GNU indent 2.2.12 - en to fi translation catalogue (50 entries)

en: usage: indent file [-o outfile ] [ options ]
           indent file1 file2 ... fileN [ options ]
fi: käyttö: indent tiedosto [-o tulostied] [ valitsimet ]
            indent tiedosto1 tiedosto2 ... tiedostoN [ valitsimet ]

en: %s: missing argument to parameter %s
fi: %s: puuttuva argumentti parametrille %s

en: %s: unknown option "%s"
fi: %s: tuntematon valitsin ”%s”

en: option: %s
fi: valitsin: %s

en: %s: option ``%s'' requires a numeric parameter
fi: %s: valitsin ”%s” vaatii numeerisen parametrin

en: set_option: internal error: p_type %d
fi: set_option: sisäinen virhe: p_type %d

en: Profile contains an unterminated comment
fi: Profiilissa on päättämätön kommentti

en: Profile contains unpalatable characters
fi: Profiilissa on epämiellyttäviä merkkejä

en: File named by environment variable %s does not exist or is not readable
fi: Ympäristömuuttujassa %s annettu tiedosto ei ole olemassa tai luettavissa

en: indent:  Strange version-control value
fi: indent:  Outo versionhallinta-arvo

en: indent:  Using numbered-existing
fi: indent:  Käytetään numeroitua-olemassaolevaa

en: indent: Can't make backup filename of %s
fi: indent: Ei voi luoda varmistustiedoston nimeä tiedostolle %s

en: Can't open backup file %s
fi: Ei voi avata varmistustiedostoa %s

en: Can't write to backup file %s
fi: Ei voi kirjoittaa varmistustiedostoon %s

en: Can't preserve modification time on backup file %s
fi: Ei voi säilyttää varmistustiedoston %s muutosaikaa

en: indent: Virtual memory exhausted.
fi: indent: Virtuaalimuisti lopussa.

en: indent: Fatal Error:
fi: indent: Vakava virhe:

en: indent: System Error:
fi: indent: Järjestelmävirhe:

en: Warning
fi: Varoitus

en: Error
fi: Virhe

en: EOF encountered in comment
fi: Tiedoston loppu kesken kommentin

en: Line broken
fi: Katkennut rivi

en: Unexpected end of file
fi: Odottamaton tiedoston loppu

en: There were %d non-blank output lines and %d comments
fi: Ei-tyhjiä tulosrivejä oli %d kappaletta, kommentteja %d kappaletta

en: (Lines with comments)/(Lines with code): %6.3f
fi: (Kommentin sisältävät rivit)/(Koodia sisältävät rivit): %6.3f

en: Line broken 2
fi: Katkennut rivi 2

en: indent: only one output file (2nd was %s)
fi: indent: vain yksi tulostiedosto (toinen oli %s)

en: indent: only one input file when output file is specified
fi: indent: vain yksi syötetiedosto, kun tulostiedosto on määritetty

en: indent: can't have filenames when specifying standard input
fi: indent: tiedostonimiä ei voi käyttää, kun käytetään vakiosyötettä

en: indent: only one input file when stdout is used
fi: indent: vain yksi syötetiedosto, kun käytetään vakiotulostetta

en: command line
fi: komentorivi

en: Read profile %s
fi: Luetaan profiili %s

en: Can't open input file %s
fi: Ei voi avata syötetiedostoa %s

en: Can't stat input file %s
fi: Ei voi lukea syötetiedoston %s tilaa

en: Zero-length file %s
fi: Nollan pituinen tiedosto %s

en: File %s is too big to read
fi: Tiedosto %s on liian suuri luettavaksi

en: System problem reading file %s
fi: Järjestelmäongelma luettaessa tiedostoa %s

en: Error reading input file %s
fi: Virhe luettaessa syötetiedostoa %s

en: Error closing input file %s
fi: Virhe suljettaessa syötetiedostoa %s

en: File %s contains NULL-characters: cannot proceed
fi: Tiedostossa %s on NULL-merkkejä: ei voida jatkaa

en: Unterminated character constant
fi: Päättämätön merkkivakio

en: Unterminated string constant
fi: Päättämätön merkkijonovakio

en: old style assignment ambiguity in "=%s". Assuming "= %s"
fi: vanhan tyylin moniselitteinen sijoitus ”=%s”. Oletetaan ”= %s”

en: indent: can't create %s
fi: indent: tiedostoa %s ei voi luoda

en: Can't close output file %s
fi: Ei voi sulkea tulostiedostoa %s

en: Can't preserve modification time on output file %s
fi: Tulostiedoston %s muutosaikaa ei voi säilyttää

en: Unmatched 'else'
fi: Pariton ”else”

en: Stmt nesting error.
fi: Stmt-sisäkkäistysvirhe.

en: Unknown code to parser
fi: Jäsentäjälle tuntematon koodi

en: CANNOT FIND '@' FILE!
fi: ”@”-TIEDOSTOA EI LÖYDY!
