indent 2.2.8 - en to ro translation catalogue (46 entries)

en: usage: indent file [-o outfile ] [ options ]
           indent file1 file2 ... fileN [ options ]
ro: utilizare: indent fişier [-o fişier] [ opţiuni ]
                indent fişier1 fişier2...fişierN [ opţiuni ]

en: %s: missing argument to parameter %s
ro: %s: argument lipsă la parametrul %s

en: %s: unknown option "%s"
ro: %s: opţiune necunoscută "%s"

en: option: %s
ro: opţiune: %s

en: %s: option ``%s'' requires a numeric parameter
ro: %s: opţiunea ``%s'' necesită un parametru numeric

en: set_option: internal error: p_type %d
ro: set_option: eroare internă: p_type %d

en: Profile contains an unterminated comment
ro: Profilul conţine un comentariu neterminat

en: Profile contains unpalatable characters
ro: Profilul conţine caractere nepalatabile

en: indent:  Strange version-control value
ro: indent: Valoare ciudată de control-versiune

en: indent:  Using numbered-existing
ro: indent: Folosire numerotate-existente

en: indent: Can't make backup filename of %s
ro: indent: Nu pot face nume_fişier de backup al %s

en: Can't open backup file %s
ro: Nu pot deschide fişierul de backup %s

en: Can't write to backup file %s
ro: Nu pot scrie în fişierul de backup %s

en: Can't preserve modification time on backup file %s
ro: Nu pot păstra data modificării fişierului de backup %s

en: indent: Virtual memory exhausted.
ro: indent: Memorie virtuală plină.

en: indent: Fatal Error:
ro: indent: Eroare fatală:

en: indent: System Error:
ro: indent: Eroare sistem:

en: Warning
ro: Avertisment

en: Error
ro: Eroare

en: EOF encountered in comment
ro: EOF întâlnit în comentariu

en: Line broken
ro: Linie întreruptă

en: Unexpected end of file
ro: Sfârşit de fişier neaşteptat

en: There were %d non-blank output lines and %d comments
ro: Au fost %d linii negoale(non-blank) şi %d comentarii

en: (Lines with comments)/(Lines with code): %6.3f
ro: (Linii cu comentarii)/(Linii de cod): %6.3f

en: Line broken 2
ro: Linie întreruptă 2

en: indent: only one output file (2nd was %s)
ro: indent: doar un fişier de output (al doilea a fost %s)

en: indent: only one input file when output file is specified
ro: indent: doar un fişier de input când fişier output e specificat

en: indent: can't have filenames when specifying standard input
ro: indent: nu putem aveam nume_fişiere când e specificat standard input

en: indent: only one input file when stdout is used
ro: indent: doar un fişier de intrare când e folosit stdout

en: Read profile %s
ro: Citeşte profil %s

en: Can't open input file %s
ro: Nu pot deschide fişierul de intrare %s

en: Can't stat input file %s
ro: Nu pot afla statistici despre fişierul de intrare %s

en: Zero-length file %s
ro: %s este fişier de lungime zero

en: File %s is too big to read
ro: Fişierul %s este prea mare pentru a fi citit

en: System problem reading file %s
ro: Problemă de sistem la citirea fişierului %s

en: Error reading input file %s
ro: Eroare la citirea fişierului de intrare %s

en: Error closing input file %s
ro: Eroare la închiderea fişierului de intrare %s

en: Unterminated character constant
ro: Constantă caracter neterminată

en: Unterminated string constant
ro: Constantă şir neterminată

en: indent: can't create %s
ro: indent: nu pot crea %s

en: Can't close output file %s
ro: Nu pot închide fişierul de output %s

en: Can't preserve modification time on output file %s
ro: Nu pot păstra data modificării fişierului de output %s

en: Unmatched 'else'
ro: 'else' fără corespondent

en: Stmt nesting error.
ro: Eroare nesting stmt.

en: Unknown code to parser
ro: Cod necunoscut în analizor(parser)

en: CANNOT FIND '@' FILE!
ro: NU POT GĂSI FIŞIERUL '@'!
