indicator-sensors - en to he translation catalogue (45 entries)

en: Primary sensor to display
he: חיישן ראשי להצגה

en: The primary sensor to display in the indicator, identified by it’s path.
he: החיישן הראשי שיוצג באינדיקטור, מזוהה על-פי הנתיב שלו.

en: Enabled sensors
he: חיישנים זמינים

en: The list of enabled sensors to monitor, each identified by it’s path.
he: רשימת החיישנים הזמינים לפיקוח, כל אחד מזוהה על-פי הנתיב שלו.

en: Temperature scale
he: סולם טמפרטורה

en: The temperature scale to display temperature sensor values.
he: סולם הטמפרטורה בו יוצגו ערכי חיישן הטמפרטורה.

en: Show indicator
he: הצג אינדיקטור

en: Hardware Sensors Indicator
he: אינדיקטור חיישני חומרה

en: An indicator for Unity which displays hardware sensor readings
he: אינדיקטור ל-Unity שמציג קריאות חיישן חומרה

en: No Sensors Enabled For Monitoring
he: אין חיישנים זמינים לפיקוח

en: Indicator for GNOME / Unity showing hardware sensors.
he: אינדיקטור ל-GNOME / Unity המציג חיישני חומרה.

en:  RPM
he:  סל"ד

en: Preferences…
he: העדפות...

en: Preferences
he: העדפות

en: About…
he: אודות...

en: About
he: אודות

en: Quit
he: יציאה

en: No Sensors
he: אין חיישנים

en: No active sensors
he: אין חיישנים פעילים

en: Sensor
he: חיישן

en: Icon
he: סמל

en: Label
he: תווית

en: Enabled
he: זמין

en: Hardware Sensors Indicator Preferences
he: העדפות אינדיקטור חיישני חומרה

en: General
he: כללי

en: Start automatically on login
he: הפעל אוטומטית בעת התחברות

en: Primary sensor display
he: תצוגת חיישן ראשית

en: Value
he: ערך

en: Celsius (°C)
he: צלזיוס (°C)

en: Fahrenheit (°F)
he: פרנהייט (°F)

en: Sensor Alarm
he: התרעת חיישן

en:  Sensor Properties
he:  מאפייני חיישן

en: Alarm
he: התרעה

en: Disabled
he: לא זמין

en: Below
he: מתחת

en: Above
he: מעל

en: Low value
he: ערך תחתון

en: High value
he: ערך עליון

note: first placeholder is sensor name
en: Error reading temperature value for GPU %d
he: שגיאה בקריאת ערך הטמפרטורה עבור GPU %d

note: first placeholder is sensor name
en: Error reading fanspeed value for GPU %d
he: שגיאה בקריאת מהירות המאוורר עבור GPU %d

en: Temperature
he: טמפרטורה

en: Fan
he: מאוורר

en: No Sensors Detected
he: לא זוהו חיישנים

en: Try running the command 'sensors-detect' from the command-line and restarting %s
he: נסה להריץ את הפקודה 'sensors-detect' משורת הפקודה ולהפעיל מחדש את %s

note: first placeholder is * sensor name
en: Error getting sensor value for sensor %s
he: שגיאה בהשגת ערך החיישן עבור חיישן %s
