indent 2.2.10 - en to gl translation catalogue (50 entries)

en: usage: indent file [-o outfile ] [ options ]
           indent file1 file2 ... fileN [ options ]
gl: uso: indent ficheiro [-o ficheirosaída ] [ opcións ]
         indent ficheiro1 ficheiro2 ... ficheiroN [ opcións ]

en: %s: missing argument to parameter %s
gl: %s: falta un argumento do parámetro %s

en: %s: unknown option "%s"
gl: %s: opción descoñecida «%s»

en: option: %s
gl: opción: %s

en: %s: option ``%s'' requires a numeric parameter
gl: %s: a opción «%s» require un parámetro numérico

en: set_option: internal error: p_type %d
gl: set_option: erro interno: p_type %d

en: Profile contains an unterminated comment
gl: O perfil contén un comentario sen rematar

en: Profile contains unpalatable characters
gl: O perfil contén caracteres inaceptábeis

en: File named by environment variable %s does not exist or is not readable
gl: O ficheiro nomeado pola variábel de ambiente %s non existe ou non é lexíbel

en: indent:  Strange version-control value
gl: indent:  O valor do control de versións é estraño

en: indent:  Using numbered-existing
gl: indent:  ssando numeradas-se-existen

en: indent: Can't make backup filename of %s
gl: indent: Non é posíbel construír o nome da copia de seguridade de %s

en: Can't open backup file %s
gl: Non é posíbel abrir o ficheiro de copia de seguridade %s

en: Can't write to backup file %s
gl: Non é posíbel escribir no ficheiro de copia de seguridade %s

en: Can't preserve modification time on backup file %s
gl: Non é posíbel conservar o tempo de modificación no ficheiro de copia de seguridade %s

en: indent: Virtual memory exhausted.
gl: indent: Memoria virtual esgotada.

en: indent: Fatal Error:
gl: indent: Erro fatal:

en: indent: System Error:
gl: indent: Erro do sistema:

en: Warning
gl: Aviso

en: Error
gl: Erro

en: EOF encountered in comment
gl: Chegouse ao final do ficheiro nun comentario

en: Line broken
gl: Liña cortada

en: Unexpected end of file
gl: Final de ficheiro inesperado

en: There were %d non-blank output lines and %d comments
gl: Houbo %d liñas de saída non baleiras e %d comentarios

en: (Lines with comments)/(Lines with code): %6.3f
gl: (Liñas con comentarios)/(Liñas con código): %6.3f

en: Line broken 2
gl: Liña cortada 2

en: indent: only one output file (2nd was %s)
gl: indent: Só un ficheiro de saída (o segundo era %s)

en: indent: only one input file when output file is specified
gl: indent: Só un ficheiro de entrada cando se especifica un ficheiro de saida

en: indent: can't have filenames when specifying standard input
gl: indent: non pode haber nomes de ficheiro cando se especifica a entrada estándar

en: indent: only one input file when stdout is used
gl: indent: só se debe indicar un ficheiro de entrada cando se usa stdout

en: command line
gl: liña de comandos

en: Read profile %s
gl: Ler o perfil %s

en: Can't open input file %s
gl: Non foi posíbel abrir o ficheiro de entrada %s

en: Can't stat input file %s
gl: Non foi posíbel obter información do ficheiro de entrada %s

en: Zero-length file %s
gl: Aviso: ficheiro de lonxitude cero %s

en: File %s is too big to read
gl: O ficheiro %s é grande de máis para o ler

en: System problem reading file %s
gl: Produciuse un problema no sistema ao ler o ficheiro %s

en: Error reading input file %s
gl: Produciuse un erro ao ler o ficheiro de entrada %s

en: Error closing input file %s
gl: Produciuse un erro ao pechar o ficheiro de entrada %s

en: File %s contains NULL-characters: cannot proceed
gl: Aviso: o ficheiro %s contén caracteres nulos

en: Unterminated character constant
gl: Constante de carácter sen rematar

en: Unterminated string constant
gl: Constante de cadea sen rematar

en: old style assignment ambiguity in "=%s". Assuming "= %s"
gl: ambigüidade na asignación ao vello estilo en «=%s». Supoñendo «= %s»

en: indent: can't create %s
gl: indent: non foi posíbel crear %s

en: Can't close output file %s
gl: Non foi posíbel pechar o ficheiro de saída %s

en: Can't preserve modification time on output file %s
gl: Non foi posíbel conservar o tempo de modificación no ficheiro de saída %s

en: Unmatched 'else'
gl: «else» sen o seu «if»

en: Stmt nesting error.
gl: Erro de aniñamento de instrucións.

en: Unknown code to parser
gl: Código descoñecido para o analizador

en: CANNOT FIND '@' FILE!
gl: NON FOI POSÍBEL ATOPAR O FICHEIRO «@»!
