indicator-sensors - en to ar translation catalogue (29 entries)

en: Enabled sensors
ar: مستشعرات ممكنة

en: Temperature scale
ar: سلم الحرارة

en: Hardware Sensors Indicator
ar: مؤشر مستشعرات الأجهزة

en: An indicator for Unity which displays hardware sensor readings
ar: مؤشر خاص بيونيتي (Unity) لعرض قراءآت مستشعرات الأجهزة

en: Preferences…
ar: التفضيلات…

en: Preferences
ar: تفضيلات

en: About…
ar: حول البرنامج...

en: Quit
ar: أُخرج

en: No Sensors
ar: لا مستشعرات

en: No active sensors
ar: لا مستشعرات نشيطة

en: Sensor
ar: مستشعر

en: Icon
ar: رمز

en: Label
ar: التسمية

en: Enabled
ar: ممكّن

en: General
ar: عام

en: Start automatically on login
ar: بدء التشغيل تلقائيا عند تسجيل الدخول

en: Primary sensor display
ar: عرض المستشعر الأساسي

en: Value
ar: القيمة

en: Fahrenheit (°F)
ar: فهرنهايت (درجة فهرنهايت)

en:  Sensor Properties
ar:  خصائص المستشعر

en: Alarm
ar: منبه

en: Disabled
ar: مُعطَّل

en: Below
ar: أقل من

en: Above
ar: فوق

en: Low value
ar: قيمة منخفضة

en: High value
ar: قيمة مرتفعة

en: Temperature
ar: درجة الحرارة

en: Fan
ar: المروحة

note: translators: V is the unit for Voltage, replace with appropriate unit
en: V
ar: فولت
