indicator-sensors - en to hu translation catalogue (40 entries)

en: Primary sensor to display
hu: Elsődleges szenzor megjelenítése

en: The primary sensor to display in the indicator, identified by it’s path.
hu: Az elsődleges szenzor megjelenítése az indikátorban, az útvonala alapján azonosítva

en: Display flags for the indicator
hu: Feliratok megjelenítése az indikátornál

en: The elements used to display the primary sensor within the indicator.
hu: Elsődleges szenzor megjelenítése az indikátoron.

en: Enabled sensors
hu: Engedélyezett szenzorok

en: The list of enabled sensors to monitor, each identified by it’s path.
hu: Az ellenőrzött szenzorok listája, útvonaluk alapján azonosítva.

en: Temperature scale
hu: Hőmérsékleti skála

en: The temperature scale to display temperature sensor values.
hu: A hőmérsékleti skála megjelenítése a szenzor értékében.

en: Hardware Sensors Indicator
hu: Hardver-szenzor indikátor

en: An indicator for Unity which displays hardware sensor readings
hu: Egy indikátor a Unityhez, ami megmutatja a hardver-szenzor adatait.

en: Preferences…
hu: Beállítások…

en: Preferences
hu: Beállítások

en: About…
hu: Névjegy...

en: Quit
hu: Kilépés

en: No Sensors
hu: Nincs szenzor

en: No active sensors
hu: Nincs aktív szenzor

en: Sensor
hu: Szenzor

en: Icon
hu: Ikon

en: Label
hu: Címke

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: General
hu: Általános

en: Start automatically on login
hu: Automatikus indulás bejelentkezéskor

en: Primary sensor display
hu: Elsődleges szenzor megjelenítése

en: Value
hu: Érték

en: Sensor Alarm
hu: Szenzor riasztás

en:  Sensor Properties
hu:  Szenzor tulajdonságai

en: Alarm
hu: Riasztás

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Below
hu: alatta

en: Above
hu: felette

en: Low value
hu: Alacsony érték

en: High value
hu: Magas érték

note: first placeholder is sensor name
en: Error reading temperature value for GPU %d
hu: %d GPU hőmérsékletének beolvasása meghiúsult

note: first placeholder is sensor name
en: Error reading fanspeed value for GPU %d
hu: %d GPU ventillátor sebességének beolvasása meghiúsult

en: Temperature
hu: Hőmérséklet

en: Fan
hu: Ventilátor

note: first placeholder is sensor name, * second is error message
en: Error getting sensor value for sensor %s: %s [%d]
hu: %s: %s szenzor értékének beolvasása meghiúsult [%d]

note: first placeholder is * sensor name
en: Error getting sensor value for sensor %s
hu: %s szenzor értékének beolvasása meghiúsult

en: Error reading new SMART data for sensor %s
hu: %s szenzor új SMART adatainak beolvasása meghiúsult

en: Error refreshing SMART data for sensor %s
hu: %s szenzor SMART adatainak frissítése meghiúsult
