indicator-sensors - en to ro translation catalogue (48 entries)

en: Primary sensor to display
ro: Senzorul principal de afișat

en: The primary sensor to display in the indicator, identified by it’s path.
ro: Senzorul principal de afișat în indicator, identificat prin calea lui.

en: Display flags for the indicator
ro: Afișare marcaje pentru indicator

en: The elements used to display the primary sensor within the indicator.
ro: Elementele utilizate la afișarea senzorului principal în indicator.

en: Enabled sensors
ro: Senzori activați

en: The list of enabled sensors to monitor, each identified by it’s path.
ro: Lista senzorilor activați, fiecare cu calea către el.

en: Temperature scale
ro: Scară temperatură

en: The temperature scale to display temperature sensor values.
ro: Scara de temperatură pentru afișarea valorilor senzorilor.

en: Show indicator
ro: Arată indicatorul

en: Whether to show the indicator in the notification area.
ro: Afișare indicator în zona de notificare.

en: Hardware Sensors Indicator
ro: Indicator pentru senzori hardware

en: An indicator for Unity which displays hardware sensor readings
ro: Un indicator pentru Unity care afișează valorile senzorilor hardware

en: No Sensors Enabled For Monitoring
ro: Niciun senzor activat pentru monitorizare

en: Sensors detected but none are enabled for monitoring. To enable monitoring of sensors open the Preferences window and select the sensors to monitor
ro: S-au detectat senzori dar nicunul nu este activat pentru monitorizare. Pentru activarea senzorilor accesați meniul Preferințe și alegeți senzorii doriți

en: Indicator for GNOME / Unity showing hardware sensors.
ro: Indicator pentru GNOME/Unity care afișează senzori hardware.

en: Preferences…
ro: Preferințe...

en: Preferences
ro: Preferințe

en: About…
ro: Despre...

en: About
ro: Despre

en: Quit
ro: Ieșire

en: No Sensors
ro: Niciun senzor

en: No active sensors
ro: Niciun senzor activ

en: Sensor
ro: Senzor

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Label
ro: Etichetă

en: Enabled
ro: Activat

en: Hardware Sensors Indicator Preferences
ro: Preferințe indicator senzori hardware

en: Start automatically on login
ro: Pornire automată la autentificare

en: Primary sensor display
ro: Afișare senzor principal

en: Value
ro: Valoare

en: Sensor Alarm
ro: Alarmă senzor

en:  Sensor Properties
ro:  Proprietăți senzor

en: Alarm
ro: Alarmă

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Below
ro: Dedesubt

en: Above
ro: Deasupra

en: Low value
ro: Valoare minimă

en: High value
ro: Valoare maximă

note: first placeholder is sensor name
en: Error reading temperature value for GPU %d
ro: Eroare la citirea valorii temperaturii pentru GPU %d

note: first placeholder is sensor name
en: Error reading fanspeed value for GPU %d
ro: Eroare la citirea valorii turației ventilatorului pentru GPU %d

en: Temperature
ro: Temperatură

en: Fan
ro: Ventilator

note: first placeholder is sensor name, * second is error message
en: Error getting sensor value for sensor %s: %s [%d]
ro: Eroare la citirea valorii senzorului %s: %s [%d]

en: No Sensors Detected
ro: Nicun senzor detectat

en: Try running the command 'sensors-detect' from the command-line and restarting %s
ro: Rulați comanda „sensors-detect” din linia de comandă și reporniți %s

note: first placeholder is * sensor name
en: Error getting sensor value for sensor %s
ro: Eroare la citirea valorii senzorului %s

en: Error reading new SMART data for sensor %s
ro: Eroare la citirea noilor date SMART pentru senzorului %s

en: Error refreshing SMART data for sensor %s
ro: Eroare la actualizarea datelor SMART pentru senzorul %s
