GNU indent 2.2.12 - en to eo translation catalogue (50 entries)

en: usage: indent file [-o outfile ] [ options ]
           indent file1 file2 ... fileN [ options ]
eo: uzado: indent dosiero [-o eligdosiero ] [ opcioj ]
           indent dosiero1 dosiero2 ... dosieroN [ opcioj ]

en: %s: missing argument to parameter %s
eo: %s: argumento mankas por opcio %s

en: %s: unknown option "%s"
eo: %s: nekonata opcio "%s"

en: option: %s
eo: opcio: %s

en: %s: option ``%s'' requires a numeric parameter
eo: %s: opcio "%s" bezonas numeran argumenton

en: set_option: internal error: p_type %d
eo: set_option: interna eraro: p_type %d

en: Profile contains an unterminated comment
eo: Profilo enhavas nefinitan komenton

en: Profile contains unpalatable characters
eo: Profilo enhavas malagrablajn signojn

en: File named by environment variable %s does not exist or is not readable
eo: La dosiero nomita de la ĉirkaŭaĵa variablo %s ne ekzistas aŭ ne legeblas

en: indent:  Strange version-control value
eo: indent:  Stranga valoro por versi-administrado

en: indent:  Using numbered-existing
eo: indent:  Uzas 'numbered-existing'

en: indent: Can't make backup filename of %s
eo: indent: Ne povas fari sekurkopian dosiernomon de %s

en: Can't open backup file %s
eo: Ne eblas malfermi sekurkopian dosieron %s

en: Can't write to backup file %s
eo: Ne povas skribi al sekurkopia dosiero %s

en: Can't preserve modification time on backup file %s
eo: Ne povas konservi modif-tempon en la sekurkopia dosiero %s

en: indent: Virtual memory exhausted.
eo: indent: Virtuala memoro elĉerpiĝis.

en: indent: Fatal Error:
eo: indent: Grava eraro:

en: indent: System Error:
eo: indent: Sistemeraro:

en: Warning
eo: Averto

en: Error
eo: Eraro

en: EOF encountered in comment
eo: Dosierfino (EOF) en komento

en: Line broken
eo: Linio rompita

en: Unexpected end of file
eo: Neatendita fino de dosiero

en: There were %d non-blank output lines and %d comments
eo: Estis %d nevakaj eliglinioj kaj %d komentoj

en: (Lines with comments)/(Lines with code): %6.3f
eo: (Linioj kun komentoj)/(Linioj kun kodumo): %6.3f

en: Line broken 2
eo: Linio rompita 2

en: indent: only one output file (2nd was %s)
eo: indent: nur unu eligdosiero (dua estis %s)

en: indent: only one input file when output file is specified
eo: indent: nur unu enigdosiero, kiam eligdosiero estas specifita

en: indent: can't have filenames when specifying standard input
eo: indent: dosiernomoj ne eblas, kiam la normala enigo estas specifita

en: indent: only one input file when stdout is used
eo: indent: nur unu enigdosiero, kiam la normala eligo estas uzata

en: command line
eo: komand-linio

en: Read profile %s
eo: Legi profilon %s

en: Can't open input file %s
eo: Ne povas malfermi enigdosieron %s

en: Can't stat input file %s
eo: Ne povas uzi 'stat' sur enigdosiero %s

en: Zero-length file %s
eo: Dosiero kun nula grandeco %s

en: File %s is too big to read
eo: Dosiero %s estas tro granda por legado

en: System problem reading file %s
eo: Sistemproblemo ĉe legado de %s

en: Error reading input file %s
eo: Eraro dum legado de %s

en: Error closing input file %s
eo: Eraro dum fermo de enig-dosiero %s

en: File %s contains NULL-characters: cannot proceed
eo: Dosiero %s enhavas NUL-signojn: ne eblas daŭrigi

en: Unterminated character constant
eo: Nefinita signo-konstanto

en: Unterminated string constant
eo: Nefinita ĉen-konstanto

en: old style assignment ambiguity in "=%s". Assuming "= %s"
eo: malnovstila plursenceco de atribuado en "=%s". Supozas "= %s"

en: indent: can't create %s
eo: indent: ne povas krei %s

en: Can't close output file %s
eo: Ne povas fermi eligdosieron %s

en: Can't preserve modification time on output file %s
eo: Ne povas konservi modif-tempon en la eligdosiero %s

en: Unmatched 'else'
eo: Senpara 'else'

en: Stmt nesting error.
eo: Eraro en ingado de ordonoj.

en: Unknown code to parser
eo: Nekonata kodo por analizilo

en: CANNOT FIND '@' FILE!
eo: NE POVAS TROVI '@'-DOSIERON!
