GNU indent 2.2.12 - en to bg translation catalogue (51 entries)

en: usage: indent file [-o outfile ] [ options ]
           indent file1 file2 ... fileN [ options ]
bg: употреба: indent файл [-o изхфайл ] [ опции ]
              indent файл1 файл2 ... файлN [ опции ]

en: %s: missing argument to parameter %s
bg: %s: липсва аргумент за параметър %s

en: %s: unknown option "%s"
bg: %s: неизвестна опция "%s"

en: option: %s
bg: опция: %s

en: GNU indent %s
bg: ГНУ indent %s

en: %s: option ``%s'' requires a numeric parameter
bg: %s: опцията "%s" изисква числов параметър

en: set_option: internal error: p_type %d
bg: set_option: вътрешна грешка: p_type %d

en: Profile contains an unterminated comment
bg: Файла с настройките съдържа незавършена бележка

en: Profile contains unpalatable characters
bg: Файла с настройките съдържа неприемливи знаци

en: File named by environment variable %s does not exist or is not readable
bg: Файла, назован от променливата на обкръжението %s, не съществува или не е четим

en: indent:  Strange version-control value
bg: indent:  Непозната стойност за проверка на версия

en: indent:  Using numbered-existing
bg: indent:  Използване на "номериран-съществуващ"

en: indent: Can't make backup filename of %s
bg: indent: Не можа да се създаде запасно копие за %s

en: Can't open backup file %s
bg: Не можа да се отвори файл за запасно копие %s

en: Can't write to backup file %s
bg: Не можа да се запише във файл за запасно копие %s

en: Can't preserve modification time on backup file %s
bg: Не можа да се запази дата и час на промяна за запасно копие %s

en: indent: Virtual memory exhausted.
bg: indent: изчерпана виртуална памет.

en: indent: Fatal Error:
bg: indent: пагубна грешка:

en: indent: System Error:
bg: indent: системна грешка:

en: Warning
bg: Предупреждение

en: Error
bg: Грешка

en: EOF encountered in comment
bg: Сблъскване с край на файл при бележка

en: Line broken
bg: Прекъснат ред

en: Unexpected end of file
bg: Неочакван край на файл

en: There were %d non-blank output lines and %d comments
bg: Намерени %d изходящи реда, които не са празни и %d бележки

en: (Lines with comments)/(Lines with code): %6.3f
bg: (Редове с бележки)/(Редове с код): %6.3f

en: Line broken 2
bg: Прекъснат ред(2)

en: indent: only one output file (2nd was %s)
bg: indent: само един изходящ файл (втория е %s)

en: indent: only one input file when output file is specified
bg: indent: само един входящ файл, ако е указан изходящ

en: indent: can't have filenames when specifying standard input
bg: indent: не може с имена на файлове, когато е указан стандартен вход

en: indent: only one input file when stdout is used
bg: indent: само един входящ файл, когато се използва стандартния изход

en: command line
bg: команден ред

en: Read profile %s
bg: Прочетени настройки от файл %s

en: Can't open input file %s
bg: Не може да се отвори входящия файл %s

en: Can't stat input file %s
bg: Не може да се определи входящия файл %s

en: Zero-length file %s
bg: Файл с нулева дължина %s

en: File %s is too big to read
bg: Файлът %s е твърде голям, за да се прочете

en: System problem reading file %s
bg: Системен проблем  при четене на файл %s

en: Error reading input file %s
bg: Грешка при четене на входящ файл %s

en: Error closing input file %s
bg: Грешка при затваряне на входящ файл %s

en: File %s contains NULL-characters: cannot proceed
bg: Файлът %s съдържа NULL-знаци, не може да се обработи

en: Unterminated character constant
bg: Незавършена константа за знак

en: Unterminated string constant
bg: Незавършена константа за низ

en: old style assignment ambiguity in "=%s". Assuming "= %s"
bg: Остарял двусмислен начин за присвояване при "=%s".  Предполага се "= %s"

en: indent: can't create %s
bg: indent: не може да се създаде %s

en: Can't close output file %s
bg: Не можа да се затвори изходящия файл %s

en: Can't preserve modification time on output file %s
bg: Не може да се запази датата и часа на промяна на изходящия файл %s

en: Unmatched 'else'
bg: Несъответстващ 'else'

en: Stmt nesting error.
bg: Грешка при вграждане на блок с код.

en: Unknown code to parser
bg: Неразпознат код при обработка

en: CANNOT FIND '@' FILE!
bg: НЕ Е НАМЕРЕН '@' ФАЙЛ!
