indent 2.2.10 - en to ga translation catalogue (46 entries)

en: usage: indent file [-o outfile ] [ options ]
           indent file1 file2 ... fileN [ options ]
ga: úsáid: indent comhad [-o aschomhad] [ roghanna ]
           indent comhad1 comhad2 ... comhadN [ roghanna ]

en: %s: missing argument to parameter %s
ga: %s: tá argóint de dhíth i ndiaidh an pharaiméadair %s

en: %s: unknown option "%s"
ga: %s: rogha anaithnid "%s"

en: option: %s
ga: rogha: %s

en: %s: option ``%s'' requires a numeric parameter
ga: %s: tá paraiméadar uimhriúil de dhíth tar éis rogha ``%s''

en: set_option: internal error: p_type %d
ga: set_option: earráid inmheánach: p_type %d

en: Profile contains an unterminated comment
ga: Tá nóta tráchta gan chríochnú sa phróifíl

en: Profile contains unpalatable characters
ga: Tá carachtair dho-ghlactha sa phróifíl

en: File named by environment variable %s does not exist or is not readable
ga: Níl an comhad ainmnithe in athróg timpeallachta %s ann, nó níl sé inléite

en: indent:  Strange version-control value
ga: indent:  Luach aisteach don athróg thimpeallachta VERSION_CONTROL

en: indent:  Using numbered-existing
ga: indent:  `numbered_existing' in úsáid

en: indent: Can't make backup filename of %s
ga: indent: Níorbh fhéidir comhad cúltaca de %s a dhéanamh

en: Can't open backup file %s
ga: Níorbh fhéidir an comhad cúltaca %s a oscailt

en: Can't write to backup file %s
ga: Níorbh fhéidir scríobh a dhéanamh sa chomhad cúltaca %s

en: Can't preserve modification time on backup file %s
ga: Níorbh fhéidir an t-am mionathraithe a choimeád ar an chomhad cúltaca %s

en: indent: Virtual memory exhausted.
ga: indent: Cuimhne fhíorúil ídithe.

en: indent: Fatal Error:
ga: indent: Earráid Mharfach:

en: indent: System Error:
ga: indent: Earráid Chórais:

en: Warning
ga: Rabhadh

en: Error
ga: Earráid

en: EOF encountered in comment
ga: Buaileadh comhadchríoch i nóta tráchta

en: Line broken
ga: Líne bhriste

en: Unexpected end of file
ga: Comhadchríoch gan choinne

en: There were %d non-blank output lines and %d comments
ga: %d líne aschuir le hábhar agus %d nóta tráchta

en: (Lines with comments)/(Lines with code): %6.3f
ga: (Línte le nótaí tráchta)/(Línte le bunchód): %6.3f

en: Line broken 2
ga: Líne bhriste 2

en: indent: only one output file (2nd was %s)
ga: indent: ní cheadaítear ach aschomhad amháin (an dara ceann: %s)

en: indent: only one input file when output file is specified
ga: indent: ní cheadaítear ach inchomhad amháin nuair atá aschomhad ceaptha

en: indent: can't have filenames when specifying standard input
ga: indent: ní cheadaítear comhaid agus an t-ionchur caighdeánach sonraithe

en: indent: only one input file when stdout is used
ga: indent: ní cheadaítear ach inchomhad amháin leis an aschur caighdeánach

en: command line
ga: líne na n-orduithe

en: Read profile %s
ga: Próifíl %s léite

en: Can't open input file %s
ga: Ní féidir an t-inchomhad %s a oscailt

en: Can't stat input file %s
ga: Ní féidir an t-inchomhad %s a rochtain le stat()

en: File %s is too big to read
ga: Tá an comhad %s rómhór

en: System problem reading file %s
ga: Fadhb leis an gcóras agus comhad %s á léamh

en: Error reading input file %s
ga: Earráid agus inchomhad %s á léamh

en: Unterminated character constant
ga: Tairiseach carachtair gan chríochnú

en: Unterminated string constant
ga: Tairiseach teaghráin gan chríochnú

en: indent: can't create %s
ga: indent: ní féidir %s a chruthú

en: Can't close output file %s
ga: Ní féidir an t-aschomhad %s a dhúnadh

en: Can't preserve modification time on output file %s
ga: Níorbh fhéidir an t-am mionathraithe a choimeád ar an aschomhad %s

en: Unmatched 'else'
ga: 'else' corr

en: Stmt nesting error.
ga: Ráiteas neadaithe go mícheart.

en: Unknown code to parser
ga: Cód anaithnid chuig an pharsálaí

en: CANNOT FIND '@' FILE!
ga: NÍ FÉIDIR AN COMHAD '@' A FHÁIL!
