impression - en to fi translation catalogue (55 entries)

en: Media Writer
fi: Mediakirjoitin

en: Create bootable drives
fi: Luo käynnistettäviä asemia

en: usb;flash;writer;bootable;drive;iso;img;disk;image
fi: usb;flash;writer;bootable;drive;iso;img;disk;image;levykuva

en: Window width
fi: Ikkunan leveys

en: Window height
fi: Ikkunan korkeus

en: Window maximized state
fi: Ikkunan suurennettu tila

en: Write disk images to your drives with ease. Select an image, insert your drive, and you're good to go! Impression is a useful tool for both avid distro-hoppers and casual computer users.
fi: Kirjoita levykuvia asemille vaivatta. Valitse levykuva, liitä asema ja siinä se! Impression on hyödyllinen työkalu distro-vaihtajille ja tavallisille tietokoneen käyttäjille.

en: Screen with a choice of a local image or internet download
fi: Ikkuna, josta on mahdollista valita paikallinen levykuva tai lataus Internetistä

en: Screen with a chosen ISO and available USB memories
fi: Ikkuna, jossa on ISO-levykuva valittu ja käytettävissä oleva USB-asema

en: Writing the ISO in progress
fi: ISO-levykuvan kirjoittaminen meneillään

en: Success screen with a big check mark
fi: Ikkuna, joka ilmaisee kirjoittamisen onnistuneen

[ctx: shortcut window]
en: General
fi: Yleiset

[ctx: shortcut window]
en: Open File
fi: Avaa tiedosto

[ctx: shortcut window]
en: New Window
fi: Uusi ikkuna

[ctx: shortcut window]
en: Show Shortcuts
fi: Näytä pikanäppäimet

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fi: Lopeta

en: Drop Here to Open
fi: Pudota tähän avataksesi

en: Main Menu
fi: Päävalikko

en: Choose Image
fi: Valitse levykuva

en: Open File…
fi: Avaa tiedosto…

en: Direct Download
fi: Suora lataus

en: No Connection
fi: Ei yhteyttä

en: Connect to the internet to view available images
fi: Yhdistä Internetiin nähdäksesi saatavilla olevat levykuvat

en: All data on the selected drive will be erased
fi: Kaikki valitulla asemalla oleva data poistetaan

en: Write
fi: Kirjoita

en: No Drives
fi: Ei asemia

en: Insert a drive to write to
fi: Liitä asema, johon kirjoittaa

en: Writing Completed
fi: Kirjoittaminen valmistui

en: The drive can be safely removed
fi: Asema voidaan irrottaa turvallisesti

en: Finish
fi: Valmis

en: Writing Unsuccessful
fi: Kirjoittaminen epäonnistui

en: Retry
fi: Yritä uudelleen

en: Writing
fi: Kirjoitetaan

en: Do not remove the drive
fi: Älä irrota asemaa

en: _Cancel
fi: _Peru

en: Keyboard Shortcuts
fi: Pikanäppäimet

en: About Impression
fi: Tietoja - Impression

en: Stop Writing?
fi: Lopetetaanko kirjoittaminen?

en: This might leave the drive in a faulty state
fi: Tämä saattaa jättää aseman vialliseen tilaan

en: _Stop
fi: _Pysäytä

en: Erase Drive?
fi: Tyhjennetäänkö asema?

en: You will lose all data stored on {}
fi: Menetät kaiken aseman {} sisältämän datan

en: _Erase
fi: _Tyhjennä

en: Writing will begin once the download is completed
fi: Kirjoittaminen alkaa, kun lataus on valmistunut

en: Downloading Image
fi: Ladataan levykuvaa

en: This could take a while
fi: Tämä saattaa kestää hetken

en: Failed to write image
fi: Levykuvan kirjoittaminen epäonnistui

en: Image Written
fi: Levykuva kirjoitettu

en: Disk Images
fi: Levykuvat

en: File is not a Disk Image
fi: Tiedosto ei ole levykuva

en: Code borrowed from
fi: Koodia lainattu projektilta

en: Failed to open disk
fi: Aseman avaaminen epäonnistui

en: Failed to extract drive
fi: Aseman purkaminen epäonnistui

en: Failed to download image
fi: Levykuvan lataaminen epäonnistui

en: Writing to disk failed
fi: Asemalle kirjoittaminen epäonnistui
