input-pad HEAD - en to ca translation catalogue (697 entries)

en: Alphabets
ca: Alfabets

en: Symbols
ca: Símbols

en: Currency
ca: Moneda

en: Letterlike
ca: Similars a lletres

en: Miscellaneous
ca: Miscel·lània

en: Dingbats
ca: Dibuixos

note: Translators: Superscripts and Subscripts
en: Super and Sub
ca: Super i sub

en: Bold
ca: Negreta

en: Italic
ca: Cursiva

en: Script
ca: Cal·ligrafia

en: All
ca: Tot

en: Numbers
ca: Números

en: Roman
ca: Romans

en: Enclosed
ca: Tancats

en: Fraction
ca: Fraccions

en: Technical
ca: Tècnic

en: Unit
ca: Unitats

en: Mathematical
ca: Matemàtic

en: Graphics
ca: Gràfics

en: Arrow
ca: Fletxa

en: Box Drawing
ca: Dibuix de caixes

en: Block
ca: Bloc

en: Geometric
ca: Geomètric

en: Punctuations
ca: Puntuació

en: CJK Compatibility
ca: Compatibilitat CJK

en: Command
ca: Ordre

en: Date
ca: Data

en: Normal Date
ca: Data comú

en: Date and Time
ca: Data i hora

en: ChangeLog date
ca: Data ChangeLog

en: USA English date
ca: Data en anglès EUA

en: UK English date
ca: Data en anglès RU

en: ISO 8601 date
ca: Data ISO 8601

en: Century Year
ca: Segle

en: Normal Time
ca: Hora normal

en: English Time
ca: Hora en anglès

en: Month
ca: Mes

en: English Month
ca: Mes en anglès

en: Short Month
ca: Mes curt

en: English Short Month
ca: Mes curt en anglès

en: Weekday
ca: Dia de la setmana

en: English Weekday
ca: Dia de la setmana en anglès

en: Short Weekday
ca: Dia curt de la setmana

en: English Short Weekday
ca: Dia curt de la setmana en anglès

en: Gothic
ca: Gòtic

en: Input Pad
ca: Coixinet d'entrada

note: "IPA" stands for "International Phonetic Alphabet"
en: IPA (Obsolete)
ca: IPA (obsolet)

en: Open back unrounded vowel
ca: Vocal oberta posterior no arrodonida

en: Palatalized voiced bilabial plosive
ca: Palatalització oclusiva bilabial sonora

en: Voiceless palatal implosive
ca: Implosiva bilabial sorda

en: Palatalized voiced alveolar plosive
ca: Palatalització oclusiva alveolar sonora

en: Voiced alveolar affricate
ca: Africada alveolar sonora

en: Voiced alveopalatal affricate
ca: Africada alveo-palatal sonora

en: Voiced palato-alveolar affricate
ca: Africada postalveolar sonora

en: Palatalized voiceless labiodental fricative
ca: Palatalització fricativa labiodental sorda

en: Palatalized voiced velar plosive
ca: Palatalització oclusiva velar sonora

en: Palatalized voiceless velar plosive
ca: Palatalització oclusiva velar sorda

en: Voiceless velar implosive
ca: Implosiva velar sorda

en: Palatalized alveolar lateral approximant
ca: Palatalització lateral aproximant alveolar

en: Palatalized bilabial nasal
ca: Palatalització nasal bilabial

en: Palatalized alveolar nasal
ca: Palatalització nasal alveolar

en: Palatalized voiceless bilabial plosive
ca: Palatalització oclusiva bilabial sorda

en: Voiceless bilabial implosive
ca: Implosiva bilabial sorda

en: Palatalized alveolar trill
ca: Palatalització vibrant alveolar

en: Palatalized voiceless alveolar fricative
ca: Palatalització fricativa alveolar sorda

en: Voiceless alveopalatal fricative
ca: Fricativa alveo-palatal sorda

en: Labialized voiceless palato-alveolar fricative
ca: Labialització fricativa postalveolar sonora

en: Voiceless alveopalatal affricate
ca: Africada alveo-palatal sorda

en: Voiceless alveolar affricate
ca: Africada alveolar sorda

en: Voiceless palato-alveolar affricate
ca: Africada postalveolar sorda

en: Palatalized voiceless alveolar plosive
ca: Palatalització oclusiva alveolar sorda

en: Voiceless alveolar implosive
ca: Implosiva alveolar sorda

en: Voiceless uvular implosive
ca: Implosiva uvular sorda

en: Palatalized voiced labiodental fricative
ca: Palatalització fricativa labiodental sonora

en: Palatalized voiceless velar fricative
ca: Palatalització fricativa velar sorda

en: Palatalized voiced alveolar fricative
ca: Palatalització fricativa alveolar sonora

en: Labialized voiced palato-alveolar fricative
ca: Labialització fricativa postalveolar sorda

en: Voiced alveopalatal fricative
ca: Fricativa alveo-palatal sonora

en: Near-close near-back vowel
ca: Vocal quasitancada quasianterior

en: Labialized voiceless alveolar or dental fricative
ca: Labialització alveolar sorda o labialització fricativa dental sorda

en: Labialized voiced alveolar or dental fricative
ca: Labialització alveolar sonora o labialització fricativa dental sonora

note: "IPA" stands for "International Phonetic Alphabet"
en: IPA (Unofficial)
ca: IPA (no oficial)

en: Voiced labiodental plosive
ca: Oclusiva labiodental sonora

en: Voiceless palatal lateral affricate
ca: Lateral africada palatal sorda

en: Voiced retroflex implosive
ca: Implosiva retroflexa sonora

en: Alveolar flap
ca: Bategant alveolar

en: Voiceless palatal lateral fricative
ca: Lateral fricativa palatal sorda

en: Retroflex flap
ca: Bategant retroflexa

en: Voiceless retroflex lateral fricative
ca: Lateral fricativa retroflexa sorda

note: "PUA" stands for "Private Use Area"
en: Voiceless retroflex lateral fricative (PUA)
ca: Lateral fricativa retroflexa sorda (PUA)

en: Voiceless velar lateral affricate
ca: Lateral africada velar sorda

en: Voiceless velar lateral fricative
ca: Lateral fricativa velar sorda

en: Epiglottal trill
ca: Vibrant epiglotal

en: Voiceless labiodental plosive
ca: Oclusiva labiodental sorda

en: Voiceless retroflex lateral affricate
ca: Lateral africada retroflexa sorda

note: "PUA" stands for "Private Use Area"
en: Voiceless retroflex lateral affricate (PUA)
ca: Lateral africada retroflexa sorda (PUA)

en: Open front unrounded vowel
ca: Vocal oberta anterior no arrodonida

en: Open central unrounded vowel
ca: Vocal oberta central no arrodonida

en: Near-open central vowel
ca: Vocal quasioberta central

en: Open back rounded vowel
ca: Vocal oberta posterior arrodonida

en: Open-mid back unrounded vowel
ca: Vocal semioberta posterior no arrodonida

en: Near-open front unrounded vowel
ca: Vocal quasioberta anterior no arrodonida

en: Voiced bilabial plosive
ca: Oclusiva bilabial sonora

en: Voiced labiodental affricate
ca: Africada labiodental sonora

en: Voiced bilabial implosive
ca: Implosiva bilabial sonora

en: Bilabial trill
ca: Vibrant bilabial

en: Voiced bilabial fricative
ca: Fricativa bilabial sonora

en: Voiceless palatal plosive
ca: Oclusiva palatal sorda

en: Voiceless palatal fricative
ca: Fricativa palatal sorda

en: Voiceless palatal affricate
ca: Africada palatal sorda

en: Voiced alveolar plosive
ca: Oclusiva alveolar sonora

en: Voiced alveolar implosive
ca: Implosiva alveolar sonora

en: Voiced retroflex plosive
ca: Oclusiva retroflexa sonora

en: Voiced dental fricative
ca: Fricativa dental sonora

en: Voiced alveolar lateral affricate
ca: Lateral africada alveolar sonora

en: Voiced retroflex affricate
ca: Africada retroflexa sonora

en: Close-mid front unrounded vowel
ca: Vocal semitancada anterior no arrodonida

en: Close-mid central unrounded vowel
ca: Vocal semitancada cental no arrodonida

en: Mid-central vowel
ca: Vocal neutra

en: Rhotacized mid-central vowel
ca: Rotacisme vocal neutra

en: Open-mid front unrounded vowel
ca: Vocal semioberta anterior no arrodonida

en: Open-mid central rounded vowel
ca: Vocal semioberta central arrodonida

en: Open-mid central unrounded vowel
ca: Vocal semioberta central no arrodonida

en: Rhotacized open-mid central unrounded vowel
ca: Rotacisme rocal semioberta central no arrodonida

en: Voiceless labiodental fricative
ca: Fricativa labiodental sorda

en: Voiced velar plosive
ca: Oclusiva velar sonora

en: Voiced labial-velar plosive
ca: Oclusiva labiovelar sonora

en: Voiced velar implosive
ca: Implosiva velar sonora

en: Voiced uvular plosive
ca: Oclusiva uvular sonora

en: Voiced uvular implosive
ca: Implosiva uvular sonora

en: Voiceless glottal fricative
ca: Fricativa glotal sorda

en: Voiced glottal fricative
ca: Fricativa glotal sonora

en: Voiceless pharyngeal fricative
ca: Fricativa faríngia sorda

en: Voiceless coarticulated velar and palato-alveolar fricative
ca: Coarticulació fricativa velar i postalveolar sorda

en: Voiceless epiglottal fricative
ca: Fricativa epiglotal sorda

en: Close front unrounded vowel
ca: Vocal tancada anterior no arrodonida

en: Near-close near-front unrounded vowel
ca: Vocal quasitancada anterior no arrodonida

en: Near-close central unrounded vowel
ca: Vocal quasitancada central no arrodonida

en: Close central unrounded vowel
ca: Vocal tancada central no arrodonida

en: Palatal approximant
ca: Aproximant palatal

en: Voiced palatal fricative
ca: Fricativa palatal sonora

en: Voiced palatal plosive
ca: Oclusiva palatal sonora

en: Voiced palatal affricate
ca: Africada palatal sonora

en: Voiced palatal implosive
ca: Implosiva palatal sonora

en: Voiceless velar plosive
ca: Oclusiva velar sorda

en: Voiceless labial-velar plosive
ca: Oclusiva labiovelar sorda

en: Voiceless velar affricate
ca: Africada velar sorda

en: Alveolar lateral approximant
ca: Lateral aproximant alveolar

en: Velarized alveolar lateral approximant
ca: Lateral aproximant alveolar sonora

en: Voiceless alveolar lateral fricative
ca: Lateral fricativa alveolar sorda

en: Retroflex lateral approximant
ca: Lateral aproximant retroflexa

en: Voiced alveolar lateral fricative
ca: Lateral fricativa alveolar sonora

en: Velar lateral approximant
ca: Lateral aproximant velar

en: Bilabial nasal
ca: Nasal bilabial

en: Labiodental nasal
ca: Nasal labiodental

en: Alveolar nasal
ca: Nasal alveolar

en: Velar nasal
ca: Nasal velar

en: Labial-velar nasal
ca: Nasal labiovelar

en: Palatal nasal
ca: Nasal palatal

en: Retroflex nasal
ca: Nasal retroflexa

en: Uvular nasal
ca: Nasal uvular

en: Close-mid back rounded vowel
ca: Vocal semitancada posterior arrodonida

en: Close-mid front rounded vowel
ca: Vocal semitancada anterior arrodonida

en: Close-mid central rounded vowel
ca: Vocal semitancada cental arrodonida

en: Open-mid front rounded vowel
ca: Vocal semioberta anterior arrodonida

en: Open front rounded vowel
ca: Vocal oberta anterior arrodonida

en: Voiceless bilabial affricate
ca: Africada bilabial sorda

en: Alveolar trill
ca: Vibrant alveolar

en: Alveolar lateral flap
ca: Lateral bategant alveolar

en: Uvular trill
ca: Vibrant uvular

en: Voiceless palato-alveolar fricative
ca: Fricativa postalveolar sorda

en: Voiceless retroflex plosive
ca: Oclusiva retroflexa sorda

en: Voiceless alveolar lateral affricate
ca: Lateral africada alveolar sorda

en: Voiceless retroflex affricate
ca: Africada retroflexa sorda

en: Close back rounded vowel
ca: Vocal tancada posterior arrodonida

en: Near-close central vowel
ca: Vocal quasitancada central

en: Close central rounded vowel
ca: Vocal tancada central arrodonida

en: Close back unrounded vowel
ca: Vocal tancada posterior no arrodonida

en: Voiced labiodental fricative
ca: Fricativa labiodental sonora

en: Labiodental flap
ca: Bategant labiodental

en: Labiodental approximant
ca: Aproximant labiodental

en: Voiced velar fricative
ca: Fricativa velar sonora

en: Close-mid back unrounded vowel
ca: Vocal semitancada posterior no arrodonida

en: Voiced labiovelar approximant
ca: Aproximant labiovelar sonora

en: Voiceless labiovelar approximant
ca: Aproximant labiovelar sorda

en: Velar approximant
ca: Aproximant velar

en: Voiceless velar fricative
ca: Fricativa velar sorda

en: Voiceless uvular fricative
ca: Fricativa uvular sorda

en: Close front rounded vowel
ca: Vocal tancada anterior arrodonida

en: Near-close near-front rounded vowel
ca: Vocal quasitancada quasianterior no arrodonida

en: Palatal lateral approximant
ca: Lateral aproximant palatal

en: Voiced alveolar fricative
ca: Fricativa alveolar sonora

en: Voiced palato-alveolar fricative
ca: Fricativa postalveolar sonora

en: Voiced retroflex fricative
ca: Fricativa retroflexa sonora

en: Voiceless dental fricative
ca: Fricativa dental sorda

en: Voiceless bilabial fricative
ca: Fricativa bilabial sorda

en: Labialization mark
ca: Marca de labialització

en: Japanese
ca: Japonès

en: CJK Radicals Supplement
ca: Suplement de radicals CJK

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Latin-1 Supplement
ca: Suplement llatí-1

en: Latin Extended-A
ca: Llatí ampliat-A

en: Chat
ca: Xat

en: Mercury
ca: Mercuri

en: Earth
ca: Terra

en: Mars
ca: Mart

en: Jupiter
ca: Júpiter

en: Uranus
ca: Urà

en: Neptune
ca: Neptú

en: Gemini
ca: Gèminis (o Bessons)

en: Cancer
ca: Càncer (o Cranc)

en: Leo
ca: Lleó

en: Virgo
ca: Verge

en: Libra
ca: Balança

en: Scorpius
ca: Escorpió (o Escorpí)

en: Sagittarius
ca: Sagitari

en: Aquarius
ca: Aquari

en: Pisces
ca: Pisces (o Peixos)

en: Dice 1
ca: Dau 1

en: Dice 2
ca: Dau 2

en: Dice 3
ca: Dau 3

en: Dice 4
ca: Dau 4

en: Dice 5
ca: Dau 5

en: Dice 6
ca: Dau 6

en: Conversation
ca: Conversació

en: Warning
ca: Advertència

en: Thunder
ca: Tro

en: Coffin
ca: Taüt

en: Soccer
ca: Fútbol

en: Baseball
ca: Beisbol

en: Snowman
ca: Ninot de neu

en: Maintenance
ca: Manteniment

en: Roadblock
ca: Tanca

en: Church
ca: Església

en: Castle
ca: Castell

en: Historic site
ca: Lloc històric

en: Power station
ca: Central elèctrica

en: Lighthouse
ca: Far

en: Mountain
ca: Muntanya

en: Beach
ca: Platja

en: Park
ca: Parc

en: Ferry
ca: Transbordador

en: Sailboat
ca: Veler

en: Ice rink
ca: Pista de gel

en: Scissors
ca: Estisores

en: Airplane
ca: Avió

en: Clenched Fist
ca: Punt tancat

en: Hand
ca: Mà

en: V Sign
ca: Signe de victòria

en: Writing
ca: Escriptura

en: Pencil
ca: Llapis

en: Pen
ca: Ploma

en: Star
ca: Estrella

en: Typhoon
ca: Tifó

en: Fog
ca: Boira

en: Umbrella
ca: Paraigua

en: Night sky
ca: Cel nocturn

en: Sunrise
ca: Alba

en: Sunset
ca: Ocàs

en: Bridge
ca: Pont

en: Wave
ca: Ona

en: New Moon
ca: Lluna nova

en: Crescent Moon
ca: Quart creixent

en: Quarter Moon
ca: Quart minvant

en: Gibbous Moon
ca: Lluna gibosa

en: Full Moon
ca: Lluna plena

en: Moon
ca: Lluna

en: Sun
ca: Sol

en: Cloud
ca: Núvol

en: Palm
ca: Palma

en: Hot Pepper
ca: Bitxo

en: Flower
ca: Flor

en: Tulip
ca: Tulipa

en: Cherry
ca: Cirera

en: Rose
ca: Rosa

en: Sunflower
ca: Gira-sol

en: Blossom
ca: Frescor

en: Clover
ca: Trèvol

en: Maple
ca: Auró

en: Fallen Leaf
ca: Fulla caiguda

en: Leaf
ca: Fulla

en: Mushroom
ca: Bolet

en: Tomato
ca: Tomàquet

en: Eggplant
ca: Albergínia

en: Grape
ca: Raïm

en: Melon
ca: Meló

en: Watermelon
ca: Síndria

en: Tangerine
ca: Mandarina

en: Lemon
ca: Llimó

en: Banana
ca: Plàtan

en: Pineapple
ca: Pinya

en: Apple
ca: Poma

en: Pear
ca: Pera

en: Peach
ca: Préssec

en: Strawberry
ca: Maduixa

en: Hamburger
ca: Hamburguesa

en: Meat
ca: Carn

en: Poultry
ca: Aviram

en: Rice Cracker
ca: Galeta d'arròs

en: Rice Ball
ca: Bola d'arròs

en: Rice
ca: Arròs

en: Curry
ca: Curri

en: Spaghetti
ca: Espaguetis

en: Bread
ca: Pa

en: Fried Potato
ca: Tomàquet fregit

en: Roasted Sweet Potato
ca: Moniato rostit

en: Fried Shrimp
ca: Gamba fregida

en: Fish Cake
ca: Pastís de peix

en: Soft Ice Cream
ca: Gelat suau

en: Shaved Ice
ca: Gel picat

en: Ice Cream
ca: Gelat

en: Doughnut
ca: Rosquilla

en: Cookie
ca: Galeta

en: Chocolate
ca: Xocolata

en: Candy
ca: Caramel

en: Custard
ca: Natilles

en: Honey
ca: Mel

en: Shortcake
ca: Coca de fruites

en: Pot of Food
ca: Pot d'aliments

en: Cooking
ca: Cuina

en: Meal
ca: Menjar

en: Cup
ca: Tassa

en: Sake
ca: Corder

en: Wine
ca: Vi

en: Cocktail
ca: Còctel

en: Drink
ca: Beguda

en: Beer
ca: Cervesa

en: Cheers
ca: Brindis

en: Baby Bottle
ca: Biberó

en: Ribbon
ca: Cinta

en: Cake
ca: Pastis

en: Christmas
ca: Felicitació de nadal

en: Microphone
ca: Micròfon

en: Headphone
ca: Auriculars

en: Hat
ca: Barret

en: Musical Note
ca: Nota musical

en: Saxophone
ca: Saxòfon

en: Guiter
ca: Guitarra

en: Trumpet
ca: Trompeta

en: Violin
ca: Violí

en: Musical Score
ca: Puntuació musical

en: Tennis
ca: Tenis

en: Ski
ca: Esquí

en: Basketball
ca: Bàsquet

en: Flag
ca: Bandera

en: Surfer
ca: Surfista

en: Medal
ca: Medalla

en: Trophy
ca: Trofeu

en: Horse Racing
ca: Cursa de cavalls

en: American Football
ca: Futbol americà

en: Rugby
ca: Rugbi

en: Swimmer
ca: Natació

en: Motorcycle
ca: Moto

en: Race
ca: Cursa

en: House
ca: Casa

en: Office
ca: Oficina

en: Bank
ca: Banc

en: School
ca: Escola

en: Factory
ca: Fàbrica

en: Rat
ca: Rata

en: Mouse
ca: Ratolí

en: Cow
ca: Vaca

en: Tiger
ca: Tigre

en: Leopard
ca: Lleopard

en: Rabbit
ca: Conill

en: Cat
ca: Gat

en: Dragon
ca: Drac

en: Crocodile
ca: Cocodril

en: Whale
ca: Balena

en: Snail
ca: Caragol

en: Snake
ca: Serp

en: Horse
ca: Cavall

en: Sheep
ca: Ovella

en: Goat
ca: Cabra

en: Monkey
ca: Mono

en: Chicken
ca: Pollastre

en: Dog
ca: Gos

en: Pig
ca: Porc

en: Elephant
ca: Elefant

en: Octopus
ca: Pop

en: Spiral Shell
ca: Closca espiral

en: Bug
ca: Insecte

en: Ant
ca: Formiga

en: Lady Beetle
ca: Marieta

en: Fish
ca: Peix

en: Tropical Fish
ca: Peix tropical

en: Blowfish
ca: Peix globus

en: Bird
ca: Ocell

en: Penguin
ca: Pingüí

en: Koala
ca: Coala

en: Poodle
ca: Canitx

en: Camel
ca: Camell

en: Dolphin
ca: Dofí

en: Frog
ca: Granota

en: Hamster
ca: Hàmster

en: Wolf
ca: Llop

en: Bear
ca: Ós

en: Eye
ca: Ull

en: Ear
ca: Orella

en: Nose
ca: Nas

en: Mouth
ca: Boca

en: Tongue
ca: Llengua

en: Crown
ca: Corona

en: Glasses
ca: Ulleres

en: Necktie
ca: Corbata

en: Kimono
ca: Quimono

en: Bikini
ca: Biquini

en: Boy
ca: Noi

en: Girl
ca: Noia

en: Man
ca: Home

en: Woman
ca: Dona

en: Family
ca: Família

en: Restroom
ca: Lavabos

en: Men
ca: Homes

en: Women
ca: Dones

en: Lipstick
ca: Barra de llavis

en: Nail
ca: Ungla

en: Face
ca: Cara

en: Haircut
ca: Pentinat

en: Syringe
ca: Xeringa

en: Medicine
ca: Medicina

en: Kiss
ca: Petó

en: Ring
ca: Anell

en: Heart
ca: Cor

en: Bomb
ca: Bomba

en: Bookmark
ca: Punt de llibre

en: Book
ca: Llibre

en: Mail
ca: Correu

en: Mobile Phone
ca: Telèfon mòbil

en: Camera
ca: Càmera

en: Video
ca: Vídeo

en: Television
ca: Televisió

en: Radio
ca: Ràdio

en: Key
ca: Clau

en: Fire
ca: Foc

en: Microscope
ca: Microscopi

en: Telescope
ca: Telescopi

en: David Star
ca: Estrella de David

en: Candle
ca: Espelma

en: Personal Computer
ca: Ordinador personal

en: keyboard
ca: Teclat

en: Printer
ca: Impressora

en: Calculator
ca: Calculadora

en: Minimize
ca: Minimitza

en: Maximize
ca: Maximitza

en: Refresh
ca: Refresca

en: Close
ca: Tanca

en: World
ca: Món

en: Tokyo Tower
ca: Torre de Tòquio

en: Japan
ca: Japó

en: Anguish
ca: Angoixa

en: Smile
ca: Somriure

en: Smirk
ca: Somriure torçat

en: Pensive
ca: Pensatiu

en: Confused
ca: Confós

en: Disappointed
ca: Desacord

en: Angry
ca: Enfadat

en: Cry
ca: Plorar

en: Tired
ca: Cansat

en: Surprise
ca: Sorprès

en: Scream
ca: Cridar

en: Medical Mask
ca: Màscara mèdica

en: OK
ca: D'acord

en: Smileys
ca: Emoticones

en: Sad
ca: Trist

en: Wink
ca: Fer l'ullet

en: Embarrassed
ca: Avergonyit

en: Crying
ca: Plorant

en: Thinking
ca: Pensant

en: Don't Know
ca: No ho sé

en: Party
ca: Festa

en: Devil
ca: Dimoni

en: Angel
ca: Àngel

en: Love
ca: Amor

en: Clock
ca: Rellotge

en: Coffee
ca: Cafè

en: Phone
ca: Telèfon

en: Yes
ca: Sí

note: http://ja.wikipedia.org/wiki/%E9%A1%94%E6%96%87%E5%AD%97
en: Smileys (Japanese)
ca: Emoticones (japonès)

en: Smoking
ca: Fumar

note: http://ja.wikipedia.org/wiki/%E9%A1%94%E6%96%87%E5%AD%97
en: Smileys (Japanese 2ch)
ca: Emoticones (japonès 2c)

note: http://ja.wikipedia.org/wiki/%E9%A1%94%E6%96%87%E5%AD%97
en: Smileys (Chinese)
ca: Emoticones (xinès)

note: http://ja.wikipedia.org/wiki/%E3%82%A4%E3%83%B3%E3%82%BF%E3%83%BC%E3%83%8D%E3%83%83%E3%83%88%E3%82%B9%E3%83%A9%E3%83%B3%E3%82%B0
en: Acronym
ca: Acrònim

en: Acronym (Computer)
ca: Acrònim (informàtica)

note: http://ja.wikipedia.org/wiki/%E3%82%A4%E3%83%B3%E3%82%BF%E3%83%BC%E3%83%8D%E3%83%83%E3%83%88%E3%82%B9%E3%83%A9%E3%83%B3%E3%82%B0
en: Acronym (Japanese)
ca: Acrònim (japonès)

en: Do not want to read between lines (Aete Kuuki Wo Yomanai)
ca: No vull llegir entre línies (Aete Kuuki Wo Yomanai)

en: Bye
ca: Adéu

en: Char References
ca: Referències de caràcters

en: Chinese
ca: Xinès

en: _File
ca: _Fitxer

en: _Close
ca: _Tanca

en: Close the program
ca: Tanca el programa

en: _Pad
ca: C_oixinet

en: _Code Point
ca: Posició del _codi

en: _Show Pad
ca: Mo_stra el coixinet

en: Show _All Characters
ca: Mostra tots els c_aràcters

en: Show _Custom Characters
ca: Mostra els _caràcters personalitzats

en: Show _Nothing
ca: No mostris res

en: Show _Keyboard Layout
ca: Mostra la disposició de _teclat

en: _Help
ca: A_juda

en: _Troubleshoot
ca: _Soluciona els problemes

en: _About
ca: _Quant a

en: Code Point Dialog
ca: Diàleg de la posició del codi

en: You can choose encoding type
ca: Podeu triar el tipus de codificació

en: Current Encoding
ca: Codificació actual

en: Copy Buffer
ca: Copis la memòria intermèdia

en: Set number case to hexadecimal
ca: Estableix les caselles del número al sistema de numeració hexadecimal

en: Set number case to decimal
ca: Estableix les caselles del número al sistema de numeració decimal

en: Set number case to octal
ca: Estableix les caselles del número al sistema de numeració octal

en: Set number case to binary
ca: Estableix les caselles del número al sistema de numeració binari

en: Code Point:
ca: Posició del codi:

en: Character:
ca: Caràcter:

en: _Send
ca: En_via

en: Input Pad Troubleshoot
ca: Soluciona problemes del coixinet d'entada

en: 
    This application can be run either as a stand-alone program or under an input method application.
    If you wish to send multi-byte characters, this application needs to be run under an input method application.
    If you wish to send characters to X11 applications, those applications needs to allow send events. e.g.
    % xterm -xrm "XTerm*allowSendEvents: true"
    
    You also can copy pad files from /usr/share/input-pad/pad to $HOME/.config/pad to customize those in "Custom Character" pane.
ca: 
    Aquesta aplicació es pot executar com un programa independent o sota una aplicació de mètode d'entrada.
    Si voleu enviar caràcters de diversos bytes, aquesta aplicació s'ha d'executar sota una aplicació de mètode d'entrada.
    Si voleu enviar caràcters a les aplicacions d'X11, aquestes aplicacions han de deixar que s'enviïn esdeveniments. p. ex.
    % xterm -xrm "XTerm*allowSendEvents: true"
    
    També podeu copiar els fitxers de coixinet de /usr/share/input-pad/pad a $HOME/.config/pad per personalitzar-los al panell "Caràcter personalitzat".

en: _OK
ca: D'ac_ord

en: Configure Keyboard Layouts
ca: Configura les disposicions de teclat

en: A_vailable layouts:
ca: Disposicions disponibles:

en: _Add
ca: _Afegeix

en: _Layouts shown in the list:
ca: Disposicions mostrades en la _llista:

en: _Remove
ca: Sup_rimeix

en: _Options
ca: _Opcions

en: Configure Keyboard Options
ca: Configura les opcions del teclat

en: _Use the default keyboard option
ca: _Utilitza l'opció de teclat per defecte

en: Use the defualt XKB option
ca: _Utilitza l'opció d'XKB per defecte

en: <b>Keyboard Option</b>
ca: <b>Opcions del teclat</b>

en: The input pad is a tool to send a character on button.
ca: El coixinet d'entrada és una eina per enviar un caràcter amb un clic de botó.

en: Use libeek to draw keyboard
ca: Utilitza libeek per dibuixar el teclat

en: eekboard layout
ca: Disposició eekboard

en: eekboard Options
ca: Opcions de l'eekboard

en: Show eekboard Options
ca: Mostra les opcions de l'eekboard

en: Basic Latin
ca: Llatí bàsic

en: Latin Extended-B
ca: Llatí ampliat-B

en: IPA Extensions
ca: Extensions IPA

en: Spacing Modifier Letters
ca: Lletres modificadores dels espais

en: Combining Diacritical Marks
ca: Combinació de marques diacrítiques

en: Greek and Coptic
ca: Símbols grecs i coptes

en: Cyrillic
ca: Ciríl·lic

en: Cyrillic Supplement
ca: Suplement ciríl·lic

en: Armenian
ca: Armeni

en: Hebrew
ca: Hebreu

en: Arabic
ca: Àrab

en: Syriac
ca: Siríac

en: Arabic Supplement
ca: Suplement àrab

en: Samaritan
ca: Samarità

en: Bengali
ca: Bengalí

en: Tamil
ca: Tàmil

en: Kannada
ca: Kanarès

en: Malayalam
ca: Malaiàlam

en: Sinhala
ca: Singalès

en: Thai
ca: Tai

en: Lao
ca: Laosià

en: Tibetan
ca: Tibetà

en: Georgian
ca: Georgià

en: Hangul Jamo
ca: Hangul jamo

en: Ethiopic
ca: Etiòpic

en: Ethiopic Supplement
ca: Suplement etíop

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
ca: Sil·làbics d'aborígens canadencs unificat

en: Ogham
ca: Ogàmic

en: Runic
ca: Rúnic

en: Tagalog
ca: Tagal

en: Buhid
ca: Bugui

en: Mongolian
ca: Mongol

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics Extended
ca: Sil·làbics d'aborígens canadencs unificat ampliat

en: New Tai Lue
ca: Tai Lue nou

en: Khmer Symbols
ca: Símbols khmer

en: Buginese
ca: Bugui

en: Balinese
ca: Balinès

en: Sundanese
ca: Sundanès

en: Vedic Extensions
ca: Extensions vedes

en: Phonetic Extensions
ca: Extensions fonètiques

en: Phonetic Extensions Supplement
ca: Suplement d'extensions fonètiques

en: Combining Diacritical Marks Supplement
ca: Suplement de combinació de marques diacrítiques

en: Latin Extended Additional
ca: Llatí ampliat addicional

en: Greek Extended
ca: Grec ampliat

en: General Punctuation
ca: Puntuació general

en: Superscripts and Subscripts
ca: Superíndexs i subíndexs

en: Currency Symbols
ca: Símbols de moneda

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
ca: Combinació de marques diacrítiques per a símbols

en: Letterlike Symbols
ca: Símbols semblants a lletres

en: Number Forms
ca: Formes de nombres

en: Arrows
ca: Fletxes

en: Mathematical Operators
ca: Operadors matemàtics

en: Miscellaneous Technical
ca: Tècnics miscel·lanis

en: Control Pictures
ca: Imatges de control

en: Optical Character Recognition
ca: Reconeixement òptic de caràcters

en: Enclosed Alphanumerics
ca: Alfanumèrics tancats

en: Block Elements
ca: Elements de bloc

en: Geometric Shapes
ca: Formes geomètriques

en: Miscellaneous Symbols
ca: Símbols miscel·lanis

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
ca: Símbols matemàtics miscel·lanis - A

en: Supplemental Arrows-A
ca: Fletxes suplementàries - A

en: Braille Patterns
ca: Patrons Braille

en: Supplemental Arrows-B
ca: Fletxes suplementàries - B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
ca: Símbols matemàtics miscel·lanis - B

en: Supplemental Mathematical Operators
ca: Operadors matemàtics suplementaris

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
ca: Fletxes i símbols miscel·lanis

en: Glagolitic
ca: Glagolític

en: Latin Extended-C
ca: Llatí ampliat-C

en: Coptic
ca: Copte

en: Georgian Supplement
ca: Suplement georgià

en: Ethiopic Extended
ca: Etíop ampliat

en: Cyrillic Extended-A
ca: Ciríl·lic ampliat-A

en: Supplemental Punctuation
ca: Puntuació suplementària

en: Kangxi Radicals
ca: Radicals kangxi

en: Ideographic Description Characters
ca: Caràcters de descripció basats en ideogrames

en: CJK Symbols and Punctuation
ca: Símbols i puntuació CJK

en: Hangul Compatibility Jamo
ca: Jamo amb compatibilitat hangul

en: Bopomofo Extended
ca: Bopomofo ampliat

en: CJK Strokes
ca: Traços CJK

en: Katakana Phonetic Extensions
ca: Extensions fonètiques katakana

en: Enclosed CJK Letters and Months
ca: Mesos i lletres CJK tancats

en: CJK Unified Ideographs Extension A
ca: Extensió A d'ideogrames unificats CJK

en: Yijing Hexagram Symbols
ca: Símbols hexagrames yijing

en: CJK Unified Ideographs
ca: Ideogrames unificats CJK

en: Yi Syllables
ca: Síl·labes yi

en: Yi Radicals
ca: Radicals Yi

en: Cyrillic Extended-B
ca: Ciríl·lic ampliat-B

en: Modifier Tone Letters
ca: Lletres modificadores del to

en: Latin Extended-D
ca: Llatí ampliat-D

en: Syloti Nagri
ca: Syloti nagri

en: Common Indic Number Forms
ca: Formes numèriques comunes índies

en: Devanagari Extended
ca: Devanagari ampliat

en: Hangul Jamo Extended-A
ca: Hangul jamo ampliat-A

en: Javanese
ca: Javanès

en: Myanmar Extended-A
ca: Myanmar ampliat-A

en: Hangul Syllables
ca: Síl·labes hangul

en: Hangul Jamo Extended-B
ca: Hangul jamo ampliat-B

en: High Surrogates
ca: Succedanis alts

en: High Private Use Surrogates
ca: Succedanis alts d'ús privat

en: Low Surrogates
ca: Succedanis baixos

en: Private Use Area
ca: Àrea d'ús privat

en: CJK Compatibility Ideographs
ca: Ideogrames de compatibilitat CJK

en: Alphabetic Presentation Forms
ca: Formes de presentació alfabètica

en: Arabic Presentation Forms-A
ca: Formes de presentació àrab - A

en: Variation Selectors
ca: Selectors de variació

en: Vertical Forms
ca: Formes verticals

en: Combining Half Marks
ca: Combinació de mitges marques

en: CJK Compatibility Forms
ca: Formes de compatibilitat CJK

en: Small Form Variants
ca: Variants de formes petites

en: Arabic Presentation Forms-B
ca: Formes de presentació àrab - B

en: Halfwidth and Fullwidth Forms
ca: Formes d'amplada mitjana i completa

en: Specials
ca: Especials

en: Linear B Syllabary
ca: Conjunt de síl·labes lineal B

en: Linear B Ideograms
ca: Ideogrames B lineals

en: Aegean Numbers
ca: Nombres egeus

en: Ancient Greek Numbers
ca: Nombres grecs antics

en: Ancient Symbols
ca: Símbols antics

en: Phaistos Disc
ca: Disc de Phaistos

en: Lycian
ca: Lici

en: Carian
ca: Cari

en: Old Italic
ca: Cursiva antiga

en: Ugaritic
ca: Ugarític

en: Old Persian
ca: Persa antic

en: Cypriot Syllabary
ca: Conjunt de síl·labes xipriotes

en: Imperial Aramaic
ca: Arameu imperial

en: Phoenician
ca: Fenici

en: Lydian
ca: Lidi

en: Old South Arabian
ca: Àrab del sud antic

en: Avestan
ca: Avèstic

en: Inscriptional Parthian
ca: Inscripcions Parthian

en: Inscriptional Pahlavi
ca: Inscripcions Pahlavi

en: Old Turkic
ca: Turc antic

en: Rumi Numeral Symbols
ca: Símbols numèrics rumi

en: Cuneiform
ca: Cuneïforme

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
ca: Nombres i puntuació coniforme

en: Egyptian Hieroglyphs
ca: Jeroglífics egipcis

en: Byzantine Musical Symbols
ca: Símbols musicals bizantins

en: Musical Symbols
ca: Símbols musicals

en: Ancient Greek Musical Notation
ca: Notació musical grega antiga

en: Tai Xuan Jing Symbols
ca: Símbols tai xuan jing

en: Counting Rod Numerals
ca: Palets xinesos per comptar

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
ca: Símbols matemàtics alfanumèrics

en: Mahjong Tiles
ca: Fitxes del Mahjong

en: Domino Tiles
ca: Fitxes del dòmino

en: Enclosed Alphanumeric Supplement
ca: Suplement alfanumèric tancat

en: Enclosed Ideographic Supplement
ca: Suplement ideogràfic tancat

en: CJK Unified Ideographs Extension B
ca: Extensió B dels ideogrames unificats CJK

en: CJK Unified Ideographs Extension C
ca: Extensió C d'ideogrames unificats CJK

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
ca: Suplement dels ideogrames de compatibilitat CJK

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Variation Selectors Supplement
ca: Suplement de selectors de variació

en: Supplementary Private Use Area-A
ca: Àrea A d'ús privat suplementari

en: Supplementary Private Use Area-B
ca: Àrea B d'ús privat suplementari

en: Display version
ca: Mostra la versió

note: Translators: the word 'KBDUI' is not translated.
en: Use KBDUI to draw keyboard
ca: Utilitza KBDUI per dibuixar el teclat

note: Translators: the word 'TYPE' is not translated.
en: Use TYPE of char table. The available TYPE=0, 1, 2
ca: Utilitza el TYPE de la taula de caràcters. Els valors disponibles són TYPE=0, 1, 2

note: Translators: the word 'TYPE' is not translated.
en: Use TYPE of keyboard layout. The available TYPE=0, 1
ca: Utilitza el TYPE de la disposició de teclat. Els valors disponibles són TYPE=0, 1

en: Use XTEST module to send key events
ca: Utilitza el mòdul XTEST per enviar esdeveniments de tecla

en: Use XSendEvent to send key events
ca: Utilitza XSendEvent per enviar esdeveniments de tecla

en: Fold layout
ca: Replega la disposició

en: Extend layout
ca: Desplega la disposició

en: Layout
ca: Disposició

en: _Layout:
ca: _Disposició:

en: _Configure Layouts
ca: _Configura les disposicions

note: No longer used in gtk 2.20 gchar *license1, *license2, *license3; license1 = _("" "This library is free software; you can redistribute it and/or " "modify it under the terms of the GNU Lesser General Public " "License as published by the Free Software Foundation; either " "version 2 of the License, 
en: This program comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY; for details, visit %s
ca: Aquest programa SOBRETOT NO INCLOU CAP GARANTIA; per a més detalls, visiteu %s

en: Group
ca: Grup
