indent 2.2.8 - en to eu translation catalogue (43 entries)

en: usage: indent file [-o outfile ] [ options ]
           indent file1 file2 ... fileN [ options ]
eu: erabilera:  indent fitxategia [-o irteerafitxategia ] [ aukerak ]
            indent fitxategia1 fitxategia2 ... fitxategiaN [ aukerak ]

en: %s: missing argument to parameter %s
eu: %s: argumentua falta da %s parametroan

en: %s: unknown option "%s"
eu: %s: aukera ezezaguna "%s"

en: option: %s
eu: aukera: %s

en: %s: option ``%s'' requires a numeric parameter
eu: %s: ``%s'' aukerak zenbaki bat behar du parametrotzat

en: Profile contains an unterminated comment
eu: Profilak amaitugabeko azalpen bat du

en: Profile contains unpalatable characters
eu: Profilak baliogabeko karaktereak ditu

en: indent:  Strange version-control value
eu: indent: bertsio-kontrol balore arraroa

en: indent:  Using numbered-existing
eu: indent:  'numbered existing' erabiltzen

en: indent: Can't make backup filename of %s
eu: indent: Ezin egin %s fitxategiaren babeskopia

en: Can't open backup file %s
eu: Ezin da ireki %s babeskopia fitxategia

en: Can't write to backup file %s
eu: Ezin da idatzi %s babeskopia fitxategian

en: Can't preserve modification time on backup file %s
eu: Ezin da kontserbatu modifikazio data %s babes-kopia fitxategian

en: indent: Virtual memory exhausted.
eu: indent: Memoria birtuala agortua.

en: indent: Fatal Error:
eu: indent: Error fatala:

en: indent: System Error:
eu: indent: Sistemaren errorea:

en: Warning
eu: Oharra

en: Error
eu: Errorea

en: EOF encountered in comment
eu: Fitxategi-amaiera aurkitu da azalpenean

en: Line broken
eu: Lerroa apurtuta

en: Unexpected end of file
eu: Ustekabeko fitxategiaren amaiera

en: There were %d non-blank output lines and %d comments
eu: %d idatzitako irteera lerro eta %d azalpen egon dira

en: (Lines with comments)/(Lines with code): %6.3f
eu: (Azalpen lerroak)/(Kode lerroak): %6.3f

en: Line broken 2
eu: 2. lerroa apurtua

en: indent: only one output file (2nd was %s)
eu: indent: irteera fitxategi bakar bat (2. %s da)

en: indent: only one input file when output file is specified
eu: indent: sarrera fitxategi bakar bat irteera fitxategia zehazten denean

en: indent: can't have filenames when specifying standard input
eu: indent: ezin dira lortu fitxategi-izenak sarrera estandarra zehaztean

en: indent: only one input file when stdout is used
eu: indent: sarrera fitxategi bakar bat stdout erabiltzen denean

en: Read profile %s
eu: Irakurri %s profila

en: Can't open input file %s
eu: Ezin ireki %s sarrera fitxategia

en: Can't stat input file %s
eu: Ezin da lortu %s sarrera fitxategiaren egorea

en: File %s is too big to read
eu: %s fitxategia handiegia da irakurtzeko

en: System problem reading file %s
eu: Sistemaren arazoa %s fitxategia irakurtzen

en: Error reading input file %s
eu: Errorea %s sarrera fitxategia irakurtzen

en: Unterminated character constant
eu: Amaitu gabeko karaktere konstantea

en: Unterminated string constant
eu: Amaitu gabeko kate konstantea

en: indent: can't create %s
eu: indent: ezin sortu %s

en: Can't close output file %s
eu: Ezin da itxi %s irteera fitxategia

en: Can't preserve modification time on output file %s
eu: Ezin da kontserbatu modifikazio data %s irteera fitxategian

en: Unmatched 'else'
eu: Parekatu gabeko 'else'

en: Stmt nesting error.
eu: Stmt abiaratze errorea.

en: Unknown code to parser
eu: Parseatzeko kode ezezaguna

en: CANNOT FIND '@' FILE!
eu: EZIN AURKITU '@' FITXATEGIA!
