: onbekende taal: '%s'

en: can't allocate language args obstack: memory exhausted
nl: kan geen ruimte voor objectstapel reserveren: onvoldoende geheugen

en: can't allocate language args: memory exhausted
nl: kan geen ruimte voor taalargumenten reserveren: onvoldoende geheugen

en: language name expected following `%s' in file `%s'
nl: taalnaam werd verwacht na '%s' in bestand '%s'

en: can't open language map file `%s'
nl: kan taalkaartbestand '%s' niet openen

en: can't get size of map file `%s'
nl: kan grootte van taalkaartbestand '%s' niet bepalen

en: can't read language map file `%s'
nl: kan taalkaartbestand '%s' niet lezen

en: can't read entire language map file `%s'
nl: kan het taalkaartbestand '%s' niet volledig lezen

en: C language:
      -k,--keep=CHARS        Allow CHARS in single-token strings, keep the result
      -i,--ignore=CHARS      Allow CHARS in single-token strings, toss the result
      -u,--strip-underscore  Strip a leading underscore from single-token strings
nl: C:
      -k,--keep=TEKENS       toegestane tekens in naamtekenreeks, resultaat houden
      -i,--ignore=TEKENS     toegestane tekens in naamtekenreeks, resultaat wegdoen
      -u,--strip-underscore  liggende streepjes voor naamtekenreeksen verwijderen

en: C++ language:
      -k,--keep=CHARS        Allow CHARS in single-token strings, keep the result
      -i,--ignore=CHARS      Allow CHARS in single-token strings, toss the result
      -u,--strip-underscore  Strip a leading underscore from single-token strings
nl: C++:
      -k,--keep=TEKENS       toegestane tekens in naamtekenreeks, resultaat houden
      -i,--ignore=TEKENS     toegestane tekens in naamtekenreeks, resultaat wegdoen
      -u,--strip-underscore  liggende streepjes voor naamtekenreeksen verwijderen

en: Java language:
      -k,--keep=CHARS        Allow CHARS in single-token strings, keep the result
      -i,--ignore=CHARS      Allow CHARS in single-token strings, toss the result
      -u,--strip-underscore  Strip a leading underscore from single-token strings
nl: Java:
      -k,--keep=TEKENS       toegestane tekens in naamtekenreeks, resultaat houden
      -i,--ignore=TEKENS     toegestane tekens in naamtekenreeks, resultaat wegdoen
      -u,--strip-underscore  liggende streepjes voor naamtekenreeksen verwijderen

en: junk: `%c'
nl: rommel: '%c'

en: junk: `\%03o'
nl: rommel: '\%03o'

en: Assembly language:
      -c,--comment=CHARS     Any of CHARS starts a comment until end-of-line
      -k,--keep=CHARS        Allow CHARS in tokens, and keep the result
      -i,--ignore=CHARS      Allow CHARS in tokens, and toss the result
      -u,--strip-underscore  Strip a leading underscore from tokens
      -n,--no-cpp            Don't handle C pre-processor directives
nl: Assembleertaal:
      -c,--comment=TEKENS    elk van deze tekens begint een commentaarregel
      -k,--keep=TEKENS       toegestane tekens in namen, resultaat houden
      -i,--ignore=TEKENS     toegestane tekens in namen, resultaat wegdoen
      -u,--strip-underscore  liggende streepjes aan begin van namen verwijderen
      -n,--no-cpp            opdrachten voor C-pre-processor niet verwerken

en: Text language:
      -i,--include=CHAR-CLASS  Treat characters of CHAR-CLASS as token constituents
      -x,--exclude=CHAR-CLASS  Treat characters of CHAR-CLASS as token delimiters
nl: Gewone tekst:
      -i,--include=TEKENKLASSE  tekens van deze klasse zijn naambouwstenen
      -x,--exclude=TEKENKLASSE  tekens van deze klasse zijn naamscheiders

en: Perl language:
      -i,--include=CHAR-CLASS  Treat characters of CHAR-CLASS as token constituents
      -x,--exclude=CHAR-CLASS  Treat characters of CHAR-CLASS as token delimiters
      -d,--dtags  Include documentation tags
nl: Perl:
      -i,--include=TEKENKLASSE  tekens van deze klasse zijn naambouwstenen
      -x,--exclude=TEKENKLASSE  tekens van deze klasse zijn naamscheiders
      -d,--dtags                documentatie-tags meenemen

en: Lisp language:
nl: Lisp:

en: can't read directory `%s' (`.' from `%s')
nl: kan map '%s' niet lezen ('.' van '%s')

en: notice: `%s' was a %s, but is now a %s!
nl: opmerking: '%s' was een %s, maar is nu een %s!

en: file
nl: bestand

en: directory
nl: map

en: warning: `%s' and `%s' are the same file, but yield different scans!
nl: waarschuwing: '%s' en '%s' zijn hetzelfde bestand, maar leveren verschillende resultaten op!

en: notice: scan parameters changed for `%s'
nl: opmerking: parameters voor '%s' zijn veranderd

en: can't mix --include and --exclude options
nl: '--include'- en '--exclude'-opties gaan niet samen

en: can't get working directory
nl: kan huidige map niet bepalen

en: can't chdir to `%s'
nl: kan niet naar map '%s' gaan

en: can't chdir to `%s' from `%s'
nl: kan niet naar map '%s' gaan vanuit '%s'

en: can't lstat `%s' from `%s'
nl: kan de status van '%s' niet opvragen vanuit '%s'

en: can't stat `%s' from `%s'
nl: kan de status van '%s' niet opvragen vanuit '%s'

en: Try `%s --help' for more information.
nl: Typ '%s --help' voor meer informatie.

en: Usage: %s [OPTION] FILENAME [FILENAME2]
nl: Gebruik:  %s [OPTIE] BESTANDSNAAM [BESTANDSNAAM2]

en: List identifiers that occur in FILENAME, or if FILENAME2 is
    also given list the identifiers that occur in both files.
    
      -f, --file=FILE  file name of ID database
          --help       display this help and exit
          --version    output version information and exit
nl: Een lijst tonen van de namen die in BESTANDSNAAM voorkomen;
    als een tweede bestand gegeven is, dan alleen die namen tonen
    die in beide bestanden voorkomen.
    
      -f, --file=BESTAND  deze ID-gegevensbank gebruiken
          --help          deze hulptekst tonen en stoppen
          --version       versie-informatie tonen en stoppen

en: 
    Report bugs to
nl: 
    Rapporteer programmafouten aan

en: no file name arguments
nl: ontbrekende bestandsnaam als argument

en: too many file name arguments
nl: te veel bestandsnamen als argument

en: can't locate `ID'
nl: kan 'ID' niet vinden

en: `%s' is ambiguous
nl: '%s' is niet eenduidig

en: `%s' not found
nl: '%s' is niet gevonden

en: Usage: %s [OPTION]... [PATTERN]...
nl: Gebruik:  %s [OPTIE]... [PATROON]...

en: Print constituent file names that match PATTERN,
    using shell-style wildcards.
      -f, --file=FILE        file name of ID database
      -S, --separator=STYLE  STYLE is one of `braces', `space' or `newline'
          --help             display this help and exit
          --version          output version information and exit
nl: Die bestandsnamen in de gegevensbank tonen die overeenkomen met PATROON.
    (PATROON gebruikt jokertekens zoals die van de shell.)
    
      -f, --file=BESTAND     deze ID-gegevensbank gebruiken
      -S, --separator=STIJL  bestandsnamenstijl: 'braces', 'space' of 'newline'
          --help             deze hulptekst tonen en stoppen
          --version          versie-informatie tonen en stoppen

en: Usage: %s [OPTION]... PATTERN...
nl: Gebruik:  %s [OPTIE]... PATROON...

en: Query ID database and report results.
    By default, output consists of multiple lines, each line containing the
    matched identifier followed by the list of file names in which it occurs.
    
      -f, --file=FILE       file name of ID database
    
      -i, --ignore-case     match PATTERN case insensitively
      -l, --literal         match PATTERN as a literal string
      -r, --regexp          match PATTERN as a regular expression
      -w, --word            match PATTERN as a delimited word
      -s, --substring       match PATTERN as a substring
                Note: If PATTERN contains extended regular expression meta-
                characters, it is interpreted as a regular expression substring.
                Otherwise, PATTERN is interpreted as a literal word.
    
      -k, --key=STYLE       STYLE is one of `token', `pattern' or `none'
      -R, --result=STYLE    STYLE is one of `filenames', `grep', `edit' or `none'
      -S, --separator=STYLE  STYLE is one of `braces', `space' or `newline' and
                            only applies to file names when `--result=filenames'
                The above STYLE options control how query results are presented.
                Defaults are --key=token --result=filenames --separator=%s
    
      -F, --frequency=FREQ  find tokens that occur FREQ times, where FREQ
                            is a range expressed as `N..M'.  If N is omitted, it
                            defaults to 1, if M is omitted it defaults to MAX_USHRT
      -a, --ambiguous=LEN   find tokens whose names are ambiguous for LEN chars
    
      -x, --hex             only find numbers expressed as hexadecimal
      -d, --decimal         only find numbers expressed as decimal
      -o, --octal           only find numbers expressed as octal
                By default, searches match numbers of any radix.
    
          --help            display this help and exit
          --version         output version information and exit
nl: Een ID-gegevensbank doorzoeken naar PATROON en de resultaten rapporteren.
    Bij normale uitvoer begint elke regel met een gevonden naam, gevolgd door
    een lijst van bestandsnamen waar deze naam in voorkomt.
    
      -f, --file=BESTAND    deze ID-gegevensbank gebruiken
    
      -i, --ignore-case     verschillen in hoofd- en kleine letters negeren
      -l, --literal         PATROON is een letterlijke tekenreeks
      -r, --regexp          PATROON is een reguliere expressie
      -w, --word            PATROON komt alleen overeen met een heel woord
      -s, --substring       PATROON komt ook overeen met een deel van een woord
      Als het PATROON metatekens van uitgebreide reguliere expressies bevat, dan
      wordt het begrepen als een reguliere expressie.  Als het niet zulke tekens
      bevat, dan wordt het begrepen als een letterlijke tekenreeks.
    
      -k, --key=STIJL       sleutelstijl: 'token', 'pattern' of 'none'
      -R, --result=STIJL    rapportagestijl: 'filenames', 'grep', 'edit' of 'none'
      -S, --separator=STIJL   bestandsnamenstijl: 'braces', 'space' of 'newline'
      Bovenstaande stijlopties bepalen hoe de zoekresultaten gepresenteerd worden.
      De standaardwaarden zijn: --key=token --result=filenames --separator=%s
    
      -F, --frequency=FREQ  de namen rapporteren die met deze frequentie voorkomen;
                            de frequentie is een bereik op te geven als 'N..M'; als
                            N ontbreekt is het 1, als M ontbreekt is het MAX_USHRT
      -a, --ambiguous=LENG  de namen rapporteren die niet eenduidig zijn bij dit
                            aantal tekens
    
      -x, --hex             alleen hexadecimale getallen rapporteren
      -d, --decimal         alleen decimale getallen rapporteren
      -o, --octal           alleen octale getallen rapporteren
      Standaard worden getallen van alle grondtallen gerapporteerd.
    
          --help            deze hulptekst tonen en stoppen
          --version         versie-informatie tonen en stoppen

en: braces
nl: accolades

en: space
nl: spatie

en: notice: use of `-e' is deprecated, use `-r' instead
nl: opmerking: optie '-e' is verouderd; gebruik '-r' in plaats daarvan

en: All identifiers are non-ambiguous within the first %u characters
nl: Alle variabelenamen van zijn eenduidig binnen de eerste %u tekens.

en: invalid `--key' style: `%s'
nl: ongeldige stijl voor '--key': '%s'

en: invalid `--result' style: `%s'
nl: ongeldige stijl voor '--result': '%s'

en: can't match regular-expression: memory exhausted
nl: kan reguliere expressie niet verwerken: onvoldoende geheugen

en: edit? [y1-9^S/nq]
nl: bewerken? [j1-9^S/nq]

en: can't fork
nl: kan geen nieuw proces starten

en: can't exec `%s'
nl: kan '%s' niet uitvoeren

en: Usage: %s [OPTION]... [FILE]...
nl: Gebruik:  %s [OPTIE]... [BESTAND]...

en: Build an identifier database.
      -o, --output=OUTFILE    file name of ID database output
      -f, --file=OUTFILE      synonym for --output
      -i, --include=LANGS     include languages in LANGS (default: "C C++ asm")
      -x, --exclude=LANGS     exclude languages in LANGS
      -l, --lang-option=L:OPT pass OPT as a default for language L (see below)
      -m, --lang-map=MAPFILE  use MAPFILE to map file names onto source language
      -d, --default-lang=LANG  make LANG the default source language
      -p, --prune=NAMES       exclude the named files and/or directories
      -v, --verbose           report per file statistics
      -s, --statistics        report statistics at end of run
    
          --files0-from=F     tokenize only the files specified by
                               NUL-terminated names in file F
    
           --help              display this help and exit
          --version           output version information and exit
    
    FILE may be a file name, or a directory name to recursively search.
    If no FILE is given, the current directory is searched by default.
    Note that the `--include' and `--exclude' options are mutually-exclusive.
    
    The following arguments apply to the language-specific scanners:
nl: Een gegevensbank met namen aanmaken.
    
      -d, --default-lang=TAAL  deze taal de standaardtaal maken
      -f, --file=BESTAND       gegevensbank opslaan in dit bestand
      -i, --include=TALEN      deze talen begrijpen (standaard is "C C++ asm")
      -x, --exclude=TALEN      deze talen niet begrijpen
      -l, --lang-option=TAAL:OPTIE  voor deze taal standaard deze optie gebruiken
      -m, --lang-map=KAART     talenkaartbestand dat bestandsnamen aan talen koppelt
      -o, --output=BESTAND     gegevensbank opslaan in dit bestand
      -p, --prune=NAMEN        deze bestanden en/of mappen overslaan
      -s, --statistics         statistieken rapporteren aan het eind over het geheel
      -v, --verbose            statistieken per bestand rapporteren
    
          --files0-from=BSTND  alleen de bestanden doornemen die genoemd staan in
                                 BESTND (met NUL-tekens als scheiding)
    
          --help              deze hulptekst tonen en stoppen
          --version           versie-informatie tonen en stoppen
    
    BESTAND kan een bestandsnaam zijn, of een map om recursief te doorzoeken.
    Als geen BESTAND opgegeven is, wordt standaard de huidige map doorzocht.
    De opties '--include' en '--exclude' kunnen niet samen gebruikt worden.
    
    De volgende opties gelden voor taalspecifieke scanners:

en: extra operand %s
nl: overtollig argument: %s

en: file operands cannot be combined with --files0-from
nl: bestandsargumenten gaan niet samen met '--files0-from'

en: cannot open %s for reading
nl: kan %s niet openen om te lezen

en: %s: read error
nl: %s: fout bij lezen

en: when reading file names from stdin, no file name of %s allowed
nl: bij het lezen van bestandsnamen van standaardinvoer is bestandsnaam %s niet toegestaan

en: invalid zero-length file name
nl: ongeldige bestandsnaam (lengte nul)

en: nothing to do
nl: er is niets om te doen

en: can't create `%s' in `%s'
nl: kan '%s' niet aanmaken in '%s'

en: can't modify `%s'
nl: kan '%s' niet veranderen

en: can't stat `%s'
nl: kan de status van '%s' niet opvragen

en:   new = %d/%d
nl:   nieuw = %d/%d

en: Name=%lu,
nl: Naam=%lu,

en: Number=%lu,
nl: Nummer=%lu,

en: String=%lu,
nl: Tekenreeks=%lu,

en: Literal=%lu,
nl: Letterlijk=%lu,

en: Comment=%lu
nl: Commentaar=%lu

en: Files=%lu,
nl: Bestanden=%lu,

en: Bytes=%lu Kb,
nl: Bytes=%lu kB,

en: Heap=%llu+%llu Kb,
nl: Heap=%llu+%llu kB,

en: Output=%lu (%lu tok, %lu hit)
nl: Uitvoer=%lu (%lu tokens, %lu gevonden)

en: , Freq=%lu/%lu=%.2f
nl: , Frequentie=%lu/%lu=%.2f

en: Sorting tokens...
nl: Sorteren van tokens...

en: Writing `%s'...
nl: Schrijven van '%s'...

en: can't create `%s'
nl: kan '%s' niet aanmaken

en: internal limitation: offset of 2^32 or larger
nl: innerlijke begrenzing: positie van 2^32 of groter

en: error closing `%s'
nl: fout bij sluiten van '%s'

en: level %d: %lu/%lu = %.0f%%
nl: niveau %d: %lu/%lu = %.0f%%

en: Print all tokens found in a source file.
      -i, --include=LANGS     include languages in LANGS (default: "C C++ asm")
      -x, --exclude=LANGS     exclude languages in LANGS
      -l, --lang-option=L:OPT pass OPT as a default for language L (see below)
      -m, --lang-map=MAPFILE  use MAPFILE to map file names onto source language
      -d, --default-lang=LANG  make LANG the default source language
      -p, --prune=NAMES       exclude the named files and/or directories
    
          --files0-from=F     tokenize only the files specified by
                               NUL-terminated names in file F
    
          --help              display this help and exit
    		      --version           output version information and exit
    
    The following arguments apply to the language-specific scanners:
nl: Alle namen tonen die in een programmatekstbestand voorkomen.
    
      -d, --default-lang=TAAL  deze taal de standaardtaal maken
      -i, --include=TALEN      deze talen begrijpen (standaard is "C C++ asm")
      -x, --exclude=TALEN      deze talen niet begrijpen
      -l, --lang-option=TAAL:OPTIE  voor deze taal standaard deze optie gebruiken
      -m, --lang-map=KAART     talenkaartbestand dat bestandsnamen aan talen koppelt
      -p, --prune=NAMEN        deze bestanden en/of mappen overslaan
    
          --files0-from=BSTND  alleen de bestanden doornemen die genoemd staan in
                                 BESTND (met NUL-tekens als scheiding)
    
          --help               deze hulptekst tonen en stoppen
          --version            versie-informatie tonen en stoppen
    
    De volgende opties gelden voor taalspecifieke scanners:
