GNU indent 2.2.12 - en to el translation catalogue (50 entries)

en: usage: indent file [-o outfile ] [ options ]
           indent file1 file2 ... fileN [ options ]
el: χρήση: indent αρχείο [-o αρχείοεξόδου ] [ επιλογές ]
           indent αρχείο1 αρχείο2 ... αρχείοN [ επιλογές ]

en: %s: missing argument to parameter %s
el: %s: λείπει το όρισμα της παραμέτρου %s

en: %s: unknown option "%s"
el: %s: άγνωστη επιλογή "%s"

en: option: %s
el: επιλογή: %s

en: %s: option ``%s'' requires a numeric parameter
el: %s: η επιλογή ``%s'' απαιτεί αριθμητική παράμετρο

en: set_option: internal error: p_type %d
el: ορισμός_επιλογής: εσωτερικό σφάλμα: p_type %d

en: Profile contains an unterminated comment
el: Το προφίλ περιέχει ένα μη τερματισμένο σχόλιο

en: Profile contains unpalatable characters
el: Το προφίλ περιέχει μη ευπρόσδεκτους χαρακτήρες

en: File named by environment variable %s does not exist or is not readable
el: Το αρχείο που ονομάστηκε με την μεταβλητή περιβάλλοντος %s δεν υπάρχει ή δεν είναι αναγνώσιμο

en: indent:  Strange version-control value
el: indent:  Άγνωστη τιμή ελέγχου-έκδοσης

en: indent:  Using numbered-existing
el: indent:  Χρήση numbered-existing

en: indent: Can't make backup filename of %s
el: indent: Δεν μπορεί να δημιουργηθεί το όνομα αρχείου αντιγράφου ασφαλείας %s

en: Can't open backup file %s
el: Δεν μπορεί να ανοιχθεί το αρχείο αντιγράφου ασφαλείας %s

en: Can't write to backup file %s
el: Δεν μπορεί να γίνει γράψιμο στο αρχείο αντιγράφου ασφαλείας %s

en: Can't preserve modification time on backup file %s
el: Δεν μπορεί να διατηρηθεί η ημερομηνία τροποποίησης στο αρχείο αντιγράφου ασφαλείας %s

en: indent: Virtual memory exhausted.
el: indent: Η εικονική μνήμη εξαντλήθηκε.

en: indent: Fatal Error:
el: indent: Κρίσιμο σφάλμα:

en: indent: System Error:
el: indent: Σφάλμα συστήματος:

en: Warning
el: Προειδοποίηση

en: Error
el: Σφάλμα

en: EOF encountered in comment
el: Ανέκυψε EOF σε σχόλιο

en: Line broken
el: Σπασμένη γραμμή

en: Unexpected end of file
el: Απροσδόκητο τέλος αρχείου

en: There were %d non-blank output lines and %d comments
el: Υπήρξαν %d μη-κενές γραμμές εξόδου και %d σχόλια

en: (Lines with comments)/(Lines with code): %6.3f
el: (Γραμμές με σχόλια)/(Γραμμές με κώδικα): %6.3f

en: Line broken 2
el: Σπασμένη γραμμή 2

en: indent: only one output file (2nd was %s)
el: indent: μόνο ένα αρχείο εξόδου (το 2ο ήταν %s)

en: indent: only one input file when output file is specified
el: indent: μόνο ένα αρχείο εισόδου όταν καθορίζεται το αρχείο εξόδου

en: indent: can't have filenames when specifying standard input
el: indent: δεν μπορούν να υπάρχουν ονόματα αρχείων όταν καθορίζεται τυπική είσοδος

en: indent: only one input file when stdout is used
el: indent: μόνο ένα αρχείο εισόδου όταν χρησιμοποιείται stdout

en: command line
el: γραμμή εντολών

en: Read profile %s
el: Ανάγνωση προφίλ %s

en: Can't open input file %s
el: Δεν μπορεί να ανοίξει το αρχείο εισόδου %s

en: Can't stat input file %s
el: Δεν μπορεί να κάνει stat το αρχείο εισόδου %s

en: Zero-length file %s
el: Αρχείο μηδενικού-μήκους %s

en: File %s is too big to read
el: Το αρχείο %s είναι πολύ μεγάλο για να αναγνωστεί

en: System problem reading file %s
el: Πρόβλημα συστήματος κατά την ανάγνωση του αρχείου %s

en: Error reading input file %s
el: Σφάλμα ανάγνωσης του αρχείου εισόδου %s

en: Error closing input file %s
el: Σφάλμα κλεισίματος του αρχείου εισόδου %s

en: File %s contains NULL-characters: cannot proceed
el: Το αρχείο %s περιέχει χαρακτήρες NULL: αδύνατη η συνέχιση

en: Unterminated character constant
el: Μη τερματισμένη σταθερά χαρακτήρα

en: Unterminated string constant
el: Μη τερματισμένη σταθερά συμβολοσειράς

en: old style assignment ambiguity in "=%s". Assuming "= %s"
el: ασαφής εκχώρηση παλιού στυλ στο "=%s". Υποθέτοντας ότι "= %s"

en: indent: can't create %s
el: indent: δεν μπορεί να δημιουργηθεί %s

en: Can't close output file %s
el: Δεν μπορεί να κλείσει το αρχείο εξόδου %s

en: Can't preserve modification time on output file %s
el: Δεν μπορεί να διατηρηθεί η ημερομηνία τροποποίησης στο αρχείο εξόδου %s

en: Unmatched 'else'
el: Μη ταιριασμένο 'else'

en: Stmt nesting error.
el: Σφάλμα ένθεσης stmt.

en: Unknown code to parser
el: Άγνωστος κώδικας στον αναλυτή

en: CANNOT FIND '@' FILE!
el: ΤΟ ΑΡΧΕΙΟ '@' ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ!
